Opinie o Siemens w Kraków ul. Żupnicza 11

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Siemens. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Siemens o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Siemens w Kraków ul. Żupnicza 11

Obecny

Z kasą tj. tak, wszystko zależy jakie masz doświadczenie, jak idziesz po studiach to Zasadniczej pensji dostaniesz 4500 do 5000 PLN, jak masz dobre doświadczenie to możesz dostać między 7000 w górę, do tego 15 - 30% premii rocznej, do tego jakiś socjal: Ubezpieczenie Generali, Opieka medyczna LUXMED, dopłata do obiadów i takie tam. Kasę zarabia się na wyjazdach, wtedy oprócz wypłaty, masz nadgodziny (wszystko płacone jak trzeba), do tego masz za każdą przepracowaną godzinę 8 EURO brutto dodatku wyjazdowego, do tego masz dity lub tzw. COLA, Na wyjazdach jeśli masz powiedzmy 5000 PLN brutto pensji to zawsze masz kolejny 1000 PLN z premii do tego jakieś 5000 PLN brutto nadgodziny, do tego średnio 1400 EURO NETTO diety, do tego jak pracujesz powiedzmy 250 h (z nadgodzinami) w miesiącu to masz 2000 EURO BRUTTO dodatku, resumując , będąc na wyjeździe dostajesz przy 5000 PLN BRUTTO pensji między 12000 - 19000 PLN na rękę (jak wliczysz w to premię roczną to może nawet być około 20000 PLN na rękę) ale to zależy ile robisz nadgodzin i do jakiego kraju jedziesz i czy na delegacje czy na oddelegowanie. Jak siedzisz w Polsce to masz pensje + premię i socjal. Jak masz więcej pensji to więcej zarobisz z nadgodzin itd.

Öl und Gas
@Obecny

Kasa troche mniejsza tego, co mam za granica w Szkocji. Z pensji podstawowej 2700 GBP netto robi sie przez wyjazdy 4500-6000 GBP netto. No, ale... ja siedze po obiektach max 5-15 dni a kazde 4 dni na obiekcie = +1 dzien do urlopu. Czyli za 8 miesiecy ciaglej rozlaki bym sie chyba pocial i za latanie po swiecie musialbym dostac + 2 miechy urlopu :) co oczywiscie jest bzdura, wiec firma mnie nie zacheca. Rozumiem tak duza rotacje. Lepiej zmienic zawod na stacjonarny :) Sam zamierzam jeszcze popracowac 1-2 lata i spadam stad.

Obecny

Jeśli chodzi o Primetals bo tak się teraz nazywają (dawniej SIEMENS MT, a jeszcze wcześniej VAI) To jeśli ktoś chce poznać Świat, popracować w międzynarodowym środowisku i zarobić dobrą kasę to polecam! Praca nie jest łatwa ze względu na wyjazdy częste i czasami długie! Ale płaca godziwie i zgodnie prawem. Robota ciekawa, atmosfera przyjemna. Teraz Primetals się reorganizuje i wygląda na to że obcinają etaty nieprodukcyjne, za to przyjmują inżynierów, widać firma chce się rozwijać. Zresztą teraz tj. w 51% Japońska firma i Japończycy ich zmuszają tez do oszczędności ale chłopaki robią to mądrze, tak się wydaje na razie. Do tego zaczynają mieć własne projekty, daje to możliwość zarówno posiedzenia trochę w Polsce jak i innej ciekawej roboty.

Odradzam współpracę z firmą Siemens. Sama już rekrutacja świadczy o podejściu do kandydata, a w dalszej perspektywie - do pracownika. Zero profesjonalizmu (brak informacji o wynikach rekrutacji), umowa zawierana przez firmę zewnętrzną. Niby takie korpo, a żeruje na ludziach!!!!!!

Witam, czy mogą się wypowiedzieć osoby, które kiedyś pracowały/pracują w VAI(Primetals)? Chciałbym składać aplikację i nie wiem czy warto? Na forum jest bardzo mieszane zdanie na temat tej firmy. Czy po zmianie zarządu w firmie, zmieniło się coś więcej?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Siemens? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Spawacz MAG / TIG / ELEKTRODA
INDMONT sp. z o.o. sp. komandytowa
tymonek

a zajmujecie się w firmie bardziej komórkami czy laptopami i innymi porduktami jeśli chodzi o serwis? bo chciałbym złożyć CV, ale też chce zorbić małe rozeznanie jak to wygląda i z czy byłoby najwięcej roboty, pomozecie? Jestem chętny do pracy, nie raz robiłem nadgodziny, więc nie odejde po 2 miesiącach, zalezy mi na pracy.

misiek33

Coś tu ściemniasz koleżanko... Czy nie jesteś przypadkiem z działu Łowców Głów ze Siemensa?

@misiek33

chyba raczej: lowcow frajerow, ktorzy znaja biegle angielski i/lub niemiecki, a godza sie na nedzna prace w PL.

Witam, Kolego kwestia wynagrodzenia w naszej kochanej Polsce jest jedna wielka niewiadoma. Przez Siemens stracilem poł roku czasu i sporo innych okazji na zmiane pracy,poniewaz co innego bylo ustalane miesiacami, a co innego mi ostatecznie zaproponowano (sektor energetyczny). Oczywiscie istniała mozliwosc negocjacji wynagrodzenia, z czego skorzystalem, jednak po tym fakcie stracilem oferte pracy :). Nie moge ocenic samej pracy w firmie Siemens, bo nie mialem okazji u nich popracowac, natomiast sam proces rekrutacji oceniam na mierny. Jak mozna nie dostac pracy, ktora sie dostało? :). Co do wynagrodzeń napisze moze komus sie przyda: doświadczenie 7+ lat - Siemens proponuje przedział 8-9tyś. brutto podstawy na kontraktach miedzynarodowych (cały świat), z tego co wiem taki Alstom płaci 12-14tys. brutto podstawy dla profesjonalistow 8-10 lat dosw.

ja juz sie przenioslem

powiedz mi, jaki sens jest pracy w polskim oddziale siemensa, czy innego syfu, skoro i tak bedzie oddelegowany za granice ? myslisz, ze za taka pensje pozwola Ci jezdzic na delegacje tylko 10-20% ? haha.... nie badz naiwny. ja tego nie kumam.. albo zmiana pracy i bycie w PL caly, albo sie po prostu nie oplaca tracic czasu na "podroze sluzbowe", pakowanie sie/rozpakowywanie sie i lepiej sie jest przeniesc za granice od razu. i oczywiscie zarabiac x 4-5. przemysl ma to do siebie, ze nie mozna go robic "zdalnie" i trzeba byc albo na miejscu ciagle, albo zmiana branzy.

@ja juz sie przenioslem

Za granicą już raz byłem i pracowałem w zawodzie, ale wróciłem, bo Polska...., jednak wkrótce chyba znów wyjade, ale tym razem zdaje się ze na dłużej....

Jacekk

Witam, chcę złożyć aplikację do Siemens-a VAI bo właśnie rekrutują. Chciałbym poznać realne zarobki w tej firmie, bo w tym momecie i tak, jeźdżę po delegacjach i mam z tego nic tzn. 8-10kpln na miesiąc. Dla mnie to jest bardzo śmieszna stawka, jeżeli całkowicie oddałem się pracy. Tak jak kolega na INandOUT mówi nie wolno się pomiatać! Elektryk na Zachodzie ma przeciętnie 10-15Euro, my automatycy mamy bardziej odpowiedzialną pracę i co... pracujemy na kogoś i sami nic resztki.

Jacekk

Cześć, to na jakie zarobki można liczyć w Siemensie MT? Wydaje mi się, że nie jest tak bardzo źle w tym Siemensie. Nie interesuje mnie Siemens Energy, bo tam podobno lipa jest.

Jacekk

Cześć, z jakim doświadczeniem Siemens potrzebuje ludzi? Mam przepracowane 4 lata w zawodzie. Mam doświadczenie ze średnimi napędami 400kW oraz S7-300/400. Teraz ciągle siedzę na delegacji i wydaję mi się, że zarabiam troszkę mało. Na ile można liczyć na początek w Siemensie? 15kpln?

INandOUT
@Jacekk

Ha ha, 15kPLN??? To chyba możesz sobie pomarzyć. Ja pracowałem w Siemens Energy w innej jednostce w Polsce. Praca wygląda tam tak, że pracy żadnej na miejscu w Polsce nie mają i nie będą nigdy mieć. Sprzedają po prostu pracowników do zagranicznych oddziałów Siemensa. Jedziesz wtedy na tzw."oddelegowanie". UWAGA. TO nie jest delegacja. W trakcie oddelegowania dostajesz mniejsza kasą niż na delegacji.Przyjazdy do domu płatne raz na 3 miesiące. Jeśi chcesz cześciej to możesz ale na własny koszt. W trakcie rozmowy wstępnej porusz ten temat, zapytaj o konkretne stawki podczas wyjazdów zagranicznych. Mina Pań rekruterek będzie wtedy bardzo interesująca... No i poza tym ciągle jesteś poza domem. Najlepszy pracownik to taki który nie zadaje pytań, siedzi na projekcie na drugim końcu świata z firma kasuje za niego pieniąźki. To tyle co można powiedzieć o pracy w Energy.

Systems Engineer
@INandOUT

a ja sie calkowicie zgadzam. mamy na swiecie liczace sie nastepujace korporacje w branzach energetycznych: siemens, abb, alstom, emerson, honeywell, yokogawa. to co tu kolega opisal to jest szczera prawda. oszukuja was drodzy polscy pracownicy dajac wam jakas smieszna diete zagraniczna typu 40 - 50 EUR /dobra lub 35 GBP / doba nie pamietam dokladnie ile, ale wtedy co ja w PL pracowalem tak wlasnie placili i wysylali na sile za granice do oddzialow lokalnych korporacji, aby odwalic najgorsza robote, ktorej tam lokalni inzynierowie nie chcieli robic :) wiec moja rada jest taka (ja tak zrobilem): - popracowac 2-3 lata w PL w oddziale powaznej korporacji - pojezdzic po obiektach, nalapac kontaktow, zobaczyc co, gdzie, jak, etc. ? - troche sie nauczyc procesu, technologii, c&i, etc. - po drugim roku pracy bezwzglednie zaczac umieszczac cv na portalach firm (szczegolnie konkurencyjnych - czyli jak pracujecie w siemensie, to cala reszte, ktora wymienilem), oczywiscie w panstwach Zachodu. - nie dac sie zadnym glupim gadokm, menadzerow, tim liderow, glupim pindom i starszym paniom z HR i innych idiotow, ze 'zarabiasz duzo', bo przeciez dostajesz diety zagraniczne wiec jests za..isty. ludzie kochani - ja zarabiam po 4 latach pracy (w sumie) 25 EUR / h za granica. czyli w 2 godziny mam diete, za ktora wy mozecie sobie tyrac zarowno 8 godzin za granica jaki i 12 godzin za granica, bo polscy pseudo menadzerzy chca wami jak najlepsze wyniki projektu osiagnac zeby samemu potem odniesc sukces :) wiec moze sie okazac, ze zostaniecie gdzies wypozyczeni na zachod i beda tam wami pomiatali i kaza robic bezplatne nadgodziny. a jesli sprobujecie sie sprzeciwic to bedzie na was skarga do polskiego oddzialu :) nie wroce do PL absolutnie no chyba, ze na menadzera z doswiadczeniem inzynierskim i wieloletnia praktyka :) i z pensja wlasnie 12-20k PLN brutto / miesiac. nie dajcie soba pomiatac w nieskonczonosc. aha zapomnialbym: 25 eur/h, jesli tylko siedze w biurze. jesli jade na obiekt to jakies 7 dni na obiekcie = +2400 EUR (brutto) do mojej podstawowej pensji. no a Wam ile placa ? hahahah.... 7 x 45 EUR ?? przy czym moje wyjazdy sa 7-12 dniowe max a nie jak w Polsce "profesjonalni menadzerowie" najchetniej by cie wyslali na kilka miesiecy i jeszcze bez powrotow, bo szkoda im kasy z projektu na twoj powrot... bo oczywiscie musza sobie dobry procent finansowania projektu osiagnac w excelu bo inaczej sami nie dostana premii... dobrze znam takie zachowania, bo sam bylem popychadlem... radze sie juz na rozmowie wstepnej zapytac, czy firma polska przestrzega tego, ze pracownik z zagranicy po 2 lub 3 (nie jestem pewien kiedys bylo chyba 3) tyg MUSI za kase pracodawcy miec oplacony powrot do domu. jak nie tzn ze was okradaja w bialy dzien :) te branze sa takie, ze trzeba umiesc sie dobrze zakrecic i wynegocjowac dobra stawke. nie miec zadnej litosci. przechodzic do konkurencji i zmieniac jak rekawiczki, jesli tylko zaproponuja b. dobra (lepsza) stawke. a kolega jawor pewnie nigdy za granica nie pracowal na zagranicznej umowie o pracy + kasie. i dobrze mu za polska pensje zyc w Polsce. wiec - powodzenia.

HUBERT

Witam! Czy moglby ktos napisac jak wyglada rekrutacja w Siemensie energy? Otoz zadzwonili do mnie z tej firmy i przeprowadzili wstepna rozmowe i w przyszlym tygodniu bede miec nastepna juz w oddziale firmy. To praca na stanowisko spejcalisty serwisu turbin parowych i sprezarek... Chcialbym sie do niej solidnie przygotowac i nie wiem czego mozna sie spodziewac.... I jaki stopien przywiazuja do jezyka angielskiego? Bede bardzo wdzieczny za kazda odpowiedz.

Diouxon
@HUBERT

Hi. No i jak po tej rekrutacji? Napisz.

Były

Po pierwsze kasę nie tylko za nadgodziny ale i dodatek rozruchowe dostawało sie po zakończeniu projektu ( po powrocie z budowy) i to nie od razu ale po nawet 5 miesiącach i jeszcze trzeba było sie prosić! Po drugie żadnego socjalu, nic! Raz do roku bony do Geanta, wigilia firmowa i tyle, Po trzecie Zawsze były problemy z podstawowymi sprawami takimi jak : narzędzia (jakiś multimetr, śrubokręt itp) komputer, ubrania robocze. Zawsze załatwiliśmy te sprawy na własna rękę z Linz. Oczywiście żadnych komórek, czy nie daj Boże samochodu. Na delegacje do Linz jeździło sie własnym autem, jak ńie to pociąg lub Jordan. Jak miałeś fajnego szefa w Linz i dobry projekt to miałeś wszystko, jak ńie to dziadowstwo. Po czwarte pełna dyktatura, kontrola i inwigilacja! Po piąte żadnych szkoleń. Po szóste jak kasztany Cię podpier.... to bez pytania można było wylecieć ! Po siódme żadnej premii rocznej, zarobki podstawowe były zawsze niskie, do tego 20 % premi co miesiąc, no chyba ze sie coś zawaliło to bez premii. Ale nawet z tymi 20% i tak pensja była dodatkiem do kasy z uruchomienia czy z zaoszczedzonych diet z delegacji. Po ósme żadnych kart firmowych kasa w gotówce ( diety) do ręki pózniej ewentualńie przelew w walucie na konto. Po dziewiąte zawsze byliśmy w Oczach Linz kolegami kategorii B, czase, C. Kablowali nas do szefa, wykorzystywali, mieli sie za lepszych! Dlaczego sie opłacało pracować w VAI - u zapytasz? Bo był dobry przelicznik waluty do złotówki, bo za jeden Commissioning można było kupić mieszkanie w Krakowie, bo zawsz byli świetni ludzie (no nie wszyscy ale w większości) ale to było dawno! Spróbuj teraz za 10 - 12 miesięcy na budowie odłożyć na 70 / 80 metrowe mieszkanie! Powodzenia,

...

W czasach VAI biurokracja była mniejsza niż w Siemens. Nie było korporacyjnych kart kredytowych i dostawało się zaliczki na wyjazdy. Cała kasa za nadgodziny była wypłacana hurtem po zakończonym projekcie a nie w następnym miesiącu po wyrobieniu nadgodzin. Same zarobki są kwestią relatywną i zależą od czasów bardziej niż od tego czy to Siemens czy VAI. I tu i tu można było przyzwoicie zarobić.

Zaciekawiony

Pytanie do starszych kolegów odnośnie SIEMENS I MT (dawny VAI). Firma ma być wydzielona z SIEMENS-a i ma być sprzedana do Mitsubishi (ma być jakieś joint venture Mitsubishi i Siemens z większościowym udziałem Mitsubishi). Cały czas szefowie tłumaczą nam, że będzie jak było dawniej, za VAI. Proszę powiedzcie co to znaczy, jak było kiedyś, bo z tych co pamiętają dawne czasy to nie za wielu zostało i większości to są nasi szefowei tera? Czy mamy się czegoś bać, czy coś się drastycznie zmieni, czy może na odwrót (oczywiście do tego jak jest teraz w SIEMENSIE)??????????????

dd

Studia podyplomowe nie są ważne. Same studia tak. Są istotne. Same doświadczenie swoją drogą, jest przydatne, ale głównie na stanowiska szeregowe, na te wyższe to nie wiadomo co decyduje. Więcej chyba szczęścia, albo pleców. W samym Siemensie najbardziej patrzą na to, czy będziesz chętnie jeździł nie tylko przez pierwszy rok, ale przez pierwsze 5 lat. Musisz też dobrze wypaść. No i plusem dużym znajomość niemieckiego, mało kto zna.

olo

jeśli chodzi o zarobki to potwierdzam to co pisze rufus. Dodam tylko że to bardzo dobra firma dla młodych ludzi. Firma nie ma własnych projektów, praca w niej polega na wykonywaniu projetów z Linz, Erlangen, Francji itp. czyli podwykonawstwo. Są oczywiście stanowiski typu straszy specjalista do spraw nadzoru itp. jednak to tylko nazwa. Brak włąsnych projketów to brak możliwości nadzorowania czegokolwiek, brak możliwości wpływania na standard, brak R&D itp. Można jedynie pomóc młodszym kolegom pod względem technicznym. W firmie są 3 działy. L2 (informatycy), L1 który dzieli sie na: Dział Ciągłego odlewania stali i dział Walcowni. We wszystkich działach trzeba dużo jeździć,..bardzo dużo. Jeśli chcesz mieć mniej wyjazdów to polecam dział ciągłego odlewania stali choć większość roku i tak spędzisz na delegacjach. Odlewanie stali jest procesem prostszym niż walcowanie wiec będzie ci się łatwiej wdrożyć. Wadą jest to że szybciej przestajesz się rozwijać. Software jest taki sam, programowanie polega na modyfikacji. W walcowniach ludzie bardzo dużo podróżują 80-100% w roku. Pracują dla różnych oddziałów z różnymi standardami i sprzętem. co do nadgodzin to jest ich sporo. Przerwa sie nie wlicza w godziny pracy. na uruchomieniach pracujesz 6 dnie w tygodniu po średnio 10 i więcej godzin. Czasem 7 dni w tygodniu. Uruchomienie trwa średnio około 2 miesięcy (ciągłe odlewanie stali), na walcowanich dłużej około 6 miesięcy. Reasumując jeśli jesteś młody i chcesz zwiedzić świat to polecam. Po kilku latach radzę jednak zmienić.

do Godno

Opłaca się, pracują wg. standardów zachodnich. Tzn, programy muszą mieć opowiedni kształt, tak by każdy inny potrafił się w nich odnaleźć, bez większych problemów. Szkoleń nie ma, po prostu chodź, pytaj i radź sobie, ale raczej każdy sobie radzi. To trochę inny Siemens, bo wywodzi się z VAI. Siemens to bardziej z nazwy. Nadrabiają zarobkami. Pracowałem w kilku firmach, ale nie spotkałem się nigdy z firmą, która stawia strikcie na rozwój pracownika, chyba że kosztem niksich zarobków i tzw. lojalkami. Tak czy siak, samo szkolenie jakbyś gdzieś miał i tak nie wiele Ci da, co najwyżej nauczy podstaw. Programowania nauczysz się jedynie przez praktykę i rozruchy.

Ig

Tam nie awansujesz. Jest tylko zmiana stanowiska i stopień zaszeregowania. Wbrew pozorom, firma nie daje wiele doświadczenia, nauczysz się środowiska programów, ale to bardziej przerabianie softu. Także, jak to pierwsza praca, to możesz mieć potem problemy z wykazaniem się na rozmowie kwalifikacyjnej. Po stronie elektrycznej raczej się nie rozwiniesz. Kasa bardzo dobra, jak ktoś już napisał na wyjazdach dwa razy tyle co senior soft developer w zach. koncernach.

miszcz

jakieś wieści odnośnie rekrutacji? przyjeli kogoś?

nie_wie

jak wygląda rozmowa, z kim się rozmawia? pytania ogólne czy szczegółowe? jest szansa się dostać po studiach ? czy nabór się skończył, bo widziałem ostatnio ofertę ? Pozdr.

Zostaw merytoryczną opinię o Siemens - Kraków

Siemens