Opinie o Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. w Zabrze

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - działalność związana z oprogramowaniem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. w Zabrze

Cizia

Qnt, najgorsza firma z jaką się spotkałam. Technologie stare, pamiętające poprzednią epokę. Zarządzanie to dno i brak kompetencji. Niestety tak to jest jak właściciele nie znają się na zarządzaniu. Choć trzeba przyznać że jedyną osobą, która odrobinę potrafi dyrygować do Prezes. Reszta to pseudoSZEFY. Podział zadań jest nieco idiotyczne bo jeden ma pracy na 12godz a inny na 2 godz. Niestety muszę przyznać że system szkoleń jest ma niskim poziomie. To tylko prowizorka. Klient i tak nic nie potrafi. Pieniądze- lizusy mają dużo a reszta mało..Poza tym zasłużeni maja inne profity, rejsy, samochody. I kto wie co jeszcze.

@Pracodawca

Szanowne Państwo z QNT. Dlaczego nie szanujecie swoich pracowników? Dlaczego jednych uwielbiacie a innych macie głęboko w poważaniu? Dlaczego obiecujecie rozwój a w praktyce jest brak szans na cokolwiek? Dlaczego wybrańcy mają płatny dodatkowy urlop? Dlaczego oszukujecie z samochodami służbowymi i wymagacie zeby użytkownik nie placil za paliwo kartą płatniczą?

@Tamara

Brak szans na rozwój, brak premii uznaniowych. Masz podstawę czyli najniższą krajową i dodatki. Dodatki które dostaniesz albo nie dostaniesz. Jak podpadniesz to masz biedę. Pracy sporo i wymagają sporo ale za to nie masz płacone odpowiednio. No i wazelina aż kipi. Ci co włażą w (usunięte przez administratora) mają się dobrze

Jak w Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

MS
@Janek

W qnt zawsze jest na niekorzyść pracowników, nie ma żadnych wyrównań. Tracą się nadgodziny, jest problem z urlopami. Szefostwo z przydupasami jeździ na rejsy a Ty masz siedzieć cicho

Anula Nowy wpis

Jeśli wskazana ścieżka awansu programisty (5 800 zł brutto, Junior Programmer - ok. 7 200 zł brutto, 8 000 - 10 000 złotych brutto, po 5 latach pracy spodziewane średnie wynagrodzenie może wynieść od 11 000 do 14 000 zł brutto), wygląda tak dokładnie, to jestem "za". Ale czy studia informatyczne są must have? Może jednak znajomość podstaw baz i języków wystarczy? ;)

QNT Nowy wpis
@Anula

Zapraszamy na rozmowę bezpośrednio z działem kadr QNT. W opisanej sytuacji nic nie jest "must have", aczkolwiek w takich okolicznościach może wystąpić potrzeba zweryfikowania poziomu wiedzy i umiejętności - albo poprzez zwykłą rozmowę z naszymi specjalistami, albo poprzez niewielkie zadanie do rozwiązania. Natomiast potwierdzenie to nie stanowi żadnej bezwzględnej bariery, a jedynie ma sprawdzić ewentualny właściwy poziom wiedzy w odniesieniu do pożądanego/oferowanego stanowiska.

Gosia Nowy wpis

Bardzo mocno zaintereswała mnie oferta pracy dla asystentki zarządu. Wymagania spełniam, dlatego tym bardziej chciałabym aplikować, nie daje mi tylko spokoju jeden z benefitów - ciekawa praca w młodym, dynamicznym zespole ;) Podpowiecie mi czy chodzi o rotację, czy przesadzam?

QNT Nowy wpis
@Gosia

Ze strony QNT zapraszamy na rozmowę - to zawsze najlepszy sposób, aby samodzielnie zobaczyć i ocenić firmę, a także bezpośrednio zadać wszystkie pytania. PS. Podpisano: młody i dynamiczny czterdziestolatek z kilkunastoletnim stażem w firmie.

Na stronkę firmy wisi ogłoszenie na programistę. Ktoś wspomniał, że stawka to podstawa plus dodatki - ile można ich uzyskać i jak są przyznawane? Jest szansa na zwiększenie wynagrodzeń przy dłuższej współpracy?

QNT

Zapraszamy do kontaktu z działem HR QNT - podczas rozmowy mogą zostać przedstawione wszystkie szczegóły odnośnie zatrudnienia, także te w zakresie wynagrodzeń. Do zobaczenia.

@Pracodawca

Tamara
@@Pracodawca

Coś jeszcze dostają ci ulubieni pracownicy, oprócz dodatkowo płatnego urlopu? Nie wiem, może premię uznaniową? Co z tym rozwojem, jak miał on wyglądać?

@Tamara

Firma Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko ASYSTENTKA/ ASYSTENT PREZESA ZARZĄDU. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Alfons

Jakie są warunki przyjęcia na stanowisko wdrożeniowca? Jaką wiedzę i doświadczenie trzeba posiadać?

@Alfons

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu - z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Dane kontaktowe firmy: https://www.qnt.pl/kontakt/

Alfons
@QNT

I co jeszcze? Tak zapraszasz że nie mogę się doczekać telefonu. Wysłałem kilka cv, mam doświadczenie w branży. A mimo to nawet nie miałem szansy na rozmowę..Jak widać komentarze są prawdziwe....

W Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. poszukiwana jest osoba na stanowisko asystent prezesa. Brałeś udział w procesie rekrutacji i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Napisz, jak Twoim zdaniem wyglądało spotkanie. Przekazane przez Ciebie informacje mogą okazać się cenną wskazówką dla osób, które biorą pod uwagę pracę w tym przedsiębiorstwie.

Cizia

To ściema, nie ma żadnej rekrutacji. Ogłoszenie jest na portalu od dłuższego czasu. Choć rekrutują ciągle do innych działów skoro jest tam spora rotacja.

Ilona

A są chociaż organizowane rekrutacje wewnętrzne? Czy raczej nie ma szans wskoczyć na wyższe stanowisko?

To Ja

Nie ma czegoś takiego jak awans chyba ze włazisz w 4litery prezesowej i prezesowi. Poza tym w tej firmie nie ma szacunku dla pracownika. Jak dla mnie większość tzw dyrektorów nie ma zielonego pojęcia o zarzadzaniu personelem. Brak spójnej informacji kto co ma robić. Zazwyczaj dowiadujemy się o zadaniu chwilę przed początkiem pracy. Projekty opóźnione przez brak planowania pracy. Ogólnie żenada..no i co niektórzy nie potrafią albo złośliwie źle wyliczają wynagrodzenie i dodatki...

Janek
@To Ja

Źle to znaczy na niekorzyść pracownika? Mogą coś potrącić? Ale chyba można się upomnieć o swoje i dostać wyrównanie? Czy są problemy?

MS
@Janek

PaniZosia

Czas poświęcony na spotkania rekrutacyjne w tej firmie mogę uznać za stracony. Niewiem jak inni kandydaci ale ja jestem mega rozczarowana. Pani z kadr, MENADŻERKA wciska kit i opowiada bajki. Przyszły PRZEŁOŻONY wciska jeszcze większe bajki. Propozycja warunków zatrudnienia a oferta na portalu z ogłoszeniami to jest jedne wielkie kłamstwo. Szkoda że w ogłoszeniu nie ma informacji że wynagrodzenie to mikro podstawą oraz dodatki uznaniowe.

Izabela

Czytam tutaj o przedziwnej grze z pracownikami za pomocą ich premii. Jesteście w stanie napisać, jak jest w przypadku szkoleniowca Front-and-Deva? Podane widełki to 8-10 K brutto. Ile z tego może "zniknąć"?

kandydat
@Izabela

Masz podstawę marną, pewnie nie większą jak 4 tyś brutto. Reszta to penie premie uznaniowe. Więc możesz mało zarobić, przynajmniej mniej niż Ci się wydaje ile powinno być wypłacone

Ewelina
@kandydat

Chyba właśnie o to chodziło w tym poprzednim pytaniu, ile rzeczywiście się dostaje tej wypłaty. Premie uznaniowe też chyba są przyznawane według jakichś reguł, dobrze byłoby wiedzieć jakich. Po nicku wnioskuję, że aplikowałeś, powiesz co było na rozmowie?

@Ewelina

Tak, aplikowałem. Byłem na rozmowie. Opowiadanie bajek jak tam jest fajnie. Jaka wielka kasa do zarobienia. Ale niestety nie ma pewności że się zarobi tyle ile obiecują. Marna podstawa a dodatki jak to bywa uznaniowo bywaĵą. Ogólnie to miałem wrażenie że mówią to co chce usłyszeć a prawda pewnie jest inna. No i te wymagania ... niby Cie nauczą ale i tak musisz być specjalistą we wszystkim. Poza tym, słaby socjal.

@Ewelina

Dodając do wcześniejszej odpowiedzi. Jak dla mnie to słabo ta firma wypadła. No i te wyjazdy do stolicy. Niby czasami a jak znam życie to pewnie będzie często albo non stop..kończąc. Konkurencja oferuje lepsze warunki.

Kjuendte

Typowy Januszex, Gdzie pracuje cała rodzina. Prezes pochwali się kupionymi nagrodami Fair Play, ale zapomni już wypłacić pracownikom za wykonaną pracę (nadgodziny) lub rozliczyć się należycie przy odejściu pracowników. Stałe przymuszanie do pracy w nadgodzinach poprzez "polecenie". Interpretacje i przepisy obowiązujące w tej firmie nie występują nigdzie indziej. Nie polecam pracy w tej firmie, takiego (usunięte przez administratora) ze strony przełożonych nie spotka się nigdzie indziej.

Edyta
@Kjuendte

A jak ktoś nie godzi się na robienie nadgodzin to co wtedy?

Były
@Edyta

To wtedy ląduje na dywaniku u dyrektora lub vice-dyrektora lub pomocnika vice-dyrektora etc. A na koniec miesiąca z wypłaty ucinana jest premia ponieważ fantastyczny system punktowy nie przewiduje takiego zachowania w momencie nieodpowiedniej koniunkcji planet...

Weronika
@Były

Ale oni tak pełnoprawnie sobie mogą robić? Dużo tej premii wtedy jest ucinanej? I czy tobie się tak już kiedyś przydarzyło?

Ilona
@Były

Co obejmuje w takim razie ten system punktowy? Jakie kwestie?

@Kjuendte

Zgadzam się w 100%! Rozliczanie nadgodzin w zależności od humoru przełożonego. Planujesz weekend, a w piątek o 15.00 dostajesz maila, że musisz siedzieć po godzinach i w weekend. Nikt nie pyta czy masz czas i ochotę - dostajesz maila z informacją i tyle. Spróbuj zadzwonić i powiedzieć, że nie możesz, to polecą Ci po premii. Stawki podstawowe nie są jakieś wow ale dostajesz premie, które są również uzależnione od widzimisię przełożonego. Nie ma jasnego systemu premiowania, tym samym nigdy nie wiesz jaką pensje dostaniesz. To co ludzie piszą o zaufaniu, a raczej jego braku do pracownika to również prawda - nie odpiszesz na maila prezesa w ciągu paru minut, uzna, że nie pracujesz i również odbije się to na Twojej pensji. Dodatkowo bluzga Cię w mailu z dw do wszystkich pozostałych pracowników. Początkowo firma marzenie ale moim zdaniem szkoda nerwów a i nie nauczycie się tam niczego pożytecznego. Jedyna wartość dodana to super ludzie, których niestety prezes w ogóle nie docenia.

Weronika

Nie wiem na ile prawdy było w tym stwierdzeniu o niedocenianiu ale ciekawa jestem czy jest tu w ogóle w firmie jakakolwiek perspektywa na poprawę warunków w tym zakresie? Zwłaszcza teraz jak nowy okres się zaczął? Firma zazwyczaj coś zmienia z kolejnym rokiem, jakieś konkretne plany są wdrażane?

Wszystkie negatywne opinie są prawdziwe! Brak szacunku i zaufania do pracownika. Wieczne pretensje o wszystko. Potrącanie z pensji za każdą sekundę nieobecności ale w drugą stronę - w przypadku nadgodzin, to już nie ma takiej skrupulatności. Do tego wieczne nadgodziny i weekendy pracujące bo migracja danych, testy nowych funkcjonalności itp. Do tego jest to pierwsza firma, w której Prezes czyta każdego maila do klienta i poprawia go stylistycznie a następnie wysyła do osób specjalnie zatrudnionych do korekty językowej (!), a człowiek zamiast zająć się normalną pracą kopie się z koniem i poprawia swoje maile milion razy, żeby trafiły w gust Pana Prezesa. A użytkownik może sobie czekać na łaskawa odpowiedź, bo nie liczy się szybkość odpowiedzi tylko to żeby były zgodne ze słownikiem Pan Prezesa. Do tego notoryczne obrażanie pracowników w mailach. Żenada!

Jakie są warunki zatrudnienia w Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o.?

QNT

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z QNT - chętnie odpowiemy na wszelkie pytania - więcej informacji (w tym dane kontaktowe) na stronie www.qnt.pl.

czytaj_dw_z_dw

Ta firma to połączenie korporacyjnych procedur, urzędowego trybu pracy, call center i pracy na akord. Do tego programista ma być analitykiem biznesowym, testerem i konsultantem przy implementacji rozwiązania. Odporność na stres to kluczowy punkt pracy w tej firmie.

Były programista

Qnt jest firmą bardzo nietypową... Z jednej strony bardzo duża ilość benefitów niespotykanych w innych firmach takich jak obiady dla pracowników, sauna, solarium, siłownia w budynku firmy, który jest otwarty 24h na dobę, prywatne miejsce parkingowe, wyjazdy na narty bez potrzeby brania urlopu, czy bogate imprezy firmowe. Można nawet za darmo wypożyczyć busa firmowego do przeprowadzki, czy 9 osobowego vw caravelle na wakacyjny wyjazd! Z drugiej strony problemem jest załatwienie czegokolwiek, ogromna biurokratyzacja pomimo, że firma ma maksymalnie 100 osób. Przykładem może być spóźnienie się do firmy. Nawet jednominutowe spóźnienie automatycznie obniża pensję o kilka groszy. Jeśli chcemy tę minutę odpracować to nie warto - trzeba wysłać specjalne pismo do dyrektora działu - totalna abstrakcja. Na pracy zdalnej strach wyjść do ubikacji, bo w każdej chwili prezes może napisać maila na którego obowiązkowo trzeba odpisać w ciągu 5 minut - inaczej ten czas uznany jest za nie przebywanie w pracy. Zaufanie do pracownika w porównaniu do innych firm IT praktycznie zerowe. Programiści przyjmowani są tylko na stanowiska juniorskie (nikt z doświadczeniem nie zaakceptowałby pracy w takich technologiach). Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z it i chcesz się rozwijać, to podjęcie pracy w qnt będzie najgorszym możliwym wyborem. Praca w technologiach, które w ogóle nie przydadzą Ci się w innych firmach. Zmieniając firmę startujesz praktycznie od zera. Nie istnieje żadna metodologia pracy. Trafiając pod skrzydła seniora jedyne co pozostaje to rozwijać się samemu po pracy. Kuszące są całkiem niezłe stawki dla początkujących, ale później rosną bardzo powoli i są nienegocjowalne. Po ponad roku od odejścia z qnt udało mi się prawie potroić swoje wynagrodzenie i wiedzę. Nie mniej jednak w dziale IT można prywatnie poznać wiele fajnych osób. W połączeniu z dużą ilością benefitów z pierwszego akapitu wybór qnt jako pracodawcy uważam za dobry, ale tylko pod warunkiem że nie oczekujesz ciągłego rozwoju w swojej karierze zawodowej.

Na jakie wsparcie w Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

QNT

Naturalnie, że regulacje przepisów prawa pracy są przestrzegane także w tej materii - inne, dodatkowe wsparcie to kwestia indywidualnych ustaleń z przełożonymi, bo i potrzeby w tym zakresie bywają bardzo indywidualne - zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, aby poznać szczegóły.

Masny

Dobrze, że jest praca zdalna. Standardowo musisz wdychać dym "królewiczów" z zarządu, którzy lubią zapalić papierosa na auli podczas spotkań firmowych. :)

Izabela
@Masny

Co jest? Chyba macie tam jakiś system przeciwpożarowy, który by włączył alarm w takiej sytuacji. Jeśli nie macie lub jest wyłączony na takie okazje, to kłania się kontrola Straży Pożarnej...

kulibali

nie polecam pracy w tej firmie. Brak kompetentnych przełożonych tylko klakierzy. Państwo, którzy prowadzą ten podmiot chyba nie dogadują się sami ze sobą.... przekłada się to na firmę. Takiego (usunięte przez administratora) prostactwa i braku jakiejkolwiek komunikacji, w pięknym opakowaniu nie widziałem NIGDY..... Jak to mówią, człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy... nie polecam, strata czasu, jak ktoś popracuje miesiąc lub dwa sam dojdzie do wniosku, że to strata czasu. Osobiście znam kilku lepszych pracodawców, którzy szukają pracowników. Pozdrawiam Żonę prezesa.... :)))))))0

ex Qprogramista

Jeżeli lubisz: pracować w spaghetti kodzie, wewnętrznych frameworkach napisanych tak, że kompletnie nie wiadomo o co chodzi, i które nigdy w żadnej innej firmie się nie przydadzą, używać starych technologii, używać polisz inglisz w projekcie, klimat małego pseudo korpo z zasadami jak z przełomu lat 90, sztuczną atmosferę w której przełożeni są super mili ale w każdej chwili możesz usłyszeć pretensje o to, że poszedłeś po kawę, wielkie afery z powodu tego, że ktoś nie odpisał w 5 min na maila od prezesa, brak jasno sprecyzowanych tasków, jak już napisał jeden z przedmówców "być sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem", dreszczyk emocji przed wypłatą, bo nigdy nie wiesz na jaki "bonus" została wyceniona twoja praca (brak wytycznych), walkę o to, żeby dostać to co zostało ci obiecane. (usunięte przez administratora) biegać z karteczkami i papierowymi wnioskami po podpisy ponieważ w firmie informatycznej nie wprowadzono żadnego systemu, podlizywać się szefostwu, żeby mieć lepsze warunki pracy i dodatkowe benefity. Wtedy qnt będzie firmą idealną dla ciebie ! Java w firmie istnieje tylko na papierze i na rozmowie z kandydatem. Przyjmując się na javowca, musisz liczyć się z tym, że praca w javie będzie stanowiła w porywach 10% i to nie w prawdziwej javie tylko QJavie... Jeżeli jesteś programistą który chce się rozwijać i pracować w ciekawych projektach omijaj szerokim łukiem ten przybytek ;) Wymienię jednak kilka plusów: Można spotkać kilka fajnych osób które chętnie pomogą nawet pracując w innej technologii/projekcie, Jeżeli chcesz się rozwijać w stronę sqla to na pewno można się dużo nauczyć, nawet logika jest pisana w sqlu - olaboga... Dobrze rozwinięty socjal - Wyjazdy na narty, pikniki, imprezy firmowe, obiady, dofinansowania, samochody służbowe po x latach pracy itd.

Joanna

Cześć, przeglądając oferty pracy zamieszczone na stronie internetowej Qnt, zainteresowało mnie stanowisko Specjalisty ds. sprzedaży. W ogłoszeniu w wymaganiach wymieniona jest dyspozycyjność. Chciałabym właśnie o to się dopytać. Jak bardzo dyspozycyjnym trzeba być? Jak wygląda grafik pracy? Czy da się pogodzić go ze swoimi innymi obowiązkami?

@Joanna

Dzień dobry, w początkowym okresie pracy w dziale sprzedaży wymagana jest praca w godzinach 08:00-16:00, ale po tym okresie wstępnej oceny można uzyskać inne formy rozliczania czasu pracy - ruchomy (pracę należy rozpocząć pomiędzy 07:00, a 09:00 i trwa ona 8 godzin), a nawet elastyczny czas pracy. Oczywiście (szczególnie w aktualnej rzeczywistości) opcją jest też praca zdalna. Dyspozycyjność w dziale sprzedaży nie musi oznaczać nadgodzin ani pracy w weekendy - staramy się po prostu być dostępni dla naszych Klientów, zwłaszcza wtedy, kiedy potrzebują naszej pomocy najbardziej (np.: w przypadku administracji publicznej "gorący okres" to zawsze przełom roku, stąd długie urlopy w okresie świąt to rzadkość i to można uznać za przejaw wspomnianej dyspozycyjności w przypadku działu sprzedaży).

Joanna
@QNT

Ooo, zainteresował mnie temat tej pracy zdalnej w Qnt :) Czy ona jest w pełni zdalna czy hybrydowa i raz na jakiś czas trzeba pojawić się w firmie? Czy podczas home office pracownik w pełni samodzielnie organizuje sobie czas pracy czy są jakieś wytyczne co do tego?

@Joanna

W ostatnim czasie dominowała praca w pełni zdalna. W nieodległej przyszłości chcemy przywrócić możliwość pracy w formie tradycyjnej i zachować możliwość pracy w formie hybrydowej. Naturalnie pracujemy w ramach pewnych wytycznych, regulaminu, ale każdy pracownik to indywidualny przypadek i może ze swoim Dyrektorem ustalić pewne, wygodne dla siebie, rozwiązania. Sam jestem przykładem tego, że w zakresie formy świadczenia pracy można bez trudu znaleźć z QNT porozumienie odbiegające od wyznaczonego modelu.

Czy firma Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

QNT

QNT oferuje cały szereg benefitów dla swoich pracowników, w tym także możliwość korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej (co jest ostatnio jednym z najbardziej pożądanych pracowniczych benefitów). QNT często też angażuje się w indywidualne przedsięwzięcia i pomysły swoich pracowników (również finansowo). Możliwości uzyskania dodatkowego wsparcia jest naprawdę wiele i wszystko zależy tak naprawdę jedynie od potrzeb zgłaszanych przez pracowników. Pożyczka pracownicza nie jest opcją, po którą często sięgają pracownicy QNT, więc nie istnieją z góry narzucone reguły dotyczące jej udzielenia – jednak Zarząd QNT jest zawsze otwarty na rozmowy, także o takiej pożyczce. Zapraszamy do spotkania z nami – chętnie opowiemy więcej o pracy w QNT.

Zostaw merytoryczną opinię o Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. - Zabrze

• Jak się pracuje w Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o.?

Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o.