Nowodworski Estates

3.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Nowodworski Estates

Paweł

Jestem agentem Nowodworski Estates od 14 miesięcy i swoja opinią mogę podzielić się jako agent, czyli osoba samozatrudniona, działająca na własny rachunek, pracująca w ramach B2B w NE. Jak jest w firmie? Przede wszystkim procedury są świetnie dopracowane i jasne jak słońce. Zanim jeszcze rozpoczniesz pracę i podpiszesz umowę, możesz sprawdzić czy to dla Ciebie praca. Jak jest w biurze? bardzo nowocześnie, mamy piękną, loftową aranżacją. Poza oczywistym, czyli salami do spotkań z klientami, mamy … strefę chillout z leżakami, miękkimi poduchami, stół do ping-ponga, siłownię z prysznicem, nowoczesną kuchnię z ekspresami do kawy. Mamy nawet szafę do odświeżania ubrań :). Atmosfera, zwłaszcza w strefie agentów jest przyjacielska, jak dla mnie doskonała i trudno mi sobie wyobrazić lepszą. Wpływ na to ma oczywiście NE, ale także cechy charakteru, którymi agent powinien dysponować: trzeba lubić ludzi i z nimi rozmawiać :) Otwartość, życzliwość, uśmiech na twarzy każdego dnia - to najczęściej spotykane w NE. Co zrobić, żeby się Tobie udało zostać agentem NE? Musisz mieć predyspozycje do tej pracy - tzn. odnaleźć “siebie w NE”. Co to znaczy? Jeśli lubisz rozmawiać, nawiązywać nowe kontakty, jeździć samochodem, organizować swój dzień pracy w kalendarzu, optymistycznie spoglądasz w przyszłość i umiesz uczyć się na własnych błędach, a nie wyszukiwać ich dookoła u innych - masz ogromne szanse na świetną pracę. NE jest trochę jak … olimpiada. Daje Ci szansę, określa procedury, ale pracy za Ciebie nie wykona. To Ty musisz wiedzieć czego chcesz, czy się do tego nadajesz, określić swoje cele i z determinacją je osiągać. Działasz na własny rachunek, wiesz ile zarobisz, bo wiesz jaką pracę włożyłeś. Możesz zajmować się wynajmem, zarządzaniem najmem lub sprzedażą. Sam określasz “swoją konkurencję”. Ja odnalazłem się w firmie dopiero po 4-5 miesiącach. Początkowo nie umiałem poradzić sobie z wynajmem mieszkań oraz pozyskiwaniem nowych nieruchomości na wynajem. To po prostu nie było dla mnie. Jednak upór oraz reorganizacja pracy sprawiły, że doskonale odnalazłem się jako sprzedawca nieruchomości. Odnalazłem siebie, swoje miejsce i właśnie po 14 miesiącach mogę podzielić się pozytywną opinią. Lubię współpracować z agentami, podróżować i planować następny dzień - po swojemu. Dodam jeszcze, co bardzo ważne, że… lubię poniedziałki :) A jak z zarobkami? jeśli w NE więcej sprzedajesz to zarobki są progresywne, jeszcze więcej zarabiasz. Zarobki mogą być tak dobre, jak Twoja organizacja pracy, bardzo imponujące. Rotacja w firmie? Kiedy słyszę o rotacji w firmie, to mam świadomość, że właśnie dzięki niej znalazłem się w NE. Mój poprzednik(czka), który prawdopodobnie nie odnalazł siebie, umożliwił to mnie. Rotacja jest czymś naturalnym, zatrzymuje najlepszych na pokładzie i szuka nowych … równie najlepszych. Jeśli planujesz zostać agentem(agentką), to nie zagwarantuję Ci sukcesu, ale mogę zagwarantować, że na pokładzie NE otrzymasz najlepsze warunki, by go osiągnąć :)

mateusz

Pracuję w NE już kilka miesięcy oraz jestem z niej zadowolony. W firmie jest dobra atmosfera tworzona przez współpracowników, która zachęca do pracy oraz bycia częścią większego zespołu. Już sama rozmowa rekrutacyjna zapowiadała wejście do firmy, która jest dba o swoich pracowników oraz trzyma wysoki standard. Praca jest wymagająca ale rekompensuje to atrakcyjnym wynagrodzeniem. Po codziennej pracy w tej firmie widać i czuć, że wie w jakim kierunku zmierza, ma jasno określony cel bycia z dnia na dzień lepszą agencją nieruchomości oraz robi to co musi być zrobione, żeby ten cel spełnić.

MR

Od kilku miesięcy mam przyjemność pracować w ekipie Nowodworski Estates. To zupełnie nowa jakość pracy w agencji obrotu nieruchomościami. Zasady pracy są tu bardzo jasne, atmosfera sprzyja pracy. Wiem, że jeśli pracuję zgodnie z przygotowanymi skrupulatnie wytycznymi to zakończy się to zawsze sukcesem. Pomoc i wsparcie Dyrektorów Odziałów jest nieoceniona. Podobnie jak wspołpraca z działami backoffice. Codziennie utwierdzam się w przekonaniu, że kilka miesięcy temu podjęłam dobrą decyzję.

Joanna

Pracuję w NE od kilku miesięcy. Pracowałam wcześniej w dużych korporacjach,ale nigdy nie spotkałam tak poukładanej procesowo i dbającej o każdy szczegół organizacji. Widzę dużą troskę o ludzi, zarówno pracowników, jak i klientów. Cieszę się, że mogę wdrażać swoje pomysły w życie, czasem wymaga to negocjacji, jednak czuję się za każdym razem wysłuchana i wzięta pod uwagę. Podoba mi się też dynamika i tempo pracy.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Nowodworski Estates odbywa się również w języku angielskim?

Nowy wpis

@Pytanie

Cześć, rozmowy co do zasady odbywają się po polsku, jednak na wielu stanowiskach wymagamy znajomości języka angielskiego. Dlatego podczas rozmowy zazwyczaj jest etap, w którym rozmawiamy po angielsku. Dotyczy to przede wszystkim tych stanowisk, na których następuje kontakt z klientem. Jeśli Twój angielski jest na średnim poziomie, nie przejmuj się. W NE mamy bezpłatne lekcje języka angielskiego prowadzone przez profesjonalnych lektorów, dla wszystkich chętnych. Możesz na nich podszkolić swoje umiejętności, nauczyć się płynnej komunikacji z klientem i słownictwa związanego z biznesem i nieruchomościami. Zapraszamy do aplikowania:) Pozdrowienia, Maciek Nowodworski Estates

Joanna Nowy wpis
@Nowodworski Estates

Dzień dobry, zainteresował mnie temat benefitów dla pracowników w NE. Czy prócz bezpłatnych lekcji języka angielskiego pracownicy mogą liczyć na coś jeszcze? Może organizowane są różnego rodzaju szkolenia lub wyjazdy integracyjne czy różne eventy?

Natalia Nowy wpis
@Joanna

Cześć, Oczywiście język angielski nie jest jedynym benefitem oferowanym Pracownikom i Współpracownikom firmy Nowodworski Estates. Rozpoczynając u nas pracę możesz skorzystać z dofinansowania do prywatnej opieki medycznej, karty sportowej oraz w pełni finansowanych lekcji języka angielskiego. Firma oferuje również dofinansowania na szkolenia, które mogą wpłynąć na podniesienie Twoich kwalifikacji zawodowych. W kwestii integracji, oczywiście bardzo lubimy się integrować, dlatego w ciągu roku organizujemy wyjazdy i eventy integracyjne. Każdy dział ma również budżet integracyjny, który może wykorzystać zgodnie z własnym pomysłem. Mam nadzieję, że pomogłam :) Pozdrawiam, Natalia

Seweryn Nowy wpis
Klient

Ciężko i nieprawdziwie byłoby ocenić iż cała firma Nowodworski Estate ma zle podejście do klienta. Jednak my klienci rozmawiamy tylko z jednym przedstawicielem na raz i podejście jednego przedstawiciela, a konkretnie Pana (usunięte przez administratora) warto by była rozpoznana zanim ktoś dojdzie do jakichkolwiek negocjacji z tym Panem. Pan (usunięte przez administratora)umówił się ze mna na pokazanie mieszkania, którym byłem bardzo zainteresowany i przyjechałem specjalnie z drugiego końca Polski by je obejrzeć,(usunięte przez administratora) pokazał je i po małej negocjacji doszliśmy do porozumienia oraz wyraziłem chęć podpisania umowy, jak i również (usunięte przez administratora)również uzgodnił warunki z właścicielem i właściciel tez przyjął warunki. Jednak następnego dnia (usunięte przez administratora)pokazywał mieszkanie innym klientom i jednemu z klientów spodobało się również, to mieszkanie i ten klient nie negocjował kwoty gdzie następnie Pan Jakub zadzwonił do właściciela przestawiając mu druga ofertę i właściciel powiedział, ze chce wynająć klientowi za pełna kwotę. Bardzo nie profesjonalne podejście przedstawiciela, który swoim działaniem naraził mnie na utracony czas oraz pieniądze na paliwo i hotele (blisko 1000 zł) nie prowadzę biznesu z nieruchomościami, ale jestem przekonany, ze słowa maja kluczowe znaczenie i trzeba brać za nie pełna odpowiedzialność. Kiedyś zielony kolor firmy kojarzył mi się z wysokim profesjonalizmem, dzisiaj i w przyszłości nie chce robić żadnego interesu z Firma Nowodworski Estate.

Nowy pracownik

Przyszłam do Nowodworskiego w czerwcu, dużym pozytywnym zaskoczeniem była luźna atmosfera, otwartość ludzi i pozytywne nastawienie. Pracy jest dużo, ale jest ogromnym plusem, nie ma nudy! Polecam tę firmę całym sercem. :) Mam nadzieję, że zostanę tu na dłużej.

Zarządzanie

Zakończyłam już swoją krótką przygodę w Nowodworski Estates - ta praca zdecydowanie nie spełniała moich wymagań, choć rozumiem, że niektórzy mogą nie mieć z nią problemu. Byłam przygotowana na dużo pracy, ale również spodziewałam się, że będzie to praca na takich warunkach, jakie powinien mieć zapewnione moim zdaniem każdy pracownik "etatowy" - 8h dziennie i wolne weekendy. Lubię wymagającą pracę, ale absolutnie nie zgadzam się na wymaganie ode mnie pracy po godzinach i w weekendy, co niestety w NE jest normalne w Back Office. Oferowane jest w zamian "odebranie sobie" przepracowanych nadgodzin, jednak najgorsze jest to, że trudno sobie zaplanować czas, bo musisz być pod telefonem - odpada wyjście do kina lub impreza w weekend do rana, bo z tyłu głowy ciągle masz pracę i musisz być w razie czego blisko komputera.(usunięte przez administratora) Bardzo to przykre i niestety, ale daleko w tyle za obecnymi standardami pracy. Ja szanuję siebie i swój czas i na szczęście znalazłam pracę, która pozwala mi się rozwijać nie poświęcając pracy swojego życia prywatnego. Atmosfera jest na plus, zarobki bardzo średnie, natomiast największy minus to ciśnienie, patrzenie spode łba, kiedy chcesz iść na przerwę i przemiał osób tak duży, że regularnie jest za dużo pracy, klienci wydzwaniają i wylewają swoje (uzasadnione) frustracje, bo nie ma czasu na załatwienie ich sprawy. Szanujcie swoje zdrowie psychiczne i lepiej szukajcie innej pracy :)

Jakub
@Zarządzanie

Super że podzieliłaś się swoimi wrażeniami na temat pracy w Nowodworski Estates. Wspomniałaś że zarobki są średnie, powiesz dokładniej jakie? I czy firma zapewnia jakąś podstawę wynagrodzenia? Ciekawi mnie też jak to tu wygląda jeśli chodzi o samochód służbowy.

Paweł

@Paweł

Paweł, dzięki! To, co napisałeś dokładnie oddaje to czym jest NE - platformą, która dostarcza narzędzia i know how. Cieszymy się, że podjąłeś wyzwanie i przeniosłeś się na sprzedaż nieruchomości - i to z powodzeniem:) Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy (i kolejne ogólnopolskie nagrody ;)) ! Maciek Dyrektor Operacyjny NE

mateusz

MR

Olimpia

Kilka miesięcy temu postanowiłam wywrócić swoje życie do góry nogami i spróbować swoich sił jako agentka nieruchomości. Miałam jeden cel - pracować w najlepszym biurze nieruchomości w Polsce i uczyć się od najlepszych. Udało się! Zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjną, której przebiegiem byłam mile zaskoczona. Już sama prezentacja firmy przez rekrutującą mnie DO robiła wrażenie, nie tylko pod względem profesjonalizmu, ale również wielu konkretnych informacji, na które bardzo liczyłam, jako osoba nie mająca zielonego pojęcia o tej branży. Szkolenia i przygotowania trwały trzy tygodnie i były bardzo intensywne. Jestem za nie bardzo wdzięczna, ponieważ w innych agencjach nieruchomości, gdzie byłam na rozmowach kwalifikacyjnych, nie było nawet o nich mowy. Narzędzia, jakie oferuje firma na start i cały know-how daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu dla nowego agenta. Dodatkowo zawsze mogę liczyć na fachową pomoc DO, starszych agentów oraz całego, niezastąpionego back office :) Praca agenta jest bardzo ciekawa i wymaga elastyczności oraz kreatywności. To zdecydowanie nie jest miejsce dla osób, dla których praca to 8 - godzinny etat. Ja akurat mam zamiar pracować tutaj do emerytury (:D) i z przyjemnością będę obserwować dalszy rozwój NE :)

Emilia

Pracuję w tej firmie już czwarty miesiąc i jestem bardzo zadowolona. Firma oferuje duże możliwości rozwoju, zdobycia cennego doświadczenia, różnorodność wykonywanych zadań. Biuro w którym pracujemy jest bardzo ładnie urządzonym, komfortowym miejscem pracy, pełnym różnych udogodnień dla personelu (m.in. siłownia, strefa relaksu, dużo zieleni, muzyka relaksacyjna na open space'ach, dobry sprzęt do pracy, prywatne szafki w kuchni, owoce, lodówka z napojami), co sprawia, że przyjemniej się tu pracuje. Ponadto bardzo cenię sobie pozytywną atmosferę pracy, normalne godziny wykonywania zadań bez nadgodzin i pracy w weekendy, ustalanie harmonogramu zadań w realnych terminach, a nie na "wczoraj", choć wiadomo że jak wszędzie, czasami takie sytuacje się zdarzają, ale są rzeczywiście wyjątkiem, a nie regułą. Jest to firma, która pozwala mi zachować równowagę pomiędzy pracą i życiem osobistym, co bardzo sobie cenię i cieszę się, że to znalazłam tutaj, chociaż w moim zawodzie jest to rzadkością. Mało jest biur, które zapewniają taki komfort pracy. Jedno czego trochę mi brakuje, to więcej okazji do integracji z ludźmi, z którymi pracuję na co dzień :) Polecam!

palmall
Kandydat

Tak patrzę po opiniach jako ewentualny przyszły pracownik działu nie-sprzedażowego, i mam wrażenie że głównymi piszącymi opinie są pracownicy działu marketingu czy hr xD Takie cukierkowe te opinie, rzucające wręcz na kolana... coś tu na pewno nie gra :D

@palmall

Cześć PALMALL, my widzimy zarówno te "cukierkowe" jak i te mniej słodkie. Zastanawia nas jednak, czemu uważasz, że pojawienie się pozytywnych opinii musi pochodzić od marketingu lub hr. Wiemy, że GoWork służy głównie do wyrażania niezadowolenia, ale nie dopuszczasz myśli, że jeśli ktoś współpracuje z firmą od wielu lat, to jednak może mieć pozytywne wrażenia?:) Przekonaj się sam (sama?), przyjdź do nas, porozmawiaj z ludźmi lub zapytaj ich na LinkedIn. Nasz back office (działy nie-sprzedażowe) to niemal setka ludzi. Chyba nie może być tak źle :) Pozdrowienia, Maciek Dyrektor Operacyjny NE

@palmall

Masz dobre wrażenie :) To tonący statek, a jego kapitan myśli, że to wycieczka podwodna i nie ma co panikować :)

@Pracownik

Cześć Pracownik, setnie się uśmialiśmy. Dzięki bo "zrobiłeś nam dzień" ;) Jeśli firma, która zatrudnia 250 osób, wchodzi do kolejnych kilku miast tylko w tym roku, a do tego z roku na rok generuje wzrosty przychodów na poziomie 40% jest tonącym statkiem, to zarząd właśnie zamawia wygodne maski i płetwy i ogłasza, że ruszamy na dalsze łowy :) A serio, jeśli gdzieś się wybieramy, to tylko w rejs na szerokie wody. Otwieramy Poznań, Katowice, za chwilę Rzeszów i Lublin. Full ahead, jak mawiają marynarze! Pozdrowienia prosto z pokładu, Maciek Dyrektor Operacyjny NE

@Nowodworski Estates

Cześć Maciek, Czasami się zastanawiam, czy naprawdę sam sobie to wmawiasz, czy jest to na potrzeby opinii w internecie, niestety :( Firma zatrudnia 250 osób, a jednocześnie w ciągu ostatniego pół roku zwolniło tyle osób, że dział marketingu przestał istnieć, bo nikt już nie wytrzymywał, back office jest zwalniany lub sam składa wypowiedzenia, zmieniła się połowa ekipy dyrektorskiej (dyrektorzy oddziałów, CC, zarządzania, dwios, technicznego...). Rosnące przychody? Świetnie brzmi - jednak skoro jest więcej ludzi jest to dosyć normalne. Warto spojrzeć raczej na obrót "na osobę", który z kolei jest mniejszy, do kieszeni pojedynczej osoby wpada mniej pieniędzy, niż wcześniej, do prezesa więcej... Zachęcające, ale raczej nie dla przyszłych pracowników. Jasne, wyruszajcie dalej, nie mam nic przeciwko, to nie ja prowadzę tą firmę. Jednak każdy wie, że solidna firma ma dobre fundamenty, a te niestety w ostatnich czasach nie jest mocną stroną tej firmy. W prywatnych rozmowach pracowników słyszy się tylko o wypowiedzeniach, o nadmiarze pracy, o tym, że po prostu chcą odejść. A co więcej - te osoby mają kontakt z tymi, których zwolniliście / sami odeszli. I słyszą o tym, że poza NE jest świat i to lepszy. Z szacunkiem do ludzi, z lepszymi wynagrodzeniami, z pracą po 8 godzin, a nie 12. Może jednak czas się opamiętać, NE to Titanic Nieruchomości.

Maciej
@Pracownik

Cześć, Skoro zostałem wywołany do osobistych ocen, to odpowiem prywatnie: Jestem związany z Nowodworski Estates od 2012 roku. Zacząłem współpracę jako agent nieruchomości, bez większego doświadczenia w sprzedaży/nieruchomościach. Na firmę składało się wtedy kilka osób - część z nich do dziś jest z nami. Przez te ponad 8 lat nazbierałem sporo obserwacji na temat tego, skąd NE pochodzi i gdzie dziś się znajduje. Przeszedłem przez kilka szczebli w organizacji, by dziś być tu COO - ciężko na to zapracowałem. Więc nie muszę sobie nic wmawiać, bo mam wgląd we wszystkie dane. Także w listy płac. Co więcej, znam powody dla których część ludzi odchodzi i zapewniam Cię, że są przeróżne, często stricte osobiste. Rozumiem je i szanuję. Co do reszty mogę się odnieść tak: szkoda, że swoje uwagi wyrażasz tutaj, anonimowo, zamiast przyjść, pogadać i zaproponować swoje pomysły. Może dzięki temu sam/sama został/zostałabyś managerem. Ale to ryzykowne - managerów w firmach wymienia się najszybciej, bo jak sama nazwa stanowiska wskazuje, na nich spoczywa największa odpowiedzialność za to, czy dowożą wyniki czy nie. Dlatego też managerowie zarabiają więcej niż specjaliści. Ci managerowie, którzy prezentują dobre i rosnące wyniki - zarabiają bardzo dobrze. Nie wiem na jakiej podstawie piszesz pozostałe twierdzenia, ale domyślam się, że na podstawie swojej prywatnej, indywidualnej sytuacji. Więc zapraszam do siebie, chętnie pomogę Ci znaleźć dla siebie miejsce w organizacji, jeśli uważasz, że obecne Ci nie odpowiada. Doradzę, na ile potrafię, dam wskazówki. Może powinieneś/powinnaś zająć moje miejsce, nie upieram się, że jestem najlepszą osobą na świecie do tej funkcji :) A że poza NE jest świat? No jest, to oczywiste. Czy lepszy? Pewnie dla wielu tak i to też oczywiste i naturalne. Nikt nie musi pracować w NE. A jednak pracuje tu 250 osób. Nie jesteśmy z pewnością idealną firmą. Ale robimy co w naszej mocy, żeby zapewnić naszym zespołom najlepsze możliwe warunki. Z roku na rok rosną pensje, polepszają się warunki w biurach, dochodzą nowe udogodnienia, poprawiamy sprzęt. Sam pamiętam bardzo dobrze kolejne miejsca, w których pracowałem - od biura zaaranżowanego w 40-metrowym mieszkaniu, przez kolejne ciut większe, po przestrzenie biurowe najpierw ciasne i średnio ładne, po dzisiejsze luksusy. A jedynymi osobami, które regularnie pracują więcej niż 8 godzin dziennie jest prezes, ja i dyrektor administracji. Aktualnie dołączyły do tego grona osoby, które dzielnie pomagają w przejściowych niedostatkach kadrowych w Dziale Zarządzania, za co dostają dodatkowe wynagrodzenie. Żeby szybko wrócić do normy, zatrudniamy obecnie dodatkowych 5 specjalistów do tego Działu, którzy mają pomóc rozładować dzisiejsze obciążenie zadaniami. Odnośnie szacunku, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że mało gdzie szanuje się i docenia zaangażowanie tak jak w NE. Dlatego jestem tu od ponad 8 lat i mimo osiągnięcia pewnego sufitu, mam nadzieję, że będę tu przynajmniej kolejne 8. Maciek Zięba Dyrektor Operacyjny NE - w imieniu własnym, nie firmy.

@Maciej

Maćku, Dziękuję za obszerną odpowiedź. Szkoda, że nie odniosłeś się do wszystkiego o czym pisałam, natomiast wiem, że wynika to z taktyki, która polega na pomijaniu tematów trudnych i eksponowaniu tego, co można ładnie ubrać w słowa - powinno to być wskazówką dla osób, które czytają te opinie. (usunięte przez administratora) Wspominasz, że powinnam przyjść i powiedzieć wprost, co mi nie pasuje - zrobione. Nie tylko ja do Ciebie przychodziłam mówiąc co się dzieje. Robili to dyrektorzy, robili to agenci, robiły to osoby pracujące w back office. Czasami indywidualnie, czasami robiliśmy spotkania. Na żywo lub na kamerkach. Próbowaliśmy na to wpłynąć różnymi kanałami, różnymi sposobami, ale jak widać wciąż jest jak jest, a wynika to z mentalności (usunięte przez administratora), który musi zawsze pokazywać, że to on tu decyduje i będzie tak, jak on chce - nawet, jeśli to pogrąża firmę lub psuje atmosferę. W tym momencie nie przychodzę już do Ciebie - nie piszę tego po to, żeby się poskarżyć. Piszę po to, żeby ludzie myślący nad aplikowaniem do tej firmy mieli pełen obraz tego, co się dzieje. Mówisz, że "mogłabyś zostać managerem, gdybyś przyszła i pogadała o swoich pomysłach". I tu macie problem - myślicie, że wszyscy CHCĄ być managerami. Otóż nie. Choćbym mogła od jutra być managerem dowolnego działu w NE - nie chciałabym(usunięte przez administratora) Drodzy kandydaci - czy takiego pracodawcy chcecie? Zwracam się do tych wszystkich, którzy chcą aplikować do firmy, a nie wiedzą, w które opinie wierzyć - wiem, że to trudne, bo zawsze są osoby, które przekoloryzują w którąś stronę. Dlatego zadajcie sobie kilka pytań i wierzę, że kiedy o tym pomyślicie zaświeci Wam się w głowie czerwona lampka: - dlaczego na stronie firmy w zakładce kariera widzimy tyle uruchomionych w Krakowie rekrutacji na managerów, skoro wg tego, co jest tu napisane podobno ludzie w firmie powinni sami chcieć nimi zostać, a firma powinna promować osoby aktywne? - skoro jest tyle rekrutowanych managerów to co się stało z poprzednimi i jak musi teraz wyglądać organizacja i funkcjonowanie wewnątrz firmy? (usunięte przez administratora) Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich w NE, którzy śledzą naszą konwersację. Dzięki, za poparcie, o którym dowiaduję się przez różne kanały :) Drogi Zarządzie - powinno dać Wam to do myślenia.

Pracownik- jeszcze

Róbta co chceta, Każdy normalny ucieka stąd . I żadne wypociny Maćka, ktory dwoi sie i troi żeby jakos okiełznac te negatywy i tlumaczy sie jak uczniak- nie pomogą już NE. To wszystko zaszło już za daleko. A ja za chwile radosnie będę mógł zaspiewwc. "Niech żyje wolnosc, wolność i swoboda"! :-) Pozdrawiam tych co jeszcze zostają!

Maciej
@Pracownik- jeszcze

Przekonywanie przekonanego nie ma sensu, więc nie będę się "dwoił i troił". Szkoda, że nie chcesz skorzystać z mojej propozycji i powiedzieć mi w 4 oczy, co Ci nie odpowiada. Gdybyś zrobił/a to dawno temu, być może dziś Twoje zdanie o firmie byłoby inne. Ja, ponieważ nie mam się czego wstydzić, podpisuję się swoim imieniem i nazwiskiem pod moją prywatną opinią. Jako osoba zatrudniona w NE, być może nienormalna.

Jhb

Fajne miejsce do rozwoju swoich umiejętności związanych z branżą, jak i tych, które odkrywamy dopiero u tego pracodawcy. Niezależnie od tego jakie są opinie - dopóki sam człowiek nie sprawdzi, to się nic nie dowie. Jednym się spodoba.. innym może niekoniecznie. mój status: były pracownik ;) heh

Janusz
Klient

Zostałem umówiony na oglądanie mieszkania na konkretny dzień i godzinę. Jak mnie poinformował agent biura byłem pierwszym klientem do oglądania i kupna mieszkania. Wcześniej nie było możliwości oglądania tego mieszkania z powodu wyjazdu tegoż agenta. Mimo tego mieszkanie zostało sprzedane innej osobie, o czy mnie nawet nie raczono poinformować. Dobrze, że sam zauważyłem ten fakt na stronie firmy, bo niepotrzebnie jechałbym ponad 200 kilometrów(jestem z Nowego Sącza). Szkoda pieniędzy i czasu. W tym wypadku straciłem na szczęście tylko dzień urlopu. Nie polecam.

Venture
Kandydat

Witam serdecznie Chciałbym podpytać o stanowisko dyrektora oddziału w rzeczonej firmie. Jak wygląda proces rekrutacji, rozmowy kwalifikacyjne? Następne aspekty które wzbudziły we mnie spore wątpliwości to forma zatrudnienia oraz wynagrodzenie. Jak to wygląda w praktyce? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

@Venture

, dzięki za zainteresowanie naszą rekrutacją na Dyrektora Oddziału. Proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów weryfikujących kompetencje menedżerskie, a w szczególności sprawdzający umiejętności rekrutacji, szkolenia i zarządzania zespołem. Wynagrodzenie Dyrektora Oddziału składa się z części stałej oraz prowizji pochodzącej z wyników, jakie osiąga Twój zespół. Preferowaną podstawą współpracy na tym stanowisku jest umowa B2B. Chętnie opowiem Ci więcej zarówno o roli Dyrektora Oddziału, jak i procesie rekrutacji. W tym celu zapraszam do kontaktu pod adresem rekrutacja@nowodworskiestates.pl. Pozdrowienia! :) Natalia Specjalista ds. HR

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Nowodworski Estates?

@Pytanie

Wynagrodzenie Agenta Nowodworski Estates jest dostosowane do etapu ścieżki kariery, na jakim się znajduje i jest zależne od szeregu czynników. Wypracowany przez lata system premiuje postawę, aktywność i zaangażowanie pośrednika. Jeśli jesteś zainteresowany pracą agenta, chętnie opowiem Ci o nim więcej podczas spotkania. Zapraszam :) Pozdrowienia Natalia Specjalista ds. HR

magda

Pracę w NE zaczęłam prawie dwa lata temu. Pierwsze co usłyszałam na rozmowie rekrutacyjnej to: “codziennie pracujemy na 200 %”. I faktycznie tak jest, a czasami nawet 200% to za mało. Prężnie rozwijająca się, innowacyjna firma dążąca do pozycji lidera na rynku nieruchomości - wymagania faktycznie są spore, ale nie bez powodu. Pracę w NE zaczęłam od stanowiska Asystentki Oddziału i Zarządcy nieruchomościami. Dziś jestem częścią zespołu Działu Prawnego, mimo że jestem w trakcie studiów. NE, koledzy z którymi pracuję, umożliwili mi bardzo duży rozwój i w znacznym stopniu przyczyniają się do jakości mojej pracy. Praktyczna wiedza, którą zdobyłam jest dla mnie ogromną wartością, a zdobyte doświadczenie już w tym momencie wyróżnia mnie na tle kolegów ze studiów. Nie powiem, że zawsze jest łatwo, dynamiczny rozwój firmy wiąże się także z wkładem własnym i zaangażowaniem. Presja czasu też się zdarza, to normalne, nigdy nie jesteśmy w stanie wszystkiego zaplanować. Z doświadczenia i całkiem długiego stażu, odnosząc się do, w większości nieprawdziwych opinii, które się tu pojawiły - ciężko jest wymagać od pracodawcy własnego sukcesu nie dając nic od siebie. Ludzie, z którymi mam przyjemność pracować na co dzień, a współpracuję z każdym naszym oddziałem w Polsce, mają wspólne cele, bo wiedzą, że ich sukces to sukces firmy i na odwrót. NE zapewnia kompleksowe szkolenia na początku współpracy, a przez cały czas wsparcie i pomoc. Tylko od ciebie zależy ile dasz z siebie i jak to wykorzystasz. Reasumując: wspaniali ludzie, możliwości, wsparcie, rozwój, młody i dynamiczny zespół, równowaga między pracą a życiem prywatnym.

@magda

dziękuję za ciepłe słowa i cieszę się, że mamy Cię w zespole. Życzę Ci dalszego rozwoju i sukcesów na pokładzie Nowodworski Estates. Z takimi osobami jak Ty, pozycja lidera na polskim rynku nieruchomości to tylko kwestia czasu :) Pozdrawiam Łukasz Dyrektor Marketingu

K.

Postaram się krótko. Nie wierzcie w bajki opowiadane na rozmowie kwalifikacyjnej. Rotacja w tej firmie jest naprawdę duża. Większość osób odchodzi do innych agencji po tym jak po jakimś czasie odkrywają, że NE po prostu daje beznadziejne warunki w porównaniu do konkurencji. Czytam tutejsze super pozytywne, zachwalające opinie i zastanawiam się czy ktokolwiek wierzy, że pisały je realne osoby ;) Dział Marketingu mocno popłynął z tematem.Ten sztuczny zachwyt waszą firmą bije po oczach dosyć konkretnie. (usunięte przez administratora) Słowem podsumowania - nie dajcie się zwieść bajeczkom, obiecankom i opowieściom, że firma jest najlepszą z najlepszych. Odradzam odradzam i jeszcze raz odradzam. PS. Szanowne NE darujcie sobie odpisywanie na tę opinię. Z tego co widzę Każde wasze odnoszenie się do poprzednich opinii to jedynie ciągłe przechwalanie się i promocja firmy. Jest to zwyczajnie żałosne i desperackie.

@K.

Szanowny K., dziękuję za recenzję. Przykładamy jednakową uwagę zarówno do pozytywnych opinii, jak i tych negatywnych i na wszystkie staramy się odpowiadać, co też zrobimy tym razem. Nie ma to nic wspólnego z desperacją, a raczej ze standardami, które przyjęliśmy. Rotacja w naszej agencji na tle innych firm sprzedażowych jest relatywnie niewielka i zmniejsza się z roku na rok. Mamy wysokie wymagania, a nasze warunki współpracy premiują osoby aktywne i zaangażowane. Jeśli tylko możesz im podołać, gwarantujemy, że Twoje zarobki będą bezkonkurencyjne. Z resztą, jako były pracownik mogłeś to zweryfikować, gdyż nie są one tajemnicą. Każdy w zespole ma dostęp do statystyk finansowych i może sprawdzić wzrosty, jakie odnotowujemy każdego roku i porównać swoje wyniki na tle reszty zespołu. Zarówno tutaj, jak i na Facebooku czy naszych profilach w Google znajdują się autentyczne opinie. Biorąc pod uwagę skalę, musielibyśmy zatrudnić armię ludzi do ich pisania, ale nie boimy się oceny naszej pracy i chętnie odpowiadamy także na recenzje takie jak Twoja. Wiele obiecujemy podczas rekrutacji, ale nie są to obietnice bez pokrycia. Oddajemy naszym agentom szereg narzędzi, które w połączeniu z pracowitością i ambicją pozwalają na odniesienie sukcesu na rynku nieruchomości. Każdy zainteresowany pracą pod naszą marką może to sprawdzić i samodzielnie ocenić podczas spotkania. Nie kłamiemy, bo szanujemy zarówno czas kandydata, jak i swój. Wkładamy wiele wysiłku we wdrożenie i nauczenie nowych osób zawodu agenta. Gdyby nasze metody nie były skuteczne, nie bylibyśmy jako firma w miejscu, w którym jesteśmy teraz. Życzymy Ci szczęścia i sukcesów w życiu zawodowym, a na co dzień trochę więcej obiektywizmu :) Pozdrowienia Natalia Specjalista ds. HR

Były pracownik agent

Nowodworski estates proszę nie robić fekowych opinij na temat firmy O rekrutacji : dużo obiecanek. a tak naprawdę zero rozwoju zero wolności w działaniach. O pracy: nie licz na umowę o pracę dostaniesz dużą porcję prania mózgu i manipulacji też będziesz zmuszony do manipulacji innymi ludźmi praca na prowizji 30% od transakcji tobie. Raz zarobisz raz stracisz plus wszystkie koszty na tobie. Suma rocznych zarobków wychodzi taka sama jak napszykład u kasjera w Lidlu Cały czas nabierają ludzi z mojej rekrutacji to 6 osób po pół roku wszystcy opuścili pracę. Zazwyczaj nabierają młodych i naiwnch ludzi. Większość opinii to fake i to widać odrazu kto oczywiście jest kumaty. Prawda jest taka dużo kłamstwa obietnicy dużych zarobków i tp. Jeżeli chcesz być prawdziwym agentem to zrób sobie jakiś kurs i pracuj na siebie.

@Były pracownik agent

Cześć, dziękuję za opinię i śpieszę z odpowiedzią. Nasz proces szkolenia nowych współpracowników to efekt wielu lat doświadczeń na rynku nieruchomości, pracy z klientami i budowania standardów, które dzisiaj są doceniane w całej Polsce. To właśnie on jest najwyżej oceniany przez młodych agentów, stąd jestem zaskoczony tak krytycznym podejściem. Gwarantuję, że "jakiś kurs" nie umywa się do trzech miesięcy intensywnych przygotowań do pracy agenta pod okiem najlepszych praktyków, połączonego z dostępem do wypracowanych przez nas rozwiązań, narzędzi i platformy e-learningowej. Dodatkowo, nie zapewni on wsparcia po szkoleniu, które u nas oferuje na bieżąco Dyrektor Oddziału, a także zespół Back Office, w tym mój - Dział Szkoleń. Posiąść wiedzę z kursu to jedno, ale nauczyć się ją wykorzystywać w praktyce to zupełnie coś innego. To wszystko jednak nie zastąpi inicjatywy i chęci do pracy, którymi powinien kierować się każdy w Nowodworski Estates. Nie musimy obiecywać, bo każdy w firmie, niezależnie od stanowiska, ma dostęp do wyników finansowych i w każdej chwili może sprawdzić poziom zarobków naszych agentów. Jak widać tego nie zrobiłeś, więc zapewniam, że zazwyczaj jest on kilkukrotnością zarobków pracowników sklepów, a u najlepszych agentów nawet kilkunastokrotnością. A umożliwiają to wypracowane przez nas progi prowizyjne mieszczące się w przedziale 30-70%, dostosowane do poszczególnych etapów ścieżki kariery, o których być może nie pamiętasz, a które zostały Ci zaprezentowane podczas rekrutacji i szczegółowo omówione w trakcie szkoleń. Zrozumienie tego systemu może wydawać się na początku dość trudne, lecz z czasem każdy go chwali, gdyż w miarę wzrostu doświadczenia i generowanych obrotów premiuje tych, którzy się starają i aktywnie pracują. Nie obiecujemy także umów o pracę, a to ze względu na wspomnianą wolność, która stoi u podstawy naszych działań. Agent sam decyduje ile czasu poświęca na pracę, kiedy i gdzie ją wykonuje, a także w jakim kierunku chce się specjalizować. Nowodworski Estates wskazuje działania, które sprawdziły się u innych, lecz jeśli masz swój sposób i wyniki pokazują, że jest on skuteczny, nie będziemy stawiali Ci żadnych granic. Inaczej jest w naszym zespole Back Office, gdzie umowy o pracę są powszechne. Nic nie ukrywamy, bo efekty potwierdzają skuteczność naszego modelu i mogą mówić same za siebie. Nowodworski Estates w ciągu 9 lat z jednoosobowej działalności stało się krajowym liderem wśród agencji nieruchomości, zatrudniającym ponad 250 specjalistów. To właśnie przygotowanie i skuteczności naszych agentów pozwala nam się dynamicznie rozwijać, dzięki czemu już niebawem zobaczysz nas w kolejnych 10 miastach Polski. Pozdrawiam Marcin Dyrektor Działu Szkoleń

@Nowodworski Estates

1.Byłem na kursie i dowiedziałem się dużo więcej niż w NE I to fakt 2.Właśnie że wszystko mną sprawdzono i wszystko pamiętam statystycznie agent NE zarabia od(usunięte przez administratora)nie mówię o starych agentach" a o agentach 1-2 rocznym doświadczeniem (usunięte przez administratora)

@@Były pracownik agent

Cześć, Twórcy tego typu kursów często konsultują z nami ich programy, stąd wiemy na co może liczyć uczestnik. Cieszę się, że wzbogacił on Twoją wiedzę i mam nadzieję, że przygotował Cię on także do jej praktycznego zastosowania, tak jak ma to miejsce w przypadku wdrożenia pod okiem Działu Szkoleń i Dyrektora Oddziału Nowodworski Estates. Poza tą wartością współpracy z naszą agencją, oferujemy także wsparcie całego Back Office, zarówno w kontekście marketingu, wsparcia prawnego, obsługi i przekazywania Klientów z Contact Center, jak i nowoczesnych i stale udoskonalanych narzędzi pracy. Trudno mówić zatem o jednostronnej współpracy. Wybór agenta jest dużo szerszy niż sprzedaż i wynajem. Zachęcamy do specjalizacji w ramach całego wachlarza tego, co oferuje rynek nieruchomości. Działki, nieruchomości luksusowe, powierzchnie biurowe czy lokale komercyjne to tylko część z tego, co agent ma do wyboru. A sam wybór należy tylko i wyłącznie od jego decyzji i obszarów, w których czuje się najlepiej. Przytoczone przez Ciebie zarobki niestety nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Oczywiście początki pracy agenta to czas dedykowany zdobywaniu umiejętności i doświadczenia, stąd w pierwszych miesiącach są one jedynie namiastką tego, co można osiągnąć aktywną pracą na kolejnych etapach ścieżki kariery. Serdecznie zapraszamy każdego zainteresowanego warunkami współpracy z Nowodworski Estates do kontaktu i poznania wypracowanego przez nas modelu prowizyjnego, a także zarobków będących jego efektem. Nie jest to żadna tajemnica :) Pozdrawiam Marcin Dyrektor Działu Szkoleń

Pracodawca

Prawdą jest, że w Nowodworski Estates ciągle wprowadzamy zmiany, bo aktywnie analizujemy to, co dzieje się zarówno w firmie, jak i na polskim rynku nieruchomości, aby wyciągać wnioski i każdego dnia stawać się coraz lepszą agencją nieruchomości. Ostatni rok wymusił na nas z oczywistych względów szczególną potrzebę dostosowania się do nowej, niespodziewanej rzeczywistości. Większość z tych zmian nakierowanych jest na coraz wyższe zarobki naszych agentów. I to się sprawdza. Model każdej firmy sprzedażowej jest zbudowany tak, że zarabia ona więcej, tylko wtedy gdy jej współpracownicy zarabiają więcej. 2020 rok był absolutnym rekordem w historii obrotów naszej agencji, a co za tym idzie także agentów. Nie ma u nas żadnych kar, jest system punktowy. Wg niego można otrzymać punkty dodatnie za stosowanie dobrych praktyk w pracy agenta, a także ujemne za niewypełnianie obowiązków, które są częścią standardu, jaki wypracowaliśmy przez lata. Ich suma wpływa np. na poziom dofinansowania benefitów firmowych, takich jak prywatna opieka medyczna czy pakiety rekreacyjno-sportowe. Jest on równie jasny, jak model rozliczeń, który stosujemy. Każdy agent ma do niego dostęp na bieżąco, z podziałem na poszczególne transakcje i kwoty, jakie z nich wynikają. Jeśli coś jest dla niego niezrozumiałe, w każdej chwili może zwrócić się do Dyrektora Oddziału lub naszego zespołu odpowiedzialnego za wsparcie i obsługę sprzedaży celem wyjaśnienia wątpliwości. W kwestii kopiowania rozwiązań, jest wręcz odwrotnie. Każdego tygodnia dostajemy telefony od osób, które z zaciekawieniem dopytują o daleko idące szczegóły naszej pracy, a wprowadzane przez nas narzędzia często po kilku dniach stosowane są przez konkurencję. Nie zrażamy się i robimy swoje. Inną sprawą jest to, że obserwujemy zagraniczne rynki nieruchomości i inspirujemy się działaniami światowych liderów. Śledzimy innowacje, czytamy artykuły i badania oficjalnie dostępne w internecie i książkach. Jest to powszechna praktyka rozwijających się firm, nie tylko z branży nieruchomości. Jeśli chodzi o naszą usługę zarządzania najmem, nie twierdzimy, że nie zdarzają się wpadki. Są one normalne i nie do uniknięcia przy naszej skali obsługi. Obecnie mamy pod swoją opieką 1700 nieruchomości i codziennie pojawiają się nowe wyzwania, którym musimy sprostać. Każdą tego typu sytuację traktujemy indywidualnie i dbamy o jej pomyślny finał dla każdej ze stron. Patrząc jednak na lojalność i tempo przyrostu klientów, a także recenzje nas i usługi zarządzania najmem wystawiane w Google i na Facebooku, możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że ich ogólna ocena jest na poziomie, o którym większość agencji marzy. Zakaz konkurencji jest konsekwencją ilości wiedzy, jaką przekazujemy oraz potrzebą zabezpieczenia udostępnianych agentom narzędzi. Stosujemy go, podobnie jak duża część rynku nieruchomości. Nic nie ukrywamy i informujemy o jego zasadach każdą osobę, która chce do nas dołączyć. Nie wiem skąd informacja, że obejmuje on... członków rodziny (sic!). Nie mamy ani takiej intencji, ani prawnych możliwości, aby tego typu zakaz wprowadzić. A skoro tego nie robimy, ciężko żebyśmy przegrywali procesy w tego typu sprawach, bo takich najzwyczajniej nie ma. Podoba mi się słowo “nadmoc” i gdyby tylko funkcjonowało w języku polskim, uważam że idealnie pasuje do opisu naszego know-how :) Mamy najbardziej wartościowy know-how wśród polskich biur nieruchomości. Dlatego wygrywamy w tej branży na każdym polu i wkrótce, oprócz bycia najlepszym, będziemy także największym biurem w Polsce. Pozdrawiam Maciej Dyrektor Operacyjny

Bez tytułu
@Były pracownik agent

Podpisuję się pod słowami kolegi rękami i nogami! ta firma to jedna wielka katastrofa.... Nikomu nie polecam tam aplikować. Jest dużo innych agencji, które zaproponują Wam dużo lepsze warunki. Tutaj na rozmowie rekrutacyjnej opowiedzą Wam piękne bzdury, wypiorą mózgi jaka to wspaniała firma i jak dużo Ci da! Prawda jest taka, że wymagania co do agentów są coraz to wyższe, a system wynagrodzeń tylko idzie w dół.

Karolina
Kandydat

Chciałabym aplikować do firmy, ale mam pytanie co do wypłacania pieniędzy. Czy jest podstawa + prowizje, czy tylko i wyłącznie prowizja od sprzedaży lub wynajmu?

@Karolina

wszystko zależy od stanowiska, na które chcesz aplikować. Jeśli chodzi o pracę Agenta Nieruchomości, nasz system opiera się na prowizjach, których wysokość jest dostosowana do osiąganych wyników. Poza prowizjami od sprzedaży i wynajmów oferujemy więcej możliwości zbudowania wynagrodzenia pośrednika, w tym sprzedaż usług finansowania nieruchomości czy też projektowania wnętrz. Jeśli chodzi natomiast o pracę Back Office, oferujemy różne systemy rozliczeń w zależności od zespołu. Są to wynagrodzenia stałe i mieszane, opierające się na podstawie oraz prowizji. Serdecznie zapraszam do aplikowania do Nowodworski Estates, chętnie opowiem Ci o naszym systemie wynagrodzeń, który sprawdza się u nas od wielu lat. Pozdrawiam Natalia Specjalista ds. HR

IKEN
Kandydat

Chyba pospieszyłam się z opinią - rekruter się odezwał i odbyłam bardzo pozytywną rozmowę

Zostaw merytoryczną opinię o Nowodworski Estates - Kraków

Nowodworski Estates