PORR S.A.

Opinie o PORR S.A.

Z ludzi pracujących dla porr w Niemczech to zwolniło się bardzo dużo osób a większość poszła do Eiffag bo płaca po 2900€ a nie tak jak w porr 2200€ Parę lat temu porr miał ponad 1000 ludzi na Niemcy teraz to 250

O poziomie zatrudnienia decyduje liczba realizowanych kontraktów. Niemniej zawsze gdy inwestycja zbliża się do końca analizujemy możliwość wykorzystania pracujących zespołów w innych projektach. Oczywiście każdy ma prawo do zmiany pracodawcy.

@Anonim

Witam kto do staje samochody firmowe ? Bo inżynier bal dostaje a budowlanka nie jak to jest ??

@@Anonim

Dzień dobry. Prośba o rozwinięcie skrótu ,,bal".

Mario
@PORR S.A.

Inżynier bau mają auta a kubatura nie ma aut służbowy bo są gorsi i nigdy nie ma pieniędzy

@Mario

Decyzja o przedzieleniu samochodu służbowego nie jest podyktowana stanowiskiem ani branżą, lecz zakresem zadań, które wykonuje konkretny pracownik i dział/biuro. Jeżeli przełożony składa zapotrzebowanie na samochód dla pracownika i jest ten przydział zatwierdzony przez Zarząd to wówczas wybór auta sklasyfikowany jest w pogrupowanej matrycy flotowej, która stricte odnosi się do kodu funkcyjnego pracownika, czyli tzw. zaszeregowania kadrowego. Nie można zatem jednoznacznie stwierdzić, że jeden dział otrzymuje auta a inny nie, gdyż odnosi się to do wykonywanych zadań, więc na innym projekcie sytuacja może wyglądać zgoła odwrotnie.

Kierownik

Właśnie kończy mi się umowa roczna, pracuje na infrastrukturze. Wcześniej 15 lat w firmie z pierwszej dwójki rankingu największych. Odszedłem z żoną, bo dzieci podrosły i szukałem czegoś przy domu. Napisze tak. Ryba psuje się od głowy. Ta firma zjada się sama. Jest niedostosowana do obecnych realiów. Do BX, Starbaga daleka droga, oj daleka. Brak kontroli kosztów. Budowy raportują co chcą, Warszawa udaje, że się wszystko zgadza. A potem zonk jak na Mławie. Jak można wynik w 2 miesiące zrobić z 35 M zl na - 35 M zl??? Przecież to nie możliwe. Jakieś teamsy z prezesem i członkami zarządu, opowiadającym jak jest fajnie, że pracownik może zarabiać ile chce, że zacytuje sky is the limit…. Jak jego przełożony uzna że jest warty to nie ma limitu. A potem Dyrektor sam opowiada że to farmazony pod publikę. Skostniały zarząd, zasiedziały prezes i tu są efekty. Konkurencja odjechała. Ile Porr wygrał kontraktów przez ostatnie 3 lata?? Bieda aż piszczy. Na każdym kontrakcie jest inaczej. Inni ludzie go tworzą. Czasem trafisz na fajny zespół, że jest ciężko ale pomagacie sobie i dajecie radę. A czasami trafiiają się obiboki i lenie, to człowieka krew zalewa jak niektórzy nie robią nic, a dyrekcja z tym nic nie robi bo w sumie też nic nie robi. Z opowieści wiem że co lepsza kadra pouciekało bo kasa słaba, a kasa musi się zgadzać, więc się nie dziwię jak tutaj sól budowlanki czyli pracownicy fizyczni jadą po kadrze. Zresztą sam Grzesiak ( ten od bhp) przyznał, że rotacja pracowników w firmie jest na szalonym poziomie i wynosi 25% w skali roku!!!!!!! Co roku odchodzi co 4 pracownik!!’!!!! To nie opinia, to fakt. Więc podsumowując. Firma dobra na chwilę, na przeczekanie i poszukanie czegoś spokojniejszego. Jeśli jesteś ambitny pracowity, zaradny i lubisz pracować na budowie to będziesz się czuł obco i nieswojo, nie będziesz miał z kim rozmawiać, tutaj o 15:00 jest puste biuro. Żenada. Umowy nie przedłużam. Zaraz się kilka kontraktów kończy, a ludzi od groma pewnie będą zwalniać albo znów obniżać pensje. A najlepsze, że wg zarządu to każdy pracownik Porra to Porrianin i Porrianka…… ludzie!!!!!

@Kierownik

Dziękujemy za szczery wpis. Odnośnie dużej rotacji to być może p.Grzesiak miał na myśli konkretne biuro, bo w całej firmie jest ona na poziomie ok.15% a nie 25%. Niemniej dziś poszukiwanie lepiej płatnej pracy i zmiana pracodawcy to standard. Jak sam Pan napisał, Pan tez się przeniósł do PORR z jakieś firmy. Obserwujemy też, że przychodzą do pracy w PORR całe zespoły z innych podmiotów. Odnośnie Pana doświadczeń na różnych budowach to fakt, że gdzies ludzie pracują lepiej, a gdzieś gorzej nie dotyczy tylko PORR. Oczywiście rolą kierownika jest z grupy na kontrakcie zrobić zgrany zespół. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, ale robimy wszystko, aby praca w naszej firmie dawała satysfakcję i godne wynagrodzenie. Odnośnie liczby zawartych przez PORR kontraktów w ostatnich 3 latach to odpowiedź brzmi: 75.

PW
@PORR S.A.

Skoro poszukiwanie lepiej płatnej i lepszej pracy, to standard, to znaczy, że wy nie spełniacie standardów, których poszukują wasi pracownicy.

@PW

Szanowny Panie chyba nie wyraziliśmy się precyzyjnie. W odpowiedzi wskazaliśmy oczywistą regułę - jeśli możesz wykonać tą samą pracę za lepsze pieniądze to wybierasz tą ofertę. To mieliśmy na myśli pisząc STANDARD. Co do PORR to mamy opinię firmy która oferuje dobre wynagrodzenie i benefity. To, ze ktoś odchodzi nie musi oznaczać, że powodem jest zła atmosfera. Zazwyczaj są to pieniądze. No i żyjemy w wolnym kraju, więc jeśli ktoś chce zmienić pracodawcę to nie stajemy na przeszkodzie w realizacji takich planów. Do nas tez każdego miesiąca dołączają osoby z innych budowlanych firm, z których się zwolnili.

kierownik
@PORR S.A.

Słabo te 75, BX w 3 lata około 600, Strabag oddział Polski, wszystkie oddziały ponad 300

@kierownik

Liczba inwestycji to jedno, ich wartość to odrębna kwestia. Ponadto wskazywanie że pierwsza w firma w krajowym rankingu ma więcej kontraktów niż trzecia jest oczywistą oczywistością :-)

Jak jest z pakietem medycznym w PORR S.A.? Można dołączyć rodzinę?

budowa

W firmie są zatrudniane osoby bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Na szczęści pan Hubert (tzw ołówek HB) koloruje swoją kredką już gdzieś indziej. Panowie dyrektorzy są pewnie zadowoleni

@budowa

Czyli firma przyjazna osobom bez doświadczenia też? Nie bardzo wiem jak rozumieć ten komentarz, przecież to chyba dobrze, że dają szansę też takim pracownikom. No dobra, a w jaki sposób odbywają się potem szkolenia, wdrożenie w obowiązki? Bo chyba sami sobie nie są pozostawiani? Trochę ciężko byłoby pracować w takich warunkach.

Zwłaszcza bez doświadczenia.

@budowa

Dziękujemy za informację. Co do kompetencji - są one oceniane podczas rozmowy o pracę, a następnie weryfikowane w trakcie okresu próbnego przez bezpośrednich przełożonych. Nieracjonalne byłoby zatrudnianie osób o niedostatecznych kompetencjach. Niemniej jeśli autor wpisu ma na myśli konkretna osobę poprosimy o dodatkową informację.

Adela
@Diaks

Zwłaszcza bez doświadczenia, no to ciekawe skąd taki wybór? Głównie takie osoby się zdarzają czy po prostu firma woli przeszkolić po swojemu pod kątem danego stanowiska? A może chodzi o oferowane stawki, które przyciągają takie osoby?

@porr

Witam inżynier budownictwo,dlaczego jedni "dostają samochody firmowe a inni nie dostają

@@porr

Czemu nie zapytasz przełożonego dlaczego nie masz auta firmowego? Chyba nie unikają kontaktu z pracownikami i służą pomocą?

@@porr

Decyzja o przedzieleniu samochodu służbowego nie jest podykotowana stanowiskiem, lecz zakresem zadań, które wykonuje konkretny pracownik. Jeżeli przełożony składa zapotrzebowanie na samochód dla pracownika i jest ten przydział zatwierdzony przez Zarząd to wówczas wybór auta sklasyfikowany jest w pogrupowanej matrycy flotowej, która stricte odnosi się do kodu funkcyjnego pracownika, czyli tzw. zaszeregowania kadrowego. Nie można zatem jednoznacznie stwierdzić, że inżynier otrzymuje auta, a inżynierka nie, gdyż odnosi się to do wykonywanych zadań, więc na innym projekcie sytuacja może wyglądać zgoła odwrotnie.

Znalazłem się tylko po to żeby ostrzec innych młodych inżynierów budowy przed tą firmą. Nie wierzcie w te wszystkie piękne słowa jakimi PORR się promuje i pracę na rzecz ich korpo. Zarobki są tam kiepskie. Inżynierowie z długim stażem zarabiają mniej od nowo przyjętych, bo Dyrekcja wie, że może sobie pozwolić na ciągnięcie ich za uszy. Ustalona kwota brutto na umowie zawsze w przypadku projektu na budowie jest (usunięte przez administratora) - wrzucają Ci 1tys. brutto za nadgodziny (gdyby takie miały być, a zawsze są i uwierzcie ale ilość pracy zawsze jest nieproporcjonalna do tego dodatku i pracownicy fizyczni zarobią przez to więcej od was, nie mówiąc o operatorach sprzętu i kierowcach). Podwyżki - uznaniowe, jak żyjesz dobrze z dyrektorem jednostki/regionu to wtedy możesz liczyć na uznanie, jak nie trzymasz palca możesz zapomnieć o premii/podwyżce. Awanse - nawet po zrobieniu uprawnień będąc na projekcie musisz walczyć o swoje, a jeżeli jeszcze nie masz pleców u Dyrektora regionu lub pionu to zapomnij o awansie, będą traktować cię dalej jak śmiecia. Podejście w PORR jest proste, nie ty to ktos inny i tak w zeszłym roku wymienili 500 osób doświadczonej kadry, czy na lepsze? No o tym już świadczy realizacja ich budów. W PORR doszło do momentu, że stworzyli grupę Dyrektorów wzajemnej adoracji i resztę - fizycznych, inzynierow i kierownikow bez pleców - trochę to odzwierciedla sytuacje w naszym kraju, powstały kasty w regionach, które rozdysponowują pieniądze za projekty między sobą. Jeśli mówią o premiach na koniec projektu to musisz wiedzieć, że kłamią, w tej firmie bardzo rzadko się zdarza, że jakiś projekt wychodzi na plus. Jeśli masz szansę pracy w centrali, spróbuj - tam zarabia się lepiej, wiadomo przy korycie jest zawsze więcej możliwości, no i benefity są lepsze. Firma traci grupy robocze, ma kiepski sprzęt, głównie żeruje na podwykonawcach, a ich współpracę z porr najlepiej opisują inne komentarze na tym portalu. Jeśli potrzebujesz do pracy auto i wciskają ci kit, że inżynier nie dostaje to zapytajcie po co auto kierownikowi finansowemu, oni nigdy nie wychylą nosa z biura i używają auta wyłącznie do prywatnych celów. Nie daj sobie wejść na głowę, nie wykonuj prac poza twój zakres obowiązków, chwila przecież w tej firmie nie ma zakresów obowiązków dla inżynierów. Otwórz umysł i pomysl jak przepływają strumienie pieniędzy na projekcie budowlanym i wtedy uswiadomisz sobie dlaczego dyrekcja poświeca się w konkretnych tematach, a reszta ich nie interesuje - ma być zrobione! Obelżywe słowa, presja i (usunięte przez administratora) popracujcie zobaczycie z czego trzeba później wyjść żeby przetrawić te firmę, zobaczcie jak szybko w tej firmie starzeją sie ludzie a zrozumiecie te sformułowania.

Muzykant

Masz rację, po przeczytaniu komentarzy oraz informacji z internetu odnośnie firmy Porr podjąłem decyzję aby tutaj nie aplikować. Przeraża mnie to że w XXI wieku nie płaci się za nadgodziny. Nawet na hali produkcyjnej gdzie znajomy pakuje owoce ma płacone za nadgodziny xd Cóż, stan umysłu niektórych firm w Polsce sięga dna rowu mariańskiego.

Szanowny panie, dziękujemy za tak obszerny opis różnych sytuacji, które wymagają sprawdzenia i wyjaśnienia. Po Pana wpisie natychmiast podjęte zostały kroki, ale każdy z wskazanych wątków (wynagrodzenia nowych pracowników vs starszych stażem, polityka podwyżek, premii, zarządzanie projektami, łamanie zasad współpracy i kultury osobistej) rzetelnie sprawdzić. Rezultaty naszej weryfikacji opublikujemy również tutaj. Natomiast jeśli chce Pan wskazac konkretny projekt, w którym brał Pan udział i zauważył wszystkie te sytuacje jesteśmy otwarci na kontakt: komunikacja@porr.pl. Tylko otwarte mówienie o problemach może pozwolić skutecznie je rozwiązac. pozdrawiamy

@Muzykant

Szanowny Panie, informacje te są przez nas w tej chwili weryfikowane. Niestety, ale opinie publikowane są anonimowo, a to często zachęca to stawiania różnych tez bez ich udowadniania. PORR jest w czołówce firm budowlanych w Polsce. Zachęcamy do aplikowania i wyrobienia sobie własnego zdania ;-)

byl

zwykle mówi się, że przez lata nic się nie zmieniło, ale tutaj niestety widać po komentarzach negatywny progres

@byl

Szanowny Panie, każde tego typu zgłoszenie jest weryfikowane. To, które Pan skomentował również. Zapewne w każdej firmie znajdzie się ktoś niezadowolony. Oczywiście analizujemy powody niezadowolenia osób pracujących w PORR. Dobra atmosfera oraz satysfakcja z pracy jest naszym priorytetem.

Znalazłem ogłoszenie dla brukarza, widzę sporo opinii ale nie do końca wiem którego one stanowiska dotyczą. A co do budowania obozów koncentracyjnych to myślę, że to już lekka przesada. Widziałem, że żeby dostać się do pracy trzeba mieć dwuletnie doświadczenie. Bez tego nie ma rady? Pracowałem w tej branży rok i byłbym zainteresowany ale nie wiem czy mam po co aplikować?

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w PORR. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z joanna.plusa@porr.pl

Diaks

A co w sprawach blablacar służbowymi samochodami? Narazie tylko usuwacie posty, dlaczego nie chcecie odpowiedzieć?

@Diaks

Szanowny Panie, sprawa ,,blablacar" miała incydentalny charakter i dotyczy zamierzchłej przeszłości. Dlatego posty są usuwane. Nie komentujemy zdarzeń, które nie dotyczą bieżącej sytuacji.

@PORR S.A.

Tak oczywiście, wy na wszystko macie odpowiedź:) W ogóle jesteście krystaliczni, a wszyscy wokół są źli...obozy koncentracyjne też budowali inni, wy się tylko przyglądaliście

@PORR S.A.

Do dzisiaj ludzie o tym piszą i wskazują stanowiska, które to robią, więc nie kombinuj mi za dużo, bo do Austrii napiszę.

@Diaks

Jeśli posiada Pan informacje o nieprawidłowościach to prosimy je zgłosić do właściwych biur i osób.

@W

Panie Wojciechu PORR SA istnieje w Polsce od 30 lat, profil na gowork dotyczy tej firmy, więc uwaga o budowaniu obozów koncentracyjnych jest nieuzasadniona.

@PORR S.A.

Ależ oczywiście, że zasadna. PORR SA nie jest bytem niezależnym, jest spółką córką PORR Bau Gmbh, czyli podmiotu zależnego od PORR AG, wszystko w jednym sosie. Gusen II i (usunięte przez administratora) to robota PORR. Metody stosowane przez was na budowach w Polsce wobec podwykonawców mają znamiona pracy niewolniczej (brak zapłaty, matactwa, unikanie podpisywania protokołów przerobowych, (usunięte przez administratora) gnębienie, połajanki). Jeszcze chwila cierpliwości, możecie stawać na głowie, ale nie unikniecie odpowiedzialności, a tu pisać możecie co chcecie. W odpowiedziach do mediów tez możecie swobodnie kłamać, możecie wysyłać kancelarie z pismami wzywającymi do nienaruszania dobrego imienia (hahah), ale lepiej od razu idźcie do sądu :) Namawiam, czym prędzej może się wam uda odkłamać rzeczywistość, a tymczasem spokojnie obejrzyjcie sobie na (usunięte przez administratora) film "śmierć w cieniu wielkich budów", taki wstęp bo potem będzie tylko gorzej.

@PORR S.A.

Nie ma sprawy, już piszę Ale do Austrii. Tam mieli ostatnio dużo wstydu, więc natychmiast się wami zajmą, żeby nie pogłębiać złego wizerunku.

@W

Moderator mam przedstawić dowody w postaci pism zatrudniania robotników przez PORR do robót w (usunięte przez administratora) , proszę natychmiast przywrócić zmoderowaną treść!

@Diaks

Szanowny Panie, oczywiście że proszę działać w zgodzie z własnym poczuciem sprawiedliwości. Niemniej, w Austrii podobnie jak w Polsce anonimy nie są przedmiotem weryfikacji. Tak więc przy zgłoszeniu będzie trzeba podać prawdziwe dane osobowe, których nie trzeba podawać na serwisie gowork.

@W

PORR SA nie ma wpływu na moderatora. Niemniej nie usuwamy tego posta.

@W

Szanowny Panie Wojciechu Belina dziękujemy za aktywność na serwisie gowork. Odnosząc się do poruszonych w poście kwestii: - budowa obozów koncentracyjnych - próba obciążania odpowiedzialnością spółki córki (działającej od 3 dekad w Polsce) za działania spółki matki to tak jak obciążanie kogoś winą za to, że miał dziadka w Wehrmachcie... - gnębienie podwykonawców - współpracujemy z 3 tysiącami podwykonawców i dostawców, czy gdybyśmy stosowali praktyki opisane przez Pana chcieliby z nami współpracować? Na bieżąco badamy poziom satysfakcji z tej współpracy - właśnie po to, żeby relacje z tymi firmami byłby jak najlepsze - media - zawsze odpowiadamy na przesyłane do nas pytania, gdyż nie mamy nic do ukrycia - sądy - to ścieżka rozwiązywania wszelkich sporów w cywilizowanym, demokratycznym świecie W przypadku dalszych pytań, uwag jesteśmy do dyspozycji

W sieci znalazłem ofertę pracy na stanowisko specjalisty ds. BHP. Firma oczekuje od pracownika gotowości do pracy w Niemczech. To na ile wyjeżdża się za granicę? I jeśli są zjazdy do Polski, to na jak długo? Nie za bardzo rozumiem, gdzie ta praca w końcu się odbywa, bo w dalszej części ogłoszenia napisano, że miejscem pracy jest Warszawa. To raz tu, a raz tu się pracuje? Rozjaśnijcie, bo myślę nad aplikacją :p

Szanowny Panie szukamy zarówno do pracy w Polsce jak i do pracy w Niemczech.

@PORR S.A.

A jak bardzo różnią się zarobki za granicą od tych w Polsce? :) Można prosić o podanie widełek? Wtedy zadecydowałbym, w którym miejscu chciałbym pracować, bo myślę intensywnie nad złożeniem cv...

Aleksandra

Pisząc tu z przykrością stwierdzam, że na początku myślałam o porrze pozytywnie teraz już tak nie jest. Pensja podstawowa, o premiach i dodatkach o ktorych podczas rozmowy kwalifikacyjnej byla mowa można zapomnieć. A poza tym to pomiatanie pracownikiem bo jest się nowym i powtarzanie bez przerwy że przecież ja to powinnam wiedzieć jest najgorsze

@Aleksandra

Napisałaś, że o premiach i dodatkach można zapomnieć, a z jakiej przyczyny tak jest, skoro jak wspominasz na rozmowie były one oferowane? Poza tym nie ma jakiegoś mentora, który wprowadzałby nowe osoby zapewniając odpowiednie wdrożenie na stanowisko?

@Aleksandra

Szanowna Pani, jeśli nadal jest Pani pracownikiem PORR prosimy o zgłoszenie przedstawionych sytuacji w dziale compliance albo w dziale HR: joanna.plusa@porr.pl Zarówno premie jak i dodatki objęte są regulaminami, o ich przyznaniu decyduje bezpośredni przełożony. Jeżeli w Pani odczuciu były one należne prosimy o zgłoszenie tego we skazanych komórkach. Mamy nadzieje, że uda się wszystko wyjaśnić. Bez oficjalnego zgłoszenia nie będzie to możliwe. pozdrawiamy

Zarówno premie jak i dodatki objęte są regulaminami, o ich przyznaniu decyduje bezpośredni przełożony. W sytuacji, gdy pracownik uważa, że są one należne a nie zostały przyznane należy zgłosić to w pierwszej kolejności wyjaśnić z przełożonym. Każdy nowy pracownik otrzymuje w pierwszych tygodniach wsparcie innego pracownika w ramach programu Buddy. W ten sposób szybko poznaje współpracowników oraz zasady funkcjonowania firmy.

Tak było
@Aleksandra

Gojenie młodych inżynierów na budowach to już niestety standard. Mentalność niektórych osób zatrzymała się w latach '70 i '80. Przykre to jest ale co zrobisz, nic nie zrobisz.

Henia
@PORR S.A.

Czy każdy przełożony ustala inne kwoty co do premii czy raczej każdy ma ten sam pułap? Zastanawiam się co trzeba zrobić żeby zasłużyć na premie, można prosić o jakiś przykład? Ile maksymalnie tygodni pracuje się ze wsparciem? Ten okres jest normalnie objęty pensją?

@Henia

Każdy dyrektor dysponuje przyznanym budżetem na premie. Decyzja o tym w jakiej kwocie przyznawane są premie jest bezpośrednio związana z poziomem realizacji celów przez każdego pracownika oraz zaangażowaniem w projekty dodatkowe. Dla nowych pracowników wsparcie Buddy'ego trwa trzy miesiące.

@PORR S.A.

A orientacyjnie można poznać chociaż widełki, jak to wygląda? Chciałbym po prostu wiedzieć, na czym stoję potencjalnie, dlatego szukam szczegółów. Ile aktualnie zarabiają tam pracownicy? W ogłoszeniu jak patrzyłem to nie ma podanej stawki, akurat na brukarza zerkałem.

W temacie konkretnych kwot i widełek prosimy o kontakt z joanna.plusa@porr.pl.

@PORR S.A.

Można wiedzieć, dlaczego tutaj one nie padają? A co do tych trzech miesięcy wsparcia ze strony starszego stażem pracownika, to czy tyle właśnie wynosi u Was okres próbny? I kiedy pojawia się informacja o kontynuowaniu współpracy, bądź też jej zaniechaniu? Pytam, bo nie chciałbym się znaleźć na lodzie. To nie wygodna sytuacja.

Bosy Antoni
@PORR S.A.

To dlaczego na kontraktach Dyrektorzy przekazują informację, że za te premie są odpowiedzialni dyrektorzy regionów i oni wybierają ludzi na podstawie przekazanych wniosków? Nadal żyjecie w bajce, że premia jest związana z zaangażowaniem w projekt? A dlaczego premie są uzależnione od wyniku, na który nie mają wpływu, bo decyzje o polityce finansowej na kontrakcie i tak podejmuje Dyrektor z prezesami? Czyli teraz pracownik ma brać odpowiedzialność za kiepskie decyzje Dyrektora? Moze z góry uświadomcie ludzi, że ciężka praca i tak nic nie ugrają, lepiej być przeciętnym, bo kontrakty są brane mając agresywna konkurencję za plecami i jazdy cenowe?

Zgodnie z zapisami regulaminu premia jest uznaniowa, ale nie może przekroczyć jednej pensji. Co do okresu próbnego to tak jak w zasadzie wszędzie trwa on 3 m-ce. W tym czasie nowa osoba ma wsparcie innego pracownika, czyli Buddy'ego. W sytuacji przedłużenia umowy oraz potrzeby dalszego wsparcia zawsze można prosić o pomoc współpracowników. Niemniej 3 miesiące to wystarczający czas, aby wdrożyć się do pracy. Informacja o przedłużeniu lub zakończeniu współpracy zazwyczaj jest przekazywana ok 2 tyg. przed zakończeniem okresu próbnego.

@PORR S.A.

Albo poprzedzona jest milczeniem, żeby pracownik sam zrozumiał, że go tam nie chcą.

@PORR S.A.

Rozumiem, że jest premia uznaniowa, ale proszę o informacje, jakie kwestie brane są pod uwagę, a by te pieniądze pracownik otrzymał? Czy podczas okresu próbnego zarabia się mniej? Po tych trzech miesiącach można liczyć na jakąś podwyżkę? Myślę nad aplikacją.

@Y.T.

Zawsze można poprosić o rozmowę z przełożonym i zapytać wprost czy będzie kontynuacja współpracy. Warto rozmawiać.

@Bosy Antoni

Szanowny Panie, Premie projektowe reguluje regulamin wynagradzania. Decyzje są na poziomie zarządu i dyrektorów regionu, gdyż w przypadków projektów budowlanych na końcowy wynik składa się szereg czynników, o których to oni mają większą wiedzę. Rozumiemy, że część pracowników może subiektywnie widzieć swój wkład jako zasługujący na większą premie, niemniej jej wysokość to wypadkowa wielu czynników, w której kluczowa to jakość i czas realizacji projektu. W PORR nie kontraktujemy projektów, gdzie od początku terminy są nierealne a wynik obciążony ryzykiem straty.

JaAaA

@KY Okres próbny nowo przyjętego pracownika wynosi standardowo trzy miesiące bez względu na staż pracy w innych firmach. O nie przedłużeniu umowy owszem poinformują parę dni przed jej końcem natomiast jeżeli zechcą przedłużyć to w zależności od sytuacji w biurach itp więc różnie poinformują wcześniej czyli przed końcem okresu próbnego czasami wcale nie dadzą znać tylko wyślą na e-mail dokumenty i nową umowę do podpisania. Ja osobiście pracowałem w delegacji w Monachium niestety 2 tygodnie temu z pewnych przyczyn zamknęli budowę, poinformowali wszystkich że zjeżdżamy do Polski i do świąt dokładnie do 21 grudnia będą nam pisać po 6 godzin dziennie od poniedziałku do piątku czyli będą płacić 60% postojowego. Obiecali się kontaktować wcześniej z niektórymi osobami w celu wysłania na inną budowę aczkolwiek to w wybranych i poj. przypadkach ponieważ było nas sporo a jeżeli chodzi o budowy w Niemczech to na tą chwile wszędzie jest FULL ludzi i nie ma zapotrzebowania na pracowników. Nawiązując do tematu okresu próbnego ja teraz miałem umowę na rok 31.12.2023 mi się kończy więc sam jestem w nieciekawej sytuacji i czekam z niecierpliwością na jakiś kontakt nie mam pojęcia jak się sytuacja rozwinie czy i kiedy w ogóle się dowiem co dalej.

@JaAaA

Szanowny Panie, okres próbny ZAWSZE trwa 3 miesiące i staż pracy w innych firmach jest tu bez znaczenia. Co do rynku niemieckiego - musimy działać adekwatnie do bieżącej sytuacji. Jak widać nawet w sytuacji chwilowego braku projektów wolimy zatrzymać pracowników i płacić postojowe niż rozwiązać umowę. Odnośnie Pana przedłużenia umowy proponujemy kontakt z bezpośrednim przełożonym. W ten sposób najszybciej dowie się Pan z wiarygodnego źródła jakie są perspektywy dalszej współpracy.

Wojtek55

Dostałem propozycję budowy drogi od Porra, nie napisze jakiej bo zaraz mnie ścigną. Ale jak czytam te wszystkie komentarze to wole nie wchodzić z nimi w nic. Popytałem tez tu i tam i to się potwierdza że porr wyzyskuje podwykonawców i nie płaci tak jak trzeba

@Wojtek55

Szanowny Panie, niestety, ale poniższe formularze są anonimowe, co zawsze sprzyja prezentacji sytuacji w sposób bardziej negatywny niż w rzeczywistości ma to miejsce. Równocześnie żadna z osób, którą poprosiliśmy o podanie nazwy firmy oraz inwestycji, abyśmy mogli zweryfikować opisywane sytuacje, nie zrobiła tego. Tak więc wiarygodność tych komentarzy jest delikatnie rzecz ujmując niska. PORR jest trzecia firmą budowlaną w Polsce. Na co dzień współpracujemy z 3 tys. firm w zakresie dostaw materiałów oraz usług. Systematycznie badamy poziom satysfakcji w ramach tej kooperacji. Gdyby standardy współpracy z nami były tak złe zapewne informacja ta by do nas dotarła bezpośrednio od tych firm. A tak nie jest. Reasumując: zapraszamy do współpracy.

Komombo
@PORR S.A.

I od każdej z firm PW bierzemy po kilka procent z kazdej fv na premie dla KB, KK, dyrektorów itd :)

@Komombo

Szanowny Panie, to o czym Pan pisze to przestępstwo, w którym zarówno oferujący łapówkę jak i przyjmujący ją są tak samo winni. Natomiast Pan jako osoba, która twierdzi, że posiada wiedzę o przestępstwie ma obowiązek to zgłosić do odpowiednich organów. Brak zgłoszenia to również przestępstwo.

@PORR S.A.

Witam, Ja jestem w stanie udowodnić taką sytuację proszę o kontakt. Podwykonawca nie wypłacał mi pieniędzy w terminie o czym wiedział GW PORR.

@Łukasz.

Chętnie nawiążemy kontakt, ale prosimy o podanie telefonu albo adresu email.

@PORR S.A.

Proszę, wysłałem Państwu swoje dane pod adresem centrala@porr.pl.

@Łukasz.

Super. Zapewne jutro zostaną przesłane przez recepcję i skontaktujemy się. :-)

Lhomme
@Wojtek55

Jestem byłym podwykonawcą, współpracownikiem, ktoś naopowiadał Tobie bzdur, chyba po to żeby samemu przytulić kontrakt. Na rynku jest to jedna z nielicznych rzetelnych firm.

@PORR S.A.

Czekam na kontakt, mam nadzieję ,że tym razem uzyskam wyjaśnienie tej całej sytuacji, bo jest ona wręcz absurdalna. Jak do tej pory nikt z Porr się nie odezwał. To może Państwo podadzą telefon i maila na profilu publicznym ,żebym mógł się skontaktować?

@Łukasz.

W przypadku prośby o kontakt prosimy o podawanie konkretnie ze sprawa dotyczy serwisu gowork. Wówczas osoby obsługujące ogólny adres email będą wiedziały do kogo kierować przesłaną wiadomość. W tym przypadku sprawa została wyjaśniona w ciągu jednego dnia.

Edek

Jak to jest że traktujecie mnie jakbym nie znał się na swojej robocie a potem czytam co chwila jakies artykuły w necie, że Porr to czy tamto że podwykonawcy tacy źli. No jakbym czytał o sobie i aż nerw łapie

@Edek

Ta opinia jest niestety pozbawiona kontekstu. Może Pan napisać konkretnie na czym polega problem w traktowaniu Pana osoby oraz podwykonawców. Wówczas odniesiemy się do tego.

Y.T.

Te wasze premie... Na święta dali premię, ale kazali iść na "dobrowolny" urlop, co spowodowało, że straciłem z delegacji więcej, niż dostałem premii. Cały PORR i jego matacze.

@Y.T.

Urlopów pilnujemy i wysyłamy pracowników, bo taki jest obowiązek udzielania urlopu w naturze. To jest uprawnienie pracownika do regeneracji zasobów. Wynagrodzenie urlopowe wynika z wynagrodzenia zasadniczego i zmiennych składników z ostatnich 12 miesięcy, więc co do zasady jest wyższe niż sama pensja. Niestety trudno odnieść się do tej sytuacji, bo nie mamy wiedzy o zmiennych składnikach wynagrodzenia tego konkretnego pracownika. Fakt, że delegacje są związane z obecnością na budowie, więc w przypadku urlopów jest ich w miesiącu mniej. To nie jest bonus tylko świadczenie związane z rozłąką. Równocześnie prosimy mieć na względzie, że to świadczenie (diety z delegacji) jest uprzywilejowane, bo nie ma podatku i ZUS.

@PORR S.A.

W moim poście nie jest napisane o uprawnieniu, tylko o przymusie.

@Y.T.

W jakiej formie Ci to przekazano i czy wyjaśniono dlaczego tak, a nie inaczej? Nie było opcji, by wypłacić pieniądze za ten niewykorzystany przez Ciebie urlop, lub wziąść część, jak ekwiwalent, a część wykorzystać do regeneracji?

@Y.T.

szanowny Panie, nie znam szczegółów dotyczących Pana urlopu. Jeśli miał go Pan dużo i w części dotyczył poprzedniego roku to są zasady dotyczące jego wykorzystania. Ponadto zależy nam na pracownikach którzy są wypoczęci i dzięki temu bardziej efektywnie pracują.

xxx

To już nie robisz w tej firmie? Napisz, czy się mylę, a jeśli nie, to czy sytuacja z urlopem / zarobkiem o tym zadecydowała? Ile w takim razie płacili?

Andrzej61

Porr przeszedł samego siebie.Najpierw podjął z nami współpracę, wszystko wyglądało Ok,choć kilometrowa umowa trochę zniechęcała,pieniądze całkiem fajne.Ale w trakcie zaczęli przesuwać terminy,straszyć że nie zapłacą,a jak płacili to wogóle nie tak jak było w umówione. Jak tak można wykorzystać uczciwą firmę?

@Andrzej61

Prosimy o informację dotycząca nazwy firmy oraz budowę której dotyczyła sytuacja. Co do umów to są one ustandaryzowane oraz adekwatne do zakresu współpracy. W kwestiach terminów i płatności prosimy o kontakt: komunikacja@porr.pl

Sylwan

Brakuje słów co to za wspólpraca z nimi. Niby początek ok, choć umowa z 30 stron i przebrnąć przez nią graniczy z cudem. To potem zaczyna sie jazda. Przesuwanie terminów, zastraszanie, nie płacenie albo płacenie ochłapów. Uciekajcie od Porra

@Sylwan

Dokładnie. Byłem świadkiem, gdy wstrzymali firmie transportowej prawie 40tys zł, później trzeba było chodzić z nimi na negocjacje i się tłumaczyć za porrowych matolow z sytuacji, o której nie miało się pojęcia.

@.

Szanowny Panie, dziękujemy za informację i równocześnie stwierdzamy, że należało zgłosić taką sytuację osobom nadzorującym projekt. PORR SA jako trzecia firma budowlana w Polsce współpracuje w ramach różnych kontraktów z setkami kontrahentów. Cyklicznie prowadzimy badania satysfakcji z tej współpracy. Pojedyncze sytuacje nie zmienią faktu, że jesteśmy cenionym zamawiającym usługi i materiały. W przyszłości prosimy o sygnalizowanie podobnych sytuacji w czasie rzeczywistym.

@Sylwan

Szanowny Panie, objętość umowy zależy od zakresu zlecenia. Widać w przypadku Pana firmy musiała ona liczyć 30 stron. Co do treści jest ona standardowa, definiuje wzajemne prawa i obowiązki, wynagrodzenie, kary umowne etc. Do jej analizy warto zawsze skorzystać z wsparcia fachowców, czyli prawników. Co do samej współpracy żałujemy, że sytuacje uznane za Pana za odbiegające od standardu poprawnej relacji biznesowej nie zostały zgłoszone osobom nadzorującym projekt. PORR SA jako jeden z liderów na polskim rynku budowlanym ma określone zasady współpracy, niestety zdarzają się sytuacje, gdy pojedyncze osoby ich nie przestrzegają. Zawsze gdy otrzymujemy taką informację reagujemy. Proponujemy, aby w przyszłości przekazywać informację na bieżąco.

Zezol
@PORR S.A.

Przecież właśnie osoby nadzorujące projektów wstrzymały te pieniądze huehuehue

Szanowny Panie, skoro uważa Pan, że sprawa kwalifikuje się do doniesienia do prokuratury to dlaczego pan tego nie zrobił?

@Zezol

Szanowny Panie, osoby nadzorujące projekt też mają swoich przełożonych. Istnieje wiele możliwości skutecznego rozwiązania takich sytuacji.

@PORR S.A.

Czy takie sytuacje często się zdarzają, skoro występuje wiele wariantów do ich rozwiązania? W tym przypadku jest już to zakończone? i czy jakoś odzwierciedla się to w sytuacji osób zatrudnionych?

Ona

Firma poszukuje stażysty do działu przygotowania i realizacji produkcji... W ofercie można przeczytać, że proponowana jest umowa o płatny staż na okres 6 miesięcy z możliwością przedłużenia współpracy w oparciu o umowę o pracę. Orientujecie się, ile tak mniej więcej można zarobić na takim stażu? I później po tym pół roku, ile są w stanie zaoferować? Szukam stabilnego zatrudnienia wraz z godnym wynagrodzeniem :))

@Ona

Dzień dobry, podczas stażu, przy założeniu że ktos pracuje 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu, można zarobić ok.4500 zł. Jeśli masz mniej niż 26 lat to kwota ta nie jest opodatkowana, a więc do ,,ręki" otrzymujesz cała tą kwotę. Po zakończeniu stażu wynagrodzenie uzgadnia się z bezpośrednim przełożonym. Jego wysokość zależy od wyników pracy podczas stażu. Zapraszamy do PORR ;-)

JakubJakub

Jakie widełki płacowe są przewidziane na stanowisku KR/KB? Budownictwo kubaturowe, przemysłowe? Jakie benefity przysługują? @Pracodawca

@JakubJakub

Dziękujemy za zainteresowanie ewentualną współpracą z PORR. Prosimy o kontakt z działem HR: joanna.plusa@porr.pl. Otrzyma Pan wszystkie niezbędne i rzetelne informacje. pozdrawiamy!!!

Odnośnie tego stwierdzenia, że firma jest w czołówce w kraju to mógłby się ktoś podzielić ze mną wrażeniami ze stażu? mam ofertę na Hołubcową na dział przygotowania i realizacji produkcji. jeszcze ponad 2 tygodnie mi zostały by móc się zgłosić. Czy to oznacza, że rozmowa realizowana jest dopiero po wygaśnięciu oferty? jak wygląda?

Szanowny Panie, w temacie stażu proponuję kontakt z działem HR: joanna.plusa@porr.pl. Otrzyma Pan wszystkie niezbędne i rzetelne informacje. pozdrawiamy

Paweł22

Muszę się wyżalić i przestrzec innych jako to porr traktuje podwykonawców. Wykorzystać i zostawić na lodzie. Wziąlem kredyt, majątek obciążyłem tylko po to by zrealizować wspólnie z nimi kilka budów. A oni przeciągali terminy, zastraszali, grożąc karami. To jest zachowanie wielkiej firmy na poziomie?

@Paweł22

Szanowny Panie, prosimy o podanie nazwy swojej firmy oraz inwestycji, na których Pana firma pracowała. Bez tych danych trudno będzie nam wyjaśnić wskazywane przez Pana rzekome nieprawidłowości. W przypadku braku tych informacji będziemy zmuszeni usunąć wpis gdyż narusza on dobre imię firmy. Liczymy że dzięki dostarczonym informacjom uda się wyjaśnić sytuację.

@Paweł22

No widziałem, że sporo jest takich wpisów. Nie miałeś z nimi umowy? Za nieprzestrzeganie terminów są konsekwencje, przynajmniej w moich umowach. Czy sprawa się wyjaśniła? Szukam akurat pracy więc trafiłem na firmę.

Szanowny Panie, każde zgłoszenie jest wyjaśniane pod warunkiem że mamy dokładne informacje jakiej budowy dotyczą. PORR jest w czołówce firm budowlanych w Polsce. Współpracujemy z szerokim gronem podwykonawców. Zapraszamy do współpracy.

Zostaw merytoryczną opinię o PORR S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PORR S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PORR S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 157.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PORR S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 130, z czego 16 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PORR S.A.?

Kandydaci do pracy w PORR S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PORR S.A.