Opinie o A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH w Bonn

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH w Bonn

Rekruterka

Pracowałam w firmie AIM jako rekruterka. Musiałam okłamywać kandydatów, szefostwo nie ma za grosz kultury biznesowej, brak jakichkolwiek morali i zasad etycznych. Żerują na naiwności ludzi. Pani Ivonne jest tam największą oszustką. Nie polecam współpracy. Uważam wręcz, że firma powinna zostać zlikwidowana.

Obserwator33
@Rekruterka

Też tam pracowałem z kolegą ale jako elektryk po prostu MASAKRA

aaa

jesli tak jest żle to zgłaszajcie ludzie na prokurature

Spawacz bob

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Pozytywne opinie piszą ludzie z biura a w rzeczywistości jest tak że wysyłają ludzi do pracy i potem nic ich pracownik nie obchodzi, nie mówią że za mieszkanie musi płacić pracownik, bo oni nie odliczą tego ani z pensji ani z diety.

Zic
@Spawacz bob

(usunięte przez administratora) Nawet po polsku poprawnie nie potrafią opini napisać. Omijać z daleka.

Witoldo

Powiem krótko banda Przekrętasów ,AIM,WORK IN TIME,IDEALE JOBS TO JEDNA FIRMA .Po uzgodnieniu przed wyjazdem i podpisaniu umowy z dietą 60 euro, okazało się przy pierwszej wypłacie że dieta jest 60 euro ale za 4 dni a piątek 12 euro. Wyrąbany zostałem na miesiącu 192 euro, po czym zadzwoniłem do firmy i uzyskałem odpowiedź że wyrównają mi w formie nachzalungu ale przy następnej wypłacie .I tak robiono mnie w konia przez 3 miesiące.Zjechałem na święta do kraju i zadzwoniłem do firmy że jeżeli nie wyrównają mi pieniędzy to nie wracam do Niemiec.Na to mądry Niemiec przelał mi jeszcze zaliczkę a następnie powiedział że jak wrócę to wszystko zostanie mi wyrównane przy styczniowej wypłacie.Wróciłem i TYLE WIDZIAŁEM GELD, a wręcz beszczelnie przy następnej wypłacie obcięli sami nie informując mnie na 40 euro. Napisałem 2 tygodniowe wypowiedzenie i wysłałem przez e-mail.Po dwóch tygodniach Niemiecki bandyta stwierdził że wypowiedzenie przez e -mail jest nieważne.Toteż następne wypowiedzenie wysłałem pocztą za potwierdzeniem odbioru.Łącznie przez 6 miesięcy wykiwali mnie na około 2500 euro .Pozdrawiam

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Elektryk - Elektromonter? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy OPIEKUN MEDYCZNY- Stabilne Zatrudnienie
Bonn
smartjobs personaldienstleistungen GmbH
logo firmy Kierowca C+E plandeka tandem
Bonn
ASMO Solutions Sp. z o.o.

Szukając dobrej agencji dowiedziałem się o A.I.M Allgemeine, po lekturze opinii jestem trochę zaskoczony dziwnymi sytuacjami. Sądzę, że wszystko można wyjaśnić w agencji, takie firmy muszą działać zgodnie z prawem.

Byłem
@Nowy

Już cię lubię dlatego odradzam

Stary
@Nowy

Muszą, ale u Ciebie w głowie. :) Do tego są sprawy dodatkowe, przykładowo takie jak organizacja pracy, zakwaterowania, dojazdów, które też są bardzo ważne i znacząco wpływają na wartość oferty pracy. Od razu widać że jesteś nowy. :)

Radzący

Każda agencja kieruje się swoimi zasadami, tym bardziej, że to agencja działająca na terenie Niemiec. Być może zasady funkcjonowania są nieco inne niż naszych agencji? Zawsze warto wcześniej wszystko sprawdzić niż scarecrow się lub co gorsza nie zarobić

Radzący lepiej
@Radzący

To radź sobie sam, nie innym. Inne są reguły niekorzystnej umowy, a inne takiego działania, żeby można było "kroić" lub "nie domawiać się notorycznie", ale komuś nie opłaciło się iść z tym do sądu. I przygotowywać tak skomplikowane umowy o pracę, żeby było wiele furtek do wykorzystywania pracowników oraz pole do kombinowania przez prawników firmy. Nie wciskaj kitu z rzekomymi różnicami w funkcjonowaniu agencji na terenie Niemiec i innych krajów UE, bo jedyną zasadą jest uczciwość lub jej brak. Dobra firma może dać stałą dobrą stawkę godzinową (nawet potwierdzić to netto), nawet opłacić porządne zakwaterowanie (jak jej zależy na pracowniku) oraz załatwić prawie wszystkie formalności poza osobistym zameldowaniem się i wtedy nie ma problemów z niczym, także z dodatkowymi składnikami wypłaty. Jak się chce, to można. A jak będę chciał przejść na dietę, to sam ją sobie ustawię u dietetyka. ;)

Olek

@dario Zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidywalnego. To jest tylko życie, może trzeba więcej pokory i zrozumienia? Przecież nikt specjalnie nie tworzy problemów innym bo sam straciłby robotę. Generalnie agencja dobrze pracuje ale czasami najlepszym coś się nie uda.

@Olek

Nie wciskaj kitu gościu, że CZASAMI coś się nie udaje, gdy system zatrudnienia jest zły. Każdy pracownik jest jednakowo ważny i zawsze ma się udawać. Są firmy, którym wszystko się udaje. Jedynie, nie zawsze nadążą ze zleceniami pracy, dlatego trzeba szukać gdzieś indziej. A jeśli RZEKOMO CZASAMI się nie udaje tej firmie, a tak naprawdę wiele spraw mają w 4 literach, NA JAKICH ZASADACH DZIAŁAJĄ to ktoś, kto ma już chociaż trochę doświadczenia za granicą wie i właściwie odczyta po liczbie i wadze negatywnych opinii tutaj. Tylko "świeżaków" można bajerować. Dla mnie, ta firma działa źle. Dobrze, że są konkretne opinie, bo dostałem ofertę, ale widzę że to porażka i rozumiem już wszystkie korporacyjne machinacje. Takie firmy powinny upadać. Ale często coś zmieniają, tuszują i pod nową nazwą działają starymi metodami. Już sam wpis w umowie że w ostatni dzień tygodnia pracy dają mniejszą dietę i obcinają diety po krótkim okresie zachęty, wszystko mówi. Czy w piątki powinna być gorsza jakość pracy, albo są mniejsze koszty zakwaterowania, utrzymania, niż w pozostałe dni pracy? A co z dniami kiedy się nie pracuje, tylko opłaca zakwaterowanie i utrzymanie? A co z rzeczywistymi kosztami dojazdów do pracy? To mają frajerzy pokrywać? W takim razie niech biorą narzędzia i sami zaiwaniają. Skończyłem.

Oszukany

Male stawki godzinowe brak podwyzek. Po pol roku zero podwyzki diety i stawki godzinowe sa obcinane. Umowa na 11,50€ plus dieta 55€ tylko u pierwszego klienta dwa tygodnie! (usunięte przez administratora) poprostu obcinaja i nie informuja o tym. Na zapytanie dlaczego jest obcieta dieta i stawka godzinowa dostalem odpowiedz "ze no moga tak poniewaz tak pisze w umowie" za zaliczke pobieraja 20€ prowizji. Nocleg z diety trzeba oplacac samemu ok 20-25€. Praktycznie co tydzien jest zmiana pracy. koszty podrozy sa bardzo niskie 10€ za pelne sto kilometrow. liczone od siedziby firmy do miejsca pracy, a nie od miejsca zamieszkania. Jak pracowalem nie cale sto kilometrow od Halle to nie dostalem nic zero kosztow podrozy a musialem jechac z domu ponad 800km a na zapytanie dlaczego, to dostalem odpowiedz od szefowej Pani W. ze ona tez jak jedzie do pracy to nikt jej nie zwraca za benzyne. Dieta jest tylko od poniedzialku do czwartku w piatki tylko 12€ TAK PISZE W UMOWIE. w tej firmie nie mozna nic zarobic to co sie zarobi trzeba wydac na nocleg i koszty podrozy Pierwsza praca niedaleko Monachium dwa tygodnie pozniej Kolonia, tydzien pozniej Stuttgart, znowu tydzien pozniej Hamburg, dwa tygodni pozniej niedaleko Lipska. wiecej sie wyda na Hotele i na podroze niz sie zarobi. Work InTime GmbH A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH Ideal-Jobs GmbH Work Factory GmbH Power Jobs GmbH STAR Personal GmbH ta jest jedna i ta sama wspolka Work InTime Group. Wszystko leci do jednej kieszeni. zostaniesz w jednej firmie zwolniony od razu ktos bedzie z innej dzwonil W Halle w jednym biurze Jest Star, Work Intime i AIM w lipsku w jednym biurze wszystkie firmy. NIE POLECAM!

Czarny

Ludzie omijajcie tą firmę szerokim łukiem .Pozdrawiam wszystkich szukających pracy.

spawacz bob

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na facebooka bo tu są kasowane wiarygodne opinie. Rafał Woźny .

tańczący w wilkami

Biuro A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH - Bonn , ?????

spawacz bob

Dlaczego są usuwane wiarygodne opinie przez administratora.

Aneta

@Mario Bros !, dziękuję za Twoją odpowiedź. Napisałeś, że po odliczeniu zaliczek, przelewów i "jakiś kosztów", możesz napisać jakie konkretnie koszty masz na myśli? Przed podpisaniem umowy agencja zapewne przedstawiła warunki umowy oraz opłaty jakie będą za pośrednictwo? Czy przez cały okres zatrudnienia, firma A.I.M. służy pracownikom pomocą w relacjach z pracodawcą.

Aneta

@Mario Bros, możesz powiedzieć czy zatrudnienie jest bezpośrednio u pracodawcy w oparciu o umowę o pracę? Na jakie stałe koszty należy się przygotować (na przykład zakwaterowanie, dojazd do pracy)? Wynagrodzenia są stałe czy zależne od faktycznie przepracowanych godzin? I jeszcze jak wygląda kwestia znajomości języka?

Luidzi

Myślę, że trzeba bardziej pilnować swoich spraw a nie będzie nieporozumień!

Witam pracowałem z tą firmą jakiś czas od samego początku były problemy z kwaterą firma co prawda ją załatwiła ale nie poinformowała mnie że trzeba za nią zapłacić a oni tego nie zrobią .Następnie jeśli chodzi o umowę najlepiej ją przepatrzeć z adwokatem bo wszystko jest zawarte w paragrafach AIM kasuje za szybkie przelewy horrendalne sumy najpierw mówią że biorą te koszta na siebie a następnie wszystko odciągają od i tak śmiesznej pensji to samo przelewy na konto tragedia .Nie wspominając o tym że co chwile odbiera telefon kto inny i nie wie o niczym ogólnie nie polecam chyba że ktoś nie potrzebuje zarobić i ma nerwy ze stali .

Aneta

@Oszukany elektryk, rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Życzę Ci wszystkiego dobrego i powodzenia! @Kolo, rozumiem, że też pracujesz w A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH. Co jeszcze możesz powiedzieć na temat tego pracodawcy i warunków, jakie oferuje? @Jacek, a jesteś zainteresowany pracą w tej firmie? Aplikowałeś już?

Jacek

Słyszałem, że firma ma bardzo dobrą opinię jako pracodawca.

Aneta

@Ktoś, jak długo byłeś związany z A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH? Skoro nie zgadzasz się z komentarzem swojego przedmówcy, to może chciałbyś napisać coś więcej? W tym momencie Twoja wypowiedź niewiele wnosi do dyskusji. @Oszukany elektryk, czy miałeś w umowie zapisane wszelkie stawki i inne warunki pracy? Czy próbowałeś rozmawiać z przełożonymi na temat nieprawidłowości w wynagrodzeniu? Jak zareagowała agencja na Twoją prośbę o zwrócenie pieniędzy?

qwerty

Witam Czy ktoś wyjechał jako elektryk Monter szaf sterowniczych Waltenhofen? Chciałbym się dowiedzieć czy warto.

Ktoś
@qwerty

Nie ryzykuj. Olej to

Zostaw merytoryczną opinię o A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH - Bonn

• Jak się pracuje w A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH?

A.I.M Allgemeine Industriemontagen GmbH