Opinie o Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność w Częstochowa

Kopcyrek

Pracuje w Społem od października. Powiem tyle: znajdę inna pracę biorę nogi za pas... I uciekam szybko. Stawka brutto 2300, gdzie minimalna krajowa 2800!! Co do godzin podzielam zdanie innych, w grafiku na 6, karzą być po 5.. jakim prawem? W drodze coś się stanie będzie to brane jako wypadek w drodze do pracy? Czy ktoś weźmie za to odpowiedzialność?? Pracuje się do godziny, a niestety trzeba zostać i stanowisko pracy uprzątnąć, nikt tych godzin nie oddaje i wątpię żeby było wypłacone, skoro grafik nie zmieniony. Przerwa w pracy? Zapomnij! Nawet nie zejdziesz na chwilę do WC, jak jest kolejka. A potrafi być cały dzień. I "koleżanki", które twierdzą że pracują tu po 20 lat i w życiu przerwy nie miały ... Zamiast dbać o pracownika, to nagonka i ciśnienie. A odezwij się coś to "stare" stażem Cię zjedzą. Co się dziwić jak po szkole przyszły i pracują w jednej firmie od zawsze... Atmosfera okropna! Nowy pracownik do mycia podłogi, zbierania (usunięte przez administratora) i jeszcze tysiąc rzeczy robić w jednym czasie... Nie polecam! Kodeks pracy w ogóle nie jest przestrzegany. Zarobki poniżej minimalnej krajowej, więc co się dziwić że chętnych do pracy nie ma...

Ojoj
@Kopcyrek

I koleżanki mają rację. Zmarnowałam tam 8 lat i śniadanie jadłam na kasie między klientami lub w biegu pomiędzy wykładaniem towaru. Wyzysk i brak szacunku dla pracownika. Jedyna firma w której kodeks pracy nie istnieje.

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność w przypadku pracy jako Kasjer?

Do Becia
@Becia

Na OLX jest ogłoszenie dodane 12 września że szukają Sprzedawca/Kasjer (różne lokalizacje). Jeśli chodzi o wynagrodzenie są podane widełki 3 600 - 5 000 zł / mies. brutto. Zadzwonić i umówić się na spotkanie. Po rozmowie będzie Pani wszystko wiedziała. Jeżeli warunki będą odpowiadały to ubierze Pani wspomniany żółty fartuch. Na GoWork raczej odpowiedzi Pani nie uzyska.

Jak jest teraz dodane ogłoszenie dla kucharza to było w nim napisane, że wynagrodzenie wychodzi jakoś od 4500 zł brutto ale jego wysokość będzie dopasowana do poziomu kompetencji i doświadczenia kandydata. skoro tak to jakie są kwoty maksymalne, które można otrzymywać podczas pracy w kuchni?

@Kopcyrek

to szczera prawda nawet załatwić się nie pójdziesz.kanapka w biegu aż Tobie stanie w gardle.masakra ogólnie.szkoda tylko tych co muszą tu pracować i szkoda klientów.

Zaszczuta
@Kopcyrek

Praca w Społem to jeden wielki stres. Poganianie, przygadywanie i brak jakiejkolwiek empatii. W tym wszystkim "królują" starzy pracownicy, są wręcz bogami, uważają się za nie wiadomo kogo, choć to zwykłe hieny, które swój status zdobyły na obgadywaniu i kłamstwach o nowo przyjętych. Oczywiście wszelkie skargi są ignorowane, natomiast taki pracownik jest szybko usuwany, aby nie szkodził "polityce" tej chorej firmy. Ludzie tam pracujący są wredni i podli. Wszystko opiera się tam na kumoterstwie i znajomościach. BARDZO! częste są połączenia rodzinne, gdzie tatuś lub mamusia "załatwia" pracę córci lub synkowi i tak to właśnie wygląda, że ktokolwiek się wychyli, to bardzo szybko jest zaszczuty i już nie pozostaje nic innego tylko szybko stamtąd uciekać. Podpisuję się pod poprzednią wypowiedzią i mam nadzieję, że kiedyś ktoś położy kres temu bezwzględnemu i bezczelnemu traktowaniu ludzi.

Zuzanna
@Zaszczuta

no a przy tym wszystkim co teraz tu piszesz to ile obecnie może wynosić średni staż pracy osób, które na pewno byłyby neutralne? Na dzień dzisiejszy ile ich tutaj byłoby zatrudnionych?

Ojoj Nowy wpis

Ewka Nowy wpis

Nie rozumiem aktualnego ogłoszenia dla sprzedawcy. Od czterech dni przez LinkedIn szukają do siebie kogoś i w opisie jest wskazana kwota 3600 brutto plus premia. To kiedy w zasadzie ma wejść ta podwyższona najniższa? Trzeba będzie znowu cos podpisywać wtedy?

Administrator Nowy wpis

Podobno pracując w firmie Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność można liczyć na zarobki 5300 PLN. Czy to prawda? Przy jakiej umowie one obowiązują?

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność na stanowisko SPRZEDAWCA bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Pentester
COI - Centralny Ośrodek Informatyki
logo firmy Cloud Data Architect
P&P Solutions Sp. z o.o.
logo firmy Grower, Specjalista ds. uprawy roślin
Stężyca
JMP Flowers Grupa Producentów sp z o.o.

Sklepowa

Niestety nie. Kasjer - Sprzedawca musi być w sklepie żeby obsługiwać klientów. Towar sam z magazynu nie przyjdzie, więdlina sama się nie pokroi. Dodatkowo jako kasjer dostaniesz żółty fartuch który musisz nosic.

Becia
@Sklepowa

I za jakie pieniądze teraz wdziewa się ten wspomniany żółty fartuch? W jednej z ofert z tamtego roku widziałam kwotę do 4 tys., czy w tym na spokojnie prof. 4,5 tys jest osiągalny? Wisi teraz oferta dla piekarza i w niej jest tak napisane

Do Becia
@Becia

Pracownica sklepu.

Praca jako kasjer tylko w sklepie. Kasjer - Sprzedawca musi być w sklepie żeby obsługiwać klientów. Towar sam z magazynu nie przyjdzie, więdlina sama się nie pokroi. Dodatkowo jako kasjer dostaniesz żółty fartuch który musisz na sobie mieć.

BARBARA

Dziś, tj. 14 kwietnia 2023 r0ku w sklepie 110 o godz. 15:07 zrobiłam jeden zakup. W domu dopiero zauważyłam,że zapłaciła za dwa zakupy, drugi był dopisany przez (usunięte przez administratora), która wykorzystała to,że rozmawiałam cały czas z koleżanką i zapłaciłam, ile powiedziała. Powinnam zapłacić 6,38, niestety, zapłaciłam 16,99. To nie do pomyślenia,żeby pracownik mający kontakt z klientami i pieniędzmi tak (usunięte przez administratora) Nie może powiedzieć,że przez pomyłkę dopisała zakupy koleżanki, bo ta nic nie kupowała. PANI OWA MA MNIE PRZEPROSIĆ I ODDAĆ PIENIĄDZE, W PRZECIWNYM RAZIE ZGŁOSZĘ HISTORIĘ DO PRASY. PODAJĘ MÓj telefon,ALE NIE ŻYCZĘ SOBIE,ŻEBY GO ZNAŁA OWA (usunięte przez administratora) Pieniądze może mi wysłać na poste restante poczta 17. Barbara Mirska. Oczekuję załatwienia sprawy odpowiednio. tel #4 3653 991.

Niezadowolona

Ja pracowałam w sklepie mięsnym, gdzie zmuszano mnie do przychodzenia przed godziną otwarcia, a w karcie pracy napisana była godzina 9:00 jako godzina otwarcia sklepu. Muszę jeszcze napisać, że karty pracy przez pierwsze 4 miesiące nie widziałam, ponieważ mój podpis podrabiała kierowniczka sklepu. Ponad to zmuszano mnie do mycia mięsa, wędlin, kiełbas, zrywania dat ważności, żeby tylko sprzedać towar. Najgorzej było jak przychodzili starsi klienci i ja musiałam sprzedać im ta starą wędlinę i mięso i musiałam ich kłamać, że są świeże. Potem jak przychodzili ze skargą to wszystko było na mnie, że jestem świeżym pracownikiem i nie znam się na tym. Atmosfera w sklepie była niemiła, każdy był obgadywany czy to klient, czy pracownik. Nie dość, ze pensja w sklepach Społem jest bardzo niska to traktowanie pracownika przez personel powyżej zwykłego pracownika jest karygodne. Mam nadzieję, że ktoś z Inspekcji Pracy przeczyta ten artykuł i zainteresuje się tym oraz podejmie odpowiednie kroki.

@Niezadowolona

sprzedawaj stare smrody.żeby strat nie było.Potem zwalą winę na Ciebie i Ty dostaniesz po łbie i premii.

Zosia

Nie polecam pracy w Społem-pracownik jest wykorzystywany, pracuje dużo ponad normę czasu pracy. Zamiast 8 godzin pracownik jest zmuszany do pracy po 10 godzin ale w listę musi wpisać 8 Wygórowane wymagania nieadekwatne do zarobków. Panie w biurze niekompetentne, wścipskie, wredne plotkary i donosicielki.

@Zosia

taak.Panie w biurze.Raczej królowe w pałacu piętrowym.(usunięte przez administratora) to podstawa w tej firmie.

Dysponujecie jakimiś nowinkami z życia firmy? Podzielcie się swoją opinią związaną z wynagrodzeniem w P.S.S Społem Jedność. Może okazać się to cenną informacją dla innych użytkowników.

Kopcyrek

Wynagrodzenie?! Raczej jałmużna... Podstawa to 2300zl na pełnym etacie. Czy to w ogóle jest zgodne z prawem?

Pracownica

Nie polecam Społem. Pracuje w tej firmie kilka lat od kilku miesięcy mamy dostać osobę do pracy do tej pory nie ma nikogo Panie z biura dają nam dziewczyny z innych sklepów . Kierowniczka nie reaguje na nasze skargi A jeszcze bez powodu wydziera się na swój personel. Ciągle mamy zostawać po godzinach a gdy przychodzi do wypłacenia nadgodziny to biuro się nie zgadza . Wypłaty są tak marne ze szkoda gadać niby po podwyżce 200 zł a wogole tego nie widać.

Niska

Nie Bede robić zakupów w tym sklepie na Jesiennej większość robi tam emerytka jedna jest wredna taka mała krótkie czarne włosy w okularach masakra jest wredna hamska obserwuje ludzi jak ktoś coś nie tak zrobi to od razu z buzia od roku tam chodzę ale takiego zachowania nie akceptuje.Zwolnić tą babę.

Chce złożyć skargę na panią która pracuje w sklepie Społem przy ulicy Jesiennej.Pracuje tam emerytka która pracuje na sklepie jest upierdliwa czepliwa (usunięte przez administratora).Ja rozumiem wszystko że każdy chce dorobić tylko że Ona nie powinna pracować w handlu nie Bede tam więcej chodzić.

Anita

Jakieś podpowiedzi jak atmosfera i czy firma przymierzała się zatrudnić kogoś jeszcze przed wirusem?

skiba

w sklepach Społem koszyk lub wozek obowiazkowy czy nie nalezałoby zlikwidowac je całkiem do czasu powrotu z przed epidemi koronawirusa

Daria

Od dawna nikt nie korzystał z forum. Czy macie jakiś powód?

xxx

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: (usunięte przez administratora)

Dawid

Tylko negatywnie można napisać? Praca w handlu nie jest lekka i może ktoś nie powinien tu pracować?

Maria

Praca w Społem w sklepie spożywczym-jednym słowem katastrofa.Kierowniczka z niczym sobie nie radziłą,wyzywała kasjerów przy klientach,bez właściwego powodu. Praca ciężka ponad siły człowieka-byłam na kasie by za chwilę obsłużyć dział mięsny,za chwilę przyjmowanie towaru ,rozkładanie palet i tak w kółko.I tak 7 dni w tygodniu.Dostanie 1 dnia wolnego graniczy z cudem.Bardzo często zamiast 8 godzin pracownik był zmuszany do pracy po 10 godzin.

Kaśkka
@Maria

i dalej sobie nie radzi, chwiejność nastrojów u tej Pani występuje

ann

Nie polecam pracy w Społem-pracownik jest wykorzystywany ,pracuje dużo ponad normę czasu pracy. Dostanie 2 dni wolnego graniczy z cudem, zarobki marne.Ciągłe kontrole w sklepie i wygórowane wymagania nieadekwatne do zarobków.Atmosfera napięta w pracy.

Kaśkka
@ann

zgadza się praca dużo ponad normę czasu pracy bez wpisywania w listę obecności

Zostaw merytoryczną opinię o Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność - Częstochowa

• Jak się pracuje w Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność?

Zobacz opinie na temat firmy Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność?

Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność
1.9/5 Na podstawie 11 ocen.
  • Wolnośći 83/85
    42-200 Częstochowa