Opinie o Vision Express SP Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Vision Express SP Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Vision Express SP Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vision Express SP Sp. z o.o. w Warszawa

Porada

Długo się zastanawiałam czy dodać ten wpis i z góry przepraszam optometrię za niego, ale większość z was już dobrze wie, że wasz czas, jak kiedyś lekarzy okulistów się w tej Firmie już kończy. Obecny Zarząd uzmysłowił nam, że model korporacyjny słabo działa na dobro pracowników i klientów. Skupiają się tylko na dokręcaniu śrubki pracownikom, a z klienta na wyciągnięcie jak najwięcej, ale ... drodzy Doradcy Klienta, to ten obecny Zarząd (Nie wiadomo jak kolejny, więc korzystajcie), dał wam niepowtarzalną szansę na zarabianie więcej i możliwość późniejszego odejścia do lepszej pracy. Wiem, wiem teraz hejt na mnie, ale już tłumaczę. Doprowadzili do zwalniania się optometrii, są miejsca gdzie są ogromne brak, więc zdecydowali się na szkolenie refrakcjonistów i to jest wasza szansa. Wystarczy zapisać się do szkoły( studia, policealna), nawet nie musisz tam chodzić, kończyć jej, ale jak masz dobre układy z Dr to zrobi z Ciebie refrakcjonistę. Zarobisz większą godzinówkę, większy bonus niż optometrię i będziesz miał to na papierze. Szkolenie w dziale medycznym przejdziesz, bo oni mają na to wyjeb... czasem ktoś poprawi twoje moce, no trudno. Za nic nie odpowiadasz, nie robisz cl, Same plusy, zero minusów. Wystarczy pomyśleć...Ja życzę wam powodzenia, wykorzystajcie szanse, dopóki pani K.ją daje

Astygmatyk
@Porada

Dla mie refjakcjoniści to otwarta furtka do procesów sądowych. Klienci w Polsce zaczynają mieć świadomość. Jeżeli zarząd postawił w "firmie medycznej" na takie kuriozum, to gratuluję pomysłowi. TAKIEGO ZAWODU NIE MA. To kurs, jak kurs rozbieracza mięsa, czy kurs na wuzek widłowy. Jak optyk w maleńkim zakładzie chce się pobawić w dobieranie to proszę. ALE U NAS? Zarządzie, czas pożegnać się z aż takimi zyskami i zacząć płacić okulistom i optometrystom. I tak dobrze firma zarobi. W moim mieście doświadczony, wieloletni optyk też bawił się w dobór i ciągnie się od dwóch latach po sądach...Takich spraw jest coraz więcej. Można to sprawdzić. PO CO TO WAM ZARZĄDZIE? Myślenie na teraz nie popłaca. ZAKŁAD OPTYCZNY TO OPTYK DYPLOMOWANY, OKULISTA I OPTOMETRYSTA. Nie wiem jak to jest, ale przed greckim epizodem byliśmy wzorem i prekursorem obsługi, kultury i nowości w optyce. Teraz to papka z nowym logo. Nawet okuliści pchali się do pracy w VE. A teraz refrakcjoniści... niżej upaść się nie da? Czy jednak się da? Sprawdzacie nas, na żywo? Bez znieczulenia. Byle była kasa. Po 15 latach tutaj, rozglądam się ( nie bez żalu za poprzednie lata) za inną pracą. Na szczęście branża optyczna tętni normalnie i są niezłe oferty. I zawsze zastanawiać mnie będzie bezkrytyczny zachwyt gz nad rodakiem Talesa i Haraklita. Może bezrozumny? Co robicie z tą firmą zarządzie?

Lock
@Astygmatyk

No z tego co ja wiem to raczej Fielmann był prekursorem wszystkiego co nowoczesne w optyce. Jestem zszokowany faktem zatrudniania refrakcjonistow w VE… czy na serio tak się teraz robi? O co chodzi ??

RazaK
@Astygmatyk

Zawodu Optometrysty też nie ma. Z Twojej wypowiedzi, aż bije wyższość i pogarda dla innych. Zapewne świetnie się z Tobą współpracuje, gratuluję przekonania o swojej wyjątkowości.

Astygmatyk
@RazaK

Czytam i czytam. Gdzie tu pogarda i wywyższanie. Nie zrozumiał czytelnik? To jeszcze raz poczyta. Zapewniam Cię, że od 15 lat moi współpracownicy, szefowa salonu a i pani sprzątająca to moi najlepsi wspołpracownicy. I wiem, że tak o mnie także myślą. Mamy relacje niemalże przyjacielskie. Zespół marzenie. Jestem na najniższym szczeblu stanowiskowym w VE. Zwykły DK. Sam na przestrzeni lat namówiłem ludzi aby poszli do szkoły optycznej. I poszli, i ukończyli. Mam bardzo pomocnych optometrystów i rewelacyjnego optyka labowca i o dziwo całkiem normalnego regio. Post jest wyrazem troski i oczywistej niemocy. Będę za niedługo rezygnował z pracy w VE bo mnie ta praca zwala z nóg. Tak fizycznie i przede wszystkim niestety psychicznie. Pieniądze także nie dają w miarę normalnie żyć. Rozpoczynałem pracę w totalnie innej firmie. Wiem, że zawsze będą jakieś zmiany i to jest oczywiste. Ale obecne zmiany są nie zrozumiałe dla mojego małego mózgu. TK to dla mnie poniżenie. Przerost procedur wręcz dusi i ogranicza sprzedaż. Więc jak z roku na rok zarabiam niej, i wiem że to nie z powodu mojego lenistwa, ale także z powodu coraz liczniejszych naszych salonów w okolicy, to mam żal. I pewnie tak samo jak kilkaset osób w firmie. Znam środowisko optyczne w moim mieście i naszymi "dobrymi zmianami" są... zachwyceni. A zawód optometrysty istnieje. Są na to regulacje prawne.Czytaj więcej książek, rozwijaj się i pozbądź się kompleksów. Tak, jestem wyjątkowy. Jak my wszyscy. Nawet Ty. Jestem o tym przekonany.

vE
@RazaK

Otóż jest. Kwestia jakimi przepisami jest regulowany. Doczytaj.

Bbbbbbb

Ludziska przestańcie się nawzajem obrażać i pomyślcie. To nie nasza wina, że jest napięta atmosfera pomiędzy dk a opto.Takie są zamierzone działania firmy. Uważam że każdy z nas powinien godnie zarabiać żeby było nas stać przed wyplatą zabrać rodzinę chociażby do kina. Nowy miesiąc nowe wyzwania i ta niepewność czy uda się dopiąć budżet. Ja osobiście już jestem tym zmęczona a trochę tu pracuję. Czekam na wiatr co rozgoni ciemne....... Tak mnie naszło. Szanujmy się.

Doradca

Szanowni optometryści, będąc tak wybitnymi specjalistami nie rozumiem dlaczego pracujecie w tak złej i niedoceniajacej was firmie. Otwórzcie swoje gabinety będziecie decydować o czasie pracy, będziecie mogli poświęcić klientowi tyle czasu ile będziecie chcieli. Nikt nie będzie was rozliczał z rekomendacji, 4 kroków, kartotek medycznych. Będziecie pracować na swoje nazwisko. Tylko czy podołacie tym tłumom oczekujących?

@Doradca

To już stało się głupie... Można napisać to samo w drugą stronę (oczywiście sarkazm): Szanowni doradcy, będąc tak wybitnymi optykami nie rozumiem dlaczego pracujecie w tak złej i niedoceniajacej firmie. Otwórzcie swoje zakłady optyczne, będziecie decydować o czasie pracy, będziecie mogli poświęcić tyle czasu ile będzie chcieli. Nikt nie będzie was rozliczał z rekomendacji, standardu obsługi klienta oraz celów. Będziecie pracować na swoje nazwisko. Tylko czy podołacie tym tłumom oczekujących klientów? A teraz serio.. Musicie zrozumieć, że każdy pracownik salonu jest ważny i zależny od siebie i każdemu należy się podwyżka oraz godziwe wynagrodzenie. Przestańcie się obrzucać głupimi tekstami bo jest to przedszkole... Pozdrawiam opto i doradców.

Jolka

Proponuje wszystkim zgromadzonym na gowork napisać do zarządu - maila podali wiec zapraszają nas do rozmowy ? A wiec dlaczego nikt nie skorzysta

Janosik
@Jolka

A skąd taka pewność że nikt nie napisał? Nie skorzystał?

Na.
@Jolka

Bo w odpowiedzi dostaniesz wymówienie? Gremialnie się nie pisze, bo do tego trzeba zaufania. Jest takie pojęcie w zarządzaniu firmą i jej pracownikami. U nas praktyka nie znana. Zarząd doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji w salnach. To, że brakuje ludzi do pracy, że są zestresowani, przeładowani procedurami, tajnym klientem czy smutnymi panami od audytu. I wieloma, wieloma sprawami. Dla korporacji liczy się tylko zysk i jeszcze raz zysk. Ten zysk ma być z nas wyciśnięty, bo excel inaczej nie działa...Nie TY. Ty jesteś kosztem, nie człowiekiem. Na świecie diametralnie zaczyna to inaczej wyglądać. Doświadczenie, lojalność ma swoją cenę. Jeżeli nie okuliści, i nawet już nie optometryści tylko refrakcjoniści to obrazek sytuacji w firmie jest chyba oczywiście czytelny. Wystarczy dobrze płacić, zjednać sobie ludzi warunkami w pracy, odpuścić dołujących tajnych klientów, poszerzyć ofertę i jestem pewna, że nie będą się ludzie zwalniać, a nawet pewnie wielu by wróciło. A poza tym, pewnie mocne zmiany bedą jak zacznie u nas działać nowy właściciel. Więc teraz praca wygląda tylko na wyciskaniu. Firmie nie zależy a nas, bo wie, że wpadnie ktoś na trzy miesiące, zastąpi tego co był może cztery miesiące. A na koniec zrobimy ISO, bo prace (usunięte przez administratora). Wystarczyło dbać o doświadczonych. Pomyśleć, że kiedyś współczuliśmy pracownikom Fielmanna... Nie proponuj rzeczy abstrakcyjnych. Pisanie do zarządu ma taki sens, jak ich analizy salonów na google. Opinie znajomych i rodziny, jak ta słynna N z Małopolski, co nie może się powstrzymać ze skalą pochwał. A góra to łyka...Róbcie swoje, uczciwie i z pasją. A jak cokolwiek będą chcieli z Wami zrobić to i tak zrobią. Powodzenia.

Leszno
Hania

A co myślicie o programie Lider ? Ktoś brał w nim udział ? Czego można się spodziewać

Olkap
@Hania

Niczego pic na wodę żeby nam zamknąć buzie

Ccccc

Niczego

@Hania

Nie warto, zamiast osoby, która ukończy program wolą osoby z zewnątrz zatrudnić... Paranoja

@Hania

Tego samego co po ogłoszeniach ,,szukamy na ds,, zanim się ogłoszenie pojawi wszyscy wiedzą, że stanowisko jest już obsadzone przez dr osobą, która robi co mu każe (usunięte przez administratora)

Salon Vision Express w Pabianicach. Jak ktoś chce pracować to musi juz miec pojęcie o okulistyce. Dużo wiadomości a (usunięte przez administratora)nie ma czasu szkolić pracownika i nie ma pojęcia o prowadzeniu salonu. Wszystkie wiadomości które powinna przekazać pracownikowi trzyma dla siebie. Widac nie lubi dzielic sie swoją wiedzą. Na okresie próbnym uczysz sie samemu a wymagania ogromne. Pierwszy raz sie spotkałam z takim podejściem do pracownika. Zostałam zwolniona przed zakończeniem okresu próbnego. Totalna korporacja i nieodpowiednie osoby na kierowniczych stanowiskach. Przestrzegam

@Anonim

Zawsze pracownicy są szkoleni, niestety to jest długotrwały proces i wiele wiedzy trzeba przyswoić a osoby, które były doświadczonymi pracownikami podchodziły. Polepszcie warunki pracy i wynagrodzenia pracownikom salonów

@Anonim

Praca w korporacji ale za grosze

Idealny zły obraz korpo

Rebe

Jak można zbadać zdalnie wzrok? Firma zaczyna rezygnować z optometrystów i wstawia maszyny do gabinetów w celu badania wzroku. Klienci wyśmiewają takie formy badań. Nie da się wykonać targetow nie mając optometrysty. To jest chore

@Rebe

Oczywiście bo taka maszyna nie pójdzie na urlop czy chorobowe, ale pacjenci nie mają do takich "badań" zaufania, ale firma na siłę wprowadza sprzęt do kolejnych salonów, więc optometrysci nie będą niedługo im potrzebni

@Rebe

To już norma się robi

Opto

Jestem zawiedziony działaniami firmy, zabraniem dodatku za weekendy. To czas w którym pracuje się mocno intensywnie, pomiędzy badaniami wciskani sa kolejni pacjenci. Narażamy swoje zdrowie w gabinetach 10m2 bez okien, których nawet nie można wywietrzyć. Badanie, optiskaner, dezynfekcja - wszystko w ciągu 30min? Zapraszamy do gabinetu kadrę biurowa na wdychanie środków do dezynfekcji. Kiedyś była to firma przyjazna pracownikom. Dzisiaj optometria jest niczym dla firmy. Osobiście nie mam motywacji i szukam nowej pracy. Pozdrawiam

OptoTomasz
@Opto

To prawda, dodatkowo kolejne zmiany i przekazywanie porozumień, które są obniżką wynagrodzeń z tekstami - przecież tłumy czekają.. Tak traktują wieloletnich pracowników. Znajomi się sami zwalniają bo już nie opłaca się pracować

Kaska
@Opto

Dodatki za weekendy zabrali już na zawsze. Czekać tylko aż coś nowego wymyśla. Pieniądze robić takie same ale za niższa kasę to jest teraz wizja naszej firmy. Ale centrala ma się dobrze wilk syty i owca cała. Pozostaje szukać nowej pracy.

@Kaska

kandydaci przeczytajcie opinie o tym co się zmienia w firmie i czy chcecie być tak traktowani.. bo ja czuję się jak by mi ktoś w twarz strzelił. To jest bardzo przykre co firma robi z wieloletnim pracownikami.

Mana
@Kaska

Doradcy za to nigdy nie mieli dodatku za weekendy i to dla czego się pytam? Jacyś gorsi?? Przecież też przychodzimy do pracy. Tak samo z rozliczaniem bonusa.

@Opto

Kilku zdemenciałych okulistów na emeryturze im podpisało porozumienie bo nie czytali a reszta jest postawiona pod murem. Nie jest to zgodne z przepisami o działaności leczniczei itd. ale kogo to obchodzi. Od czasu przejęcia Grand Vision przez Essilora Luxotikę jest tylko gorzej i gorzej.

Opto

Widać, że nieciekawa sytuacja

@Opto

Kolejny rok bez podwyżki - nawet inflacyjnej oczywiście tylko dla pracowników gabinetu ich zabrakło. Wszystkich niby traktuje się sprawiedliwie, ale specjalistów pomija się od ponad 3 lat. Wynagrodzenie stoi w miejscu, a nawet spada bo zabierane są składowe wynagrodzenia w ramach równego traktowania. To dlaczego w ramach równego traktowania ich się pomija przy podwyżkach inflacyjnych? Czy wzrost cen ich nie dotyczy? Totalny brak motywacji do pracy

Miśka
@Ula

Totalny brak motywacji do pracy powiadasz? Ja pracuje jako doradca prawie 10 lat i mam najniższą stawkę akurat od stycznia 2021 jest to 3000 brutto. Budżet w 2020 roku zrealizowany może 2 razy. Nie ma nawet czegoś takiego jak stażowe co jest normalne w innych firmach. Więc jak tu normalnie pracowac?? Pracownicy gabinetu przynajmniej dostaja bonus za swoją pracę bez względu na wykonany budżet. Dlaczego doradca nie ma tak samo? Dlaczego firma tego nie zmieni tylko wciąż od lat stosuję tą samą politykę płacową? Przez takie a nie inne procedury praca staje się wręcz demotywujaca! Szczegolnie gdy wiesz, ze po raz kolejny nie dostaniesz premii. Wciskamy klientom drogie pakiety a i tak nic z tego nie mamy. Totalnie bezsensowne działania firmy. Odnoszę wrażenie, że na naszej pracy zarabia tak na prawdę wyłącznie gabinet. Więc po co się spinać i starać ? Na koniec dodam, że VE zaniza stawki sprawdzałam w urzędzie pracy ( płacę na podobnych stanowiskach są wyższe niż to co oferuje VE przynajmniej w moim regionie. Dziękuję za uwagę.

@Miśka

Dokładnie tak. Podwyżka inflacyjna? Nawet nie odczuję tego w wypłacie. Zabierają Ci wszystko co mogą z socjalu, płacą Ci grosze i oczekują, że będziesz im jeszcze dziękować na klęczkach. Budżety tak wywindowane, że premii właściwie nie masz. Więcej obowiązków a wypłaty tylko mniej.

@Miśka

Zawsze można ukończyć studia medycyny 6 lat lub pójść na 5 letnie studia z optyki i optometrii aby pracować w gabinecie. Natomiast ja bym siebie nie widziała w gabinecie, wolę dobierać oprawy i kontakt z klientem. Niemniej jednak każdy powien godziwie zarabiać w zależności od kompetencji, wykształcenia i wykonywanej pracy: doradca, specjalista czy pracownik laboratorium. Współpraca gabinetu z doradcami na salonie różnie wygląda.. widocznie u Ciebie nie jest najlepsza. Natomiast w większości salonów jest ona dobra. Przynajmniej u mnie w salonie jako doradca mam świetny kontakt z optometrystką i okulistą. Życzę aby nowy rok był lepszy niż poprzedni. Stop hejt

@Opto

Jak tam sytuacja się teraz przedstawia? Widząc wcześniejsze wpisy to bardzo kiepsko w ootometrii

(usunięte przez administratora) Teraz klient wychodzi z gabinetu w nowym systemie zaznaczone wszystkie możliwe opcje na okulary, dwudziestolatek też ma zalecane progresy itd. Vision Express zacznijcie sprawdzać wiedzę i umiejętności tych osób, papier niewiele w tym zawodzie znaczy. A krytyczne jest porównywanie się z LEKARZAMI MEDYCYNY z ukończoną SPECJALIZACJĄ I WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM. Wysokie mniemanie optometrystów o sobie niestety nie poparte wiedzą jak i umiejętnościami. Ci ludzie niszczą zdrowie Waszych Klientów!

Nickt
@Tomek

Nie wiem o co chodzi z tymi progresami dla 20 latka bo u mnie nadal jasny wybór rekomendacji. O lekarzach nie ma co pisać bo firma prawie wszystkich się skutecznie pozbyła dzięki celowym działaniom centrali i DR. Optometryści to nie tylko optycy po studiach inżynierskich i optometrycznych ale także osoby po dwuletnim kształceniu podyplomowym po innych studiach np. ekonomicznych itp. Dla niektórych to temat od lat a inni poszerzają tylko swoje zainteresowania. Mnie boli likwidacja ankiet kowidowych dla pacjentów w szczycie epidemii, bezmyślne blokowanie gabinetów tajnym klientem i wielkim badaniem wzroku co nie tylko uniemożliwia sprzdaż osobom które pilnie potrzebują okularów ale także utrudnia odbiory bo w salonie taki tłum turystów że nie ma jak podejść po odbiór gotowych okularów. Rejestracja na termin badania za 2 dni bo wbw.

Kandydatka
@Opto

Coś się zmieniło? Pojawiają się nowe oferty (nawet sporo) ostatnio, duża rotacja?

Pracownik opto
@Kandydatka

O szacunku firmy "medycznej" do pracowników optometrii najlepiej świadczy fakt przedłużenia promocji Wielkie Badanie Wzroku i telefoniada do klientów w momencie lockdownu.

Alka
@Doradca

Ja 6 lat medycyny? Czy Ty się słyszysz? Hahaha .Wystarczy mieć jakiekolwiek studia licencjackie skończone i robisz 2 lata optometrii i tyle!!!

@Alka

Jestem doradcą i mam pytanie czy ciężki jest kurs w Pruszkowie bo myślę o zostaniu refrakcjonistką? Jeszcze pytanie o bonus za badanie czy to prawda, że będę miała większy bonus za badania od optometrysty?

@Ela

A będziesz mieć taki kurs w Pruszkowie? Z tego co niektóre regiony robią wynika, że będzie Cię uczył inny optometrysta. Ale przecież to tylko wkładanie szkiełek, więc nie masz się czym stresować. Tak bonus będziesz mieć większy niż nasza grupa zawodowa. Wystarczy zajrzeć do Regulaminu wynagrodzeń. Tylko musisz sobie znaleźć opto do autoryzacji twoich pomiarów, ale o to też firma medyczna zadba...Śmiech przez łzy, trzymajcie się nasi Pacjenci, było nam miło

Abc
@Alka

A robiłaś 2 lata Optometrii? Bo ja tak i wcale nie było łatwo łączyć studia podyplomowe z pracą, właściwie brak weekendów dla siebie, bo albo w pracy albo na studiach, na mojej uczelni trzeba było się uczyć, nie wystarczyło tylko przyjść i miało się zaliczone, więc pod tym '2 lata i tyle' kryje się więcej niż się wydaje. Oprócz tego ciągle dokształcanie się już po skończonych studiach.

Aaaa

@Opto

Wszyscy są już zniechęceni taką pracą

Tom
@Opto

Zawiedzenie to zbyt łagodne słowo. To co się dzieje z wynagrodzeniami to brak słów

Optometrysta
@Opto

Na szczęście już odchodzę stąd. Sposób traktowania pracowników przez wprowadzanie obniżenie na stałe pracownikom optometrii jest wykorzystywaniem sytuacji, zarobki są mniejsze niż kilka lat temu (brak podwyżek od kilku lat, zabranie prawie wszystkich bonusów). Dla takiego kiepskiego wynagrodzenia nie warto być ciągle cisnietym bo np. cele....

Luk
@Opto

Niech zarząd zejdzie na ziemię i zobaczy jak wygląda praca w salonie, gabinecie to się przekonają czy opłaca się tutaj pracować. Ludzie masowo odchodzą, ale po co godnie wynagradzać doświadczonych pracowników czy specjalistów optometrii (niech idą do konkurencji.. chyba firmie o to chodzi)

???
@Luk

Co tam .. w lipcu padł rekord firmy. I Ty myślisz, że ktoś coś zmieni - PO CO?? Skoro ludzie zasuwają za miskę ryżu to czemu to zmieniać.

Optometrysta
@Opto

Brak szacunku dla pracowników i tyle

Optom
@Opto

A kto nie jest zawiedziony, statek tonie. A wynagrodzenie topnieje z roku na rok

Klient
@Ula

Zawsze przed podjęciem pracy sprawdzam tutaj opinie o danej firmie , wiadomo trzeba je wyśrodkowac, ake to co czytam o VE otworzyło mi oczy, pojawiło się ogłoszenie na dyrektora VE w moim mieście , zdziwiłam się bo około 2 lata temu byls wybrana nowa dyrektor tego salonu. Znam ten salon i po moich obserwacjach jak co 8mc pojawia się nowe ogłoszenie o prace to wierze tym którzy tutaj piszą co się dzieje w tej firmie. Warto tu zaglądać i czytać i wyciągać wnioski aby pracodawcy zaczęli godnie traktować swoich pracowników. Informacje o złych praktykach firm powinny być nagłaśniane !!!!

@Opto

Większość odejdzie i firmie zrobi się lżej?

Doradca

Szanowny Zarządzie prosimy o uzasadnienie dzisiejszej decyzji dot. ankiety Tajnego Klienta. Uzasadnijcie dlaczego my Doradcy Klienta mamy ponosić konsekwencje zarówno finansowe jak i statystyczne (na które tak naciskacie) za Optometre? A może wprowadźcie zapis o wypłacie bonusu dla optometrii za sprzedaż okularów i soczewek kontaktowych zależnie od wyniku Ankiety Tajnego Klienta?

@Doradca

Rozumiem że wszyscy doradcy są idealni, obsługaja zgodnie ze standardem obsługi i że nie mają sobie nic do zarzucenia????

Eksss
@Doradca

Trochę słabe jest to co proponujesz, bo po 1sze Twój cały bonus nie jest zależny od wyniku ankiety TK, tylko jego część składowa. Po 2gie skoro tak bardzo rzutuje Ci wynik TK z gabinetu, to może dlatego, że gabinet jest oceniany, ale nawet przy najlepszym wyniku nie ma za to zapłacone? ? Może warto pomyśleć od tej strony... Tak samo było z dodatkiem za soboty...DK, DS wysuwali argumenty: "a co moja sobota jest mniej warta niż opto?", "niech im zabiorą... Skoro mi nie płacą"... Otóż nie, nie jest mniej warta, jest warta tyle samo. Tylko trudniej jest zawalczyć o równe traktowanie dla siebie, a zdecydowanie wygodniej i łatwiej jest siedzieć cicho i ochoczo przyklasnąć jak innym zabiorą pod hasłem" równego traktowania". Ot takie typowo polskie podejście.

Bifo.

Brakuje ludzi w salonach, bo część została zwolniona pod płaszczykiem pandemii. Obroty rekordowe, padamy i po prostu nie wyrabiamy. Regio bawi się w analizy pt. dlaczego 45 latkowie kupują za mało MF. Kiedy i jak mamy wymyślać bzdury w tej analizie, które was zadowolą. I PO CO. Szukajcie ludzi do pracy za godne pieniądze. Odhumanizowanie tej firmy osiągneło (usunięte przez administratora) dna. Nadal jesteśmy nieopłacalni? Pomimo,że z 6 osób zostało nas czterech. Proponuję analizę ile osób w firmie jest na skraju depresji, ile Pań poroniło i ile jest bardzo poważnie chorych. Na to nie ma excela? Ludzie są zajechani, zestresowani i marnie opłacani. Co was zadowoli zarządzie dd czy tam dr? Pensje pracowników po 2k. To wasza kolacja w dobrej knajpie. Ile kłód nam podłożycie, TK i inne debilne wynalazki. Dobrze śpicie? Jak posumujecie kiedyś swoje życie? Liczymy jeszcze w salonie na EssiLux, ale jak nie będzie jakiejś rewolucji , to w zasadzie wszyscy składamy wypowiedzenie. Z dnia na dzień. Może boleć.

@Bifo.

Wszyscy pracownicy salonów DK, OPTO, Ds mają dość, ale góra udaje, że jest świetnie..

Prac
@Bifo.

Zarząd się wyżywi, pracownicy odchodzą masowo. Szkolenia pracowników trwają bo trzeba mieć wiedzę aby pracować w tym fachu. Paranoja

Święta prawda, kiepsko

Bbbbbbbbb

Ponoć szykują się zmiany bonusowania czy ktoś coś już wie?

Insetka
@Bbbbbbbbb

Dziesięć lat temu zarabiałam więcej. Boję się takich zmian, po których mam zarabiać jeszcze mniej. Ale czego oczekiwać po menagerach z Mordoru, krórzy pogonili doświadczonych optyków, okulistów czy obecnie optometrystów, a teraz wprowadzają ISO. Bo kicha, amatorszczyzna i brak wyobraźni. Nie zastąpiono nikim dawnej odpowiedzialności , pewnego rodzaju etosu i kultury pracy optyka okularowego. Podobno są jeszcze tacy w firmie co dużo potrafią, ale tylko o nich słyszałam. Maszyny ludzi nie zastapią. Mają pomóc. Dopóki pracownik jest kosztem a nie zasobem (cennym) nie ma przyszłości w tej firmie. Nie łudzę się. Ile dostanę? Sto złotych brutto? I tak weźmie to TK. Taki jest cel tej bajki o TK. O to chodzi, to nie troska o nasze portfele.

@Bbbbbbbbb

Od przyszłego roku wzrasta najniższa krajowa, więc nie mają wyboru muszą podnieść podstawy. Pewnie siedzą i płaczą

@Bbbbbbbbb

Już pewnie obmyślają plan "wspaniałych" podwyżek, które będą defacto obniżkami. Tam zwiększą a w innym miejscu pewnie w bonusie zabiorą. Wszyscy pracownicy salonów będą pracować (usunięte przez administratora)

Czas znaleźć nowa robotę

Mysle ze masz racje ale tutaj nie ma po co walczyć z wiatrakami tylko iść znaleźć nowa prace :) praca w galeriach nie jest praca życia - tak mi się wydaje i po co sobie psuc krew na ten bezsens, firma jako firma bedzie trwała bo zawsze jakiś student się zatrudni i jakoś to będzie. Ja się zwolniłam i jest super a pracowałam o wiele za długo :)

Indeks

Kolejne rekordy a my zarabiamy dalej tyle samo. Pracując w 4 osoby cały miesiąc wyrabiamy jakby było nas 6 osób ale co kogo to obchodzi. Jesteśmy powoli jak statek na mieliźnie. Zarządzie kiedy w końcu się opamiętasz? Jak sam pojedziesz otworzyć salon bo ostatni pracownik się zwolni za ta gow. pensje

@Indeks

Przykra sytuacja dlatego trzeba było odejść

Tom
@Indeks

Niedługo zarząd będzie na salonie bo nie będzie miał kto pracować?

Jeszcze pracownik

Drogi Zarządzie, czy poszukiwania 32 optometrystów do 32 lokalizacji nie dają wam do myślenia? A wy jeszcze chcecie grzebać w systemie bonusowym i wypłacać bonus w momencie realizacji dopiero nierealnego do zrobienia budżetu? Od dwóch lat, żadnej podwyżki, a wręcz przeciwnie obniżka pensji, a obowiązków coraz więcej. Czy wy naprawdę nie widzicie tego co się dzieje, czy tylko udajecie? Demotywacja na każdym szczeblu osiągnęła już szczyty. Doradcy, menadżerowie w wielu salonach już zapomnieli co to jest premia, jak ona wygląda. Absurd goni absurd. Na jednej z konferencji chcieliście aby pracownik stał się fanem firmy, bo jeżeli on nim będzie, to klient również. Ładne hasło, szkoda, że nigdy niewprowadzone w życie.

@Jeszcze pracownik

Swoją wypowiedzią bardzo wszystkich zainteresowałaś. Plotka czy potwierdzone info., że bonusy mają być uzależnione od realizacji budżetu? Jeśli tak zrobią to pewno znowu z tłumaczeniem,,równe traktowanie,, i ,,bo dk i ds tak chcieli,, jak było przy zabieraniu pakietów i dodatków do weekendów, hihi. Co do większości wpisów, ludzie zrozumcie, że nikogo nie interesują wasze żale, zarzuty, pretensje, lamenty. Zarząd to wszystko wie i ma w nosie, bo i tak swoje osiąga. Każdy i tak robi co mu się każe. A na związki (o których ktoś tu wspominał)Nie liczcie, już niejednokrotnie udowodnili, że nie są dla pracowników.

Koleżanka dk
@Optometrystka

Słuchaj może wypowiem się jako doradca, z mojej strony nigdy nie było zawiści ze macie dodatek za sobotę i niedziele jak dla mnie mogą wam wypłacić 200% na zdrowie. Wiec wrzucając wszystkich ze doradcy chcą żebyście byli równo traktowani to trochę nie na miejscu z Twojej strony. Uważam ze my tez powinnismy mieć wypłacone to co sprzedamy a budżetu nie osiągniemy bo np zabraknie nie wiele a cały miesiąc masz super sprzedaż uważasz ze dla nas jest to okej??? Nie nie jest ale nas tez maja w (usunięte przez administratora) i wszystko jest robione po to abyśmy już wcale ze sobą nie rozmawiali ale nie mów nigdy ze doradcy tak chcą równego traktowania bo to G prawda ! Pozdro

Opt
@Koleżanka dk

Już dawno zabrali dodatek za weekendy, zresztą po tych zmianach nawet z pozostawionym bonusem za zakup po badaniu nie opłaca się pracować (resztki bonusa, który jest dopiero od bardzo drogich soczewek i nawet jak byście mieli zrobić szpagat w gabinecie pacjent takiego nie kupi) i ludzie odchodzą. Tutaj już nie ma czego zabrać optometryście bo wtedy więcej niż połowa pracowników całkowicie odejdzie. Nastroje są już tragiczne, każdy już myśli o odejściu a dalsze zabieranie pieniędzy pracownikom gabinetu może być iskrą do tego, że kilkanaście osób zostanie w gabinecie. Każdy chce być godziwie wynagradzany,a w tym momencie wynagrodzenia opto są żenujące po obniżkach i przy braku jakichkolwiek podwyżek inflacyjnych od kilku lat. Dlatego ludzie odchodzą bo ile można wytrzymać.

@Koleżanka dk

Przykro mi jeśli Cię uraziłam, ale ja tylko zacytowałam Zarząd. Taką odpowiedź od nich dostaliśmy jeśli dobrze pamiętam, a ds tak mieli nam to komunikować (dostali nawet do tego sciągę). Pieniądze pieniędzmi, ale samo podejście do Nas wszystkich woła o pomstę do nieba. Kadra zarządzająca, kadra kierownicza to ludzie z klapkami na oczach, którzy umieją tylko straszyć, poniżać i buntować ludzi na siebie. Jeśli EL.czegoś szybko nie zrobią, to będą od nowa musieli budować firmę

Xdx
@Optometrystka

No i dokad wy pójdziecie? W mniejszym mieście - gdzie? W prywatnym Was nie chcą i nie wezmą a w innym tyle nie zarobicie - mowa o F…

@Jeszcze pracownik

Wszędzie sytuacja tragiczna, nie ma kto pracować, zarząd się wyżywi na pracownikach salonów i optometrii

@Jeszcze pracownik

Jeszcze pracowniczka ale już na wylocie, tragedia z wynagrodzem dla wszystkich pracowników

Eeeee

A co z tym ma wspólnego VE?

Hej, wiecie moze jaka sytuacja jest w salonach w Lublinie? Zastanawiam się nad złożeniem CV na 3/4 etatu na zastępstwo. Czytałam wasze opinie i trochę się boję, ale może nie we wszystkich salonach jest źle. Będę baaardzo wdzięczna za info.

lol
@Kandydat

To nie jest kwestia salonu w Lublinie.Bo w każdym możesz trafić na ekstra ekipę lub niestety na dramatyczną. Kwestią są bardzo małe pensje, przerost procedur, dd i dr, TK i wszystkie inne nierealne cele, a wszystko po to, abyś był białym, smutnym (usunięte przez administratora). Osobiście najbardziej denerwuje mnie obrazkowy system sprzedaży. Ogranicza sprzedaż i jest mocno nie przemyślany. Zaprzecza sam sobie i udaje interaktywny. Sprzedaż sznureczka to wydarzenie informatyczno- czasowe.Daj sobie spokój. Dbaj o zdrowie.

Likilichia

Jak w obecnej chwili wygląda podstawa netto dla nowego pracownika salonu? Pozdrawiam.

Xxx

Czy ktoś składał w tym roku o dofinansowanie do wypoczynku? Czy działa fundusz socjalny ?

index

Słyszałem o złym traktowaniu pracowników w jednym z salonów na południu. Podziwiam, że nikt nic z tym nie robi, tylko pozwala na kolejne zwolnienia. Jesteście wspaniali.. Ale widać, że to kolejny problem jaki jest pomijany, bo firma jest skupiona na tym, żeb.y okulary były oklejone kolejnymi naklejkami, żeby tajny klient miał włażone do (usunięte przez administratora) bo musi być 100%, a jak nie to Jesteście beznadziejni . Firma juz dawno jakiekolwiek morale straciła. poszukiwania opto do 32 salonow? smieszni Jesteście. ale trzeba wam przyznać to, że Jesteście wspaniali w poniżaniu pracowników, bo to wstyd pracować tutaj za takie pensje. bo jak zarobić jak dajecie takie wysokie budżety. niektórzy to by sie mogli od was nauczyć jak doprowadzic pracownika do depresji, ale widze juz ze niektórzy sie tego nauczyli

XD
@index

Słyszałeś tylko o jednym salonie? Dziwne, ja tam wiem, ze w całym dolnośląskim niezły bajzel xD

index
@XD

no ja mówiłem o małopolskim. ale to widze , że ci kierownicy mogą sobie piątki przybic

Witam Zastanawiam się nad pracą jako Dyrektor Salonu. Jak wyglądają warunki pracy i płacy. Ktoś może przybliżyć temat. Z góry dziękuję. T.

Janek od szklanek :-)
@Zainteresowany

Wyglada ,to tak 3300 zł podstawa na początek . Do tego dochodzą tabelki,cyferki ,maile ,zebrania ,udawanie ,że się coś robi …Ewentualnie zastraszanie przez DR ,jak wyniki salonu lecą w dół oraz TK… Czy warto marnować swoje zdrowie za marne pieniądze ? Dodatkowa premia to jest taka jak mniej więcej Premier Morawiecki rozdawał Prezydentom Miast czeki bez pokrycia … Pozostawiam do własnego przemyślenia…

Zostaw merytoryczną opinię o Vision Express SP Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vision Express SP Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vision Express SP Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 321.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vision Express SP Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 267, z czego 15 to opinie pozytywne, 145 to opinie negatywne, a 107 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vision Express SP Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Vision Express SP Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vision Express SP Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 491 ocen.

Vision Express SP Sp. z o.o.