Opinie o Vision Express SP Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Vision Express SP Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Vision Express SP Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vision Express SP Sp. z o.o. w Warszawa

ZZ

Ludzie zapisujcie się do ZZ a później strajk, prasa, telewizja może wóczas ktoś się zainteresuje jak nas (usunięte przez administratora)

Diana
@ZZ

A jak można się zapisać???? Do ZZ???

Bbbbbbb
@Diana

Oni nic nie robią.

Zawiedziona

Witam. Po 8 latach w VE i 4 jako optometrystka złożyłam wypowiedzenie. Dlaczego? Nie chciałam odchodzić ale biorąc pod uwagę że moja pensja jako specjalisty niebawem zrówna się z pensją doradcy który ledwo co przyszedł ze sklepu odzieżiwego, odmową podwyżki zasłaniając się sytuacją rynkowa gdy mój salon ma rekordy sprzedaży oraz niezdrową atmosferą że strony kierownictwa musiałam podjąć taka decyzję. Znalazłam pracę niestety poza branża ale chociaż za godne pieniądze. To wstyd że za pensje specjalisty VE żyje od wypłaty do wypłaty. Jeśli to się nie zmieni niebawem będzie jeszcze więcej odejść niż jest teraz.

Dro
@Zawiedziona

no nie wiem, przez Ciebie chyba padniemy... Nie wiem, czy jest jakiś sens jeszcze istnieć. Badanie oczu to nie operacja na otwartym sercu więc nie ma co się tak czuć nie wiadomo kim, bo optometrysta to też sprzedawca - tylko bardzije fachowy. Lekarzami nie jesteście :)

Aaaaaaa
@Zawiedziona

Zawiedziona weź pod uwagę, że doradcy klienta to osoby też po studiach które pracują w sklepach odzieżowych, obuwniczych, optycznych niestety taki mamy rynek pracy, a nasze wypłaty co tu komentować pozostawiają wiele do życzenia. Więc się nie użalaj nad sobą bo różnica w pensji dk i optometrysty to kosmos.

Aaaaa
@Zawiedziona

Doradcy to osoby też po studiach

Mf
@Dro

Zapraszamy doradców do gabinetów i proszę wtedy nie narzekać na wynagrodzenia. PS każdy powinien godnie zarabiać, ale to co firma robi z pracownikami gabinetów jest frustrujące łagodnie mówiąc.. jeśli chcecie mieć obniżane wynagrodzenia i brak jakichkolwiek podwyżek inflacyjnych to zapraszamy

XD
@Zawiedziona

To fascynujące jak szybko opto zapominają, że kiedyś też doradcami. Jak tylko dostają dyplom to ręce przerastają im do d. Nie wyjdzie z gabinetu pomóc bo to wielki specjalista jest. Prawda jest taka, że każdy powinien godnie zarabiać czy to opto czy to doradca. Każdy ma dość życia od wypłaty do wypłaty.

Jola
@Zawiedziona

Bardzo dobrze ze odchodzisz gratuluje decyzji jako doradca nie chciałabym z Tobą współpracować bo jak widać masz się za niewiadomo kogo. Ale w gratisie na całej twojej zmianie sprzedawałabym to za co nie masz ani grosza dodatku. Żebyś się nauczyła szacunku do wszystkich a nie tylko siebie. Pozdro

A po co
@Mf

Doradcy też mają obniżane wynagrodzenia, budżety tak wywindowane, że premię masz dwa razy do roku, z dodatków socjalnych albo wszystko zabrali albo masz jakieś chore progi. Podwyżka inflacyjna? Nawet nie widzę tego w wypłacie. I tak się bujasz za 2k miesięcznie. Każdy powinien dostawać normalną wypłatę. Proponuję, żeby wszyscy przestali skakać siebie do gardeł zarówno opto jak i doradcy, w tej pracy nie ma jednego bez drugiego.

Xanax
@A po co

Po pierwsze opto nie musicie zapraszać DK do salonów by badali bi już firma to zrobiła i zaraz Was nie będzie i dobrze o tym wiecie :) odejście AJ ukazuje choćby symbolicznie ze to już koniec firmy z okulistami i optometrsystami. Jeżeli zaś chodzi o Was drodzy Opto to wiecie co są takie firmy jak Fielmann gdzie opto musza robić wsyztsko tak jak każdy inny pracownik i tak powinno być ! A nie jak u nas …

Optometrystka
@Xanax

Drogi Doradco umysłów sobie również, na czym polega twoja praca...Wiem, że chętnie byś tylko usiadł i wypisał zlecenie, a opto ma sprzedać w gabinecie pakiet i ergo, a klient sam wybrać sobie oprawę...To jest żenujące, że na siebie narzekamy...tak nigdy nic nie uzyskamy, zrozumcie w końcu, że tylko w jedności siła. Życzę Wam powodzenia

@Aaaaa

Skoro jesteście tacy świetni to po co liczycie na rekomendacje z gabinetu?

@XD

Jak kończysz pracę to poza ve doszkalasz się? Jeździsz na szkolenia, konferencje za własne pieniądze? Wejdź do gabinetu i poszła ej z oczami ludzi, zobaczysz jaki to miód. Ile masz czasu na obsługę klienta? W gabinecie masz 30 minut na czesro rejestrację, wciągnięcie do KM, rekomendacje i odpowiedzi na masę pytań. Wejdź zobacz czy się wyrobisz jak pacjent spóźni się, a masz zapchany grafik do końca dnia.

@Jola

Tetaz to Ty widać masz siebie za nie wiadomo kogo... A podpisujesz się pod zleceniem imieniem nazwiskiem? Chyba nie więc.. Jaka ponosisz odpowiedzialność za to co sprzedałaś?

Jobi
@Xanax

A co masz na myśli, że zrezygnują z opto? Rozszerz swoją myśl. A pwoedz co wiesz o procesie widzenia i tego z jakimi rzeczami styka się opto. To, że opto w Twoim salonie robi 2 test nie oznacza, że inni tak robią. Coraz więcej ludzi ma różne problemu z widzeniem. Ale zapewnie znasz te problem y i wiesz jak je rozwiązać.... Każdy powinien zarabiać tyle na ile ma wiedzy. Dlaczego opto ma zarabiać. Aha jak będziesz mieć problem z widzeniem to myślę, że sam sobie dobierzesz korekcję :) przecież to takie proste :)

Jobi
@Xanax

A co masz na myśli, że zrezygnują z opto? Rozszerz swoją myśl. A pwoedz co wiesz o procesie widzenia i tego z jakimi rzeczami styka się opto. To, że opto w Twoim salonie robi 2 test nie oznacza, że inni tak robią. Coraz więcej ludzi ma różne problemu z widzeniem. Ale zapewnie znasz te problem y i wiesz jak je rozwiązać.... Każdy powinien zarabiać tyle na ile ma wiedzy. Aha jak będziesz mieć problem z widzeniem to myślę, że sam sobie dobierzesz korekcję :) przecież to takie proste :)

Bob
@Aaaaa

Jakich? Optycznych?

@Go

Dokładnie, a jak źle sprzedane okulary, to zaraz do gabinetu, bo na pewno źle moce dobrane.. ..

GraćFAIR_
@Jobi

Chodzi o to że w wielu salonach pojawiają się gabinety z optometrysta online a sprzęt obsługuje doradca wiec niedługo będzie i koniec optometrystów

???
@GraćFAIR_

Tylko czekać na doradców online ????

asd
@GraćFAIR_

w wielu salonach czyli w trzech czy tam czterech? XD

Dobra rada
@Go

Ludzie czy to ważne czy jesteście optometrystami czy doradcami ? Jesteście Wszyscy wspaniałymi ludzmi i pracownikami, a ta firma ten zarząd na Was nie zasługuje. Tworzycie świetne zespoły szanujcie się proszę bo Wasze spory są na rękę zarządowi, który wykorzystuje Wasze anse i równo kopie obie grupy zawodowe, a kasę przytula za Was. To jednym głosem - wspólnym możecie coś wywalczyć, a nie szarpaniną. Zresztą ten zarząd to kwestia policzonych dni ...

Optometrysta
@Zawiedziona

Pozwoliła mi podjąć decyzję o nie aplikowaniu do tej firmy.

Optometrysta
@Mf

Świetna odpowiedź. Popieram ;)

Diana

VE to firma nie medyczna tylko psychiczna. Nie obchodzą Was ludzie którzy dla was pracują, nie liczą klienci, liczą się wyniki i tabelki. Na pół etatu 1200 zł na rękę to jakaś kpina. Po co mam wykonywać wymyślone przez Was cele, procedury, za taką kasę to ewentualnie mogę (usunięte przez administratora) na środek salonu. Sprzataczka więcej zarabia na pół etatu. Tu trzeba mieć wiedzę, odpowiedzialność wziąć przy pomyłce, jakie się czasem każdemu zdarzają przy przepisywaniu z recepty korekcji.(usunięte przez administratora)

Kraków:-)
@Diana

Ja marze o takim dniu , kiedy będzie taka lipa , że Wszyscy doradcy złożą wypowiedzenia i F-ma VE ogłosi upadłość :-)))

Zadowolony

Nie ma jak to solidna obietnica podwyżek. Taka ugruntowana, sześciomiesięczna.. Co prawda nic się nie zmienia od pół roku poza obietnicami ale za to co za konsekwencja. Wzorowa firma. Jeszcze trochę poobiecujcie i w ogóle nie trzeba będzie dawać podwyżek - nie będzie komu. Dobra robota!!

Zapamiętać
@Zadowolony

Przecież będą ale nie wiadomo kiedy, za to my już wiemy kiedy brać L4 - w grudniu przed szczytem ich marzeń o wykonaniu rocznego budżetu

Leszno
H

I przyszedł czas wypłaty. Jest gorzej niż ktokolwiek by się spodziewał. Pracownicy czekają na informację o podwyżkach( oczywiście solidnych, nie 200 zł brutto I to przez 2 miesiące). W innym wypadku należy pożegnać się z pracownikami. Dziwię się, że ten bałagan który macie u góry nie jest dla Was alarmujący, bo tu na dole z dnia dzień podejmuje się coraz więcej decyzji. Oczywiście o odejściu. A jałmużna którą wyplacacie pracownikom niezależnie od szczebla jest żałosna biorąc pod uwagę wasze sukcesy sprzedażowe. :)

@H

Dzisiejszy dzień to jakby jakaś żałoba w salonie- tego nikt się nie spodziewał wykręcone 105% a doradcy dostali po 2900 zł Salon x4 obrotowy small żałosne

@Jolka

W moim regionie nawet 80% salonów nie wyrobiło planów ;) PO 2700 MINUS UBEZPIECZENIA NA ROR !!!!. A ten mail ZZ ? bardzo prosimy, bardzo prosimy i bardzo prosimy. Blisko 30% różnicy pomiędzy miesiącami z wyrobionym budżetem a nie !zzzzzz Jak żyć ? Korporacyjne syny :) Ile Pani zarabia ? nie wiem !!!!! No a teraz ile wypłaty Pani dostanie ? NIE WIEM !!!! A rocznie ? Nie wiem !!!! Waszym zaświadczeniem o zarobkach można się podetrzeć. 3600 minus rata 600zł 3000 2700 minus rata 600zł Dobry Jezu .... a nasz PANIE .... Jolka 2900 to płaca zasadnicza w Amazonie :) ZASADNICZA !!!! W 2022 płaca minimalna 2200 zł :) Kurs tej krypy jest już od dawna obrany i raczej to nie jest piękna laguna haha raczej skały !!!! 2900 w XXI wieku 17,30 ? pracować za niecałe 3 litry paliwa? Visionowy standard !!! pracuj trzy godziny aby móc jechać autem przez godzinę :) Kochani, SKAŁY !!!!! Kolejny miesiąc małżonka idzie na moje utrzymanie :) co robić ? będę dokładał do tego Visionkowego interesu !!!

Koleżanka
@Tu już nie ma Waszych okularów

Dobry Jezu a nasz Panie.... daj Ty numer do tej żony - może bracia i siostry VE jej dołożą żebyś nie musiał jej utrzymywać.

KOM

Odejście masowe do Fielmanna za 3 ... 2... 1... jak tak dalej się będzie dziać to wszyscy tam będą pracować

Kolezanka

Słuchajcie to już potwierdzone Specsavers wchodzi na Polskę!!!! Pierwsze salony maja otwierać już w lutym

Dro
@Kolezanka

SKĄD TAKIE INFO NIE WIDZĘ BY SZUKALI LUDZI...

Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, jakościówka dobra, a budżet nie jest zrobiony, mimo tego, że każdy doradca wyrabia >50k sprzedaży. Chyba coś tu nie gra? Pracujemy za najniższą krajową + 100zł, nie uwłaszczając nikomu, ale kasjerka w Żabce zarabia więcej. Firma medyczna? Procedury medyczne? Wymagania wobec pracowników wywindowane w kosmos, a płaca tak niska, że pozostaje tylko się rozpłakać. Każdy szczebel ma dość, od dyrektorów, przez optometrystów, po doradców, jesteśmy na skraju wytrzymałości, przez to, że zaraz nie będzie nas stać na to by kupić dzieciom bułkę do szkoły. Zaraz posypią się zwolnienia chorobowe od psychiatrów/psychologów. Czy zarząd w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, że niszczy psychicznie swoich pracowników? Wybaczcie ale klepanie po plecach i mówienie "za miesiąc będzie lepiej" nie pomaga. Informacja z ostatniego biuletynu o "prezencie" w postaci bonu 70% na zrobienie okularów korekcyjno-przeciwsłonecznych? Osobiście czuję się jakbym dostała w twarz. "Zróbcie i pokazujcie klientom, zachęcajcie do zakupu okularów z barwieniem estetycznym i oprawki marki własnej" - naprawdę? Liczę każdą złotówkę by starczyło do następnego miesiąca, bo dostajemy pensję głodowe, a wy mnie zachęcacie do tego bym wydawała kilkaset złotych by reklamować produkt?! Sorry... nie stać mnie na działalność charytatywną. W sumie, to nie stać mnie na żadną. 200zł brutto premii na listopad-grudzień w zamian za brak zwolnień chorobowych? Nadchodzi 4 fala pandemii, z dnia na dzień coraz więcej zachorowań, a Wy dajecie premię?! Czego oczekujecie? Tego, że ludzie z Covidem będą chodzić do pracy? Bo jeśli wezmą chorobowe, to stracą pieniądze, które na dziś dla niektórych są być albo nie być? Ręce opadają, naprawdę. Pisanie tej wiadomości kosztuje tak wiele, że łzy same napływają do oczu. Liczę na to, że ktoś przeczyta i w końcu coś z tym zrobi. Naprawdę lubię tę pracę, chcę tu pracować, robię wszystko i daję z siebie wszystko, a jestem tak bardzo niedoceniana... z wielkim bólem ale pozostaje tylko zacząć rozsyłać CV i poszukać firmy, która szanuje swojego dobrego pracownika. Chcę pozostać w branży optycznej... więc konkurencja czeka. Niestety.

@Anna

Stawiam tezę, że te syny mają w planach skonsumować Waszą kwotę wolną 30k :-) Mam takie dziwne przeczucie bhahahaha I dlatego jestem za tym aby ta kwota wracała do nas w postaci zwrotu podatku pit :-) a nie(usunięte przez administratora) z wypłatą na ror !!!!! Podobnie z młodzieżą do 26 roku !!!! Wypisuje brednje że on zarobił w Amazonie 3900 !!!!! ale że w tym jest 500 zł od nas to już się nie zająknie. Moja żona odstawia w tej firmie wolontariat !!!! 2700 minus ubezpieczenie buhaauahahahau Ulewa mi się jak słyszę vision express ;-)

Tojaktojest
@Tu już nie ma waszych okularów

Ty już o tej żonie piszesz z 5 lat a ona dalej biedna pracuje?

Koala
@Anna

Wiecie co jest w tym wszystkim najlepsze że Dyrektor HR tez już powiedział dość i odchodzi.

Yachu
@Tojaktojest

Ona chyba z Vision prosto na emę trafi bauhaha Renta chyba predzej , zobaczymy. Ty skora od tylu lat na forum tego smutnego miejsca to też chyba się zasiedziałeś nuahaau Pozdrawiam

Yachu

Nie potrafię pojąć waszej strategii :-) Dlaczego staracie się wyrabiać budżet miesiąc w miesiąc a w efekcie tego może zrobicie go ze cztery razy. Róbcie go co drugi miesiąc a i nie narobicie się a i będziecie mieli wyrobiony plan przynajmniej sześć razy w roku. w styczniu plaża po nowym roku :-) nie wydajecie prac jak oszołomy pod koniec stycznia a wręcz je przetrzymujecie. Luty spokojnie z zapasem ze stycznia i na spokojnie powinno styknąć na wyrobienie planu. marzec stracony więc plaża !!!!! pod koniec miesiąca przetrzymujemy prace , kwiecień wiadomo :-) i tak dalej i na spokojnie :-) Cyrk nie firma !!!!!! ile Pani zarabia ? Nie wiem buabauahhahaha rozrzut jak w Ruskiej katiuszy k...a !!!!!! warszawskie syny !!!!! 2700 zasadniczej bhahauahauahhahaha XXI wiek ;-) Yebać biedę kochani i takich pracodawców !!!!!!! Płaca minimalna w trzylatce blisko 30% a Visionek? Dobry Jezu .....

Niepracujtutaj

Jeśli ktoś chce tu pracować, to niech się zastanowi kilka razy i przeczyta opinie, które w bardzo dużym stopniu pokrywają się z prawdą. Ostatni rok/półtora to już jawne strzały w pysk pracownikom, a ostatni biuletyn o 'bonusie' w nagrodę dla tych, którzy będą chodzić do pracy chorzy to już idealne podsumowanie tego, jak zła jest ta firma. Najgorsze jest to, że znajdą się takie osoby, które przez złą sytuację finansową poniżą się i z gorączką będą zasuwały na salon, zarażajac też innych pracowników, zamiast dbać o zdrowie swoje i innych. Firmie zaczyna brakować ludzi, DR już nerwowo żąglują ludźmi z miasta, do miasta byle tylko obsadzić salony, w których jednocześnie zwolnia się kilka osób, a w tym samym czasie firma redukuje etaty w wielu regionach - cyrk na kółkach. VE robi głupka z nas oraz klientów, każąc nam przekonywać ich, że nasze produkty są świetnej jakości, a dobrze wszyscy widzimy, że tak nie jest i nie oszukujmy się - ostatnie kolekcje opraw własnych są po prostu brzydkie. Generalnie nic w tej firmie nie działa, dział IT ma podstawowe problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ciągłe braki prodkuktów (głównie opraw), niczego nie można się doprosić. Wymagania wywindowane w kosmos, a od siebie nic. Praca za takie pieniądze tutaj nie jest przyjemna i to nie dlatego, że jest jakoś specjalnie ciężka fizycznie (zależy od salonu), za to potrójnie obciążająca psychicznie jest jak najbardziej, gdyż cele i formy ich realizacji narzucane przez naszych przełożonych są oburszające, nic nie mają nic współnego z etyką i moralnością. Pracownicy nie mogą doprosić się żadnej formy podwyżki, nawet mimo to, że zarabiamy już niewiele więcej niż osoba, która kasuje sobie produkty, nie przejmując się milionami procedur czy widzimisie januszy biznesu z Domaniewskiej. My już niemal błagamy o te podwyżki, bo coraz ciężej jest nam żyć 'od 10 do 10', a firma udaje głuchą, mimo że co miesiąc dumnie obnoszą się z tym, że są ponad założeń budżetgowych na rok. Kiedyś Vision Express kojarzyło się z profesjonalizmem, zawsze w salonie był ktoś doświadczony, który o optyce wiedział niemal wszystko, i przekazywał tę wiedzę dalej - na ten moment doświadczonych ludzi jest tu garsta, już niedłguo w salonie nie bedzie nawet jednej osoby, która wszystkiego nauczy. 'Droga' firmo - to że stowrzyliście system sprzedaży dla 'małp' i systemy pomiarowe dla 'małp', nie znaczy, że możecie tu wstawiać 'byle kogo'. Klienci dalej oczekują od nas rzetelnej wiedzy i pomocy w zakresie swoich oczu, a tego wasze urządzenia ani słabej jakości szkolenia nie dają. Podsumowując: szczerze odradzam przychodzernia tutaj, bo szybko stracicie motywacje, chęci do pracy i życia.

B5

Aby opisać to co dzieje się teraz w firmie trzeba by użyć eufemizmu żeby nie używać wulgaryzmów. 140 zł netto jako motywacja do pracy pomimo wszystko? W czasach pandemii? I firma ma czelność nazywać się medyczną? To przechodzi ludzkie pojęcie. Uważam, że jest to rzecz godna nagłośnienia. Pomijając fakt, że nastroje pracowników są jednoznaczne- wszyscy czekają na informację o podwyżkach. Jeżeli firma miała na myśli to, co ogłosiła to brak mi słów. Pora myśleć nad swoją godnością i poszanowaniem pracownika, bo tutaj tego nie znajdziemy.

@B5

Robi sie jak w warzywniaku - przyjdziesz Pan do pracy w święta skasujesz klientów na swojej zmianie na 40k to masz Pan 200 bonusu motywacyjnego aaaaa przepraszam brutto żebyś Pan za dużo nie dostał

Xyz
@Jolka

Do rzeczy. Zarabiamy mało robimy dużo. Nikt nie docenia - nerwowo pod koniec miesiąca a dziś przychodzi mail ze jakiś Pan w Warszawie się pomylił i do celu doliczał sobie powłoki blue i drive- gratulacje. Wygrał Pan talon - a na co dopowie sobie Pan sam jeśli Pan trochę inteligentny jest w co zaczynam wątpić i tak dzień wcześniej mamy 15l paliwa mamy mniej na dojazdy do pracy- która kochamy ponad życie .... ha ha ha bo sobie zle kliknął w HELIOS taki z niego inteligent że zauważył to dopiero 29.10 Tak przychodzi mi na myśl że nabory były do cyrku na pracuj.pl - nadałby się Pan A teraz do rzeczy - ten biuletyn Extra to pocieszenie tego co żeście nam wyliczyli ?

Doska
@B5

Zarządzie czekamy na konkrety podwyżek, 200zł możecie sobie podzielić na centrale - a może myślą tak - zrobią roczny to połowa sukcesu- a w styczniu damy im po 100 zł

Haaaaaankaaaaa wrooooooclov
@B5

Nazywają się medyczna. Nie obrażaj naszego COMEXU- przecież to ludzie którzy osiągneli sukces. A teraz do rzeczy : Kto zapłaci za błąd inteligentnej osoby, która wygrała talon - jaki niech dopowie sobie sama- że jednak troszkę się pomyliły kliknięcia w HELIOS i DxxxL zaznaczył ze jeszcze blue i drive się wilicza wczoraj salony były w celu a dziś sobie nad tym pracują ..... A może ta motywacja to na otarcie łez - tego co zle wyliczył ID...A Panie Ty się lepiej w cyrku zatrudnij albo teraz oddaj ze swojej pensji ? Jakieś przeprosiny ? Nie po co wystarczy napisać ze prace trwają hahaha

Bbbbbb
@B5

To takie podwyżki firma nam szykuje?

B5
@Bbbbbb

Póki co to jedyne, o których oficjalnie wiadomo na przyszłe miesiące ????

Eks
@B5

Dlaczego nie nagłaśniacie? Ten portal jest ściana płaczu, a powinnien być informacji, ktora sie dzielicie. Moze ktos sie odwazy zbierac te smaczki i wlasnie je naglosnic! Sad pracy nie jest tylko dla tych co odeszli, inspekcja pracy tez czeka. A moze telewizja sie zainteresuje, co nosza na nosie klienci tak doswiadczonej firmy. ISO to jest dowod!

Centrala
@Xyz

Pomylił się to problem centrali do dnia sprostowania pomyłki powinni zapłacić zgodnie z wcześniejszą komunikacją - dlaczego my na salonach mamy ponosić konsekwencje pomyłki pracownika z centrali niech jego obciążą. Skąd wiadomo, że to pomyłka ? Może to przemyślane działanie my mamy ponad siły pracować żeby na końcu ktoś powiedział sorry no nie zarobiłeś.... koszty takiej pomyłki powinien ponieść pracodawca a nam zapłacić

Koleżanka
@Centrala

Przecież dali Ci na otarcie łez 200zl brutto, jednak wypłaca to tylko wtedy jeśli nie zachorujesz Ty bądź Twoje dziecko. Powiem tak wszyscy powinnismy iść na masowe zwolnienia chorobowe w gratisie przed sw Bożego Narodzenia, żeby pracownicy centrali byli wysyłani do pomocy na salony i wtedy może coś dotrze i docenia to co robimy. Płakać się chce!!!!!!!!

@Koleżanka

To jest strzelanie sobie w kolano przez Vision coraz bardziej. Działanie za pomocą kija i marchewki. Z jednej strony robią wszystko żeby wynik TK nie został osiągnięty, ale z drugiej dadzą 200 za niechorowanie. Taka zabawa w kotka i myszkę jest dobra jak się jest studentem i potrzebuje się dorobić trochę kasy na własne wydatki. Kpina i plucie w twarz. Podwyżki cen się przeprowadza. A gdzie podwyżki choćby wynikające z inflacji dla tych na samym dole piramidy? Trudno się dziwić że pracownicy się zwalniają. Czy tak trudno jest dać zarobić człowiekowi, żeby mógł żyć na przyzwoitym poziomie i czuł się doceniany i zauważany?

Jolka

My jesteśmy tylko numerami w tej układance

SO

NIgdy nie zrozumę tego fenomenu. Pracuję od 11 lat, z dobrymi wynikami. Jednak stawkę mam taką jak nowy pracownik, przyjęty dwa miesiące temu. To już (usunięte przez administratora), czy skrajna nieodpowiedzialność która skutkuje tak wysoką fluktuacją pracowników i generuje tak kosztowne procesy jak ISO. Trzeba było dobrze płacić fachowcom a nie ich gnębić, to byłoby spokojnie. A tak nie ma kto robić. Ale to nic , już tam tabelki fte wskarzą, że i tak jest nas w salonie za dużo.Pomimo, że rok temu procowało nas o dwie osoby więcej, a teraz robimy większe obroty. Dojeni jesteśmy jak przed (usunięte przez administratora)

tania siła robocza

niskie zarobki nieadekwatne do obowiazków

Helena
@tania siła robocza

A to akurat nie tylko tutaj

Tu już nie ma Waszych okularów

Kiedyś !!!! Nie do pomyślenia aby narobić we własne gniazdo !!!!! Dzisiaj ? buahauauau Pracownik ma być tani !!!!! Lojalność ? Wizerunek ? Entuzjazm ? A może syny z wa-wy frytków by pojedli? Za 2700? módlcie się aby rano przyszedł otworzyć ten proceder !!!!!!Twu !!!!!

Tu już nie ma waszych okularów

Wrzesień 2700 :) Brak możliwości wyrobienia planu spowodowany brakiem optometrystki !!!!! Z przyczyn niezależnych od pracowników salonu Warszawka odebrała naszym dzieciom po 700zł. Apeluję do osób które szukają pracy !!!!!! Płaca zasadnicza w vision jest często gęsto wszystkim co otrzymacie !!!!! Vision Express? Dobry Jezu ..... a nasz Panie ....

Cyrk :-)
@Tu już nie ma waszych okularów

Amazon 22.50 płacy zasadniczej dla osób bez wykształcenia kierunkowego To 15,75 netto co daje 2 646 zł Co tu komentować?

@Tu już nie ma waszych okularów

Czas udać się na zwolnienie lekarskie i podratować swoje zdrowie. Na początek fizyczne. Jak się połowa składów nie stawi w fabryce może coś do nich dotrze

@Cyrk :-)

Aktualizacja danych !!!! Amazon płaca zasadnicza 24.30 !!!! 15% premii i już się robi 3325 !!!!! Wzrost płacy od lipca do dziś 21% :-) Wychodzi na to że praca dla Vision jest na równi z cieciowym na parkingu !!!!! Praca w tym miejscu to już dziś wstyd. Pozdrawiam

Piotruś Pan
@Tu już nie ma waszych okularów

Oprócz podwyżek niech najpierw Zarząd odda Wam to co przez lata bezprawnie potrącali z Waszych wynagrodzeń.

@Tu już nie ma waszych okularów

2700 zasadniczej netto :-) Stawka godzinowa 16 zł Jaki to jest standard? 3 godziny pracy aby móc przez godzinę jechać autem? Dumnie z głową uniesioną ku upadkowi !!!!!!

Robcieaniekrzyczcie
@Tu już nie ma waszych okularów

To się zwolnij skoro masz taki wielki problem. Nikt nie zmusza Cię do pracy.

Taki tam
@Robcieaniekrzyczcie

No to teraz pomyśl, że wielu tak zrobiło ( bo mieli ten problem), i firma z takimi płacami, takimi żądaniami i takim chaosem stoi pod ścianą , bo chętnych do tej pracy to raczej nie widać. No ale skutkiem jest teraz zbieranie zamków od drzwi przez naczelnego (usunięte przez administratora)( naprawdę!) To zakrawa na kiepską parodię, ale tak jest i firma dalej w to brnie. Więcej czasu spedzamy, aby ogarnąć procedury, niż jest czasu na obsługę klientów. Jeżeli codziennie ludzi paraliżuje STRACH przed tajnym klientem ( bo nawet jak cudem zrobimy plan) jakiś obcy człowiek pozbawia mnie i moją rodzinę środków do życia, to odekwatny do tej sytuacji jest twój wyszukany nick. Krzyczymy, bo chcemy pracować. W normalnej, ciepłej atmosferze, bez stresu i z większą ilością pracowników, bo padamy na twarz ze zmęczenia i nie mamy jak odbierać telefonów. Z ludzką pensją, bez ograniczeń proceduralnych i świadomością, że firma pomimo, że ma tak niebotyczne zyski, z nami się nie dzieli - czytaj, większe płace. Nie używaj wyświechtanych tekstów, nieadekwatnych do zapracowanych, zajechanych psychicznie ludzi, którzy niejednokrotnie tworzyli tę firmę, bo będziesz miał na sumieniu przetrwanie tej firmy na poziomie skupu złomu, z pracownikami "medycznymi" co trzy miesiące nowymi. Nigdy nie używaj tak (usunięte przez administratora) zdań, bo robisz przysługę konkurencji i utwierdzasz jeszcze nie zdecydowanych na pracę u nas, że jednak nie warto.

Eksss
@Piotruś Pan

przez lata mnie to zastanawialo. jak doradca sprzedaje okulary (wykonuje swoją pracę), salon realizuje budżet więc dostaje za to premie. Później klient reklamuje okulary (czyli nie ma tu winy doradcy) w miesiącu jak nie ma budżetu więc nie ma premii, a jest robiony zwrot więc system pomniejsza wynagrodzenie pracownika. Czy to jest ok?

PIP

Dziwne, że ta firma nie miała jeszcze kontroli z PIPu. Czy zdajecie sobie sprawę, że w tej firmie nie ma ewidencji czasu pracy. Przychodzisz i wychodzisz bez ewidencjonowania tego. Jeżeli coś ci się stanie w drodze do pracy, a byłaś spóźniona, bo miałaś na 9 w grafiku, a jest 10, to i tak byłaś w pracy, bo jedynym dowodem na to kiedy jesteś w pracy jest grafik, który jest ustalony i nie da się go łatwo zmieniać. Nie ma ewidencjonowania przyjść i wyjść z pracy. Jeżeli przychodzisz wcześniej do salonu, aby go otworzyć i przygotować do pracy to nie masz za to płacone, bo według grafiku pracujesz od 9, a nie od 8:30. To samo dotyczy zostawania po godzinach. Jeżeli któraś z koleżanek się spóźni o godzinę, to i tak nie jest to odnotowane i za tą godzinę ma płacone, chociaż to ty wykonywałaś za nią obowiązki. Ciekawe ilu pracowników już wykorzystuje ten brak ewidencji czasu pracy i przychodzi lub wychodzi kiedy chce, oczywiście pod osłoną dyrektorów salonów. Pracowałam już w kilku firmach i wszędzie zwracali na to uwagę, bo za brak ewidencji są kary finansowe, dodatkowo pracownicy mogą pozwać firmę za niewypłacone nadgodziny (wcześniejsze przyjścia i późniejsze wyjścia niż w grafiku pracy). Podobno są tu związki zawodowe, ale chyba za nietykalne posadki przymykają na to oczy.

Ta sama ale inna
@PIP

Grafik bardzo łatwo zmienić. I nie każdy ma jak Ty, są salony gdzie ds dokładnie wpisuje czas pracy. Otwierasz o 10, przychodzisz o 9.45 i tak masz wpisane w grafiku. Nie raz już mówiłam, że 1000procedur A w każdym salonie inaczej. Wszystko zależy od ludzi, którzy go tworzą

Mówisz i masz
@PIP

PIP wejdzie chwilkę trzeba poczekać.

Tujuzniemanic
@PIP

Szczera prawda przychodzisz 8:45 otwierasz salon na 9:00 przygotowane wyniesione systemy otwarte drzwi otworzone a dyrektor salonu przychodzi 9:05 i dopiero zaczyna się przebierać. Czajnik toaleta= biuro i czas płynie do 17 na telefonie- ale przecież to stanowisko tak zapracowane mające tyle na głowie że idzie im wybaczyć. Koleżanki są nie lepsze przychodzą również punkt 9:00. Zamykasz tez salon o 21:10 za nim się przebierzesz i wyjdziesz wiec jednego dnia robi się 25min licząc ze otwierasz i zamykasz 12x w miesiącu prosty rachunek jesteś 5h w plecy licząc 3 miesiące jesteś w plecy całe 2 dni pracujące = a wiec i na tym pokazują jak nas SZANUJĄ Z gorącymi pozdrowieniami do Centrali

Tujuzniemanic
@PIP

Dyrektorzy salonów szanują swój czas przychodzą 5 po po czasie rozpoczynającym prace a czasem i 10 minut spóźnieni ale jak pracują do 16 17 to gotowi do wyjścia od 15 minut hahaha (usunięte przez administratora).

Asd
@Tujuzniemanic

To że tak jest w Twoim salonie nie znaczy że w każdym, a pisząc takie rzeczy raz że tu a dwa że nie mówiąc który salon nic nie zrobisz z tym

zdziwiona
@Tujuzniemanic

Od kiedy czas przygotowania się do pracy, przebierania, przypinania identyfikatora wlicza się do godzin pracy????Pytanie czy tak skrupulatnie wyliczasz swoje przerwy a jest to 15 min. na 8h - wg kodeksu pracy (nieważne czy jest toaleta czy kawka czy obiadek....czy ploteczki przez telefon). Ja sobie chwalę tą elastyczność i patrzę jak to wygląda z obu stron.

Zawiedziona
@zdziwiona

A od wtedy kiedy pracownik się szanuje

NieBedeWaszymMurzynem

Wysysk, brak szacunku do pracownika, marne zarobki, przeładowane procedury. Dziękuje, ale ani dnia dłużej...

"Pracownik nie jest winien swemu pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem." Ludwig von Mises

Dexter

Firma najpierw zrobili mi źle szkła nie odebrałem ich potem zapisali mnie do okulistki która odmówiła mi przyjęcia bo stwierdziła żebym szedł do tej okulistki która mnie badała nadmienię że zapisali mnie pracownicy salonu więc zażądałem zwrotu gotówki za szkła bo oprawki kupiłem bo mi się spodobały podpisałem zgody bo pani stwierdziła że dostanę 40% zniżki pić na wodę żadnej zniżki nie otrzymałem a teraz po dwóch dniach poszłem bo oprawy się nie domykają to pracownik stwierdził że taka konstrukcja opraw jak zarzadalem tego na piśmie to mówi żebym na gwarancję zostawił to ja czegoś nie rozumie nie polecam firmy

WWW
@Dexter

To jest forum dla pracowników łosiu.

Tu już nie ma Waszych okularów

Kiedy otrzymamy informację o podwyżkach?! Regionalny zero wiedzy !!!!! Dyrektor ? też niczego nie potrafi się dowiedzieć !!!!! (usunięte przez administratora) Związki to atrapa !!!!!! Żądamy informacji !!!!! ile i od kiedy !!!!! Interesuje nas tylko wzrost płacy zasadniczej bo wasz (usunięte przez administratora) !!!!! Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Vision Express SP Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vision Express SP Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vision Express SP Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 321.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vision Express SP Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 267, z czego 15 to opinie pozytywne, 145 to opinie negatywne, a 107 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vision Express SP Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Vision Express SP Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vision Express SP Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 491 ocen.

Vision Express SP Sp. z o.o.