GRUPA VERITAS Sp. z o.o.

Opinie o GRUPA VERITAS Sp. z o.o.

Edek

Dajcie jakieś newsy o firmie. Ostatnio mało piszecie konkretnych faktów.

miśka
@Edek

Znaczy tak, ja firmę polecam. Ja akurat nie miałam większych problemów, ale to pewnie też zależy na jaką ofertę się trafi. Przy pierwszej rozmowie telefonicznej otrzymałam informację dotyczą otwartych ofert. A jak już dostałam pracę, wszystko było zgodne z tym, o czym poinformowano mnie przed jej rozpoczęciem (pensja, stan zdrowia pani, którą się opiekowałam i warunki w rodzinie). Napisz co chcesz wiedzieć to mogę opisać dokładnie jak to wyglądało.

Katka
@Edek

Ja jestem z Veritas od ponad roku i jest ok. Sama praca - wiadomo jeśli ktoś pracował w opiece to wie, że czasem nie jest różowo.. Ale to już jest inna kwestia. A z firmą nie mam żadnych problemów - koordynatorki pomocne, kasa jest na koncie terminowo, więc nie mam obiekcji. Raz miałam problem z otrzymaniem pieniędzy za pracę w święto (bezpośrednio rodzina miała mi wypłacić kasę za ten 1 dzień i były z tym jakieś opóźnienia), ale ostatecznie wypłacono mi wszystko jak trzeba. Jeśli chcesz mieć pracę w opiece załatwioną, pewną i bez problemów to jest to firma do rozważenia.

@miśka

Dzien dobry Czy tylkodo Niemiec ta firma wysyla?

miśka
@Ewa

@Ewa Firma wysyła też do Anglii

Danusia
@Edek

Ja pracuje z Veritas już 3 lata i naprawdę z całą pewnością polecam firmę Veritas. Jedna z najlepszych w, jeśli nie najlepsza. Zawsze można polegać na koordynatorach, szczególnie polecam koordynatorke z oddziału we Wroclawiu. Poza tym mają duzo ofert pracy i naprawdę można coś wybrać. Poza tym jak się wyjeżdża to po krótkim czasie to moja koordynatorka dzwoni i pyta się czy wszystko dobrze, w razie problemów pomaga ktoś na miejscu w Niemczech. Wynagrodzenie jest zawsze na czas oraz zawsze można liczyć na pomoc z działu transportu przy organizacji przejazdu. Jeszcze raz polecam.

Ula
@Danusia

Kiedyś o Atwrimie też tak pisano.

Ola Bielawska

Ludzie, ogarnijcie się i nie piszcie bzdur: wsadzili na minę. Rodziny niemieckie najczęściej nie podają prawdy do agencji. Veritas współpracuje z Pflegehelden. Nie zawsze informacje podawane do niemieckiej agencji są zgodne z prawda ale jesteście tam to informujecie agencje i koniec i jak wam się nie podoba, to zjezdzacie. Proste. Po co te banialuki pisać? Veritas zawsze pomaga, zawsze rozwiązuje problemy. Nigdy nie pozostawili mnie samej z czymś, zawsze jest reakcja. Jesteście dorośli wiec postępujcie jak dorośli, pewne rzeczy trzeba tez samemu załatwiać, macie języki by tu się żalić to miejcie języki by się odezwać na stelli. Proste.

Kajko

@Anka witam jak chcesz zmienić firmę podam Ci kilka namiarów na uczciwe firmy. Co do pflegehelden to ja mam złe doświadczenia z tą firmą koordynator olewał nas totalnie(usunięte przez administratora) rozliczenia roczne z opóźnieniem, itd.

dramat
@Danusia

nieprawda to dysfunkcyjna firma , nie ma zadnego wsparcia zadnego kontaktu z konsultantami, zamiast tego sprzeczne instrukcje i polecenia arogancja (usunięte przez administratora)

zabka
@Edek

konkret ta firma to (usunięte przez administratora)

Inka
@Ola Bielawska

Olu, firmy pośredniczące są także od weryfikacji zleceń. Opiekunowie są po to, aby wykonywać zlecenie zgodne z ustalonym stanem faktykcznym, a nie do znoszennia kłamstw, matactwa i oszustw firm. Jedno to ukrywanie przez rodziny istotnych faktów, a drugie to ukrywanie kolejnych, podstawowych informacji przezbagencje pośredniczące. Heżeli opiekun spotyka się innym stanem podopiecznego tak bardzo innym od opisu, że chce zjechać to musi podać przyczynę i jeszcze nie spotkałam się (może eaz) z sytuacją, żeby w takiej sytuacji kłamał opiekun. To firma okłamuje kolejnego opiekuna twierdząc, że ten poprzedni zataił fakty i że nie chce podać numeru telefonu aby następca mógł z nim porozmawiać. Nie obrażaj ludzi ppisząc, że dość takich banialuków. Piszesz, że można po prostu zjechać z takiego zlecenia ? Oczywiście, że tak. Kosztem jest wymuszanie czekania aż firma znajdzie zastępstwo, czyli dalszej pracy do chwili wymiany, próby straszenia, że płaci się kary za porzucenie miejsca pracy ...., zła atmosfera na miejscu do czasu zjazdu oraz strara czasu i możliwości pracy na uczciwych warunkach oraz koszty stresu, braku pracy i wynagrodzenia za umówiony okres pracy bo "można zjechać" ale bez wynagrodzenia za umówiony okres ! Zatem powstrzymaj swoje uwagi, bo wszyscy tutaj jesteśmy dorośli i dojrzali i jeżeli firma powoduje, że ja podejmuję decyzję o podjęciu się konkretnego zlecenia to firma powinna odpowiadać/ jest de facto odpowiedzialna gdy podaje nieprawdziwe dane w oparciu o które, z pełnym zaufaniem ja podejmuję decyzję o podjęciu danej pracy. Jeżeli umawiasz się na jakąkolwiek pracę to umawiasz się co do warunkó. Gdy opiekun się nie wywiązuje to wina opiekuna, kiedy agencja kłamie lub podaje niezweryfikowany opis to wina agencji. Proste, na wet bardzo proste. Zobacz ogłoszenia tej firmy na stronie. W niektórych piszą "ilość osób w gospodarstwie domowym: niezwerifikowan/nieznana" mówi Ci to coś ? Albo potrzebne wsparcie przy wstawaniu - wsparcie, czy dźwiganie ? Albo podopieczny na wózku inwalidzkim i od firmy nie możesz się dowiedzieć, czy i jak się na ten wózek przemieszcza, a to podstawowe dane, czy stoi o własnych siłach, czy są pomoce do transferu, czy ma sprawne ręce, żeby mógł się przytrzymać urządzeń wspierających transfer.... Nie próbuj nawet pleść, że to wszystko jedno! Tutaj ktoś napisał, że podopieczna miała poruszać się przy rolatorze, a okazało się, że jest sparaliżowana. Nie mam ochoty robić sobie wycieczek kilkunastogodzinnych busami tylko po to, aby być zapchajdziurą i kolejnym opiekunem wracającym z powrotem do domu przed ukończeniem kontaktu/zlecenia, bez możliwości pracy w tym okresie "podróżniczym" wynikającym z kĺamstw lub złej pracy agencji, bo "nie wiedzieli". Hello ! Twoje argumenty sā tak niepoważne jak firmy, które tak postępują.

Ta
@Inka

Bravo nareszcie ktoś normalny . Tu nie chodzi o firmę- praca jak praca w każdej coś nie pasuje. Chodzi o prawdę żeby ludzie nie robili sobie wycieczki po 1500 km bo wszystko jest nie tak . Mało zgadza się z opisem wykonania pracy i warunkach . Nie wszyscy chcą robić to czy tamto, jest to praca inna niż wszystkie . To nie praca w biurze 8 h i do domu... byłam na paru „ stelach” i zawsze było coś nie tak( przypadek nie sadze ) ze chciałam wracać , tylko wiadomo ze szkoda czasu i stresu na powrót. Tak później pracuje się z zaciśniętymi zębami . Pamietajmy Że dla wielu ludzi to co jest sufitem dała innych podłogą Szanujmy się i dajmy się wykorzystywać

Joanka
@Inka

Miałam podobną sytuację a raczej moja koleżanka. Zapisałyśmy się do nich razem. Ja jakoś długo nie dostawałam propozycji pracy na moje szczęście ale koleżanka podpisała umowe na wyjazd jakoś w niedługim czasie. Na miejscu okazało się że wrzucili ją w (usunięte przez administratora) Babka miała alzheimera i była agresywna. Rzucała sie, próbowała uciekać a nawet gryzła. Nienormalna była. Znajoma do mnie dzwoniła i dosłownie płakała w telefon. Mówiła że firma nie zgadza sie na jej zjazd bo podpisali umowe i gdyby ją zerwała to nie wypłacą jej pieniędzy. Ostatecznie wyszło tak że po dwóch tygodniach wróciła do domu i była strasznie znerwicowana po tym wyjezdzie. Był problem z wypłatą ale ostatecznie jakoś ją wywalczyła oczywiście wszystkiego nie dostała. Ja to się tylko dziwie jakim cudem ta firma jeszcze działa i jakim trzeba być podłym żeby drugiego człowieka wrzucać w takie miejsce.

Zbigniew
@Joanka

Właśnie o to chodzi ze dla firm takich liczy się tylko zlecenie. Wielu podopiecznych nie nadaje się do opieki w domu z opiekunka . Za ciężkie przypadki Alzheimer , ciężka Demencja itp i Wiele innych chorób. Niestety ale tacy ludzie powinni być w domach opieki , Bo nikt normalny nie wytrzyma z taką osobą w czterech ścianach po kilkanaście godzin dziennie + nocki. Byłem dwa razy na takim zleceniu i bardzo ciężko mi się pracowało. Byłem wykończony. Współczuję pani koleżance bo też przez to przechodziłem. Ale oczywiście firmy mają to gdzieś bo ważne jest zlecenie i kasa.

Ja47
@Danusia

Czy to prawda ze składki ZUS sa odprowadzane tylko od 80 euro a powinny być od średniej krajowej?

Salma5
@Kajko

Witam, czy może Pani jakąś firmę polecić? Salma5@onet,eu to jest mój adres mailowy. Pozdrawiam.

Pp
@Ja47

ZUS normalnie jest odprowadzany od 50 euro tutaj ale jak chcesz to moga ci płacić większy ZUS tylko wtedy wynagrodzenie mniejsze gdzieś plus minus 200 euro a jak ktoś chce wysoki to gdzieś z 400 euro , czyli jak zarobisz 1600 normalnie powiedzmy ale chcesz mieć ten ZUS od minimalnej to ci zostanie gdzieś z 1400

Diiii
@Kajko

Hej ja drugi raz wyjechałam ale zawiodłam się i poszukuje innej firmy, jeśli masz jakieś polecone firmy i chciałabyś polecić to chętnie ????pozdrawiam

@Ola Bielawska

A to Pflegehelden powinno chociaż przyjechać i sprawdzić. Prawda jest taka że obie firmy celowo wysyłają opiekunki na miny

olleale
@Ola Bielawska

Czasem panie opiekunki mylą wyjazd do pracy z wyjazdem na wczasy

Taja
@olleale

Powinna mieć pani trochę empatii a nie takie bzdury pisać, na wczasy to nie jeździ na opiekę nikt , bo to jest praca świątek piątek niedziela a czasem i nocki , opiekunki które nie robią nic to chyba jedna na tysiąc, większość zleceń się dzieli na ciężkie i bardzo ciężkie, gdyby Pani trafiła na ciężką sztele to by Pani tu nie szafowala dennymi tekstami o wakacjach , bo są naprawdę sztele gdzie naprawdę człowiek zaczyna wątpić czy powinien do takiej pracy jedzic , trochę więcej empatii bo karma lubi wracać

@Andrzej

Bzdury, nigdy nie zgodze sie, ze celowo. I jeszcze raz powtarzam - tak tu umiecie pisac i zalic sie to czemu nie odezwiecie sie na stelli?

Ola Bielawska

Czemu Pan pisze takie bzdury? Chce Pan moj nr, Facebook? Moze Pan zobaczyc, ze jestem opiekunka. I prosze nie przyrownywac Promedici do Veritas, bo to przepasc. Ogromna zreszta.

@Taja

Ale ona napisala prawde. Niektore Panie jada tylko po to by kasa leciala i nie robia nic! I mialam takie zmienniczki po których tydzien doprowadzalam stelle do porzadku wiec niech Pani nie krytykuje tej wypowiedzi.

@olleale

Oczywiście, i to ile. Robia niewiele, ale kasa jest. Pozniej przyjezdza nastepna opiekunka i za glowe sie lapie, ze taki (usunięte przez administratora) i wszystko zaniedbane, lacznie z podopiecznymi. Mialam to nie raz. I niech nikt mi nie mówi, ze takich opiekunek jest 1 na tysiac, bo sa to wierutne bzdury.

Olga Wąsik
@Ola Bielawska

Nie Veritas wspolpracuje z Pflegehelden tylko Pflegehelden jest częścią Veritas Group. Veritas to holding 15 agencji min Ostina ltd Perfekton My Care itp plus Fundacja Veritas i tak to wyglada. Jezdzilam.z Pflegehelden i Ostiną więc wiem jak to jest i z tą ostatnią na pewno już nie wyjadę

Stary zgred
@Danusia

Veritas zostal zlozony w roku 2019 wiec jak mozesz pracowac 3 lata?

witam
@Danusia

chce zmienic firme - prosze powiedziec, czy w tej firmie koordynator odwiedza w razie problemow? i czy zwlekaja z wyplata?

Dona
@olleale

Tak ma pani racje spotkalam sie z tym ,pracowalam.na podwojnych kontraktach czesyto pani maja ptetensje o wszystkoo o brak osobistej lazienki ,o brak wolnego sdnia o brak wyjscia na zwiedzanie itd.zapominaja ze przyjezdzaja do pracy

Kika
@Dona

Ten brak osobistej łazienki to trochę przesada bo nie każdego stać na 2 łazienki ale brak dnia wolnego to się zgadzam że ktoś jest oburzony, w Polsce też byś pracowała 7 dni ? Pytanie retoryczne

@Stary zgred

Bzdura. Pracuje od 2017 roku. Jak nie wiecie kiedy zostala zalozona firma to nie piszcie glupot.

Hans Kloss

I jak dzwoni zmiennik kaza wręcz nie mówić prawdy jak jest i później masz, ze mina! Bardzo źle robicie Veritas, psujecie sobie opinię!

Kowalski
@Aleksandra Bielawska

Poczatki byly dobre później się popsuli!!!

@Danusia

Mam dokładnie tak samo, od paru lat.

Maria

Od dwóch lat…chyba nie bardzo,bo nawet na rynku tyle nie są :)

Aga
@Pp

Byłam z Veritas 1 raz. Wepchali mnie na minę. Babką miała ciężka demencję, była agresywna. Miała dodatkowo 2 inne choroby, oczywiście plus inkontynencja. Koordynatorka niemiła, nie odbierała tel. Kłamią we wszystkim. Nie polecam tej firmy

@Aga

Powiedz mi dlaczego uwazasz, ze wepchali na mine? Przeciez agencja opiera sie na tym co w papierach napisze rodzina! Jak mnie denerwuje stwierdzenie: wepchali mnie na mine! W czym konkretnie klamia? No podaj przyklady. Ja powiem Ci jedno, pare lat z nimi jezdze, zawsze nowe stelle i jakos mnie nie "wepchali", odbieraja zawsze telefony i nie klamia mnie w niczym. I oczywiście, ze ich polecam.

@Kowalski

Nie wiem. Pracuje pare lat i jak dla mnie jest super.

Martin

Jest też pan koordynator Dawid który składa dwu znaczne propozycje będzie zlecenie ale .... Szkoda że nie można tu wstawić zdjęcia tego pana koordynatora ale można to zrobić na fb i tak uczynię

Martin

@Wizja niewygodne komentarze usuwają Tyle w temacie

Magda
@Ewa

Do Anglii również

@Ola Bielawska

Z jednej strony się zgodzę, że gorzkie żale nic tutaj nie pomogą, ale pomimo to rozwiązania nie będzie dopóki firmy nie zmienia kontraktów z rodzinami i partnerami . Problem polega na tym , że opiekunka po przyjeździe do rodziny niewiele może zdziałać zwłaszcza sama . Rodziny zazwyczaj mają zbyt duże oczekiwania często bywa tak ,że ponad siły normalnej osoby . Wstają bardzo wcześnie w między czasie do 3 godzin przerwa i znów maraton do nieraz późnych godzin wieczornych . Nie będę już pisać o tych którzy mają przywilej być budzeni po nocach po kilka razy , to prosta droga do załamania nerwowego ,bo członek rodziny nie rozumie ,że człowiek ma potrzebę snu i wypoczynku a wiec takie sytuacje widzę w ten oto sposób. Opiekunka ma być opiekunka natomiast wszystkie inne usługi typu ,gotowanie dla gości sprzatanie za nimi ect, powinny być zabronione ,ponieważ jest to dodatkowa usługa lub firma powinna zwiększyć stawkę za dodatkowe zadania . Świadczenie pomocy to jedno ale serwowanie obiadków, kawek i sam Bóg wie co jeszcze ,to już inny rodzaj pracy " pomoc domowa" "gosposia" zwał jak zwał. Gdyby rodziny miały to wypisane grubym drukiem na umowach to wiele opiekunek doceniliby piękno tej pracy ,bo każda opiekunka coś potrafi i zaopiekuje się podopiecznym w należyty sposób jeśli nie będzie obarczana dodatkowymi obowiązkami które nie należą do niej . Firmy z PL . powinny być bardziej stanowcze w stosunku do swoich partnerów, a w tedy pracownik ktory pracuje z zachowaniem swojej godności w pracy chętnie zostanie że swoim pracodawcą. Nie każdy wytrzymuje stres związany z tą branża i każdego doskonale rozumiem jeśli przemawia poprzez niego złość i niezadowolenie ale zmiana firmy niczego nie zmieni ,ponieważ tam się spotkamy dokładnie z tym samym problemem . Mogę jedynie dodać aby się rodzinom nie podlizywać, wykonywać rzetelnie swoją pracę z uprzejmością i według swojej najlepszej wiedzy oraz doświadczenia ale z dystansem co do reszty członków rodziny ,bo wiem z doświadczenia, że można mieć później ich wszystkich na swojej jednej głowie.

@Ola Bielawska

Najlepiej będzie z góry ustalić z koordynatorem czego nie będzie dana opiekunka robić. Powinno się to zawsze zastrzegać, nie serwuje kawek gościom, nie sprzątam zapuszczonego przez miesiące brudu w domu ,ale utrzymuje czystość po sobie i podopiecznym ,oraz to ja jestem opiekunem a wiec rodzina nie wydaje mi poleceń a raczej powinna być gotową na ewentualną pomoc gdy jej będę potrzebować. Z góry zaznaczyć, że się jedzie jako opiekun a nie gosposia i później nikt nie będzie miał do nikogo pretensji . Jeśli ktoś niedoprecyzuje swoich obowiązków to zaczną się problemy na miejscu z rodziną, a tak można określić się zaraz na początku, koordynator przekazuje dalej i po herbacie , wszystko jasne i bez niepotrzebnego stresu .

witam
@Opiekunka

100% racji, zgadzam sie z Pania w kazdym punkcie...jedyne co szkoda, to ze postawy agencji co do opiekunek nie mozemy zmienic, dlatego wiele osob skacze po firmach w poszukiwaniu tej optymalnej, bo idealow nie ma nigdzie

beata

BARDZO FAJNIE TO PANI UJEŁA ZGADZAM SIE CAŁKOWICIE

@beata

Tylko w ten sposób uniknę zrobienia ze mnie " garkotluka " a będę mogła być opiekunka jakiej rodzina oczekuję. Pozdrawiam serdecznie wszystkie opiekunki i opiekunów.

Opiekun

Nie zgadzam się, miałam kłopoty na miejscu z rodziną i koordynator zajol się wszystkim . Reakcja jest w tej firmie natychmiastowa ! Zadzwoniłam do osoby która mnie prowadzi i oddzwaniają jeszcze w ten sam dzień! Nie oceniajmy dnia przed zachodem słońca;) Zawsze należy mówić prawdę o sytuacji nie dodawać sobie myśląc, że nikt tego nie sprawdzi . Jeśli opiekunka znalazła się w trudnej sytuacji , to należy o tym natychmiast poinformować a firma wszystkim się zajmie . Pracuje tutaj a wiec mogę potwierdzić, że firma dba o dobro swoich pracowników. Pozdrawiam ;)

Grażyna

Promedica 24 to jedna z najgorszych firm. Płacą na raty, zaniżają wypłaty. Szukam firmy która jest dość odpowiedzialna.

Mała
@Aleksandra Bielawska

Tak to jest jak jest się lizusem prawda? Droga Olu? Nie wiem co Ty na takich sztelach robisz i jak się podlizujesz, ale traf na minę to wtedy pogadamy. I firmy owszem nie mówią prawdy,ale też opiekunki często gęsta zatajają....nie wiem w czym jest problem powiedzieć prawdę? Firma na początku była ok, teraz coś się dzieje i to na minus....też z nimi długo pracuje. Także nie naskakuj na ludzi, od tego jest firma by sprawdzać miejsce,a nie brać co leci. Opiekunki też mają swoje prawa, ale chyba o tym nie wiesz...cóż...

Tatiana
@Ja47

Tak dowiadujesz się prawdy w zus lub w rozliczeniu podatkowym to jest odrazu sprawa dla prokuratura ci którzy zbierają na emeryturę nie mają szans to samo robią firmy odprowadzające składki w Niemczech od 50 € (usunięte przez administratora)

@Mała

Uwielbiam czytac takie pelne jadu odpowiedzi. Wiesz, w zyciu po prostu warto sie usmiechac, byc milym. Juz Ci odpowiadam co robie na sztelach - pracuje. Po prostu. Bo wiem co nalezy do moich obowiazkow, praw. Nie zajmuje sie szukaniem dziury w calym. Nie jestem roszczeniowa. Po prostu po ludzku podchodze do tej pracy. I uwielbiam swoja prace. Problem nie tkwi w Veritas tylko w ludziach. Wiekszosc chce po prostu zarobic i spadac. A ja chce pracowac, bo lubie to co robie. Jest bankowcem z wyksztalcenia i za zadne skarby nie wróciłabym do pracy w banku. Powiem ci jeszcze jedno - jestem teraz na stelli, gdzie mam naprawde pensje mega. Nikt tu nie chcial byc. A ja uwazam, ze to najlepsza stella jaka mam w czasie paruletniej pracy w Veritas. Tylko tak jak mowie - nie zajmuje sie tymi kasliwymi wypowiedziami, zaleniem sie na swoj los jaki to Veritas zly. Veritas jest swietny. I nie chce go zamieniac na nic innego. Pozdrawiam i usmiechnij sie do zycia kochana.

Polece
@Diiii

Polece ci firme: każda byle nie ta :D

@Joanka

Bo to zależy z jakiego oddziału się jeździ szczerze mówiąc, ja jeździłam z takiego że problemu nie miałam z powrotem ale miałam takie koleżanki które faktycznie miały problem ze zjazdem więc zależy jak się komu trafi

Zośka
@Dona

Właśnie. Do pracy, a nie na roboty.

Jaga
@Taja

Pani Ola miałą raczej na myśli to że opiekunka jedzie do pracy , a wydaje jej sie bedzie miala wakacje :) mnie się osobiście nie zdarzyło trafić na mega agresywna osobe jakas wręcz przeciwnie jak czytam niektóre komentarze to na prawdę ciężko mi w nie uwierzyć . To ciężka praca nie ma co ukrywać ale nie tak żeby nie byłą beznadziejnie trudna .Pamietam swój pierwszy wyjazd byłam przerażona jechałam z firmy X nie chce oczerniać żadnej bus był jednak prywatny jechały opiekunki z różnych agencji matko ile ja sie nasłuchałam kierowca oznajmił mi że będę pierwsza osobą która wysiądzie i przyszedł ten czas weszłam na sztele rozmawiam z opiekunka którą miałam zmieniać i jestem w ciężkim szoku nic sie nie zgadza nic kompletnie wszystkie rozmowy z busa mi sie przypomniały dzwonie oczywiście do swojej agencji nikt nie odbiera nerwy sięgają zenitu w końcu koordynatorka po godzinie oddzwania i co no ona wysle po mnie busa ale jeszcze cos sprawdzi okazało sie ze to kierowca sie pomylił w aucie były dwie Agnieszki to nie byłą moja sztela wszystko sie skonczyło dobrze pracowałam długo z tą firma az moja podopieczna która stała sie stałym zleceniem zmarłą po 3 latach niestety po tym zdarzeniu koordynatorka nie umiała znalezc mi nic co by mnie interesowało i teraz zmieniam agencje czytając komentarze budza sie obawy ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana .

Ewunia 65
@Mała

Co to znaczy mina,i co chcesz robić na tych sztelach, proszę o szczegóły a nie informacje z których nic nie wynika pozdrawiam

@Inka

To prawda. Przykładem odpowiedzialnej pracy firmy jest chociażby fakt, że firma zapomina do ostatniego dnia przed planowanym zjazdem załatwić transport. Musiałam sama obdzwaniać firmy przewozowe. Telefonów nie odbierają, na maile nie odpowiadają. Na zwrócenie uwagi, że stan podopiecznego zupełnie (!) nie zgadzał się z opisem usłyszałam, że nie mają możliwości sprawdzenia. Na moje miejsce przysłali opiekunkę (chociaż informowała o sytuacji), która wytrzymała 3 dni. Zjechała i zmieniła firmę, bo Veritas bardzo źle ją potraktowała, włącznie z rezygnacją ze współpracy. Można wiele jeszcze napisać o niepoważnym podejściu tej firmy do opiekunek. Pozdrawiam

@Aleksandra Bielawska

Od tego jest strona niemiecka i współpraca pomiędzy firmą polską, a niemiecką żeby zweryfikować warunki. Na ostatnim zleceniu rodzina podopiecznego zrezygnowała z opieki z polskiej firmy. Przyszedł przedstawiciel firmy niemieckiej zweryfikować warunki - stan podopiecznego, warunki mieszkaniowe i warunki mieszkalne dla opiekunów. Rodzina otrzymała wytyczne dotyczące warunków jakie mają spełnić dotyczących pomieszczenia dla opiekunki, czasu pracy, godzin i doby wolnej - tak DOBY, a nie całego dnia lub 2x po pół dnia. Rozmawiałam z tym przedstawicielem... cóż, Niemcy się szanują. Dodam, że w tej firmie pracują także polskie opiekunki.

Majka
@Kajko

Kajko, czy możesz przekazać namiary na jakieś godne zaufania firmy? Niestety, ja mam bardzo złe doświadczenia ze współpracy z tą firmą. Mój podopieczny zmarł, zostałam zmuszona do mycia zwłok, wypełnienia zapadłych policzków i ust oraz podwiązania szczęki denata, spania w pokoju nad denatem, rozsypywania płatków kwiatów na prześcieradle którym przykryty był denat. Jego córce (wegetariance) nagle zaczął przeszkadzać "smród" mięsa- wyrzuciła praktycznie całość jedzenia na kompost. Dwa tygodnie byłam bez zapewnionego umową wyżywienia. Dzwoniłam do firmy, pisałam maile ale nikt nie raczył skontaktować się ze mną, moje telefony nie były odbierane. Wieczorem w przeddzień mojego wyjazdu córka wyrzuciła mnie z domu, ponieważ w trakcie mojej pauzy gdy przebierałam się wtargnęła do pokoju opiekunek bez uprzedzenia, pukania z kilkoma obcymi ludźmi (także mężczyznami) którzy oglądali dom (jeszcze przed śmiercią podopiecznego córka wystawiła dom na sprzedaż o czym nie wiedziałam), grzecznie przeprosiłam i powiedziałam, że pakuję się, poza tym mam pauzę, a wchodząc proszę zapukać, bo mogę np stać w bieliźnie. Córka wkurzyła się, powiedziała, że to jej dom i może sobie wchodzić gdzie, kiedy chce i mam się wynosić z jej domu. Odpowiedziałam, że w dniu jutrzejszym mam transport i w związku z takim obrotem sprawy zadzwonię z informacją do firmy. Po zakończonej wizycie potencjalnych kupców, wparowała także bez pukania do łazienki (z toaletą), zaczęła się wydzierać stojąc nade mną i zastraszając mnie, że załatwi to tak, że firma mi nie zapłaci, po czym otworzyła drzwi i stanowczo kazała po raz kolejny wynosić się z jej domu. Dzwoniłam do firmy, firma nie odbierała. Późnym wieczorem zadzwoniłam na numer alarmowy informując, że zostałam wyrzucona na ulicę, a busa mam zaplanowanego na następny dzień. - rozbudzony ale wciąż zaspany głos poinformował mnie, że numer alarmowy nie służy do takich spraw, pni z Veritas stwierdziła, że na numer alarmowy dzwoni się tylko w sytuacji zagrożenia życia. Odpowiedziałam, że stanie na ulicy pod domem podopiecznego przez całą noc jest raczej taką sytuacją. Pani stwierdziła, ze skontaktuje się z moją koordynatorką jutro i rozłączyła się. Już nie odbierała. Gdyby nie kierowca busa, który zadzwonił aby poinformować mnie o której w dniu jutrzejszym po mnie przyjedzie - nie wiem jakby to się skończyło. Ostatecznie zgodził się abym przenocowała w busie na tylnich siedzeniach za sumę 50 euro. Pomimo zachęty w postaci dodatku wakacyjnego, świątecznego - firma nie dotrzymuje słowa. Dodatku nie otrzymałam słysząc stwierdzenie, że rodzina się nie zgodziła na jego wypłatę. Szczytem bezczelności było wyrejestrowanie mnie z ZUS z datą wsteczną (kilka miesięcy) niestety zmuszona byłam zgłosić i złożyć skargę w ZUS. Ostatecznie firma Veritas "naprawiła swój błąd". Proszę nie próbować pisać oszczerstw w moim kierunku. Wiele mogłabym jeszcze dodać. Posiadam nagrania, zdjęcia, nagrania rozmów zarówno z koordynatorką, jak i inne. Będę zertelne osoby, które zostały pokrzywdzone przez firmę Veritas. Pozdrawiam majka.3std@gmail.com

Miga

Super prawda

Xxx
@dramat

To manipulanci i kłamią

@witam

Dokładnie teraz jestem w takiej samej sytuacji nie rodziną winna tylko opiekunka i mają Cię głęboko w (usunięte przez administratora)

@Mała

Znam to z autopsji. Jak niczego się nie domagasz to jest ok,ale ja zaczynają się problemy to jesteś roszczeniową. A jak chcesz zjechać z miny to już nie ma o czym mówić ty jesteś winna nie klient,nie firma tylko opiekunka i wracasz do domu na własny koszt

Zośka
@Inka

Zgadzam się w pełni, pracowałam ponad 8 lat i to co teraz się wyczynia w tej firmie, to przechodzi nawet poczucie przyzwoitości. Skoro tak wiele osób pisze o tym, że firma żle podchodzi do pracownika, to należy się nad tym zastanowić, a nie krytykować piszących.

JA
@Ja47

A skad info, że powinny być od średniej krajowej? To kompletna bzdura. Nawet jak sie pracuje w Polsce, to składki są od różnych kwot.

Iretna
@Aleksandra Bielawska

Ha,ha, „ pracuje bo uwielbiam swoją pracę.Większość chce tylko zarobić i spadać. No , nie oszukujmy się aż tak. Jeździmy przede wszystkim po to by przywieźć pieniądze. Każda z nas wolałaby być z rodziną, lub wypoczywać np na Bahamach. Ty , nie ! Bo ty tak uwielbiasz (usunięte przez administratora) Niemcom. No , No ! Dziwne - skoro taka jesteś zadowolona, to dlaczego wciąż jeździsz w nowe miejsca, jak to napisałaś w którejś wypowiedzi. Zwykle się wraca tam gdzie nam było w miarę dobrze.

Elżbieta Otowicz
@Danusia

Nie mam żadnych wątpliwości co do pracy koordynatorów,informują wg zgłoszenia i oferty,chodzi mi tylko o różne stawki,fajnie by było gdyby były dopasowane do włożonej Naszej pracy.

@Taja

Nie zgadzam się w Pani słowami. Miałam kilka zmienniczek przez 10 lat pracy i niektóre krzyczały na podopieczne,zamiast motywować do chodzenia podjezdzały wózkiem do toalety i obrażały podopieczne .

Jolik
@Danusia

Ciekawe, ile zapłacili, za takie bzdury, jaki pracownik, biura to napisał, bo prawda jest inna, nie ma żadnego koordynatora, ani żadnej pomocy na miejscu, zawsze mówią, że oni takie informacje dostali od rodziny, i nie chcą brać odpowiedzialności, nie chcą pomagać, ani nie odbierają telefonu,, bo wiedzą, kto dzwoni,,,,

Aga
@Diiii

Ja zawiodłam się bardzo na firmie Veritas nic się nie zgadzało z opisem szteli. Do firmy dodzwonić się graniczy z cudem. Absolutnie nie polecam.

Stefan

O jakich karach piszesz? Powiesz za co można je dostać? W ogóle w umowie są zapisane czy firma sam decyduje za co potrąci wypłatę?

Wanda

Ale te informacje o agresji, alkoholiźmie to czego dotyczą? Na takie zachowania można trafić w rodzinie, do której opiekunka jedzie pracować? Mogłabyś opisać jakiś przypadek i powiedzieć jak koordynator zareagował na takie problemy? Czyli jeżeli zachoruje, to idę do lekarza i muszę pokryć wszelkie koszty leczenia?

Aleksandra Bielawska

Wierutne bzdury. Odbierają każde telefony. Do lekarza idę gdy tylko potrzebuje. Mam karte Ekuz oraz ubezpieczenie Generali. Dzwonię na infolinie i zaraz jest termin. Nic nie płace! Dlaczego tak się tu kłamie?????!!!! I dlaczego pisze się takie bzdury o Veritas???? Jak mieli Ci sprawdzić czy jest czysto? Z biała rękawiczka panią Rozenek wysłać czy jak ????

@Iretna

Nie zmieniam miejsc. Po prostu gdy podopieczny umiera to trzeba gdzie indziej. Ale zawsze jestem przez dłuższy okres czasu u jednej rodziny. I tak jeżdżę by zarabiać ale ta praca daje mi satysfakcję, po prostu.

Beata

Pracuję z Veritas długo. Bardzo chcę podziękować szczególnie Maciejowi Sidorskiemu z Grupy Veritas Poznań za pomoc , cierpliwość i zaangażowanie. Pozdrawiam ????

Joanna

hej, chciałabym pierwszy raz wyjechać jako opiekunka, liczę na rady:) Znalazłam tu ofertę, wyjazd do Niemiec, tylko pytanie na jak długo jest zazwyczaj praca? Nie ma problemu żeby w razie co wcześniej wrócić do Polski? Na czym polegają te szkolenia dla opiekunek, czy one są dodatkowo płatne czy za free?

Magda

Dzień dobry a czy jakieś opinie na temat pracy w biurze w firmie Veritas, jako koordynator? Można się czegoś dowiedzieć?

@Magda

Witamy serdecznie. Pani Magdo, uprzejmie dziękujemy za zapytanie. Prosimy o kontakt mailowy na: kontakt@veritas-opieka.pl, a odpowiemy na wszystkie nurtujące Panią pytania. Pozdrawiamy

Maria

Niepiszcie głopot bo jedma z najlepszych firm polskich byłam nieraz i moge polecic kazdemu

Maria

Dawny pracownik najlepsza firma w jakiej pracowałam jeszce pojade wszysko jasne dziewczyny szczere telefon czynny cało dobe pieniafze sie nie boje no sa na czas składki terz fo niemiec odprowadzajo

MONIKA

Od dwóch lat pracuję z firmą Veritas. Jestem bardzo zadowolona. Koordynatorzy są mili i zawsze służą pomocą. Wypłat zawsze na czas. Pozdrawiam Wrocław!! FIRMA VERITAS JEST GODNA POLECENIA.

Opiekunka

Trochę pani przesadza ;) Uważam osobiście, że akurat ta firma negocjuje naprawdę całkiem niezle pieniądze, ponieważ niemiec jak to niemiec chce wszystko i to najlepiej za darmo . Naprawdę akurat tutaj dbają o pracownika przynajmniej ja mam takie doświadczenie.

Nika.

Dokladnie tak. Maja pracownikow (usunięte przez administratora) delikatnie mowiac, w nosie.

Weronika

A w takim razie przed podpisaniem umowy jak wygląda ich zachowanie i jak zmienia się po? Co takiego robią? Nie są uprzejmi czy jak?

Ola Bielawska

Kompletnie nie zgodzę się z Twoja opinia, gdyż pracuje z nimi wiele lat i nigdy nie doświadczyłam braku szacunku z ich strony. Żenada i wstyd, to ludzie roszczeniowi, którym się wszystko nie podoba i szukają wszędzie dziury w całym. Może najpierw miej szacunek do przełożonych, to i przełożeni będą szanować Ciebie. Taka prosta zasada…

Agata
@Opiekunka

Dbają o pracownika buhaha.....

Opiekunka

Z tym nie mogę się zgodzić. Mam ciągły kontakt z koordynatorką. Po przyjeździe na zlecenie zawsze jest telefon, czy wszystko jest ok, czy miejsce zgodne z opisem. Jeśli mam jakiś problem, jest on szybko rozwiązywany. Płacą również nie jest zła i co ważne zawsze w terminie

Lisa

Zależy na jakiego koordynatora się trafi

Zgadzam się z tą opinią

Stefan
@Opiekunka

Dzięki za informacje. Moja żona chce jechać do takiej pracy i też zależy jej żeby mieć kontakt z koordynatorem w razie problemów. Bo wiadomo że trudno sobie poradzić samej w obcym państwie. Powiesz jak płacą bo chyba jesteś zadowolona?

Myszka
@Stefan

Ja byłam raz z veritasu i jestem bardzo zadowolona wszystko się zgadzało i kontakt z koordynatorem super ale z tego co wiem to zależy na kogo się trafi mi się Dobrze trafiło ale niea firmy która by była idealna bo nie ma rzeczy idealnych

Majka
@Stefan

Zarobki są dobre nie masz o co się martwić.

Edyta
@Majka

Dobre - co to znaczy? Możesz podać widełki? :)

Eeo
@Edyta

No jakie widełki? To wszystko zależy na jakim poziomie masz niemiecki i jaki stan pacjenta masz do opieki Z lepszym Niemieckim masz więcej i większy wybór zleceń bo dużo rodzin nie chce ze słabym językiem

Gosc
@Edyta

Zarobki są najlepsze w tej firmie . Jeśli tak nie jest , to proszę napisać gdzie pani dostanie więcej, ponieważ ja z dwójki nie zchodze . Inne firmy oferują bajki po ścianie mazane ,a pieniądze w połowie kolejnego miesiąca. Ja osobiście polecam ;)

Swoja
@Gosc

Ja tu też dostaje 15 i jeszcze jak dzwonię się pytać o pieniądze to są niemili też w połowie miesiąca i nie mam dwójki 1700

DW
@Ola Bielawska

Dużo zależy ...jaka się ma koordynatorkę????!!

Agula
@DW

@DW kto jest Twoim koordynatorem? Lubię współpracę z kompetentnymi osobami więc o tą osobę poproszę.

Danusia
@Opiekunka

Nie dbają o pracownika. Zabierają połowę wynagrodzenia opiekunki, które płaci rodzina podopiecznej. Za pracę od rana do wieczora, jak się uda to jest wolne 2 godz.Wyzysk.Jeszcze często wstawać trzeba 2 lub 3 razy w nocy.Nic dziwnego że kilka opiekunek zeszło z tego świata pracując w opiece na takich warunkach.

Edyta

w internecie wisi oferta pracy na stanowisko Opiekunki Osób Starszych. Wszystko zostało doskonale opisane, oprócz jednego... Formy zatrudnienia. Nic o tym nie wspomniano. Może Wy wiecie na jaką umowę zatrudniają? ;) Mam nadzieję, że o pracę. Co więcej, powiecie mi, co ile jest zjazd do Polski?

Maria

Weritas to chyba najlepsza firma z polski dziewczyny działajo sprytmie telefon działa 24 na dibe byłam kiedys i pojade jeszcze płaco na czs telefon czynny nic nie kryjo mowio o zleceniu składki odprowafzajo do niemiec polski gdzie kti chce tak za prosze sie niebac tej firmy uczciwa pozdrawiam duzo zdrowia maryja arzberger

Robert

Dzień dobry, Którego dnia miesiąca wpływa wypłata? Czy agencja ma oferty pracy w dużych miastach? Czy firma zamawia dla opiekuna busy GTV lub Dream Tour? pozdrawiam

@Robert

Panie Robercie, dziękujemy za zapytanie. Wypłata wpływa na konto do 15. dnia miesiąca. Posiadamy szeroką i stale aktualizowaną bazę zleceń. Dzięki temu oferujemy pracę w całych Niemczech - również w dużych miastach. Oferujemy także zorganizowany obustronny transport. Korzystamy między innymi z przewoźników o których Pan wspomniał, czyli firm GTV i DreamTour. Pozdrawiamy serdecznie

Ola Bielawska

To najpierw się pochwal co nawiwijalas na stelli, a później pisz, dlaczego nie zapłacono.

Shila
@Ola Bielawska

A dlaczego z góry zakładasz że ktoś coś zrobił? To są już akurat pomówienia

@Shila

Bo pracuje z Veritas wiele lat i nie wierze, ze coś dzieje sie bez przyczyny.

Ola Bielawska

Nigdy nie mam problemów z premiami czy zwrotami za paliwo np. Nigdy. Nigdy sie nie upominalam. Zawsze otrzymuje wszystko terminowo. Od wielu lat z nimi pracuje. Zeby chociaż raz coś nie zapłacili. Aż ciężko mi uwierzyć, ze piszecie takie rzeczy.

Ela
@Ola Bielawska

Niestety to prawda, chociaż z firmy jestem zadowolona.

Ewelina Slupsk

FIRMA GODNA POLECENIA

Kazimierz

Oceniam pracę pana Macieja Sidorskiego pozytywnie. Jest uprzejmy i rzeczowy. Stara się zawsze pomóc w załatwianiu spraw.

Maria

Polecam Pana Macieja Sidorskiego. Bardzo miły, konkretny i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie moje pytania, i wątpliwości związane z rozpoczęciem współpracy z firmą Veritas.

Władysław Pociechowski 3 psy

Oczywiście firma jest żetelna i pieniążki są na czas ale muszę przyznać ,że ostatnio pojawia się bardzo mało ofert pracy . Firma ma duże wymagania co do opiekunki / opiekuna ,wymagany dobry język i często też prawo jazdy a to za jedyne 1600 € lub niewiele więcej . Czym to jest spowodowane ??

Małgorzata

Pragnę podziękować mojemu koordynatorowi Panu Maciejowi Sidorskiemu i ,,Grupie Veritas"za owocną współpracę. W Veritas pracuję już kilka lat i jestem zadowolona. Pan (usunięte przez administratora) dobiera zlecenia do opieki nad seniorami zgodnie z preferencjami i oczekiwaniami opiekunki. Informacje podawane przez niego są prawdziwe i wiarygodne, adekwatne do zlecenia. Kontakty telefoniczne nigdy nie pozostają głuche. Jestem zadowolona ze współpracy.

Opiekunka

Drogie panie;) Numer telefonu zmienniczki , to numer prywatny i nie każdy chce wysłuchiwać zdumiewających pytań i wydzwaniania przynajmniej co drugi dzień z pytaniem - a gdzie jest herbata? Sama zastrzegam sobie aby mojego numeru nie podawać, ponieważ wiem jak to później wygląda, niestety . Przyjmując zlecenie warto dopytać o najmniejsze szczegóły nawet te ( gdzie jest herbata) i nie będzie zawracania komuś głowy bzdurami . Pewnie niejedna pani poczuje się urażona, ale wiele opiekunek przesadza z naprawdę męczącymi pytaniami ,a odbieranie telefonów na urlopie gdzie człowiek chce zapomnieć na chwilę o pracy ,to naprawdę tortury zwłaszcza gdy zmienniczka zaczyna być natarczywa bo po prostu ma problem z organizacją swojego stanowiska . Nie wincie za wszystko firmy bo tak jest najłatwiej. Zalecam zawsze pytać przed wyjazdem i nie będzie problemu . Pozdrawiam ;)

Ela

Też tak miałam.

Bea

Opiekunka

Dzień dobry opiekunką do osób Staś ale znam tylko pojedyncze słówka czy jest możliwość znalezienia dla mnie pracy mam doświadczenie w opiece pracował w Niemczech ponad 5 lat ale w polskiej rodziny i mam kursy wykończony do osób starszych proszę o odpowiedź

@Opiekunka

Szanowna Pani, wymagana jest minimum komunikatywna znajomość niemieckiego. Prosimy Panią o kontakt pod numerem: +48 71 758 81 30. Nasi Rekruterzy pomogą zweryfikować Pani poziom języka niemieckiego :) Pozdrawiamy

Zostaw merytoryczną opinię o GRUPA VERITAS Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GRUPA VERITAS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 167.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 61 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GRUPA VERITAS Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GRUPA VERITAS Sp. z o.o.