Baltix.se sp. z o.o.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Baltix.se sp. z o.o.

Kris

Nie można narzekać, kasa się zgadzała , warunki mieszkaniowe były ok . Większość rzeczy które mówili w biurze miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Firma napewno na plus , a tym którym się nie chce pracować zawsze będą narzekać

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Baltix?

Dzień dobry, wszelkich informacji na temat warunków zatrudnienia udziela Dział Rekrutacji pod numerem +48 58 698 83 22. Zapraszamy do kontaktu.

Aktualność
Bardzo dziękujemy za dotychczasowe opinie. Od dziś jesteśmy z Wami i będziemy na bieżąco czytać Wasze komentarze – każda merytoryczna opinia jest dla nas cenną wskazówką. Jesteśmy wdzięczni zarówno za te pozytywne jak i te negatywne. Te ostatnie wskazują nam bowiem obszary, którym musimy się bardziej przyjrzeć i podjąć stosowne działania.

Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Zaglądajcie również na naszą stronę, gdzie znajdziecie aktualne oferty pracy.
Piotruś

Firma bardzo dobra Ludzie bardzo mili Pieniądze na czas Poznałem tam nawet fajnego chłopaka (usunięte przez administratora)

Spawacz

bardzo sprawnie i kompetętnie wszystko poszło.

musisz mieć uprawnienia, najlepiej aktualne, ale jak nie masz to ci pomogą zrobić

Najlepszy spawacz w dziejach b

Najlepszy spawacz w dziejach baltixu ;to prawda co do przelewów wypłata idzie w 3 etapach kasa taka sobie jak dla spawacza to cienko trochę

ziomus

co chcecie od Borsuka ,niech odprawia te swoje pogrzeby i oglada Papierza(usunięte przez administratora)

Dziwneee

Borsuk jakoś długo się tam trzyma

Najlepszy spawacz w dziejach

Najlepszy spawacz w dziejach baltixu.Firma jaka tako ok kwatery to nie są niewiadomo jakie luksusy .Problem jest z ludźmi ktoś (usunięte przez administratora) nowych pracownikow firmy.nie wiem może się mylę ciężko wyczuć co niektórych ale daje wiele to do myślenia

Paulina

Jakie stawki i umowy w biurze?

chuck

Pozytywne opinie są pisane z biura w Gdyni, ta firma jest jak świńka morska, ani to świńka, ani morska.

Spawacz
@chuck

Haha ale sie usmialem swinka morska hehe. Prawda jest taka ze narzekają ci co nie potrafia pracowac albo nie maja doświadczenia i kwalifikacji, to tak jakby miec pretensje do garbatego ze ma dzieci proste..

Snopik
@chuck

Potwierdzam że pozytywne opinie są pisane przez pracowników biura (info bezpośrednio od źródła :))

Snopik
@Spawacz

Piszą z Wami osoby z biyra, tzn pozytywne opinie to oni. Chyba czas ujawnić ip :)...

łukasz cwiek

No to i ja napisze co mysle o firmie. Kada zawsze na czas, mieszkana to nie hotele z piecioma gwiazdkami ale czepiac tez nie ma sie czego. Z biurem wspolpraca na piatke a pracowalem przez prawie trzy lata. Osobiscie polecam i to bardzo

Rafał
@łukasz cwiek

A dlaczego już tam nie pracujesz? Na jakim stanowisku pracowałeś? Chce aplikować na operatora pras jak będzie oferta. Jak stawka i warunki mieszkaniowe?

łukasz ćwiek
@Rafał

Dziecko mi sie urodzilo i musze byc teraz przy zonie. Bylem operatorem CNC. Stawki ustalasz indywidualnie. Akurat to nie pierwsza firma z ktora jezdzilem ale bylem zadowolony

Nie polecam tej firmy. Przyjmują ludzi na krotki okres obiecując góry złote a prawda jest taka że miałeś być tylko jako zapchajdziura bo Szwedzi niewyrabiali z robota. Co pewien czas problemy z kasą. Wcześniejsza kadra była lepsza. Teraz zostały przyjęte damulki które zadzierają nosa i myślą ze pozjadały rozumy. Ciężko co kolwiek załatwić. Co do kwater to zależy jak trafisz. Kasa marna chyba za godzinę No i robota zależy gdzie trafisz ale w wiekrzosci jest jakaś pomyłka. Firma dobra dla początkujących ludzi albo dla tych co chcą tylko sobie coś dorobic. Chcesz wiedzieć więcej jedz i się przekonaj.

Spaw

Nie polecam tej firmy (usunięte przez administratora) i kasuja za co sie da . Nie polecam

Jakub Gebhardt

Drogie Koleżanki i Koledzy! Dziękuję za pozytywne opnie - te cieszą najbardziej. Negatywne dają do myślenia i przyjmuję je na przysłowiową "klatę". Wszystkich nie da się uszczęśliwić, ale obiecuję, że się staramy :-) Odpuszczam pyskówki i napiszę merytorycznie o tym, co najważniejsze - faktycznie mieliśmy drobny poślizg w tym miesiącu z zapłatą wszystkich wynagrodzeń, ale ostatni przelew właśnie wyszedł - czyli spóźniliśmy się raptem 1 dzień, a sytuacja ta dotknęła 1/3 wszystkich zatrudnionych! Nie będę się tłumaczył dlaczego tak się stało, bo to nasz problem i obowiązek rozliczać się z pracownikami w terminie. Jestem jednak dumny, że udało się maksymalnie ograniczyć niedogodności z tym związane i rozwiązać problem. Baltix jest firmą rodzinną i istnieje od 1990 roku, rekrutacją i wynajmem pracowników zajmujemy się od 2004 r. Były wzloty i upadki, ale obecnie Baltix ma bardzo mocną pozycję na szwedzkim rynku, kilkunastu aktywnych klientów, około 90 osób zatrudnionych i stabilną sytuację finansową. 1 kwietnia 2018 roku, zgodnie ze szwedzkimi zbiorowymi układami pracy wprowadzamy podwyżki. Od kilku tygodni nasi pracownicy mogą korzystać z pakietów medycznych. Ponosimy wszystkie koszty związane z Waszym wyjazdem za granicę, oprócz wyżywienia. Oferujemy pracę w systemach 6 tygodni w Szwecji na 2 tygodnie w Polsce, oraz 5 na 1 lub 4 na 1 w uzgodnieniu z pracownikiem i klientem. Nigdzie i nigdy nie rozliczamy się akordowo! Nasi klienci prowadzą natomiast statystykę efektywności pracy, jak to jest powszechnie praktykowane we wszystkich zakładach produkcyjnych. Np. Jitech, który jest naszym największym klientem wprowadził nawet system motywacyjny i najlepsi pracownicy otrzymują dodatkowo 5 zł netto do każdej godziny, jeśli osiągają wysoką efektywność i jakość wykonywanej pracy. Można zarobić! W Norwegii, Niemczech czy Holandii zarobicie więcej, natomiast praca z Baltixem w Szwecji niesie ze sobą inne zalety: pewność pracy, duża ilość godzin, dobre warunki mieszkaniowe, internet, dobre warunki socjalne w zakładach naszych klientów, dogodne połączenia lotnicze i promowe, stała opieka naszych konsultantów, ubezpieczenia grupowe, pakiety medyczne, kilometrówki, dostęp do aut służbowych w razie potrzeby, pomoc w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, stałe (polskie) umowy o pracę - oskładkowane i opodatkowane w kraju, a dla chętnych możliwość przejścia na "szwedzkie" zatrudnienie. Podsumowując oferujemy "święty spokój" w pakiecie :-). Zapraszam do współpracy i pozdrawiam wszystkich zadowolonych! A zawiedzionych zapewniam - Następnym razem zrobimy to jeszcze lepiej!! :-) Jakub Gebhardt Dyrektor zarządzający

Mydlenie oczu
@Jakub Gebhardt

Odniose się do pana wypowiedzi panie Jakubie jako były pracownik żeby każdy miał jasność jak sprawa wygląda. Umowa o pracę okey , stawka godzinowa to się zgadza.Dlaczego nie napisze pan że n/n spawacz po przyjezdzie na miejsce pracy dowiaduje się że jego praca oceniana jest na podstawie akordu. Im więcej zrobi czy wyspawa tym większa będzie efektywność pracy i to wlasnie szwedzi mierzą.Jeśli efektywność będzie poniżej normy która jest na poziomie 95% otrzymuje się telefon z biura z polski i zjazd do domu. Efektywność pracy to nic innego jak akord i ukryty mobbing. O zjazdach do domu 4/1 czy 5/1 nawet przy zgodzie klienta mozna zapomniec.Jest przymus robienia 57h /tyg. i przymus siedzenia w Szwecji od poniedziałku do piątku.W przypadku opuszczenia kilku godzin zaraz telefon z biura. Pan zapomniał że pracownik może pracować 57godzin a nie MUSI bo umowa zawiera 40 godzinny tydzień pracy. I jeszcze jedno na koniec.Docinki do dorosłych mężczyzn za zebraniach żeby nie zapominali kto im płaci za chałupe , bilety i wypłaty to żenada. Deleguje pan ludzi zagranice ? Jest to pana zakichany obowiązek to zapewnić. Prosze sobie wziąść ten komentarz do serca.

Jakub Gebhardt
@Mydlenie oczu

Szanowny Panie Kolego, będąc w Szwecji musi Pan pracować więcej, żeby "wypracować" swoje wolne w Polsce. Nie da się pracować 40 h/tygodniowo za granicą i regularnie jeźdźić do kraju. Każdy klient ma prawo sprawdzać efektywność pracy, za którą płaci - nie ma w tym nic dziwnego. Praca od poniedziałku do piątku to chyba też standard i nie ma się co dziwić, że klient tego od nas i od Panów oczekuje. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Lelum Polelum
@Jakub Gebhardt

Jeśli chodzi o was czyli Baltix to tu akurat zastrezen nie ma. Fakt opłacacie prom ( koszt około 800 z samochodem) , opłacacie mieszkania wiec tez koszta, warunki nie są na poziomie Hiltona 5* ale da się przeżyć , wyspać , oraz odpocząć w normalnych warunkach. Każdy ma swój pokój a nie ze dwóch albo trzech na pokoju 4x4m i nawet nie masz jak pierdnąć . Wypłata fakt spóźniła się ale żeście szybko poradzili sobie z problemem wiec nie mam zastrzeżeń. Wiec jeśli chodzi o Baltix i to do wszystkich tu mówię , jest wszystko dobrze, jeśli się normalnie rozmawia z dziewczynami z biura, i żyje jak człowiek a nie pyskowanie i wymaganie niewiadomo czego No to się nie dziwcie ze macie później odpowiedzi różne albo coś podobnego. Dziewczyny pracujące tam nie siedzą od tak , maja około 80 osób i niech każdy tak zadzwoni z problemem skończyła się srajtaśma bądź zachlałem pałe i niech mnie zawiezie ktoś do pracy... Wiec Baltix jak najbardziej na plus , gorzej jeśli chodzi o prace tu a mam na myśli Jitech , odwalają maniany od jakiegoś czasu, czepianie się o efektywność itp , według szwedow którzy traktują tam Polaków jak przysłowiowe małpy do pracy czyli oni siedzą piją kawkę , wydajność na poziomie 30% ale nie ważne trzeba czepiać się Polaków. Ale poczekajmy , zaczyna się sezon na spawanie wiec Jitech się obudzi jak zostanie tam 15 osób. Ile można dawać się traktować jak psy, i być kopanym w (usunięte przez administratora) i poniżanym. A sadze nie nowych dobrych spawaczy już tu nie będzie bo plotki i informacje na temat danej firmy rozchodzą się szybko, wystarczy poczytać na forach spawalniczych itp. Wiec niech ten Jitech otworzy oczy w końcu i zacznie ludzi traktować normalnie a nie jak woły robocze. Nawet chłopaki z Mazaków widzę maja dosyć, a w sumie to wydawało mi się zawsze ze maja tak dobrze, bo się nikt nie czepia ich ani nie zwraca uwagi, ale maja gorzej niż spawacze teraz wiec nie dziwie się ze tez szukają pracy i zapewne niedługo tez ich tam nie będzie. Podsumowywujac Baltix na tak jak najbardziej Jitech ?... omijać naprawdę omijać dla świetego spokoju.

Mydlenie oczu
@Jakub Gebhardt

Panie Jakubie,Ja jak i koledzy którzy tam pracowali bądz pracują wiemy jak jest od podszewki.Efektywności można wymagać od kasjerki w Biedronce po to by nie robić zatorów przy kasie i obsłużyć jak największą ilość klientów.Czy słyszał pan aby statki w Stoczniach były składane na akord? :D Jeżeli tak wymieni pan taki. Sektor konstrukcji stalowych to nie branża na akord. Czym większa rotacja pracowników będzie tym więcej negatywnych opinii przybędzie w stosunku do firmy "Baltix " musi pan zdawać sobie z tego sprawe. Pozdrawiam

jag
@Mydlenie oczu

Wez sobie 57 x 6 = 342 tygodni poczym zjazd na dwa. Razem to daje 342 : 8 ( 6 pracy i 2 zjazdu) = 42 godziny srednio tygodniowo. Wypowidz... "pryjechalem zarobic a nie narobic sie" plaskie i cienkie, wypada ze Szwecji do Polski. W Szwecji potrzeba fachowcow a nie cwaniakow. Dziwne, ze ten co jest fachowcem pracuje ponad rok w Jitech

On
@jag

Nie jest źle w tym Jitech firma jak każda inna. Znajdziesz i wady i zalety. Dla mnie dobrze ze blisko domu i godziny są a po to jadę do roboty. 8 godzin to bym ze w domu robił. Kupę pracy jest w fabryce póki co.

Titi oul
@Jakub Gebhardt

Panie Jakubie. Czytam Pana wypowiedzi i powiem panu jedno . Oby Ci sumienie nigdy nie dawało spokoju...

Haha
@Jakub Gebhardt

Takie bajki moze pan dzieciom na doranoc opowiadać.. miało to trwać chwile.. a problemy z wyplatami są notoryczne.. podnosi pan stawki swoim pracodawcom bez zadnego slowa.. z czym wiążą sie zwolnienia waszych pracowników.. przez pracodawców..

Koledzy spawacz jak średnio wychodzicie na rękę za miesiąc pracy ?

ILoveSwiss
@Adam

Próbki robiłem na jakimś warsztacie w Nowym Sączu, na spawarkach garażowych, blachy z kontera wyciagasz i jedziesz warstwowke na ścianie, potem pion doczolowo. Zabierz swoje rękawice na próbki ;) Co do stawki to za 280h wyjdziesz jakieś 13tys netto. Nie ma się co zastanawiać tylko jechać i pracować. Jak będziesz się za bardzo burzyl to panie w biurze szybko sprowadza Cię na ziemię(usunięte przez administratora) :) Polecem serdecznie ;)

@ILoveSwiss

Jeśli szef zachowuje się w ten sposób to świadczy tylko o nim . A dlaczego miałbym się " burzyć" , są jakieś powody ? Jak atmosfera w pracy ? Towarzystwo znośne ?

Saszka

14/16 tysięcy wszytko opłacone oddają za benzynę

@Saszka

koron szwedzkich :)

@Adam

Nie chodzi o to ile zarabiasz chodzi o to jak cie traktują.. i o to że na pieniądze które ciężko zrobiłeś musisz czekac..wypłaca ci najniższą krajową i na reszte musisz czekac..

Co do firmy i ludzi którzy nią zarządzają.. Na początku obiecują ci wszystko..co tylko chcesz usłyszeć.. jak juz wyjedzie bedziesz na miejscu.. okazuje sie jak to jest.. brak kontaktu z kordynatorem wrazie wypadku.. brak wyplat na czas.. jak masz kredyt na mieszkanie malo ich to obchodzi.. dostaniesz najnizsza krajową i sobie radz sam.. pracodawca jak bedzie z ciebie zadowolony malo ich to obchodzi.. zmieniają lokalizację pracy bez uzgodnienia.. strasza jak chcesz zjechac do polski.. jak zauważysz ze oni nie wywiązują się z umowy .. bardzo duza rotacja zwalniaja bez mrugnięcia okiem.. nie polecam szkoda czasu i nerwów..

Jj

Właśnie chciałem dzwonić o pracę jako spawacz ale nie lubię czekać za kasa więc chyba nie warto?

Xxx

Jak wypada 10 w niedzielę to zapomnijcie że dostaniecie wypłatę w piątek. Teraz jeszcze poniedziałek wolny więc ta śmieszna pierwsza rata pewnie we wtorek będzie.

Czy firma Baltix w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Nic nie finansuje jak wymagany jest jakiś papier to załatwia gdzie go wyrobić ale ty za to płacisz

Nie polecam kiedyś było spoko teraz problemy z kasa wieczne . Brak słów . Dzwonisz do biura to ci makaron na uszy nakładają . Szkoda nerwów na ta stawkę

Zostaw merytoryczną opinię o Baltix.se sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Baltix.se sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Baltix.se sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Baltix.se sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 3 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Baltix.se sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Baltix.se sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Baltix.se sp. z o.o.