Dbam O Zdrowie (DOZ S.A.)

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Dbam O Zdrowie (DOZ S.A.)

Figa

Bardzo niskie zarobki w porównaniu z innymi sieciami.Nowy pracownik dostaje wyższą stawkę.

Barbara
@Figa

A to starsi pracownicy nie mogą poprosić o podwyżkę albo coś takiego, żeby też im się opłacało pracowac?

@Figa

To prawda potwierdzam

@Barbara

Nie mogą

@X

Dlaczego nie? Czyli z tego wynika, że jeszcze nikt się nie odważył i nie próbował?

@Lidia

Oczywiście można napisać wniosek do Menadżera, ale niekoniecznie trafi to wyżej. Podwyżki według sympatii. W sumie magister raczej bez szans na regularne podwyżki. Technik sprzedający regularnie po ponad 1000 produktów zwykle coś dostaje.

@X

Aha no rozumiem. A mogę jeszcze o technika dopytać, bo akurat specyfiki tego stanowiska to nie znam a ciekawa jestem jaka jest norma odnośnie sprzedaży, że tutaj 1 tys produktów jest przytaczany. Ile średnio się udaje?

Czy w Dbam O Zdrowie (DOZ S.A.) poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Tymon

Tak, w dozie masz jeszcze dwie premie 1) Marka własna-> każdy pracownik ma ustalany co miesiąc próg sprzedaży produktów marki własnej. Gdy go osiągniesz dostajesz koło 300zl netto. Nie wiem, czy im więcej tym większa premia. 2) Premia od obrotu-> co miesiąc jest przewidziany obrót dla apteki. Jeżeli wypełnisz 95% planu lub więcej, kontrola tajemniczego pacjenta będzie na 95% i więcej to wtedy dostajesz premię. W skład tej premii wchodzi dużo czynników: Marka własna, punkty zliczane ze sprzedaży produktów premiowanych itd. Każdy pracownik wiec ma ją indywidualną i wychodzi 400-1000zl netto. Nie ma premii kwartalnych, nie ma premii pod koniec roku

@Tymon

A na jakim poziomie zazwyczaj te obroty są przewidywane. I jeśli chodzi o tajemniczego pacjenta to rozumiem, że nawet parę razy w miesiącu może się zjawić?

Karol
@Tymon

Premie to raczej 100- 300 zł netto

@Lidia

Takim, żeby nie zrobić. Indywidualne cele też coraz większe a premia z nich nie 300 a bardziej 150 złotych. Bardzo ciężko wykonać, no chyba że wciskasz każdemu albo samemu kupujesz

Technik

Ile zarabia technik w dozie ? Z tego co czytam 2400. Nie możliwe że ludzie pracują zs najnizsza krajowa. Ile z premii można wyciągnąć?

@Technik

Dlaczego uważasz, że to niemożliwe? Nie żeby coś ale w większości firm tak właśnie niestety muszą i robią...

Witam wszystkich .apteka DOZ jest najgorsza jaka spotkalam dotychczas.panie farmaceutki sa nie douczone .coraz drozej wszystko nic sie da kupic zamienic refundowane leki sprzedaja po normalnych cenach.nie sprawdzaja kogo przyjmuja do pracy.ogolnie katastrofa z ta apteka odraddzam szczerze

Brałeś udział w rekrutacji do Dbam O Zdrowie (DOZ S.A.). Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Annia

W dozie od lat nic nie ma i nic się nie da. Kierownicy w ogóle nie wspierają swojego zespołu, bo się wszystkiego boją. Pensje bardzo niskie, podwyżek nie ma żadnych. W tamtym roku to nawet dyrektorzy napisali żeby ich nie denerwować podaniami o podwyżki. Od kierowników mało co wymagają. Apteki nie idą, ale nie zrobią ani punktu szczepień, tylko w kółko tajemniczy pacjent, który jest najważniejszy. Zero rozwoju aptek, trzymają źle idące apteki żeby mieć gdzie markę własną rozwozić. A najlepsze, że na Euro pieniądze się znalazły, pracowników przejęli na starcie z lepszymi pensjami i umowami na stałe. Wstyd grate place to work wkrótce po raz szósty. Ktoś jeszcze wierzy w tą nagrodę co sami sobie wymyślili i sami dają?

Kotek
@Annia

Cóż jako wieloletni pracownik mogę się podpisać pod tym wszystkim ,jestem rozżalona ,bo po tylu latach pracy mogę z całą pewnością powiedzieć że poniewierają starymi pracownikami ,a great place to worki to się wstydzić powinni za tą szopkę.

@Kotek

Z tymi podaniami to chyba jakoś delikatniej to ujęli zamiast pisać wprost, z tym "denerwowaniem"? Z braku wypłacania większej kasy czułaś się poniewierana czy coś jeszcze się wobec was tu działo?

Mgr

Słabo bardzo, w aptekach doz mało pacjentów, zanudzić się można. Pensje niskie, podwyżek nie ma, nadgodzin nie ma, dopłat do wczasów nie ma. Premie bardzo ciężko wyrobić. A poza tym rozwoju zawodowego też nie ma, wszystko ładnie tylko napisane w biuletynach i w ich szkoleniach a i tak nie ma możliwości tego wykorzystać. Apteki dobre dla wypalonych zawodowo.

Val
@Mgr

Zgadzam sie w 100%

Magister
@Mgr

To prawda, pracuje się co raz gorzej. Im więcej obowiązków tym mniej przywilejów z każdym rokiem. Człowiek z ambicjami miałby ochotę rozwinąć skrzydła, wprowdzić własne pomysły do codziennej pracy, służące lepszej atmosferze, lepszej pracy, lepszej sprzedaży, pchnąć aptekę do przodu, zrobić coś wyższego, a tu Cię blokuje z każdej strony taka prawie 60-cio letnia babcia- kierowniczka, po co? dlaczego?Nie mądrzyj się!Nie wychylaj! Bez satysfakcji,bez perspektyw praca, starsza kierownik zazdrosna o wszystko, o wiedzę, o chęci, o Twoje ambicje.Styrana życiem, stetryczała.Zero motywacji zespołu, zero pochwał,gratyfikacji. Żal.

zgodna
@Magister

To fakt. Jako młody magister na Podlasiu w niedużym mieście przez 5 lat byłam gnębiona przez wszystko wiedzącą, "ą-ę" kierowniczkę. Wytresowała mnie tak do perfekcji,że nie popełniałam żadnych błędów, beleby się nie miała do czego przyczepić. 5 lat jeżdziłam i każdego dnia zastanawiałam się co dzisiaj będzie nie tak. Chora baba, zakompleksiona, zazdrosna, złośliwa, która pokazała mi jakim kierownikiem nigdy nie będę. Na szczęście niedługo odchodzi na emeryturę, ulży to na pewno nie tylko pracownikom, ale całemu miastu. Ile razy nasłała kontrolę konkurencyjnym aptekom, pracownikowi w ciązy nasłała kontrolę z ZUSu, ile razy po chamsku obsługiwała pacjentów. Zakała i degenerat zawodu, trauma dożywotnia.

Czy to prawda, że pracownikom DOZ obniżono pensje o 20%?

Ona
@Kasia

To nie jest prawda. Zarabiamy normalnie czyli tyle ile przed pandemią.

@Ona

Nieprawda. Jestem przykładem na to, że firma obcina pensje. Od menadżerów w górę zakłamanie!! Nie polecam! Traktują pracowników jak pionki. W mojej aptece wszyscy maja takie samo negatywne zdanie o pracodawcy. Tam nikt nic nie wie.(usunięte przez administratora)

kicia
@Ona

W mojej aptece mimo, iż obroty w czasie epidemii nie zmniejszyły się a wręcz przeciwnie, to nasze zarobki obniżyły się znacząco bo od dwóch lat premia rzadko kiedy.

@kicia

Aha, a te braki premii to były wam jakoś wyjaśniane? I w sumie jak na dzień dzisiejszy to wygląda?

Future

Cześć :) Pracuje w Dozie na Dolnym Śląsku i co mogę powiedzieć? Jak ludzie przestrzegali to mogłam posłuchać, ale widomo myśli się, że ktoś po złości mówi,bo możliwe, że ma jakieś żale. Niestety okazało się to prawdą. Na początku była mowa o innej podstawie pieniążków niż faktycznie dostałam na umowie. Menager Dozu twierdził rozmawiając o warunkach pracy, że miesięcznie pracownicy z premii dorabiają sobie 1000 zł co jest nie prawdą. Porównując zeszły rok, było tak tylko raz i w obecnym roku również tylko raz. Cele sprzedażowe są tak rozpisywane aby ich nie można było wykonać mam na myśli obrót całościowy. Marka własna tak można było zrobić i 150% ale kasa z tego marna. Soboty pracujące po 12h za dzień wolny, co jest dla mnie kpiną, nikt charytatywnie nie pracuje a sa ciężkie czasy teraz. Ponadto pracuje się 3,4 soboty pod rząd. Jak technik nie może mieć nawet 3000 zł na rękę a w biedronce mają więcej czy Pani w żabce. Posiadamy kompetencje a jest to niedoceniane. Kiedyś jeszcze będą prosić Nas abyśmy pracowali w zawodzie. Myślę, że powinno się przebranżowić na inny zawód. Odpowiadamy również za czyjeś zdrowie, mało tego często świadczymy usługę za lekarza. Pakiet Enelmed to tylko za free jest kardiolog i ginekolog za resztę się płaci 30 zł mniej od ceny sugerowanej. Fit profit nie mylić tego z multi sportem bo nawet koło tego nie leżało. Mało gdzie można pójść z tą kartą do obiektów by była honorowana. Atmosfera w pracy jak się trafi, moja jest super. Ale 3 osoby się w tym miesiącu zwolniły w tym ja. Nie polecam pracy w tej Firmie byleby tylko człowieka wykorzystać do cna. Ciągle mówią, że kasy nie maja na podwyżki a co rusz kupują nowe obiekty i przekształcają w markę DOZ. W moim mieście w wielu aptekach DOZ brakuje personelu i wcale mnie to już nie dziwi dlaczego.

MM
@Future

Zgadzam się w 100 %

Mania

Porażka, tam w ogóle pracy nie ma, bo tam pacjentów nie ma. 12 godzin wysiedzieć naprawdę ciężko. Głównie zajmowałam się tam zwrotami, których jest dużo. Co miesiąc robi się zwroty, a za parę dni przychodzi to samo i tak w kółko. Nikomu z firmy nie zależy na rozwoju apteki. Magister nie zarabia nawet 4000.

Czy w firmie Dbam O Zdrowie (DOZ S.A.) są regularne szkolenia pracownicze?

DM

Bardzo regularne szkolenia internetowe.

great place to die

jeśli jest szkolenie, to bierzesz w nim udział i musisz podpisać tzw. lojalkę z (usunięte przez administratora)warunkami

Antoni
@great place to die

Na jak długi czas jest podpisywana ta lojalka tutaj?

Ania S. technik

Od dłuższego czasu poszukuję pracę na umowę o pracę, a nie jak to robią przeważnie firmy tylko umowy zlecenia, które nie wliczają się do stażu pracy. Ta firma Dbam o Zdrowie nie zatrudnia osób niepełnosprawnych i mających rentę. Dużo razy składałam cv do tych aptek-juz miałam mieć pracę, a tu nagle mówią., że nie potrzebują. To wszystko jasne osoby niepełnosprawne nie mile widziane. Ostatnio byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w aptece w Gdańsku to nawet nikt nie raczy oddzwonić i powiedzieć, czy przyjmą mnie, czy nie. Bardzo złe podejście do potencjalnego kandydata do pracy.

Mgr

Widzę, że doz znany z tego że ma najniższe pensje z wszystkich sieci

Antonio

Nie wiem jak można pozwolić Sobie na takie zarobki. 1. Psucie rynku zarobków bo wiedzą że można Sobie pozwolić 2. Poniżenie pracownika przez wynagrodzenie nieadekwatne do stanowiska i odpowiedzialności 3. 2400 wszędzie można zarobić udając że się pracuje 4. Pracując naprawdę czyli angazując swój czas, poświęcając się staraniami oraz w ostatnim ogniwie sprzedaży gdzie właśnie z Tego są pieniądze i dzięki temu zarabiają wszyscy, wszędzie na każdym szczeblu w szczególności sprzedaży zarobi się więcej może w innej branży ale brak odpowiedzialności. Watro przemyśleć.

Antonio
@Antonio

A zarobki zależą od pracowników którzy tworzą rynek, więc wszystko jest tak jak Samemu się tworzy na co się godzi i do czego dąży. Szkoda że większość Tego nie rozumie.

Nicola

Doz nie szanuje swoich stałych pracowników. Wszyscy już wiedzą, że nowi pracownicy z euro lepiej zarabiają niż starzy dozu. Dla nich każdy nowy jest lepszy choć jeszcze nic nie zrobił. Jak prosisz o podwyżkę 200 zł to pokazują 10 tabelek, że źle pracujesz, bo tam tylko tabelkami żyją. W kółko rekomendacja i TP. Trzeba nie mieć szacunku dla siebie żeby się dla nich starać. A magistrów traktują najgorzej.

@Nicola

Dokładnie. Narzucają nierealne cele, brak podwyżek, tylko tabelki. Jak coś chce się załatwić to nikt nic nie wie i tylko odsyła dalej.

Ola

Pracuje w Aptece 24h jako technik stażysta- super kierownik, bardzo dobre warunki zatrudnienia, zawsze magister na zmianie, nauczyłam sie 3 miesiace wiecej niz w innej sieci w rok. Minus godziny pracy.

Asia
@Ola

Ja za to trafiłam źle. Po roku stażu niczego się nie nauczyłam oprócz robienia towaru. Wszystko zależy na jakiego kierownika trafisz. Moja praca była ciężka fizycznie i psychicznie niszczyli ludzi nowych. No i wykorzystywali tylko do dźwigania towaru i donoszenia na półki i szuflady. Masz szczęście że tak trafiałas. Nie polecam dużych aptek ogółem chyba że trafisz na spoko ludzi.

Mikołaj

OPINIA OSOBY PRACUJĄCEJ W DOZ - miła atmosfera. Oczywiście dużo zależy od ludzi którzy pracują w aptece.Z reguły są to w porządku ludzie i atmosfera jak najbardziej na plus.Pewnie jak wszędzie zdarzają się nieporozumienia, ale to raczej nie jest problem, bo zaraz wszystko wraca do normy i dalej jest wszystko ok. Zarobki - magister 4tys.netto - jak na apteke Doz jest to dobry zarobek. Tym bardziej, że w Doz większość pracy to praca biurowa, której jest mniej lub więcej, a zależy to od różnych czynników - tak czy siak ogólnie rzecz ujmując jest dobrze. Wkurzają oczywiście tabelki, srelki... Czasem idzie się nad tym nawkurzac, ale w rekompensatę są dni, że nie ma co robić i takich dni jest dużo. Technik - zależy czy nowy pracosnik czy stały (że tak się wyrażę). Nowy 2800 netto, stały 2300-2400 netto (tak wiem, że bardzo niesprawiedliwe). Praca jest również w porządku,. Czasem mniejszy, czasem większy ruch. Stażysta - jak wszędzie. Zarobek najniższa średnia. Po stażu potraktowany jako stały pracownik, niestety nie jako "nowy". Odpowiedź się nasuwa ile zarabia. Dużo stałych pracowników techników się pozwalało,bo przychodzi nowy i ma 400-500 zł więcej. Pomoc apteczna - to ważne, bo jest bardzo potrzebna w aptece. Umowa zlecenie, zazwyczaj na pół etatu, ok. 1000 zł na miesiąc. Obowiązki to sprawdzanie towaru, sprzątanie (mycie podług, aktualnie dezynfekcja). Ogólnie praca nie jesyt zła. Zależy od lokalizacji apteki, ludzi z którymi się pracuje i zarobków

Pomoc apteczna
@Mikołaj

Jestem pomocą apteczną od dwóch lat,i myślę o odejściu z apteki ze względu na kiepską umowę i zbyt dużo obowiązków. Stały personel to jeden magister i jeden technik.Mam sporo swoich obowiązków,a dodatkowo robię coś co należy do technika.Czy ktoś mógłby podjąć decyzję o normalnym ,godnym,zatrudnieniu, a nie na umowę zlecenie?...

kiero
@Mikołaj

W 2010 roku miałam 4000 netto jako szeregowy magister w DOZIE, mamy rok 2021. Było to małe miasto na Mazowszu. Kiepsko płacą na ten czas, jak na tak olbrzymią firmę. Pracę wspominam miło,chociaż kierowniczkę nie. Osoba, która pilnuje swojego stołka za wszelką cenę, zakomplexiony gbur, niszczący młode talenty na każdym kroku. Osoba,która powinna skosić trawnik lub zaorać pole,zanim się do kogoś odezwie.

@Mikołaj

Nie polecam pracy w aptece. Zależy jeszcze na jaką ekipę się trafi. Ja trafiłam źle.. atmosfera (usunięte przez administratora) Rozkazują non stop. Nie można chwili ustać bo zaraz ktoś się denerwuje na ciebie. Jeść trzeba w biegu albo nieraz nie ma czasu na śniadanie. W dużych aptekach gdzie większy ruch dużo towaru, internetow do zrobienia i pełno roboty. Z niczym nie można się wyrobic. Zarobki mega słabe. Ciągle to jakieś nowe wymysły i wymagania. Co chwilę coś komuś nie odpowiada albo wyzywa się na tobie. Potrafią wykończyć człowieka psychicznie i fizycznie. Kierowniczka się drze. Technicy robią co chcą i kierownik nic nie wie co się dzieje. Interesują ich tylko wyniki i tabelki. Nic się nie liczy oprócz osiagniecia premii. Ciągle tylko bieganie za premia. Brak kamer na wielu aptekach. Przez co jest duża samowolka. Ktoś z góry przyjeżdża z biurowych stanowisk to nagle wszystko jest przygotowywane na pokaz i każdy nagle jest miły. Pracowników którzy razem pracują od 10+ lat radzilabym rozdzielić bo to nie wpływa dobrze na atmosferę. Tylko się wyżywają i wyręczają nowymi pracownikami.

ewa

Jestem klientką apteki i mocno rozczarowałam się przy zakupie leków - ostrzegam Wszystkich nie kupujcie Nic ceny są zawyżone.Mało tego przez internet dużo tańsze leki przykład...Collaflex zapłaciłam 63 zł a w internecie 49.99 zł - duża różnica tak (usunięte przez administratora) ludzi dlatego jest coraz mniej możliwości zakupu online w mojej okolicy np. brak apteki która prowadzi sprzedaż przez internet. Podałam jedynie jeden przykład radzę sprawdzać bo wykorzystują naszą nieświadomość.

wolny farmaceuta
@ewa

Apteka internetowa, a apteka ogólnodostępna to dwa różne byty...właśnie m.in. przez takich pseudopacjentow odeszłam, naczyta się w internecie cioci Wikipedii i wujke google, później kupuje suple typu collaflex, a jak chce się takiemu przemówić do rozumu, żeby zmieni tryb życia, dietę i ostatecznie niech kupuje leki a nie suple to jeszcze zwymyśla, że jesteśmy złodziejami. Praca i pracodawca nie byli idealni. Wsparcie pracodawcy slabe. Motto "klient nasz pan". Serio w aptece??? Przypominam że w świetle prawa apteka jest placowka ochrony zdrowia, a zawód farmaceuty samodzielnym zawodem medycznym. Sytuacja w ktorej nad specjalista, czyli farmaceuta jest menadżer(marketingowiec, ekonomista itp) jest niedorzeczna. Targety na sprzedaż supli itp. ale w środowisku wszyscy chyba wiedzą jak jest w doz. Nagrody w plebiscycie Great place to work to fikcja, ankiety są pewnie robione tylko w sektorze administracyjnym, w aptekach nikt nigdy nie miał możliwości wypowiedzieć się czy rzeczywiscie jest tak Great, ale zawsze w cotygodniowych biiuletynach podkreślają fakt że są Great place to work. Wieczne oszczędzanie na personelu, najlepiej zatrudnić tylko jednego mgr i technika stażystę, a jakby była opcja to panią z dyskontu, chociaż tam obecnie się więcej zarabia niż w doz po 5.5 latach studiów i 3 latach specjalizacji. Wif jest bezradny bo pozywają cywilnie inspektorów, którzy się przyczepili do czegoś.

Kacper

Czy firma jest dobra na pierwszą prace ?

Reni

Ważne, ze firma to dobry pracodawca i oby jak najmniej dotknął nas kryzys spowodowany epidemią.

Czy to prawda, że wszystkim pracownikom DOZ Aptek obniżono pensje o 20%?

Zostaw merytoryczną opinię o Dbam O Zdrowie (DOZ S.A.) - Warszawa

• Jak się pracuje w Dbam O Zdrowie (DOZ S.A.)?

Zobacz opinie na temat firmy Dbam O Zdrowie (DOZ S.A.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dbam O Zdrowie (DOZ S.A.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 1 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Dbam O Zdrowie (DOZ S.A.)