Opinie o MM Group w Bydgoszcz

Były wściekły

Witam Poprosze o info na maila cyberax@wp.pl osoby które założyły sprawy sądowe agencjom.Czy sąd pracy coś komuś pomógł?Czy upadłość firm została ogłoszona?

lipa

Jutro bierzemy w węglu swoją wypłatę i niech wam nie mydlą oczy bo dzisiaj Pani Prokurator chora a jutro sąd zamkną bo stwierdzą ebolęto są kpiny!!!!jaja sobie robią z ludzi którzy do tej pory myśleli że będzie dobrze.Jak myślicie dlaczego pod tym całym śmiesznym oświadczeniem które dostaliśmy na maila w sprawie wypłat jest tylko podpis "zarząd" a nie ma podpisu żadnej osoby wyżej postawionej.

janko

Witam. Będą jakieś konsekwencje jeśli sobie wypłate odbiorę w węglu?

dd

jutro bedzie brak wyplat z powodowane niby urlopem lub chorobowym pani prokurator, czyli sami musimy sobie zabrac wyplate weglu,bo jakby niebylo to kilka dni wiecej i jestesmy po wyplacie . pozdrawiam i do dziela .

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Bydgoszcz
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik działu zakupów
Uno foods
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bydgoszcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
Dział kontroli - to p*zdy

Witam, Ja swoją sytuację skierowałem do inspekcji pracy... nic nie ustalili. Nie ma kogo kontrolować, brak osoby upoważnionej itd... kto pracował w tej firmie to wie jak wyglądała inspekcja budowlana. Nikt nie miał dokumentów, nikt nie był upoważniony do podpisu protokołu itd... Jedyna alternatywa to sąd pracy gdzie jutro się zgłoszę. BTW: Wyłączyli wszystkim telefony? Mój nie działa, chciałem zdać sprzęt i rozliczyć się z placu atu nie mam nawet jak się z nimi skontaktować. Z prywatnego nie zadzwonię, bo mi szkoda na nich impulsów - już i tak zbyt dużo pieniędzy na nich straciłem. Ciekawe czy mogę naliczać sobie jakiś ekwiwalent za magazynowanie tego syfu w domu :-D

kie

nadal nic niema jak jutro nie będzie to jade na białe.ja mam dzieci i opłaty.nikt nie będzie czekał aż raczą wypłacić

rom

Kasy nadal nie ma czyli jutro na konto też nie wpłynie.

zzz

Współczuje tym lub temu baranowi co cały czas pisze jak by się nic nie stało tej firmy już prawie niema, mnóstwo składów jest w prywatnych rękach macie jeszcze sprzedać co można i koniec. Też pracowałem ponad 2 lata w tej firmie i wiem że już na tą wypłatę brakuje ogarnij się człowieku niedługo sam będziesz się żalił że Ci nie zapłacili

Prawnik

Podstawowe obowiązki pracodawcy Do podstawowych obowiązków pracodawcy należą przede wszystkim jego obowiązki z zakresu bhp wymienione w rozdziale I działu X kodeksu pracy. Wymienia je również art. 94 k.p. Nie wszystkie można uznać jednak za podstawowe, choć jest nim niewątpliwie – taki pogląd dominuje w piśmiennictwie prawa pracy – obowiązek wymieniony w pkt. 5 tego artykułu, który zobowiązuje pracodawcę do terminowego i prawidłowego wypłacania pracownikowi wynagrodzenia. Potwierdza to orzecznictwo Sądu Najwyższego, który w wyroku z 4 kwietnia 2000 r., I PKN 516/99 (Monitor Prawniczy 2000 nr 10 str. 616) orzekł, że przesłanką rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia ze względu na ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków wobec pracownika i uzyskania odszkodowania (art. 55 par. 11 k.p.) jest wina umyślna lub rażące niedbalstwo pracodawcy. Pracodawca, który nie wypłaca pracownikowi w terminie całości wynagrodzenia, ciężko narusza swój podstawowy obowiązek z winy umyślnej, choćby z przyczyn niezawinionych nie uzyskał środków finansowych na wynagrodzenia. W uzasadnieniu do cytowanego wyroku Sąd Najwyższy zauważył, że znamię winy zawarte jest w sformułowaniu o ciężkim naruszeniu obowiązków pracodawcy. Nie można więc mówić o ciężkim naruszeniu przez pracodawcę jego obowiązków, jeżeli jest ono niezawinione lub zawinione w niewielkim stopniu. W rozpatrywanej przez SN sprawie obie strony sporu zgodziły się, że terminowe wypłacanie pracownikom wynagrodzenia w całości to podstawowy obowiązek pracodawcy. Pracodawca, który zaniedbał tego obowiązku, uważał jednak, że było ono przez niego niezawinione ze względu na trudności finansowe, z jakimi się borykał. SN zarzucił mu błąd w rozumowaniu. Zdaniem SN, obowiązkiem pracodawcy jest bowiem terminowe wypłacanie wynagrodzeń, a nie uzyskiwanie na nie środków finansowych. Z punktu widzenia treści stosunku pracy jest całkowicie obojętne, z jakiego źródła pracodawca uzyskuje środki na wynagrodzenia. Jest to efekt podstawowej cechy tego stosunku prawnego, w którym pracodawca ponosi ryzyko prowadzonej działalności, które tym samym nie obciąża pracowników. Obowiązek pracodawcy polega więc na terminowym wypłacaniu wynagrodzeń za pracę i w stosunku do takiego obowiązku należy odnosić jego winę. Nie budzi wątpliwości, że w tym wypadku pracodawca całkowicie świadomie nie wypłacał w terminie wynagrodzeń w pełnej wysokości, a tym samym w sposób umyślny naruszał swój podstawowy obowiązek. Pracownik nie może rozstać się od razu Pracownik, wobec którego pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowego obowiązku, nie może z nim jednak rozstać w każdej dogodnej dla siebie chwili. Rozwiązanie umowy o pracę w trybie natychmiastowym przez pracownika nie może bowiem nastąpić po upływie 1 miesiąca od uzyskania przez niego wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy. Warto pamiętać, że oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy powinno zostać sporządzone na piśmie z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Pracownik odchodzi, pracodawca płaci Pracownikowi, który na skutek ciężkiego naruszenia przez pracodawcę obowiązków zdecydował się na natychmiastowe rozstanie z firmą, przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, którego wymiar uzależniony jest od zakładowego stażu pracy pracownika i może wynosić od 2 tygodni do 3 miesięcy. Jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, odszkodowanie przysługuje w wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni. Mimo że kodeks pracy nie wspomina tu o umowie na okres próbny, powszechnie uważa się, że i do tej umowy art. 55 par. 11 k.p. ma zastosowanie. W takiej sytuacji pracownikowi przysługiwać powinno odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, czyli w wysokości uzależnionej od okresu, na jaki umowa ta została zawarta. ...jak ekwiwalent za urlop

@Prawnik

to ten sam gosciu tylko podpisal sie prawnik i was burzy heheh idz obieraj cebule

hmm

I powiem wam że z tym Art.55 to jest dobra myśl...

simon
@hmm

ja tak zrobilem z agencjami pracy tymczasowej,ale MM nie odebralo korespondencji a GG tak,jak chcecie wyslac im wypowiedzenie to z GG musicie poszukac nowego adresu po ich KRS,ja tak zrobilem i odebrali ;) przynajmniej tyle ;) teraz czekam na swiadectwo ;)

dd

Czy ktos spracownikow sw dostal juz przelew. za wrzesien .Bylo powiedziane ze do srody wszyscy dostana i ze w poniedzialek rozpoczynaja przelewy .Jak. ktos dostanie prosze dajcie znac na forum

LOL

Ludzie, którzy nie mają nic do stracenia i kompletnie wam już nie zależy na tej "Shit'owej" firmie, składajmy wypowiedzenia z art.55 z winy pracodawcy za niewywiązywanie się z umowy tj. niewypłacanie wynagrodzenia na czas. Postępując z tymi ch... w ten sposób pociągniemy ich na samo dno.

ds
@LOL

to napisal ktos kto nie pracuje, siedzi i czyta i burzy ludzi ,koledzy

jeden
@ds

Nie burzy ludzi tylko pisze prawdę, a ty jesteś pewnie jednym z piesków działu kontroli, jeśli jesteś niedouczony to poczytaj kodeks pracy baranie.

czy ktoś dostał wypłate

gość

Widzę że połowa to jakieś ściemniacze ten dostał, tamten dostał, tylko żaden nie napisze czy za L4, za urlop, za pracę, gdzie co składał, gdzie wysyłał L4. Proszę o konkrety

NNN

nie sciemniaj nie miałeś i miał nie będziesz chyba że pójdziesz do opieki złożysz wniosek to wtedy będziesz miał przelew.do środy mają być przelewy hehe bedzie tak jak z węglem co poniedziałek dowozili he he udanej wypłaty bo podwyżki miały być.

wd
@NNN

ja też juz mam

kkkk

ja mam już przelew nie wszystko ale jest

kk

trzeba było wczoraj zobaczyć PIASKIEM PO OCZACH tam było widać i słychać kto jest kto

llllllllll

Te tłumaczenie o blokadzie konta jest śmieszne. Robią z nas idiotów. Sami twierdzą, że konto jest zablokowane od czerwca oraz, że warunkiem wypłaty pensji jest jego odblokowanie. W takim razie pytam jakim cudem dostaliśmy pensje za lipiec i sierpień ( choć nie całe). Nagle zabloowane konto jest przeszkodą? Coś czuje , że nic nie zapłacą. Zwalą to na prokuraturę. Moja rada nie przekazujcie składu ludziom z działu kontroli dopóki nie zapłaca tej i wcześniejszych pensji, także tych z mm i gg. A telefon też am odcięty.

kierowca juz nie pracujacy
@llllllllll

witam kolego z jakiego GG Włocławka. pozdro

hyuy
@kierowca juz nie pracujacy

Toruń przekazał do Włocławka a czemu to nie wiem. Dzwoniłem tam to już jest pozytywnie załatwione więc jeszcze chwila i będzie kasa.

kierowca juz nie pracujacy
@hyuy

witam ALE PISZESZ KOLEGO O KASIE ZA L-4 CZY ZA ZALEGŁE URLOPY I PĘSJE. pozdro

fdg
@kierowca juz nie pracujacy

L4

kier

miał ktoś przelew ??????????

kie

oni sobie normalnie z nas jaja całkowicie robią.nie dosyć że mają zakaz sprzedaży to i jeszcze teraz wypłat nie będzie

Zostaw merytoryczną opinię o MM Group - Bydgoszcz

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MM Group?

MM Group