VIVA PLUS II

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o VIVA PLUS II

Oskar

Witam czy może ktoś przybliżyć pracę handlowa w tej firmie? (obowiązki i płaca na start, tak mniej więcej)

Iza

@bytomianin @Erwin KItzek proponuje jednak zejść trochę z tonu. Forum ma być miejscem przyjaznym dla forumowicza i osób, które szukają informacji. W atmosferze wzajemnych pretensji trudno o merytoryczną dyskusję. Pamiętajmy, że na forum jest miejsce zarówno na pozytywne, jak i negatywne komentarze. Ważne, żeby nie naruszały jego regulaminu.

x men

nie ma komentarza na takie prymitywne odzywki "haaaaaaheeeee " co to jest ?a Ci myślący to Ty? też znam tą firmę i mogę potwierdzić słowa Bytomianina cytuje"daje możliwości wewnętrznego awansu na lepsze stanowisko" mój kolega pracował jako operator tamponu potem wtryskarki a dziś jest kierownikiem obydwu działów, to fakt, możesz sprawdzić , podać Ci nazwisko ? to Cię boli, to Ci przeszkadza skoro kogoś podejrzewasz że ma różne nicki to coś o tym wiesz.... ktoś trafił w czuły punkt ciekawe ile da się zarobić na hejcie pochwal się

bytomianin

nie pracodawca roku tylko "Firma Roku" i nie wystarczy wypełnić formularz ja też zapytam po co pan tu zagląda ? i po co pisze uczestniczy pan w igrzyskach dziadostwa ? też ma pan żale czy może kompleksy bo pisząc "lokalny średniak" takie odnoszę wrażenie nie jestem ani za ani przeciw nie pracuje w tej firmie ale wiem co nieco wiec chętnie pana zapytam czy zna pan jeszcze jakieś inne firmy w tym mieście które: -wysyłają pracowników w nagrodę do Meksyku, Idi , Chin, Hong Kongu --ma prywatna opiekę medyczną Medicover dla wszystkich - ma karnety na Multisporty - robi dla chętnych regularnie imprezy integracyjne - daje kopertkę na "karpia" ( nie chciało mi się uwierzyć że pracownicy podczas wigilii dostawali w prezencie skoki na spadochronie , wycieczkę statkiem po morzu śródziemnym , loty szybowcem, i coś tam jeszcze już dokładnie nie pamiętam) -daje możliwości wewnętrznego awansu na lepsze stanowisko - udziela pracownikom bez odsetkowych pożyczek do wysokości pensji na rok jeśli zna pan jeszcze jakieś takie inne firmy w tym "bogatym mieście " to proszę dać mi znać, chętnie zaraz tam wystartuje znam bardzo dobrze język angielski , jestem po studiach , wiek po trzydziestce ,żona 2 dzieci próbowałem u nich ,nie wyszło ( kiedyś jeszcze spróbuje ) czekam na konkretne propozycje z góry dziękuje

tajemniczy klient

Firma to lipa(usunięte przez administratora) Nie dziwne, że człowiek może być oburzony, kiedy dowiaduje się ile dla nich wart jest (wysokość wypłaty) pracownik. Szczególnie w korelacji z cenami które oferują klientom. Zweryfikujcie kadry, bo na zewnątrz widać układ pewnej grupy winnej za ten stan.

Pojawiła się oferta pracy dla handlowca. Napisz proszę czy jest podobnie płatna jak w dziale exportu?

fakty

Pracowalam w firmie ponad rok w dziale sprzedazy. Oto pare informacji. 1. Test na rozmowie kwalifikacyjnej. Zadania typu : ktora linia jest dluzsza, ktore miasto nie pasuje do listy, ile metrow bierzacych miesci sie 100m, ile widzisz kwadratow. Rozmowa odbywa sie tez w jezyku obcym jesli kandyduje sie na stanowisko do eksportu. Bywa ze odbywa sie rozmowe telefoniczna z potencjalnym klientem. Trzeba rowniez przetlumaczyc pisemnie tekst. 2. Pracownikom czesto robione sa testy ze znajomosci produktow, umiejetnosci robienia wycen. 3. Pensja to 2000 zl netto + premie (usunięte przez administratora) Premia uzalezniona jest od wielu czynnikow. m.in: wzrostu sprzedazy w porownaniu do tego samego miesiaca z poprzedniego roku, ilosci nowych klietow. W zaleznosci od rynku, premia moze wynosic od paru stow w gore. (usunięte przez administratora) 5. Duza rotacja wsrod pracownikow. Na palcach jednej reki mozna policzyc osoby pracujace dluzej. (usunięte przez administratora) 6. Za kazde spoznienie pracownik dostaje dostaje duzego lizaka. Za trzy lizaki - dostaje wypowiedzenie

Fakty po Faktach
@fakty

Fakty Jeśli już coś piszesz to pisz rzetelnie Zacznę od końca 6. lizaki Była taka historia o dwóch takich ( nie mylić z tymi co chcieli ukraść księżyc '-) ) co się spóźniali 4 razy w tygodniu.Zwracanie uwagi i prośby nic nie dawały ,więc dostali lizaki na zachętę jak w przedszkolu .Podziałało .Spóźnienia skończyły się Uważaj co piszesz bo to jawne pomówienie"Za trzy lizaki - dostaje wypowiedzenie " Nikt nigdy nie dostał wypowiedzenia za spóźnienie . Nie ma i nie było takiej osoby .Wiec łatwo i prosto Ci to udowodnią 5. rotacja Musisz być bardzo złośliwy skoro mylisz rotacje z 4 ciążami prawie w tym samym czasie ( w dziale 8 osób) Rotacja jest jak wszędzie .Ludzie szukają swojej szansy .Firma tez czasami dziękuje za współprace - norma 4 . nie zauważyłam 3. kasa Tu cos znów kręcisz .Mało prawdopodobne żebyś pracował rok, może w innym dziale lub na okresie próbnym . Kasa jest od 2,5 / 3 /3,5 postawy plus wyniki wiec około 3,5 przez 4 do 5 tys Praktycznie każdy ma inne warunki ,zależne od stażu ,języka ,poziomu itd. i raczej nikt Ci się nie pochwali bo nie może 2. testy Jest dobre szkolenie .Praktycznie dostajesz nowy zawód . Tak na marginesie wielu o tym zapomina kto ich tego nauczył 1. testy To nie ma znaczenia .Liczy się naturalna inteligencja i potencjał reszty Cię nauczą Pracowała tam trochę dłużej .Nie podoba mi się Wasze podejście do tej firmy .To bardzo nie w porządku .Komentujecie nie mając pojęcia o realiach Głownie to hejt ,nienawiść ,chamstwo ,zawiść Przeczytałam to dziś pierwszy raz .Praktycznie nikt kogo znam raczej nie napisał by tych wszystkich brzydkich słów . Wszyscy uczciwi porządni ludzie szanują siebie i innych ,wiec skoro pracowali długo to chyba było warto .Nie można po latach umniejszać sobie ,pisząc bzdury (skrajny przypadek koleżanki co niby pracowała kilka lat poleciała nawet w nagrodę do Pekinu a potem wszystko źle )Dzięki tej pracy dużo się nauczyłam i to cenniejsze niż kasa. Dziś mam swoje plany, podziałam za granicą znam język poradzę sobie Pozdrawiam

Iza

@niedoszły opisujesz kilkuetapową rekrutacje w VIVA PLUS II, czy po prostu jest to opowieść związana z tematem? To dość powszechne zjawisko, że brak telefonu oznacza odmowę. Gorzej, jeżeli pracodawca umawia się na kontakt pomimo ostatecznego wyniku rekrutacji, a jednak go nie wykonuje. Jak to wygląda tutaj?

@Iza

Ja miałem sytuacje taką, że szef po całym procesie rekrutacji zaproponował stanowisko - do końca tygodnia miał ktoś przedzwonić z informacją kiedy mam się stawić na podpisanie umowy. To był wtorek jakieś 3 lata temu :D do tej pory nikt się nie odezwał. Moje próby kontaktu tel bądź mail pozostały bez echa. Super profesjonalizm

Niestety nie mam wpływu na ilość lajków pod postem - a weryfikacja prawdziwości informacji tylko po tym to wyższy poziom absurdu. Dzień pamiętam, bo była to data urodzin bliskiej mi osoby - łatwo więc w kalendarzu sprawdzić jaki to był dzień 3 lata temu. Nie mam negatywnego stosunku do firmy bo poza kontaktem w czasie procesu rekrutacji nie miałem z nią styczności. Odnoszę się tylko do tego co w tym czasie zaobserwowałem i ganie sam proces jej przeprowadzenia oraz sposób komunikacji z kandydatem, a nie warunki pracy czy też szefa. Zaglądam tu tylko w jednym celu - nigdy nie wiadomo co życie przyniesie, jak się potoczy ścieżka kariery i zawsze można pomyśleć o ponownym kandydowaniu - stąd trzymam rękę na pulsie. To, że większość postów tutaj nie jest ani wiarygodna ani godna uwagi to już inna para kaloszy. Na szczęście i w tym wszystkim da się uzyskać potrzebne informacje. Pozdrawiam :)

inteligentna
@Kandydat

to dopiero historia ! a myślałam że już prawie wszystko widziałam ..a tu niespodzianka ..... nadal liczysz na prace w tej firmie ..... to prawdziwy komplement dla tej firmy dzięki tak nawiasem nie bardzo rozumiem dlaczego sam nie zadzwoniłeś w każdej chwili możesz zadzwonić nawet do właściciela żadna osoba w firmie Ci nie odmówi (szef zawsze powtarza że można dzwonić do niego o każdej porze bo to jego praca)

Iza

@olka, dlatego też dopytywałam, czy był też kontakt ze strony zainteresowanej pracą. Odnośnie czarnego PR-u na pewno wszędzie się zdarza ale część komentarzy to też opinie pracowników, którzy rzetelnie wypowiadają się na temat VIVA PLUS II. Jeśli coś Twoim zdaniem jest nie w porządku warto to sprostować i napisać jak jest w rzeczywistości.

Iza

@Kandydat, rozumiem, w takim razie coś w dziale hr-u, nie działa tak jak powinno, skoro obiecują komuś zatrudnienie, a później się nie odzywają. Może warto to tam przekazać, albo przekierować tutaj na forum, żeby mogli zobaczyć ile osób jest niezadowolonych z tego powodu?

Iza

Często dzieje się tak, że jeśli rekrutacja jest spora to dział hr-u zapomina o daniu feedbacka osobom, które starały się o jedno stanowisko @Olga86. Oczywiście w żaden sposób nie wybielam firmy, staram się tylko dowiedzieć wszystkich faktów. Czy w takim razie próbowałaś sama się z VIVA PLUS II kontaktować?

Aplikant

Drodzy Państwo, byłoby miło jakbyście dawali odpowiedź osobom aplikującym co do ich zatrudnienia lub nie. Prowadziliście Państwo rekrutację i nic zero wiadomości.

niedoszły

nie zrozumiałeś . właśnie z powodów o których lisze kolega 78a nikt poważny z tej firmy tu nie zagląda. wybrałeś złe miejsce na taki apel jestem pewny że uściśnięto Ci reke i usłyszałeś " bardzo dziękujemy za rozmowę i poświęcony czas ,rekrutacja jest dwu lub trzy etapowa. po analizie wszystkich kandydatów jeśli będziemy zainteresowani to się odezwiemy " byłem na drugiej rozmowie i usłyszałem " jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas, decyzja zapadnie do piątku do 16 tej ,jeśli takowego kontaktu nie będzie to niestety ....." Ja to usłyszałem i tyle wystarczy uprzejmości .kontaktu nie było ,zrozumiałem i nie jestem rozczarowany , telefon ? po co?miałem usłyszeć że niestety nie zostałem przyjęty bo ktoś był "lepszy" darujcie sobie .... byłem na wielu rozmowach i taki jest standard , mieli Ci wysłać kwiaty na przeprosiny ludzie co z wami ? chciałbym Was zobaczyć jak jesteście uprzejmi .... czasami zastanawiam się nad piszącymi ,i przychodzi mi na myśl tylko jedna uwaga która już ktoś napisał " jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził" ludzie zacznijcie od siebie ,taki mały rachunek sumienia kim jestem ,co daje od siebie ,jakim jestem pracownikiem ,jakim człowiekiem , czy mówię dziękuje, proszę ,przepraszam ,czy jestem uczciwy ,czy oszukuje w pracy ,czy obgaduje kolegów i pracodawcę ... itd. a potem piszcie znalazłem już inna prace nie wiem czy tak samo dobra jak u nich ,to się dopiero okaże ale wnerwiają mnie tacy " bardziej papiescy niż papież " Aplikant

Iza

Potwierdzam @mecenas jedynie takie komentarze mogą zostać usunięte z forum. Inne, które nie naruszają dóbr osobistych, nawet jeśli odnoszą się do działalności firmy negatywnie, nie zostają z forum usuwane. Oczywiście pracodawca może się do nich odnieść i do tego gowork.pl mocno zachęca.

HR

"Głównym celem działania Serwisu jest umożliwienie Użytkownikom nawiązywania i podtrzymywania kontaktów z innymi Użytkownikami Serwisu, w celu wzajemnej wymiany informacji, komentarzy i poglądów" - to treść regulaminu i nikt wymieniając opinie, spostrzeżenia na temat rozmowy kwalifikacyjnej lub pisząc o zarobkach które są jawne i widnieją w ogłoszeniach firm lub opisując warunki pracy, atmosferę, nie łamie go w żaden sposób a już tym bardziej prawa. Natomiast osoba która wyzywa ludzi od "głupich" narusza punkt regulaminu brzmiący "Niedopuszczalne jest umieszczanie ... treści wulgarnych, ordynarnych, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe, naruszających dobra osobiste" a dobra osobiste naruszane są poprzez przezywanie innych "głupimi" a już tym bardziej bezpodstawnie oraz takie zachowania są powszechnie uznawane za niewłaściwe, naganne. Podaj więc zatem swoje imię i nazwisko i stanowisko, a może przekonasz się czy aby na pewno masz rację skoro jesteś taka pewna swoich racji i tego że wszyscy a nie ty naruszają regulamin i kodeks cywilny. Wizerunek przed przyszłym pracownikiem kształtuje osoba przeprowadzająca rozmowy kwalifikacyjne i w dalszej przyszłości jej wizerunek przed pracownikiem kształtuje się po przez jego traktowanie i wynagradzanie, poszanowanie jego praw a nie np. zastraszanie, mobbing - za to wszystko odpowiada kadra zarządzająca/kierownicza która rekrutuje oraz nadzoruje pracę pracowników danej firmy, niewłaściwe,naganne i niezgodne z prawem działania mogą skutkować dla firmy konsekwencjami prawnymi oraz karami finansowymi/odszkodowaniami włącznie, jeżeli z takich powodów pracownik dozna np. roztrojenia lub uszczerbku na zdrowiu lub z tego powodu będzie musiał rozpocząć jakiekolwiek leczenie koszty pokrywa pracodawca.Za to jak pracownik czuje się pracując w firmie, czy czuje się szanowany czy nie czy czuje się dobrze wynagradzany czy nie, czy czuje się doceniany czy nie nie decyduje forum i opinie ludzi a odczucia każdego z przyszłych i obecnych pracowników. Forum służy wymianie informacji i spostrzeżeń na te tematy co ludzie czynią i czynić będą bo mają do tego prawo a cenzurę radzę narzucić sobie bo sami sobie zaraz możecie napytać biedy że już nie wspomnę jaki wizerunek firmy poprzez swoje wypowiedzi budujecie na tym forum i swój również i on też jest oceniany czy wam się to podoba czy nie. Każdy ma prawo do oceny i odczuć ale nie ma już społecznego przyzwolenia ani prawa do publicznego nazywania kogoś "głupim" więc radziłbym przeprosić póki nie musisz tego robić poprzez wyrok sądu który w tym przypadku z góry można przesądzić wraz z innymi konsekwencjami dla ciebie włącznie. Masz coś jeszcze do powiedzenia? Ofertę pracy i podane w niej wynagrodzenie można szybko znaleźć na jednym z portali w archiwum.

Go ....k

Moze dotrze do Was że za obgadywanie , psucie opini mogą być poważne konsekwencje .To da sie udowodnić ,wystarczy że firma ta lub inna udowodni przed sądem że Wasze bzdury i kłamstwa mają wymierny wpływ na rekrutacje lub wizerumek firmy i leżycie . Czytałyście kiedyś choć raż regulamin ,ktory akceptujecie? Myślę że ta firma już się do tego przygotowuje i na pweno wie kim jest Zuska .Może zaboleć :o

Obserwstor

Macie nie pokolei w głowie hr zuzka ..po co to robicie ,jaki macie cel.Teraz piszecie tak poprawnie .....i ładnie .Sama napisałaś kazdy decyduke SAM , wiec po co te bzdety o dzieciach i inne madrości? Nie przeszkadza mi to że pytają bo nie mam nic do ukrycia .Ważne że dobrze płacą i szkolą

Juro

Dla mnie rewelacja .Pracuje w korpo i nie mam szans ta taką pensje nawet za kilka lat .

HR

przezywanie kogoś publicznie i nazywanie "głupia" to pomówienie więc radzę się opanować i zastanowić co piszesz. Podawanie do publicznej wiadomości wysokości wynagrodzenia jeżeli nie jest to zakazane umową też nie jest nie legalne a to że ktoś pójdzie tam gdzie zapłacą 6-7 tyś - w tym tez nie ma nic złego bo każdy ma prawo wyboru a o tym czy zgodzi się pracować czy nie za zaproponowane wynagrodzenie decyduje sam. Wiadome jest że pensja jest jednym z głównych powodu rozpoczęcia współpracy więc to nie forum a warunki płacowe i inne decydują o tym czy ktoś godzi się czy nie rozpocząć pracę w firmie.

Wiedzma :o

No to mijasz sie z prawda .Widać ze nie masz pojecia o czym piszesz .Stawki sa o wiele wieksze ale to nie targ wiec gowork i tak to usunie . Co do dzieci to wstydzisz sie że je masz?O jakiej dyskryminacji piszesz ? BZDURY .Naczytałaś się głupot to normalne pytania Ludzie posiadający dzieci lepiej pracją i nie wyjażdzają z dnia na dzień za granice.Tylko ty tego nie rozumiesz .Gdybyś miala klase nie piśała byś takich głupot W sumie to pisz trafisz do sądu za rozsiewanie nie prawdxiwych informacji o pomowieniach nie wspomne .Firma tylko na to czeka żeby dać nauczķę hejterom .Wiec spodziewaj się Zuzka konsekwencji

Wiedzma :)

Jestem pewna że to Ty nie masz pojęcia co robisz i piszesz .Na tym polega ta różnicą .Poprostu to nie ten poziom rozumowaniai raczej już nie podciągniesz wiedzy .Nie ma to znaczenia .....drobiazg brak Ci wiedzy .Powiedz pracodawcy że mąż pracuje u konkurencji napewno przyjmie Cie z radością ...... głupia!.Macie inny świat.Pisze jedna ze te pytanie o dzieci to dyskruminacja na dane stanowisko ......i nie zgodne z prawem a to co tu robicie jest zgodne z prawem ?? ZUZKA na twoim domowym kursie marketingu chyba zabrakło rozdziałù prawo .Piszac o zarobkach naruszasz prawo bo to nie plotki z koleżanka tyko portal społecznościowy wiec pisząc głupoty narażasz firmę na dyskryminacje i ograniczenie możliwości zatrudnienia . Kandydatowi który czyta kwoty może się nie chcieć przyjść .Każdy sąd to przyzna!Zawsze może pojawìć sie ktoś komu firma zaproponuje 6 i 7 tysiecy albo cholera wie ile kasy żeby go zatródnić bo ma talent.Czy rozumiesz? Chyba nie .Najgorsze jest to ze mijasz się z prawdą .Podstawa w exporcie jest o wiele wieksza niż piszesz i premia też . Czekam na chwile kiedy ktoś z Was odpowie prawnie w sądzie za hejt jak Hejter Owsiaka poczytajcie .....poczytajcie ....

Zostaw merytoryczną opinię o VIVA PLUS II - Bytom

• Jak się pracuje w VIVA PLUS II?

Zobacz opinie na temat firmy VIVA PLUS II tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VIVA PLUS II?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VIVA PLUS II?

Kandydaci do pracy w VIVA PLUS II napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VIVA PLUS II