“bs4 business solutions sp. z o.o.”

Poznań

Opinie o “bs4 business solutions sp. z o.o.”

użytkownik zarejestrowany

@Adrianczy obecnie pracujesz w “bs4 business solutions sp. z o.o.”? Rozumiem, że z zarobków jesteś niezadowolony. Czy powiesz co jeszcze nie podoba Ci się pracując w firmie? Czy jest coś takiego?

Adrian

Zarobki zdecydowanie poniżej średniej dla branży it. Osoby, które pracują po kilka lat w bs4 nie mają wykształcenia informatycznego. Podczas rozmowy wstępnej ostro się targujcie, bo podwyżki szybko nie będzie. Obecni pracownicy raczej nie dostają podwyżek większych niż 1-2% rocznie.

użytkownik zarejestrowany

@Mario skąd masz takie informacje? Czy pracowałeś w “bs4 business solutions sp. z o.o.”? Wiesz może jak wygląda sprawa z podwyżkami? Po jakim czasie można na nią liczyć? Te informacje są ważne dla osób, które przymierzają się do aplikowania do firmy.

Mario

bs4 business solutions Sp. z o.o. ogłoszenia o pracę do działu handlowego średnio ukazują się co 3 miesiące. Spora Rotacja. Praca głównie na słuchawce jako telemarketingowiec. Pracujesz głownie na podstawie bo plany są nieralne do wyrobienia. podstawa tysiąc pięćset netto plus dwieście-trzysta złotych premii ( wypłacanej po wdrożeniu projektu , czyli minimum 6 miesiecy) oczywsicie możesz jej nie zobaczyć

użytkownik zarejestrowany

Śledzicie aktualne oferty pracy w firmie? Znajdziecie je na stronie internetowej https://bs4.pl/pl/o_nas/praca_w_bs4/praca_w_bs4 Zamierzacie aplikować?

nick nick nick

Nie pracuję osobiście w firmie, jednak jestem blisko związana z jednym z pracowników. Opinie na temat firmy słyszę więc na co dzień :) Z tego, co wiem, produkt oferowany przez bs4 jest rzeczywiście dobrej jakości, praca jest bardzo rozwijająca, oferowane narzędzia pracy również są w porządku, wynagrodzenie zadowalające. Niestety ryba psuje się od głowy - uważam, że zarząd firmy powinien zostać wysłany na intensywny i bardzo szczegółowy kurs zarządzania zasobami ludzkimi, ponieważ największym problemem w firmie jest brak szacunku okazywany zespołowi. Drodzy zarządzający, nie piszę tego, żeby "smrodzić", jedynie po to, żeby dać wskazówkę - człowiek w pracy powinien czuć się potrzebny, spełniony, mieć poczucie sukcesu i docenienia (również finansowego), identyfikować się z firmą. W firmie natomiast zamiast ze wsparciem spotyka się z kąśliwymi komentarzami, wyliczaniem czasu spędzonego w pomieszczeniach socjalnych oraz innymi mniej lub bardziej zawoalowanymi objawami zjawiska na "m", generalnie z typowym podejściem "szefa prywaciarza". Drogi pracodawco, musisz myśleć o pracowniku długofalowo! Widzieć w nim człowieka, współautora sukcesu firmy. Szkoda Waszego potencjału i naprawdę niezłej roboty, jaką wykonaliście do tej pory.

Marcin

Ciekawe projekty informatyczne, kiepskie wynagrodzenie, duża rotacja pracowników.

Michał Lipiecki
@Marcin 13.01.2017, 14:34

1. rzeczywiście są ciekawe 2. wynagrodzenie nie jest nigdy niższe niż uzgodnione i zapisane w umowie. Dla niektórych będzie kiepskie a dla innych atrakcyjne. W ogłoszeniach staramy się podawać zakres oferowanego wynagrodzenia. Wg mnie warto wystartować w rekrutacji a przecież później można odrzucić propozycję pracy jeśli okaże się kiepska. 3. większość osób pracuje u nas po kilka lat, rekordziści po 10 lat. Wg mnie średnią mamy bardzo wysoką. Część osób faktycznie "rotuje". Zauważmy, że niektóre osoby w ogóle częściej zmieniają pracodawców niż inne.

Paulina
@Michał Lipiecki 20.01.2017, 12:19

O wynagrodzenie pytajcie podczas telefonicznego zaproszenia na rozmowę - niestety nie we wszystkich ogłoszeniach o prace są podawane wspomniane widełki. W bs4 ciężko o podwyżkę dla obecnych pracowników (charakterystyczne dla małych firm), dlatego walczcie o jak najwyższe wynagrodzenie (a właściwie podstawę wynagrodzenia) w momencie aplikowania. Osobami pracującymi po kilka lat są osoby samozatrudnione - współpracujące z firmą bs4 w ramach własnej działalności gospodarczej. Na taką formę zatrudnienia zdecydowali się kierownicy działów(np. wdrożeń, sprzedaży) oraz niektórzy programiści. Samozatrudnienie daje poczucie otrzymywania większych pieniędzy, ale wiąże się z konsekwencjami np. brak urlopu, praca po 50h w tygodniu bez płatnych nadgodzin, odpowiedzialność całym majątkiem osobistym. W firmie nie ma rotacji kadry kierowniczej, dlatego praktycznie nie ma szans na wewnętrzny awans. W firmie rotują najczęściej szeregowi pracownicy działu sprzedaży, którym ciężko wyrobić zawyżoną normę (zazwyczaj zostają z samą podstawą pensji, która jest niewiele wyższa od płacy minimalnej). Zachęcam do wpisania hasła "bs4" na linkedin lub goldenline i przeanalizowania czasów zatrudnienia byłych pracowników zatrudnionych na podobnych stanowiskach. Wdrożeniowcy i programiści rotują rzadziej, ponieważ mają szansę zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego (jeżeli takowego nie mają), które jest cenione przez kolejnych pracodawców w branży IT. Częsta praktyką jest zmiana pracy na lepiej płatną po kilku-kilkunastu miesiącach. Wspomniana możliwość zdobycie ciekawego doświadczenia zawodowego jest największym atutem pracy w bs4. Zdecydowana większość byłych i obecnych pracowników wypowiada się dobrze o projektach, w których uczestniczyli. W firmie nie ma szans, aby się nudzić - zadań jest dużo, a czas pracy nad konkretnymi zleceniami jest skrupulatnie rozliczany i analizowany w firmowym CRM. Jest to mikroprzedsiębiorstwo, które musi przynosić zysk właścicielowi.

michal

Bs4 od 1 maja 2016r. Przenioslo sie z powrotem na Jezyce do nowej siedziby przy ul. Slowackiego 35. Przez 2 lata bylismy na potockiej ale tesknilismy za klimatem jezyc. przez 14 lat dzialalnosci mielismy zatem 2 przeprowadzki: ze slowackiego 17 na potockiej i w 2016 na Slowackiego 35. Wyjasniam dokladnie bo na slowackiego 17 przez jakis czas ktos sie pod nas nieuczciwie podszywal. Poza tym zapraszam kandydatow do pracy u nas, jest u nas naprawde w porzadku.

Azxn
użytkownik zarejestrowany

“bs4 business solutions sp. z o.o.” ma teraz jakąś nową ofertę na stanowisko Specjalista ds. Marketingu i Rozwoju Produktu z bardzo dobrą umową o pracę

obecny pracownik

Olu, odnośnie zarobków - wiadomo, że w korpo zawsze jest więcej niż w małych firmach, więc mogłoby być lepiej, ale nie przesadzajmy, nie jest źle. W branży informatycznej przeważają mężczyźni, ale kobiety przecież też się zdarzają. Mamy nawet Panią Programistkę :). Ze swojej strony mogę powiedzieć, że praca jest naprawdę ciekawa, atmosfera świetna, a niektórzy pracownicy mają tak duże doświadczenie i wiedzę, że można się od nich naprawdę dużo nauczyć - pozdrowienia dla Wojtka ;).

kasia

a co to za nowa firma na Słowackiego?dlaczego oszustwo?

Magda
@kasia 14.05.2015, 18:35
a co to za nowa firma na Słowackiego?dlaczego oszustwo?

Trudno konkretnie powiedzieć, firma wynajęła poprzednią siedzibę bs4 i nie posiada żadnych własnych szyldów a na domofonie widnieje tylko napis "Marketing".

Magda

Mam wrażenie, że mylicie firmę bs4 z firmą, która zajęła jej starą siedzibę na ul. Słowackiego. Podobno to jakieś oszustwo, jednak bs4 już od dłuższego czasu mieści się przy ul. Potockiej i z tamtą działalnością nie ma nic wspólnego.

Dawid

ola
@Dawid 23.04.2015, 20:16
Bida z nędzą...

słuchajcie to ile się zarabia skoro takie kiepskie wynagrodzenie? idę na spotkanie ale już sama nie wiem co myśleć o tym miejscu pracy w dodatku składałam w necie CV odnośnie pracy w siłowni po czym okazało sie ,że to była "zmyłka"!? jakie zadania mają w tej firmie kobiety skoro też mają zapotrzebowanie? a z tego co czytałam to praca z oprogramowaniami więc raczej dla mężczyzn :P pozdrawiam i liczę na odpowiedź

Agata
@Dawid 23.04.2015, 20:16
Bida z nędzą...

Mi po pozytywnej rozmowie wstępnej zaproponowali 2100 zł brutto + Multisport, do którego miałam dopłacać 50 zł. (stanowisko specjalisty helpdesk). Przyjęłam ofertę u konkurencji za dwukrotność tej kwoty - w Poznaniu są większe firmy informatyczne, które płacą zdecydowanie więcej. Przed przyjęciem zaproszenia na rozmowę wstępna w bs4 pytajcie o widełki płacowe na danym stanowisku, ponieważ najprawdopodobniej szkoda Waszego czasu.

Jacek

Miła atmosfera, ciekawe projekty informatyczne, kiepskie wynagrodzenie.

Zostaw opinię o “bs4 business solutions sp. z o.o.” - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie “bs4 business solutions sp. z o.o.”