HL Distribution Centre Europe Sp. z o.o.

Gliwice

Opinie o HL Distribution Centre Europe Sp. z o.o.

Dworek

Szkoda tej firmy. Kiedyś to byly czasy. Marta na manualu, Maja Tomek i Marcin na Hb - najlepsza ekipa. Malo nas zostalo z tych czasów. Wszystkim jakos nie po drodze teraz. Kazdy tylko na czubek wlasnego nosa patrzy. I te wieczne pretensje o wszystko. Kierownik po trupach do celu. Pamietaj KARMA wraca

Julita

@facio - w jakim oddziale HL Distributions pracujesz? Obecnie poszukują na stanowisko Magazyniera w wielu miastach na terenie Polski. Warto opinię odnieść do konkretnej placówki, co ułatwi osobom zainteresowanym ofertami lepsze poznanie sytuacji w firmie w danym mieście.

facio
@Julita 22.08.2017 23:28

@Julitko, dziewczynko przewiń sobie stronę do góry i zerknij czego dotyczy ten temat. Udzielisz sobie odpowiedzi na postawione pytanie.

facio

Firma ta wyznacza nowy trend w teorii zarządzania przedsiębiorstwem, a mianowicie "Zarządzanie poprzez chaos". Temat na pracę licencjancką, magisterkę, bądź nawet doktorat.

MmMm

Pracuje w HL'u od jakiegoś czasu na zmianie "C" u K.K. . Bywają lepsze i gorsze dni zarówno u kierowników i liderów tak i u operatorów . Ale stwierdzenie że Kalisz umie tylko "morde drzeć" a Karolina nadaje się tylko na automaty to gruba przesada...Zarówno z Karoliną jak i "Kaliszem" można się bez problemu dogadać, a to że wymagają od operatorów zaangażowania w pracę to chyba oczywiste...jesteśmy w pracy nie na urlopie .Moim zdaniem nikt nie jest doskonały, a zanim zaczniesz wyrzucać komuś błędy i winy może zacznij najpierw od siebie ..czy może nie masz sobie nic do zarzucenia drogi hlOWICZU? Praca w HL'u nie jest ciężka, wymaga tylko czasem ruszenia swoim zwojami a i to też nie zawsze :D NIe zmieniłabym zmiany "C" na inną :) Ludzie są bardzo pozytywni dzięki czemu praca staje się przyjemniejsza:)

hlOWICZ

Firma sama w sobie ok. Jesli chodzi o kase tez lajt pod warunkiem ze juz sie spodobales i masz umowe. Jesli chodzi o liderow porazka. Najwieksza porazka to zmiana c ktora byla wybrana jako znajomi slawnego Mlodego. Slawny "Kalisz" umie tylko mordrze drzec, zero umiejetnosci pracy z ludzmi i w grupie, hamskie odzywki do operatorow ktore ciagna sie od poczatku jego kadencji gdzie bylo to zglaszne lecz "kolega M" nic nie zrobil, tylko lizac [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] umie pani K.K. ktora inteligencja tez nie grzeszy nadaje sie na norme na automat. Gdyby ludzie spieli [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to firma nie wyplaci sie za sprawy wygrane przez operatorow o mobing. Dyrektorka + kierownicy powinni siasc i sie zastanowic nad tym. Nie mialam/em zaszcytu pracowac na roznych zmianach ale na a nikt nie narzeka az tak. Powinny nastapic zamiany kierownikow i liderow podobnie do dzialu wtrysku wtedy duzo by wyszlo. Wiadomo ze ktos to czyta to ludzie dojdzice to problemow i zmiany tylko uratuja nie tylko zmiany na minus dla operatora ze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] bo norma i wykresy.

Julita

@mopsik a czy możesz napisać coś więcej o warunkach zatrudnienia? Wiesz może, czy nadal poszukują Magazynierów?

mopsik

Kierownik produkcji młody synek co się gówno zna na robocie. Prawda na robocie się gówno zna jak i na zarządzaniu. Zabiera bezpodstawnie i bezprawnie premie bo takie ma widzimisię. Straszy zwolnieniami to już standard. Jak mu się ktoś nie podoba to specjalnie daje robotę której wie ze ta osoba nie zrobi i wtedy jest do zwolnienia bo się nie nadaje bo nie umie to są kierownika tzw kary. Wszyscy o tym wiedzą. Tylko kary za co? Chyba za jego niepowodzenia przychodzi na produkcję się wyzywać. Ludzie pracują w stresie i wiedzą że jeśli nie będą wykonywać jego "rozkazów" bo nawet nie próśb ani poleceń to lecą na bruk. Źle traktuje pracowników jak i liderów. Jest wulgarny i chamski. Udaje ę ą a słoma z butów wystaje. Michał jest największą Porażka hl display. Lepszy był Marcin a jeszcze lepiej było jak Magda była kierownikiem. Jak się komuś coś nie uda bo a na przykład gorszy dzień to od razu się nie nadaje a jak ktoś ma swoje zdanie to też od razu trzeba się go pozbyć. Ale swoich kolegów i koleżanki traktuje krolewsko. Zero dyplomacji i widać brak doświadczenia. Buja się z laskami z produkcji co chwila innaa. Boski żigolo :-)) zapomniał już jak był operatorem i nic nie robił a swoje miejsce gdzie teraz jest czyli tak zwanym kierownikiem w cudzyslowiu zawdzięcza lizodupstwem. Nie jesteśmy robotami i śmieciami tylko ludźmi tak samo jak ty to że jesteśmy robolami na produkcji nie znaczy że jesteśmy gorsi od ciebie miej trochę zrozumienia i szacunku w nasza stronę!!!!!!!!!!!!!!!

obserwatot
@mopsik 12.07.2017 18:51

Polać mu, dobrze gada.

JJ
@mopsik 12.07.2017 18:51

mopsik to do piachu dziada pajaca skończonego

Kapa

Chciałem wysłać pozdrowienie dla kierownika Michała Ty Buraku!!!

Aj

Ktoś wie jak wygląda praca w biurach? Jest w porządku, albo królują korporacyjni lizusi?

omam
@Aj 10.06.2017 19:01

W biurach ludzie bardzo pozytywni, nie licząc paru wyjątków, które niestety są "kadrą menadżerską" z kompetancjami miękkimi na bardzo niskim poziomie (a i z wiedzą merytoryczną u nich różnie ;) ).

Mała

Witajcie ludziska czy ktoś pamięta Gościa na imię ma Jarek co z Nim się dzieje ? może ktoś wie .

haelek
@Mała 11.05.2017 20:56

Jarek czy Arek???

mała
@haelek 13.07.2017 14:05
Jarek czy Arek???

Jarek

obcy

zapomniałem dodać liderki na Hb to patologia tylko umieja sie wypowiedziec na ku... ha i inne .nie umieją inaczej nieznają lub brak im słow do wypowiedzi jak człowiek tak pani K.K nadaje się tylko do pakowania lub sprzątania.Widocznie Hl szuka takich ludzi bez doswiadczenia ,a kierownik na Hb ,szczerze to pacan.młody synek co [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wie o robocie ale brawo Hl gratuluje ...

Roler
@obcy 14.04.2017 22:14

Wesołych Świąt dla kierownictwa zakładu życzy załoga. Odwrotnie, niż kierownictwo, którego nie stać na taki gest.

obcy

bedzie dobrze

zainteresowany

dziś miało sie odbyć spotkanie , ktoś wie jak pracujemy w końcu od kwietnia ?

jo
@zainteresowany 17.03.2017 22:01
dziś miało sie odbyć spotkanie , ktoś wie jak pracujemy w końcu od kwietnia ?

4 brygady do lipca...

Wykończony
@jo 18.03.2017 13:01
4 brygady do lipca...

Tak do lipca a grafiki dali do końca roku, robią sobie jaja z ludzi

wracamy do 8 h systemu pracy podobno, niezłe ludzi zostanie zwolnionych

Glucioteam
@pracownik 20.02.2017 18:42
wracamy do 8 h systemu pracy podobno, niezłe ludzi zostanie zwolnionych

Gdzie mogę znaleźć rozkład jazdy busów hlowskich bo ten ziomek z auta jakiś nie przytomny i sam nie wie o której godzinie na jakim przystanku jest

D.W.
@Glucioteam 25.02.2017 22:29

Chcesz rozkład jazdy to wybierz KZKGOP

Roman

Lerzaki są na antresoli ;)

Terefe

@Pill 01.02.2017 06:26
Tak, leżące tez są

Dzieki za glupia odpowiedz . Pozdro

bick

Zakład wymaga lojalności od swych pracowników, a co managment robi, by tą lojalność zbudować? Moim zdaniem niewiele, a histeria w jaką wpadają, kiedy się ich informuje o chęci zwolnienia staje się wręcz komiczna. Nagle się okazuje, jak jesteś dla nich ważny.

Adi

Zbyt pochopnie wystawiłem swoją opinię ... Tryb 4 brygadowy jest dobry ale grafik w tej robocie to jakaś pomyłka. Standardowy grafik cztero-brygadowy jaki znam to: Rano, nocka, wolne, wolne Ale ten grafik co jest w tej firmie to istny żart... Jak poranne zmiany pod rząd da się przeżyć, tak nocki to istna porażka. Idziesz do pracy na godzinę 18 (wychodzisz z domu o 17) robisz 12h w domu jesteś o 6:30 szybkie wyszukiwanie się to może o 7 już lezysz w łóżku 7h snu już 14 chwilę posiedzisz i znowu do roboty. Jak dla mnie to kompletna pomyłka.

Łukasz
@Adi 22.01.2017 15:35

Jak coś ci się nie podoba to wypier.....

ida
@Adi 22.01.2017 15:35

A więc jeszcze mało się znasz. Zamiast odebrać to jako doświadczenie, piszesz że "kompletna pomyłka". Nie chcesz - nie musisz. Droga wolna.

Adi

No witam moja opinia po 3ech dniach pracy (2x12h + 1x8h nadgodzin) na "manualu". Praca spoko, jestem osobą bardzo towarzyską i wygadaną przy tym grzeczną, więc nie mam najmniejszego problemu aby dogadać się z każdym współpracownikiem jak i młodszymi rocznikami tak i nieco starszymi. Praca dla osoby która chce pracować a nie tylko marudzić - bardzo lekka i łatwa. Moja zmiana (brygada C) jeżeli chodzi o liderów itp bardzo wporzadku. Dla chłopaczyka w moim wieku (21lat) tryb 4 brygadowy - bajka. Dzień o godzinie 18 się nie kończy więc jest jeszcze czas aby coś porobić ale i tak w każdym tygodniu jest minimum 3dni wolnego więc na czas wolny nie mogę narzekać. Zarobki póki co 13zł/h brutto... Cóż co ja mogę tu napisać... Polskie standardy. Podsumowując jest po prostu dobrze

byebye

Wszędzie tam gdzie jest taka rotacja, idealnie nie jest,osobiście nie polecam zmiany Ani B, jak kierownik może powiedziec ze powiesi kogoś za cycki na plocie? Zacytowane zdanie to wręcz pochwała w porównaniu do tego czego juz cytować nie będę! Znam dobre wieloletnie pracownice które płakały na jej zmianie, nie dlatego ze zle pracowały - poprostu trafiły na zły dzień który jest 14-15dni w miesiącu, Sam HL zly nie jest , pod względem finansowym jak i samej pracy

kasik

Witam , czy firma nadal pracuje po 12 h? czy jednak wraca do 8 h? chodzi o produkcję.

Nick
@kasik 10.01.2017 10:41

Dalej po 12h, ale patologia coraz większa, stanowczo odradzam.

@Nick 10.01.2017 18:49
Dalej po 12h, ale patologia coraz większa, stanowczo odradzam.

potwierdzam, stanowczo odradzam , pieniędzy coraz mniej a roboty coraz więcej

mag

Jak wygląda praca na magazynie, też 4B? Jak kierownik/brygadziści, są ok czy szukają dziury w całym?

podobno wracamy do 8 h systemu pracy ?

bonifacy

Witam mam pytanko czy są przyjęcia ? i jak wyglądają zarobki ? jak atmosfera proszę o odpowiedz :) Pozdrawiam

ja bardzo bardzo nie polecam tej strasznej kobiety, juz lepiej jest nawet na zmianie A. Burdoń, nie pakuj sie lepiej na tą zmianę

nowy

witam od soboty mam zaczac prace na zmianie Doroty Walczak jakie macie opinie na jej temat ?

bonifacy
@nowy 19.10.2016 19:28

Hejka mam pytanko i jak pierwszy dzień w pracy ?

pracowalaOdeszła

Praca nie bylaby zla gdyby... Pracownicy którzy maja dłuższy staż pracy zarabiali więcej niz Ci, którzy dopiero co się przyjęli i uczą sie od podstaw Premie nie były ucinane za błędy bądź scrapy z którymi Malo mamy wspolnego( czy to my odpowiedzialni jestesmy za to, ze maszyna produkuje noki?) lub ze ktos po 12h pracy 3dzien pod rząd juz nie kontaktuje i spakuje cos odbiegajacego od normy(szczególnie nowi Wymysly kierownictwa odnośnie norm - wymyślają je osoby które często nie wiedza jak w rzeczywistości praca wygląda. Do tej pory premia nie byla od tego uzalzniona , jednak właśnie sie to zmienia. Kolejna rzecza jest fakt ze na wtryskach zaraz nie bedzie przerw - poprostu podmiany osób na maszynach nie beda możliwe bo osoby przy stołach musza mieć normy. Można byloby tak pisac i pisac. Czterobrygadowa zmiana po 12h nie jest tutaj minusem bo jest naprawde dużo wolnego. Nikomu tez sie w głowach nie poprzewracalo. Praca nie jest trudna, często takze nie jest ciezka ale stali pracownicy wiedza ze najwieksza głupota są wymysly ludzi którzy tylko tam tędy przechodzą i nawet nie zdaja sobie sprawy jak często utrudniają nam prace . Niestety samemu nic się nie zdziała a ludzie nie chca sie odzywać. Motywujące bylyby tu premie uznaniowe, za brak zwrotow, lub brak chociażby l4 , natomiast jest zupełnie odwrotnie. Motywacji brak a sytuacje sklaniaja pracowników do częstszego rozglądania sie za nowa praca , ciąza(500+) badz wyjazdem.

@pracowalaOdeszła 16.10.2016 15:02

Tak zgadzam się z tobą.To jest bez sensu te premiowanie bo nie popełniasz będu a i tak ci premię uwalą i brak motywacji to także wcale go nie ma .Kierownicy i Dyrektor nawet się nie interesują ludzmi,Tylko norma a i tak nic nie dostaniesz.Wysyłki nie na czas nie z winy operatora i znów bez premii.I tak w kole błędnym.

ona

wyplaty są zawsze na czas, choc chyba raz sie zdarzyło ze były dzien pozniej dla osób z HL z tego co mi wiadomo ale mnie to nie dotyczyło.

Jorg

Wypłaty są na czas, robota jest bardzo lekka. Szczerze mówiąc nie wiem czy da się na Strefie znaleźć tak łatwą pracę na produkcji za takie pieniądze. Do tego dochodzi premia, darmowy transport dla pracowników, bonusy (prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do MultiSport, ubezpieczenie grupowe, napoje, imprezy integracyjne, itp.). Czterobrygadówka to dla wielu ludzi bardzo duży plus, bo ma się sporo wolnego, a te zmiany po 12 godzin przy tym trybie pracy to nie problem. Wolny czas w tygodniu można poświęcić np. na szukanie lepszej pracy, choć jak ktoś celuje w produkcję to nie wiem czy lepszą znajdzie. Można też poświęcić niewielką ilość urlopu i zrobić sobie długie wakacje :) Fajne są też opcje rozwoju, w zasadzie każdy bardziej kumaty wskakuje na lepsze stanowiska, są też rekrutacje wewnętrzne do biur.

kandydat

a dlaczego szybko rezygnują z pracy? aż tak ciężko jest? nie ukrywam że jestem zainteresowany, natomiast nie wiem czy opłaca mi się rezygnować z obecnej przy której mam te 2 tys, jest tam możliwość uzyskania podwyżek i robienia nadgodzin?

kandydat

1.czy ktoś może mi powiedzieć jak wyglądają tam zarobki na produkcji? jaka stawka zasadnicza na początek i czy są do tego wliczane jakieś premie? po prostu ile jest się w stanie wyciągnąć na rękę na początek. 2. dlaczego na pierwszy miesiąc proponują umowe zlecenie, a nie od razu umowę o pracę? czy nie jest aby tak że jak ktoś się nie sprawdzi to wywalają bez żadnego uprzedzenia, bez wypowiedzenia? (w umowie zlecenie nie jest to wymagane) 3. Czy praca na produkcji i normy w firmie są ciężkie to spełnienia czy raczej bez problemu można się ze wszystkim wyrobić?

@kandydat 06.10.2016 13:17

1. wynagrodznie na umowe zlecenie z tego co slyszłam ok 1600 zł na rekę(bez premii) , pozniej na umowie o pracę ok 2000 zl (przy całej premii 300 zł ) 2 wiele osób szybko rezygnuje z pracy, a z umowa o pracę wiąze sie koniecznosć zrobienia badań wiec koszt dla firmy, 3. jak sie chce to mozna sie wyrobić najczęściej spokojnie ze wszystkim w sumie teraz moze zajść duzo zmian w firmie w związku z nowa Dyrektorką, która juz wprowadza absurdy jak np odbieranie premi jesli przydarzy ci sie wypadek

Dżej
@ona 06.10.2016 15:19

Trudno nie odebrać premii, jeśli koleś spierdzielił się ze schodów bo latał w rozpiętych butach. Firma bardzo dużo traci na takich wypadkach, a tu masz klasyczny przykład wypadku wynikającego z głupoty pracownika.

valencia

Jak ma na imię nowy ustawiacz ze zmiany AB? :)

aaaalyah
@valencia 05.10.2016 07:05
Jak ma na imię nowy ustawiacz ze zmiany AB? :)

Piotr

aaaalyah
@aaaalyah 09.12.2016 21:52
Piotr

Niezle ciacho z niego i nie ma obrączki. Mniam

byku

Czy ktoś wie jaka firma nowa wchodzi do HL?Chodzi mi o kontrolę jakości.

Agencja
@byku 04.10.2016 13:17
Czy ktoś wie jaka firma nowa wchodzi do HL?Chodzi mi o kontrolę jakości.

Firma IQS-t

Zainteresowany

Siemanko, przez jakie agencje rekrutują do HL?

ja41
@Zainteresowany 28.09.2016 18:55
Siemanko, przez jakie agencje rekrutują do HL?

Najszybciej przez Manpower Gliwice Wrocławska 10

Gienek

Ale od dziś dużo się zmieni haha Nowy dyrektor

Ann
@Gienek 26.09.2016 19:04
Ale od dziś dużo się zmieni haha Nowy dyrektor

Tzn kto odszedł? M.G? Szkoda... To była taka piękna ozdoba firmy :-D

ona

obecnie mozna robić nadgodziny w kazdy wolny dzień

zainteresowany

Witam! Mam jedno pytanie: czy mimo wprowadzenia czterobrygadówki jest możliwość robienia nadgodzin? Chodzi mi o to czy jak chcę to mogę przyjść do pracy w dzień kiedy wypada mi wolne.

mynia

Ale są nowi ustawiacze, no no :)))

dolores

Ja jestem zadowolona. Podana stawka na zleceniu to 11.06 brutto. Praca jest lekka, zazwyczaj siedząca, wiec bez obaw ... 12 godzin na stojąco zdarza sie raczej rzadko. Atmosfera bardzo przyjazna... chociaz wiadomo, ze ludzie są rózni, zależy do kogo sie trafi. Z tego co wiem nadal szukają, nie trzeba szukac ofert po internecie, najprosciej zglosic sie bezposrednio do Manpower.

k

Witam czy ktoś może powiedzieć mi coś więcej o tej firmie jakie warunki tam panują jacy ludzie czy są ok i jakie zarobki

kng

podane zarobki "- pierwsze dwa tyg 11.06 zł na umowie zlecenie + 15% premii; - potem umowa na 3 miesiące ze stawką miesięczną 2000 zł + 15% premii(po tej następna na pół roku); " to netto czy brutto?

Robota po 12 godzin 2 dni pracy 2 dni wolne 3 dni pracy 3 wolne. Ogólnie jest super i praca baaaardzo lekka !!!

zainteresowana

W jaki sposób odbywa się rekrutacja do HL? Zatrudnia się pracowników bezpośrednio przez firmę czy też jakąś agencję pracy?

zainteresowana

Jest ogłoszenie do pracy w księgowości. Napiszcie jaka jest atmosfera. Praca 8 godzin czy ciągłe nadgodziny i stres?

xxx

praca byłaby w porządku, gdyby nie ludzie :) jak nie wredni- to głupi.

oczywiście zatrudniają na umowy pod HL na stanowiskach wyższych.

xxxx

Przez agencje Biznes Partner: - pierwsze dwa tyg 11.06 zł na umowie zlecenie + 15% premii; - potem umowa na 3 miesiące ze stawką miesięczną 2000 zł + 15% premii(po tej następna na pół roku); Co do pracy 2 dni pracy 2 dni wolne, 3 dni pracy 3 dni wolne. Proszę bardzo

Nowy

Praca odbywa się dwa dni po 12 h i dwa dni wolnego?

taka jedna
@Nowy 10.04.2016 12:39
Praca odbywa się dwa dni po 12 h i dwa dni wolnego?

Precz ze Związkami !!!

Johny

Może ktoś opisać mniej więcej stawki jakie są na hali produkcyjnej i w biurach? Czy wypłaty pracowników fizycznych są ściśle określone, żeby było wiadomo ile można dostać na wyższym szczeblu? Jak jest z podwyżkami? Nie ma wcale, są uznaniowe, czy może odgórnie narzucone ileś procent po danym okresie?

ona

sytuacja pogorszyła się jeśli chodzi o pracę w HL, wprowadzenie czterobrygadówki pogrąży moim zdaniem ta firmę, ale zobaczymy co będzie. Praca po 12 h w tej firmie będzie ciężka (praca wcale nie jest taka łatwa jak sie wydaje ale to zalezy od hali) do tego gorsze zarobki gdyż brak nadgodzin będzie odczuwalny. mysle ze taka praca jest dobra dla kawalerów ale nie dla osób z dziećmiwiec od razu odradzam pakowanie sie w ta prace

chopek
@ona 27.03.2016 22:05

Witam te opinie to bzdura,praca jest bardzo fajna,czterobrygadówka po 12 godz też super ,jest wiecej wolnego w tygodniu na swoje potrzeby. powiem tak co wy chcecie 1 wypłacają na czas wypłaty 2 13 pensja jest wypłacana 3.Bilety do kina lub multisport też dostajemy 4 doładowanie 30 zeta na kawe i inne tez dawają 5 wczasy pod gruszą wypłacają Poprostu powiem od siebie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wam sie laski poprzewracało,najwazniejsze to makijaż i paznokcie.I w dodatku czas macie na plotkowanie i gadania bzdur i narzekania.Droga wolna na zasiłek i 500+ utrzymywac sie z urzedzu ,Taka jest moja opinia pozdrawiam....

nowicjusz

Witam prosze o przedstawienie sytuacji w dziale UR. mile widziane opinie dot. przełożonych,atmosfery, zarobków, nadgodzin , i ogólnie....

wyga
@nowicjusz 16.03.2016 12:31

nie ma nadgodzin, właśnie się wjebałeś w czterobrygadówkę

Zostaw opinię o HL Distribution Centre Europe Sp. z o.o. - Gliwice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie HL Distribution Centre Europe Sp. z o.o.