DAGMA Bezpieczeństwo IT

Opinie o DAGMA Bezpieczeństwo IT

Bartek

Ponad 3 lata temu byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie DAGMA. Przyjechałem do Katowic z Poznania. Mam długoletnie doświadczenie w branży IT, gdyż pracowałem u dwóch sporych integratorów oraz u klienta koncowego w dziale informatycznym. Oczekiwałem konkretnej rozmowy i profesjonalnego zachowania od potencjalnego pradcodawcy. Naprzeciw usiadło kilkoro znanych osób z firmy DAGMA. Ustawiono kamerkę i zapytano czy nie mam nic przeciwko nagrywaniu. Zaczęły się pytania i.... jedna pani z uporem maniaka zaczęła dopytywać mnie o ulubiony sport. Nie jestem sportowcem, ale w przeszłości i dziś zdarza mi się pokonywać kilkunasto-, kilkudziesięciokilometrowe wypady rowerowe. Stanęło zatem na jeździe rowerowej, a jako sport - kolarstwo. Ale to nie wystarczyło. Pani chyba chciała na podstawie tego wysnuć jakieś cechy mojej osobowości. Rozmowa zakończyła się zaproszeniem do pokoju obok i test na kilku stronach papieru. Właściwie już nikt nie zainteresował się mną. Skończyłem coś tam sobie pisać, musiałem poszukać jakąś znudzoną sekretarkę, żeby raczyła te flepy zabrać. I to był ostatni kontakt z nimi. Wyszedłem z biurowca, wsiadłem do auta i wróciłem do Poznania. Nie odezwali się do mnie do dziś. Masakra jakaś to była. Czy dalej tacy beznadziejni są na rozmowach?

@Bartek

Widzę nadal olbrzymią rotację na stanowiskach handlowców - ogłoszenia o naborach na stałe wpisały się portale pracy. Wygląda na to że bardziej ich interesują rekrutacje niż współpraca....

@Piotr

Piotrze, nasza firma stale rośnie, a my szukamy kolejnych pracowników. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do udziału w rekrutacji.

Kasia89

Czy pracodawca zawsze odzywa się po rozmowie z feedback-iem? Nawet jeżeli decyzja jest negatywna? Jestem ciekawa czy jest sens czekać

@Kasia89

@Kasia89 - jeśli wzięłaś udział w rekrutacji, to z pewnością otrzymasz informację zwrotną, niezależnie od tego czy decyzja będzie ona pozytywna czy negatywna.

@Kasia89

@Kasia89 - jeśli zależy Ci na szybszej informacji zwrotnej, napisz proszę do nas na adres rekrutacja@dagma.pl, zostawiając w wiadomości swoje dane kontaktowe. Odezwiemy się :)

potencjalny Asystent ds wsparcia technicznego

Dostałam telefon z zaproszeniem na rozmowę za 2 dni. Pani uprzedziła mnie o nagrywaniu rozmowy kwalifikacyjnej w celach rekrutacyjnych, potem nagranie jest usuwane (na stronie piszą, że pomaga im to porównywać kandydatów). Nic jednak nie wspominała o "teściku". W związku z tym moje pytanie, czy mam się go w ogóle spodziewać? Czy może odbywa się on na kolejnym etapie rekrutacji? Jestem także ciekawa czy test na poziomie gimnazjum / liceum z wiedzy o świecie w ogóle jest dalej aktualny? A przede wszystkim jakie zarobki na tym stanowisku? :) Dzięki za info ;)

@potencjalny Asystent ds wsparcia technicznego

Z rekrutacją bywa różnie. Z reguły są 3 etapy, czyli test, rozmowa i prezentacja, ale niektóre etapy mogą zostać pominięte, nie ma reguły. Być może będziesz miała tylko rozmowę, a być może rozmowę + test. Na teście są pytania z wiedzy podstawowej np. trzeba coś przetłumaczyć, obliczyć lub wytłumaczyć funkcjonalność. Zarobki ustalane są indywidualnie, ale jest to około 2 tysięcy złotych netto na początek.

anonim2

hahahaha 2000 zł??? Śmiech na sali....

@anonim2

Wynagrodzenie ustalane jest indywidualnie z kandydatem na podstawie jego doświadczenia, umiejętności i stanowiska na jakie aplikuje.

Czy rozmowa rekrutacyjna w DAGMA Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Rozmowy rekrutacyjne prowadzimy w języku polskim, podczas których sprawdzamy deklarowaną znajomość języka angielskiego kandydatów - zadajemy jedno lub kilka pytań i prosimy o odpowiedź w języku angielskim.

Firma DAGMA Bezpieczeństwo IT prowadziła rekrutację na stanowisko Manager ds. rozwoju rynku klientów kluczowych. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
Adrian

Firma stosuje nieetyczne praktyki handlowe. Po podaniu danych waszego klienta (wymaganych do wyceny podobno) kontaktują się z klientem za plecami i oferują swoje rozwiązania. Przestrzegam przed współpracą z tą firmą!!!

@Adrian

W 100% polecam. U nas po zgłoszeniu dwóch duży projektów przenaszych klientów DAGMA po uzyskaniu informacji o kliencie zadzwonila do niego i przejęła klienta. (usunięte przez administratora) !!!!

@Adrian

Nasza polityka jest jasna i niezmienna od lat – zawsze chronimy pracę i kontakty naszych partnerów. Nie są nam znane przypadki, o których wspominasz, dlatego chcemy bliżej przeanalizować zgłaszane sytuacje. Prosimy o kontakt z kierownikiem działu handlowego – Łukaszem Robakiem – robak.l(at)dagma.pl

Lazarus

Cześć wszystkim, orientuje się może ktoś, jaki jest przedział wynagrodzeń na stanowisko Junior Projekt Manager? Chodzi o wartość mniej, więcej żeby złapać poziom wynagrodzeń.

Przemysław
@Lazarus

Widzę, że na chwilę obecną niestety nie otrzymałeś odpowiedzi na Twoje pytanie związane z poziomem wynagrodzeń, dlatego zastanawia mnie, czy zdecydowałeś się aplikować na to stanowisko?

Sebastin

Ja w ciągu 2 tygodni przeszedłem cała rekrutacje. Na każdym etapie miałem konkretna informacje co będzie na kolejnym kiedy się odezwa itd. Biuro nowoczesne, pracownicy bardzo mili. Sami rekrutujący mocno profesjonalni i konkretni. Nagrywanie rozmowy faktycznie było, natomiast uprzedzali o tym i nie czułem dyskomfortu. W firmie widać uśmiechniętych i zadowolonych ludzi. Mimo pełnego profesjonalizmu czuć swobodna atmosferę pracy. Klasycznie większość komentarzy od ludzi którym się nie udało i musza sobie to jakoś odbić.

W
@Sebastin

Hej Sebastian, powiedz na jakie stanowisko się ubiegałeś i czy przyjałeś ofertę? Kiedy była ta rekrutacja?

Romek

Generalnie dla tych którzy traktują pracę poważnie jest dobrze bo firma jest dobrym pracodawcą.

jasiek

na GoWork jak zwykle ludzie, którym wiecznie coś nie pasuje :) czy któryś z was negatywnie oceniających firmę i rekrutację do niej, osiągnął kiedyś jakiś istotny awans albo podwyżkę w swojej dotychczasowej karierze? pytam, bo chciałbym ocenić wiarygodność tych negatywnych opinii, sam czytałem litanie żałobne na temat 3 firm, w których mnie jakoś o dziwo się powiodło bo byłem zaangażowany i nie marudziłem. Na rozmowę w Dagmie się wybieram i liczę, że to może być ciekawy wybór

JJ
@jasiek

Hej @jasiek :) jak Twoja rozmowa w firmie Dagma? Udało Ci się zdobyć pracę?

Er

Po raz kolejny szukają specjalistów do PR i marketingu. Dwie poprzednie rekrutacje są powtórzone. Czy ktoś był na wcześniejszych rozmowach może i ma informacje na temat proponowanego wynagrodzenia? Swoją drogą, to ciekawe, że nie znaleźli odpowiednich kandydatów aż na dwa stanowiska. Ktoś może podzielić się swoimi wrażeniami?

@Er

Nadal szukamy kandydatów na te stanowiska. Jeśli posiadasz stosowne doświadczenie, aplikuj do naszej firmy.

Cloudyn

Czesc, dostalem zaproszenie na rozmowe ale przyznam ze przeczytalem proces rekrutacji i trochę mi to "smierdzi (usunięte przez administratora) - nagrywanie rozmow, co to jakies zoo jest? Czy może dział HR nie ma co robić ? Wyglada to bardzo nieprofesjonalnie. - jest tam coś o robieniu jakiejs prezentacji, jesli mi ktos każe robić prezentacje to przepraszam ale.. za darmo ? :) - czy zarobki dla osoby technicznej są możliwe w okolicach 10 000 netto? bo moze nie ma sensu abym tracił czas. .

@Cloudyn

Nagrywanie rozmów rekrutacyjnych pomaga nam wybrać najlepszego kandydata. Często miewamy bardzo dobrych kandydatów o zbliżonych kwalifikacjach, wtedy ponowne przejrzenie nagrania ułatwia nam podjęcie decyzji. Samo nagranie jest poufne i kasowane po zakończeniu rekrutacji. Podczas rekrutacji prezentujesz rozwiązanie zadania, które otrzymujesz od nas przed spotkaniem. Z kolei wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od umiejętności i zaangażowania samego pracownika. Oczywiście to Ty sam decydujesz czy bierzesz udział w rekrutacji i czy chcesz z nami pracować, czy też szukasz dla siebie innego miejsca.

Maja

@Jan z czwartku a czy zostałeś wcześniej poproszony o wyrażenie zgody na nagrywanie całej rozmowy? Przyznam, że nigdy się z tym nie spotkałam. Czy mógłbyś napisać też, jakie dokładniej zadawano Ci pytania? Dagma sp.zo.o nadal prowadzi rekrutacje i na pewno te informacje przydadzą się kolejnym kandydatom na te bądź też inne stanowisko.

Mucha
@Maja

Mam wrażenie po ogromnej rotacji ludzi tam pracujących, że najbardziej rozwiniętym działem w Dagmie jest dział kadr na testujący potencjalnych kandydatów.

@Mucha

Rozumiem, że w DAGMA występuje rotacja pracowników, bazując na Twoim wpisie. Jak ta sytuacja teraz wygląda? Czy jakieś kroki zostały podjęte, aby to zjawisko zmniejszyć? Każda informacja na ten temat będzie ważna dla osób interesujących się zatrudnieniem w tej firmie.

@Maja

Nasza firma bardzo szybko się rozwija i stąd niemal nieustanna potrzeba rekrutacji nowych osób do poszczególnych działów DAGMA. Zapewniam, że to główny powód poszukiwania nowych pracowników do naszej firmy.

@Mucha

Zawsze uprzedzamy o nagrywaniu rozmowy i prosimy o wyrażenie zgody w formie pisemnej przed samym spotkaniem (gotowy formularz). Same nagrania pozwalają nam lepiej porównywać poszczególnych kandydatów. Zależy nam na tym, by wszystkie etapy rekrutacji były jasne dla wszystkich kandydatów, dlatego przygotowaliśmy stronę (https://www.dagma.com.pl/Kariera/Rekrutacja#orekrutacji), na której szczegółowo opisujemy wszystkie jej etapy.

Miron

A ja uważam, że jak ktoś chce to zawsze znajdzie jakiś problem. Niektórzy najlepiej lubią narzekać!

Maja

@Ninjaboy, daj znać proszę jeśli będziesz miał więcej informacji o firmie. A czy coś wspominali o umowie dla nowych pracowników? Jak długo przewidziany jest okres próbny? Ktoś jeszcze z Was wypowie się na temat Dagma z Katowic? Jaka atmosfera w pracy?

ninjaboy

Ostatnio byłem tam na rozmowie. Tak jak z komentarzy poniżej nagrywają rozmowę trzeba wyrazić na to zgodę albo zrezygnować z aplikacji. Dostałem się na drugi etap, w którym trzeba przygotować prezentację na temat któregoś z ich produktu, nie wiem co to ma wspólnego z stanowiskiem specjalisty ds. technicznych, musi umieć sprzedawać ? Bez sensu, w każdym razie zobaczymy.

Maja

@Pani z Rudy Śl zadawanie pytań na wątku to właśnie jest pytanie o firmę na rynku pracy. Dopytywanie się o szczegóły nie musi oznaczać żadnej złej intencji. Konkrety i szczegóły pomagają zrozumieć kwestie o których rozmawiają pracownicy firmy. Możesz dla przykładu opowiedzieć, jak wyglądała Twoja rozmowa rekrutacyjna?

Pani z Rudy Śl

Trudno nie zauważyć, ze ktoś tu sam pisze sobie opinie i zadaje pytania "niby zainteresowana" aby "przesunąć w dół" negatywne posty. Prawdę widać tylko w kilku opiniach #Dagmax #tenzrozmowy #adrian #jan z czwartku.... Popytajcie o tą firmę na rynku, przed rozmową warto, szkoda, że ja tak nie zrobiłam. W mojej skromnej ocenie, firma rekrutuje w sposób dalece nieprofesjonalny. Oferta finansowa raczej na poziomie lat 90' Szkoda czasu.

Jan z czwartku

Generalnie z przykrością muszę podzielić negatywne opinie Przedmówców. 1. Pani sekretarka ewidentnie nie jest zainteresowana pomocą i udzieleniem choćby podstawowych informacji. Pytanie czy chcemy się czegoś napić, które w sytuacji oczekiwania na rozmowę winno być w dobrym tonie i czymś naturalnym, nigdy zdaje się tam nie padło. Siedzisz jak niechciany petent z Innym Kandytem wyraźnie zażenowanym. 2. Pan Rekrutujący nie potrafi nawet przeprosić za spóźnienie. Umawia poważnych ludzi co 20-30 minut, jak na casting do filmu klasy B. Rozmowę dotyczącą stanowiska wyższego szczebla (Manager....) prowadzi w pogniecionej koszuli i adidasach. W sumie garderoba to kwestia drugorzędną, ale daje do myślenia. 3. Rozmowa, a raczej jak ktoś już zauważył przesłuchanie, jest prowadzona w formie infantylnych pytań. Po odpowiedzi na pytanie ile chcialby Pan/i zarabiać, nasz Detektyw Rekruter z trudem udaje targające nim wewnętrzne konwulsje. Równiez jak już Ktoś napisał, „...prawie spadł z krzesła...” tak i wisienka ... nagrywają rozmowę kamerką, co jest żenujące samo w sobie, a jeszcze jeśli dodamy w/w. klimat to już po 5 minutach żałujemy, że straciliśmy cenny czas. Czy polecam? Tak, polecam tam nie wysyłać CV.

Maja

@xxx możesz powiedzieć, na jakie stanowisko aplikowałeś? @tenzrozmowy przeszedłeś pozytywnie proces rekrutacji lub przeszedłeś do następnego etapu, o ile taki jest? Może jest tutaj ktoś, kto pracuje już w Dagma i mógłby podzielić się opinią z perspektywy pracownika? Opowiedzieć, jak wygląda praca w tej firmie, jaka jest atmosfera, stosunek szefa do pracowników oraz między pracownikami? Wszystkie informacje są wartościowe.

xxx

Ta rozmowa to raczej przesluchanie niz rozmowa. Delikatnie tonem oskarzycielskim. Zdecydowanie nie podoba mi sie taka forma i styl.

Zostaw merytoryczną opinię o DAGMA Bezpieczeństwo IT - Katowice

• Jak się pracuje w DAGMA Bezpieczeństwo IT?

Zobacz opinie na temat firmy DAGMA Bezpieczeństwo IT tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DAGMA Bezpieczeństwo IT?

DAGMA Bezpieczeństwo IT