Opinie o BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Łódź

BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego
2 167 681 5 1
Związki Zawodowe BSH - Ogłosze
Nazwa działu: Produkcja

Szukamy odważnych i zdecydowanych osób chętnych do założenia związku zawodowego pracowników produkcji BSH. Skrzykniemy się na Goworku. Tutaj będzie nasz kanał infornacyjny. Chętni niech operują wyłącznie pseudonimami, takimi żeby nikt z Was nie został rozpoznany. Czas najwyższy stawić czoła niesprawiedliwości. Jak będą likwidować fabrykę pralek, wywalczymy wysokie odprawy. Bez organizacji związkowej nie będzie to możliwe. Pozdrawiamy. Czekamy na zgłoszenia. Na razie lajkujcie. Propozycje konspiracyjne są mile widziane.

Tak7Nie6
@Związki Zawodowe BSH - Ogłosze

Jakie hasło proponujesz,może "żyrafy wchodzą do szafy" :) Konspiratorzy się znaleźli,a w gacie robią bo kierownik patrzy.

Konspiratorzy
@Nick

No to jak nie konspiracja, to czas się oficjalnie zgodnie z prawem ujawnić i działać. Strajk to ostateczność.

@Konspiratorzy

Żeby strajkować musisz najpierw powołać grupę pracowniczą żeby wejść w spór zbiorowy z pracodawcą.Natomiast bierny protest można uruchomić natychmiast.Jednym ze sposobów jest wspomniana akcja krwiodawstwa.Tu nic pracodawca nie może zrobić.Tylko jak tu zorganizować ludzi bojących się własnego cienia.Mnie się to nie udało,i dałem spokój.

Rynek Nowy wpis
@Nick

Masz rację, że robimy w gacie jak kierownik patrzy. Ty też.

Gryzzli Nowy wpis
@Nick

Widzę, że jesteś świetnie zorientowany. W sam raz jesteś kandydatem na przewodniczącego. Problem w tym że nie każdemu można ufać. Dlatego potencjalnych kandydatów trzeba prześwietlić, zrobić wywiad środowiskowy i w pracy i po za nią. Prześwietlić wzdłuż i wszerz. Palarnia jest doskonałym źródłem informacji.

Nick Nowy wpis
@Rynek

Ja akurat załatwiam potrzeby fizjologiczne w miejscu do tego przeznaczonym.:)

lata Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Ideał dla niebieskich parciany :) co dostali po (usunięte przez administratora) ... :D A i (usunięte przez administratora) pokazali dla ruchania hehe

Muminek
Nazwa działu: Produkcja

Wiemy, że próbujesz prowokować i nagrywasz rozmowy.

Za dużo fałszywej elokwencji
Nazwa działu: Produkcja

O czym mówisz? Stop. Uszy więdną. Stop. Przyjmij krytykę. Stop. Przerost formy nad treścią. Stop.. Nie motywujesz. Stop. Nie słuchasz. Stop. Nie okazujesz zrozumienia stop. Zniechęcasz do siebie. Stop. Ucz się od najlepszych. Nie znasz się nie umiesz, zaufaj ludziom. Mówisz jak do małolatów. Stop. Ogólna ocena mierna. Zastanów się nad sobą ? Czy jesteś dobrze postrzegany? Przywödztwo autorytatywne nie ma przyszłości. Stop.

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Nazwa działu: Produkcja

Związki łatwo rozbic, wystarczy poróżnić ludzi w związkach zarobkowo prywatnymi podwyżkami, zawsze to takiego związku zapisze się też osoba mająca dobre kontakty z kierownictwem i dyrekcją że o koordynatytorach już nie wspomnę, zaczną się haki , żyłki , kłótnie , walka o 10.- . Musielibyście być pod płaszczem P. Dudy żeby rozumieć mechanizm działania i donoszenia i nie brać do związku byle kogo. To się nie uda bo dyrekcja pomacha banknotem 10,- jednemu da drugiemu nie i jesteście rozbici. Polak łasy na każde pieniądze nawet te najmniejsze.

@EKONOM

Nazwa związku musi być kluczowa odnośnie pralek - coś z pralkami, może "Z.Z. - NIEWYPRANI" . Nazwa jest chwytliwa i łatwa do zapamiętania. Pomyślcie nad tym.

@EKONOM

Ja proponuję NSZZ" Odwirowani",bo wyprani to wszyscy jesteśmy,z godności ludzkiej.Jako próbę proponuję legalne ograniczenie produkcji na dwa dni.Wystarczy że w każdym zespole połowa ludzi pójdzie jednocześnie oddać krew.Należy się wolny dzień,a pracodawca nie ma nic do gadania.Drugiego dnia idą kolejni.Mogę nawet zorganizować akcję wyjazdową w stacji krwiodawstwa.... Cel szczytny,a i kierownictwo może zauważy wreszcie nasze problemy.

Tak może być
@EKONOM

Konspirację rozbijają konkretni doręczyciele wiadomości wartych konkretne pieniądze.

Compliance

Wybory na przedstawiciela załogi tylko te zrobione w tym roku można uznać za prawdziwe demokratyczne. Choć przydaliby się niezależni obserwatorzy takich wyborów.

ktos
@Compliance

może z ONZ?

@Compliance

Jakiej załogi?To nie te czasy... Teraz to tylko zbieranina przypadkowych ludzi.Ukraińcy nie znaju nie ponimaju,leasing słowem nie piśnie bo liczą na umowy,starych pracowników zastała garstka,a brygadziści tylko uszy nastawiają ,o konfidentach już nie wspomnę...

Nazwa działu: Produkcja

Dawno tu nie zaglądałem,ale widzę że jacyś rewolucjoniści się pojawili. :) Nadmiar energii rozpiera?To może jeszcze podnieść normy(o ile jeszcze jakieś są). Chcecie protestów to zacznijcie od strajku włoskiego,niech się kierownictwo przekona jak wygląda produkcja.Tutaj płacz a na linii przepychanie urządzeń,odrabianie przestojów,i wyprodukowane ilości ponad normę.Jakość też się cudownie podniosła chociaż błędów jedzie cała masa.... Cud...

Tak7Nie
Mężowie zaufania.
Nazwa działu: Produkcja

Mężowie zaufania vel. marionektowi przedstawiciele załogi, wybrani bardzo dawno temu w odległej galaktyce. Załoga Was nie chce, wzywamy Was do podania się do dymisji. Dbacie tylko o swoje własne interesy i czas Was zmienić, tak samo jak wymieszano korków. Chcemy zmian. W Waszym przypadku personalnych.

Ktoś
@Mężowie zaufania.

Może referendum

Edukacja
Nazwa działu: Produkcja

Szkolenia w zakresie czym jest mobbing dla wszystkich pracowników, byłby mocnym podkreśleniem dla firmy, że robi wszystko żeby temu negatywnemu zjawisku zapobiegać.

Dział Personalny

Gratulacje Pani Iwonko. Wierzymy w Panią. Jest Pani dobrą i mądrą kobietą. Powodzenia i sukcesów. .

Kadra zarządzająca

Przydałoby się Wam zdanie egzaminu z prawa pracy. Jak można go nie znać, kierując pracownikami. To niestety jest powszechne, pracownicy z linii lepiej się orientują niż zarządzający w firmie, to tak jakby jeździli samochodem bez prawa jazdy. No to jest bardzo kompromitujące.

Nazwa działu: Produkcja

Równe traktowanie wszystkich pracowników.

Compliance

Przestrzeganie prawa wszystkich pracowników, jest kluczem do celu.

Atmosfera
Nazwa działu: Produkcja

Brak dobrej atmosfery, uniemożliwia osiąganie celów

Wiatr
Nazwa działu: Produkcja

Powiało choć trochę ciepłym powietrzem, mimo ujemnej temperatury na zewnątrz i bardzo wysokiej w środku. Jest nadzieja na lepsze.

TakNie
Przejmą narzekanie od Polaków
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Za parę zaledwie lat, narzekającym iwśród narodów europy, nie będą polacy, tylko Ukraińcy. Bieda oduczyła ich narzekania, bieda spowodowała motywację do nienarzekania. Mają w Polsce lepiej niż u siebie. Wojna niskie zarobki, korupcja, przestępczość wygnała ich z własnego kraju za lepszym życiem. Niegodnym Polskiego Pana jest wykorzystywanie Ukraińców. Oprócz godnego życia, wynagrodzenia jak również godnych warunków pracy oczekują zarówno Polacy jak i Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie. Jesteśmy Słowianami. Jedna rodzina, pod.warunkiem dobrego traktowania i godnych warunków pracy i płacy. Pozdrawiamy.

Nazwa działu: Produkcja

Kochani, cała siła w Ukrainie. Oni to udźwigną. To bardzo pracowici , mili i kulturalni ludzie. 0 narzekania.

Tak2Nie3
Bidon

Koniec roku, wielkie oczekiwania a skończy się jak zawsze dymaniem pracownika przez firmę. Jak zwykle premie będą żałosne albo wcale, cele tną jak tylko mogą, a podwyżki w styczniu, no to jest ciekawy temat. Chodzą słuchy że mają być konkretne, skończy się jak zwykle 100 zwykły szarak, pupilki dostaną wyróżnienia, każdy podpisze bo brak mu jaj by powiedzieć dość.

Tak6Nie
Nazwa działu: Produkcja

Nie ma się co bać prokuratora. Prokurator nie jest opłacany przez firmę. Ten, jeśli nie będzie przestępstwa, umorzy wniosek o postępowanie, albo odmówi jego podjęcia. Zastraszono Was, wykorzystują przewagę, że nie znacie prawa. Dlatego na Slido umarło. Osoby pomówione mogą skarżyć z oskarżenia prywatnego, prokuratura nie rozpocznie postępowania z urzędu. Ujawnienie adresów IP nie jest możliwe, jeżeli nie popełniono przestępstwa. Nie jedna firma próbowała pozywać Goworka do sądu za szkodzenie firmie i zamiast rozwiązywać problemy i przestrzegać obowiązującego prawa pracy, próbuje oskarżać serwisy typu GoWork na których możesz wyrazić niczym nie skrępowaną opinię. Nie lękajcie się, mówił Jan Paweł II. Korporacje, zamiatają problemy pod dywan ponieważ nie potrafią, powtarzam Nie Potrafią ich rozwiązywać. Dopiero jak prawda wypłynie na wierzch zaczynają się działania poprawy. Pozdrawiamy. Kreatywni.

Tak3Nie3
pracowity
@Kreatywni

ale bzdety

@pracowity

Sam jesteś (usunięte przez administratora), skoro nie potrafisz konstruktywnie odpowiedzieć.

Pracownik ze stazem

Po co te petycje do kierownika ,panie kierowniku zmiany sa potrzebne i koniec czas skonczyc stare uklady ,dobry koordynator sprswdzi sie w kazdym zespole ,a nie tak jak teraz niektore zespoly nie wyrazaja swojej opinii w ocenie koordynatora zeby miec spokój ,zla ocena ,warsztaty a potem cicha zemsta na pracownikach ktorych bedzie podejrzewal o złą ocene ,zmiany musza byc zeby cos naprawic w BSH

Tak6Nie1
Dobry pracoenik Rysiu
@Pracownik ze stazem

Zamienic ich bez pytania ,sami wysylaja ludzi bo sie boja ze w nowym zespole sobie nie poradzą ,Dyrekcja niech nie da sie zastraszyc ,normalny pracownik noe wazne z jakim koordynatorem bedzie pracowal ,zawsze sobie poradzi ,a skonczy sie lepszy gorszy ,stary kolega z linii itp.czas na zmiany panie dyrektorze brawoooo,czas na porządki

Tak6Nie1
Ara
@Pracownik ze stazem

Popieram zmiany sa potrzebne ,moze niektore zespoly dobrze wspolpracuja z koordynatorem ale to tylko nieliczne ,a i ocena koordynatora bedzie prawdziwa jezeli go inny zespol ,ludzie oceni ,po pół roku powinna byc przeprowadzona nowa ocena koordynatora i wtedy porownac rozne zespoły

@Pracownik ze stazem

Nie musi podejrzewać, login to twoj nymer pracownika, zawsze może jakiś cwaniaczek z gory donieść.

Tak4Nie1
Olo
@Pracownik ze stazem

Ciekawe po co taki twór jak koordynator?Chyba tylko po to żeby wkurzać ludzi swoim nieróbstwem. Dobiera sobie zastępcę który za parę groszy dodatku gania za niego,a sam na pogaduszki z kolegami.Każdy wie co ma robić,i bez tej o wszystko czepiającej się łajzy,praca idzie o wiele lepiej.A może zrobić tak że co tydzień inny pracownik jest brygadzistą.Każdy chciałby odpocząć,biorąc kasę za nic.

Tak7Nie2
Nazwa działu: Produkcja

Hej podobno ktoś z tłumu na zebraniu sie wyłamał

W sprawie czego?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego?

salamon
Nazwa działu: Produkcja

A ja sie pytam!? Skąd oni wzieli tych wszystkich kierowników magazynowych i jakie oni mają kwalifikacje i kompetencje!? Przecież to banda (usunięte przez administratora) ktorzy nie maja zielonego pojecia o niczym a tym bardziej o pracy magazynowej i logistycznej Ich objawiona Eureka! pod decyzją Dolozymy im wiecej pracy,to jest jedyne co oni potrafią a to kazdy potrafi. Pozwalniać tych półmozgow i zatrodnic prawdziwych fachowcow a odrazu bedzie sie lepie i bezpieczniej pracowało bo ten ktos bedzie miał chociaż pojecie popartą doswiadczeniem i logicznym mysleniem.

Rekomendacja

Dołącz do nas, napisz niczym nieskrępowaną opinię. Na Slido już nie będziesz mógł się wypowiedzieć anonimowo. (usunięte przez administratora)

Tak5Nie3
Ktosiek

Śmiać mi się chce z płaczu niektórych osób po podwyżkach, narzekają a podpisują co im koordynator podstawia nie wiedząc o tym że jak uda mu się wam wcisnąć co jemu dali to on ma z tego całkiem niezłe pieniądze a może i nawet większą podwyżkę. Gdyby nie było podpisów byłyby tzw aneksy do aneksów a że mimo biadolenia każdy składa podpis to dyrekcja jest w 7 niebie, koordynator mimo przykrego dla was spojrzenia i niezrozumienia dlaczego tak mało dostaliście w duchu się cieszy z każdego podpisu bo on już wie ile jest do przodu. Przecież lepiej dyrekcji dać koordynatorowi +500 a wam + 100 niż na odwrót i wierzcie mi że każdy koordynator to wie, czysta matematyka, tylko przed wami grają głupa i niby niezrozumienie czemu to tak. Szkodą że ta dwulicowość jest waszym kosztem. Brawo B/S/H wy wiecie jak ludzi r....ć

Tak30Nie6
zart
@Ktosiek

No morale po podwyżkach sięgnęły tak zenitu że ciężko powiedzieć jaka frekwencja będzie po weekendzie. Na pewno mnóstwo ludzi zadeklarowało szukanie innej pracy w między czasie.

Tak17Nie1
@zart

Właśnie wysłałam CV do miele... Już straciłam nadzieję, że cokolwiek w bsh się zmieni na lepsze :(

Tak17Nie3
Ano
@pracownik suszarek

Miele i jeszcze raz Miele. Na tym forum ta firma przewija się co chwilę. Większość chce tam iść, a tak naprawdę nie wiadomo jak tam będzie. Może się okazać że wpadniemy z deszczu pod rynnę. Z drugiej strony, kto nie ryzykuje ten nie wygrywa. Prawda? Wiem że Miele proponuje na start całkiem niezłe pieniądze na produkcji. Większe niż w Bsh. Tylko nadal nie wiadomo jak tam będzie. Podwyżki w bsh są śmieszne. Jak tak dalej pójdzie to będą tu pracować sami Ukraińcy do których osobiście nic nie mam. Przyjechali tu przecież zarobić. Reszta albo się dostosuje, albo zostaje poszukiwanie innej pracy.

Tak11Nie6
@Ano

Nie sądzę, że w miele będzie gorzej niż jest teraz w bsh. A 3,6 tys. podstawy robi różnicę ;)

Tak15Nie2
suszarkowiec
@pracownik suszarek

jeśli o mnie chodzi to ostatnie spotkanie w namiocie przebrało miarkę, aplikowałem do Miele tego samego dnia

Tak13Nie2
z pozdrowieniem
@zart

Pracowałem w BSH i taki socjal plus coroczne podwyżki nawet małe to fajna sprawa . Pamiętajcie, że są firmy ,w których na taki socjal trzeba najpierw zapracować , nie mają tego od pierwszego dnia pracy... A coroczna podwyżka hehehe.. jest mniejsza niż w BSH lub wcale jej nie ma bo dyrektor ma inne zdanie i na temat pieniędzy mówi krótko , droga wolna...

Tak4Nie14

Oszołom manager z biura?

Tak9Nie3

Jak pracowałeś to po co tu jesteś na forum? Tęskno Ci? Ale ściema

Tak6Nie4
z pozdrowieniem
@Mama :)

Nie leserze chcę uświadomić, że praca to nie koncert życzeń ...Socjal w BSH nie jest taki najgorszy.

Tak4Nie12
Fsh
@Ktosiek

Dawno takich głupot nie słyszałem , nawet odpalając TVP można usłyszeć coś rozsadniejszego. Ale jaka głowa takie opinie , durnota do kwadratu kolego ktosiek . Jeśli ty takim pracownikiem jesteś jak wyciągasz wnioski/domysły , to współczuć wszystkim którzy z tobą maja do czynienia cokolwiek.

Tak10Nie4
@z pozdrowieniem

Pasują te słowa do jednej osoby z BSH... Socjal jest z naszych zarobkow, przeanalizuj pasek Panie Pozdrawiaczu były pracowniku. Nie martw się o "nas" jak już nie pracujesz :D

Tak8Nie
@Ktosiek

Ktosiek piszesz równie durne rzeczy jak durny jest twój Nick. Żaden z koordynatorów nie miał żadnego wpływu na podwyżki a tym bardziej nie dostał w związku z tym żadnych pieniędzy. Bzdura kompletna. Mam wrażenie że to nie brak wiedzy z Twojej strony tylko celowe działanie aby przekierować złość pracowników z kierownictwa na koordynatorów.

TakNie5
krolik
@Ktosiek

Nowi pracownicy dostają często więcej niż doświadczeni pracownicy w fabryce suszarek. To chyba najbardziej kłuje w oczy niesprawiedliwym podejściem do ludzi. Nikt nie chce tego spokojnie wyjaśnić, ale wiadomo, że nowy pracownik nie chce podjąć pracy za mniej, a stary pracuje cały czas za mniejszą stawkę i nie odchodzi to znaczy, że nie odejdzie tak łatwo. Przykład - nowy wózkowy w logistyce 3700 podstawy, stary (5 lat pracy) po podwyzce 3500. Trzeba rozmawiać...

Tak4Nie13
zielony
@z pozdrowieniem

Te wszystkie dodatki o których mówisz zgadzam się o.k ale za jaką pracę to praca niewolnicza chyba że po układzie trafiłeś do firmy to wtedy miałeś luz .

Legalna
@pracownik suszarek

No w Bsh 2700 brutto na start bez premii a tam w Miele 3600 brutto na start ;) w Bsh norma 930 sztuk a w Miele mniej niż 400 ????????????????

@Legalna

Skąd takie info o wynagrodzeniu w bsh? Bo jeśli jesteś pracownikiem, to ktoś Cię robi w(usunięte przez administratora) z wypłatą ;) A w Miele przez pierwsze pół roku nie dostajesz żadnej premii, więc wcale więcej nie wychodzi jednak. I żeby nie było, nie mówię, że w bsh jest dobrze... Ale nie jest gorzej z kasą niż gdzie indziej. A co do normy to Miele jest dopiero w fazie testów, więc taka norma to i tak sporo...

TakNie2
Kejkokolorum
@pracownik suszarek

Ale ale, jeśli nawet 30 procent przejdzie, a już kilku łebków siedzi w Miele to będzie takie drugie Bebe z Ha.

@Ktosiek

Witam, Generalnie się nie udzielam i od razu muszę powiedzieć ze od kilku lat to ja rozdaje "aneksy" i nigdy powtórzę nigdy nie dostałem "kasy" za to ze ktoś nie dostał, mało tego sam niejednokrotnie dostałem aneks z mniejsza kwotą niż moi pracownicy a wnioskując o podwyżkę da pracownika nigdy nie żałowałem "nie swojej kasy" jeśli naprawdę pracownik zasługiwał na podwyżkę ciężka pracą a nie stażem czy innymi opisywanymi tutaj głupotami które nie wpływają na efekt pracy. Jeśli znasz taki przypadek to napisz tu nawet inicjały tej osoby , lub zmianę oraz zakład a gwarantuje ze tej sprawy tak nie zostawię bo takie zachowanie psuło by opinie całej kadrze !

@Legalna

ctr+c /ctr v bo szybciej ; Jedno się zgadza na suszarkach jest praca sezonowa ale to nie jest wyjątek za miedza u konkurencji jak były lodówki było tak samo, nie będę się wypowiadał na temat większości wpisów bo chciałbym aby autorzy zaczęli pisać o faktach nawet przytaczając inicjały i daty zdarzeń, wiec: 1. w wysokim sezonie praca 3 zmiany 6-7 dni w tygodniu w zależności od zmiany. możliwe nadgodziny w tygodniu np praca 9-10 godzin 2. w niskim 2 zmiany 4-5 dni w tygodniu 3. urlop wakacyjny zaplanowany na początku roku i w tym czasie nie ma pracy dodatkowo bonusy materialne które można wydać: 1. Co miesiąc maksymalne dopuszczone dofinansowanie do posiłków czyli 190 zł na kartę która można płacić poza zakładem. 2. Co miesiąc 50 zł do wyboru pomiędzy sportowymi kartami lub przelaniem kasy na kartę płatniczą. łącznie 240 zł do wynagrodzenia (pewne) co miesiąc (~1,5 zł / godz extra) tego to już prawie nikt nie liczy: Raz w roku na święta dodatkowa premia na święta dla pracownika (im mniej zarabiasz tym większa) oraz jeśli masz dzieci to dodatkowo kasa na każde dziecko. Dodatkowo jeśli korzystasz (jeśli nie, to niestety nie ma rekompensaty) opieka medyczna ze darmo oraz preferencyjna cena dla rodziny (coś ok 230 dla całej rodziny lub około 80 zł na 1 osobę)+ ubezpieczenia, ekwiwalent za pranie itp. Preferencyjne pożyczki, dofinansowania, woda, jabłka czy zniżki dla pracowników - ok dla niektórych nie ma co liczyć wiec nie ma co się rozwodzić a szkoda ze nie wszyscy o tym mówią Ps. co do stawek mało kto podaje ze to stawka miesięczna (zależna od wielu aspektów) + premie miesięczne + premia za ocenę (tylko leń nie ma dużej bo jak pisaliście wystarcza bzdety aby mieć już 200 zł miesięcznie a jak ktoś się postara to 300)+ premia roczna (nie ta sama co świąteczna), od nowego roku to wszystko wchodzi w stawkę brutto (liczone do nadgodzin / urlopów itp) a wtedy zobaczą ze nie jest to tyle ile tu piszą i nagle niektóre oferty nie są już tak interesujące. ( no ale większość tutaj nie widzi całej kwoty a z matematyką bywa rożnie ..) Błagam nie kłamcie a jak już chcecie informować to proszę o wpisanie wynagrodzenia brutto z paska oraz ilość nadgodzin bo poza tym co napisałem jest za: niedziele płacone, nadgodziny z tygodnia płacone oraz za każda sobotę dzień do odbioru (najczęściej niski sezon) i dodatkowo stała kwota jako premia za elastyczność (praca w soboty) Aby było jasne nie piszę ze jest najlepiej czy najgorzej ale podaje fakty a do osoby wybierającej należny ocena a często stawka godzinowa wyglądająca na większa w rozliczeniu rocznym daje sporo mniejsze zarobki wiec nie zawsze .... ktoś daje więcej

Tak5Nie6
Zezowaty_ptak
@Pracownik BSH

Zapomniałeś dodać wodę w dystrybutorach i darmowe toalety. Godziny z tygodnia nie są wypłacane, bo obowiązkowo koordynatorzy mają "czyścić pracowników" z nadgodzin na koniec okresu rozliczeniowego. Możesz o tym nie wiedzieć bo pewnie w biurze macie inaczej. Socjal opisałeś uczciwie, ale godziny pracy już raczej słabo. Niski sezon jest coraz krótszy, a 4 dni pracy to raczej też fikcja bo w wole organizowane są naprawy lub szkolenia. Dodatkowo, nadgodziny są zabierane za wszelkiego rodzaju postoje, oczywiście nawet nie te z winy pracownika. Godziny wtedy oczywiście są oddawane 1:1 a nie jak powinny być 1,5:1. Medi.over (pakiet medyczny) dla rodziny to śmiech. Oczekiwanie na specjalistę z abonamentu około miesiąca, bez abonamentu to góra dwa dni. Jeśli ktoś ci się nie spieszy to spoko. Nigdy nie miałem urlopu zaplanowanego na początku roku, za to niejednokrotnie w maju/czerwcu (likwidacja którejś zmiany, ze względu na niski sezon) zmieniano zmiany i czas urlopu który można było wyliczyć samem szedł się ... Tak więc pisz prawdę, nawet tą niewygodną, a nie same superlatywy.

Tak6Nie2
@Pracownik BSH

Skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle?Kiedy będziemy po prostu produkować,bez wrażenie uczestnictwa w jakimś chorym przedstawieniu?

Tak10Nie
Lili
@pracownik suszarek

A z miele teraz chcą wracać do nas jak się dowiedzieli o podwyżce od stycznia

Zezowaty_ptak
@Lili

Podwyżce czego? Chyba normy.

@Lili

Jaka znowu podwyżka?Przecież zabierają premię roczną,a właściwie premia ta będzie płacona w miesięcznych ratach.W skali roku wynagrodzenie spadnie,chyba że ktoś będzie pracował po 12 godzin,a to już zwykła (usunięte przez administratora).

Tak6Nie
nyga
@Ktosiek

koordynator nie podklada aneksow do podpisania tylko kierwonik tak wiec smiac to z ciebie mnozna sie

fred
@Ktosiek

...Tak po części masz rację, ale jak nie podpiszesz to zostaniesz na tej stawce co byłeś,(usunięte przez administratora) ....bez wyjątku taka polityka tej firmy, wiec tak nie do końca z tymi podpisami prawda.

Stary pracownik BSH
@Ktosiek

Bzdury piszesz. Większość koordynatorów nie dostała podwyżek już od wielu lat. Pracownicy dostają małe ale jednak podwyżki inflacyjne a koordynatorzy nic. 500+ dostają tylko młodzi przy przeszeregowaniu.

Kierownik
@Stary pracownik BSH

teraz to ja się z tobą nie zgodzę. Koordynatorzy też dostają inflacyjną podwyżkę. Niestety jest ona zawsze najniższa z możliwych, bo jak twierdzi dział personalny, inaczej nasze pensje były by za wysokie. Czyli jak podwyżka wynosi 2%-5% to koordynator zapewne dostanie 2%, no chyba, że mu grupę zaszeregowania zmieniają, to wtedy będzie lepiej. Wiem co pisze, bo wiele lat pracowałem na linii jako koordynator.

Szczery
@Pracownik BSH

Prawda . Dobrze napisane .

Andrzej
Nazwa działu: Produkcja

Czy to prawda w BSH mozna zarobić 5200 na miesiąc z nadgodzinami?

Tak4Nie5

Można,jako koordynator.

Tak2Nie1
@Nick

Eeee... Nawet jako koordynator to chyba tylko brutto.

Nicknick
@Nick

Niestety,netto.Za mniej nie opłacałoby się tak zeszmacić,żeby dawnych kolegów gnębić.A swoją drogą w tym sezonie wyjątkowo ich dużo.Teraz wiadomo dlaczego podwyżek nie było.

Tak8Nie
Alojzy
@Nicknick

Oddam ci całą moją miesięczną wypłatę jak mi pokażesz 5200 netto na moim pasku. Oddam ci drugą miesięczną wypłatę jak mi pokażesz kiedy i gdzie cie gnębią i gnoją. W sianiu nieprawdy i plotek to jesteście dobrzy. Żebyście pracowali z takim samym zapałem, a nie co chwila na fajeczkę.

Tak11Nie5
Nick....
@Alojzy

W ten sposób wzbogaciłem się o dwie wypłaty,i to nie byle jakie,oraz informację ,że w tym nowoczesnym zakładzie pracownicy siedzą sobie na palarni,a produkcja sama się robi.Oki,kiedy i gdzie ta kasa do mnie wpłynie?

Tak8Nie4
Alojzy
@Nick....

Wtedy kiedy udowodnisz to o co prosiłem. A walczysz o 10 400 zgodnie z twoimi wytycznymi więc warto.

Tak5Nie
Al123
@Alojzy

Są tacy kordynatorzy co mają takie pieniążki a i paru poleciało za niewłaściwe zachowanie wobec pracowników więc nie szalej z tymi tysiącami

Tak7Nie2
@Alojzy

W takim razie opublikuj swój pasek żebym mógł wskazać gdzie są te pieniądze,a odnośnie zachowania,może porozmawiamy w obecności kogoś z kadr,bo niestety dane osobowe są chronione i nie mogę tu opisać poszczególnych jegomości.

Tak3Nie1
Legalna

Jak będziesz robić codziennie po 13 h + TPM na agencji pracy to 4000 zł netto

Mario
@Alojzy

Mapa Koniu!Pracuje tam od 2012r ponad 3 lata przez agencję a twoi kolesie przechodzili na etaty po 3 miesiącach ,nie jeden nie dwóch,kiedy zapytałem kiedy dla mnie będzie wakat to powiedziałeś że muszę się bardziej postarać a co miesiąc po min 40 nadgodzin robiłem.Nie cwaniaku że mobbingu nie ma,ludzie pracują bo trzeba z czegoś żyć,gnojenie to zła nazwa ale są tam tacy co nie powinni kierować ludźmi bo chamy do potęgi.

Tak11Nie2
@Mario

Czy wy znacie definicje mobbingu? Dla was każdy kto wam nie da w sobotę wolnego, albo nie da podwyżki, czy umowy (bo jesteście nie do końca dobrzy w pracy) to was mobbinguje. Gratuluję (braku) myślenia. I tu właśnie jest problem. Jak toś się wykazuje to nazywacie go przydupasem i wyśmiewacie go, ale jak zaczyna czerpać z tego profity, to wtedy wy jesteście niedoceniani. Dam przykład: awaria, większość ekipy stoi na pogaduszkach, duża część poszła na fajkę, a jedna osoba pomaga koordynatorowi. Po awarii spotyka się ta osoba ze złośliwymi komentarzami ze strony większości ekipy. Ta zawsze pomagająca osoba zostaje z-cą koordynator. Automatycznie staje się przydupasem, osobą ze znajomościami, mającą rodzinę wśród dyrekcji. Jeszcze gorzej mają panie, bo one w/g was awanse zapewniają sobie tylną częścią ciała. Tego nie widzicie, bo wy jesteście wspaniali, a inni są źli.

Tak14Nie2
@Sandra

Koordynator,jak sama nazwa wskazuje,jest od koordynowania działań pracowników także w czasie awarii.Jeśli przy takim samowolnym pomaganiu dojdzie do wypadku padnie pytanie"a kto ci kazał" ,i co? Człowiek uczy się na błędach,a przynajmniej powinien.Jeśli po latach zaangażowania profity zbierali inni to chyba kiedyś wypadałoby przestać być frajerem.Uważasz że wszystko jest w porządku,i tylko malkontenci się czepiają?Szkoda że nie można tu przytaczać konkretnych przykładów.Gdyby ktoś był zainteresowany służę nagraniami przedstawiającymi zaangażowanie co niektórych promowanych i promujących.

Tak7Nie1
@Nick

O jakim samowolnym pomaganiu piszesz, bo nie doczytałam o tym w moim tekście? A jak już piszemy o samowolkach, to oddalenie się na fajkę nią nie jest? Jakby oddalający dostał notatkę służbową to byś pisał, że mobbing i prześladowanie. A jakoś nie ustosunkowałeś(aś) się do tego. Wygodnie przemilcza się niewygodne fakty.

@Sandra

Kto pracuje w tym czasie kiedy pracownicy siedzą na palarni,i dlaczego koordynator nie reaguje?Czyżby tylko niektórzy mieli takie przywileje?

Tak3Nie1
Mateo
@Alojzy

Cześć możemy pogadać przez tel? Chciałbym dowiedzieć się więcej ;)

@Nick

Wyraźnie napisałam, że podczas awarii. Raczej trudno się rozdwoić, jak kontrolujesz usuwanie awarii, to nie możesz być w dwóch miejscach na raz. To chyba dość logiczne.

Nicknick
@Sandra

Za logiką kobiety trudno nadążyć,ale niech będzie że my niedobrzy pracownicy produkcji masowo biegniemy na palarnię,podczas gdy koordynator z zastępcą dzielnie walczą o utrzymanie produkcji.Chyba jednak pracujemy w różnych zakładach.

Tak3Nie4
Zdzisiek
@Andrzej

Rozpoczynający pracę w Lidlu pracownik magazynu obsługujący wózek widłowy może liczyć na pensję w wysokości 4050 zł brutto. Po trzech latach pracy jego wynagrodzenie wzrośnie do 4900 zł brutto. Nowy pracownik sklepu otrzymuje od 3100 do 3850 zł brutto – w zależności od miejscowości. Po dwóch latach jego wynagrodzenie wzrasta do 3450 zł brutto w małych miejscowościach i do 4350 zł brutto w aglomeracjach.

Byly
@Andrzej

Pracowałem w BSH jako operator pras w fabryce suszarek między 2005 a 2008. Po 2 latach pracy jak przychodziłem dodatkowo dwa razy w miesiącu w niedzielę na remonty maszyn(płacone 200%) to miałem od 3000 do 3300 zależało jak tam.z premiami bylo, ale nigdy nie rozumiałem od czego te premie zależą. Dodam że za moich czasów w niedzielę przychodzili tylko z utrzymania ruchu i operatorzy pras nie wiem jak dzisiaj. Myślę że po tylu latach ta piątka może jest możliwa jak.ktos dłużej pracuje, ale widzisz jacy sa ludzie zamiast napisać ile zarabiają to płaczą w komentarzach jak to źle.

Tak2Nie3
ASKIER
Nazwa działu: Finanse
@Zdzisiek

Tyle że pracownik Llidla pracuje na 3/4 etatu. Teraz weź kalkulator i policz ile faktycznie zarabia się w Lidlu i (usunięte przez administratora) głupot

TakNie3
Pracownik montażu
@Sandra

Jak jest awaria maszyny to od tego są mechanicy więc co tu gadać każdy korzysta z przerwy(usunięte przez administratora)

Gabriela
@Pracownik montażu

A na jakim stanowisku Ty pracujesz w BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego, na czym polega Twoja praca? Widzę, że wiesz sporo na temat tej firmy. Będę wdzięczna, jeśli powiesz coś o wymaganiach do tej pracy, rodzaju umowy, w jakim systemie się pracuje i po ile godzin. Dziękuję!

@Gabriela

Jedno się zgadza na suszarkach jest praca sezonowa ale to nie jest wyjątek za miedza u konkurencji jak były lodówki było tak samo, nie będę się wypowiadał na temat większości wpisów bo chciałbym aby autorzy zaczęli pisać o faktach nawet przytaczając inicjały i daty zdarzeń, wiec: 1. w wysokim sezonie praca 3 zmiany 6-7 dni w tygodniu w zależności od zmiany. możliwe nadgodziny w tygodniu np praca 9-10 godzin 2. w niskim 2 zmiany 4-5 dni w tygodniu 3. urlop wakacyjny zaplanowany na początku roku i w tym czasie nie ma pracy dodatkowo bonusy materialne które można wydać: 1. Co miesiąc maksymalne dopuszczone dofinansowanie do posiłków czyli 190 zł na kartę która można płacić poza zakładem. 2. Co miesiąc 50 zł do wyboru pomiędzy sportowymi kartami lub przelaniem kasy na kartę płatniczą. łącznie 240 zł do wynagrodzenia (pewne) co miesiąc tego to już prawie nikt nie liczy: Raz w roku na święta dodatkowa premia na święta dla pracownika (im mniej zarabiasz tym większa) oraz jeśli masz dzieci to dodatkowo kasa na każde dziecko. Dodatkowo jeśli korzystasz (jeśli nie, to niestety nie ma rekompensaty) opieka medyczna ze darmo oraz preferencyjna cena dla rodziny (coś ok 230 dla całej rodziny lub około 80 zł na 1 osobę)+ ubezpieczenia, ekwiwalent za pranie itp. Preferencyjne pożyczki, dofinansowania, woda, jabłka czy zniżki dla pracowników - ok dla niektórych nie ma co liczyć wiec nie ma co się rozwodzić a szkoda ze nie wszyscy o tym mówią Ps. co do stawek mało kto podaje ze to stawka miesięczna (zależna od wielu aspektów) + premie miesięczne + premia za ocenę (tylko leń nie ma dużej bo jak pisaliście wystarcza bzdety aby mieć już 200 zł miesięcznie a jak ktoś się postara to 300)+ premia roczna (nie ta sama co świąteczna), od nowego roku to wszystko wchodzi w stawkę brutto (liczone do nadgodzin / urlopów itp) a wtedy zobaczą ze nie jest to tyle ile tu piszą i nagle niektóre oferty nie są już tak interesujące. ( no ale większość tutaj nie widzi całej kwoty a z matematyką bywa rożnie ..) Błagam nie kłamcie a jak już chcecie informować to proszę o wpisanie wynagrodzenia brutto z paska oraz ilość nadgodzin bo poza tym co napisałem jest za: niedziele płacone, nadgodziny z tygodnia płacone oraz za każda sobotę dzień do odbioru (najczęściej niski sezon) i dodatkowo stała kwota jako premia za elastyczność (praca w soboty) Aby było jasne nie piszę ze jest najlepiej czy najgorzej ale podaje fakty a do osoby wybierającej należny ocena a często stawka godzinowa wyglądająca na większa w rozliczeniu rocznym daje sporo mniejsze zarobki wiec nie zawsze .... ktoś daje wiecej

@Nicknick

Przestałam czytać po "Za logiką kobiety trudno nadążyć" - ty zapewne jesteś wulkanem intelektu, dźwigającym cały ten zakład i bez ciebie norma nie zeszłaby nigdy

Szczery
@Byly

Zarabiają dobrze , ciągle płaczą że odejdą a i tak nadal pracują bo gdzie oni za te pieniądze prace w Łodzi znajdą .Nie liczy się średniej miesiecznej tylko średnią roczną , a ta w pirównaniu do innych firm jest bardzo dobra .

TakNie3
fred

Mam nadzieję że zrobią minute ciszy, i nie jest ona tylko dla wybranych, dla tych mułów w czarnych koszulkach...

Pracownik montażu
Nazwa działu: Produkcja

mozna wiedziec z jakiego obszaru linie czy prasy

Ano
@Pracownik montażu

Co się stało? Proszę o więcej informacji.

Olo
Nazwa działu: Produkcja

Norma ponad wszystko, zdrowie i życie ludzi nie ma tu żadnej wartości.

Tak5Nie
Dział Komunikacji BSH-PL
Nazwa działu: PR

Prosimy o niepublikowanie oraz niepowielanie fałszywych informacji na temat śmierci pracownika w miejscu pracy. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i najbliższych w tych trudnych chwilach.

Sopel
@Olo

I to jest prawda a ja mam to wiadomo gdzie wole się nie wyrobić niż mam kogoś zabić

aaa
Użytkownicy czekają na odpowiedź 40 dni.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie i jak rekrutować do BSH? Gdzie wysłać CV?

Ww
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.

Witam , zastanawiam sie nad praca jako pracownik transportu wewnetrznego przez agencje bo widzialem ogloszenie.Tylko zastanawia mnie jak to jest z urlopem ( czy nie ma problemu samemu sobie wybrac koedy chce sie brac) oraz interesuje mnie jak to jest z dniami pracy np: piszecie , ze 7 dni w tygodniu czasamissie robi , czy wtedy sa jakies dni wolne w nastepnym tygodniu czy jak to wyglada.I jaka wychodzi wypłata miesieczna netto z premia.

Ron
Nazwa działu: Handlowy

Pracowałem w Bsh około roku na Jędrzejowskiej na drobnicy, przez agencje pracy. miałem wcześniej 5 letnie doświadczenie na magazynie i na wózkach, schemat pracy był podobny tylko bez skanera. I cóż mogę powiedzieć, dla mnie ta praca była lekka bo wcześniej kilka lat dźwigałem woreczki 25kg, nie raz robiłem za dwóch. Ale do czego zmierzam... Mimo starań, (usunięte przez administratora), etatu się nie szło doprosić, żeby coś załatwić w bsh nir wystarczy ciężko zasuwać i się starać... Trzeba jeszcze dobrze lizac (usunięte przez administratora) kierownikowi, podgadywać, chwalić... do czego ja nigdy się nie zniże. Po 2 miesiącach pracowałem już jak kilku letni pracownik nie raz nawet i lepiej. Gdy spytałem kierownika o etat lub podwyżke to powiedział że jeszcze możesz zaczekać... a podwyżke zaproponował 50gr brutto za pół roku... Śmiech przez łzy... Zrobiłem kurs na wózki regałowe I wjo, ani razu na niego nie wsiadłem bo kierownik kazał tylko pracownikom bsh... Chciałem iść na wózki z łapami też sie nie dało załatwić... Zarobki nie były tragiczne ale jeśli chodzi o jakiś rozwój podwyżki etat czy praca na lepszym sprzęcie to bez wazeliny do kierownika nie idzie nic załatwić... I najlepsze że etat dostała osoba która przyszła pół roku po mnie i którą sam uczyłem pickowania.. jak się o tym dowiedziałem to miesiąc później się zwolniłem bo 2800 to dostane na każdym magazynie z moim doświadczeniem ale z szansą na lepsze zarobki a nie staniem w miejscu w tym śmiesznym bsh. Także jak chcesz dobrze zarabiać w bsh to ciężka i rzetelna praca (usunięte przez administratora) da...

@Ron

Kolejny przykład tego że zakład nie płaci za doświadczenie,a wynagrodzenie jest zależne od tego kto cię promuje.Przeciętny pracownik nie ma dostępu do szkoleń,do informacji,z wyjątkiem tych które koordynator uzna za stosowne mu przekazać.Dyrekcja może sobie temu zaprzeczać,ale takie są fakty.

Zostaw opinię o BSH Sp. z o.o. Sprzęt Gospodarstwa Domowego - Łódź

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie