Opinie o Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł Alkoholowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o. w Warszawa

Biurwy

Family którym się szczycą kompletnie nie istnieje. Przykład zachowania z ostatniego tygodnia: nakazują managerowi zwolnić dwóch swoich podwładnych, a po wykonaniu polecenia zwalniają jego z zaskoczenia. Kompletny brak szacunku do ludzi, a przy tym za niegodziwe i nieadekwatne do obrotów przynoszonych przez tych ludzi pieniądze.

@Biurwy

Zwalnianie bez właściwego i słusznego powodu oraz robienie tego nagminnie to norma w Bacardi. Zero szacunku wewnątrz firmy i totalny brak lojalności

Zainteresowany pracą PH

Cześć, mało tutaj konkretnych postów odnośnie obecnej sytuacji odnośnie pracy PH. Jaka jest aktualna flota? Jaka jest realna podstawa na początek+ jak rozliczane są premie? Ile wizyt dziennie?

Simon

Co 4 lata jest wymiana, jeździsz koło domu na baku a dalej musisz tankować na własny rachunek. Są (usunięte przez administratora) limity kilometrów ale czepiają się losowo. Co do czasu pracy handlowca to od ponad roku zrobiła się mocna rotacja a wcześniej to i nawet po kilkanaście lat ludzie pracowali.

jul

Witam, jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Marketing Manager Martini? Ile jest etapów oraz jak przebiega każdy z nich po kolei?

Przedstawiciel z dlugim stażem
@Czarna Wdowa

M… jestem przeciwnego zdania i trochę slabo pisać w mailu pożegnalnym co innego, a tutaj nieudolnie próbując udawać anonima co innego. Pomimo to życzę sukcesów na płaszczyźnie zawodowej jak i prywatnej. Pozdrawiam

xxx Nowy wpis

Brand Manager wymaga od kandydata minimum 5 lat doświadczenia pracy w branży aby w ogóle się zakwalifikować. Jaka może wynikać ewentualna podstawa z takiego startowego stażu?

Tomerk

Jaka atmosfera panuje w biurze? Chciałbym aplikować na stanowisko KAMa Na jaka podstawę można liczyć?

Kamkam
@Tomerk

Dobrze ze pytasz o podstawę, bo na premie nie ma co liczyć. Każdy KAM, który tu przychodzi z zewnątrz ucieka po kwartale widząc przelew na konto. Nie ma specjalistów ds Obslugi kluczowych klientow, wszystko robisz sam. Plany bazowane na przyroście 40% vs LY. Jak ktoś przychodzi z zewnątrz to po kwartale ucieka widząc co się dzieje. Jedyni kamowie w firmie obecnie, to byli awansowani przedstawiciele, którzy tu siedzą żeby wpisać sobie w CV ze byli kamami 2 lata i stad uciec. Atmosfera w biurze super, wszyscy uśmiechają się do Ciebie dopóki nie odwrócisz się plecami. Gorąco polecam. Podstawa jako kam to mniej/więcej 8 tys netto i nie masz co nawet marzyć o premii.

Pracownik Nowy wpis
@Kamkam

Potwierdzam

Space man
@Biurwy

Jak to mówią zawsze przychodzi czas nawet na tych co często są faworyzowani, Kamowie z przypadku nie rozumiejący biznesu i problemów z rynku, ASM udający ,że coś robią, proponuję wyższym sferom przejechać się bez zapowiedzi wizytacji po regionie i wtedy zobaczycie prawdziwą codzienna ich pracę, standy brudne ,wiecznie nie zatowarowane ze starymi grafikami,które powinny być zmienione już rok temu, PH , którzy wzajemnie się obgadują co za obłuda, a biurowy chodzące na spytki do kuchni i przekazujące plotki ze spacu i z terenu.... Co tu się dzieje pytam tak zawsze było

@Space man

Jak standy maja być zatowarowane jak dział kamowski modern trade zmienia skład co miesiąc? Kupcowie sieci nowoczesnych mają KAMów w głębokim poważaniu i kiedy jakiś kam chce coś załatwić, to mówią, żeby przyszedł jak chociaż pół roku popracuje. PH robią przyrosty po 40% w rynku tradycyjnym, a w modernie mają związane ręce. A dlaczego KAMowie MT tak rotują? Nierealne plany (przyrosty +40% vs LY) plus podsiwiały przełożony, który mści sie na wszystkich za to ze go zdegradowano, wysyłający w weekendy zdjęcia ze store checkow (przy okazji zakupów lubi komuś zepsuć weekend).

Pracownik Nowy wpis

Oluś Nowy wpis

Witam, Marketing Activation Manager Balkans z jakiej podstawy teraz ruszy? Teraz w ofercie widzę, że wymaga się minimum 4 lat doświadczenia od samego kandydującego. Jeśli tak to w jaki sposób jest on sprawdzany jeszcze na rozmowie?

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Junior CPA Manager?
Polecam

Polecam prace na recepcji na Wołoskiej. Słodycze za darmo, pensja 2 tys na rękę więcej niż przedstawiciel. Wymagane umiejętności: rozkładanie sal z mniejszych na większe i odwrotnie, obsługa wózka czterokołowego, adresowanie paczek, j.angielski.

@Polecam

Nie wiem skąd informacje o zarobkach, recepcja nie wie ile zarabiają PH. Ewidentnie napisał to ktoś kto nie ma pojęcia jak wygląda praca na recepcji w Bacardi.

Bezpieczne 8 000 zł na rękę dla KAMa i być może przy tym nie masz już żadnej premii? tak przynajmniej rozumiem z tych ostatnich opinii. to w pewnym sensie atmosfera nie jest stresująca? Robisz swoje i wiesz, że masz przy tym pewny gwarant? A te premie? jak je mimo wszystko wyrobić?

A kontroler kosztów? zastanawiam się czy by na niego nie aplikować, zwłaszcza, że praca jest hybrydowa a do Grzybowskiej nie mam tak blisko. Nie ma jeszcze takiego dodatku jak dofinansowanie do dojazdu? Czy będzie w planach? o ile mogą wynosić te zniżki pracownicze z opisu?

I jaka jest teraz wizja warunków pracy PH od kolejnego już roku? widzę po opiniach podkreślenie sprawy zrównania płacy, a zainteresowała mnie jakiś czas temu oferta dla młodszego specjalisty ds. marketingu handlowego. od paru dni na Włoską ogłoszenie jest wystawione. Czy warto pójść się sprawdzić i nałapać doświadczenia przede wszystkim?

PP

Jeśli już budować doświadczenie to w poważnych firmach, Bacardi to jednak już mocno przestarzała organizacja z rosyjskimi metodami zarządzania

@PP

Możesz wprost określić jakie metody zarzadzania są wykorzystywane? Nie chce żeby wyszło, że sobie cos za dużo dopowiadam przy takim określeniu. Teraz od nowego roku jakieś zmiany w ogóle zaszły? Jakie są przykłady tego stylu zarzadzania?

Pawel

Pojawiło się ogłoszenie na On Trade Business Development Manager. Jaka atmosfera w biurze? Czy jest możliwość pracy zdalnej? Na jakie warunki można liczyć? Jaka podstawa? Jakieś premie? Widzę w bonusach auto służbowe- Jakimi teraz poruszają się w biurze?

Czy w Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o. są szkolenia zewnętrzne?

Henia

Wcześniej ludzie po kilkanaście lat pracowali? Tak ktoś przynajmniej jakiś czas temu napisał. Jeśli tak to jakich warunków pracy mogli się spodziewać? Czy staż wpływał na cokolwiek? bardziej korzystne warunki lub przywileje? Teraz w ogóle co zachęca ludzi do tego by jednak spróbować?

@Henia

Teraz nie ma znaczenia staż pracy, na wiosnę zrównali wszystkim ph płacę. Dodatkowe bonusy to pakiet Medicover i bezpłatne podstawowe ubezpieczenie oraz co miesiąc doladowana Kafeteria Beneffit za 55 zł. Raz w roku masz z zfśs wsparcie na święta ( w zależności od dochodów). Kiedyś pracowało się na relacjach z marką prestiżową ale w dzisiejszych czasach klienci już na to nie patrzą a plany rok do roku o 40% lecą w górę, firma zarządzana jest ludźmi ze wschodu z bardzo dziwnym podejściem i pojęciem.

Zainteresowany pracą PH

Dział Komunikacji Bacardi
@Zainteresowany pracą PH

Dzień dobry, dziękujemy za kontakt. Obecnie nasi Przedstawiciele jeżdżą Mazdami 6. W ramach dnia pracy odbywają 11 wizyt u klientów. Co do kwestii finansowych – nasi Przedstawiciele mają premię kwartalną i roczną, a rozmowy o wynagrodzeniu prowadzimy w trakcie zaawansowanych etapów rekrutacji.

@Dział Komunikacji Bacardi

Na jakich zasadach tymi szóstkami się jeździ? zastanawia mnie także to, co jaki okres czasu mogą być one w praktyce wymienianie? Ile przy tym średni staż pracy handlowców wyniesie?

TOMEK
@Dział Komunikacji Bacardi

Mazda 6? A nie było ostatnio Passatów? Czy dla PH 6000 brutto podstawy jest możliwe

Simon

Potwierdzam, od momentu zmiany FFM i CM w firmie zrobiło się straszne (usunięte przez administratora) rządzą ludzie z przerostem ambicji dla których jesteś komórką w Excelu.

@TOMEK

Podstawa to właśnie 6k brutto. Masz premie ale kwartalną, tzn musisz zrobić total kwartał żeby wziąść kasę. Premie masz rozbitą na czesci TT, MT i zadania i wynosi max do 35% podstawy ale nie łudź się że zgarniesz total. Teraz są Mazdy 6 w dosyć bogatym wyposażeniu ale prywatnie tylko koło domu, ostatnio sprawdzają km i ucinają z pensji. Od wiosny zrobił się bałagan jak zwolnili CM a FFM uciekł z firmy (swoją drogą jedyni kompetentni ludzi jacy byli) a teraz u władzy młodzi z przerostem treści na formą, kamowie co chwilę się zmieniają i na sieciach jest dramat. Ogólnie to nie ta sama firma i atmosfera co jeszcze 2-3 lata temu.

Simon

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o. dla pracy jako Przedstawiciel Handlowy są dla was satysfakcjonujące?

PH

Szczerze, to niezbyt satysfakcjonujące. Globalnie firma chwali się tym jak wspiera Ukraińskich pracowników, a jednocześnie dba o bezpieczeństwo ruskich primos i ich interes. W tej całej polityce zapomina niestety o Polskich pracownikach. Nikt nie bierze pod uwagę tego jak cała sytuacja covidowa i wojenna wpłynęła na inflacje w Polsce, koszty życia, portfele Polaków i ich decyzje o zakupach. Owszem, była podwyżka, ale podstawy. Jesteśmy w tak niefortunnym położeniu (w regionie w którym jest Rosja i Ukraina), że plany sprzedażowe (głównie Modern) są nierealne do zrobienia. My to odbieramy w ten sposób, ze musimy (usunięte przez administratora) na utrzymanie pracowników tych dwóch krajów i ich biznesu. Okej, nie mam nic przeciwko pomaganiu, ale ktoś chyba zapomina lub nie dostrzega tego, że u nas też nie ma krainy mlekiem i miodem płynącej, tylko jest coraz gorzej. Nie mam tutaj żalu do firmy, bo niestety w każdej aktualnie tak to działa (No może są jakieś wyjątki) - liczy sie tylko polityka i pokazywanie wszem i wobec, że jestemy super bo pomagamy Ukraińcom. Tylko pytanie czy my jako Polacy za dużo przez to sobie odmawiamy?

Mila
@PH

Dajcie info, jakie były te podwyżki? Nawet jak to były podwyżki podstawy, ale o jakich stawkach mowa? Jeszcze czy każdy dostał taką podwyżkę, czy to dotyczyło tylko tych najniższych pensji lub najniższych stanowisk?

Gosia
@Mila

A ma to jakieś większe znaczenie? Nowy Szef chce się pokazać ,ze coś załatwił czego nie zrobił poprzednik przez cała swoją kadencję, którego i tak zdegradowano, zastanawiacie za co? Kolejne podwyżki za 3 lata ,jak kolejny się zmieni. Wszystko zależy od oceny rocznej, tak mówią….

Roma
@Gosia

Ocena roczna jest kierowana do pewnego działu a potem ewentualnie całości? Takie jak tu wyżej już Pani się zastanawiała ciekawi mnie to czy jest to bardzo zależne od stanowiska, na którym pełni się dana funkcje? I tak jak zostało wspomniane to każdy dostał kasę? Interesowałyby mnie wysokości

Natalia

Nie mogę wypowiedzieć się na temat firmy i jej funkcjonowania, ale w kwestii samego procesu rekrutacyjnego już tak. Proces szybki, przeprowadzony na profesjonalnym poziomie i z szacunkiem do kandydata. Dostałam ofertę, jednak podjęłam decyzję o nawiązaniu współpracy z inną firmą.

Grażyna
@Natalia

A po jakim czasie od przesłania CV się odezwali? Z ilu etapów składa się proces rekrutacji? Ktoś inny napisał, że była jakaś rozmowa video - czy cały proces przebiega w formie zdalnej?

@Grażyna

Odezwali się następnego dnia po wysłaniu CV (to była środa), w piątek miałam video rozmowę z rekruterką (ten tzw.screening), a już w poniedziałek video rozmowę z przyszłą przełożoną i jej managerką, cała 1h po angielsku. Jeszcze tego samego dnia około godziny 15 dostałam ofertę. Aha, rekrutacja była do BES na Grzybowskiej.

Tola
@Natalia

O, rozmowa po angielsku, wow. A o co na takiej rozmowie w języku angielskim pytają? O doświadczenie? O umiejętności? Czy to jakaś takie zapoznanie się i ogólna rozmowa o firmie i ewentualnym stanowisku?

@Tola

Na pewno nie była to standardowa rozmowa - dało się odczuć, że druga strona chciała mnie poznać, zarówno od strony zawodowej, jak i bardziej tak personalnie, żeby móc określić, czy wpasowuję się w morale firmy. Panie bardzo otwarte, pozytywnie nastawione. Przyznam, że to była jedna z nielicznych rozmów i jeden z nielicznych procesów, gdzie poczułam respekt ze strony rekrutujących osób.

Niestety proces rekrutacyjny to porażka. Choć w miarę szybko się odezwali po dostarczeniu CV to po zrobieniu tej rozmowy wideo minął już miesiąc i odzewu ZERO. Kandydat nie powinien wydzwaniać potencjalnego pracodawcę bo to firma ma dać odpowiedz nawet jeśli jest negatywna. Po prostu budują o sobie taką opinię już na starcie i drugi raz taki kandydat pozostawiony bez informacji zwrotnej już nie zaaplikuje. Co do tych nagrań to średnio oceniam, nie da się w pełni ocenić potencjalnego pracownika w taki sposób. Rozumiem że to dla Bacardi oszczędność czasu dla rekrutera.

@Kandydat

Hej, tu właśnie ludzie piszą o jakichś nagraniach, o co z tym chodzi? Trzeba się przedstawić, opowiedzieć o sobie czy źle to rozumiem? A samą rozmowę pozytywnie oceniasz czy jakieś dziwne pytania padały?

jul

@jul

Dzień dobry, Rekrutacja składa się z trzech etapów, które zawierają: spotkanie online z rekruterem oraz spotkania na żywo z potencjalnym przełożonym i dyrektorem HR. Zapraszamy do wzięcia udziału :)

@jul

Rób co uważasz ale w Bacardi Co tydzień są zwolnienia managerów/ handlowców a nawet samego dyrektora.

G.
@Gość

Jak już przedstawicieli i dyrektora zwalniają to cięcia kosztów są, to proste zagranie. Bądźcie czujni możesz być kolejny...

Czarna Wdowa
@Gość

Zakończyłam swoja przygodę z Bacardi i powiem tak , najlepsza decyzja jaka podjęłam, Family to jest tylko w zarządzie i ich pensjach, nawet klimat który kiedyś był największym atutem tej firmy ulotnił się, panuje fatalna atmosfera, najgorszy FFM w historii, najbardziej dba o swoją karierę, plany naprawcze, zwolnienia, dla kogoś takiego na pewno nie chce się pracować, na szczęście jest rynek pracownika :) i łatwo o pracę, polecam, zmieniłam i nie wyobrażam sobie powrotu, a i są firmy w ktorych ludzi pracują latami i są szczęśliwi.

Przedstawiciel z dlugim stażem
@Czarna Wdowa

PH z mniejszej korpo

Cześć, jak aktualnie wyglada u Was praca PH? Chodzi mi o ilość wizyt, raportowanie, ankiety, ekspozycje i przede wszystkim jak wychodzicie godzinowo? U mnie aktualnie „elastyczny piątek” który właściwie jest po to żeby zgadzało się 8h dziennie (jeżdżę po 10h). Jak Wasi kierownicy?(usunięte przez administratora) I jak z wyjazdami? (usunięte przez administratora) Dzięki za odpowiedzi!

Opinia na temat pracy na stanowisku KAM w biurze: zwolniono mnie po 1,5 miesiąca pracy, a powód zwolnienia brzmiał: "nie pasujesz do firmy, a firma nie pasuje do ciebie". Mój komentarz na ten komunikat to jedynie uśmiech na twarzy, co tu dużo mówić :) Prawdziwym powodem był przeciek od "kolegi z pracy" (wciąż obecny w firmie, więc uważajcie na młodego KAM-a), który dowiedział się ode mnie, że nie planuję przedłużać umowy z Bacardi i postanowił powiadomić o tym mojego managera, który uznał, że wyprzedzi mnie w decyzji o rozstaniu z firmą. Absurd w kwestii profesjonalizmu i kultury organizacji. Dyrektor sprzedaży/NKAM, który codziennie bywał w biurze akurat w dniu, gdy mnie zwalniano postanowił nie pojawić się w pracy :) Wracając jeszcze do managera - osoba, która w moim odczuciu nie powinna była znajdować się na ówczesnym stanowisku ze względów merytorycznych oraz wizerunkowych (ubiór w biurze odsłaniający dużą część ciała od pasa w dół). Atmosfera w dziale sprzedaży bardzo słaba, fałsz wyczuwalny w powietrzu. Niemniej można było poznać wartościowe osoby w pozostałych departamentach. Plusem była pensja wraz z premiami oraz samochód służbowy do użytku prywatnego (na stanowiskach od JKAM do SKAM Volvo XC40).

Pracownik Jeszcze.

Drodzy chętni do pracy w Bacardi, czesto pytacie ile płacą, odpowiem wam tak po wielu latach pracy wracam do domu i patrzę że inflacja w Polsce to prawie 18%, że rata kredytu mieszkaniowego wzrosłą mi o 100% że firma chwali sie pionowymi wzrostami sprzedaży przez ostatnie lata a ja ....... może dostanę 5% podwyżki , smiech na sali, tniemy koszty, nie ma paczek na święta bo ktoś sie popisuje że oszczedza, klimat sie zepsuł bo na czele działu sprzedaży stoi gryzipiórek który najbardziej zajmuje sie lansowaniem swojej osoby w biurze i podkladaniem nogi innym. To była fajna firma i klimat był fajny a teraz się zepsuło i nie jest fajnie. Amen

Nowy Pracownik
@Pracownik Jeszcze.

Co ty tu wypisujesz? Paczki są – dzisiaj dostaniesz pewnie????, podwyżka w dziale sprzedaży jest. Oczywiście sytuacja ekonomiczna w kraju dotyka wszystkich, ale popatrz na inne firmy jak oszczędzają; grupowe zwolnienia, brak jakichkolwiek podwyżek i inne cięcia. Dobrze się określiłeś Pracownik Jeszcze….trzeba było się nazwać Frustrat. I nie krytykuj ludzi, którzy robią coś dobrego dla innych. Poszukaj sobie podobnie przyjaznego miejsca pracy jak BM – zobaczymy czy znajdziesz? Chociaż z takim nastawieniem może być ciężko.

Nowy Pracownik

Pracownik=Primo
@Pracownik Jeszcze.

Naprawdę przykro czytać,że ktoś tak negatywnie pisze o firmie i jeszcze nieprawdziwie. Po co? Żeby frustrę wylać na ekonomię w Polsce , podwyżki wszystkiego na rynku, efekt wojny, parszywą politykę i beznadziejną pogodę??? Po co człowieku tu jesteś jeśli wszystko jest źle, zmień i popraw sobie życie jeśli ktoś Cię zatrudni za tyle ile będziesz chciał. Firma obiektywnie dba o ludzi, opiekuje się, daje prezenty, robi imprezy dla dzieci, inwestuje przez liczne szkolenia, atmosfera ogólnie mega pozytywna, ludzie ze sobą chętnie pracują, zachowania złośliwe czy chamskie wzajemne traktowanie nie są tolerowane, praca jest pewna. Może problem polega na tym,że jeśli ktoś nigdzie indziej nie pracował to nie ma porównania jak może być fatalnie albo słucha znajomych, którzy opowiadają jakieś niestworzone historie o swojej pracy, podwyżkach i jak im super, a w rzeczywistości zazdroszczą. Warto obiektywnie popatrzeć, porównać i docenić co się ma albo iść szukać szczęcia na rynku.

Arek
@Pracownik Jeszcze.

Cześć , zgadzam się z Tobą , banda piesków już szczeka , zapomnieli dodać ze pod choinkę dołożyli nam jeszcze , zwiększenie bazy klientów, dostaliśmy podwyżkę , dostaliśmy !!! Nasz szef sprzedaży uznał ze Family jest w firmie , nie musisz bywać w domu , zreszta czego wymagać id gościa który najwiecej czasu spędza przed mailem , ksywa Jednorożec , wszyscy o nim słyszeli ale w terenie nikt nie widział .

@Arek

piszesz o prezencie pod choinke w formie zwiększenia bazy klientów i jaki ma to efekt do dzisiaj? i tak pzt., to jakby nie patrzec zbliżają się kolejne święta, na co z ich okazji można sie tu nastawiać? wiadomo już?

Bardzo pozytywnie odbieram rekrutacje. Miłe a zarazem profesjonalne podejście. Bardzo duży plus za to że otrzymuje się dokładny feedback, czego nie spotkałem w innych firmach. Mimo iż finalnie nie podjęliśmy współpracy, pozytywnie odbieram cały proces rekrutacji

@Kandydat

Hej, a opowiesz jak wyglądała ta Twoja rekrutacja teraz? Pisali tu na forum, że u niektórych słabo to wyszło i po prostu jestem ciekawa jak to z czasem się poprawia.

@Karolina

U mnie to wyglądało tak że najpierw było to nagranie i z czymś takim spotkałem się pierwszy raz. Dzień po nagraniu dostałem zaproszenie na spotkanie z ASM i osoba z HR. Rozmowa trwała około godziny i też było jedno zadanie matematyczne na wyliczanie marży

@Kandydat

o super dzięki. odnośnie tego feedbacku jeszcze to można podpytać czego im ewentualnie zabrakło? chciałabym po prostu mieć wizję tego na co w razie czego stawiają i bez czego nie warto przychodzić. masz szansę na poprawę i powrót?

Zostaw merytoryczną opinię o Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o.