Polbionica Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Polbionica Sp. z o.o.

Mnie zainteresowała firma, bo gdzieś trafiłem na ich ofertę, gdzie szukali na posadę specjalista ds. biodruku 3D. Firma podała widełki płacowe 5000 - 8000 zł. Ale to ogłoszenie jest już nieco stare, czy nadal na tej posadzie tyle się zarabia?? I czy dochodzą do tego premie? Może dodatki za frekwencje lub coś na święta...

Pracownik Nowy wpis

Nie wiem skąd tyle negatywnych opinii, pracuje już dłuższy czas i nigdy nie miałem problemów.

Jak wygląda sprawa grafiku w Polbionica Sp. z o.o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Były Pracownik

Robią dobre pierwsze wrażenie i robią coś co faktycznie przyciąga zainteresowanie - bioniczne narządy brzmią jak coś bardzo przyszłościowego. Idea jest w teorii szczytna. Jest też kwestia tego że na szczycie firmy są ludzie którzy mają reputację ekspertów, pionierów. To że ego idzie z tym w parze chyba nie muszę dodawać. A i ludzi po studiach typu biotechnologia nie brakuje. Mam w obecnej pracy kolegę który podchodził tam do rekrutacji dwa razy i do momentu aż go uświadomiłem bardzo żałował że mu się nie udało.

Ja tu pracuję

To brzmi jak ustawka i nie zdziwiłabym się gdyby tak było. Komentarze pojawiają się jeden za drugim. Ktoś poczuł się skrzywdzony i teraz się mści na Go Work. Strasznie słabe. To ile tych osób odeszło,że nagle wszyscy się umówili na to aby pisać złe komentarze? Według mnie to jedna osoba pisze.

Obecny (jeszcze) pracownik
@Ja tu pracuję

Szefostwo widzę wzięło się za ratowanie twarzy… w pare miesięcy odeszło ponad 10 osób, czyli większość zespołu (usunięte przez administratora). Ustawki brak.(usunięte przez administratora) nie widza swoich błędów - to standard.

@Ja tu pracuję

Moje dwa komentarze zapoczątkowały dyskusję. Chęć do napisania co myślę o pracy u was zbierała się we mnie od dłuższego czasu. Nie czuję potrzeby robienia "ustawek", bo wiem że wasza firma ma dostatecznie dużo niezadowolonych pracowników obecnych i byłych. Nie udawajmy że rotacji pracowników nie ma. Odchodzą i ludzie nowi (zaraz po okresie próbnym) i pracownicy którzy byli z wami dużo dłużej. Ile pracowników jest w kadrze naukowej? 25? 30? Utrata 10+ pracowników w ciągu roku nie jest normą w firmie takich rozmiarów. Może czas zaakceptować że firma ma poważny problem i to z zarządzaniem a nie z pracownikami.

Danuta
@Były Pracownik

Być może ma ale tak w sumie to jakbyś chciał sprawić, żeby racjonalnie mogli to dostrzec?

@Danuta

Pani Danuto, próby racjonalnego uświadomienia problemu już były. Przeze mnie i ludzi lepszych ode mnie. Gdyby były skuteczne nie byłoby mnie na tej stronie.

Kolejna rekrutacja
@Ja tu pracuję

Zastanawiałem się nad rekrutowaniem do tej spółki. Ale wysyp ofert pracy i do polbionicy i do Fundacji Badań i Rozwoju Nauki utwierdził mnie w tym, ze rotacja jest ogromna. jest ich aż 9 rownolegle. Te rekrutacje potwierdzą to co pisali obecni/byli pracownicy.

Danuta
@Kolejna rekrutacja

Widzę, że szczegółowa analiza została tu przeprowadzona. Wobec tego zastanawiam się czy ktokolwiek jeszcze się zgłosi?

Michał Wszoła Nowy wpis
@Były Pracownik

Szanowny Były Pracowniku, ja zawsze jak piszę jakąś opinię to lubię się zidentyfikować - tak jest bardziej wiarygodnie. Rozumiem, że wykorzystywanie przeinaczeń i niedomówień to doskonały sposób żeby zostać politykiem - zachęcam do wybrania tej drogi kariery. Nigdy w Polbionica nie pracowało jeszcze 25 osób zespołu naukowego aczkolwiek mam nadzieję, że szybko osiągniemy ten poziom, biorąc pod uwagę co robimy. Jest wiele spraw które wymagają poprawy i nad którymi ustawicznie pracujemy - na przykład zmiana miejsca pracy i zorganizowanie nowych laboratoriów w całkowicie nowych przestrzeniach co miało miejsce pod koniec 2022 roku jest dużą zmianą i poprawą warunków pracy. Pensje są dostosowane do stanowiska i zaangażowania pracownika - warto zwrócić uwagę, że wielu pracowników naukowych jest w firmie od początku jest istnienia 2019 roku - oczywiście rotacja jest gdyż nie każdy zdaje sobie sprawę z rzeczywiście dużych wymagań jakie stawiają przed nami projekty które są realizowane w naszej firmie. NIGDY nie było sytuacji, że odeszło 10 osób w roku- to Pana/Pani fantasmagoria. Ja jestem zawsze otwarty na rozmowę z pracownikami i większość ich uwag jest wdrażanych do codziennej praktyki. Proszę pamiętać, że osoby zarządzające to też ludzie i warto z nimi rozmawiać MERYTORYCZNIE- bo w wypowiedziach pisanych przez Pana nie ma żadnych konkretów poza mitycznym odchodzeniem pracowników, które nie miało miejsca. Jest zwykła rotacja, której chcielibyśmy uniknąć, ale na którą nie zawsze mamy wpływ. Oczywiście moja późna odpowiedź związana jest z tym, że raczej zajęty jestem pracą niż śledzeniem jakichś opinii na różnych portalach. Gdyby ktoś chciał osiągnąć jakiś efekt merytoryczny - wystarczy porozmawiać o konkretach - zachęcam Wszystkich do korzystania z tego narzędzia rozmowa o problemach a nie przelewanie anonimowo niejasnych żali w internecie.

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Polbionica Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Technik laboratoryjny. Jaki był jej rezultat?
Natalia

Mógłby ktoś potwierdzić albo zaprzeczyć czy podnieśli stawki w firmie? Te 3,5 tys. brutto na start dla osoby z wykształceniem biotechnologicznym/chemicznym to jednak trochę mało... A takie są wymagania na stanowisko Technika laboranta na swojej stronie. Przyznam, że projekty wyglądają ciekawie, ale no jednak dla mnie to trochę za mało :( Chyba, że jakieś fajne benefity do tego dochodzą, albo premie?

Michał Wszoła
@Natalia

Szanowni Państwo, proponuję pytać u źródła jakie są stawki zarobków - jako pracodawca zawsze chętnie odpowiadamy na Wszystkie pytania- nie wiem skąd stawka 3,5 tys brutto? Bo ja o takiej w naszej firmie dawno już nie słyszałem. Nie znam nikogo kto pracuje w Polbionica i zarabia mniej niż 5 tys brutto. Dodatkowo na stanowiska techniczne nie ma wymogów Wyższego wykształcenia- jeśli gdzieś jest taka informacja na naszej stronie to przepraszam na pewno to zmienimy.

Interesuje mnie praca technika w Polbionice. Może wiecie ile dają brutto na okresie próbnym a ile później? Tylko przy tym ogłoszeniu nie ma widełek i boję się, że oznacza to mizerię.

Justyna
@Marcin

pytasz o technika laboratoryjnego ? rzeczywiscie jest to jedyne ogloszenie na stronie przy ktorym nie ma podanych widelek, ciekawe czemu ?

Kolejny Były Pracownik
@Marcin

Było 3,5 tysiąca brutto na start. Możliwe że od tego czasu coś podnieśli.

Darek

Średnia firma dla średniakow, zarządzana przez średniakow. Wybitni odchodzą sami lub sa usuwani jako potencjalne zagrożenie. Dużo pary idzie w gwizdek. Trochę jak w PRL-u - co innego na transparentach,.a co innego w rzeczywistości. Jeśli to komuś nie przeszkadza, to polecam. Kasa marna, ale zawsze na czas. My udajemy, ze pracujemy a oni udają, ze płacą.

Nat

Na rozmowie było miło. Stosunkowo luźna atmosfera ale też bez przesady. Obiecali odpowiedź niezależnie od tego czy będzie negatywna czy też nie w terminie 2 tygodni. Dostałam odpowiedź po 5. Negatywna. No ale do procesu rekrutacji nie mam zastrzeżeń. Przepytywała mnie kobieta i mężczyzna. Facet dość zasadniczy. Nie udało się ale mam nadzieję że następnym razem się uda. Jestem świeżo po studiach więc ja bank jeszcze wyślę swoje CV.

Aaa

Zgodzę się z MatMat. Byłam zaskoczona formą przeprowadzania rekrutacji. Kolejka osób umawiana do godziny około 19, co 15 minut. Osoby rekrutujące były dość rozkojarzone, może przez zmęczenie? Mimo opóźnienia nikt nawet nie zwracał uwagi na kandydatów, wypadało chociaż szklankę wody zaproponować. Zaobserwowałam lekceważące podejście, czytanie wiadomości na zegarku w trakcie rozmowy itp. Może już znaleźli kandydata przede mną, tylko nie wiem po co męczyli wszystkich? Wydaje mi się, że lepiej przyłożyć się porządnie do CV kandydatów, niż umawiać setkę kandydatów, którymi i tak nikt nie jest zainteresowany. Dodatkowo obiecali odpowiedź niezależnie od wyniku w ciągu dwóch dni, jak można się domyślić brak kontaktu. Nie rozumiem po co składają takie obietnice przy tylu kandydatach i ilości pracy, którą mają. Rozczarowanie, bo mają duży potencjał. Mimo to trzymam kciuki, żeby im się udało dla dobra pacjentów!

MatMat

Mało poważni. Mało profesjonalna rekrutacja. Jescze się muszą dużo nauczyć. Byłem rozczarowany sposobem rekrutacji.

Xyz
@MatMat

Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej?

HC
@MatMat

Też jestem ciekawa, bo chciałam aplikować

Zostaw merytoryczną opinię o Polbionica Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Polbionica Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polbionica Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polbionica Sp. z o.o.?

Polbionica Sp. z o.o.