METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Jak wyglądają zarobki elektryka taboru?

K.
@12345

Między 3300 a 3500 brutto plus premia.

Roman
@K.

Powiedz mu też, że z premią zarobi podstawę brutto jako netto + często kilka stówek dodatków.

K.
@Roman

Tak, dokładnie. Ogólnie zarobki na warsztacie są bardzo dobre na tyle roboty co się wykonuje. Dlatego też nikt z 2 tysięcy pracowników w metrze nie chce przejść do pracy jako maszynista, gdyż zarobisz 3 stówki więcej a zarobiłbyś się na "śmierć". Pozdrawiam

qw
@12345

Po roku ok 4200 na rękę, może szału nie ma ale starczy od 1 do 1 :).

Bary
@qw

Dzięki. Masz info aktualnych dodatków. Wiem że są na forum ale z 2018r.

@qw

Po roku pracy 4tys na rękę na warsztacie?

Witam, jak wygląda praca na stanowisku "Monter urządzeń zdalnego sterowania" ? Czy osoba, która jest tylko po praktykach studenckich ma szansę na taką ofertę pracy?

Witam, czy ktoś mógłby napisać realne kwoty zarobków kandydatów na maszynistów oraz maszynistów samodzielnych? Bez spiny

F.

Na kursie jako stażysta 2250 netto, po kursie jako maszynista od 3200 netto w górę do ok. 4000, ale na tyle nie licz bez dużego udziały pracy po nocach i wysługi lat :) Niestety, premia to aż 40% podstawy.

@F.

Premie często zabierają?

@F.

Często zabierają premie?

Kret

Wystarczy otworzyć drzwi na Inspiro ze złej strony, wtedy może ktoś wypaść z pociągu, a Tobie zabierają premię. Nadziać się na to jest bardzo łatwo, bo przyciski od drzwi lewe-prawe oddalone są od siebie o 1 centymetr i nie ma zabezpieczenia przed takim wypadkiem. Statystycznie najczęściej premia jest zabierana właśnie w dziale maszynistów, a przypomnę iż zarobki są takie same a nawet niższe jak w biurze lub na warsztacie (w elektrowozowni lub jako pracownik tunelowy). Proponuję właśnie tam się najpierw zatrudnić, gdyż do działu maszynistów można zawsze przejść, a w drugą stronę już nie da rady - odgórny zakaz. Pozdrawiam

Tomasz
@Kret

To w ogóle niech metro samo jeździ, drzwi się same otwierają, a wy będzie siedzieć na telefonie, palić fajki i brać kasę.

Edyta
@Kret

Zakładam, że jesteś bądź byłeś związany z firmą METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o., czy opowiesz kilka słów o warunkach zatrudnienia? Jakie są warunki otrzymania premii? Interesuje mnie również, dlaczego pracodawca nie zezwala na zmianę stanowiska. Wymień proszę wady i zalety pracy w tym miejscu, to na pewno pomoże wielu osobom, które wahają się nad udziałem w rekrutacji.

Pracow
@Kret

A dlaczego tak jest? Jeszcze stary maszynista to coś potrafi nowi to ani be, ani me. Po drugie jak się jest maszynistą to się patrzy na przyciski a nie w telefon. Po trzecie maszynista to nie jest jakaś elita bo prowadzić pociąg może każdy jak przejdzie badania, ale usunąć usterkę to już czysta wiedza i doświadczenie.

Roman
@Pracow

Masz świętą rację, niektórym maszynistom od tej jazdy w kółko się przewraca w(usunięte przez administratora)

@Kret

Zarobki na Kabatach są z natury wyższe niż "w tunelu". W tunelu zapier... robole zarabiający na bizantyjską administrację. :-)

kamilo244

Siema,zastanawiam sie czy w każdym dziale są takie układy jak w PLT.Karty rozdaje zwykły śmieszny BRYGADZISTA,jego brat jest mistrzem a szwagier też brygadzistą.Słyszałem że nawet już siostrzeńca sciągnął do działu..Publicznie mówi ze to on jest kierownikiem i ma pełną władzę.Ciekawe czy ma dużą rodzine bo niedługo moze zabraknąc dla nich stanowisk.Jak to możliwe w takiej firmie?Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.Państwowa Inspekcja Pracy mogłaby sie tym zainteresować.Na szczęście udało mi sie zmienić dział i nie mam do czynienia z tymi ludzmi.Praca na dłuższa mete z takim towarzystwem mogłaby wykończyc psychicznie,a zapowiada się że będzie tylko gorzej.Druga linia rozbudowuje sie także pewnie pan brygadzista już szykuje tam posadki dla swojej rodzinki i znajomych.Mają coś wspólnego z koleją czy nie,to nie ma żadnego znaczenie,przecież on wszystko może..Także jesli ktos chce tam pracowac w normalnej atmosferze może o tym zapomnieć.

@kamilo244

To standard.

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

Bary

1.Czy posiada ktos info na temat wynagodzenia na stanowisku dyzurny stacji wraz z dodatkami w 2019r ? 2. Czy w metrze stosowana jest praktyka obniżania pracownikowi premii jeżeli ustawowo wzrasta płaca minimalna?

@Bary

W Metrze stosowane są przeróżne praktyki, od zatrudniania "nowych" na wyższej podstawie niż tych pracujących już od kilku lat, po procentowe (%) podwyżaszanie uposażeń , które to premiuje tych więcej zarabiających ( z podstawy). A co za tym idzie w tempie niemalże geometrycznym tworzy rozbieżności w zarobkach. Lipa jakich mało .

Jan

Czy istnieje możliwość zatrudnienia w Metrze w niepełnym wymiarze godzin? Np 1/4 lub 1/2

Metro123

Jak wygląda kurs na maszynistę po zakwalifikowaniu? Czy nie mając wykształcenia technicznego jest ciężko? Jak jest ze zdawalnością egzaminu?

Leszek

Podpowiedzcie jaka atmosfera i jaka umowa na początek?

Raf

Witam jest ktoś kto pracuje jako straż ochrony metra jakie zarobki obowiązują

Baron

Widzę, że na stronie metra co jakiś czas poszukują elektryka taboru metra. Czy ktoś z Was orientuje się jak dokładnie wygląda praca na tym stanowisku? Czy to nie tak, że ludzie chwilę popracują i rezygnują z danego stanowiska?

@Baron

Aktualnie Metro Warszawskie Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Elektryk Taboru https://www.metro.waw.pl/praca-i-praktyki-w-metrze. Główne zadania na tym stanowisku to wykonywanie przeglądów i napraw taboru, usuwanie awarii oraz wykonywanie pomiarów elektrycznych urządzeń taboru metra. Metro Warszawskie Sp. z o.o. zapewnia stabilne warunki zatrudnienia co sprzyja osiąganiu długiego stażu pracy pracowników w Spółce.

Nick znick

Biorą młodego na montera z PLK do tunelu a ten idiota robi zdjęcia z wewnątrz i opisuje na portalu społecznościowym bravo za ujawnianie tego na forum publicznym????

Tomasz
@Nick znick

No ale w czym problem, co takiego złego zrobił? Masz jakiś link, bo chciałbym wiedzieć o co tyle szumu...

Ewelina
@Tomasz

Też niezbyt rozumiem, o co chodzi. A Ty pracujesz może w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.? Jeśli tak, możesz napisać coś więcej na temat tej pracy? Z góry dziękuję.

R

Rozumiem, iż praca maszynisty jest 3-zmianowa. W jakich godzinach następują po sobie te zmiany?

P

Po jakim czasie odzywają się po rozmowie kwalifikacyjnej jak są zainteresowani kandydatem ?

Agata
@P

Mimo upływu pewnego czasu nikt jeszcze Ci nie odpowiedział - wielka szkoda, ponieważ ja też chętnie bym się tego dowiedziała. A może już dostałeś telefon od METRA WARSZAWSKIEGO z propozycją pracy? Daj mi znać!

@P

Cały proces rekrutacji może trwać, w zależności od stanowiska, od kilkunastu dni do kilku tygodni. Na rozmowie kwalifikacyjnej kandydaci otrzymują informacje w jakim terminie i w jakiej formie nastąpi kontakt ze strony pracodawcy.

Marlena pasażerka

Dlaczego w naszych pojazdach nie ma czym oddychać ⁉️⁉️⁉️⁉️

Mariusz pracownik
@Marlena pasażerka

Ponieważ w tunelach i na stacjach metra stężenie tlenu w powietrzu jest bardzo niskie.

Agata
@Mariusz pracownik

Super, że udzieliłeś konkretnej odpowiedzi. Wnioskuję, iż wiesz całkiem dużo na temat zarówno specyfiki, jak i samych warunków pracy w METRZE WARSZAWSKIM. Dobrze byłoby zatem, żebyś podzielił się tą wiedzą z innymi osobami na forum. Ciekawi mnie na przykład to, czy wspomniany pracodawca zapewnia wszystkim swoim pracownikom (niezależnie od obejmowanego stanowiska) dostęp do bezpłatnej opieki lekarskiej?

Pracow
@Marlena pasażerka

Gdyż zamówienie i kontrola była prowadzona przez pociotki, nygusów i ludzi bez mózgu. niestety metro tak funkcjonuje ludzie z doświadczeniem uciekają do innych spółek lepiej płatnych jeszcze trochę i zrobi się jak w KM.

Eco

Na dyżurnego ruchu, potrzeba jest kategoria wzroku I. Wymagania jak na maszynistę. Będzie mocna selekcja.

Dariusz
@Eco

Mam rozumieć, że osoba mająca wadę wzroku będzie miała problemy z dostaniem się do pracy w METRO WARSZAWSKIE na stanowisko dyżurnego ruchu? Ciekawi mnie, czy brałeś udział w procesie rekrutacyjnym na to stanowisko. Jeżeli miałeś taką okazję, to napisz, proszę, jak wygląda rozmowa. Mam nadzieję, że zechcesz pomóc.

Eco
@Dariusz

Dyżurny ruchu, stacji musi mieć klasę wzroku I, więc kwestia jaką masz wadę wzroku. Brałem udział w procesie rekrutacyjnym i zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną ale nikt do mnie nie oddzwonił z propozycją pracy. Rozmowa wygląda bardzo standardowo, bez względnych udziwnień. Moja rozmowa trwała ok. 40 min.

Igor

Witam. Złożyłem aplikację na stanowisko maszynista taboru metra. Czy chętnych jest faktycznie tak dużo, jak to było podawane w wielu artykułach? Co jest istotnym kryterium podczas naboru? Jakie osoby są preferowane?

@Igor

Ja się dostałem po testach i rozmowie, dziś miałem telefon ze zapraszają mnie po skierowanie na badania. Czego mogę się spodziewać na tych badaniach? Czy daltonizm ma jakiś wpływ na ocenę badań?

Igor
@Karolewsky

A mogę zapytać czy kończyłeś jakaś szkole, której ukończenie jest miłe widziane? Jakieś technikum elektroniczne czy studia z tego zakresu? Ja mam ogólniak z matura i nie wiem czy to wystarczy... faktycznie tak duzo chętnych?

Ari
@Karolewsky

Tak. Mając daltonizm, nie spełniasz wymagań fizycznych na przyznanie ci I kategorii wzroku.

@Ari

Kończyłem technikum o profilu technik pojazdów samochodowych. Ari ja nie mam daltonizmu, po prostu mam problem na którymś już tym kółeczku z wyłapaniem cyfr. Przechodziłem ciemnię na psychotechnice na kat.c i wiele innych testów z kolorami na przykład te trzy kolory i się stopowalo i zawsze dało jakoś radę. Wzrok mam sokoli odstanie badania w marcu. No zobaczymy jak to będzie. Może ktoś mi by opowiedział jak wyglądają takie badania i czy bardzo do tego rygorystycznie podchodzą?

@Ari

Na badaniach do metra jest tablica ishihary czy lampa wilczka? Szkoda by było tego nie przejść, gdyż mam sokoli wzrok.

@Karolewsky

A szkole mam technikum o profilu technik pojazdów samochodowych. :)

@Ari

Jak wyglada badanie wzroku na maszynistę metra?

Daro
@Karolewsky

Pojeździsz metrem w ciemności pod ziemią 3-4 lata i z Twojego sokolego wzroku zbyt dużo nie zostanie. Lepiej szanuj swój dobry wzrok i pracuj w naturalnym świetle.

Ari
@Karolewsky

Tak. W kolei podchodzą bardzo rygorystycznie. Brak umiejętności odróżniania cyfr na kołach może cię dyskwalifikować na starcie. Ze względu na ogromną liczbę chętnych wymagania fizyczne poszły do góry. Obecnie aby być zwykłym dyżurnym stacji musisz mieć wzrok i słuch I kategorii.

Boczek
@Karolewsky

Jak lekarz stwierdzi u ciebie daltonizm to nie będziesz maszynistą metra.

Wiesław

Witam, jak wygląda praca jako dyżurny stacji? W jakim systemie pracuje dyżurny? Jaka atmosfera panuje w metrze?

Dariusz
@Wiesław

Niestety nie mam informacji na ten temat, a też jestem tego ciekaw. Liczę, że niedługo ktoś odpowie na Twoje pytanie i zaspokoi Twoją ciekawość. Jeśli już zdecydujesz się przyjąć ofertę pracy, to byłbyś tak miły i opisałbyś swoje pierwsze wrażenia związane z firmą? Byłbym bardzo wdzięczny.

@Wiesław

Tu macie ładnie opisane. https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,774504?review=cc3dcb02-0fc3-4109-8fd0-096a0da26c89

Gigory

Witam . Jakie zadania mają elektromonterzy metra .I czy to godnie stanowisko pracy ?

Oawel

Elektryk taboru metra. Zaproponowano mi płace 2900 brutto. Żenada. Powinni w ogloszeniu pisać jakie mają płace żeby ludzie czasu nie tracili

Janek
@Oawel

O masz ci los, następny, który nie czyta i nie słucha. Chłopie mając podstawę 2900, dostaniesz spokojnie kilka stówek więcej netto. Są dodatki, premia 40%. Całościowo myślę, że na rękę by było 3600.

Jurek
@Janek

Najwięcej widzę maszyniści tutaj wprowadzają w błąd, bo się uczepili tej podstawy, a właśnie zapominają o dodatkach, które wymieniłeś.

Elektryk
@Janek

O czym mówisz mając 2900 do wypłaty masz nie spełnia 2900 plus około 100 złotych szkodliwego

Janek
@Elektryk

Przestań zmyślać.

Pasazer

Pracownik waszego metra jezdzi pociagiem i caly wpatrzony w ekran telefonu!!!! Pisze i gada!!!!

Gwarda
@Pasazer

A Pan jak jeździ to nie patrzył nigdy w telefon? :) Poza tym jadąc jako pasażer można robić co się chce.

Pasazer
@Gwarda

A jako maszynista??

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.