Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Właściciel

Wszedłem tu na forum, żeby dowiedzieć się czy któraś z was miała sytuacje gdy właściciel lokalu zabrał klucze i przerwał wasza prace? Jestem wynajmującym i zamierzam takie kroki podjąć, szkoda mi was pracowników ze was tak samo oszukano jak i mnie..

B p

Polecam zmienić zamki :)

@Właściciel

Fajnie mieć pismo od prawnika o zajęciu rzeczy znajdujących się w sklepie na rzecz zadłużenia. My takie dostaliśmy od właściciela lokalu. Zawsze to jakieś zabezpieczenie

Barbara

A może pozew ?

@Barbara

Jaki pozew? Przecież ani grosza nie odzyska a prawnik kosztuje

@Barbara

Nie pozywa się firmy, która złożyła wniosek o upadłość. Sąd, Syndyk to oddali bo po to sklada się w.o upadlisc aby nie być pozywanym.. gdy w 2019 r.TXM zlozyl wniosek.o restukr. byly dwie firmy, które złożyła wnioski o.upadlosc TXM,.Sąd oddalił. Wniosek upadłość blokuje pozwy o zapłatę. Restrukturyzacja je blokuje. W przypadku txm bylo krótkie okienko aby ich pozwać, między zatwierdzoną restukt. a wnioskiem.o upadłość.czyli 30.04.2022. Ale to.wszystko to już historia..

....
@Wierzyciel

Nie trzeba było zgadzać się na układ.Ci co nie wyrazili zgody byli spłaceni

@....

Niestety zupełnie się Oan=Pani nie xna. Aby układ został zatwierdzony nie musiało być 100% zgody. Z mocy Orawa wszyscy posiadający wierzytelności sprzed 4.94.2019 zostali objęci układem. Nie mieli nic do gadania. Były różne grupy wierzycieli i niektórzy.bodajze do 5tys.zostali spłaceni w 2021 na mocy układu. Nie miało znaczenia czy się zgodzili czy nie. Liczyła się kwota zgodnie z układu.restrukt. Proszę nie pisać nieprawdy bo akurat to wiem w 200%.

@Wierzyciel

a ja wiem na 200% że byli spłaceni etapami i nie wyrażali zgody na kartach w głosowaniu za układem

@...

I znowu powtórzę- nie zna się Pan/Pani. Można było być przeciw war.ukladu a zostać spalaconym( jeśli było się grupie wierzycieli handlowych.do 5 tys) .Można było być przeciw układowi i NIE zostać spłaconym bo wierzytelności była w in.grupie wierzytelności opisanej układem. TXM zakładał spłatę pewnego % długu w 8 lat bodajże. Kwartalnie. Wypłacono 3 raty restrukturyzacyjne i 30.04 ogłoszono w.o upadłość. Wierzyciele poza grupa do 5 tys , żaden z nich nie został splacony( czas dokonany przeszły!) Obojętnie czy był za/ przeciw układowi. Wierzyciele do 5 tys zostali spłaceni obojętnie czy głosowali za/ przeciw. Tak działa układ zatwierdzony przez Sąd. Jeśli Pan/Pani ma wiedzę, że było inaczej ( a absolutnie watpie) to jest to ciężkie naruszenie warunków układu i skutkować może bezpośrednim roszczeniem do Członków Zarządu. A w związku.z tym jeszcze raz napisze, watpie aby z takiego.powodu Zarząd chciał.klasc głowy.pod topór zabezpieczając się maksymalnie w innych miejscach. Musiał.Pan/Pani żle zrozumieć lub po prostu ktoś okłamał.

Xxxxxxx

Dostał już kto informacje z ZUS na temat przejecia i ewentualnej wypłaty reszty macierzyńskiego bądź ciążowe ?

@Xxxxxxx

Też jestem na l4 ciążowym. I nie dostałam żadnej informacji z ZUS. Dzisiaj będę dzwonić do Zus.

Xxxxxxxx
@Km

To proszę daj znać co się dowiedz

@Km

ZUS dopiero rozpatruje wniosek o przejęcie nas mają na to 30 dni i od dnia kiedy będzie decyzja że nas przejmują to kolejne 30 dni na wypłatę zasiłku. A wniosek o przejęcie nas wpłynie 17.05

Ag
@Xxxxxxxx

Ja dzwoniłam wczoraj do Zusu i się dowiedziałam ze wniosek o przejecie wpłynął 23.05 i jest w rozpatrzeniu. Chodzi o urlopy macierzyńskie i rodzicielskie

@Natalia

To informacja z zusu, bo ja nie mogę dodzwonić na infolinię.

@Km

Tak z zusu . Warto założyć profil ZUS pue i możesz do nich napisać tam szybciej odpowiadają na informacje ;)

@Natalia

Dzisiaj się dowiedziałam, że dopiero dzisiaj zostały przekazane moje dokumenty do zusu o przejęcie. To nasze kadry nie wszystkie osoby na l4 zgłosiły do zusu 17 maja.inf.jest od p. Jordanek.

Hhhhhh
@Natalia

Mam konto i tak szybko nie odpowiadają..

@Km

Hmm dziwne trochę nie fer . Bardziej mnie przeraża jak już urodziny gdzie składać dokumenty jak w kadrach nikogo nie ma ...

Zus L4 ciąża
@Xxxxxxx

Jestem w tej samej sytuacji co wy, też jestem na L4 w ciąży. Czyli dobrze rozumiem, że firma sama zgłasza nas do ZUS żeby ZUS nam płacił L4 tak? Tylko nie zgłosili wszystkich razem tylko tak na raty? Dobrze ja to rozumiem? Byłam w Zus w mojej miejscowości ale po tej wizycie wiem tyle co wcześniej czyli nic...

nick
@Natalia

źle mówisz. od złożenia wniosku mają 30 dni na rozpatzrenie i wypłate a nie podwójnie

@Natalia

No właśnie nie wiadomo gdzie zgłosić, że dziecko się urodziło i dać wniosek o macierzyński-rodzicielski. Przeraża mnie to .

@Xyz

Jak nas przejmie Zus, to przesyłamy dokumenty do zusu o zasiłek macierzyński.

@Km

I oni normalnie będą nam płacić te 80% wynagrodzenia? Przez rok ?

Powinni

@Xyz

No tak. Albo pół roku 100% i pół roku 60% jak kto woli. Nawet jakby cię zwolnili to dostajesz normalnie macierzyńskie jeśli przepracowałaś w jednej firmie przynajmniej 1 rok bo zmieniły się zasady chyba 2 lata temu jak nie więcej ze musi być rok przepracowany w jednej firmie zeby otrzymywać macierzyńskie

@nick

Mówię tak jak mi napisali na ZUS pue panie które tam pracują ;) więc chyba wiedzą lepiej

@nick

Najpierw mają 30 dni na decyzję czy w ogóle będą nam wypłacać że nas przejmą . Potem od tej decyzji 30 dni na wypłatę kasy . Bo tak masz rację 30 dni na rozpatrzenie i wypłatę ale najpierw dyrektor musi wyrazić chęć przejęcia i muszą sprawdzić dlaczego mają nas przejąć .

Xyz

Dziewczyny które są na l4 ciazowym jak byłyście w Zusie to musiałyście mieć ze sobą jakieś dokumenty ?

Xr

Złożyłam wypowiedzenie ze swoją datą na nim, wpisałam tam datę kończącego się urlopu i jednocześnie wypisałam kartę urlopową, czy mogę w jakiś sposób zmienić wypowiedzenie na natychmiastowe?

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Wypowiedzenie

Czy ktoś może mi powiedzieć kiedy firma wypłaci resztę wypłaty za kwiecień ?? Zaraz zbliża się 10 czerwiec czyli wypłata za maj. A za kwiecień dalej nie wypłacone pieniądze,za co mamy żyć,rachunki płacić Oni są nie poważni . I gdzie te informacje co piątek które firma miała nam wysyłać?

@Wypowiedzenie

To może im to powiedz a nie na forum? Skąd garstka pracowników takich jak ty która została ma to wiedzieć? Pytaj góry, ale kadry/księgowość święcą pustkami.

Wypowiedzenie

Z miła chęcią bym im coś powiedziała ale nikt nie raczy odebrać telefonu,ani odpisać na e maila. Pytam po prostu czy może dziewczyny które pracują dostały jakaś informacje łaskawie od zarządu…

Wolny
@Wypowiedzenie

Dlaczego pracujesz, jak nie masz wynagrodzenia?

@Wolny

Jak widać po nicku jestem na wypowiedzeniu wiec nie pracuje. Chce tylko żeby wypłacili nam wszystkim należne nam pieniądze. Ile jeszcze mamy czekać tak nasz szanowna firma miała informować i zero informacji z ich strony :/

Xxxxxxx

Dziewczynki orientujecie się że jezi jestem na macierzyńskim to mogę wypowiedzieć umowę żeby ubiegać się o kosiniakowe ?

Patrycja

Ale po co?

Xxxxxxx

Dziewczyny właśnie dzwonili do mnie ZUS że firma wystąpiła o przejęcie ale haotycznie napisali powód i wyjaśnienia . Pani z ZUS powiedziała że to po stronie płatnika teraz należy dopełnić resztę formalności inaczej ZUS nie rozpatrzy ich wniosku o przejęcie . Dajcie mi namiar na kogoś z txm do kontaktu żebym mogła to wyjaśnić z nimi bo ręce opadaja

Nie wiem co robić
@Xxxxxxx

607456017 spróbuj na ten numer.

Czy któraś z Was pisała bezpośrednio pismo do firmy o wypłacenie zaległego wynagrodzenia ? Bo się zastanawiam czy jest warto

Iwona

Ja pisałam i żadnej odpowiedzi nie dostałam

@Iwona

Do tej pory nie mogę się dodzwonił do p.kapusty ciężko jej wysłać Z3 do ZUSU jestem bez wypłaty zwleka już 3 tygodnie nie wspominając o ubezpieczeniu

Agata

Jej podobno już nie ma. Teraz jest p. Jor....

@Agata

Od rana nikt nie odbiera. Zajęte albo abonent czasowo niedostępny.

Już szkoda gadać jak oni nas traktują…

@…

A co mogą zrobić kadry i księgowe które są na l4/wypowiedzeniu, to nie one rządzą firmą

Ala

Tez nie ma w zusie mojego z3

Ala

Tez nie mogę się dodzwonić odnośnie mojego z 3 do zusu.

Magda
@Agata

Mogę prosić nr do Pani Jord?

Ktos
@Ala

U mnie tez pusto jak oni maja nam coś wypłacić jak nic nie ma w Zus

Też jestem ciekawa ponieważ ja nie dostałam jeszcze za a muszę do ZUSU oddać i jaki adres firmy Andrychów. Czy WAWA??????

Ajent

Halo Ajenci cos wiadomo jakiej meile były odnośnie naszych wynagrodzeń czy mają nas w d...e? Nie mam dostępu do poczty sklepu bo sklep nieczynny ale faktura za 04 wisi. ????

Xxxxxxx

Ktoś wie kiedy reszta wypłat?????

Ff
@Xxxxxxx

Pewnie z miesiąc albo dwa trzeba poczekać

Przyszła może informacja od zarządu co dalej ? Informacja miała być w piątek mamy poniedziałek i dalej nic ? Przecież człowiek może sobie coś z tego wszystkiego zrobić bo jak na daną chwilę to tylko długi mi się powiększają...

Nic nie wiadomo. W kadrach nie odbierają, p.H tez cisza…

Dziewczyny, na co my, Wy.liczycie w kwestii wypłat odpraw? Kto ma to Wam wypłacić skoro txm nie ma środków pieniężnych, nie ma sprzedaży, nie ma przychodu! Skąd mają się wziąść teraz te pieniądze? Liczymy na Fundusz bo to jest realne. Txm.nie ma już swoich pieniędzy.bo.niby skąd miała by je mieć? Skąd?!! Proszę poczytajcie komunikat Zarządu oficjalny gdzie piszą jak porozumiały się z bankami, które jeszcze od czasów restrukt.maja zastawy na rachunkach, transakcjach kartami... myślicie ze banki zrezygnują z wynegocjowanych i zatwierdzonych przez Sąd, praw do.pieniedzy?! Ja się nie ludze!!! Fundusz jest jakaś perspektywa ,czekanie aż txm.cokolowiek wypłacić.to gruszki na wierzbie!!!

Wolny

Proszę zadzwonić do funduszu, przedstawić sytuację, a dostaniecie informacje , kiedy i czy fundusz płaci w takich sytuacjach. Nie ma co gdybać i czekać aż wypłacą resztę Jak pracodawca nie płaci wynagrodzenia, to nie świadczy się usług pracy.

@Wolny

No przecież o tym pisze.. nie ma co czekać.

Jshxudb
@Wolny

Można jakiś kontakt do tego funduszu?

Eh

Fundusz wypłaci pieniądze wtedy kiedy firma upadnie. Teraz nie macie co liczyć na fundusz.

Ciekaw
@Wolny

ciekawe czy starczy na wszystkich, jak w zusie są zaległości i to nie małe.

@Eh

Dokładnie, rozmawiałam z Panią z funduszu. Dopiero jeśli wejdzie syndyk i nas zgłosi wtedy możemy dopiero spodziewać się kasy. Do tego Syndyk ma 1,5 miesiąca od wejścia na zgłoszenie nas

@Eh

Sąd już nadal numer sprawie upadłości

Były Km
@...

To na dzień dzisiejszy nie ma się co kasy spodziewać ? To po co te informacje o rzekomym piśmie szanownego zarządu bo wypłatach co piątek po co nas zwodzą ? Co za banda krętaczy i …….. .! Mam nadzieje ze zdobędą się na odwagę i wejdą na forum i poczytają co co nie co !!!!!

Mhm
@Były Km

Nie było wzmianki o wyplatach co piątek jedynie o informacjach co piątek. Proszę nie wprowadzać w błąd bo już wystarczająco firma miesza. Na dzień dzisiejszy nie spodziewajmy się kasy. Może za miesiąc lub 3 o ile fundusz będzie miał wystarczająco środków żeby nam wypłacić...

Była Km
@Mhm

Dziękuje bo już człowiek tyle się naczyta ze aż włosy się jeża

Czy są jeszcze jakiekolwiek otwarte sklepy? Dziewczyny na macierzyńskim jak sobie radzicie w tej sytuacji? I czy ktoś wie co z niewykorzystanym urlopem? Mam sporo urlopu, cały urlop jeszcze z tamtego roku, no i za obecny...

Przyszło może jakieś info od zarządu co dalej z wypłatami?

Podpinam się pod pytanie bo nasz sklep zamknięty

Nn

Jest napisane ze w piątek ale na koniec dnia a nie do południa. Spokojnie

Była Km
@Nn

I co z kasa już dzień minął ????

Bk
@Była Km

Ktos tak o sobie napisal, a my sie łudzimy ????????????

Paula
@Bk

Sytuacja jak za kazdym razem. Wy im jeszcze naiwnie wierzycie?Kasy nie będzie póki syndyk się tym nie zajmie zrozumcie to. A pisma od zarządu? Czy dały nam jakakolwiek jasna odpowiedź jak do tej pory? No bez jaj......

Była KM

Dziewczyny ja w innej sprawie mianowicie pamięta ktoś może podpunkty checklisty kierownika ? O zdjęciu nie wspomnę :) byłabym wdzięczna

@Była KM

Czy wieszaki są posegregowane , czy pracownicy noszą strój służbowy i czy posiadają identyfikatory , czy mm ki są przyjęte , czy czarne torby znajdują się ja magazynie , czy materiały pos wdrożone zgodnie z instrukcja , czy VM wykonany zgodnie z instrukcja , przydzielenie zadań dla pracowników , wersyfikacja cen wykonana zgodne z harmonogramem czy listy obecności podpisane są na bierząco , czy towar na magazynie pogrupowany podłoga na magazynie i sklepie czysta , czy drzwi do zaplecza zamykane na klucz

Też była
@Była KM

Czy koszyki czyste, czy pracownicy noszą strój służbowy, czy drzwi są otwarte na odbierz i mój ulubiony podpunkt, czy grafik jest dostosowany do godzin otwarcia i natężenia ruchu

Rita
@Też była

To jak Kuźniar była.

Były Km
@Rita

To do napisałam to ta ostatnia chl i oczywiście grafik dostosowany natężenia klientów

Jest już jakaś informacja odnośnie wypłaty ?

Ona

Nie ma nadal pieniędzy

@Ona

A napisali jakaś informacje ? Sklep mamy zamknięty i nie mamy dostępu do komputera..

Ajent

Wiadomo co może z ajentami?

Zdenerwowana

Ta sytuacja z wypłatami jest chora. Człowiek chodził do pracy cały miesiąc, a tu nawet pieniędzy nie dostaje. Jeszcze zero podejścia do pracownika po ludzku, jakby ktoś przyszedł i pogadał jak człowiek z człowiekiem, wyjaśnił albo po prostu jakby było inne nastawienie do nas to zupełnie inna bajka. A tak to, nie dość, że traktowanie pracownika jak (usunięte przez administratora) to jeszcze zero kasy i wyjaśnień!

@Zdenerwowana

Czego się spodziewałaś? Skoro tu jesteś to wiesz jaka jest sytuacja w firmie.

Patucha

Ja piszę dziś do inspekcji pracy. Załączam przelewy wypłaty na raty umowę i od zarządu pisma...

Odprawa
@Patucha

Ja wysyłałam zażalenie do Inspekcji Pracy ponad 2 miesiące temu i do dnia dzisiejszego zero odezwu. Byłam u radcy prawnego i wystosował pismo do firmy jako ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty, które też wysłał. Po ok. 2 tygodniach dostałam odprawę. Widocznie pieczątka kancelarii adwokackiej robi swoje, bo szacowny prezes wyraził zgodę na wypłacenie odprawy.

Lenka
@Odprawa

Pip zawsze odpisuje ile ma termniu na odpowiedź pewnie nie doczytałaś

@Patucha

Nic Ci to nie da, ja próbowałam

XXX

Dziewczyny, czy w przypadku kiedy dostałam 40% wypłaty, brak zgody na wypłatę z kasy mogę złożyć wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym? Znalazłam inna prace i nie zamierzam tutaj przychodzić - tam przynajmniej będę miała płacone na bieżąco. Jeśli tak to na jaki adres wysłać? Czy ono obowiązuje od dnia w którym je złoże? I czy wtedy tracę odprawę? Z góry dziękuje za odpowiedz

@XXX

8dz do nowej.pracy. wyślij na adres Rejestrowy ( w warszawie) pi 14 dniach uznane zostanie za doreczone( od daty w której dotrze na poprawny adres) wyślij drugie na adres podany krakowem. Wypowiedzebie z winy.pracodawcy.z pow.ciezkich naruszeń pracodawcy - brak wyplaty odprawy. W txm jeszcze długo dlugo będzie chaos . Gdy przyjdzie Syndyk będzie próbował zrobić że wszystkim.porzadek ale nie ma sensu , naniekszego , liczyć na szybką wypłatę lub odprawę. Naprawdę nie,ma na co czekać i.ogladac się na cokolwiek. Zarządu zaraz nie będzie, pracownicy kadr sami o niczym nie zadecydują a poza tym.kto tam.zostal?!!.. wszyscy czekaja na Syndyka I takie zawieszenie będzie jeszcze długo trwało. Ta firma jest w upadłości, nie mają ani majątku, ani gotowki( banki mają zastawy co jasno.wyn8ka z ost.komunikatow spolki). Trzeba zapomnieć jak najszybciej.o txm i na nowo ustawiać sobie pracę i życie.

Xxx

Rozumiem. Ale mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia a mój sklep jest czynny. Czy nie będę miała problemów jeżeli nie przyjdę do pracy na okresie wypowiedzenia?

Dianq
@XXX

Napisz do jolanty jordanej mi pomogla i umowilysmy sie na wypowiedzenie za porozumieniem stron

Adas
@Dianq

Możesz podać emeil do niej

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso