Opinie o Adesso w Andrychów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Adesso. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Adesso o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adesso w Andrychów

Czy ktoś dostał zaległa wypłatę ?

Mimi

Co z Naszymi pieniędzmi? Ktoś coś wie?

@Mimi

Nic nie wiadomo, zarząd się na nas wypiął

Km

W firmie już nikt nie pracuje, dzisiaj złożyło resztę osób wypowiedzenia z księgowości, kadry na L4

Hej dziewczyny pisałam do zus otrzymali od naszego pracodawcy wniosek o przyjęcie nas tylko trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku przez zus

Jshxudb

No jakaś dobra informacja:) Ile może potrwać rozpatrzenie?

@Jshxudb

Właśnie czekam na wiadomość jak tylko dostanę dam znać :) ile takie coś może potrwać i czy wyrównanie dostaniemy bo dostałam info ze zus przejmie nas od 1.05 do końca macierzyskiego

Jshxudb

Oo to super , wkoncu coś wiadomo co z osobami na macierzyńskim:) dziękuję za informacje i jak coś to dawaj znać :)

L4
@Jshxudb

A wiecie może co z osobami na L4 ale zwykłym ?

@Jshxudb

Od stwierdzenia uprawnień na macierzyński mają 30 dni aby wypłacić pieniądze :) także tylko czekać aż sprawdza wniosek.. Może też patrzeć czy już został przyznany i jak będzie płacony na pue zus w zakładce świadczeniobiorca i później w zasiłki :)

Dzisiaj koniec miesiąca powinni wysłać resztę pieniędzy….

Sprzedawca

Brak rekrutacji.Pani zajmująca się przyjmowaniem podań chamsko oddała mi moje podanie krzycząc na mnie że Mam dzieci a z matkami są same problemy.Podkreśle że sama je posiada.Można powiedzieć że firma TXM nie lubi matek jako pracowników ale jako klientów to już tak.

Czy ma Pani dzieci.Żadne inne pytanie nie padło.

Xxxxxxx

Dziewczyny i jak sytuacja ? Coś wiadomo co dalej z osobami na macierzyńskim/L4 /ciążowym ?

@Xxxxxxx

Niestety nic nie wiadomo. Pisałam do Pani Anety S. I niestety nic mi nie odpowiedziała konkretnie tylko skierowała mojego maila do Pani Joli J. A Pani Jola nie odpisuje

Xvnm
@Pracownik na macierzyńskim

póki co trzeba ich męczyć bo zarząd jeszcze rządzi niech wyraża zgodę na wypłaty dalsze które się należą

@Xvnm

Męczyć.. co z tego że będziemy pisać codzinnie do nich jak nikt nie chce odpisać..

Xxx
@Pracownik na macierzyńskim

bo nie mają zgody na wypłaty z zarządu najważniejsze że dla siebie robią i o swoje zabiegają żeby otrzymać a resztę maja w(usunięte przez administratora)taka jest prawda ważne że u nich na kontach jest wynagrodzenie

@Xxx

Zgoda na wypłatę.. śmiech na sali. Oni muszą dać nam wypłatę. Trzeba uderzyć chyba bezpośrednio do zusu . Bo ja innej opcji nie widzie

Hhhhhh
@Pracownik na macierzyńskim

Do zus tocja już milion wiadomsoci pisałam i żadnej odpowiedzi.

@Hhhhhh

Może trzeba jechać do nich

Zasiłki - potwierdzone info
@Xxxxxxx

dziewczyny mam informacje z pewnego źrodla że kadry wysłały wszystko juz do zusu i teraz trzeba czekać aż zus podejmie wypłaty musicie tylko składać do zusu swoje ZAS - 53 albo 54. dzisja byłam w zusie i kazali mi takie wypeł nić bo nie mam pue, a podobno jak masię pue to tam już można elektronicznie normalnie

Ehhh
@Zasiłki - potwierdzone info

Czyli trzeba złożyć wniosek o zasiłek macierzyński?

Hfirnchdj
@Zasiłki - potwierdzone info

To muszę od nowa składać wniosek o zasiłek macierzyński?

Joasia
@Zasiłki - potwierdzone info

Ja też byłam dziś w ZUS i niestety dziewczyny które nie są zwolnione z txm i nie posiadają świadectw pracy nie mają co szukać w ZUS bo nadal posiadają zatrudnienie i oni nie mogą nas przejąć. Dziewczyny na macierzyńskim aby ubiegać się od ZUS jak i również osoby na L4 musiały by faktycznie wypełniać to co wyżej napisane i być zwolnione ale firma całą dokumentację odnośnie osoby musiałaby wysłać do ZUS np od kiedy zatrudnienie od kiedy macierzyński/ L4, jakie sie należy wynagrodzenie należy i jakie są odprowadzane składki itp osoby które są na wypowiedzeniu i nie otrzymały jeszcze zwolnienia też muszą czekać aż firma łaskawie wypłaci należyte pieniądze, ponieważ dalej są tak jakby zatrudnione. Jutro ostatni dzień miesiąca a kasy jak nie widać tak nie słychać szok totalny

L4 wizyta w Zus

Hej, byłam dziś w zus i kobieta mi sprawdziła ze 24.05 firma wysłała dokumenty do zus z prośbą o wypłatę mi l4 od 12.04 do 15.06 czyli to jest 2 ostatnie L4 wystawione. Ze swojej strony napisałam jeszcze pismo że chce żeby ZUS mnie przyjął bo firma ogłosiła upadłość i brak kontakty itp. I złożyłam wniosek ZAS-53. Taki wniosek trzeba będzie co miesiąc składać do dnia porodu.

!!!

Jak kontaktujecie się z działem kadr ? Ma ktoś meila lub nr tel ?

hiro fashion

Czy wy tez dostałyście ofertę pracy dla txm, pod inną nawą, na Uz ? obiecują ze będą płacić tygodniówki, czy warto sie zgadać?

M
@hiro fashion

Dostaliście wypłaty na kwiecień

hiro fashion
@M

nie :( jak wszyscy 40% to jest trochę ponad 700 zł

@hiro fashion

Czy tą firmę można znaleźć w wyszukiwarce? Myślę że zainteresowali by się co firma wyprawia

@M

Wypłat za kwiecień nie będzie. Inf.sprawdzone.

Niby skąd?

Zz

Zaraz masz czerwiec, niektórzy nie dostali jeszcze uzupełnień za grudzień. Nie ma i nie będzie.

Ułomna
@Km

Czy wam się nudzi? Nie ma czegoś takiego ze nie będzie jest umowa o prace człowiek pracuje i musi mieć za to zapłacone to nie jest ku… wolontariat do Ch… jeba…. . Wiec przestań gadać głupoty

Hej ułomna
@Ułomna

I gdzie ta twoja wypłata naiwniaku? ;-)

@Ułomna

Życia nie znasz widzę. Przestań liczyć na cokolwiek od txm.

Ajent

Hej. Wiadomo już może, który syndyk będzie się zajmował txm? Myślicie ze będzie to Pan Krzysztof Gołąb?

@Ajent

A już jest przyjeta firma przez syndyka?

Mogiła
@Pracownik na macierzyńskim

a jest już ogłoszona upadłość?? To trwa niestety

Mogiła
@Ajent

Ogłoszenie upadłości jak będzie to będzie od razu ogłoszony syndyk. To trwa to nie jest 5 mniut. Będzie ktoś inny wyznaczony przez sąd.

katia
@Ajent

nie będzie on zabrania tego ustawa

Pracownik na macierzyńskim

Dziewczyny które są obecnie na urlopie macierzyńskim . Czy działacie coś w sprawie wypłaty w zusie? Czy jesteśmy same wstanie załatwić ZUS bez jakiś dokumentów z firmy ? . W firmie chyba chyba nikt nie pracuje, każdy wysłany mail do kadr to automatyczna odp zwrotną że ktoś przebywa na zwolnieniu lekarskim .

xx

Dziewczyny, czy macie numer telefonu oraz kontakt email do Anety Snopkiewicz?

@xx

Aneta.Snopkiewicz@txm.pl

Japonka

Witam wszystkich Nie rozumiem co nie których tu osób postawy. Zamiast się wspierać w tym trudnym okresie w jakim się znalazłyśmy przez firmę, to jedna drugą atakuje!!! Pieniądze muszą być za wykonaną pracę, prędzej czy puźniej, nie ma znaczenia kto nam to wypłaci. Każdy pracodawca musi opłacać fundusz pracowniczy i jeśli firma nie stara się o wsparcie, to my same też możemy po ogłoszeniu upadłości

Dziewczyny na l4 ciązowym co załatwilyscie w ZUSie ?

Zus L4 ciąża

Nadal nic... Tak jak w moim przypadku txm nie zgłosiło mojego Z3 do ZUS więc narazie mnie nie przejmą i o jakichkolwiek pieniądzach mogę zapomnieć. Gdyby firma wystawiła świadectwo pracy wtedy ZUS od razu by nas przejął a tak to o... Tak wygląda moja sytuacja, a jak u innych dziewczyn?

Xxxx

Właśnie też się przyłączam do tego pytania . Firma zgłosiła was do ZUS?

@Zus L4 ciąża

Napisz do p. Jordanek z prośbą o wysłanie dokumentów do Zus.

@Xxxx

Nie , nie zgłosili mnie .

Xxxxx
@Km

Pisałam, dzwoniłam nic .....

@Xxxxx

Macie może nr do P. Jordanek ?

Xxxxx

+48607456017 Nie odbiera

Kn
@Xxxxx

Jeżeli nie odbiera i nie odpisuje Ci na MEILE to sama złóż w zusie wniosek o przejęcie wypłat zasiłków.

@Kn

Bylam dzis w Zusie i jedyne co mogę zrobić to zlozyc pismo napisane odręcznie o całej zaistniałej sytuacji . Ale nie wiadomo czy wypłacą kasę,a Tobie co powiedzieli ?

Hhhhhh
@Kn

Ja złożyłam o przejęcie to z ZUS dzwonili że póki co jestem jako osoba zatrudniona i to w kwestii płatnika stoi żeby zgłosić o przejęcie .i że nic nie mogę zrobić . Wczoraj mieli zebranie w sprawie nas bo txm złożył chotyczny wniosek. Jestem na macierzyńskim

@Hhhhhh

Tylko dlaczego część osób zgłosili zeby Zus przejął a część nie . :/ a teraz nikt nie odbiera ,nie odpisuje . I jak to załatwić

Km

Ja składałam wniosek o przejęcie. Ale dodatkowo dzwoniłam i pisałam do A. Kapusty o wysłanie moich dokumentów do zusu. Zrobiła to. Pisałam do zusu o potwierdzenie otrzymania dokumentów. I są. Teraz tyło czekam na rozpatrzenie wniosku..

Km

Wydaje mi się, że oni wysłali dokumenty tych osób co o to prosili. A teraz jak nie ma kadr to będzie Wam ciężko, ale piszcie do p. Jordanek z prośbą o wysłanie dokumentów do zusu. Z prośbą o odpisanie na Wasza prośbę. Ja tak robiłam.

@Km

Można email do p.Jordanek?

@Km

Mogłabyś tak w skrócie powiedzieć co napisałaś w tej wiadomości do A. Kapusty?

@Zus L4 ciąża

Napisz, że jesteś w ciąży i kiedy masz termin porodu. W związku z trudna sytuacja finansowa firmy i Twoja prosisz o przesłanie dokumentów do zusu o przejęcie. Napisz, że kontaktowałaś się z zusem i Zus czeka na Twoje dokumenty. I na końcu napisz, żeby prosisz o odpowiedź.

Zus L4 ciąża

Już napisałam do P. Jordanek. Wysłali wam wgl jakąś wiadomość zwrotną czy trzeba teraz w Zus pytać czy wniosek wysłali?

@Zus L4 ciąża

Tak ja pisałam o informację zwrotną a później pytałam Zus czy dokumenty faktycznie zostały wysłane.

L4

Dzwonilam do zus i mam podejsc do placówki i napisać razem z doradcą wniosek żeby ZUS przejął moja osobę. Teraz ZUS będzie płacił za l4 do porodu

@L4

Boże co wy (usunięte przez administratora) Za głupoty albo każdy ZUS ma inne postępowanie . Trzeba czekać trwa postępowanie wyjaśniające żeby ZUS nas w ogóle przejol . Jeszcze nie zapadła decyzja a wy sobie piszcie miliony wniosków bo (usunięte przez administratora) wam to da

@Km

Pisze się "przyjął" droga Pani KM.

@L4

Jeśli byś mogła to daj znać co w tym wniosku napisałaś razem z doradcą bo osoby pracujące w Zus w mojej miejscowości są tak poinformowane i tak pomocne że aż się rzygać chce... Szkoda słów na nich. Byłam już 3 razy w tej sprawie to usłyszałam 3 różne wersje, a jak zapytałam czy pomoże mi napisać te " podanie" to usłyszałam, że ona jest zajęta i nie może mi poświęcić tyle czasu DRAMAT!

Anka
@Zus L4 ciąża

Ja napisałam, że zwracam się z prośbą o przejęcie przez ZUS wypłaty zasiłku chorobowego. Opisałam całą sytuację od kiedy byłam zatrudniona, od kiedy przebywam na zwolnieniu, jaki jest powód mojej prośby czyli to że za kwiecień wypłacili tylko 40% wynagrodzenia itd. musiałam dopisać dane TXM i swój nr konta bankowego. U mnie w ZUSie była bardzo miła Pani, która powiedziała mi jak to napisać. Powiedziała mi też że wiele osób pisze takie wnioski i że oni przejmują tych ludzi. Ale jak to będzie wyglądać w tej sytuacji to nie wiem bo widzę, że tu każdemu w zusie mówią co innego.

Nioi
@Km

Dokładnie. Rozmawiałam z zusem 17.04 kwietnia został złożony ogólny wniosek przejęcia z firmy ale ZUS nie zajął jesZxze stanowiska w tej sprawie. Wiec nic nie da jakieś wysyłanie o przejęcie konkretnej osoby. Oni musza dopiero rozpatrzyć ich ogólny wniosek czy jest wgl podstawa do tego by mieli przejąć wypłaty osób na L4 i dopiero będą składane wnioski osób do ZUS w miejscowości w której się mieszka

Pracownik txm

Można sobie pisać, można dzwonić i tak nikt nie odbierze i nikt nie odpisze bo nikt już nie pracuje. Zostawili nas pracowników bez żadnych informacji, bez żadnych wyjaśnień i teraz sami musimy starać się i walczyć o swoje. To się po prostu w głowie nie mieści, oni są niepoważni..

@Pracownik txm

Sytuacja ta trwa już długi czas, każdy miał czas na ucieczke :) macie za swoje

@.

Za swoje? A czy to nasza wina że czasy są jakie są i człowiek rękami i nogami trzyma się pracy którą ma z myślą że wszystko się ułoży. Nie każdy mieszka w miejscu gdzie pracy jest "do wyboru do koloru", jeśli Tobie się udało to gratuluję ale krytykuj tych, którzy takiej możliwości nie mają i tych którzy zostali do końca w tej firmie bo to akurat nie ich wina.

Jest dużo ogłoszeń o prace, a pracownicy którzy mieli dłuższy staż a nie skaczą z jednej pracy do drugiej są pożądani!! Z normalną stawką i wypłatą na czas!! Mieszkam w małym mieście i tego samego dnia miałam dwa telefony, dziewczyny odwagi a nie pracujecie za darmo.

@.

Zgadzam się. Wszyscy znaleźliśmy się w ciężkiej sytuacji. Rozumiem że każdy ma inną sytuację . Różnie też bywa na rynku pracy. Ale wiesz też tak może być że ktoś mieszka w małej mieścinie i rzeczywiście można mieć problem z nową praca bo każdy pilnuje i trzyma się pracy. Ale pracowanie za darmo to przesada. Trzeba mieć dziewczyny też swój honor. Ja chodziłam do pracy z powodu pieniędzy aby je zarobić. Każda z nas dzień w dzień przychodziła i pracowała . Nie Złoczew tych tele i tłumaczenia się z Bóg wie czego. Ale przez takie osoby które siedzą do dziś na sklepach za frajera to weszli nam na głowę,robią co chcą. Tu już nie ma co liczyć na cud . Chamowe zrobili bo powinni powiedzieć wprost jaka jest sytuacja,zapłacić za urlopy,normalnie pensje ,odprawy to podejrzewam że większość z nas gdyby dostała pensje do ostatnich dni by pracowała. Ale z pustego to i Salomon nie naleje. Szkoda bo praca była spoko,dziewczyny w pracy też,miałyśmy fajna RKS. Ale dziewczyny nie dajcie się dłużej (usunięte przez administratora) Lepiej za darmo siedzieć w ogródku niż w tej robocie

Dziewczyny od dzisiaj jestem na zwolnieniu lekarskim czy jeżeli w przyszłym tygodniu przyjdzie poczta wypowiedzenie mam je odebrać czy nie?

@Karolina

Dopóki nie ma ogłoszonej upadłości to nie mogą Ciebie zwolnić. Gdy będzie już upadłość to wtedy nikt chroniony już nie jest. Jak od początku roku masz 33 dni zwolnienia to przejmie Ciebie ZUS ale tu czytam że są problemy z tymi wnioskami. Ja bym nie podpisała jeżeli dopiero wniosek jest w sądzie .

@Karolina

A najlepiej to zadzwoń do prawnika. Na stronie pip jest podany nr i są bezpłatne porady prawne. Tam zawsze ktoś Ciebie pokieruje. Nie ma co szukać tu pomocy bo co osoba to inne zdanie i inne informacje

Wyplata

Wiecie coś na temat wypłaty za maj ?

@Wyplata

Pewnie syndyk dopiero wypłaci za maj

xx
@Wyplata

A za kwiecień dostałaś?

@xx

40% tak jak wszyscy

Zz

Syndyk wam nic nie wypłaci tylko wierzycielom

@Zz

Syndyk pierwsze co zapłaci ZUS i US, między czasie wierzyciel i pracowników…

Kto wie

O ile z czego będzie płacić

@Kto wie

Będzie wyprzedawać majątek firmy

Firma nie ma majątku

Xxxxxxx

Proszę o podanie mi adresu do firmy . Będę wysyłać pismo bo to jest śmieszne że ZUS dzwonił i firma haotycznie złożyła wniosek

Była Km
@Xxxxxxx

To co oni wyczyniają przechodzi wszelkie pojęcie .Dość ze nam nie zapłacili za kwiecień to jeszcze szukaj wiatru w polu żeby uprosić się o swoje .Również przebywam na L4 i co oni siebie myśla ze mam latać pilnować czegoś co oni powinni dopełnić .I tak podejrzewam ze czeka mnie sad pracy z nimi bo nie popuszczę im złożenia odpowiednich dokumentów do Zus ani nie popuszczę żadnej złotówki jaka mi się zależy .Dość wykorzystywania i popuszczania zastanawiam się czy nie napisać nawet na fb do Pani prezes jeśli już w kadrach nikt nie pracuje to niech Pani S zasiądzie za biurkiem i nie przejmie obowiązki i wywiąrze się z wszystkiego tak jak my musiałyśmy wywiązywać się z naszym obowiązków i niech ona napisze ci zrobi żeby wszytko było złożone rozliczone tak jak my pisałyśmy co zrobimy żeby podnieść sztuki i konwersje tak jak my pisaliśmy plany naprawcze jak się tłumaczyliśmy na tele . Niech maja chodź garść odwagi i niech zabiorą zdanie co z nami na L4 co z reszta wypłat .Może jakas Pani wyższego szczebla to czyta i niech poczuje jak my się czulsmy co tydzień jak nas męczyli co zrobisz co zrobisz ……

@Była Km

Zejdź na ziemię...Oni mają nas gdzies ! Nikt tu nic nie czyta ! Lachę na nas położyli a dziś dzis pod nowym nipem z nazwą " hirą faszion" działa już kilka sklepów!

X

Nie widze takiej firmy

@X

Aaaa nie widzisz ???? To zadzwoń proszę do jednego ze sklepów np. Kozienice i zapytaj pod jaka marką dzis pracują.....

Anonim 2
@Anonim

i myślisz że to ich uratuje. Ludzie jacy wy jesteście naiwni

Aninim3

Dokładnie (usunięte przez administratora)bo inaczej się tego nie nazwie. Zastanawia mnie tylko jedno czy Panstwo Polskie jest na tyle głupim krajem że można od tak sobie ogłosić upadłość jednej firmy i wyprzedawać majątek pod innym nipem bo gdyby to jakaś zewnętrzna firma byla to ok ale to przecież zwykły słup i cała śmietanka z centrali w tym siedzi i jeszcze się chce narzreć. Robią upadłość zeby nie płacić zobowiązań zostawiają ludzi bez środków do życia i dalej kombinują. (usunięte przez administratora)

@Anonim

Nie atakuje Cię, próbowałam wyszukać ale nie ma firmy „HIRĄ FASZION” możesz podać prawidłowa nazwę?

...
@Zz

Chyba chodzi o hero fashion, mimo to, jest to jakaś stara firma. Trzeba zadzwonić do dziewczyn z podanego wyżej marketu i się dowiedzieć. Czy można zgłosić to gdzieś że zmienili nazwę mimo upadłości txm?

Odp
@Zz

Moze nazwa przekręcona bo pisownia inna ale co za różnica to jest fakt że wyprzedają towar pod inna nazwa. Jak nie wierzysz zadzwoń do regionalnej że Śląskiego K.K niech Ci wytłumaczy jak potajemnie dzwoniła na sklepy i proponowała zeby załoga została na UZ. Że wypłaty będą co tydzień i że będzie inna nazwa ale towar i praca taka sama...pracownik rozwiąże umowę z TXM i odrazu przejdzie do nowej firmy. albo do A.S pani "szanowna dyrektor " tez dzwoniła i nawet jeździła po sklepach z.propozycja nie do odrzucenia (właściwie to jeździła służbowym samochodem na służbowym paliwie w czasie pracy do sklepów i załatwiała interesy 'innej firmy to taka ciekawostka) i tylko każdy że to tajemnica że to nie może wypłynąć ojej jak mi przykro że wasza tajemnica wyszła na jaw.

...
@Odp

Tylko ze K. K już nke pracuje, w piątek była ostatni dzień....

@Aninim3

Oczywiście że tak można ile razy politycy, biznesmeni a nawet księża na tym korzystali :)

@...

Txm jeszcze nie ma upadłości dopiero gdy sąd przyjmie wniosek, ale to już syndyka sprawa

@Zz

Wszystko jest ...zadzwoń do kozienic podadzą Ci nip ...I wszystko po kolei !

Poopy

podaj numer telefonu

@Poopy

No człowieku trudno Ci wpisać w Google: txm kozienice???

Xxxxxxx

Dziewczyny które są na macierzyńskim co robicie w takiej sytuacji ?? Nie wiem już co robić

@Xxxxxxx

Podpinam się do pytania. Nikt nie odpowiada na wiadomości tel też nie odbierają. A w ZUSIE też zero konkretów. Od maja nie będzie mnie na nic stać. Oszczędność poszly już za wypłatę kwietniową. Dramat.

Macie e-maila do p. jordanek ?

Jolanta.jordanek@txm.pl

Czy któraś dawała wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy ? Ile czekaliście na świadectwo pracy ? Na jaki adres wysłaliście na Wawe czy Andrychów ?

Zostaw merytoryczną opinię o Adesso - Andrychów

• Jak się pracuje w Adesso?

Zobacz opinie na temat firmy Adesso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 874.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adesso?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 853, z czego 45 to opinie pozytywne, 256 to opinie negatywne, a 552 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adesso?

Kandydaci do pracy w Adesso napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adesso