PwC Polska

Opinie o PwC Polska

maja

NIe dziwi mnie, ze na siebie pracownicy donosza, skoro managerowie potrafia zastraszac pracownikow i zmuszac do pracy ponad sily

An

Byly_pracownik, w 100% sie z Toba zgadzam. Na mnie donosili, ze za dlugo siedze w lazience...

Ludzie na siebie donoszą, pogarda managerów, ludzie są bardzo falszywi. Wyścig szczurów

Lolo

W pracy przymusowej po 10-12h dziennie razem z weekendami

Raczej mało przyjemna rozmowa z rekruterką, bez chemii, sucha. Po przejściu przez wszystkie etapy rekrutacji, dostałem zaproszenie na rozmowę. Chociaż powinienem raczej powiedzieć przesłuchanie. Jak nie wykujesz się własnego CV na blachę, to jesteś w ich oczach nieprofesjonalny. Potrafili się doczepić o każdą datę przy doświadczeniu zawodowym. Udało im się nawet mnie obrazić. Ostatecznie nie dostałem się, ponieważ nie spodobał im się wygląd mojego CV (co uważam za dosyć kuriozalny powód) oraz błędnie odpowiedziałem na jedno pytanie merytoryczne. Podsumowanie: Raczej odradzam, chyba, że macie ochotę wysłuchiwać nieprzyjemnych docinek na wasz temat oraz być przesłuchiwanym przez ponad godzinę, gdzie każdy szczegół ma dla nich znaczenie. Dodatkowo, bardzo nieelastyczna firma, brak możliwości wybrania sobie godzin pracy, co, było dla mnie dużym zdziwieniem, ponieważ liczni pracodawcy to oferują.

Dużo o wiedzę - I to wszystko na stanowisku praktykanta... - Chyba raczej pracownika zamaskowanego pod nazwą praktykanta/ stażysty. Ponieważ oczekują, że będziesz dla nich dostępny przez 40 godzin tygodniowo albo raczej 45 godzin, bo praca 8:30- 17:30. Nie interesuje ich to, że musisz czasem podejść do egzaminu na uczelni.

An

Bardzo fajna praca, bo wystarczy klepac dane jak robot :) PLaca spoko, bo 2900 brutto

Maniek

Konsultant, az jestem w szoku ze tak wiele placa!

Maniek

2500-2800, całkiem sporo

Kluk

Nie.... Ww, myślisz, że inne działy wyglądają inaczej?

Gosia

Mając 6 lat doświadczenia w advisory zaproponowali mi 3000... Nie czy się śmiać czy płakać :D

Mikie

Zwróćcie proszę uwagę, która z firm PwC szuka pracowników. Z dyskusji wnioskuję, że jest to tzw. SDC, czyli spółka świadcząca usługi księgowe/płacowe jako Centrum Usług Wspólnych. Z tego co kojarzę, to ta spółka działa w Katowicach i chyba teraz też w Opolu. Uwaga, z perspektywy typu pracy, ma ona niewiele wspólnego z tym, czym zajmują się firmy tzw. Big4. Nigdy nie pracowałem w tego typu firmie (księgowej), ale wydaje mi się, że zakres pracy odpowiada przeciętnemu działowi księgowemu w dużej firmie. Może nawet być tak, że zakres zadań jest ograniczony do tylko fragmentu księgowości (np. wprowadzania faktur). Może też atmosfera pracy w SDC jest inna, niż w innych spółkach / działach. Z tego co mówicie o pensjach w SDC, wydaje mi się, że jest duża różnica pomiędzy wynagrodzeniami w części doradczej i SDC.

Ona

Boże, ale wam tam wyprali mózgi....

Kluk

No dbają, tylko troszkę na siebie donosimy ale to normalne w korpo

Patryk

Są świetne zarobki bo 2800zl :) przy donoszeniu na kolegów można dostać premie roczna 500zl :) ja lubię donosic, bo na mnie też donoszą i mam tę 3200zl na miesiąc :) jestem zadowolony.

verywery

jednak w pwc trzeba wszystkie godziny rozliczyc - spowiadac sie z kazdej przepracowanej godziny. Sporo nadgodzin darmowych i brak przerwy na lunch. Ja t lubie! Jestem korpo szczurem bez ambicji i godności

miki

komu odpowiadasz korpo szczurku? :D Jednak w pwc nie jest zbyt kolorowo

Mikie

Marku, We wszystkich firmach międzynarodowych znajomość co najmniej jednego jezyka obcego to konieczność. I nie tylko na poziomie komunikacyjnym.

mdg

A w jakiej "line of service"? może coś podpowiem

Mikie

@All Kurde, uśmiałem się z dyskusji. Pracować w PwC to trochę jak pracować w szpitalu: z jednej strony Kardiologia z drugiej Pediatria, technicy (np. sprzątanie) i administracja. Trudno generalizaować. W firmie pracuje ze 4 tys. ludzi to ogromna fabryka. Inaczej pracuje się w działach business support (administacja, HR, finanse, etc.) inaczej w Centrum Usług Wspólnych (tutaj głównie księgowość, kadry, płace - o ile się nie mylę), inaczej w podatkach, kancelarii prawnej, audycie czy doradztwie biznesowym. Sama praca, jak każda inna w korporacji międzynarodowej spod znaku tzw. Big4. Pensje - są, pewnie coraz mniej konkurencyjne w stosunku do innych branż, płatne na czas, dodatkowe benefity, premie, ubezpieczenia. Zakres i wartości zależą od stanowiska, działu, lokalizacji i Twoich indywidualnych negocjacji na etapie dołączenia do firmy i później w trakcie. Jedno co jest pewne - to nie jest praca 8-16 (może w części administacji tak się da, ale tutaj nie mam doświadczenia). Mam wrażenie, że mnóstwo osób wypowiadało się wcześniej (i) nie mając doświadczenia w pracy w tego typu organizacji, (ii) mając przykre doświadczenia, lecz w żaden sposób ich nie opisując, (iii) a może to po prostu zazdrość :)

maniek
@Mikie

zazdrosc, hehehehehehehe :D A to dobre, ale sie usmialem hehehehehe :D Dla mnie to smutne ze ludzie pracuja w pwc jak typowe korpo szczury bez godnosci

@maniek

Mańku, sprawa jest prosta. Jeżeli ktoś nie zgadza się na model pracy, który proponują firmy spod znaku Big4 po prostu nie pracuje w firmach Big4. Alternatyw na rynku jest sporo, szczególnie dla osób, które posiadją doświadczenie i/lub unikalne kwalifikacje. Cały czas jest jednak grono osób, które wysyłają aplikacje, chodzą na rozmowy i zatrudniają się w tego typu przedsiębiorstwach. Może nie wszyscy mogą/potrafią przekuć swoje pomysły na własny biznes. Chociaż w takiej sytuacji (własnym biznesie) często w praktyce pracuje się 24h. Starałem się obiektywnie spojrzeć na prace w tego typu firmie. Roboty jest dużo, czasu mało - to reguła. Co się robi i jak interesująca jest to praca zależy od tego gdzie trafisz. Mówisz o godności i "kropo szczurach". Ale takie same zdanie można mieć o pracownikach wszystkich większych firm, wewnętrzne regulacje, zasady, standardy powodują, że do pewnego stopnia wprowadza się "wzór pracownika". Zawsze jest jednak miejsce na indywidualność. Korpo to nie tylko Big4, ale w praktyce wszystkie organizacje międzynarodowe (FMCG, banki, zakłady przemysłowe)

majki
@Mikie

Po 1 to majac swoja dzialanosc (firme) pracujesz tyle co w pwc a zarobki masz NIEPOROWNYWALNIE lepsze. WIem, bo jestem mlodym przedsiebiorca :) Po drugie, to nie, nie wszystkie firmy wykorzystuja i wyciskaja wszystko z pracownika jak pwc.

@majki

Majki, Gratuluje odwagi i samozaparcia. Ja po kilku latach we własnym biznesie postanowiłem wrócić na listę płac. Akurat moja rodzina to doceniła. Wbrew pozorom, mimo pracy w korporacji mam więcej czasu dla nich. Trzymam kciuki, żeby Twój biznes rósł szybko i żebyś kiedyś miał swój własny wątek o pracodawcy, oczywiście pozytwyny :)

@majki

Kluk

Wiecie może czy ktoś płaci mniej za godzinę niż pwc? Tak patrzę i pwc strasznie dużo nadgodzin za darmo oferuje

Kluk

Widać że pwc nie ma za dobrej opinii w branży

Anis

Premie są tylko dla managerów :) płacą 2800 :) Ale terminowo, ciekawe czy są firmy w Warszawie które nie płacą terminowo :)

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 402.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 9 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Polska?

Kandydaci do pracy w PwC Polska napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Polska