Opinie o GPI Poznań Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie GPI Poznań Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w GPI Poznań Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GPI Poznań Sp. z o.o. w Poznań

Część treści oferty dla Key Account Managera jest po angielsku, zastanawiam się czy również takiego stylu prowadzonej rozmowy można się spodziewać? Wstępnie mam zamiar aplikować, mam już doświadczenie. ciekawe więc jak zarobkowo będzie można wyjść?

O widzę że mój komentarz o braku informacji o podwyżkach i zbywaniu w tej kwest bolał że został usunięty a więc powtórz. Każde zapytanie szefostwa o wysokości podwyżek i kiedy będą kończy się odpowiedzią że nikt o niczym nie wie. Podwyżek nie było od roku a wiadomo jak jest z cenami ostatnie podwyżki to marne 8% co nie ma odzwierciedlania z rzeczywistością. Pobliscy pracodawcy związani z handlem od stycznia zaoferowali dwucyfrowe podwyżki. Jak macie wybór to nie sugerujcie się dobrą lokalizacją.

Poszukuje obecnie pracy jako: Magazynier w mieście Poznań. Czy wiecie coś na temat dostępnych ofert pracy?

Angelka

Nie sugerować się lokalizacją przy wyborze? Tak przynajmniej jakiś czas temu zasugerowano. Zastanawiam się przy tym co w końcu z tymi podwyżkami o których tak stale tu piszą. Jest może określony miesiąc w roku, w którym są one przyznawane? Jeśli podwyżki są uznane według niektórych za niewystarczające to czy możliwe, że Pracodawca nadrabia benefitami?

Firma GPI Poznań Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Quality Manager. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Leszno

A kiedy jakiekolwiek ostatnie podwyżki wam przyznano, że ktoś tu stwierdza, że już szans na to totalnych nie ma? czyli jest tak, że to co ugadam na starcie to moje? Wiadomo ile max oferują specjalistom ds. estymacji? Interesuje mnie ta aktualna oferta

A myślicie, że jest szansa na poprawienie się warunków finansowych? były pracownik pisał, że chyba spoko mu tu było ale zrezygnował ze względu właśnie na finanse. Skoro tak to mógłby ktoś jasno określić ile zarabia teraz elektromechanik? Widnieje taka oferta i potrzebuje się rozeznać

To stwierdzenie dotyczące braku szacunku z czego konkretnie wynika? widzę po prostu ofertę dla magazyniera na Żmigrodzką i zastanawiam się czy by nie spróbować. piszą o tym programie rekomendacji pracowników. Ile teraz można z niego zgarnąć? ludzie normalnie się na niego ugadują?

co do pracy to jest ok ci co piszę źle to ludzie co przychodzą do pracy odpocząć z telefonem w ręku a nie pracować, praca jak każda inna raz ciężej raz łatwiej z tego co słyszałem to na magazynie panuję dobra atmosfera i praca nie jest tak fizyczna jak na produkcji. Jestem byłym pracownikiem z powodu zarobków, w innej firmie lepiej płacą.

Klient

Kasujecie nie wygodne wam wypowiedzi . Słabe jak ta premia świąteczna 300 zł

Z tymi stanowiskami, o których ktoś teraz napisał to prawda? Ze na równych stanowiskach mogą być jakieś znaczące rozbieżności? zastanawiam się co kadry na to, ktoś to kontroluje? Może to nie ten sam zakres ale właśnie jest taka oferta dla specjalisty ds. controllingu. Chcę przed złożeniem CV jakoś sobie zweryfikować wstępne warunki. Widełki byłyby pomocne. Dodatkowo czy możecie mi opisać pracę na tamtejszym dziale?

Czy firma GPI Poznań Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Jack

Oczywiście ze nie , operatorzy na tych samych samych maszynach maja zupełnie inne stawki a jak znasz się dobrze z kierownikiem to podniesie ci stawkę o wiele bardziej niż zasady ustalonych podwyżek

Xxx

Niedawno pojawiła się oferta dla specjalisty ds bhp, warto kandydować?

@Xxx

I co, jaka była decyzja? Z jakich przyczyn nie byłeś do końca przekonany, że tutaj o to spytałeś? I jak szybko obecnie odpowiadają na zgłoszenie? Po jakim czasie mogli zaproponować rozmowę?

furtado
@Xxx

zapomnij, mają tam swojego bhp-owca (zapewne jakaś kogoś rodzina albo inny nepot), który przyklepuje wszystko, w zwartym ordynku i bez pytań, jeszcze na tzw. szkoleniu cię pouczy, żebyś w sztani rozbierał się na czas i niczego nie naruszył bo będziesz spłacał, prawie żadne zasady nie są tam przestrzegane, generalnie te oferty tego typu są wystawiane dla picu, żeby podetrzeć się papierem, pod swojego nepota.

Dusia
@furtado

Nie za bardzo rozumiem po co mieliby inwestować w proces rekrutacji nie szukając pracownika. Minęło trochę czasu, może jednak ktoś brał udział w procesie rekrutacji na stanowisko specjalisty ds BHP? Powiecie z ilu etapów składał się ten proces?

John Doe

Na jaką stawkę może liczyć operator sztancy z doświadczeniem?

Pracownik 1

Jeżeli macie w zanadrzu nieszablonowe rozwiązania to praca w tej firmie jest dla was. Każdemu potencjalnemu pracownikowi zalecam zaopatrzyć się również w cierpliwość, kreatywność i zapisać się na lekcje gimnastyki bo trzeba być bardzo elastycznym by się dostosować do panujących przepisów i nakazów ze strony osób, które chyba nie maja pojęcia z jakimi wyzwaniami codziennie się mierzymy. Podniesione normy mimo niesprawnych maszyn? To pestka dla naszego zarządu. Natomiast wkład finansowy w celu naprawy uszkodzonych podzespołów już nie wchodzi w grę. Jesteśmy zapewniani że gramy w jednej drużynie, jednak to nas wystawia się w pierwszej kolejności jako mięso armatnie. Ile trzeba zgłosić awarii żeby firma w końcu zainwestowała w lepsze warunki i w porządny sprzęt do pracy? Maszyny potrafią stać po kilka dni. Czasem z powodu awarii trzeba zwolnić o polowe żeby jakkolwiek dało się ujechać. A na końcu dostaniemy pretensje o to że mamy za dużo postoi, za słabe wyniki i ogólnie się nie sprawdzamy. Niektóre awarie zgłoszone we wrześniu nadal są bagatelizowane. Ale przecież słupki powinny się zgadzać. To w czym problem? Mam wrażenie że odkąd założyciel firmy opuścił jej szeregi wszystko zmierza w bardzo złym kierunku. Dużo niedopowiedzeń, obietnic bez pokrycia i sztuczne pompowanie balonika. A to wszystko przez to że nikt „z dołu” nie mówi o tym wszystkim głośno. Organizacja logistyczna trzyma się na jeszcze niższym poziomie. Trzeba odpowiednio manewrować żeby się pomieścić z paletami na hali. Ale przecież mamy możliwość zgłoszenia pomysłu który nigdy nie dojdzie do skutku. Albo wejdzie w życie kiedy młodzi staną się starymi wygami. Zapraszam do dyskusji bo może to tylko moje odczucie.

Stary wyga
@Pracownik 1

Człowieku, Arek i Janusz sprzedali firmę bo wlasnie „słupki się nie zgadzały”. Nie wiesz o czym piszesz. Stan maszyn to kwestia obslugi (młodzi którzy nic nie potrafią) i utrzymania ruchu (oni pracują na 1 zmianę to jak ma to działać dobrze ).

Malo wiem
@Stary wyga

Hmm to może mlodzi za szybko stają się samodzielnymi operatorami ? A starzy juz mają (usunięte przez administratora) widząc co się dzieje na hali i szukają roboty gdzies indziej

Akumulator agf
@Stary wyga

Doinformuj się trochę, jeden Pan z drugim sprzedali udziały w firmie, ponieważ dostali wezwanie do sprzedaży swoich akcji, przez ludzi , którzy mieli pakiet większościowy … Tak się składa, że wspomniany Pan Jan, też nie był najlepszym szefem, za to jak merytorycznie ktoś mu przedstawił problem, sprawa była załatwiona . To tak na marginesie :) szczerze w obecnej sytuacji jest pewnie powód, by za Nim tęsknić …na szczęście to już nie moje zmartwienie …

pracownik ????
@Pracownik 1

Zgadzam sie, logistycznie tragedia, planowanie pracy to jakis absurd, jest plan zrobiony ale nie wiem pod co czy pod kogo jak papier ma byc tydzien pozniej, lub nikt nie ma pojęcia gdzie jest? ciaglr postoje maszyn z powodu braków, widocznie tak ma byc od tego roku boal w zeszłym roku postoj 20 minut i wielki (usunięte przez administratora)!!!!

@pracownik ????

Czyli wobec tego jak docelowo miałoby to wyglądać? I wiadomo jakie warunki zatrudnienia mają obecnie te osoby, które za planowanie są odpowiedzialne? Jak im płacą?

Megi
@Pracownik 1

Witam serdecznie chyba ma pan rację w tej firmie pracuje od 2.5 roku mój syn ,stara się jak może jest operatorem ale to co robi jeden z kierowników to wola pomstę do nieba , cały czas się go czepia nie mając pojęcia o maszynach głupie docinki żeby się za babami nie oglądał tylko pracę wykonywał albo czemu maszyna stoi itd itd .Ale trzeba pracować i znosić głupie docinki

Osoba

Totalnie odradzam pracę w tej firmie. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecują cuda a w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Zabierają premię, nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego, wynagrodzenie nie zgadzało mi się przez 3 miesiące z rzędu (na moją niekorzyść), pakowacz to ciężka praca ponadto brygadzistka ma swoich ulubieńców nie wszyscy są traktowani równo. Przerwa 30 min w tym czas na toaletę przez całą zmianę co jest rejestrowane w systemie. (usunięte przez administratora), latem potworny upał więc teraz podejrzewam że zimno z racji tego iż nie ma tam klimatyzacji i żadnego ogrzewania. Dużo można by wymieniać naruszeń, niesprawiedliwości i niefajnych zachowań ale szkoda mi czasu na pisanie. Odradzam z całego serca bo szkoda czasu i nerwów na to miejsce.

Angela
@Osoba

Pytanie pierwsze to co to za premia, że musieliby wyjaśniać? Wynikowa czy jednak uznaniówka? Co do tych naruszeń, o których na koniec wspominasz to czy podlegają jakoś pod KP? W tym kontekście nikt się nie interesował jeszcze? Jak w zestawieniu z tym co opisujesz ma się teraz biuro? Jest teraz jedna oferta dla analityka, dlatego pytam

@GPI
@Osoba

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za uwagi. W przypadku pracowników produkcyjnych, składnikiem wynagrodzenia jest premia wydajnościowa. Premia wyliczana jest na podstawie ściśle określonych i rejestrowanych wskaźników w tym absencji chorobowej, ewentualnych reklamacji i wykroczeń BHP. Każda premia jest wyliczana według określanego algorytmu i jej wyliczenie dostępne jest u bezpośredniego przełożonego. Jako grupa GPI kładziemy bardzo duży nacisk na kwestie równego traktowania, co określa nasz Kodeks postępowania.

@Osoba

A jakie cuda, które nie mają potem miejsca w rzeczywistości były obiecane podczas rozmowy o pracę? Czy firma coś robi aby zwiększyć komfort pracy pracowników w upały/zimne dni ?

qwerty

A Customer Service Team Leader to w miarę samodzielne stanowisko czy też się jest pod kimś, tak jak tu niżej ktoś o innym narzekał, z tego co zrozumiałem? Chciałbym też coś więcej o tym zespole wiedzieć, czy dużo jest osób? I czy właśnie sprawdzają to, z jak dużymi teamami się ma doświadczenie czy żadnego znaczenia to nie ma dla nich?

Kruszon

Praca jako pakowacz zenada .Pakowacz to nie tylko pakowanie ale układanie ciężkich kartonów na palecie robienie setek kartonów po dane zlecenie wszystko ręcznie w tym samym czasie na lini lecą kartony już zapakowane .Praca dla mezczyzn jako pakowacz to mega ciężka praca .Robi się wszystko za małe pieniądze. Nie polecam wręcz odradzam wszystkim przyszłym pracownikom

Jack Strong

Wygląda na to iż Pan Dyrektor zarządzający nie ma pojęcia o tym co się dzieje na produkcji ... Albo co gorsza, ma ..... ! Po tylu latach pracy człowiek zarabia dobrych ładnych parę stówek mniej ... Ale przecież jest tak fajnie , jesteśmy w czołówce .... Tylko czyim kosztem ?? Zaczną się masowe zwolnienia to może się oczy otworzą, a druga sprawa nawet jeśli Panowie i Panie z Ukrainy się zwalniają to o czym mu tutaj mówimy ... Bez SOLIDARNOŚCI nie damy rady nic załatwić ... ! American Dream ...

@Jack Strong

Dzisiaj większość osób na zmianie musiało zostać na nadgodziny a jeszcze dodatkowo 2 nie przyszły na swoje zmiany i 2 maszyny stały 8 godzin. Ktoś teraz będzie musiał odrobić ten postój nawet w weekend. Kiedy kończyłem zmianę dostałem propozycje przyjścia dodatkowo w sobotę lub niedziele. Tak się zdarza cały czas. ORGANIZACJI ZADNEJ

@Pomocnik

czyli w zasadzie jak inaczej można byłoby to lepiej rozplanować skoro pada stwierdzenie o braku organizacji? te weekendy kończą się jedynie na propozycjach? nacisku nie ma? i jeśli tak się zdarza cały czas to jeśli chodzi o wynik finansowy na koniec to firmie taki sposób funkcjonowania się opłaca? nie odbija się to na zarobkach? i czy są jakieś premie?

Buch

Na ile zmian pracujecie?

GPI Poznań sp. z o.o.
@Buch

Buch, dziękujemy za Twoje pytanie. W zależności od obszaru pracujemy w następujących systemach: 1. system 3 zmianowy 5-dniowy (większość obszaru produkcyjnego) 2. system 2 zmianowy 5-dniowy (UR, magazyn) 3. system równoważny 7-dniowy (dotyczy wybranych maszyn)

@GPI Poznań sp. z o.o.

Najczęściej to nadgodziny bo ludzi brakuję albo nie przychodzą na swoje zmiany

Witam

Ile zarabia pomocnik drukarza lub operator maszyny w tej firmie

Wiedźma
@Witam

Pomocnik 25 zł netto

Maria
@Wiedźma

A operatorzy maszyn? Masz też takie informacje?

@Wiedźma

czy to jest kwota tylko na start? chciałabym podpytać o potencjalne podwyżki i czy istnieje możliwość negocjowania stawki? na co zwracana jest przy nich uwaga?

witam

24+20% brutto wychodzi mniej niż 25 netto

@witam

tylko skąd się wzięło to 24 nagle skoro padło, że 25 na rękę? każdy pomocnik ma taką samą stawkę czy to od czegoś może zależeć?

@witam

24zł+20% to dla nowych pracowników. Taki pracownik z kilkuletnim doświadczeniem ma 24+10% teraz po wielkiej podwyżce której nie było przez półtorej roku jest o 1zł więcej czyli obecnie 25zł+10%.

@Beata

Każdy ma inną. Nowy pracownik nie będzie pracować za 24zł+10% tyle co pracownik z 3 letnim doświadczeniem więc dostaję dodatkowe 10% lub 1zł.

L.

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Co masz na myśli?

Zostaw merytoryczną opinię o GPI Poznań Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w GPI Poznań Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GPI Poznań Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GPI Poznań Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 1 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

GPI Poznań Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 119 ocen.
  • żmigrodzka 37
    60-171 Poznań