Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Opinie o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.

Deggial

Czy ktoś się wypowie dlaczego zniknęła zakładka nadgodzin z portalu pracownika? Pytam ponieważ to jest bardzo istotne z punktu widzenia pracowników dołowych?

Slusarz
@Deggial

Jak zwykle w pbsz- u żebyś za dużo nie wiedział i żeby mogli cię (usunięte przez administratora) Ponoć polecenie dyrektora.

Jan

Witam wiecie może ile zarobi w tej firmie osoba dozoru mechanicznego ?

Sztygar

Bardzo dobre. Polecam

Jan
@Sztygar

Czy przy normalnym wymiarze godzin zarobię 6000 netto ?

Gil
@Jan

A to jak to robisz bo ja z dołem dość długim ,strzałowy 4 świąteczne tyle nie widzę

Gil

Marzenia dozwolone 4 tys to zabaczysz

@Jan

Pod JSW mają biedę zarobić 6k bez czerwonych...na pewno tyle nie zarobisz.

a na którym śląsku?

Weselnik hej !!!
@Jan

Jak zarobisz 5000 to będzie fantastycznie.

Bbbbbbb
@Jan

Bez weekendów nie ma szans

Sztygar

Nawet odrobinę więcej.

Erik

Normalnym 210 h pracy

Netto 6000,00 złotych bez nadgodzin w PBSz S.A. jest nie do osiągnięcia

@Jan

Bez problemu w dozorze tyle zarobisz. Tym bardziej ze same kartki to ponad 1000zł.

hmm

jest do osiągnięcia

A wiadomo kiedy PBSz planuje przelewy 14nastych pensji? W tamtym roku płacone były 21 lutego. JSW przelewa jutro, ale wiadomo to pewnie nie ma dużego znaczenia.

Tomasz
@Nowy

14-tka powinna być płacona 23 lutego.

Haj

Witam. Czy po przepracowaniu tylko pół roku na kopalni przysługują mi chociaż jakaś część 14stki? Czy musi to być cały rok na zatrudnieniu. Pozdrawiam

Hdd
@Haj

Jeśli jesteś pracownikiem Pbszu to 14-nastka przysługuje Ci po przepracowaniu całego roku kalendarzowego

@Haj

Niestety trzeba przepracować cały rok kalendarzowy ….

Grzmoty

Piczucha

Śpiący elektryk

Z naszej stronki internetowej zniknęła zakładka nadgodziny, skandal! Teraz nie możemy sprawdzać na bieżąco czy sztygar wpisał nam należne za nadgodziny czy też nie. Tak to w pbsz jest, krok do przodu dwa kroki w tył. 2023 rok a my nie mamy możliwości online sprawdzać swoich nadgodzin tylko musimy latać do planistki, tylko komu na tym zależało? Śmierdzi na kilometr..... Osobę z Tarnowskich czytającą forum prosimy o komentarz w tej sprawie

Agnieszka

Czy w tej firmie jest możliwość wzięcia pożyczki pracowniczej? Jeśli tak, to na jakich zasadach?

Łucja

Pilne pytanie w sprawie oferty ślusarz pod ziemią. Jest napisane, że wymagają dyspozycyjności cały tydzień. Często trzeba pracować w soboty i niedziele, to jest ogółem system ciągły? Mój ojciec ma spore doświadczenie, a szuka właśnie nowej pracy, pytam dla niego, bo nie jest zbyt biegły w internet

Szmyrus
@Łucja

Nie wiem jak w szybowym , ale w robotach poziomych na 2 kopalniach co znam i wiem jak jest w PBSZu to nikt Cię nie zmusi by robić weekend, zazwyczaj jest dość chętnych by przyjść weekend przy tak świetnych zarobkach. Praca normalnie 5 dni z przymusem przyjscia w weekend jeśli oprócz chleba chcesz jeszcze jeść ser.

Robert
@Szmyrus

A ile płacą w weekendy? Powiesz o ile procent jest wtedy stawka wyższa od tej standardowej? Ty przychodzisz robić w wolne dni?

@Robert

Stawka x2. Później urlop lepiej wychodzi. Weekendy z sierpnia, września i października liczą się z kolei do barbórki i i 14-tki. Opłaca się robić w weekendy.

@Robert

za weekend masz dniówkę x2+premia (o ile dostaniesz)+100zł, reszta dodatków jak za normalną dniówkę

Ciekawy

Dzien dobry czy sa jakies przyjecia na roboty szybowe śląsk ???

CzystyRyl

Będą jakieś podwyżki czy tylko w sklepach i rachunkach ?

Roboty poziome
@CzystyRyl

Podwyżki będą napewno. Spokoju trochę.

paweł
@CzystyRyl

Z moich informacji wynika, że Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. również i w tym roku zamierza podnieść wynagrodzenia swoim pracownikom. Oczywiście zawsze będą osoby twierdzące, że w PBSz S.A. płace ani drgną i nic dobrego się tu nie dzieje. Warto jednak zauważyć, że pierwszy element wzrostu świadczeń w roku 2023 już zaistniał. Posiłek regeneracyjny został podniesiony od 1 stycznia z 30,00 zł do 52,35 (wzrost o 77% ) . Licząc tylko 21 dniówek daje to osobom uprawnionym do tego świadczenia zwiększoną wartość netto posiłku o 469,00 złotych. Wydaje się to dobry początek roku i tylko trzeba wierzyć, że dalsze wiadomości również dla wszystkich pracowników będą dobre. Pozdrawiam Paweł

Szmyrus
@paweł

Nie bądź śmieszny. Kopalnia wynegocjowała 15,6 % plus zwiększenie zaszeregowań. Mówiąc z jednym górnikiem, szacuje wzrost wynagrodzenia o 1,200 zł czyli prawie moja 1/3 wynagrodzenia (już z dojazdowką, dodatkami i węglem 260brutto ????), gdzie kopalnia teraz dostanie za węgiel 16,473 zł brutto. W SIG na łopacie zarobią z 1000 zł więcej niż ja, plus podwyżka się także ich tyczy, plus kartki też 52,35, nie wspomnę np o mleku które nam się nie wiem dlaczego nie należy.Taki super socjal? Wisiała kartka że dzięki związkom mamy wynegocjowane na święta zamiast od 300zl to 700 zł gdzie na kasie w Lidlu i biedronce Panie dostały po 1000 zł. Wstyd taką kartkę wgl wywieszać!

@Szmyrus

Dalsze porównywanie PBSz SA do JSW SA nie ma żadnego sensu. Jastrzębska Spółka dzisiaj płaci najlepiej i nikt w zarobkach jej nie dorówna. Każdy kto się przyjmuje do pracy podpisuje umowę z Przedsiębiorstwem Budowy Szybów S.A. i zgadza się z proponowanymi mu warunkami. Osobiście szkoda mi ludzi którzy przychodząc do PBSz nie wiedzą pod czym składają swój podpis. Cóż ktoś popełnił błąd? Zdarza się. Można rozwiązać umowę i np. iść do Lidla. Podobno tam lepiej płacą. To jest wolny wybór człowieka. Pozdrawiam

@Paweł

Dokładnie nie porównujcie się do JSW tylko do całej reszty. PBSz ma bardzo dobre warunki w porównaniu z innymi firmami, istnieje 78 lat i przetrwa i ta sytuacje, a to ze w JSW odpłynęli i rozdają kasę na lewo i prawo, po jednym roku bardzo dobrych wyników związanych tylko i wyłącznie z niespotykana cena węgla która wzrosła przez wojnę wywołana przez Ruskich to tak naprawdę odbije się negatywnie w przyszłości i tyle. Cały śląsk ucierpi przez sytuacje z tymi szalonymi wzrostami w jsw (premia, wegiel itp) wszyscy się porównują do jsw teraz. Zobaczymy kwik ja ceny spadną poniżej 150 dolarów co będzie się działo.

Te
@Paweł

Co masz na myśli mówiąc nie wiedzą co podpisują?

@Te

Umowa o pracę, - tam jest nazwa zakładu w którym podejmuje się pracę. Brzmi ona : Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. Miejsce siedziby Spółki : Tarnowskie Góry. Umowa mówi również o warunkach zatrudnienia. Zawiera również stawkę zaszeregowania. W żadnym jej punkcie nie ma mowy o Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. zgodnie z Kodeksem Spółek Węglowych jest osobnym podmiotem gospodarczym, który jest jednym z wielu podmiotów Grupy JSW, które jednak posiadają wyłącznie swoje regulacje płacowe. Chcąc się zatrudnić w PBSz SA trzeba pamiętać, że jest to firma świadcząca usługi głównie dla górnictwa i nie jest producentem węgla, który w chwili obecnej ma swoje 5 minut. Pozdrawiam Paweł

Makarena

Dlaczego została usunięta zakładka nadgodziny z portalu pracownika ??? To czy nie można sprawdzić sztygara czy należne nadgodziny zostały wpisane ??? Teraz macie zamiar (usunięte przez administratora) na nadgodzinach ??? Ludzie z siebie mają dać 100% a firma nic od siebie ??? Coś tu nie gra...

Deggial
@Makarena

Popieram pytanie. Może ktoś z władzy się wypowiedzieć na ten temat? Dlaczego nie ma wglądu?

@Makarena

Przecież na fiszce masz

Ryllll

Były juz wypłaty za Styczeń?

Ryllll

Chłopy macie już wyplaty za styczeń ?

Kamil

Kto wie kiedy wyplata bedzie

M&N

Witam ja tak z innej beczki ...pracuje ktoś na Knurowie z okolic Tarnowskich Gór z kim można by się zabierać do pracy??

pracownik55

słyszałem że od czerwca pbsz ma być całkowicie przeniesiony pod kopalnie.. w tym roku, czy ktoś coś jeszcze wie

@pracownik55

Niestety wiadomość błędna.

Nie emeryt
@pracownik55

Niestety połowa firmy to emeryci, musieli by ich pozwalniać żeby przenieść pod kopalnie tych którzy jeszcze muszą pracować, po za tym zrównać pensje z tymi z JSW, zupełnie nieopłacalny biznes, zawsze będziemy górnikami gorszego sortu.

@Nie emeryt

Z pewnością pracownicy PBSz S.A. są gorzej wynagradzani niż zatrudnieni w JSW SA. Jednak informacja, że w PBSz SA połowa to zatrudnieni emeryci jest nieprawdziwa. Firma w 95 % to pracownicy nieposiadający uprawnień emerytalnych. Dlatego wiadomość, że jest to firma emerycka jest dla niej krzywdząca. Pozdrawiam Paweł

kask
@Nie emeryt

nie prawda że nie opłacalny biznes. Pbsz ma sie dobrze społka bardzo dużo kasuje jsw za wykonane prace i nie dość ze musi się im to opłacac to ponoszą dalej swoje koszty to wychodzą na tym bardzo dobrze. jsw miało by swoich pracowników to jeszcze by zaoszczędzili

Fiasko

Pawulony na bziu mają pierwszeństwo pracy na weekendy.Mlody jak się chce zapisać to nie może.

Tum

Z pbszu można dostać się bezpośrednio pod kopalnie po wcześniejszym zwolnieniu?

Kopalniok

A ja z innej beczki.Zatrudniają w Pbsz-u młodych niedoświadczonych pracowników a starszych mają w (usunięte przez administratora),samych pociotków za których kasę biorą za polecenie.Dozór nie wszyscy,bez doświadczenia, głównie chodzi o to żeby taki biały popracował wszesniej jako mechanik na kanale a nie operator zrobił papiery na sztygara i wielki pan co nie ma pojęcia co i jak zrobić.

Ko

A ja jestem strzałowym w pbszu i mnie tam praca i zarobki odpowiadają

Xddd
@Ko

HR z Tarnowskich znowu sam sobie pisze komentarze?

Katie

Witam Wszystkich! Chcialabym się dowiedzieć ile może zarobić na początek nowy pracownik pomocy dołowej ?z kursami ( Cieśla górniczy i ślusarz). 12 lat pracy . I czy dodatki tez wchodzą w rachubę? Dziękuję za odp . Pozdrawiam

Hs
@Katie

Zależy ile weekendów zrobisz i czy masz system na punkcie czy nie Ja z systemem 4:1 zarobię lekko 6500 . Do tego dochodzą kartki 30zł za każdą dniówkę. A od nowego roku będziemy mieli już 52zł

Waldi
@Hs

A ile zarobi pomoc dołowa?

Górnik
@Hs

Czyli 8 tys netto bez problemu z kartkami, czasem więcej. Do tego barborka i 14 tka.

Lobuz
@Górnik

A ile zarobi górnik na dole

@Górnik

Chcąc odnieść się do wysokości zarobków w PBSz podawanych na portalu to wyraźnie trzeba podkreślić, że na stanowisku robotniczym netto 8 000,00 złotych jest bardzo rzadko do osiągnięcia i tylko w sytuacjach gdzie pracownik ma wysoką stawkę zaszeregowania, liczne dodatki, premię 50-60% i przepracowane 25,26 dni w miesiącu może komu te 8 000,00 na pasku wybije. Dobre wynagrodzenie można otrzymywać pracując również przy głębieniu szybu Grzegorz. Jednak niewielu i tu będzie miało netto 8 000,00. Trzeba pamiętać, że zarobki na szybie Grzegorz okupione są pracą w systemie 4/1 lub 6/2. Jednak warto zejść na ziemię i podkreślić, że raczej normą jest otrzymywanie wynagrodzeń w przedziale od 4 000,00 do 6 000,00 złotych netto. W roku 2023 dodatkowo dochodzi w lutym 14-tka, grudniu barbórka. Od 1 stycznia bon regeneracyjny 52,35 groszy i 54,00 od lipca. Oczywiście do wynagrodzenia dochodzi deputat węglowy, wczasy pod gruszą oraz bony świąteczne. Opisana wyżej sytuacja dotyczy głównie robót prowadzonych w rejonie Górnego Śląska i może nieznacznie się różnić w przypadku pracowników realizowanych kontrakty w Zagłębiu Miedziowym. Na koniec wszystkim życzę żeby Nowy Rok 2023 jednak spełnij Wasze oczekiwania i pozwolił na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć Pozdrawiam Paweł

@Paweł

Są aktualnie jakieś przyjęcia na Grzegorza?

Piotrek
@Paweł

Czy są aktualnie przyjęcia na Grzegorza?

Gaga
@Piotrek

Niema. Na Grzegorzu jest za dużo ludzi i będą oddelegowani na inny punkt

Paweł.
@Paweł

Warto spróbować podejść do dyrektora DRG-Pionowych i zgłosić wolę zatrudnienia w oddziale szyb Grzegorz ZG Sobieski. Dział Robót Pionowych w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów cały czas się rozwija i może akurat będziesz miał szczęście i znajdzie się dla Ciebie miejsce na Grzegorzu. Pozdrawiam

Rolf
@Katie

Nie wierzcie w te bzdury o zarobkach. Jak będziecie robić weekendy 4 to macie 5,5 może . Do tego co chwilę raz na jedną kopalnie raz na drugą. Czyste zmuszanie do weekendów. Robisz to coś zarobisz nie robisz zarobisz jak w Tesco . Do tego nawet ubrań nie dostaniecie na początku co jest nie zgodne z kodeksem pracy. Dostaniecie koszule i spodnie i gumowce. Bez koszulek majtek onuc.

@Rolf

Jakbym Ci pokazał pasek to byś myślał, że pracuję w dyrekcji:) Ale jedno napisałeś dobrze, robisz to zarobisz, a kto w pracy zbija bąki to później narzeka i szuka pieniędzy ;)

@Rolf

Z dwoma weekendami mam całkiem ładną wypłatę + w miarę normalną atmosferę w pracy.

Greg
@Nowy

Brawo dobrze powiedziane

T
@asd

Ale jakoś górnik lub ślusarz czy jako kto jesteś na dole ?

@T

Na kmc na miedzi

Wszyscy będą wam zachwalać bo jak się na przyjmie cię polecający ma kasę heheh (usunięte przez administratora) i tyle

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. - Tarnowskie Góry

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 426.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 236, z czego 58 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A.