Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.

Odradzam

Proces rekrutacyjny w tej firmie to nieśmieszny żart. Pierwszy proces rekrutacji polega na wypełnieniu kilku formularzy. Następnie otrzymuje się maila z informacją o kolejnym etapie rekrutacji, który... polega na wypełnieniu kolejnych formularzy! :D Po stracie godziny na uzupełnieniu tych wszystkich formularzy nie można liczyć nawet na informację zwrotną. Zero profesjonalizmu. Uwaga jedno z pytań "ile razy wskazówki zegara pokrywają się". Ci, którzy choć raz próbowali wyszukiwać pytania rekrutacyjne, wiedzą, że jest to najbardziej oklepane pytanie jakie może paść.

@Odradzam

Bardzo nam przykro, że poczuł/a się Pan/Pani zawiedziony/a naszym sposobem prowadzenia rekrutacji. Testy mają na celu dokonanie wstępnej selekcji kandydatów. Można je rozwiązać w wybranym przez siebie czasie, a same testy nie powinny zająć więcej niż 30 min. Dokładamy wszelkich starań, aby rekrutacja przebiegała profesjonalnie, a po jej zakończeniu wysyłamy stosowną informację do wszystkich kandydatów. Za każdym razem informujemy także, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami w przypadku uzyskania pozytywnych wyników. Jeżeli dalej nie otrzymał/a Pan/Pani informacji o jej zakończeniu możliwe, że nie została ona jeszcze zakończona.

Wiecie czy Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

test

Udostępnia tylko niektórym osobom. Praca zdalna odbywa się za pomocą VPN, ale nie należy się tym przejmować - zdalnie pracować mogą tylko wybrani, przebywający na kwarantannie lub L4.

Nie przesyłają żadnej informacji zwrotnej po 2 etapach rekrutacji. Strata czasu.

Nie polecam

Odbyłem rozmowę bodajże w lipcu 2020 roku. Nie polecam, zostałem przyjęty ale na szczęście nie zdecydowałem się na pracę w tym toksycznym miejscu. Śmieszna wypłata uzależniona niby od wyników. Oferty zakłamane podające nieprawdziwy stack technologiczny. Ogólnie unikać. W tym miejscu po prostu czuć, że pracuje się za kare mimo, że nie spędziło się tam godziny.

Lenard

Pracuję w tej firmie na stanowisku programisty i moja opinia dotyczy wyłącznie mojej działki. Plusy: - fantastyczny zespół współpracowników, ani jednej czarnej owcy (co w tak dużym zespole należy do rzadkości) - fantastyczny szef (zastępca Prezesa) – w mojej wieloletniej karierze nigdy nie spotkałem takiego człowieka na tak wysokim stanowisku - fajne wyjazdy integracyjne (parę razy w roku) z ciekawymi atrakcjami (paintball, termy, grill itp.) gdzie nawet alko opłaca firma, squash, multisport Minusy: - część technologii archaiczna (choć plusem jest/ma być stopniowe przenoszenie tego do 21 wieku) - małe zasoby na niektóre zadania

siwy
@Lenard

Hej. A możesz napisać coś więcej o technologii, co jest przestarzałe i co się zmienia? Bo pewnie rozmowę o pracę kto inny przeprowadza to może nie wszystkiego się dowiem.

do_czarnej_owcy
@Lenard

programista + "ani jednej czarnej owcy w zespole" ---> to już wiadomo że jest to opinia jednego z niżej wspomnianych "aniołków" prezesa. Jak widać trzeba wypuszczać swoje aniołki do pracy nad przysypaniem prawdziwych wpisów. Szkoda, że nikt w tej firmie nie ogarnia social mediów i internetu (strona z czasów kamienia łupanego) i nie rozumie, że takie zabiegi działają tylko na waszą niekorzyść. No ale w asco prezes + R ma zawsze racje! Więcej odbijania piłeczki na siłe!! Od tego będziemy wyglądać lepiej!!!! Geniusz zwycięztwa.

lenard
@do_czarnej_owcy

do_czarnej_owcy – proponuję czytać ze zrozumieniem, ale powtórzę: „moja opinia dotyczy wyłącznie mojej działki” – podlegam zastępcy prezesa i współpracuję z wdrożeniowcami. Ludzie którzy się zwolnili mają podobną opinię i o moim szefie i o ludziach z którymi współpracuję. I na pewno nie należę do „aniołków” prezesa :) siwy – o starych technologiach nie mogę mówić publicznie bo to ujawnianie tajemnic firmy – sorki :(

do_czarnej_owcy
@lenard

@lenard Racja, wkońcu w asco są dwa zestawy programistów, dawno mnie tam już nie ma i pamięć nie ta. Przepraszam - masz rację, ten jeden zestaw rzeczywiście nie ma w swoich szeregach aniołków i podlega zastępcy prezesa. W takim wypadku również zgadzam się z Twoją opinią. Osoby, które rozważałyby ten zespół mogą na niej polegać.

Clipper Forever
@do_czarnej_owcy

Co do strony: to już info nieaktualne. Mają nowszą. Jedyne, co jeszcze sugeruje, że mamy do czynienia z Januszex Sp. z o.o. Sp. k. to logo pamiętające czasy historyczne i "ciekawe" wymagania dla programistów np. teraz widzę na ich stronie "wykształcenie wyższe dzienne", "znajomość baz danych SQL" (a konkretnie?), "znajomość programów magazynowych i/lub księgowych" (w sensie mam być magazynierem, miałem mieć Excela w szkole, ... ?), "prawo jazdy kategorii B" (faktycznie: w IT to chyba najważniejsza rzecz. Co zrobi programista z komputerem i bez auta? Już lepiej odwrotnie).

Clipper Forever

Ponieważ firma już czwarty (!) rok szuka programisty Harbour, piszę tę opinię jako ostrzeżenie: unikać jak ognia. Rekrutowałem się w ubiegłym roku i była to najgorsza rozmowa w moim życiu. Dzisiaj zobaczyłem ofertę prawie identyczną jak ta, na którą nabrałem się ja - nie popełniajcie mojego błędu! Po przyjściu do firmy zdziwiła mnie atmosfera. Zwykle przychodząc do jakiejś firmy na rozmowę widuję różnych ludzi, którzy pytają po co przyszedłem, czy mogą mi jakoś pomóc itp. Poza tym pracownicy są raczej uśmiechnięci widząc nieznaną osobę w pracy - przecież to może być klient. Tutaj było inaczej: przechodząc korytarzem do sali konferencyjnej mijałem kuchnię. Idąc w jej stronę słyszałem rozmowy. Przechodząc obok otwartych drzwi zerknąłem do środka: dwóch ludzi na przerwie śniadaniowej; w trakcie rozmowy. Oni też mnie zobaczyli i... cisza. Dalsza droga na rekrutację wyglądała jak korowód pogrzebowy - wszechobecne milczenie... jakby ludzie bali się czegoś powiedzieć. Po dziś dzień nie wiem z kim miałem nieprzyjemność rozmawiać gdyż rekruter nie uznał za stosowne się przedstawić. Jakiś starszy jegomość. (usunięte przez administratora) Moje kompetencje i doświadczenie nie miały dla niego znaczenia: wolał dowiedzieć się jakie liceum ukończyłem. Dopytywał o profil, miasto, o to co robiłem po szkole, ... . Studia i kariera nie były tematem rozmowy. Warto dodać, że człowiek był niekompetentny. Niby 20 lat doświadczenia w bazach danych a nie odróżniał indeksu od rekordu (trzykrotnie poprawiał swoje pytania dotyczące wielkości bazy danych w mojej poprzedniej pracy). Różnice między różnymi bazami SQLowymi i DBFami też są dla niego abstrakcją. Sam musiałem wyciągnąć od niego, że pracują w MySQLu + Mediator (on nie uznał za stosowne mi tego powiedzieć bo pewnie nie wiedział że są inne rozwiązania, a jak wiadomo w xBase Mediator i rodzaj bazy są kluczowe) oraz, że pracowałbym nad ERP+WMS dla małych firm (coś typu sklep z częściami samochodowymi; chyba jakaś Firma200, ale głowy nie dam). Natomiast to może dałoby się jakoś ścierpieć. No bo w sumie starszy, może schorowany facet, coś mogło się wysypać więc nikt nie jest skory do rozmów bo wszyscy są zawaleni robotą... no wiadomo: firma nie jest duża i jak coś się sypie to wszyscy mają co robić a nie jak w korpo planują sprinty na następny tydzień. Problem jest taki, że oferta na pracuj.pl stwierdzała jasno: UoP/B2B + 7-15k zależnie od doświadczenia i formy współpracy. Okazało się, że raczej UoP: jegomość nie przepada za B2B. Poza tym z widełkami kłamali: zarobki są zależne od "wartości wniesionej do firmy". Na start mogło być maks 3k netto na umowie. Generalnie preferują niskie podstawy, a jak widzą, że pracownik się stara to dorzucają coś ekstra. Oczywiście żadnych przejrzystych reguł tylko pełna uznaniowość co do faktu starania i jego wartości. Czyżby w ten sposób dano mi do zrozumienia, że nie przewidują podwyżek bo starania będą zawsze uznawane za "dobrze, dobrze, ale może być lepiej"? Ostatecznie zmarnowałem około godzinę (pomijam dojazd) i z radością opuściłem teren firmy. Niby mieli oddzwonić, ale jak wynika z opinii, które tu czytam: zawsze tak mówią i tego nie robią. (usunięte przez administratora) nie poinformowano mnie nad czym i jak miałbym pracować (sam musiałem się dopytywać a odpowiedzi były raczej zdawkowe - zero konkretów), rekturacja prowadzona przez osobę niekompetentną (oczekiwali SQL + Clipper/FoxPro/Harbour a nie zapytali o żadną z tych rzeczy; rekruter sam nie ogarnia wymienionych technologii), ogłoszenie na pracuj.pl było kłamstwem (nieprawdziwe zarobki, B2B jest widziane tak źle, że w zasadzie niemożliwe).

Magda

Aplikował ktoś z was ostatnio na jakieś stanowisko do tej firmy ?

Tom_to

Cześć, czy ktoś z was aplikował na stanowisko specjalisty ds. e-commerce? Jak wyglądał proces rekrutacji?

Tom_to

Czy pracodawca Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Lolek

Motywuje i to bardzo do zmiany pracy.

Kazek

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy na początku pracy na stanowisku wdrożeniowca sa szkolenia z programów? Czy jezdzi się z doświadczonym pracownikiem? I najważniejsze czy osoba, która nie mila nigdy kontaktu z takim oprogramowaniem bedzie w stanie to ogarnąć w miarę szybkim czasie? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź!

Patrycja

Cześć. Czy ktoś wie czy zatrudniają studentów dziennych z elastycznym grafikiem?

Rafał

Pracowałem w dziale WebDev - wypowiem się tylko na jego temat, bo nie znam dobrze specyfiki pracy innych działów, aczkolwiek przeczytałem wcześniejsze opinie i myślę, że przez ten czas sporo się poprawiło. Plusy: - Największy to atmosfera i bardzo fajna współpraca w zespole, nie ma szansy, że zakopiesz się z jakimś problemem bez prawdziwego wsparcia, - Bardzo dobre zarządzanie zespołem - nie ma niepotrzebnej presji, za to jest motywacja i poczucie wspólnego zmierzania w jednym kierunku, - Cały socjal: wyjazdy, wyjścia, multisport, ciasta, owoce i wszystko, co w kuchni, - Premiowanie adekwatne do rosnącej efektywności, Minusy: - Dość stare technologie, przy czym jeśli nie uniemożliwia tego struktura aplikacji, sporo rozwiązań można przemycić. Generalnie to, co wybierasz do realizacji zadań, w dużej mierze zależy od Ciebie Co poza tym? Trzeba być dosyć elastycznym, bo poza pisaniem kodu jest obsługa gotowych systemów, trochę administrowania i kontakt z klientem. Moim zdaniem to również może być rozwijające. Jeśli chodzi o całą firmę: ludzie są bardzo fajni, co też przekłada się na bardzo łatwą współpracę między działami. Myślę, że aplikując do tej firmy, trzeba pamiętać, że to, jak wygląda praca, w dużej mierze zależy od zaangażowania. Jeżeli nie jesteś leniwy i roszczeniowy, tylko solidnie wykonujesz pracę i wychodzisz z inicjatywą, to czas spędzony tutaj będzie dla Ciebie fajny i produktywny.

Ascoowner

Witam, Dzisiaj odbyłem drugą rozmowę o pracę w firmie Asco. Pracując aktualnie w dużej organizacji na samodzielnym stanowisku odniosłem niestety negatywne wrażenie o firmie już podczas samej rozmowy. Niestety osoby przeprowadzające rozmowę były niestety bardzo nieprofesjonalne. Kierownik działu zadawał szczegółowe pytania dot. aplikacji na które mógłbym odpowiedzieć po odpowiednim przeszkoleniu przez firme Asco, a nie na rozmowie o pracę. W przypadku nie znajomości odpowiedzi, a raczej braku chęci z mojej strony do odpowiadania na te pytania, osoba rekrutująca stawała się ironiczna. Fakt ten świadczy tylko o braku profesjonalizmu i jest dla mnie potwierdzeniem z kim można mieć w tej firmie. W trakcie rozmowy do pomieszczenia wszedł starszy mężczyzna, który niestety nie przedstawił się i nie powiedział jakie zajmuje stanowisko (zakładam, że był to właściciel). Całość wizerunku firmy jaki stworzyły wyżej wymienione osoby, to firma, która nie posiada procedur zarządzania personelem, a co za tym idzie, sprawia wrażenie jedynie negatywne. Tak czy inaczej, życzę powodzenia przyszłym kandydatom.

@asco_finest
@Ascoowner

Oni mają odpowiednią nazwę na swoje procedury... "zarządzanie chaosem"

@@asco_finest

Znalazłem kilka ofert rekrutacyjnych do firmy na stanowisko handlowiec, programista systemów ERP i front-end developer. Z tego co piszesz znasz pracodawcę, więc czy mógłbyś doradzić, czy warto aplikować i na jakie wynagrodzenie na początku można liczyć?

opinia12

ok

Antoni

Przeglądając internet natknąłem się na ogłoszenie do pracy w firmie Asco Systemy Informatyczne na stanowisko handlowca. Wszedłem na stronę z nadzieją, że uzyskam bliższe informacje o tym stanowisku. Pracodawca w ogłoszeniu nie podał zbyt dużych wymagań, dlatego chciałbym dowiedzieć się, czy osoba bez wcześniejszego doświadczenia na tym stanowisku również może sobie poradzić z zakresem obowiązków?

Sławomir

Mogę opisać moja aplikację na stanowisko Koordynator ds.wdrożeń sklepów internetowych - ASCO (ogólnie stanowisko na którym "koordynator" miał zajmować się opieką procesu wdrażania sklepów internetowych dla klientów ASCO). Zostałem zaproszony na rozmowę rekrutacyjną przez miłą Panią. Była elastyczna co do czasu spotkania (mogę spotkać się tylko albo wcześnie rano, albo wieczorem). Więc tutaj plus. Rozmowa odbywała się z szefem firmy ASCO. Osoby która prowadzi rekrutację w bardziej nieprofesjonalny sposób to ze świecą szukać. W dodatku przy tym jest bardzo nieuprzejmy i uniosły. Szef firmy ma świadomość że istnieje jakiś problem w firmie ale kompletnie nie wie co to za problem i liczy ze osoba przychodząca do pracy magicznie go naprawi. Rozmowa była jedna z bardziej nieprzyjemnych na jakich byłem. Warunki które zaproponowałem (3600 netto na UoP) zostały podsumowane przez szefa: "no ja nic nie mam przeciwko takim wynagrodzeniom, ale umawiam się tak że podstawa u mnie jest niska a potem się rozliczymy od zrealizowanych projektów" - czyli od razu to śmierdzi umową dzieloną i zleceniówką z firmy córki. Ja dziękuje. Zapewniono mnie to informacji zwrotnej dotyczącej wyników. Oczywiście takowej nie było i gdy napisałem maila do Pani która zajmowała się kontaktem ze mną przyznała ze zapomniała i ze rekrutacja już zamknięta. Nie polecam nikomu współpracy z tą firmą. Biorąc pod uwagę jakie opinie o tej firmie i jej szefie chodzą po sieci, oraz moje własne obserwacje z procesu rekrutacji, samej rozmowy i potraktowania mnie na samym końcu, to stwierdzam że nie jest to miejsce warte polecenia i podjęcia współpracy. Może szef otworzy oczy jak mu te projekty które już leżą od pół roku nietknięte, je**ą, to się zorientuje że może on cos roni nie tak ;)

Asco
@Sławomir

Dziękujemy za uwagi. Osoby które nie otrzymały informacji o zakończeniu rekrutacji są wciąż brane pod uwagę jako potencjalni pracownicy, którzy mogą się przyczynić do rozwoju firmy. Potwierdzamy, że wynagrodzenie w firmie jest skorelowane z zaangażowaniem i wpływem pracownika na wyniki firmy. Preferujemy współpracę na podstawie umów o pracę i jasno to jest przedstawiane w każdej rozmowie rekrutacyjnej. Docierają do nas sygnały, że nieszablonowo prowadzimy rozmowy kwalifikacyjne. Często nie skupiamy się na aktualnej wiedzy kandydata lecz na jego osobowości i predyspozycjach. Asco

@Sławomir

dzięki Sławek za info, miałem kandydować ale widzę szkoda czasu.

rwe

Siemka, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda u nich temat pracy jako programista delphi? Pracował ktoś?

@rwe

Pod koniec poprzedniego roku byłeś zainteresowany pracą w firmie Asco Systemy Informatyczne jako programista. Zastanawia mnie, czy finalnie zdecydowałeś się aplikować na to stanowisko? Jeżeli aplikowałeś i brałeś udział w procesie rekrutacyjnym, to będziesz tak uprzejmy i opiszesz, jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna? Pracodawca w jakiś sposób starał się sprawdzić Twoją wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia decyzji w sprawie Twojego ewentualnego zatrudnienia? Opisz proszę, jak to wyglądało.

Paulina

@Pewien rekrut, czy pomimo twoich negatywnych doświadczeń z rozmowy w firmie Asco Systemy Informatyczne, udało Ci się wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość? Nawet nieudane rozmowy kwalifikacyjne, potrafią być pożyteczne w kontekście kolejnych rozmów. Może warto też na to popatrzeć z tej strony?

Paulina

@Pewien rekrut, współczesne rozmowy kwalifikacyjne, to coraz częściej miejsce prezentacji firmy wobec kandydata. Firmy chcące pozyskać wartościowych kandydatów powinny dbać o swój wizerunek. Czy w trakcie rozmowy w firmie Asco Systemy Informatyczne próbowałeś opowiedzieć o swoich najsilniejszych atutach w branży IT? Może nad przebiegiem rozmowy zaważył sposób prezentacji?

Pewien rekrut
@Paulina

Sposób prezentacji? Zależy czyjej. Z całym szacunkiem, nawet w przypadku gdy ktoś ma takie podejście do potencjalnego pracownika, jakie miał niżej wspomniany Pan prezes, utrzymuję poziom rozmowy na tym samym poziomie. Innymi słowy, staram się odbyć ją jak najbardziej profesjonalnie.

Zostaw merytoryczną opinię o Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k. - Kraków

• Jak się pracuje w Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.