Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.

Kraków

Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.

Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Paulina

Zapraszam osoby pracujące obecnie oraz w przeszłości dla firmy Asco Systemy Informatyczne w Krakowie do udzielenia nam najnowszych informacji co do rozwoju tego pracodawcy na obecnym rynku. Wiadomości związane z aktualnym zatrudnieniem oraz poziomem płacy również będą bardzo istotne na forum. Zachęcam was do odświeżenia tego wątku nowymi opiniami! @YOLO, czy podczas Twojej współpracy z firmą Asco Systemy Informatyczne spotkałeś się z formą braku zapłaty za nadgodziny? Zachęcam Cię do dłuższej wypowiedzi związanej z tym aspektem.

Jak od czasu dodania ostatniej opinii o Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k. zmieniły się warunki zatrudnienia w niej? Napiszcie, jak aktualnie wygląda praca w firmie.

YOLO

Firma dobra dla osoby która nie potrzebuje rodziny znajomych i chce żyć tylko praca. Do tego lubi charytatywnie pracować po godzinach pracy(nadgodziny nie są adekwatnie wypłacane o ile w ogóle są wypłacane) odbierać telefony z pretensjami do późnej nocy. Pracując tam napewno nie będziesz miał czasu dla żony dla kochanki tym bardziej

Wiesz jak wygląda wynagrodzenie w Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.? Podziel się swoją opinią. Ta informacja może okazać się bardzo istotna!

Paulina

@Taka prawdawspominasz o dużej rotacji. Rozumiem, że dotyczy ona szczególnie pracy na stanowisku Wdrożeniowca. Rzeczywiście, obecnie oferta pracy na to stanowisko jest aktualna. Jak piszesz, jest to stały kontakt telefoniczny, co może nie odpowiadać wszystkim. Co jeszcze warto wiedzieć? Możesz powiedzieć osobom zainteresowanym coś więcej o tej pracy?

Taka prawda

Sposób w jaki ta firma działa pozostawia wiele do życzenia. Prezes, uważający się za boga nigdy nie podający ręki na przywitanie, chełpiący sie swoim stanowiskiem i oczekujący, by do siebie mówić "Panie Prezesie". Do tego ordynarny i z góry patrzący na swoich pracowników. Oczywiście ma swoje kółko wzajemnej adoracji, które skacze koło niego, gdy ten przechodzi przez kolejne pokoje. Jesli chodzi o kierownictwo to zależy do jakiego działu się trafi. Są tacy, którzy są na poziomie ale i tacy co lubią się ponaśmiewać i poszydzić z innych. Atmosfera wśród pracowników szeregowych jest dobra i można porozmawiać na poziomie. Rotacja w firmie jest ogromna. Wiecznie aktualne oferty pracy m.in. na stanowisko Wdrożeniowec, które polega na nieustannym 8-godzinnym odbieraniu telefonów od klientów. Plusy to wypłata na czas i kuchnia z dobrym ekspresem do kawy i dużym wyborem herbat.

Paulina

@no name nie jestem związana z firmą Asco Systemy Informatyczne. Na tym portalu każda osoba, pracownik, czy też kandydat może wypowiedzieć swoją opinię na temat tego jakim firma jest pracodawcą lub zadać pytania jej obecnym pracownikom. Wywiad daje pracodawcy możliwość zaprezentowania firmy i w jednym miejscu zebrania kwestii, które mogą interesować potencjalnego pracownika. Wiele firm z takiej opcji skorzystało. Zapoznałaś/zapoznałeś się z jego treścią? Masz może do niego jakiś komentarz? Chętnie też dowiem się jak Ty oceniasz firmę jako pracodawcę oraz jakie są Twoje doświadczenia z pracy w niej. Merytoryczne informacje będą bardzo pomocne dla osób, które zastanawiają się nad przesłaniem swojego CV. Co według Ciebie powinny wiedzieć?

Paulina

Zapoznawaliście się już z wywiadem? http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,736591,wywiad-dawid-bojarowicz Kierownik Działu Web Development porusza w nim ważne kwestie. Zaciekawił Was? ;)

no name
@Paulina 01.03.2017 13:46

O aż tak wam jadą, że musieliście coś wymyślić w stylu wywiadu

fukk

No ale wiecie jakich zarobków może się spodziewać programista baz danych? Sam posiadam odpowiednie doświadczenie, a jeśli wypłata jest w pełni terminowa, to nic dziwnego, że są tak popularni. W końcu wiedzą, że trzeba dbać o niezłe zatrudnienie. Dzięki

były wdrożeniowiec

Pracowałem w Asco jakieś pół roku. Moja pierwsza praca w życiu jako magazynier w sklepie była lepsza niż pseudo-wdrożeniowiec w firmie ASCO. Prezesi - podejście do pracownika jak za czasów komuny, trzeba się kłaniać, taki ręki nie poda, zwracać się na PAN. Z tego co mi wiadomo zamontowali w tej chwili kamery do jedynego miejsca gdzie można się odstresować przy kawie (w kuchni). Kierownicy krzątają się po korytarzach i pokojach jak by nie wiadomo kim byli, a tak naprawdę ugrzęźli w tej firmie i prawdopodobnie w życiu więcej nie osiągną. Na szczęście pracownicy bardzo sympatyczni, pomocni ale nie doceniani przez co tak duża rotacja. Zarobki jako wdrożeniowiec: na start ok 2800 PLN, po kilku miesiącach ok 3200 - 3500 zależy ile zostajesz po godzinach i ile masz wyjazdów w miesiącu. Godziny pracy 8-16 oraz 9-17. z tym że jak odbierzesz telefon przed wyjściem z pracy od zirytowanego klienta to zostajesz w pracy nawet do 19-ej. Żeby nie było samych minusów może jakieś plusy: kawa, herbata wycieczka integracyjna raz do roku pracowniczy squash co czwartek przed pracą. Dodam tylko - jeśli ktoś wypowiada się pozytywnie na temat tej firmy to pewnie jest prezesem albo kierownikiem, który próbuje zatrzeć negatywne wypowiedzi byłych pracowników. jednym słowem - omijać szerokim łukiem!!

oflliner
@były wdrożeniowiec 02.10.2016 22:35

te kwoty ktore podales to sa oczywiscie brutto ?

asco_finest

@aktualny pracownik, a powiedz mi może, jak rozwija się Twoje życie prywatne, ? Przy odbieraniu telefonów co chwilę, również po godzinach pracy od rozwścieczonych klientów, którym (sądzę, że to się nie zmieniło), aplikacja nie działa - nie sądzę, że jest adekwatnie rozwinięte do Twojego wieku. Z zaangażowania Twoich wypowiedzi, wnioskuję że reprezentujesz kadrę kierowniczą, bowiem szeregowy pracownik ASCO w godzinach pracy (patrz Twoje wypowiedzi), nie może sobie pozwolić na serfowanie po internecie, a szczególnie - na jałowe klepanie wypowiedzi. Z moich obserwacji, niewiele się zmieniło, nadal wszystko jest nadmuchane i chwilowe, zaś wy jesteście królami "swojego korytarza", bujając się od pokoju do pokoju, najczęściej bez szczególnego celu.

asco dno

co za dno

Widzę, że sporo ludzi to zagląda. Wszyscy się już naćpali czy co ?

I co ja robię tu, co ty tutaj robisz uu?

nowy

powiedziała dupcia do kupci

Co ja tutaj robię. Masakra

ex-pracownik

do ex-pracownik czy ty nie widzisz, że połowa tych wpisów to automaty albo właściciel serwisu ? Tak jest na forach dotyczących większości firm. A po co to robią? rusz makówką ;-)

ex-pracownik

Widzę, że ze desperacja prowadzi ASCO do kroków typu "wpisywać cokolwiek, aby merytoryczne opinie uciekły na kolejne strony". Dodatkowo można użyć zabiegu "podszyjemy się pod przedmówcę". Bardzo nisko upadliście.

jeszcze jeden kibic

Arek, Pooolska wygra ten mecz

gość

skoro firma robi już tutaj takie wpisy to wiele wyjaśnia

Batman

Jesteś programistą i szukasz pracy? :) Są aktualne. Zawsze będą aktualne :)

ex-pracownik

Właśnie takiej firmy sobie życzę. Dodałbym czerwony dywan i stojak na moje berło. Rozumiem, że wszystko jest dobrze zorganizowane tylko ludzie są źli i niewdzięczni. Dać im palec to chcą całą rękę. Eh Ci ludzie. Na temat jakości samochodów nie będę się więcej wypowiadał. Mam tylko na myśli niesłuszne wywyższanie się ponad inne firmy w tej kwestii. Są jak w wielu innych firmach - raz takiej klasy, raz innej. Niewątpliwie jak wspomniałem niektórzy narzekać nie mogą, ale znając życie za chwilę sprawdzi się powiedzenie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. To jest właśnie ta dysproporcja, o której wspomniałem i z którą miałem do czynienia na co dzień. Widziałem wykonywane kawały dobrej roboty, które nagradzane w podobny sposób nie były. Nie stwierdziłem, że jest to firma, której należy unikać szerokim łukiem, ale w tym momencie zdecydowanie nie jest dla każdego chcącego pracować jak wydaje się niektórzy chcą udowodnić. Moje obserwacje opisałem powyżej - są moje i w żaden sposób nie zbijacie moich argumentów abym zmienił zdanie. Cofam jednak swoje szczątkow opinie nt. socjalu ponieważ jak wspomniałem nie korzystałem i nie zależało mi na nim więc moja opinia jest zbędna. Obecnie socjal mam większy i nie robi mi to żadnej różnicy. Jeżeli powyższe pochlebne opinie rzeczywiście są opiniami pracowników, a nie zarządu to polecam każdemu spróbować i postanowić czy znalazł odpowiednie miejsce aby zaangażować się na dłuższy czas. Ja nie zgadzam się z nimi.

aktualny pracownik

Samochody firmowe to nie tylko wizytówka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo ludzi, którzy nimi jeżdżą. "Udogodnienia" są porównywane z innymi firmami z podobnej branży i podobnej wielkości, z którymi było mi dane współpracować, a to czy używa się kranówki czy nie wcale nie świadczy o tym że pracodawca jest zły, bo nie uważam żeby poprzednia firma taka była. Potrafię docenić to co było dobre w poprzednich miejscach pracy, tak jak potrafię docenić to co jest dobre w aktualnym. A wracają do pakietu medycznego, jest jednym z wyższych w tej firmie, wystarczy sprawdzić.

aktualny pracownik

"Zarządca" nie jest jeden, każdy dział ma swojego kierownika, więc to chyba do nich bezpośrednio należy motywowanie własnego zespołu, a do zarządu motywowanie kierowników, tak to się odbywa w firmach gdzie struktura nie jest płaska (to apropo wyglądania przez okno). Nie mówię, że jest różowo bo nigdzie tak nie jest, kadra jest młoda a zarządzanie każdym działem trzeba dostosowywać do ludzi którzy tam pracują, jednak w przeciwieństwie do Ciebie - ex-pracowniku, jeśli widzę coś co uważam za złe, próbuję to zmienić, zamiast uciekać i szkalować w internecie. Każdy może szukać szczęścia gdzie chce i nikt nie będzie mu tego zabraniał, Tobie również. Życzę żebyś znalazł pracę w której ktoś będzie Ci dokładnie mówił każdego dnia co masz robić, bo bez tego jak widać masz problemy z organizacją, socjal będzie spełniał najwyższe wymagania (jakiekolwiek by nie były), wynagrodzenie będzie zgodne z życzeniem a nie wynikami,pracownicy będą Ci sami od 30 lat, żeby rotacja nie była za duża a szef codziennie będzie witał pracowników przy drzwiach z otwartymi ramionami. Ja jednak, bo mam do tego prawo pozostanę przy opinii że jest to firma dla ludzi chętnych i pewnych swojej wartości.

były pracownik
@aktualny pracownik 24.06.2016 17:05

O a tu sam prezes przedstawił się jako pracownik i tak rozpisał się, podczas gdy drugi o tej porze jeszcze pracuje, dłużej jak zwykle więcej. A czy prezesi wynagradzają się zgodnie z życzeniem czy z wynikami ?

ex-pracownik

Czy przypadkiem mówisz, że klimatyzacja to udogodnienie przeważające nad innymi firmami (tym bardziej z branży IT)? Czy przypadkiem mówisz, że w innych firmach (nie startupach) jeździ się samochodami używanymi? Czy przypadkiem mówisz też, że wymiana komputerów starych na nowe to branżowe wodotryski? Ja to wszystko doceniam, ale jak możesz świadomie szerzyć porównania z sytuacjami innych firm z branży pracując wcześniej -jak wspomniałeś - z dostępem tylko do kranówki? Poza tym samochody firmowe to wizytówka firmy, a nie pracowników - z jednym wyjątkiem.

ex-pracownik

Moja opinia wynika z moich obiektywnych obserwacji. Oczywiście od mojego (dobrowolnego) odejścia sytuacja mogła ulec korekcie, ale nie sądzę aby miało to miejsce ponieważ: - Nie podejrzewam zarządcy o zmianę podejścia oraz o przekonanie się do stwierdzeń typu "dobra robota", "jest dobrze". Nie uważam też aby był zdolny do zaprzestania poszukiwań nowych, niepotrzebnych, kuriozalnych i drobnych problemów, których ilość podcina skrzydła zaangażowania. - Jak wspominałem nie wszyscy są reformowalni. Prawdą jest też, że nie wszyscy ze wszystkimi mają do czynienia, ale nastroje już udzielają się każdemu. - Nikogo nie motywuje bijące po oczach nierówne traktowanie dlatego polecam zmianę w tym zakresie lub przynajmniej maskowanie sytuacji. - Osobom zaangażowanym niczego nie ujmuję, wręcz przeciwnie. Różnica polega na tym, że dostrzegałem więcej niż jedną zaangażowaną osobę w przeciwieństwie do przedmówcy i zarządu (przedmówcy-zarządu?). - Socjal: częściowo potwierdzam słowa przedmówcy przy czym ubezpieczenie i pakiet medyczny podstawowe (co istotne dla zainteresowanych), a wyjazdów kilku w roku nie doświadczyłem. Być może wszystkie odbywają się w jednym kwartale. Tak czy inaczej socjal nie przeszkadzał mi gdyż nie był dla mnie istotny stąd bardzo szczątkowo opisałem temat. - "Atmosfera: im więcej ludzi, którzy chcą tylko brać i nic nie wnosić będzie coraz gorsza" - pełna zgoda przy czym firma sama hoduje takie podejście wśród pracowników. Angażując się nie zostanie to nigdy docenione czego efektem jest już tylko nastawienie konsumpcyjne, o którym mówisz. - "swoboda w działaniu, wypowiedzi i planowaniu" - a czy nie powinno się to wiązać z zorganizowaniem i zarządzaniem w firmie? Dla mnie Twoje stwierdzenie ładnie brzmi, a w praktyce jest to chaos i kompletny bałagan - czy przypadkiem nie taki jest efekt? Słuchajcie - nie starajcie się tylko usilnie argumentować uzasadniać złe praktyki. Wyjrzyjcie przez okno i zaobserwujcie jak obecnie pewne rzeczy realizowane są na rynku. Nie wszystko należy kopiować kropka w kropkę, ale wiele można się w ten sposób nauczyć. Samo do Was nie przyjdzie :). Fałszywe i mydlące oczy opowiastki o zaangażowaniu + prawdziwa, celna i niewątpliwie istotna argumentacja dotycząca wielu herbat i syropów jest moim krótkim uszczypliwym podsumowaniem Twojej wypowiedzi.

aktualny pracownik

Dodam jeszcze, co akurat dzisiaj ma znaczenie, że warunki pracy są bardzo dobre. Biura klimatyzowane, sprzęt dobrej jakości i dość często wymieniany,czasami na życzenie, a flota samochodowa również niestara.

aktualny pracownik

Jestem kilkuletnim pracownikiem tej firmy i dziwię się powyższym zjadliwym opiniom. Jak w każdej pracy tam też bywa różnie i głównie zależy to od ludzi którzy tam pracują, ale jak ktoś ma odrobinę chęci to spokojnie dogada się zarówno ze współpracownikami, Zarządem i klientami. Z moich obserwacji wynika że jest tam praca dla wszystkich, dla osób które przychodzą na 8 godzin żeby wyrobić normę i zapominają o wszystkim jak również dla tych którzy są ambitni i kreatywni i chcą zrobić i wnieść coś więcej. Oczywiście, co nie powinno nikogo dziwić, im ktoś więcej wkłada tym więcej może "wyciągnąć". Atmosfera: im więcej ludzi, którzy chcą tylko brać i nic nie wnosić będzie coraz gorsza i takie nastawienie niestety też wypływa (dla mnie) z powyższych opinii (składki na prezenty świąteczne nigdy nie były obowiązkowe, a jak się siedzi na imprezie wigilijnej to miłym gestem jest obdarować tych którzy na nią zaprosili, o czym jak widać nie wszyscy wiedzą). Jeśli ktoś jest zdziwiony że musi się zaangażować żeby coś osiągnąć to chyba nie ma pojęcia o pracy i życiu, albo całe życie korzystał ze znajomości. W Asco podoba mi się to że nie ma kumoterstwa, albo jeszcze to do mnie nie dotarło. Socjal: prywatne ubezpieczenie zdrowotne, wyjazdy integracyjne (kilka w roku), basen, squash, herbata i kawa bardzo dobrej jakości ( Lavazza, herbaty dilmah czy teekane( czarne, zielone, białe, owocowe) syropy do kawy, woda tylko butelkowana, żadnej kranówy). Łatwo szkalować ale ja akurat potrafię to docenić bo w ostatniej pracy była cienka lura z ekspressu i minutka. Ktoś może pomyśleć że jestem naiwnym pracownikiem skoro doceniam takie "trywialne" rzeczy ale dla mnie w tym (także) przejawia się troska o pracownika i szacunek do niego. Osobiście wolę to niż poklepywanie po ramieniu lub codziennie obowiązkowe podawanie ręki. Nie wiem jaki był system zarządzania w latach 90-tych ale wydaje mi się że wręcz odmienny od tego, który jest w Asco. Jest duża swoboda w działaniu, wypowiedzi i planowaniu. Nie ma "ekonoma" ani minutnika który rozlicza i pilnuje, owszem, bywa nerwowo ale tak to już jest gdy pracuje się w usługach. W firmie jest zaufanie do ludzi, które niestety niektórzy źle wykorzystują ale czy to wina firmy czy pojedynczych jednostek? Nie wiem czy moja wypowiedź kogoś zachęci czy zniechęci. Jednak z całą mocą mogę powiedzieć że powyższe opinie nie są do końca zgodne z prawdą, być może dlatego że piszą je osoby zwolnione lub te które tam nie pasowały lub sobie nie poradziły.

ex-pracownik

- Wynagrodzenia, za które da się wyżyć, ale niesatysfakcjonujące i nieadekwatne do wykonywanej pracy. - Atmosfera pracownik-pracodawca marna ze względu na przybraną formę negatywnej motywacji - wszystko źle, za wolno, w złej kolejności lub w temacie maila jest literówka. W ASCO jeszcze nikt ani żaden efekt nie został doceniony. Niewątpliwie bardzo negatywny wpływ na morale ma także jeden z pracowników nienadający się do pracy w środowisku zorganizowanym, z istotnymi brakami w wychowaniu, bez poszanowania dla współpracowników i uważam niereformowalny, ale przy tym z fałszywych powodów noszony na rękach przez zarząd. - Atmosfera między pozostałymi pracownikami niezmiennie bardzo dobra mimo, mocno rotującej kadry. Wynika to z prostej zasady - jeżeli dzieje się źle to ludzie się jednoczą. - Wspomniana rotacja - po kilku miesiącach pracy kadra zmieniła się w 90% (na niektórych stanowiskach kilkukrotnie). - Socjal: podstawowe ubezpieczenie, podstawowy pakiet medyczny, kawa, herbata - Potwierdzam - sposób zarządzania żywcem wyjęty z lat 90-tych, a i tak nieudolnie stosowany. Objawia się chociażby w stosowanej zasadzie "jak nie Ty to ktoś inny" w dobie braku wykwalifikowanych pracowników. Zarząd wciąż uważa, że żyjemy w czasach i miejscu, w którym to pracownicy walczą o pracę na śmierć i życie. Oczywiście efektem są coraz częściej występujące problemy ze znalezieniem nie tyle wykwalifikowanej co jakiejkolwiek siły roboczej. Można to też wywnioskować z samych ogłoszeń i niewymaganego doświadczenia nawet na stanowiskach kluczowych. Ewidentne bezwzględne nabory ilościowe. - Firmie polecam docenienie pozostałych (już niewielu) zaangażowanych, efektywnych i pracujących po godzinach specjalistów. Źródło pozyskania środków na ten cel powinno nasunąć się samo!

byly pracownik

nie polecam firmy, myślenie z lat ubiegłego wieku, wyobraźcie sobie, że na swięta bożego narodzenia to pracownicy składają się na prezent dla szefa, a szef nawet nie pomyślał o jakiś upominkach dla pracowników, zero świadczeń socjalnych. odradzam aplikowanie do tej firmy.

Zostaw opinię o Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k. - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.