Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.

Kraków

Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

takjest

Generalnie firma nie najgorsza, polecam przyjść popracować rok (nie dłużej) a takie doświadczenie pomoże w następnej pracy. Więcej nie warto, prezes i tak nie docenia pracowników. Najbardziej widać to po tym jak ktoś się zwalnia. Wtedy prezes opowiada po odejściu, albo już w okresie wypowiedzenia jaki to jest najgorszy, robi bałagan, błędy, problemy i psuje firmę, po czym okazuje się, że na to co robił jeden pracownik trzeba zatrudnić dwóch. Zawsze można potem powiedzieć że nie są wydajni. A że poprzedni robił coś więcej to tylko się zaoszczędziło, nie można dać komuś więcej pieniędzy bo inni też będą chcieli - taka polityka.

Paulina

@Były pracownik, proszę Cię o zwracanie uwagi na język wypowiedzi, na forum GoWork.pl zabronione jest używanie słów używanych powszechnie za obraźliwe. Może warto było poczekać z ostateczną decyzją o odejściu z Asco. Czasami sytuacja w firmie zmienia się dynamicznie z miesiąca na miesiąc.

worker

Praca nie jest typowym call center, aczkolwiek podejrzewam że każdy ma inne wyobrażenie takiego. Na początku jest nauka, później sporo kontaktu z obecnymi klientami oraz wsparcia technicznego. Wdrożeniowiec - jak sama nazwa wskazuje, wdraża oprogramowanie a później w pewnym stopniu "opiekuje się" wdrożonym klientem. Nie ma żadnych limitów, wyliczonego czasu na obsłużenie klienta, osób stojących nad pracownikami itp. Co do zarobków, zależy wszystko od umiejętności, zaangażowania oraz tego co kto sobie wynegocjuje. Ciekawe opinie pojawiają się także odnośnie nadgodzin. Prawda jest taka, że każdy pracuje tyle, ile chce. Oczywistym jest fakt, że pracodawca nie zabroni nikomu pracować ponad normalny czas pracy, zwyczajnie byłby głupi. Każdy pracownik wysyła zestawienie miesięczne co robił poza godzinami - nadprogramowo i otrzymuje za to wynagrodzenie. Choć i tak w przypadku wdrożeniowca w zasadzie jedyne nadgodziny jakie się przytrafić mogą to te, wynikające z faktu iż jest na wdrożeniu (wlicza się czas dojazdu) oraz sytuacja losowa, gdy odbierze telefon na 5 minut przed końcem pracy i rozmawia do 10 po. W firmie i zaletą i wadą zarazem jest to, że pozostawia się sporo swobody pracownikom. Jeden potrafi tak pracować, a drugi sobie nie radzi, siedzi po godzinach a później narzeka, zamiast przyjść powiedzieć że ma problem. Później się zwalnia i opowiada jak wszędzie jest dobrze a w ASCO źle. Każda praca jest inna, każda firma ma inną specyfikę i po prostu jednemu odpowiada a drugiemu nie. Odnośnie atmosfery panującej w firmie, to akurat każdy chyba przyzna że jest jak najbardziej ok. Uprzedzając kolejne posty w tym temacie, nie nie jestem prezesem, nie zarabiam milionów, korzystam z demokratycznego prawa do wyrażania własnej opinii. Pozdrawiam

@worker 27.07.2018 11:21

Tak oczywiście, że wysyła co robił po godzinach i dostaje wynagrodzenie. Kiedyś się pokusiłem przeliczyć ile mnie wynagrodzili za pracę po godzinach a ile powinni płacąc zgodnie z KP. Wyszło mi że ob je ba li mnie na ładnych kilka tys. w ciągu całkiem niedługiego okresu. I nie jest to wymysł niezadowolonego byłego pracownika, mam wszystkie meile wysłane z zestawieniamia jak i wyciągi z konta.... Matematyka nie kłamie. PO 8 godzinach w firmie przepracowałeś kolejne 8 w nocy z takiej czy innej przyczyny ( najcześciej nazywajacej się R...) a wynagrodzenie dostałeś za 2 nadgodziny.... Uzbiera się... Co że owoce są i ciasta ...zapłacą uczciwie sam sobie kupię. Firmy to nie zmieni, podejścia prezesa z byłej epoki i świętych krów też...Chcesz zobaczyć jak można źle traktować pracownika to polecam....będziesz w przyszłości wiedział jak nie pozwolić się nigdy traktować . Opinie pracowników niezadowolonych nie biorą się z powietrza, są wynikiem tego jak zostali potraktowani i dziękujcie że piszą je jak ochłonęli a nie zaraz po odejściu. A ludzie z każdej firmy odchodzą to normalna kolej rzeczy, ale ilość odchodzących ludzi z tej firmy niech da wam do myślenia. Znam co najmniej 3 osoby, które po odejściu z firmy chciały iść do sądu ale były tam zmęczone tą firmą i chciały tylko o niej zapomnieć ... A osoby piszące pozytywne komentarze należą do świetych krów które w prawdziwym życiu by sobie nie poradzili a chcą przyjemność prezesowi zrobić bo inaczej nie potrafią funkcjonować.... A wiecie że osoba która napisała długi pozytywny artykuł od razu po jego napisaniu się zwolniła a głównie znana była z znajomości całkiem innych zagadnień totalnie niezwiązanych z branża IT (polecam wójka google). Grzesiu nie wiem czy prezes ci kazał to napisać czy kolejny raz chciałeś się podlizać ale chyba nie wierzysz sam w te brednie, które napisałeś.

been_there_done_that

Opinia z pozycji poniekąd webdevelopera (+ wdrożeniowiec, + bazodanowiec, + pracownik callcenter), nie będę się rozpisywać jeśli chodzi o moje opinie, opiszę suche FAKTY, jakie wystąpiły podczas mojego okresu pracy. Minusy: - będąc zatrudniony jako webdeveloper musisz szybko poznać bazy danych, reliktowe oprogramowanie magazynowe f2000 oraz stale i nieprzerwanie odbierać telefony od klientów, oczywiście za pieniądze jakie wynegocjowałeś nie wiedząc o tych dodatkowych rzeczach, myśląc że będziesz pisać strony - "ekspresyjne monologi" prezesa z kierownikiem działu tak, że przez ścianę dział tego kierownika słyszał epitety kierowanę w stronę kierownika oraz niewybredne komentarze na temat wykonywanej pracy (całkowicie niesłuszne btw) - występowanie "aniołków charliego", które regularnie odbywają rozmowy z prezesem na temat innych osób w firmie - na podstawie tych opowieści (z elementami science-fiction), aniołki mają zapewnioną nietykalność nawet gdy ewidentnie zawalają pracę, natomiast bohaterowie ich opowieści stają się czarnymi owcami, nie ważne co zrobią i jak pracują na to jak widzi ich szef wpływa jedynie relacja aniołków - informowanie pracowników o nie przedłużaniu umowy na 3 dni przed jej wygaśnięciem (za mojej kadencji był taki jeden przypadek, ale był więc wspominam o nim) - niezrównoważona, niekulturalna, nie szanująca nikogo kura znosząca złote jajka (każdy z asco wie dokładnie o kim mowa), która nie znając się na niczym innym niż spektakularna gadka, decyduje o pracy KAŻDEGO działu w firmie - opis ofert pracy wprowadzający w błąd - oferta na front end developera powinna nosić nazwę: call center specialist z drobną znajomością html/css/js - ponad połowa czasu pracy "front end developera" to odbieranie telefonów od klientów zgłaszających usterki, następne 25% czasu to przeklikiwanie opcji w konfiguracji cmsa, i potem zostaje jakieś 10-15% na jakieś kodowanie - zatrudnianie na stanowiska kierownicze IT ludzi nie mających zielonego pojęcia o programowaniu - praca na sprzęcie pozostawiającym wiele do życzenia - nie docenianie starających się pracowników (słowa uznania słyszą inni pracownicy po odejściu - np. "za czasów takiejosoby było lepiej, dobrze sobie radził"), a ich motywowanie polega na "ekspresyjnym monologu" (patrz wyżej). - rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzają osoby, które nie mają o tym pojęcia Plusy: - szefegowi pracownicy w większości to niesamowicie pozytywni ludzie, atmosfera oprócz kilku wyjątków jest kapitalna - możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia, szef chętnie zatrudnia ludzi bez jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia - wypłata prawie zawsze na czas - brak problemu z wzięciem urlopu - mówisz ze potrzebujesz i masz, nie ważne jaki to okres - regularne pyszne ciasta - regularne owoce - kawa + duży wybór herbat, jeśli Ci czegoś brakuje dajesz znać i niebawem zostaje domówione ---------- FAKTY OFF-------- Skoro to strona z opiniami to jednak decyduje się dorzucić jedną od siebie: W mojej opinii asco to dobry wybór gdy chcesz zdobyć pierwsze doświadczenie i nauczyć się jak nigdy więcej nie dać się traktować. W innych firmach podchodzą do ciebie jako do ich zasobu, o który się dba i który się szanuje a nie jako do czegoś co przynosi straty ale jest złem koniecznym bo inne zasoby przynoszące straty nie wyrabiają z nawałem roboty. Z asco wychodzisz pewny tego jak już nigdy nie będziesz pracował i dawał się traktować - czyli mądrzejszy.

ktosiek
@been_there_done_that 09.08.2018 20:30

Ale trafiłeś z "niezrównoważona, niekulturalna, nie szanująca nikogo kura znosząca złote jajka" - nie pracuję w tej firmie/obozie już kilka ładnych lat a widzę, że Pan R... nadal dzieli i rządzi w firmie :) Niestety, muszę potwierdzić to co napisałeś - brak szacunku do pracowników, ciągła spychologia i zrzucanie spraw na innych no i wieczne wrzaski, krzyki i opieprz... Taki jest obraz tej firmy... Ludzie zwalniają się na potęgę, rotacja jest niesamowita... Osoby, które miały jakąś większą wiedzę już dawno odeszły z tej firmy a kolejna jak odejdą to już nie będzie nikogo kto potrafi się odnaleźć w tej zaprzeszłej technologii (kto jeszcze pisze aplikacje w harbour?). Osobiście nie polecił bym nikomu pracy w ASCO.

Ascoowner

Witam, Dzisiaj odbyłem drugą rozmowę o pracę w firmie Asco. Pracując aktualnie w dużej organizacji na samodzielnym stanowisku odniosłem niestety negatywne wrażenie o firmie już podczas samej rozmowy. Niestety osoby przeprowadzające rozmowę były niestety bardzo nieprofesjonalne. Kierownik działu zadawał szczegółowe pytania dot. aplikacji na które mógłbym odpowiedzieć po odpowiednim przeszkoleniu przez firme Asco, a nie na rozmowie o pracę. W przypadku nie znajomości odpowiedzi, a raczej braku chęci z mojej strony do odpowiadania na te pytania, osoba rekrutująca stawała się ironiczna. Fakt ten świadczy tylko o braku profesjonalizmu i jest dla mnie potwierdzeniem z kim można mieć w tej firmie. W trakcie rozmowy do pomieszczenia wszedł starszy mężczyzna, który niestety nie przedstawił się i nie powiedział jakie zajmuje stanowisko (zakładam, że był to właściciel). Całość wizerunku firmy jaki stworzyły wyżej wymienione osoby, to firma, która nie posiada procedur zarządzania personelem, a co za tym idzie, sprawia wrażenie jedynie negatywne. Tak czy inaczej, życzę powodzenia przyszłym kandydatom.

ULIK

Szukam pracy i miałem nadzieję, że na forum dowiem się coś o atmosferze w firmie. Czy tak dobrze się pracuje?

Miki

Ile zarobię na stanowisku wdrożeniowiec? Zostałem zaproszony na rozmowę. Czy ta praca polega na tym samym co call centre? Dzięki!

Paulina

Zapraszam osoby pracujące obecnie oraz w przeszłości dla firmy Asco Systemy Informatyczne w Krakowie do udzielenia nam najnowszych informacji co do rozwoju tego pracodawcy na obecnym rynku. Wiadomości związane z aktualnym zatrudnieniem oraz poziomem płacy również będą bardzo istotne na forum. Zachęcam was do odświeżenia tego wątku nowymi opiniami! @YOLO, czy podczas Twojej współpracy z firmą Asco Systemy Informatyczne spotkałeś się z formą braku zapłaty za nadgodziny? Zachęcam Cię do dłuższej wypowiedzi związanej z tym aspektem.

Jak od czasu dodania ostatniej opinii o Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k. zmieniły się warunki zatrudnienia w niej? Napiszcie, jak aktualnie wygląda praca w firmie.

YOLO

Firma dobra dla osoby która nie potrzebuje rodziny znajomych i chce żyć tylko praca. Do tego lubi charytatywnie pracować po godzinach pracy(nadgodziny nie są adekwatnie wypłacane o ile w ogóle są wypłacane) odbierać telefony z pretensjami do późnej nocy. Pracując tam napewno nie będziesz miał czasu dla żony dla kochanki tym bardziej

Wiesz jak wygląda wynagrodzenie w Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.? Podziel się swoją opinią. Ta informacja może okazać się bardzo istotna!

Paulina

@Taka prawdawspominasz o dużej rotacji. Rozumiem, że dotyczy ona szczególnie pracy na stanowisku Wdrożeniowca. Rzeczywiście, obecnie oferta pracy na to stanowisko jest aktualna. Jak piszesz, jest to stały kontakt telefoniczny, co może nie odpowiadać wszystkim. Co jeszcze warto wiedzieć? Możesz powiedzieć osobom zainteresowanym coś więcej o tej pracy?

Taka prawda

Sposób w jaki ta firma działa pozostawia wiele do życzenia. Prezes, uważający się za boga nigdy nie podający ręki na przywitanie, chełpiący sie swoim stanowiskiem i oczekujący, by do siebie mówić "Panie Prezesie". Do tego ordynarny i z góry patrzący na swoich pracowników. Oczywiście ma swoje kółko wzajemnej adoracji, które skacze koło niego, gdy ten przechodzi przez kolejne pokoje. Jesli chodzi o kierownictwo to zależy do jakiego działu się trafi. Są tacy, którzy są na poziomie ale i tacy co lubią się ponaśmiewać i poszydzić z innych. Atmosfera wśród pracowników szeregowych jest dobra i można porozmawiać na poziomie. Rotacja w firmie jest ogromna. Wiecznie aktualne oferty pracy m.in. na stanowisko Wdrożeniowec, które polega na nieustannym 8-godzinnym odbieraniu telefonów od klientów. Plusy to wypłata na czas i kuchnia z dobrym ekspresem do kawy i dużym wyborem herbat.

Paulina

@no name nie jestem związana z firmą Asco Systemy Informatyczne. Na tym portalu każda osoba, pracownik, czy też kandydat może wypowiedzieć swoją opinię na temat tego jakim firma jest pracodawcą lub zadać pytania jej obecnym pracownikom. Wywiad daje pracodawcy możliwość zaprezentowania firmy i w jednym miejscu zebrania kwestii, które mogą interesować potencjalnego pracownika. Wiele firm z takiej opcji skorzystało. Zapoznałaś/zapoznałeś się z jego treścią? Masz może do niego jakiś komentarz? Chętnie też dowiem się jak Ty oceniasz firmę jako pracodawcę oraz jakie są Twoje doświadczenia z pracy w niej. Merytoryczne informacje będą bardzo pomocne dla osób, które zastanawiają się nad przesłaniem swojego CV. Co według Ciebie powinny wiedzieć?

Paulina

Zapoznawaliście się już z wywiadem? http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,736591,wywiad-dawid-bojarowicz Kierownik Działu Web Development porusza w nim ważne kwestie. Zaciekawił Was? ;)

no name
@Paulina 01.03.2017 13:46

O aż tak wam jadą, że musieliście coś wymyślić w stylu wywiadu

fukk

No ale wiecie jakich zarobków może się spodziewać programista baz danych? Sam posiadam odpowiednie doświadczenie, a jeśli wypłata jest w pełni terminowa, to nic dziwnego, że są tak popularni. W końcu wiedzą, że trzeba dbać o niezłe zatrudnienie. Dzięki

były wdrożeniowiec

Pracowałem w Asco jakieś pół roku. Moja pierwsza praca w życiu jako magazynier w sklepie była lepsza niż pseudo-wdrożeniowiec w firmie ASCO. Prezesi - podejście do pracownika jak za czasów komuny, trzeba się kłaniać, taki ręki nie poda, zwracać się na PAN. Z tego co mi wiadomo zamontowali w tej chwili kamery do jedynego miejsca gdzie można się odstresować przy kawie (w kuchni). Kierownicy krzątają się po korytarzach i pokojach jak by nie wiadomo kim byli, a tak naprawdę ugrzęźli w tej firmie i prawdopodobnie w życiu więcej nie osiągną. Na szczęście pracownicy bardzo sympatyczni, pomocni ale nie doceniani przez co tak duża rotacja. Zarobki jako wdrożeniowiec: na start ok 2800 PLN, po kilku miesiącach ok 3200 - 3500 zależy ile zostajesz po godzinach i ile masz wyjazdów w miesiącu. Godziny pracy 8-16 oraz 9-17. z tym że jak odbierzesz telefon przed wyjściem z pracy od zirytowanego klienta to zostajesz w pracy nawet do 19-ej. Żeby nie było samych minusów może jakieś plusy: kawa, herbata wycieczka integracyjna raz do roku pracowniczy squash co czwartek przed pracą. Dodam tylko - jeśli ktoś wypowiada się pozytywnie na temat tej firmy to pewnie jest prezesem albo kierownikiem, który próbuje zatrzeć negatywne wypowiedzi byłych pracowników. jednym słowem - omijać szerokim łukiem!!

oflliner
@były wdrożeniowiec 02.10.2016 22:35

te kwoty ktore podales to sa oczywiscie brutto ?

asco_finest

@aktualny pracownik, a powiedz mi może, jak rozwija się Twoje życie prywatne, ? Przy odbieraniu telefonów co chwilę, również po godzinach pracy od rozwścieczonych klientów, którym (sądzę, że to się nie zmieniło), aplikacja nie działa - nie sądzę, że jest adekwatnie rozwinięte do Twojego wieku. Z zaangażowania Twoich wypowiedzi, wnioskuję że reprezentujesz kadrę kierowniczą, bowiem szeregowy pracownik ASCO w godzinach pracy (patrz Twoje wypowiedzi), nie może sobie pozwolić na serfowanie po internecie, a szczególnie - na jałowe klepanie wypowiedzi. Z moich obserwacji, niewiele się zmieniło, nadal wszystko jest nadmuchane i chwilowe, zaś wy jesteście królami "swojego korytarza", bujając się od pokoju do pokoju, najczęściej bez szczególnego celu.

asco dno

co za dno

Widzę, że sporo ludzi to zagląda. Wszyscy się już naćpali czy co ?

I co ja robię tu, co ty tutaj robisz uu?

nowy

powiedziała dupcia do kupci

aktualny pracownik

Co ja tutaj robię. Masakra

ex-pracownik

do ex-pracownik czy ty nie widzisz, że połowa tych wpisów to automaty albo właściciel serwisu ? Tak jest na forach dotyczących większości firm. A po co to robią? rusz makówką ;-)

ex-pracownik

Widzę, że ze desperacja prowadzi ASCO do kroków typu "wpisywać cokolwiek, aby merytoryczne opinie uciekły na kolejne strony". Dodatkowo można użyć zabiegu "podszyjemy się pod przedmówcę". Bardzo nisko upadliście.

jeszcze jeden kibic

Arek, Pooolska wygra ten mecz

gość

skoro firma robi już tutaj takie wpisy to wiele wyjaśnia

Batman

Jesteś programistą i szukasz pracy? :) Są aktualne. Zawsze będą aktualne :)

ex-pracownik

Właśnie takiej firmy sobie życzę. Dodałbym czerwony dywan i stojak na moje berło. Rozumiem, że wszystko jest dobrze zorganizowane tylko ludzie są źli i niewdzięczni. Dać im palec to chcą całą rękę. Eh Ci ludzie. Na temat jakości samochodów nie będę się więcej wypowiadał. Mam tylko na myśli niesłuszne wywyższanie się ponad inne firmy w tej kwestii. Są jak w wielu innych firmach - raz takiej klasy, raz innej. Niewątpliwie jak wspomniałem niektórzy narzekać nie mogą, ale znając życie za chwilę sprawdzi się powiedzenie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. To jest właśnie ta dysproporcja, o której wspomniałem i z którą miałem do czynienia na co dzień. Widziałem wykonywane kawały dobrej roboty, które nagradzane w podobny sposób nie były. Nie stwierdziłem, że jest to firma, której należy unikać szerokim łukiem, ale w tym momencie zdecydowanie nie jest dla każdego chcącego pracować jak wydaje się niektórzy chcą udowodnić. Moje obserwacje opisałem powyżej - są moje i w żaden sposób nie zbijacie moich argumentów abym zmienił zdanie. Cofam jednak swoje szczątkow opinie nt. socjalu ponieważ jak wspomniałem nie korzystałem i nie zależało mi na nim więc moja opinia jest zbędna. Obecnie socjal mam większy i nie robi mi to żadnej różnicy. Jeżeli powyższe pochlebne opinie rzeczywiście są opiniami pracowników, a nie zarządu to polecam każdemu spróbować i postanowić czy znalazł odpowiednie miejsce aby zaangażować się na dłuższy czas. Ja nie zgadzam się z nimi.

aktualny pracownik

Samochody firmowe to nie tylko wizytówka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo ludzi, którzy nimi jeżdżą. "Udogodnienia" są porównywane z innymi firmami z podobnej branży i podobnej wielkości, z którymi było mi dane współpracować, a to czy używa się kranówki czy nie wcale nie świadczy o tym że pracodawca jest zły, bo nie uważam żeby poprzednia firma taka była. Potrafię docenić to co było dobre w poprzednich miejscach pracy, tak jak potrafię docenić to co jest dobre w aktualnym. A wracają do pakietu medycznego, jest jednym z wyższych w tej firmie, wystarczy sprawdzić.

Zostaw opinię o Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k. - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Asco Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k.