Opinie o Rawag w Rawicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Rawag. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rawag o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rawag w Rawicz

Chyba was pojevalo ze podwyżek nie będzie

Lala

I znów to samo kiedyś będą te podwyżki spokojnie mamy czas

@Lala

czas..... Hm... tak tym dłużej się przeciągnie tym więcej będzie do podziału dla VIP

obietnica

Ostatnio na żebraniu pan Prezes obiecał podwyżki w lipcu ale coś ich nie widać..... Czyżby kłamał a może tylko pomylił się...

mr. produkcja

witam. pracuje 5lata i słyszałem że rawag dopłaca do zakupu okularów bo przydały by się nowe.. wie ktoś coś na ten temat jaka to kwota itp

To ja
@mr. produkcja

Jak doplaca to tylko pracownikom biurowym bo to oni robia przy monitorach

mr. produkcja
@To ja

no cóż , jak robi się na produkcji to " nie może się psuć wzrok ".... nawet w obozach pracy w czasach drugiej wojny światowej był podział na lepszych i gorszych

Rysio
@mr. produkcja

Ano kasy ni ma. Naczelnemu wodzowi kupili bryle, coby w końcu wynik zobaczył.

Xd
@mr. produkcja

Czyli p.dyrektorowi D.Pietrzyk napewno za okulary plus okulistę opłacili wkońcu główny zarządca firmy.

Inżynier Jakości

Nieprzygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej. Brak szefa jakości, który się umawiał na rozmowę. Za to przyszedł podobno zastępca. Ludzie bez pomysłu i podejścia do rozmowy. Praca dla świeżego jakościowca nie dla kogoś z konkretną widzą i doświadczeniem. Myślę że około 5000 zł netto można dostać bez premii i czegokolwiek.

Pytania bez ładu i składu, ciągle drążyli metodologię 8d jakby to rozwiązywało wszystko.

Czy w firmie Rawag są regularne szkolenia pracownicze?

Krych

Szkoda ze nie ma takich rzeczy jak szkolenia nawet brak tego na wejściu do pracy czytaj radź sobie sam. No cóż tak bywa aha szkolenia z łaciny uczy Kryska..

Kier

Dorota
@Krych

Serio nawet na wejściu nie ma? A ty jak przychodziłeś ta jak się wszystkiego nauczyłeś bez szkolenia? Inni pracownicy ci pomogli czy co?

Jasieńko

Niektórzy pracownicy sikają pod maszynę lub za nią, a potem na hali śmierdzi szczochami na kilometr szczególnie jak jest upał i nikt na to nie reaguję. Gorzej niż (usunięte przez administratora) wchodząc do męskiego kibla zastajemy porozrzucany wszędzie szary papier toaletowy, zaszczaną podłogę, brak mydła bo niektórzy wynoszą w plastikowych pudełkach po lodach że o popsutej klapie i spłuczce nie wspomnę. Z tym, że wszyscy jedzą kanapki za maszyną w (usunięte przez administratora) i palą faje gdzie popadnie i wyrzucają pety pod biurko też nikt nie reaguje bo po co. Jednym słowem gorzej niż małpy w dżungli bo takowe lepiej się zachowują.

@Jasieńko

Bo nie

Kamila
@Jasieńko

Czy jest tam jakaś firma sprzątająca, która mogłaby to wszystko ogarnąć? Może warto wezwać sanepid skoro się tak dzieje...

Kinia
@Kamila

Haha sanepid na kulturę ludzką? Dobre ... może warto. Będzie NOBEL jak nic

Ulu Mulu twardy żulu
@Kinia

Ludzie przecież to jakiś (usunięte przez administratora) internetowy a wy łykacie wszystko jak janusz na promocji. Wyobrażacie sobie że zamiast do toalety ktos załatwia sie na hali?

Tvp

Ponoć kierownik produkcji złożył rezygnację ...... Za tą kasę i samochód służbowy szybko znajdą następcę

Mieczysław
@Tvp

Będą szukać nowego kierownika? A ile płacą na tym stanowisku bo nie dodałeś. Opłaca się aplikować, czy kasa słaba?

Gender
@Mieczysław

Aby być kierownikiem trzeba mieć doświadczenie w tym bagienku. Osobiście nie patrząc na pensje i profity spróbować nie zaszkodzi najwyżej jak to ma miejsce w opisach będzie but... Lub tzw aut który jest praktykowany w tej firmie i w jakiś sposób opisywany na forum czytanie postów sprawnie pokazuje problem zarządzania na wyższych stanowiskach z czego to wynika można gdybać kto rządzi od lat i jak a kto pojawia się i znika patrząc obiektywnie koziołek ofiarny odszedł będzie nowy a reszcie w to graj

@Tvp

Jaką kasę ma kierownik produkcji? Warto składać papiery?

Gender
@Kandydat

Skoro tylko kasa może warto jednakże musisz Pan zdać sobie sprawę że to nie byle co.... KIERO w Rawagu... Rozpierdziel brak poszanowania Nijak do ogarniecia aczkolwiek probój Waćpan....

@Gender

Nie tylko kasa ale jest to jedno z kryteriów by się firmą zainteresować. Co do tego jak jak traktowany kierownik zależy wiele od danej osoby - jeżeli aktualny / były pozostawił po sobie takie wrażenie to nowemu będzie trudno to zmienić aczkolwiek ambitne wyzwanie. Niestety wiele osób nie rozróżnia lidera od managera. Mam tylko nadzieję, że w nowej pracy nie będzie popełniał takich błędów.

Kier
@Gender

Szef produkcji odszedł bo nie mógł przeskoczyć pewnych rzeczy i tylko poziom wkur* podnosił się, a był w porządku gość, produkcja z nim dobrze sie toczyła, a miał poszanowanie

Olga
@Kandydat

A tak z ciekawości, jakie wrażenie pozostawił po sobie poprzednik? :)

Brawo

Narzekacie na braki kasy i zwolnienia a trochę logicznie pomyślcie ? Dostępność materiału od blach po kleje , portfel zamówień który się zmniejszył przez wiadomą sytuacje za granicami państwa … tylko daj i daj . Raczej brawo dla zarządzających , że kombinują by nie zwolnić 100 osób . Więc polecam się ugryźć w język jeden z drugim bo gorzej zawsze może być a pracować w tej firmie nikt nikomu nie nakazuje . Przecież niby tyle pracy dookoła a nadal na goworgu piszecie jak to źle wam w pracy .

@Brawo

Tak piszesz ale wyjazdy do Zakopanego kadry czy przyjazd jakiś ludzi i goszczenie ich w hotelu za grube pieniądze to dobrze my szare ludziki jakoś nie skorzystaliśmy z 50 lecia firmy no przepraszam torby i kubki bo to zamówili i coś z tym musieli zrobić pytam gdzie ta kasa co miała być impra na dwie ekipy

Kryska
@Lala

Musi być na premie roczne dla góry i podwyżkę dla krychy. Integracja góry kosztuje. Cza sie uchlac za firmowe i potankowac audiaki. Aaa zostanie na multisporta dla Naczelnego i jego kumpla.

@Kryska

W tej firmie mściwość jest na pierwszym miejscu tu nie jest problem z firmą tu jest problem z ludźmi którzy sobie sami wglowie robią problem i patrzą jak uprzykrzyć życie drugiej osobie byle być pierwszy i najlepszy

@Brawo

Mydlenie oczu

Wojtek
@Nowy

No Krycha w tym miszczem jest. Świnie podrzuci, doniesie. Teraz i pod naczelnym ryje.. buhaha. Ze tez wódz taki ciemny ze tego nie widzi

Dekielzciebielala
@Lala

A Ty wiesz co to koszty stałe zakładu ? To tam się wszystko topi . Albo w dofinansowanie a to nie może być przelane w kieszeń tylko w inwestycje . Rozliczałeś kiedyś firmę ? Łosiu !

misiu

Premie wzięte za kwiecień w (usunięte przez administratora) a towaru pod sufit i maszyny bez przerwy chodzą i tylko szybciej szybciej i niby nie ma sprzedaży to jak to jest że Rawag przerabia dużo towaru a nie ma sprzedaży i biorą premie ???

Rychu
@misiu

Bo na tym nie zarabiają. Takie ceny Herr Czerwony ustawia. Sam kapuche dostaje. W końcu 10 mieszkań ma. Robimy na ich fury i silki. Oni maja po 120 tysiaków premii na rok. A my? Materiału po sufit ale nie to co trzeba.

Ebe Ebe

Co wy gadacie przychodzi pracownik do roboty co nic nie umie i ma od razu 3,5k na rękę w zależności ile godzin oczywiście bez chorobowego. Kończysz studia i bez problemu możesz mieć awans itd jak komuś się nie podoba to wyjazd

@Ebe Ebe

""""""3,5k na rękę w zależności ile godzin oczywiście."""""" Dokładniej tak zależy ile godzin a dokładnie ile sobut

Kamila
@Ebe Ebe

Piszesz, że w zależności ile godzin... To ile godzin miesięcznie się tak mniej więcej tutaj pracuje?

Wszystkim jest źle. Może gdyby pracownicy zajmowali się tym co powinni a nie flirtami wtedy i zakład byłby w lepszej sytuacji ekonomicznej. Pani Klaudia wie o tym najlepiej bo zamiast pracować to woli sobie pogawędki urządzać z kim popadnie. Może ktoś w końcu powinien coś z tym zrobić.... Nie ma to jak stary pracownik który nie liczy tylko na łatwy zarobek ale daje coś od siebie i szanuje zakład

Marek jurek
@Marek

Stary pracownik ? To nic nie umie zrobić, młodszy potrafi zrobić więcej i lepiej, ale po podwyżkę to stary pierwszy stoi. Znam tu paru starych pracowników co mie wiedzą co robią i młodych się pytają co j jak bo on na rysunku się nie zna etc. Owszem są state fachury, ale to naprawdę odsetek. Nie dziwota że młodsi stażem pracownicy uciekaj choćby do HENGSTA bo zarabia mniej niż taki co nic nie umie a na podwyżkę nie ma co liczyć bo mówią że ten ma staż 10-15lat i jemu się należy a tobie nie albo mniej. I to jest chyba też główną bolączką tego zakładu, jak wyżej długi laborat, ale opisujący co i jak. Nie wiadomo ile kto zarabia , ale sprawiedliwości to tutaj nie ma żadnej

Krycha
@Marek jurek

Mniemam ze doświadczenia rysunku nabyłeś poprzez to że lata pracy poświęciłeś na ważenie w cztery litery a tak na poważnie gdyby nie ci starzy to Rawag by nie istniał doceń to aczkolwiek skoro taki ogar jesteś to są stanowiska odpowiednie do twoich kwalifikacji jak masz chęć zapraszam być może twoja wiedza zostanie doceniona czy tylko tak sobie wymyślasz bajki Twój tzw laborat jest długi jednakże sprawia wrażenie braku składni i podstaw j. Polskiego ale nie martw się to można poprawić tylko chęci trzeba mieć. Co do merytoryki wypocin brak słów Sami młodzi chodzicie po kątach starych pytacie co i jak i jeszcze odwagi brak do tego żeby się przyznać że nie umiecie więc życzę powodzenia w hengst czy jak tam zwał....

Co to tak cienko z kasą ze w tym roku nie ma dla dzieci na konkurs wielkanocny czy zarząd rawagu chcę się podlizać nowemu właścicielowi z USA że jest oszczędny

Jaki

A z jakich działów pozwalniali lub nie przedłużyli umów

Zwolnienia

Nie dawno l przyjmowali a teraz zwalniają

12 osób dostało wypowiedzenia

Mess

Czasami nie można normalnie z ubikacji skorzystać .... masakra jeden smród

Mirek

Ile w Rawagu mają na CNC operatorzy wyciągną 4k na rękę bez nadgodzin - w niemczech dużo zarabiają na tym sprzęcie.

Żartowniś
@Mirek

4 tys. Na rękę hihi

Miras
@Żartowniś

to ile realnie zarabiają operatorzy cnc w tej firmie

@Miras

Idź na rozmowę .tyle ile dadzą na godzinę Plus premia , nie więź jak ci powiedzą że jak trochę popracujesz to będzie lepszą pensja , ostatnio jeden się zwolnił bo dostał podwyżkę na 23zł brutto i powiedzieli że więcej mu nie dadzą

Cnc
@Miras

22 zł brutto tyle na start i w sumie nie tylko na start, stawka jest liczona wg ocen mistrza, im więcej rozdzajow sterowan umiesz tym większa możesz mieć stawkę (miały być szkolenia od pół roku jakoś ale jeszcze nikt go nie miał) są tez kryteria które mistrz daje albo na ślepo wpisując w komputer albo dostaje się za twarzowe i trzeci rodzaj kryteriów oceniania, mój ulubiony te rzeczy których w zakładzie nie miałeś okazji robić bo nie miałeś okazji poprostu ale jesteś oceniony za to na 0. W skrócie najniższa stawka jaka możesz dostać to 22 i jednocześnie najwyższa, przez kilka lat

@Cnc

Potwierdzam

Chester
@Cnc

Całkowita racja

Witam, jestem zainteresowany ofertą pracy jako spawacz tig/mag ale jestem początkującym spawaczem, czy kogoś takiego przyjmą do pracy i czy jest prawdopodobieństwo, że czegoś się tam nauczę, w tej chwili mam pracę jako spawacz ale spawania nie ma w tym zbyt wiele. Plus, na jakie zarobki można liczyć ?

Spawacz

Panowie spawacze tig alu , ujawni ktoś stawki jakie są na firmie ?jakiś socjal ? Mam ponad 5lat w alu tig doświadczenia + 135 8lat ,suwnica ,palnik itp Z panią z którą rozmawiałem od. Was z firmy nie idzie ustalić jakiejś stawki bez probek , spoko rozumiem że nie wszyscy będą mieli tyle samo ale przedział od do mogła by podać . Dzięki za rzetelne info

Jachu

Jak oceniacie pracę w jakosci ? Podobno przyjmują bo jakieś nowe projekty mają? Czy to duży Dział? Atmosfera dobra? Ludzie pracowici? Kierownik jest spoko ?

Mucha
@Jachu

Kontrola jakości to dział który równie dobrze nie musiałby istnieć rozdmuchany do granic wytrzymałości nie spełniający Swoich podstawowych zadań. Docenić produkcję poprzez lepsza stawka samokontrola pracowników i racja bytu tego działu Nijak ma się do rzeczywistości a już Rudy i Mateusz to prawdziwe rodzynki kapitalnie się maskują.. Ale jest jak jest czy pracowici nie sądzę, atmosfera do bani ale próbuj również możesz robić jakoś bo jakości tam nie zobaczysz

Jachu
@Mucha

Pytam bo mam iść na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku inżyniera ds.jakości. Może ktoś szerzej opisać ten dział. Macie jakieś reklamacje zwroty, jaką atmosfera ile osób pracuje i jaki jest kierownik czy dyrektor. Warto ?

Jolcia
@Jachu

Swietny Szef. Mozna sie duzo nauczyc.

Colins
@Jolcia

MrKryha jest o niebo lepszym w zarządzaniu i strategi firmy miły kompetentny zawsze z nowymi pomysłami no po prostu uwielbiamy go za fachowość i zapomniałem za co jeszcze.....

Obserwator

Witam . Szczerze to jak się to wszystko czyta to uczucia mieszane są , ale przypominam że podpisując umowę każdy z Was , pracowników zobowiązał się do wykonywania powierzonej pracy za wynagrodzenie pieniężne , które określone jest w warunkach na umowie o prace . Istnieje coś takiego jak regulamin płacowy w firmie i proszę się z nim zapoznać . Ps atmosferę w Firmie tworzą ludzie więc z jakimi ludźmi pracujecie i jakimi ludźmi jesteście ?

Chester
@Obserwator

W rawagu panuję sytuacja brak organizacji do góry winny na dole zawsze bo jak kontrola jakości by się pomyliła co jej brak no nie możliwe ????

Zostaw merytoryczną opinię o Rawag - Rawicz

• Jak się pracuje w Rawag?

Zobacz opinie na temat firmy Rawag tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 174.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rawag?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 153, z czego 18 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 90 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rawag?

Kandydaci do pracy w Rawag napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rawag
2.7/5 Na podstawie 91 ocen.
  • Tysiąclecia 5
    63-900 Rawicz