Centrum Językowe KONIK

Opinie o Centrum Językowe KONIK

K.k

Mam pytanie do państwa czy w tej firmie dana osoba nad którą sprawuje opiekę musi mi płacić dietę dzienną?

@K.k

Dzień dobry, prosimy o kontakt telefoniczny 570 718 736 , skontaktujemy się i odpowiemy szczegółowo na pytanie. Pozdrawiamy

STANISŁAWA ZOFIA

ZAROBKI SUPER SZTELE SUPER ATMOSFERA SUPER KONTAKT Z FIRMA SUPER POLECAM

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Marzena

13.07.2023 11:07

Marzena ikona wywiad

Chcę się podzielić swoją historią pracy koordynowanej przez firmę CJ Konik.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Marzena ikona wywiad

Opiekunka osoby starszej w Niemczech.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Marzena ikona wywiad

Rodzina, u której pracowałam rozwiązała ze mną umowę. Państwo oczekiwali, że będę pracować przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu. Nikt nie jest w stanie pracować tak długo,. Poza tym z każdej przerwy trzeba się było tłumaczyć i było niezadowolenie ze strony rodziny osoby starszej.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Marzena ikona wywiad

Ogólnie stawki w Niemczech są 1400 do 2350 euro na miesiąc, ja w tej firmie na umowie zlecenie miałam 1000 euro.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

11 dni.

Marzena ikona wywiad

Nie, ponieważ firma jest nierzetelna - podczas rekrutacji mówiłam kilka razy, że chcę być zatrudniona do osoby chodzącej, ponieważ nie mogę dźwigać, mam problemy z kręgosłupem. Pani, która koordynowała wyjazd mówiła, że podopieczny, do którego mnie przypisano, jest chodzący. Na miejscu okazało się, że jest leżący i waży ponad 100kg. Próbowałam to wyjaśnić z firmą, niestety nie interesowało ich to i nic nie zrobili w tym temacie. Od rana do wieczora przebywałam przy tym panu, myłam go, przebierałam, karmiłam, wstawałam w nocy. Pracowałam w sobotę, niedzielę i święto i otrzymałam za to wynagrodzenie 121 euro. U mnie na umowie było napisane, że mam 100 godzin miesięcznie, czyli wychodzi 3 godziny dziennie. Po prostu umowa dotyczyła innej sytuacji, przypadku. W rzeczywistości pracowałam więcej i przysługiwało mi zupełnie inne wynagrodzenie. Policzono mi za 3 godziny dziennie pracy, nie opłacono mi nocek, dodatkowych godzin, świąt itd. Firma daje inne umowy rodzinie (pełna opieka), a i inne pracownikowi (100 godzin pracy), stąd dochodzi do nieporozumień. Firma potrąciła mi też pieniądze za bilet powrotny do Polski, mimo że to nie ja zrezygnowałam z pracy. To zatrudniająca mnie rodzina zrezygnowała ze współpracy, bo nie byłam w stanie sprostać ich oczekiwaniom pracy 24h/7 dni w tygodniu i oni pokryli koszt biletu u kierowcy. Mimo tego kierowca wystawił mi kwitek, a firma potrąciła mi jeszcze pieniądze za ten bilet powrotny od pensji.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Marzena ikona wywiad

Brak kompetencji i uczciwości koordynatorów w stosunku do pracowników z powodu powyżej opisanych sytuacji takich jak brak wsparcia kiedy oto prosiłam, wysyłanie do pracy niezgodnej z oczekiwaniami pracownika, tak jak w moim przypadku pan okazał się schorowany na wózku, trzeba go było dźwigać, a ja ze względów zdrowotnych od początku podkreślałam, że potrzebuję osobę chodzącą, potrącenie mi pieniędzy za bilet powrotny mimo, że rodzina u której pracowałam pokryła koszt biletu itp..

Marzena ikona wywiad

Oceniam je negatywnie. Brak kontaktu z koordynatorem, zero pomocy, umowę dostałam po tygodniu pracy, była to umowa zlecenie. Pracuje się po około 20 godzin/ dziennie, a wypłatę naliczają za 3,5 godziny/ dziennie.

Kasiula

Kochani, polecam firmę konik z całego serca, jestem właśnie na zleceniu. Zarobki super, dogaduje się z rodziną, oby tak dalej. wszystko gra. Pozdrawiam

Jadwiga

Pracowałam w firmię konik przez 2lata , byłam bardzo zadowolona, pieniądze na czas, kontakt telefoniczny z paniami z biura , polecam.

Sabrina
@Jadwiga

Ja też przeglądam oferty i się zastanawiam bo kilka mi pasuje. Możesz dać znać czy można zaaplikować bez wybierania konkretnej oferty i na rozmowie coś dopasować? Czy konkurencja jest duża i lepiej od razu wybrać jakaś i na nią tylko aplikować?

Jadwiga
@Sabrina

tak mozesz zaaplikowac tez bez konkretnej oferty panie w firmie sa mile przedstawiaja rodzine i podopiecznego i wtedy ustalacie czy chcesz wyjechac

Baśka

Jestem byłym pracownikiem i nie powiem złego słowa na współprace z nimi miłe panie koordynatorki a na szteli super atmosfera czułam się jak w domu ze względów zdrowotnych już niestety nie wyjeżdżam Pozdrawiam firme i wszystkie opiekunki ;)

F
@Baśka

Na jakim byłaś etacie , co dokładnie robiłaś? Powiesz jakie miałaś wynagrodzenie? Dawno temu przestałaś tu pracować? A jak rozstanie z firmą, w miłej atmosferze?

Baśka
@F

wyjezdzalam jako opiekunka osób starszych do Niemczech , czyli opieka, pomoc w domu, zakupy, skonczylam prace rok temu i nie było problemu z wypowiedzeniem umowy a zarobki zaleza czy zna się jezyk czy nie najlepiej zadzwonic do firmy i zapytac pozdrawiam

ZOFIA

Stały kontakt z paniami koordynatorkami, na co bardzo uważam wybierając firmę Tutaj się nie zawiodłam Reszta też wszystko w porządku

polecam firme wszystko ok

Jola

Wyjezdzam z firmą konik od 3 lat mogę śmiało polecić tą firmę wyplata zawsze na czas miła atmosfera w rodzinie niemieckiej stały kontakt telefoniczny z firmą. Pozdrawiam

Aleksandra
@Jola

To super. Możesz napisać mi na jakiej umowie się tutaj pracuje? To jest zagraniczna umowa czy polska? Trzeba dobrze znać niemiecki? Czy podstawowa znajomość wystarczy?

Ewcia
@Aleksandra

Podstawowy język wystarczy spokojnie a umowa na warunkach polskich lub niemieckich pozdrawiam

Ewcia

W całego serca mogę polecić te firmę bylam na wyjazdach w okolicy Stuttgartu 5 razy super rodzinki wypłata na czas dobre sztele plecam

Катя

Добрый день . Скажите когда будут бесплатные курсы языковые . Безработная с сеотификатом опекуна. Спасибо .

@Катя

Добрий ранок. Безкоштовні мовні курси починаються щопонеділка. Ми щиро запрошуємо Вас зв'язатися з нашим українським відділом +48 881 709 824

@Centrum Językowe KONIK

під час розмови повідомте нашому співробітнику, що ви з сервісу gowork

Czarna

Pracuję z tą firmą już 3 rok. Jestem bardzo zadowolona. Mam stały kontakt z koordynatorkami, które są bardzo miłe i pomocne. Wypłata jest zawsze na czas.

@Czarna

A można wiedzieć, na jakim stanowisku pracujesz? Jak to wygląda z awansami i rozwojem. Jest to w ogóle możliwe, czy raczej w tym samym miejscu, gdzie zaczęliśmy, potem kończymy?

Justyna
@Czarna

Wow tyle lat, to całkiem niezły staż. To ja może zapytam, jak kształtują się podwyżki? Czy firma nagradza pracowników za staż pracy? I czy są też praktykowane podwyżki np. inflacyjne regularne?

Firma ma stronę internetową, więc najlepiej napisać do niej bezpośrednio emaila z zapytaniem, jakie warunki pracy i płacy oferuje, tak, aby w razie potrzeby wszystko mieć na piśmie. Ja tak zrobię i Wam też polecam.

Mikołaj

Widziałem że mają sporo ofert pracy dla opiekunek osób starszych. Moja żona właśnie rozgląda się za taką pracą i dlatego chciałem podpytać. Czytałem że niekoniecznie trzeba znać język. Dodatkowo można pracować i uczyć się niemieckiego. Taki lekcje są płatne czy wchodzą już w ofertę pracy?

Zofia
@Mikołaj

A czy żona sama nie może o to zapytać? Zakładam, że żona umie czytać, pisać, mówić, myśleć i że jest pełnosprawna (fizycznie i umysłowo), skoro jedzie do opieki.

Zofia

Firma, jak wiele innych. Ani dobra, ani zła. Sztele takie, jak wszędzie i stawki też. W sumie nic specjalnego, a więc nie ma co popadać w zachwyt.

Jolanta

Polecam firmę jako bardzo rzetelną. Wypłaty w terminie.

Aleksandra
@Jolanta

A jak z wysokością wynagrodzenia? Dobrze płacą? Są jakieś benefity pozapłacowe jak karta sportowa albo opieka medyczna?

Karolina Pur.tu w Centr językowe Konik.zwolnilam się bo wolę produkcję.i niedxwonisz niegroźna że tu pracowałam.to super firma jest.A promedica ja niemchcialam umich pracować do dziś grożą mi że oni są najlepsi co nieprawda papiery wysłali mi po obcych ludziach bałam się umich wracać do domu bo niewiedzieki nigdy gdzie mieszkam.A Centr Językowe Konik.zawsze wiedzą gdzie twój dom a praca.Dzwonia na drugi dzień pytają jak tam jak rodzina i zarobki są super unich.nieroba na dołem zdjęć jak promedica i później grożą ci inekaja nawet po zwolnieniu unich.takie mam porównanie z inną firmą Językowe centrum Conik super firma Polecam i Zarobki.

Karolina Purwiel Pracowałam w tej firmie prawie 3 lata super dziewczyny i rodziny co byłam.Nie to co firma Promedica to najgorsza firma oszostow.

Marzenasanecka1@gmail.com

Firma Konik to solidna wypłacalna firma.Wspolpracuje z nią od wielu lat i nigdy nie miałam z nią problemów .Koordynatorzy są kompetentni i pomocni w razie problemu.Zlecenia są zgodne z umową.Polecam współpracę z tą firmą Marzena

Aneta Chudzińska 23.01.2023

Pracuję w firmie Konik od 7lst i nigdy nie zawiodłam się na niej.Od samego początku współpraca z koordynatorami jest w pełni profesjonalna.Zaczynalam od najmniejszej stawki bez znajomości języka, dzięki swojej pracy moje kwalifikacje znacznie się podwyższyły, dlatego też teraz zarabiam więcej.Wszystkie zlecenia są realizowane według umiejętności i wymagań rodzin poszukujących opiekunek. Wszystkie wynagrodzenia są realizowane w terminie bez żadnych dodatkowych spóźnień.Pracownicy firmy są w stałym kontakcie z opiekunkami i potrafią fachowo rozwiązać każdy problem z jakim boryka się opiekunka .Szukasz pracy jako opiekunka przyjdź spróbuj a nie pożałujesz.Polrcam wszystkim pracę w tej firmie mimo kłamliwych opinie.Aneta Chudzińska

Zostaw merytoryczną opinię o Centrum Językowe KONIK - Głogów

• Jak się pracuje w Centrum Językowe KONIK?

Zobacz opinie na temat firmy Centrum Językowe KONIK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 152.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Centrum Językowe KONIK?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 137, z czego 110 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Centrum Językowe KONIK?

Kandydaci do pracy w Centrum Językowe KONIK napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Centrum Językowe KONIK