Opinie o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie KWK Brzeszcze. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie KWK Brzeszcze o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KWK Brzeszcze w Brzeszcze Kościuszki 1

Olo

Moze wiecie ktorego beda placic barborke ?

Mi
@Olo

Popatrz do kalendarza i znajdź podpowiem ci w grudniu kiedy jest Barbary i teraz możesz być zaskoczony ale to ten dzień do wtedy maja czas i musi być a jak nie masz kalendarza to uwaga wiem że masz internet bo jakoś tu trafiłeś więc wpisz w Google kiedy jest Barbórka i tam ci będzie pilało a jak nie to jest jeszcze kilka sposobów weź telefon i zadzwoń do kierownika tak do kierownika on będzie wiedział kiedy jest barburka bo mu kazali już ludzi na to święto szukać czyli lepiej nie dzwoń bo ja cie rozumiem pracujesz długo ciężko no można nie pamiętać co się rok temu robiło ale jest jeszcze jeden sposób wejdź na konto internetowe twojego banku i i tam jest historia zobacz jak w grudniu rok temu to wyglądało też możesz ludzi na ulicy popytać na pewno ktoś wie kiedy jest Barbary a może trafisz na jakąś Barbarę i będzie z głowy pomysłów na to żeby się dowiedzieć jest wiele nie trzeba o to tu pytać bo byś do kalendarza popatrzył i już wiesz w ogóle jak to jest ze nawet nie wiesz kiedy jest twoje św a jak więź to na następny raz inaczej zadawaj pytanie np. Witam czy do xx grudnia 2019 będzie przelana Barburka?

Mateo

Może związki w końcu powalczyłyby o premię czterdziestoprocentową bo oddana została kolejna ściana!!!

Fido
@Mateo

Za co ta premia chyba za to ze jest

@Fido

Za to za co kolega napisał naucz się czytać

Mateo
@Kicior

Ten @Fido to pewnie jakiś kolo z dozoru wyższego albo związkowiec dla którego zarobek mniejszy o stówkę lub dwie nie robi różnicy!!!

@Mateo

No tak nawet widać że nie grzeszy mądrością więc jak nic z dozoru bo ci którzy są w dozorze i są myślący to by takich głupot tu nie wypisywali mało takich ale są

GRP

Wydaje mi się czy w poprzednich latach paczki mikołajowe były jakieś bogatsze?

@GRP

Nie wydaje ci się ją też tak sądzę ale mimo to to spoko że dali coś

Kuku
@Kicior

Byla paczka na dzien dziecka to pewnie sie podzielilo

mafio

to juz ostatnie podrygi kopalni taka fajna byla a teraz dziadostwo sie zrobilo mlodzi sie zwalniaja bo nie ma przyszlosci ja mam jeszcze 5 lat boje sie ze nie da sie dorobic bo wczesniej kopalnia przestanie funkcjonowac

Fido
@mafio

Masz rację. Przodków nie ma to zgon kopalni bez przyszłości

Giga
@Fido

Głupoty gadacie bo na grp i oczywiście Ed md pracują tacy co jak dałby im zarobić tauron to w 3 dni rusza przodek i jadą po 4-5 par na luzie na zmianę nadrabiajac straty w Góra 2 miesiące ale jak mawia przysłowie jaka płacą taka praca niestety

Black
@Giga

Nie chce sie robic zostaje pup niestety wtedy bedzie lepiej

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie KWK Brzeszcze? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
Jawor

Afera z nożami??? Hmmmm??? Panowie, mam pytanie? Czy to zaś nie jest powiązane z Tomczykiem?

@Jawor

Zapytaj go

Wielbiciel kadry
@Kicior

Jawor ty to chyba kochasz tomczyka. Pewnie jesteś pełnym wielbicielem kadry. Związku na który nawet dyrektor na karczmę nie przyjdzie. Brawo

edward

na tym forum siedzą same (usunięte przez administratora)a oni chcą robić jak najdłużej mają placone z pensji nadsztygara górniczgo , mam znajomego (usunięte przez administratora)emeryta 6500 na łape także kolego źle trafiłeś (usunięte przez administratora)

ostry

apropo afery z nożami to pytanie skąd gość ma bibo na olx? (usunięte przez administratora)

@ostry

Jaka afera z nożami?

Witam wszystkich. Dostałem ofertę na Brzeszcze po Tauron jako elektromonter pod ziemią. Możecie coś o tym powiedzieć? Głównie o zarobek chodzi. Pozdrawiam.

@Marcin

W kadrach czeka około 50 podań.........o zwolnienie z taurona, w tym także elektryków nawet sztygarów. Na co możesz liczyć ......... około 2500- 3300 na rękę co miesiąc (zależy od ilości dni czarnych) do tego kartka coś ponad 20zł za przepracowaną dniówkę, barbórka, 14-tka , węgiel 8 ton, da ci to w podsumowaniu rocznym około 3900-4500 średnio na rękę i to jest niestety max. Zawsze można dorobić świętami, ale są raczej płatne paredziesiąt złotych więcej od dnia czarnego , więc nie licz na cuda.

Jj
@elektromonter

Ja mam staz na wydobywczy 6 lat i zeszło roczny pit na rękę 4500 oczywiście 2sw zawsze robię więc kolega ma racje a o podania h słyszałem tylko podobno nie chcą ich podpisywać

Sug

A co z kartkami w sugu dalej będą po 15 zł w tauronie kolejny raz są podnoszone a w sugu dalej 15zl i jak z zarobki dalej w miejscu

Urgot
@Sug

Powiem tak dziwi mnie to że tam jeszcze pracujecie ostatnio często to ludzie z firm idą pod kopalnie niż z sugu dzieje się tak bo kopalni opłaca się sug i wy w nim pracujący poprostu jesteście tansi jak was przyjmą pod kop to co to dla nich za interes? żaden więc wola przyjąć kogoś z poza firmy i podfirmy tw dlatego dziwi mnie fakt że spora część ludzi nadal siedzi w tym wyzysku kiedy w innych firmach płacą o niebo lepiej i szansa na przejście jak ostatnio się okazuje jest wieksza

Jawor

Czas najwyższy aby zlustrować Tomczyka co do afery na Brzeszczach. Co sądzicie o typ Pany???

Urkin
@Jawor

Ja bym na miejscu tauronu zamiast planu naprawczego to CBŚ wprowadził na kopalnie te wszystkie układy i koleśostwo co niektórych by się skończyło mało to przekretów tych drobnych i wielkich mamy? Już nie wspomnę o PIP też by się przydało i niech mi ktoś wyjaśni czemu ludzie z dołu wychodzą za bramę po ludziach z powierzchni tylko bez głupiego gadania że późne wyjazdy bo i one są czymś spowodowane więc?

eryk

co z tym odrabianiem L4 mają być jakieś zmiany czy nie ? bo tyle się gada , że tylko górnicy odrabiają i nikt inny, to coś chyba nie halo, po co te związki i te nasze posły , chyba nas ktoś w człona robi

Obiektywny
@eryk

Jsk sie chodzi na lewe l4 a duzo takich delikwentow niestety to niech odrabiaja tyle w temacie. Jak sie naprawde cos wydazy choroba wypadek itp to ile tego bedzie do odrobienia nie przesadzajmy. Jak ktos jest lewus to czemu ma isc po 25 latach jak przerobione bedzie mial moze z 20. Nie popieram cwaniactwa.

@Obiektywny

a ja nie popieram matołów dzięki takim jak ty tylko górnicy odrabiają chorobowe widocznie w innych zawodach pracują inteligentniejsi ludzie pozatym myślę , że jesteś związkowcem a ci chcą pracować za pensje nadsztygara do 80 tego roku życia

Nico
@eryk

Eryk to Ty właśnie jesteś matołem!!!Obiektywny ma w 100%racje!!!Wielu jest lebrów na kopalni co by tylko przerobić parę tyg.i znowu na L4!!!I tak ciągną latami!!!!I nie pisz mi tu zaraz że nie pracuję na kopalni czy coś w tym stylu

Obiektywny
@eryk

Czy ja Cię obraziłem?. Od matolow to sobie swoja stara wyzywaj jak Ci na to pozwoli. Poziom twojej kultury jest rowny zeru i szkoda bo potem po wypowiedziach takich jak twoja oceniaja wszstkich gornikow. Z drugiej strony sam musisz nalezec do tej grupy lewusow co w miesiacu maja przerobione w porywach wiatru 2 tyg i dlatego tak bardzo chcesz by tego nie odrabiac. No cóż szkoda Cię naprawde a wystarczy tylko uczciwie pracowac i bedzie dobrze.

@Nico

a ty tempaku jesteś z dozoru czy ze związków, jakbyś sie w życiu napracował tobyś inaczej gadał, za biurkiem to mogę robić do setki

@Obiektywny

ty , uczciwy pracownik pochwal się gdzie pracujesz, komu kawe parzysz

@eryk

Spokój mi tu chłopaki bo psam poszczuje hauhauhau narazie trzymam go mocno ale spokój mi tutaj

@Aro

Czytam tak wasze wypowiedzi i myślę że rozsądnie to jest zawalczyć o to żeby odrabiali wszyscy a nie tylko górnicy a jak nie chcecie walczyć to niech nie będzie odrabiania i po temacie po co wyzwiska ten temat uważam że jest w ogóle bez sensu i tak tym nic nie zmienicie zdania są podzielone bo jak mówicie są lebry za i uczciwi co nie ściemniają a to jak będzie to i tak zadecyduje ktoś za was i tyle

@eryk

Ty chyba nigdzie nie pracujesz tylko ciagniesz l4.

@Aro

Tak wsxyscy maja odrabiac z jskiej paki ktos kto musi pracowac do 65 roku zycia ma cos jeszcze odrabiac stuknij sie w leb. Gornik przechodzi po 25 latach mlode 45 latki juz siedxa w domu i im jeszcze ciexko cos odrabiac. A co inne grupy zawodowr gorsze maja po 80 isc na emeryture tak? A moze zrobmy 25 lat dolu i do 65 na powierzchni co lepiej ci bedzie? Nie bedziesz nic musial odrabiac jak tak zazdroscisz.

@Oj

Chodziło mi o zawody które też mają 25 lat typu straż wojsko policja itd no nie sprecyzowałem więc się tak nie burz kolega co ty taki agresywny a jakbyś czytał dokładnie to ja nie zazdroszcze

@Aro

zapytałem się o sprawę bardzo ważną - odrabianie L4 - dzięki nieudolnym związkowcom jesteśmy jedyną grupą zawodową która musi odrabiać chorobowe i nie chodzi mi o to czy ktoś jest lebrem czy wołem roboczym chodzi o prawo nabyte i możliwość odejścia na emeryturę. Nie chodzi o wypychanie młodych ludzi na emeryturę ale o to że masz wybór chcesz to idziesz na pensje a nie chcesz to robissz dalej. Czasy są ciężkie przyszłość pod znakiem zapytania , masę osób by z takiego rozwiązania skorzystało z pocałowaniem ręki. Nie trzeba być lebrem ale jak będziesz miał ponad 50 lat życia ponad 24 lata dołu to każda dniówka to duży wysiłek - czego wam życzę.

To to jest mądra dobrze wytłumaczona wypowiedź no i tu ci przyznam rację w 100%

Da sie z kulturą odp? Widze ze Tak

@Oj

Ty to chyba sam do siebie napisałeś bo ja tu normalnie z kulturą wróc do moich odpowiedzi i poczytaj zanim zaczniesz pisac

@Aro

Spoko luz pisalem do eryka moja wina kolego nic do ciebie nie mam

Konstrukcja

Co sądzicie o tej akcji z gazetkami sierpnia 80 niby Solidarność się wypiera ale sierpień wydaje się być wiarygodniejszy?

mario
@Konstrukcja

o co Ci chodzi z tymi gazetkami

@mario

https://infobrzeszcze.pl/nieprawidlowosci-w-funkcjonowaniu-brzeszczanskiej-kopalni-czy-sprawa-zajmie-sie-prokurator/?fbclid=IwAR0EjcIXbgg5IEHTd5cEUHCsTcdaO1XeYdVky5VvCeEXHqh6LIjEOh11J4A Między innymi było o tym w tym i okazało się prawda reszta się okaże

@mario

Rozdawał jak się wchodziło na bramę

Jureczek

Mam okazję przenieść się z Janiny na Brzeszcze czy warto? A obecnie byłem na GT dodam że pasuje mi to bo będę miał tam bliżej o 5 km a podobno brzeszcze pod względem warunków pracy lepsze czy to prawda?

@Jureczek

Nie pracowałem na Janinie, ale z tego co słyszałem to mamy troszkę lepsze warunki jeśli chodzi o wodę , stan techniczny napędów itp. ,ale o lepszych pieniążkach nie ma co mażyć, pewnie zarobki podobne.

Jureczek
@elektromonter

Dzięki za odpowiedź no z kasą to nie liczę na lepsze gadałem z jednym kolega z Sobieskiego to teraz w TW to chyba wszędzie taka sama kasa

postronny
@Jureczek

Kilka lat temu gdy sam dostałem "awans" na Janinę do SUGu 2 zapoznałem sie z odstawami na Janinie, odważę się powiedzieć, że na Brzeszczach praca na GT jest (właściwie to była, bo teraz to nie wiem) nieporównywalnie lepsza.

Tim
@postronny

No jest zwiedzilem obie kopalnie na Janinie to jedno (usunięte przez administratora) i do tego znajomy mówił że teraz spora część ich o stawy jest zarżniete a na Brzeszczach jest sucho co daje naprawdę duży komfort chodzenia i też pracy wystarczy powiedzieć że na przodeku czy ścianie w butach roboczych dniówke przerobisz a na janinie? Z gumowcem pęknietym ciezko

Mlody

Zrobilem kurs mlodego gornika moje pytanie brzmi co dalej ile lat bede pracowal jako mlodszy gornik co dalej sa jakies kursy awanse itp co wiaze sie z wiekszymi zarobkami

Justyna
@Mlody

Przeglądałam oferty na jakieś stanowiska administracyjne w KWK Brzeszcze i widziałam ogłoszenie dla górnika pod ziemią https://www.tauron-wydobycie.pl/sites/default/files/2019-10/G%c3%b3rnik%20pod%20ziemi%c4%85%20w%20Oddziale%20Wentylacji,%20Klimatyzacji%20i%20Ochrony%20P.Po%c5%bc.%20W%20ZG%20Brzeszcze%201019.pdf. Może to Ci nieco wyjaśni. Ja natomiast mam pytanie o te posady biurowe - czy oprócz podstawy są też jakieś inne dodatki?

Mlody
@Justyna

Chodzi mi po jakim czasie i co ewentualnie trzeba zrobic zeby nie byc juz mlodsxym gornikiem tylko gornikiem i czy to wiaze sie z większym zarobkiem

dfg
@Justyna

Nie przyjęć do biur. Tylko do Sugu czasami .

@dfg

Tak to prawda, nie ma przyjęć do biór.....ostatnie dwa miejsca zajęli związkowcy z solidarności bo im się "to po prostu należało" A co robią nie wie nikt.

@Mlody

Wpis w gogle układ zbiorowy tauronu wydobycie i w tam pisze wszystko o cię interesuje a nawet więcej

Kadry
@Mlody

Kurs młodszego górnika nic Ci nie daje. Żeby uzyskać stanowisko górnika musisz mieć skończony kurs M11 lub M39. Kiedyś poprzez staż pracy zostawało się górnikiem, teraz przepisy się zmieniły i nawet jak będziesz pracował 20 lat na dole a szkoły nie skończysz to nie zostaniesz górnikiem!!!

Kali

Jak dziecko w przedszkolu gościu jak masz z nim problem to go wyjaśnij a nie tutaj jakieś pierdoły wypisujesz jaj nie masz a on przynajmniej coś robi bo ty to tylko pod siebie chyba jak go widzisz a tytaj jakiś żale weź idź stąd lepiej.......

GRP

Panie Wojciechu, widać braki w wykształceniu już na poziomie wczesnoszkolnym. Proszę zrobić nam przyjemność i czas który poświęca Pan na przeglądanie internetu poświęcić na czytanie książek. Proponuje zacząć od jakiś podstaw języka polskiego. Panu zapewne już nie pomoże, ale przynajmniej oszczędzi czytającym wątpliwej przyjemności zastanawiania się nad tym "co miał autor na myśli". Szczęść Boże.

Kuku
@GRP

Jak tak pije w kantorku to idz po ochrone a nie pisz na forum glupot

Kalfas

Porostu on zazdrości bo go nie chcą poczęstowac może albo pewnie napisał to bo mu sztygara kazał robić hehe jakie to dziwne że trzeba pracować w pracy.(usunięte przez administratora)

Łepy

Na jakich oddziałach pracuje sug w brzeszczach i jakie macie wypłaty Pozdro z silesi

@Łepy

U nas SUG pracuje na wszystkich oddziałach dołowych jak i powierzchniowych .......

Takie pytanko... jeśli jestem początkujący bez kwalifikacji to czy dostaje również barburke i węgiel? Jeśli nie to kiedy dostanę. Jestem pod firmą sug

w SUGu nie ma ani barbórki ani czternastki!! \

@fnfnf

A węgiel?

raa
@Nowy

Tak, jest węgiel, pracownik firmy tak samo widzi węgiel jak pracownik kopalni, można go spotkać jak jedzie taśmociągiem.

@raa

To wogole nie ma w Tauron jaki i sugu ?

Sug 7
@Nowy

W tauronie jest węgiel czternastka Barbórka w sugu nie ma w zeszłym roku dali 600zł w bo ach na barbórke a w tym roku nie wiadomo

@Sug 7

To jest czy nie ma pod Tauron węgiel i barburka bo jeden mówi że jest drugi że nie ma

Sug 7
@Nowy

Pod tauronem jest węgiel Barbórka czternastka nie słuchaj ludzi co gadają że nie ma bo gadają głupoty . (usunięte przez administratora)

@WOLT

podobno nie bedzie premi polrocznej bo tauron nie pieniedzy nawet barborka jest pod znakiem zapytania nie ma wydobycia nie ma kasy w dzisiejszych czasach liczy sie ekonomia

@@WOLT

Kto ci powiedział ,że wydobycia nie ma? Może nie ma takiego jak by Tauron chciał, ale on ma zawyżone normy i na dodatek takich paja...ów poprzyjmował na wysokie stanowiska , że nie ma prawa być większego wydobycia jak jest. Wydobycie nie zależy tylko od górnika ,a w 80% od pokładu, zaplanowania odpowiednich maszyn od kombajnu poprzez obudowy zmechanizowane , obstawe i inne. Wszystko to powinno śmigać na 100%, a jak się zaczyna od zbrojenia ścian w pokładzie kamiennym z częścią węgla, wkłada się stare zestawy bez remontu, kupuje się dziadowski kombajn, obstawa nie wydolna. itp. to czyja to wina? Górnicy robią swoje i mają być odpowiedzialni za błędy góry?

Janke
@elektromonter

U nas wszystko hula urządzenia pracują jak należy, wiec nie wiem gdzie Ty pracujesz. Z odstawa tez nie ma żadnych problemów.

Wojtek
@@WOLT

(usunięte przez administratora)kolega juz dostał premię w piątek 800zł

@Janke

Janke , szkoda rozmawiać z człowiekiem który wydobycie widzi w statystykach powierzchniowych. Nie kompromituj się takimi odpowiedziami bo widzę , że dołu nie widziałeś już bardzo dawno. Obstawa ze ść.125 leżała w tamtym tygodniu każdego dnia, 195 robi przez kamień 30-40m na miesiąc, kombajn się w tej ścianie rozleciał już parenaście razy, obstawa stoi na rozwalone szycia ,gumy szczelają przez te autobusy. Wybieg tej ściany był chyba 450m i już pół roku fedrują ,a nie wiadomo kiedy skończą, 02 wkładane zestawy są po remoncie???? , 194 w ewidencji już 3 miesiące nie ma , a jeszcze rabują...................i wiele innych spraw można pisać , ale nie ma to większego sensu.

Wolt

Co z tą premią półroczną

@do starego na plecach

do nas mlodych tak jak ja z kolegami mam 20 lat to 32 lata to stary do nas my przy piwku tylko tak o was mowimy stary tak kazal zrobic poprostu mamy z was po 30 jako starych ludzi a tak jak ty piszesz to chyba po 40 to takich dziadkow jeszcze tam czymia

Zostaw merytoryczną opinię o KWK Brzeszcze - Brzeszcze

• Jak się pracuje w KWK Brzeszcze?

Zobacz opinie na temat firmy KWK Brzeszcze tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KWK Brzeszcze?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 13 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KWK Brzeszcze
3.8/5 Na podstawie 380 ocen.

KWK Brzeszcze