BOŚ Leasing - EKO Profit S.A.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o BOŚ Leasing - EKO Profit S.A.

Dzień dobry, witamy na naszym profilu w serwisie GoWork. Jesteśmy spółką z Grupy BOŚ świadczącą usługi finansowania w formie leasingu operacyjnego, finansowego oraz pożyczki leasingowej. Wspieramy klientów w pozyskaniu finansowania dłużnego, zarówno komercyjnego, jak i preferencyjnego, aranżujemy również finansowanie dla projektów inwestycyjnych przy udziale środków NFOŚiGW i programów rozwojowych UE. Nasi pracownicy mają szansę rozwoju zarówno w centrali Spółki, jak również w kilkunastu Oddziałach na terenie całej Polski. Zapraszamy wszystkich byłych, obecnych i przyszłych pracowników do tworzenia razem z nami przestrzeni do dzielenia się rzetelnymi i merytorycznymi opiniami na temat pracy w naszej firmie. Przypominamy, że komentarze niezgodne z regulaminem serwisu mogą być usuwane przez administratora portalu, a komentarze naruszające dobra osobiste oraz regulamin serwisu będą archiwizowane przez Administratora. Chętnie odpowiemy na pytania pod adresem e-mail: komunikacja.leasing@bosbank.pl Pozdrawiamy Zespół BOŚ Leasing – EKO Profit S.A.

Jakie narzędzia pracy zapewnia BOŚ Leasing - EKO Profit S.A.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

EX pracownik Nowy wpis

Zależy o jaki dział struktur pytasz? Operacje, Ryzyko i cala centrala maja telefony służbowe. Ale np. Dział sprzedaży jedynie co dostaję to laptopa....

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Anita Rodkiewicz-Ryżek

Pracownik firmy - Prezes Zarządu

30.06.2023 10:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

BOŚ Leasing - EKO Profit S.A. jest spółką z Grupy BOŚ, świadczącą usługi finansowania w formie: leasingu operacyjnego, leasingu finansowego oraz pożyczki leasingowej. Wspieramy klientów w pozyskiwaniu finansowania dłużnego – zarówno komercyjnego, jak i preferencyjnego. Aranżujemy również finansowanie dla projektów inwestycyjnych przy udziale środków NFOŚiGW i programów rozwojowych UE.

Jak wyglądały początki firmy?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Na polskim rynku w obecnej formie funkcjonujemy od 2019 roku. Cztery lata temu zaczynaliśmy od kilku wykwalifikowanych specjalistów i małego pomieszczenia w Centrali BOŚ Banku. Przez ostatnie lata rozwijaliśmy się bardzo prężnie. Obecnie zatrudniamy blisko 50 specjalistów w całej Polsce.

Jaka jest misja Państwa firmy?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Misją BOŚ Leasing - EKO Profit jest kompleksowe finansowanie inwestycji naszych klientów. Myślę, że właśnie to kompleksowe, a zarazem indywidualne podejście do każdej zawieranej umowy, daje nam przewagę na rynku.

Jakie ma Pani doświadczenie zawodowe i czym zajmuje się Pani w firmie?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Od 15 lat związana jestem z branżą finansową. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w takich instytucjach, jak: ING Bank Śląski, Bank Handlowy w Warszawie, Deutsche Bank Polska, Santander Bank Polska, Millennium Leasing. W lutym 2022 roku zostałam powołana do Zarządu BOŚ Leasing - EKO Profit S.A., sprawując funkcję Wiceprezesa Zarządu. Jako absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Prawa UE, implementowałam zdobytą wiedzę teoretyczną w bieżących projektach. Ukończyłam także studia podyplomowe w zakresie biznesu Executive MBA. Dodatkowo w 2012 roku ukończyłam studia doktoranckie i obroniłam rozprawę doktorską, uzyskując tytuł naukowy doktora. Równolegle ukończyłam studia z zakresu Bankowości w Kolegium Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Doświadczenie z obszaru finansów, jak i codziennej pracy w licznych zespołach projektowych, pozwala mi jeszcze lepiej stawiać czoła produktywnej realizacji biznesu.

Na jakie stanowiska najczęściej prowadzona jest rekrutacja w Państwa firmie?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Ze względu na ciągły rozwój firmy, rekrutacja prowadzona jest do wszystkich działów w Centrali Spółki. Poszukujemy przede wszystkim Analityków Kredytowych, Specjalistów Front i Back Office oraz osób do Działu Finansów. Nieustannie poszukujemy również Specjalistów do Działu Sprzedaży, których praca stanowi bardzo ważny element rozwoju Spółki. W ostatnim czasie zarejestrowaliśmy 16 nowych oddziałów Spółki w największych miastach wojewódzkich, co pozwala nam zatrudniać najlepszych specjalistów z całej Polski i systematycznie rozbudowywać sieć sprzedaży. Z uwagi na dynamiczny rozwój, poszukujemy specjalistów – zarówno z branży leasingowej, jak i całego sektora finansowego.

Jak wygląda proces rekrutacji w firmie?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

W BOŚ Leasing - EKO Profit S.A. prowadzona jest zarówno rekrutacja zewnętrzna, jak i wewnętrzna. Pierwszym etapem rekrutacji jest selekcja CV, przesłanych przez kandydatów, aplikujących na konkretne stanowisko. Wybranych kandydatów zapraszamy do kolejnego etapu, czyli wstępnej rozmowy telefonicznej i zaproszenia na spotkanie bezpośrednie lub spotkanie online. Spotkanie rekrutacyjne z kandydatem przeprowadza Dyrektor Działu. Uważamy, że selekcja prowadzona przez bezpośredniego przełożonego, wpływa na lepsze dopasowanie do zespołu, szybsze nawiązanie relacji, a to owocuje większą efektywnością pracy w przyszłości. W przypadku kluczowych stanowisk, kandydaci mogą zostać poproszeni o wykonanie zadań sprawdzających ich umiejętności. Po przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych rozmów rekrutacyjnych, przychodzi czas na analizę, wyłonienie najlepszego kandydata i złożenie oferty współpracy. Ostatnim etapem rekrutacji jest zatrudnienie kandydata, a więc podpisanie umowy, zapoznanie z obowiązkami, udział w szkoleniach i rozpoczęcie pracy.

Czy firma oferuje możliwość odbycia praktyk i staży?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Spółka jest otwarta na młode osoby chcące postawić swoje pierwsze kroki z branży finansowej. Tym samym staramy się zapewnić praktyczny warsztat umiejętności i zadań realizowanych w poszczególnych działach. Stanowiska Asystentów oferowane są we wszystkich działach w Centrali Spółki. Po zakończeniu umowy próbnej lub odbyciu stażu, Dyrektorzy poszczególnych działów decydują o dalszym rozwoju nowych pracowników w Spółce.

Jak wygląda Państwa oferta leasingowa?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

W naszej ofercie dostępnych jest kilka form finansowania: leasing operacyjny, finansowy lub pożyczka leasingowa, jeżeli inwestycja realizowana jest przy wsparciu dotacji celowej. Nasi Przedstawiciele Handlowi, dzięki swojej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu, chętnie wspierają i pomagają w wyborze najlepszego sposobu finansowania inwestycji.

Do kogo jest skierowana Państwa oferta?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Oferta leasingowa skierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych jak i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Finansujemy zróżnicowane grupy aktywów. Największą z nich stanowią maszyny i urządzenia przemysłowe. Kolejną największą grupą są oczywiście samochody osobowe i ciężarowe oraz pozostałe środki transportu. W swojej działalności realizujemy ideę Zielonej Transformacji Banku Ochrony Środowiska, dlatego przede wszystkim skupiamy się na finansowaniu zielonych aktywów.

Jak wygląda wspomniane finansowanie zielonych aktywów?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Posiadamy zespół specjalistów z szeroką wiedzą w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz kompetencjami do analizy finansowej i oceny możliwości finansowania inwestycji w odnawialne źródła energii. W ramach swojej działalności Spółka sfinansowała już wiele inicjatyw, które wpisują się w strategiczne dla Grupy Kapitałowej BOŚ Banku obszary, w szczególności w zakresie ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii. Współpracujemy z klientami zainteresowanymi nie tylko finansowaniem farm fotowoltaicznych, ale także projektów dotyczących efektywności energetycznej i gospodarki odpadami. Misję zielonej transformacji realizujemy również poprzez Spółkę zależną - MS Wind sp. z o.o. Sprawuje ona kontrolę nad działalnością farmy wiatrowej (6 MW) w gminie Pełczyce. Jest to w pełni działająca farma wiatrowa, z ponad siedmioletnią historią produkcji energii, charakteryzująca się jedną z najwyższych produktywności w Polsce w swojej kategorii.

Jak wygląda branża leasingowa w Polsce?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Po okresie spadku wskaźników finansowych, spowodowanym epidemią Covid oraz konfliktem na Ukrainie, dane wyraźnie zaczynają wskazywać na odblokowanie łańcuchów dostaw, oraz skrócenie średniego czasu dostaw. Wnioskując po PMI – Indeksie Menadżerów Zakupów, współczynniku, który odzwierciedla aktywność finansową podmiotów gospodarczych nabywających różnego rodzaju dobra i usługi – przedsiębiorcy widzą kolejne lata w coraz jaśniejszych barwach. Z danych prezentowanych przez ekspertów Związku Polskiego Leasingu, którego jesteśmy członkiem, wynika, że struktura części gospodarki, jaką są inwestycje, zostanie zachowana. Mimo zawirowań planowane inwestycje są i będą nadal realizowane. Jak pokazują dane, niewielki odsetek firm planuje zmiany w strukturze finansowania. Nadal leasing pozostanie podstawowym sposobem finansowania inwestycji, szczególnie dużych przedsiębiorstw. Ponadto, koniec najsilniejszego od dwóch dekad cyklu podwyżek, daje coraz większą wiarę w nadchodzące obniżki stóp procentowych. Zatrzymanie wzrostu stóp i spowolnienie inflacji wpłynie na mniejsze obawy przedsiębiorców dotyczące finansowania.

Czy oznacza to, że branża leasingu będzie się rozwijać?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Jak prognozuje Związek Polskiego Leasingu, branża leasingu w Polsce, na koniec 2023 roku, jeśli chodzi o ruchomości, wzrośnie o nawet 8,7% w stosunku do roku 2022. Daje nam to pewność, że branża leasingowa, z roku na rok, będzie stabilnie rosła, tworząc nowe miejsca pracy i możliwości rozwoju dla obecnych pracowników.

Jakie plany rozwojowe firma ma na najbliższy czas?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Opracowując strategię rozwoju Banku Ochrony Środowiska na lata 2023–2025, zidentyfikowaliśmy trzy obszary, które szczególnie chcemy rozwijać w najbliższym czasie. Są nimi: wsparcie zrównoważonego rozwoju, efektywny model sprzedaży oraz transformacja cyfrowa i procesowa. W ramach tych obszarów planujemy zwiększenie konkurencyjności na rynku, głównie poprzez digitalizację procesu, poszerzenie oferty produktowej, rozbudowywanie narzędzi oraz systemów pozwalających na przeniesienie dużej części procesu zawierania i obsługi umowy do sfery online.

Czy oznacza to, że będą Państwo poszukiwać nowych pracowników?

Anita Rodkiewicz-Ryżekikona wywiad

Wspomniane projekty sprawiają, że w najbliższym czasie będziemy potrzebować nowych ekspertów i specjalistów z doświadczeniem, którzy będą wspierać proces rozwoju firmy. Etap, na jakim jest Spółka, sprawia, że jest to świetne miejsce dla osób, które chcą się realizować w dynamicznym środowisku i projektach rozwojowych w duchu ekologii, wspólnie z nami tworząc Zespół BOŚ Leasing - EKO Profit.

Nowy wpis

Karla

Jak się pracuje w finansach ? Jka atmosfera, czy duzo pracy po godzinach?

Rozmowę kwalifikacyjną w BOŚ Leasing - EKO Profit S.A. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Członek zarządu spółki?

Weszłam tu z ciekawości, krótko pracuje w BOŚ Leasing, ale to co mogę powiedzieć to napewno fakt, że każdy traktowany jest z szacunkiem. Ja pracuje w centrali, pracy jest dużo, wszystkie obecnie nowe procesy kręcą się wokół sprzedaży, a system jest mało przyjazny. Jest prosty, ale wszystko robi się „na pieszo”. Pracownicy centrali pracują głównie w oparciu o podstawę, duży nacisk jest na prace Zespolu przynajmniej w moim dziale. W sieci sprzedaży utrudnieniem jest wyższa niż u konkurencji cena, ale dzięki temu Ludzie zarabiają wicej. Tak jak wszędzie - ile dasz z siebie tyle masz. Ale napewno nie zgodzę się z tym, ze nie ma kultury pracy. Wręcz przeciwnie… w małej spółce szybko widać komu się chce, a komu nie…

Boogie

Poproszę o świeze opinie na temat pracy w tym leasingu. Warto przyjść? Jaka atmosfera?

gość

Praca po godzinach bez wynagrodzenia, zarządzanie przez zastraszanie, chaos organizacyjny, traktowanie ludzi jak niekompetentnych głupców, bez szacunku do pracownika.

Kukuryku
@gość

Czy może się ktoś wypowiedzieć jak wygląda praca na stanowisku spec da leasingu segment korpo, jakie wynagrodzenie, atmosfera?

Katarzyna
@gość

Dużo nadgodzin się tutaj robi? Można chociaż dni wolne odebrać jak kasy nie?

No to chyba nie na wszystko z tego ma wpływ ta Pani Wiceprezes? O jakich konkretnie ograniczeniach operacyjnych tu mowa? Jak temu zaradzić?

kuku
@Anna

Jednak to jak wygląda praca i atmosfera w firmie zależy głównie od zarządzającego. Mówi się, że "pracownik odchodzi od szefa, nie od firmy". Proponuję popracować nad kulturą współpracy, edukacją w zakresie kierowania ludźmi, a wtedy pracownicy sami podzielą się swoją wieloletnią wiedzą na temat branży i zaproponują rozwiązania.

admin

Jak traktuje się pracownika w firmie BOŚ Eko Profit S.A.? Wypowiedz się na naszym forum.

Zostaw merytoryczną opinię o BOŚ Leasing - EKO Profit S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w BOŚ Leasing - EKO Profit S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy BOŚ Leasing - EKO Profit S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BOŚ Leasing - EKO Profit S.A.?

BOŚ Leasing - EKO Profit S.A.