Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k.

Opinie o Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k.

Czy w Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Oczywiście że tak ????. Przychodzą nowi pracownicy i po pierwszym dniu pracy rezygnuja. Więc chyba czas najwyższy żeby firma doceniła tych którzy już są i pracują.

Czyli soboty z znowu będą pracujące oczywiście za dzień wolny chętnych będzie mnóstwo przecież Polak lubi pracować za darmo i

Bo ludzie nie umieją się postawić jeśli sobota to setki a jak nie to półtora dnia wolnego tak powinno być.A nie robisz nadgodziny liczą do średniej miesiąca i tak nie masz za to zapłacone i wolne jeszcze muszisz wybrać jak zakładowi pasuje a nie tobie

@Pracodawca

Czy firma w tym roku daje jakieś premię świąteczne ?

Czemu nie wszystkim? Ze względu na co ta premia zatem jest przyznawana? Chodzi głównie o wynik czy może staż pracy także odgrywa jakąś rolę?

Moim zdaniem premie świąteczna powinni dostać wszyscy pracownicy firmy bez względu na staż pracy. Nie wiem jakimi kryteriami kierują się osoby przyznające premie ale wiem ze są pracownicy z wieloletnim stażem którzy premi nie dostali.

Agata

Pytanko , bo święta i w ogóle Nasza firma jak co roku rozdaje Mikołaja . Fajnie miło każdy PRACOWNIK się cieszy . Ale ja też jestem pracownikiem tej firmy, chwilowo nie wykonuje swojej pracy i widać nie zasłużyłam na Mikołaja , Gwiazdora czy Dziadka Mroza . ????Przykre to jest, nie tylko dla mnie ale osób w podobnej sytuacji jak moja , pracuje się tyle lat , jest się z tą firmą związanym , a tu za przeproszeniem guzik szacunku. Wszystkiego najlepszego Kochani . .

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k.? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?

Taka sugestia do pracodawcy ????wigilia w naszym zakładzie jest organizowania jak 3/4zalogi jest na urlopach może w przyszłym roku można było ja zorganizować 6 grudnia w mikołajki byloby nam miło spędzić ten czas wspólnie wiele osób na wigili zakładowej jeszcze nie byli

@Kasia

To wcześniej nikt nie zwrócił na to większej uwagi? A jak to z tym jest, jak te wigilie są organizowane, firma za wszystko płaci? I dodatkowo zastanawiam się czy nie macie także innej formy przekazywania takich sugestii? Zgłoszenie do przełożonego?

Dobry dzień mam poważną skargę DYSKRYMINACJA w przedsiębiorstwie Zespół sformułował opinię, że ukraińskich pracowników zwalnia się celowo Na przykład: dziewczyna pracowała przez rok w tym samym miejscu pracy, zrobiła 100-130%. Nagle zostaje zmuszona do pracy nad różnymi procesami w różnych miejscach, a w jej miejscu pracy zostaje umieszczona Polka. Po kilku miesiącach takiej pracy jej odsetek wynosi 70-80% i grozi jej zwolnienie, a to nie koniec. Po takich akcjach formują ją w grupę z takimi jak ona Ukraińcami i dają zlecenia, od których nie można zrobić procentu. (są takie zlecenia, na których żadna zmiana na żadnej linii nie może wykonać więcej niż 80%) Na takich liniach pracują tylko UKRAIŃCY, wszystkie trzy zmiany! Szkoda, ale takich przypadków jest bardzo dużo Nie wiem, czy to był spisek brygadzistów, czy rozkaz z najwyższego kierownictwa, żeby zmniejszyć liczbę robotników, ale to bardzo nieprofesjonalne, jest wielu Ukraińców, którzy lubią swoją pracę i chcą pracować. W zespole panuje bardzo zły nastrój i plotki. Jeśli firma nie ma wystarczającej liczby zamówień, to może lepiej poinformować ludzi, aby szukali innej pracy, a nie tworzyć takich warunków, aby potem zwolnić ich za “mały procent”

Dzień dobry, pracownicy produkcyjni wykonują różne prace. Normy wydajności są dopasowane do danego typu czynności. Wszystkie prace, przewidziane w procesie produkcyjnym muszą zostać zrealizowane. Realizują je zarówno pracownicy narodowości polskiej, jak i ukraińskiej. Rozdzielając poszczególne zadania, Winkhaus jako pracodawca kieruje się predyspozycjami pracowników i potrzebami organizacyjnymi zakładu pracy, a nie narodowością pracowników.

Była...

O czym ty napisałeś? No już bez przesady... Tak było, i pracownicy polscy przerabiali dokładnie to samo, po czym się zwalniali, ponieważ tzw,, norma" ..spadła i nie można było w żaden sposób jej wyrobić.A co za tym idzie i wypłaty były niższe.(usunięte przez administratora) i nikt nie jest lepszy czy gorszy, zwłaszcza na produkcji.. Te same zasady dla każdego, i przestań pieprzyć o dyskryminacji. Nie pasuje, to zmienić firmę jak większość tam pracujących.

@Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k.

Raczej szkolenie powinien przejść (usunięte przez administratora) co do zasadności urlopu z siły wyższej. Odmówił udzielenia takiego urlopu sporej części załogi. Były różne przypadki jak zawiedziecie najbliższe osoby na sor.

Aktualność
WH Go! Drugie zwycięstwo Wielkich Serc

Jak wykazała ubiegłoroczna, inicjująca serię, akcja WH Go!, jej uczestnicy wcale nie musieli mierzyć sił na zamiary, bo siły mieli i nadal mają niemierzalne. Tytaniczną pracę wykonali pracownice i pracownicy Winkhaus Polska, mając za sobą tysiące kilometrów znaczonych zmęczeniem, pokonywaniem własnych słabości, ale też kanonadami endorfin.

Przypomnijmy zatem, co to za projekt.

WH Go! to winkhausowski program promocji zdrowia. Ma on za zadanie podniesienie sprawności jej uczestników, dbałość o kondycję, zdrowie, ale nie tylko. Podczas 32 tygodni zmagań samozwańczy sportowcy jeżdżą na rowerach, na rolkach, biegają, chodzą, a nawet wspinają się po górach.
Kilometry, czasówki, punkty to tylko liczby, a tak naprawdę cel jest niemierzalny – walka o zdrowie chorych dzieci. Kolejne etapy odkrywały zadziwiające pokłady możliwości wszystkich uczestników. Za zebranymi punktami, szły bankowe przelewy na konta potrzebujących i dzielnych Małych Wojowników. Przekazano im 30 tys. złotych.
W tym roku beneficjentami akcji byli Mateusz Matuszak oraz mała Marysia Antkowiak z Leszna.

Właśnie zakończyła się 2. Edycja WH Go! 2023
I znowu wygrali! Wszyscy!
Czego dokonali?
ð Przebiegli wspólnie 69 548 km.
ð Przejechali na rowerze 99 152 km.
ð Przejechali na rolkach 434 km.

W porównaniu z wynikiem pierwszej edycji, pokonali 2x więcej kilometrów w pocie sportowego czoła. Udało im się 4x okrążyć równik!

Największymi Mocarkami okazały się być:
I miejsce – Katarzyna Bąk-Borysewicz
II miejsce – Sylwia Kubiak
III miejsce – Beata Turbańska

Największymi Mocarzami zaś:
I miejsce – Łukasz Borysewicz
II miejsce – Adam Mańczak
III miejsce – Damian Szymanowski

Sportowy Team WH Go! już sposobi się do 3. edycji. Wraz z nastaniem wiosny – ruszają po kolejne zwycięstwo!

Stracone lata. Kiedyś fajnie było tu pracować, premie były co kwartał a teraz premia za absencję 2 razy w roku ( już dawno nie dostałam), premia świąteczna to od lat ta sama kwota 200 zł, normy coraz wyższe, za autobus do pracy też trzeba płacić. Morale pracowników bardzo niskie. Wielka szkoda że nikt nas nie docenia.

Z dnia na dzień coraz gorzej brak zleceń brygadziści dają nam taką pracę gdzie w ogóle procentów się nie wypracuje nie lepiej dać postojowe

Natalka
@Gość

Mimo wszystko są obecnie zatrudnienia? Bo ktoś pisał, że pracy nie ma a ludzi zatrudniają. Jak się nie wyrobi procentów to premia odpada? Przestój się często zdarza?

A ten procent według waszej oceny na ile teraz jest wyrabialny? Po drugiej części zdania wnioskuje, że uznajesz, że nie jest zbyt wysoko doceniany? Lubię jednak znać konkret co by nie mieć wątpliwości, czy ktoś zatem sumarycznie to przedstawi?

Firma ponad prawem, wnioski o urlop z siły wyższej złożone prawidłowo, a(usunięte przez administratora)odmawia ich przyjęcia, dramat. Dopuszcza tylko wybrane przez siebie zdarzenia losowe typu „zerwany dach” czy „spalony dom”.

@Adam

Dzień dobry, Panie Adamie, zgodnie z art. 148 §1 Kodeksu Pracy pracownikowi w ciągu roku kalendarzowego przysługuje zwolnienie od pracy z powodu siły wyższej w pilnych sprawach rodzinnych spowodowanych chorobą lub wypadkiem, jeżeli natychmiastowa obecność pracownika jest niezbędna. Tylko w takich przypadkach jest udzielany urlop, na wniosek zgłoszony przez pracownika najpóźniej w dniu korzystania z tego zwolnienia. Nie wszystkie wnioski pracowników są oparte na sile wyższej i wtedy obowiązują odmienne zasady ich rozpatrywania. Wniosek o zwolnienie od pracy z powodu siły wyższej nie zawsze jest korzystny dla pracownika, gdyż w takim przypadku przysługuje jedynie 50% wynagrodzenia za czas nieobecności. Jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości, koleżanki z działu kadr chętnie udzielą wszelkich wyjaśnień.

@xxxxx

Witam,praca w tej firmie,to jeden wielki układ. Jeśli dogadujesz się z brygadzistami to trafiasz na linię,gdzie nic nie robisz,a masz 130%,a jeśli komuś nie przypadłeś to dostajesz masę zleceń,nie jesteś w stanie poprzez to wyrobić procentu. Zdarzają się sytuację,w których jesteś wyrzucany ze swojego stanowiska na rzecz innych,którzy mają dobre kontakty z danym brygadzistą,jeśli się postawisz to na drugi dzień jest tylko gorzej. Ludzie w tej firmie wszystko zamiatają pod dywan. Co poniektórzy na stanowiskach brygadzisty znaleźli tam się chyba z przypadku,bo nie posiadają kompetencji do pełnienia takiej funkcji. Co gorsza,ludzie boją się zgłaszać problem,bo to nic nie zmienia.Przykre,ze przychodzisz pracować do pracy jak każdy inny człowiek,a jesteś traktowany jak brzydko mówiąc (usunięte przez administratora). Pan Dyrektor powinien się bacznie przyjrzeć temu co dzieje się na hali,każdy powinien być traktowany po równo,jeden robi za pięciu i ma 70%,a drugi dostaje jedno zlecenie na cały dzień i normę taką,że po 4 godzinach można iść do domu mając dobry procent. Można by wiele przytaczać przykładów gdzie człowiek był traktowany w niestosowny sposob,rzucanie zleceń pod nos,brak otrzymania odpowiedzi od brygadzisty na temat pracy,obgadywanie pracowników z innymi pracownikami przez brygadzistów,przykładów jest masa.Atmosfera w tej pracy to porażka.Nie polecam nikomu tego miejsca pracy,bo odbiło ono na mojej psychice ogromne piętno,do gorszego miejsca nie da się trafić.

Chętna

Czy firma zatrudnia Ukrainki?

@Chętna

Dzień dobry, tak, oczywiście, zatrudniamy osoby z różnych krajów.

Rydzyk

Nie rozumiem tej firmy ludzi przyjmują a dla obecnych niema pracy

Byly pracownik
@Rydzyk

Tak było jest i będzie. W biurze siedzą osoby, które kiedyś pracowały na produkcji i dalej nie mają zielonego pojęcia jak działa taki zakład. Cały czas jest problem z ilością pracowników. Zamiast skupić się na stałej ekipie dokładają sezonowo osoby, które po prostu sie do tego nie nadają. Zamiast ponieść zarobki tym osobom, wolą pokazać się w urzędach pracy jaką są super firmą. A to wszystko nie prawda. (usunięte przez administratora) chamskie odzywki, próby rządów przez niektórych pakowaczy żenada. Połowę osób bym zwolnił i tworzył przyjacielski i przyjazny zespół. Podobnie myślę o osobach z biura przy produkcji. @Pracodawca

Piszecie o przyjrzeniu się, a czy takich sytuacji nie można tak po prostu pójść i wprost zgłosić? Zwłaszcza, że podkreślasz fakt, że nie wszystkich to dotyczy… jaki dział jest teraz odpowiedzialny za relacje miedzy ludźmi? Chyba ze tylko od przełożonego to zależy?

Olga

Witam Panie Prezesie prosimy o interwencję od 3 tygodnie nie mamy pracy brygadzista odsyla nas od Annasza do Kajfasza codziennie tracimy procenty atmosfera okropna wszyscy się kluca o pracę wygadują sobie ze jedni mają 130 a inni kolejny raz 70 procent brygadzista niemiły i opryskliwy i złośliwy jak my mamy pracować w takich warunkach i za jakie pieniądze wiadomo ze jest koniec roku i ludzie nie mają urlopu tragedia

@Olga

Dzień dobry, dziękujemy za opinię. Każdy zatrudniony przez nas pracownik ma umowę o pracę w dziale produkcji, co oznacza pracę na różnych liniach, w zależności od potrzeb zakładu. Zależnie od popytu na produkty są obszary, w których jest więcej lub mniej pracy. Dlatego by zapewnić pracę każdemu pracownikowi, musimy niekiedy część osób skierować na inną linię produkcyjną. Rozumiemy, że każda zmiana powoduje pewien dyskomfort i stąd nerwowe reakcje. W naszej firmie obowiązują procedury antymobbingowe. Jeśli zaobserwują Państwo, że ktoś przekracza zwyczajowe normy postępowania, prosimy o pilne zgłoszenie tego faktu do Dyrektora Produkcji lub Kierownika Działu Kadr.

Pracownica

Czy obecna pani od BHP już zostanie? Bo niekulturalnie nam z wraca uwagę jak nosimy fartuszki : (usunięte przez administratora)chcecie pokazywać. Buty też sami niszczymy specjalnie.

@Pracownica

Dowiem się przy tym jak nosicie te fartuszki? Nie jestem jeszcze w temacie, jak one w ogóle wyglądają? W miarę komfortowo się je nosi i w czym jest problem? Tak samo z tamtymi butami? Teraz co ile są zazwyczaj wymieniane?

Kirbo

Rece opadaja na ten (usunięte przez administratora) . Kapitał zakładowy firmy to 46 mln złotych a reklama na płocie za darmo miała wisieć bo 100 zł co miesiąc to za drogo . Kolesiostwo brak poszanowania pracownika zamiatanie wszystkiego pod dywan , (usunięte przez administratora) . (usunięte przez administratora) Rozumiem jakieś normy w zakładzie no ale bez przesady pokażesz że wyrobisz i tak wygórowana normę jak dla robota to i inni na tym cierpią nie mówiąc o tych co są świeżym pracownikiem . W oddziale w Niemczech Polaków również traktują jak (usunięte przez administratora) tylko że tam za parę stówek więcej . Stop (usunięte przez administratora) i nie szanowaniu pracownika

qwerty
@Kirbo

z tymi normami to piszesz o całości jednak? Pytam, bo chyba jednak ciężko żeby na podstawie jednego wyniku każdemu podnosić? Kiedyś była oferta dla inz produkcji, teraz na stronie nie widzę by można było się przyjąć na takie stanowisko. Mimo wszystko można się jeszcze teoretycznie o prace starać? trzeba czekać na rotacje? Jakie są zarobki?

@qwerty

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie pracą w naszej firmie. Oferta na stanowisko inżyniera produkcji jest już nieaktualna, ale nadal poszukujemy elektryków, elektromechaników i mechaników. Aktualne oferty pracy znajdzie Pani/Pan na stronie: praca.winkhaus.com. Zapraszamy!

Bolo
@Kirbo

A ludzie dostają tam tylko wodę z sieci do picia bo nie stać ich na napoje to prawda niestety...

@Bolo

Jakie napoje masz przy tym na myśli? Były jakieś zapowiadane? Z takich dodatków zainteresowały mnie dojazdy do pracy, na stronie widać ofertę dwóch kursów. Czy będą planowane jeszcze inne na kolejne regiony? Jakie warunki musza przy tym zostać spełnione?

@Bolo

Dobrze że chociaż jest taka woda do picia w niektórych firmach trzeba mieć swoje napoje , Kawę można sobie ciepłą zrobić taką sypaną jak ktoś lubi a pan tylko narzeka a jeśli chodzi o pracę to trzeba wszędzie pracować za darmo nikt niczego nie dostanie . Mi się tam praca podoba nie narzekam . Pozdrawiam ✌????

@QI

Z tego co kojarzę to nie było zapowiedzianych żadnych darmowych napoi typu coca cola czy inne . Dobrze że jest chociaż woda z dozownika gorącą i zimna każdy może zrobić sobie herbatę lub kawę swoją jaką lubi bo nie każdemu może pasować kawa z automatu a jak ktoś ma ochotę na inny napój to są 4 automaty , dwa koło toalet i dwa na stołówce więc można sobie kupić . Lepiej się cieszyć z tego co się ma a nie narzekać a ten pan widocznie lubi tylko narzekać i myśli że za darmo wszystko dostanie

Blanka

Dobrze widzę tutaj, że kiedyś były trzy zmiany a teraz są dwie? Monterki też to dotyczy, co jest ogłoszenie? Widziałam tam w ogóle, że jest napisane, że możliwa jest praca w niepełnym wymiarze godzin. Ktoś tak pracuje, to jak to wychodzi? Bo bardziej by mi to nawet pasowało jak ten cały etat.

Fajnie było jak były 3 zmiany proszę rozważyć trzy zmiany z powrotem. Każdy do swoich stanowiskach się przyzwyczaił robiąc 2 zmiany jest zamieszanie bo nie którzy przychodząc do pracy nie mają co robić

Najlepszy

Dwie zmiany są dobre , najlepiej bez sobót, a jeśli już to za 100%

Jaka jest stawka początkowa w Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k.? 3 lutego na GoWork.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Referent.

Maria

Dzień dobry. Proszę w końcu przyjrzeć się jednemu brygadziscie (usunięte przez administratora)I proszę nie zamiatac sprawy pod dywan. Na tego Pana dużo osób się już skarży poniża ludzi, zachowuje się jakby człowiek był zwierzęciem, rzuca zleceniami prosto w twarz itd można by wymieniać . Ten Pan nie nadaje się na bycie kimś kto ma pod sobą ludzi.

@Maria

Dzień dobry, dziękujemy za komentarz. Zbadamy zaistniałą sytuację. W przyszłości prosimy o takich zdarzeniach informować Dyrektora Produkcji lub Kierownika Działu Kadr. To ułatwi wyjaśnienie sprawy i pomoże zapobiegać takim incydentom w przyszłości.

Zostaw merytoryczną opinię o Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k. - Rydzyna

• Jak się pracuje w Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 107.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 81, z czego 4 to opinie pozytywne, 36 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Winkhaus Polska Beteiligungs Sp. z o.o. sp.k.