Opinie o Asseco S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Asseco S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Asseco S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asseco S.A. w Warszawa

Wielki mistrz B

Jedyne co mi przychodzi do glowy pracujac tu to - "masakra". Panuje chaos i jakos to bedzie. Wyciskanie ludzi jak cytryny. Takiego autorytatywnego zarzadzania juz dawno nie widzialem. Sprzet z poprzedniej epoki. Myslalem ze czasy ze stylem pracy rodem z sowieckiej fabryki broni w 1944r. juz dawno minely. Sa tez tacy ktorym to odpowiada. Albo maja mentalnosc chlopa panszyznianego, albo nie wiedza ze istnieje inny lepszy swiat, gdzie nie trzeba z pochylona glowa i na kolanach zwracac sie to przelozonego. Kto kolwiek robil w zagranicznych korpo i myslal, ze tam jest zle, to tutaj "zle" nabiera nowego znaczenia. Robia glownie jakies projekty z budzetowki, bo jak by mieli cos zrobic dla sektora prywatnego to by juz bylo po nich.

Agata

Aktualnie w dalszym ciągu widzę aktywnie ogłoszenia do pracy w firmie Asseco S.A. https://pl.asseco.com/kariera/ Są tutaj osoby, które zamierzają aplikować na wolne stanowiska? Chętnie poznam opinie osób, które pracowały w tej firmie na tych stanowiskach i opiszą, jak wyglądają warunki zatrudnienia. Każda merytoryczna opinia będzie pomocna dla osób, które rozważają udział w procesie rekrutacyjnym.

@Agata

Nie polecam nawet na start czy false start. Jesli macie kogos za granicami radzę obrac ten i kazdy inny kierunek byle nie krajowy. Doświadczenia mam straszne.

ferrari488
@Agata

Nie rozumiem jak można tracić czas na aplikowanie to tego czy innego kołchozu. Nawet jak czysto hipotetycznie zaproponują 10'000 pln to będzie to tylko 2,3 tyś euro czyli pensja śmieciarza na zachodzie. A zaproponują raczej 3k pln nie więcej. Ktoś kto przeznacza ponad połowe swojego życia na pracę w korpo (8h+dojazd z 16h, bo sen się nie liczy) jest zdesperowanym bez pomysłu na życue człowiekiem. Ludzie idą na studia zamiast rozkręcać własne firmy a potem biedolą, że im źle. Dlaczego miałoby być dobrze skoro zatrudniając się na etacie postanowili pracować na sukces swojego Pana.

Kitaro
@ferrari488

Widzisz poniewaz w pl kraju hipotetycznie demokratycznym a w rzeczywistosci feudalnym wolnorynkowosc i inne tego typu kuszace pojecia istnieja tylko wirtualnie. Tu nadal aby wygrac np. przetarg nie liczay sie oferta, umiejentnosci czy cena a tylko znajomości. Wyksztalcenie pomine i magiczne literki przed imieniem ktore nadal nie zaleza od suchej nawet wiedzy. Pensje roczne szeregowego pracownika IT w innych krajach zaczynają się od ~100tys €. Natomiast pracownica gastronomii w Australii zarabia 10tys PLN miesiecznie. Tak wiec u nas tylko niektore jednostki zarabiaja na poziomie swiatowym. Dlatego jest tylko kilka krajowych placowek UBSu i tylko dla klientow biznesowych.

Blenko
@ferrari488

PL to bardzo dziwny kraj nawet nie wiesz jak bardzo. Siec powiazan, zaleznosci miedzy glownymi rozgrywajacymi byla tak ogromna trwajaca od dawien dawna. Jedni wchodza na miejsce drugich i obawiam sie tylko kuszacego powielania schematow. Czlek ktory jest zastraszony sytuacja oraz pogubiony poniewaz z jednej strony moze stracic G na ktore pracuje/owal ciezko i ledwo mu starcza na wegetacje a nie zycie jest stlamszony kiedy mysli by cos zrobic unowoczesnic to albo zostaje wysmiany lub jego pomysl pod plaszczykiem przejety ewentulnie zapomniany. I w ten sposob kreatywne pomysly zmykaja w niebyt w imie ukladow i status quo.

f488
@Kitaro

feudalnym bo bogaci robią się jeszcze bogatsi a biedni biednieją? Tak jest wszędzie na świecie. I zawsze tak było. A magiczne literki przed nazwiskiem to taki certyfikat niewolnika. Oznacza, że człowiek w owczym pędzie poszedł na studia z zamiarem zatrudnienia się u kogoś.

RLU
@Elmek

Elmek bo to zła kobieta byla.... Tacy pracownicy jak Ty powinni założyć własną firmę albo w ogórki do Grecji jechać - coś dla kraju zrobić żeby Grecy mówili Polak w ogorkach to jak kebab u Turka.... Jak to jest że takie firmy zatrudniają takie masy ludzi? Skoro tam taka tragedia hmm pewnie tylko Ci najsprytniejsi jadą za granicę robić za trybiki... Może wszyscy wyjedziemy skoro na zachodzie tak płacą....

badhr

Nie jednokrotnie aplikowałem i za każdym razem zero jakiejkolwiek odpowiedzi zwrotnej.

tttt
@badhr

Gdybyś miał łeb na karku rozkręcałbyś własny biznes ale wolisz marnować go na wysyłanie CV. Znajdziesz w końcu pracę. Ale obudzisz się kiedyś z ręką w nocniku i zrozumiesz że całe życie pracowałeś na sukces ludzi, którzy zamiast wysyłać CV rozkręcali własne biznesy. Oni będą grać w golfa podziwiając błękit oceanu. Ty będziesz stał w kolejce do apteki zajechany jak koń po westernie.

Czytelnik

Ostatnie "opinie" pisane jakby przez jedną osobę z HR na podstawie tabelki "Co oferujemy" z ogłoszeń o pracę.

Leszek
@Czytelnik

Są to Twoje przypuszczenia, czy rzeczywiście masz jakieś potwierdzenie tego, że te osoby wypowiadają się w wątku opinii o pracy w firmie Asseco S.A.? Chętnie poznam Twoje zdanie na temat tego miejsca pracy. Warto starać się o posadę w tym miejscu?

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Agata

@Elmek, wiesz może, czym spowodowane jest to, że są takie dysproporcje w zarobkach pracowników, którzy pracują w firmie Asseco S.A.? Jest to związane z wykształceniem i umiejętnościami poszczególnych osób, czy może inne czynniki na to wpływają?

@Agata

W ogolnym nie wdając się w szczegóły rozrachunku pierwsze skrzypce graja tam dwa slowa: Nepotyzm i Kumoterstwo.

Reservoir
@Agata

Kilka lat w tej firmie i opinia została wyrobiona. Nepotyzm, Kumoterstwo i powierzchowność. Srodki dla swoich a reszta jest niewazna.

Agata

@Elmek, nie rozumiem, dlaczego w taki sposób zareagowałeś na moje pytania związane z pracą w firmie Asseco S.A.? Nie znasz mnie, a starasz się opisywać mnie, jako osobę, która jest "odrealniona". Nie mam doświadczeń związanych z pracą w firmie Asseco S.A., dlatego prosiłam Cie o szczegółowe wyjaśnienie swojej opinii na temat pracy w tej firmie. Gdybym miała informacje o tym miejscu pracy, to nie musiałabym dowiadywać się, jak wygląda to miejsce pracy.

@Agata

To nie miejsce pracy a feudalna faktoria w której tylko nieliczni oraz stale zatrudnieni są dobrze opłacani. Reszta jak niewolnicy łaskawie dostaje co z Pańskiego stołu skapnie czyli najniższą krajową pracując po godzinach i jeśli nie przynosi zysków jest szybko replacement'owana.

Agata

@Elmek, to znaczy konkretnie jakie masz doświadczenia związane z pracą w firmie Asseco S.A.? Możesz podzielić się z nami tym, co wiesz na temat pracy w tym miejscu? Na chwilę obecną Twoja opinia jest bardzo ogólna i w żaden sposób nie uzasadniona, więc zachęcam do bardziej precyzyjnego przedstawienia znanych faktów.

@Agata

Proszę państwa to odpowiedź osoby @Agata zupełnie odrealnionej nie znającej warunków bytowania. Podejrzewam, że osoba chowana pod tzw. kloszem posiadająca wiedzę czysto podręcznikową która do realnego życia tym bardziej w niewolniczych warunkach PL ma się nijak. Nie będę opisywał swoich doświadczeń i innych także ponieważ na budowaniu bazy wiedzy się nie znacie gdyż panują tam feudalne zwyczaje :) Zatrudnianie po najniższej krajowej, brak szkoleń, obiecanki cacanki, przerost formy nad treścią to tylko cześć rodzynek w historycznym cieście tych spółek. Szeregowe płace IT w innych krajach zaczynają się od kwot rocznych wynoszących po przeliczeniu 300tyś PLN.

Gulasz

Ogloszenie pracy fizycznej z 14 wrzesnia 2018r w Nowej Zelandii na stanowisko operatora wozka widlowego platne 20NZD/h uwidacznia rzeczywisty problem płac w PL. Stanowiska szeroko rozumianego IT z racji wyzszego zaszeregowania sa tam o wiele wyzej platne dla wszystkich a nie wybranych.

Agata

@Lesznokip, dziękuję za sprecyzowanie poprzedniego wpisu. Zachęcam osoby, które posiadają informację na temat pracy w firmie Asseco S.A. do tego, aby podzielić się nimi na forum, ponieważ są tutaj osoby, które rozważają podjęcie zatrudnienia w tej firmie, dlatego Wasze informacje mogą okazać się kluczowe w podjęciu przez nich ostatecznej decyzji. Zapraszam do dyskusji.

Agata

@Lesznokip, firma Asseco nie chciała przyjąć tego, iż pracownik, którego opisujesz chciał zmienić pracę na pracę z bardziej korzystnymi warunkami? Pierwotna firma, która była miejscem jego pracy próbowała zachęcić go lepszymi warunkami? Opisz bardziej szczegółowo jak to wyglądało.

Lesznokip
@Agata

Pracownik wykonywał czynności na zasadach oddelegowania z Asseco do pewnej firmy (dziwne to była jego pierwsza nieskomplikowana praca). Podczas rozmów z nim już po długim przejściu okazało się, że nie było łatwo uzyskać akcept. Ponieważ nikt łatwo się nie pozbywa osoby zatrudnionej po stawkach mniejszych niż niewykwalifikowany człowiek z za Odry.

Rabarbar

Metodologia firmy zarzucenie pracownika pracą i wchodzenie na ambicje by nie miał czasu myśleć. Jak najtaniej się da. Natomiast tam w ludzi się nie inwestuje oraz nie analizuje możliwości, każdy obiekt ma wykonać swoje i bezpardonowo następna zmiana, poza oczywiście ekipą stałą oraz tzw. cyklicznie strategiczną. Cześć masy ludzkiej tam pracującej przeważnie na kierowniczych stanowiskach (lecz nie tylko) ma bardzo dziwne kuriozalnie wykluczające się powiazania. Dlatego kontrakty są łączone z ogólnie zwanymi tkankami finansowo państwowymi mniej bądź bardziej ściśle. Naczynia połączone najlepiej charakteryzują te spółki. Nie polecam dziura w życiorysie.

Lesznokip

Pewien znajomy dostał ofertę pracy u jednego z klientów spółki Asseco z wynagrodzeniem 6-7 krotnie wyższym i bogatym socjalem . Natomiast, że nikt niewolnika oddać nie chciał, to przeszedł ostatecznie ale tylko z pewnymi umownymi gwarancjami.

Agata

@Biedronkarski, nie bardzo rozumiem kontekst Twojej wiadomości. Z tego, co mi wiadomo to firma Asseco działa w Polsce, dlatego sprecyzuj, dlaczego napisałeś o warunkach w Szwajcarii? Ma to jakiś związek z firmą, której dotyczy wątek główny forum? Obecnie firma Asseco poszukuje pracowników na wolne stanowiska w swojej firmie https://pl.asseco.com/kariera Ktoś z Was rozważa aplikowanie na któreś z wolnych stanowisk?

Biedronkarski
@Agata

Mówią ze pewne @osoby lubią "kwiatki" a tu mamy ich cały bukiet. Można wymieniać między innymi metodologię rozproszenia (if You know what i mean) :) Natomiast post o dochodach w Szwajcarii ma zachęcić przyszłych wahających się kandydatów by skierowali swoje "moce przerobowe" w inne Europejskie kierunki, gdzie jak mówił niedawno "pewien" prezes psute są (pańszczyźniane) swojskie warunki pracy IT w PL.

Agata

@anonymous, jesteś zainteresowany pracą, którą przedstawiłeś w swoim komentarzu? Może posiadasz jakieś informacje na temat pracy za pośrednictwem firmy Asseco, którymi mógłbyś się podzielić z użytkownikami tego forum? Zachęcam do dalszych wypowiedzi w tym temacie.

Biedronkarski

In Switzerland, the estimated salary in IT is on average ~150K CHF/YR

Agata

@FadoTotem, czym spowodowane są tak duże dysproporcje w wynagrodzeniu pracowników w firmie Asseco? Jak ocenisz to miejsce pracy pod względem panującej atmosfery pomiędzy pracownikami? Jest to dobre miejsce pracy dla osób młodych bez doświadczenia? Napisz, proszę, więcej informacji na temat pracy w tym miejscu.

Agata

Witam, chciałabym zaczerpnąć informacji na temat zatrudnienia. Zwracam się też z prośbą do obecnych jak i byłych pracowników o wyrażenie opinii na temat tego pracodawcy? Czego możemy się spodziewać? Będę wdzięczna za każdą informację. @mark, jak wielu Twoich znajomych pracowało w tej firmie? Polegasz na opinii jednego pracownika czy wielu osób? Pozdrawiam

FadoTotem
@Agata

Odradzam panuja tam feudalne zwyczaje. Pracownik to rzecz ktora trzeba wycisnac do granic mozliwosci. Natomiast z powodu niejawnych plac sa rozne tzw. "smaczki" zauwazyc mozna ekipe stala ktora (czesciowo pojawia sie i znika) a jest tam od lat zarabiajaca dobrze i reszta parobkow. Lata pracowalem jeszcze w Softbanku pozniej przemianowanym na Asseco i poczatkowo jezdzilem z pewnym czlowiekiem do klientow na wdrozenia, ktory mial pomagac a nie robil nic pozniej okazalo sie, ze zarabial 4-5 krotnie wiecej od mojej skromnej osoby. To skromy wycinek.

mark

Nie pracowałem ale wiem od znajomych którzy tam pracowali albo chodzili na rekrutację, że warunki finansowe i podejście do specjalistów jest żenujące. W tej chwili ludzie stamtąd bardziej odchodzą niż tam idą, bo każdy chyba widzi że realia rynku mocno się zmieniły. W zasadzie każdy wybór inny niż Asseco będzie lepszy. Szkoda życia żeby nabijać zyski pasożytom.

Agata

@mati co masz na myśli? Czy chodzi Ci o moje pytanie o możliwości rozwoju? Mógłbyś powiedzieć na ten temat coś więcej?

Jg fb j
@Agata

Ja w asseco zrobilem 7 ceryfikatow . wynagrodzenie tez wysokie. Jedyna na co m9ge narzekac to brak nudy:) polecam kazdemu ma fiemrma potencjal w koncu lider.

@Jg fb j

jakie wysokie wynagrodzenie, ludzie nie dajcie się nabrać, przy takich zyskach firmy zarobki na poziomie 3100 - 3400 to śmiech na sali

Agata

@JAKUBwidzę, że nikt nie zdążył odpowiedzieć na Twoje pytanie. Rozumiem, że jesteś już po odbytej rozmowie. Mógłbyś powiedzieć coś więcej o swoich wrażeniach? Niewiele ostatnio wpisów mówiących o tym, czego można się spodziewać podczas procesu kwalifikacyjnego.

Zostaw merytoryczną opinię o Asseco S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Asseco S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Asseco S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Asseco S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asseco S.A.?

Kandydaci do pracy w Asseco S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asseco S.A.