Hegelmann Poland

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Hegelmann Poland

Nikola

W firmie jest wszystko okej zgodnie z przepisami i normami

Dzień dobry. Chciała bym pracować w Hegelmanie ale mam problem z językiem angielskim. Czy sa jakieś oferty gzie język angielski nie potrzebny?

@Anna

Dzień dobry, pracujemy w środowisku międzynarodowym i język angielski ułatwia komunikację ze współpracownikami oraz kontakty z Klientami naszej firmy, dlatego znajomość języka jest wskazana. Jednak każdy kandydat jest przez nas indywidualnie weryfikowany w związku z tym zapraszamy do przesłania CV na maila: hr.pl@hegelmann.com Pozdrawiamy

Agnieszka
@Hegelmann Poland

Jeśli kandydat jest tak weryfikowany jak kierowca ciągnika to ja dziękuje.. Potencjalni kierowcy - Ukraińcy przyjeżdzają do Częstochowy, są to zazwyczaj młodzi bez doświadczenia. Podczas jednego dnia załatwia im się uprawnienia, a w ciągu około 2 minut przeprowadza badania lekarskie.. (usunięte przez administratora) i 2 metry mułu ..

@Agnieszka

Dzień dobry, każdy nowozatrudniony Pracownik niezależnie na jakie stanowisko został zatrudniony przechodzi proces adaptacji i szkolenia. Oczywiście jesteśmy otwarci dla osób młodych bez doświadczenia, którzy chcą rozpocząć swoją ścieżkę kariery. Umożliwiamy to wydłużając czas szkolenia i nauki oraz wspierając ich podczas wykonywania codziennych obowiązków, tak aby pozyskali wiedzę i doświadczenia do samodzielnego wykonywania przydzielonych im zadań. Jeżeli chodzi o stanowiska kierowców - to uzyskanie wszystkich pozwoleń i kwalifikacji oraz szkolenie to proces trwający znaczenie dłużej i wymagany prawnie. Pozdrawiamy

Szok i niedowierzanie
@Hegelmann Poland

Jakie szkolenia? O czym Ty piszesz? Ty widzisz co piszesz? Dlaczego zakłamujące rzeczywistość? Ilu macie BHP-owców na stanie? Jak wyglada szkolenie BHP? Czekam na odpowiedz!

@Szok i niedowierzanie

Dzień dobry, szkolenia BHP są wymagane prawem, w związku z tym przeprowadzane są zgodnie ze standardami oraz wymaganiami w danym okresie czasu. Pozdrawiamy

Szok i niedowierzanie
@Hegelmann Poland

Masz problemy z czytaniem? Pytałam o ilość BHP-owców w firmie Hegelmann? BRAK ODPOWIEDZI I WSZYSTKO JASNE! Pytałam w jaki sposób są przeprowadzane szkolenia BHP bo są mi obce!!! BRAK ODPOWIEDZI I WSZYSTKO JASNE! Jeśli chodzi o standardy to daleko wam do takowych W czasach pandemii nie przestrzegacie podstawowych zasad, min. dystansu. Ludzie pracują w pokojach napchanych ludźmi jak szproty w puszce..

@Szok i niedowierzanie

Dzień dobry, zgodnie z przepisami do 600 zatrudnionych pracowników w dalej firmie należy zatrudnić 1 Pracownika BHP na pełny etat. W naszych firmach zatrudniamy obecnie od 1 do 2 osób na tym stanowisku. Odpowiadając ponownie na wcześniejszej zadane pytanie, sposób przeprowadzania szkoleń BHP w naszej firmie jest zgodny z obowiązującymi przepisami, które konkretnie je określają i regulują. Jeśli chodzi o przestrzeganie zasad dotyczących obostrzeń to zapewniamy Pracownikom wszystkie możliwe środki ochrony (płyny dezynfekujące, maseczki, rękawiczki oraz kilkukrotny pomiar temperatury). W celu zmniejszenia ilość osób przebywających w danych biurach wprowadziliśmy również pracę zdalną. Pozdrawiamy P.S. Chętnie odpowiadamy na każde pytanie, ale emocje, zwłaszcza te negatywne, nie pomagają.

Szok o niedowierzanie
@Hegelmann Poland

Piszesz nieprawdę, ale pewnie masz takie polecenie.. Ze mną nikt NIE PRZEPROWADZIŁ wstępnego szkolenia BHP, NIE PRZEPROWADZIŁ instruktażu ogólnego, NIE PRZEPROWADZIŁ instruktażu stanowiskowego, NIE OTRZYMAŁAM SKIEROWANIA NA BADANIE WSTĘPNE! Sprawa dla PIP, niech sprawdzi czy w moich aktach osobowych są LEWE badania.

Mic

Imigranci Ukrainscy w Polsce istnieje taki organ który się nazywa inspekcja pracy można tam zadzwonić i popytać co i jak i poprosić aby sprawdzili tą firmę, Jeśli wykonujesz załadunek, Rozładunek na TZW.MLOTKACH to pracodawca ma obowiązek te nadgodziny wam zapłacić.Bo macie to na karcie tachografu zapisane .Nie dawajcie się ludzie oszukiwać nie pracujcie za miskę ryżu..W Polsce najnizsza krajowa wynosi 2800 brutto ,miesięcznie czyli 160godz miesięcznie, za 4tyg.czyli to jest 40godz.tygodniowo reszta to sa wasze nadgodziny .

@Mic

Dzień dobry, wszyscy nasi Pracownicy, niezależnie z jakiego kraju pochodzą, zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę. Wszystkie aspekty zatrudnienia oraz wynagrodzenia rozliczane są zgodnie z Kodeksem Pracy, a regionalne Inspekcje Pracy systematycznie kontrolują naszą firmę. Pozdrawiamy

Monika K.
@Mic

My Polacy dobrze o tym wiemy, ale Ukraińcy nie są tego świadomi wiec najlepiej im o tym nie mówić. Więcej będzie dla Nas - POLAKÓW. POLACY GÓRĄ! NIE DAMY SIĘ UKRAIŃSKIEJ FIRMIE!

@Monika K.

Dzień dobry, nasi Pracownicy mają świadomość na jakich zasadach są zatrudniani, a dokumentacja kadrowa zawsze jest przygotowana i podpisywana w dwujęzycznych wersjach. Jeżeli są jakiekolwiek niejasności, każdy Pracownik może zgłosić się o pomoc i wsparcie do Działu Kadr/HR, który udzieli potrzebnych informacji. Pozdrawiamy

Weronika

Ja niżej czytałam że w Hegelmanie sa kursy języka angielskiego. Czy to jest prawda?

@Weronika

Dzień dobry, niestety w związku z pandemią w chwili obecnej kurs języka angielskiego został zawieszony. Pozdrawiamy

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Hegelmann Poland. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.

Cześć :) słuchajcie orientujecie się może czy firma zapewnia każdemu umowę o prace ?

@Marek

Dzień dobry. Każde zatrudnienie w naszej firmie jest na podstawie umowy o pracę. Pozdrawiam

krystynaa

banda ukraincow mysli ze zarabia najnizsza krajowa to sa milionerami. hehhe same przekrzykujace sie ludzie za darmo soe pracuje. szef ukrainiec zalozyl (usunięte przez administratora)

Jola

Lukas

Nie jest to firma dla polakow! Jestesmy we wlasnym kraju gorzej traktowani niz ukraincy ktorzy tam pracuja

Justynka
@Lukas

Zgadzam się. Ponadto notorycznie musimy zostawać po godzinach albo pracować w tzw. lunchu.

@Justynka

Pracuje tam juz sporo czasu. Bo około 4 lat. I nikt przez ten czas nie zmusil mnie bym zostala w pracy. Jak sie nie wyrabiasz w swojej pracy to zostajesz. Bo niestety pracy jest dużo i dużo papierów. Ja mowie na swoim przykładzie. Wiem ze nie każdy ma dobre "wspomnienia"po tej firmie ale prawda jest taka ze polacy Polaków tez nie szanuja i to wszystko zależy od pracodawcy.

Wiki
@Lukas

Sprawa dla PIP! Nie dostajemy skierowań na badania lekarskie -wstępne przed przystąpieniem do pracy. O badaniach okresowych można pomarzyć. W związku z powyższym nie jesteśmy informowani o czynnikach, zagrożenia, ryzyku występującym na danym stanowisku pracy. Nie jesteśmy uświadamiani ile czasu /kodeksowo/ winniśmy spędzać przed monitorem, ile przerw nam przysługuje. Lekarz z doskoku pojawia się w siedzibie firmie. Niektórym uda się załapać na badania, które trwają max. 2 minuty. Osoba zostaje zaproszona do pokoju bez skierowania. Na tzw. telefon. Jakość badań pozostawia wiele do życzenia. Lekarz jakby wróżył z ręki tudzież czytał z oczu. Kopii badania wstępnego również nie dostajemy do ręki! Komedia!

Marina

Witam, Obecnie pracuje w firmie Hegelmann Wrcoław. Miła atmosfera. Jest możliwość rozwoju. Wypłata na czas i nie najniższa krajowa (wszystko zależy od Twoich umiejętności). Polecam.

Czy Hegelmann Transporte Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Nieważny

Hegelmann Transporte Sp. z o.o. przyjmuje studentów i absolwentów uczelni wyższych na praktyki i staże. Najlepiej kontaktować się z działem HR.

Nieważny

Jak czytam opinie co niektórych to zastanawiam się czy nie zaszła jakaś pomyłka z inną firmą, bo opinie nie pokrywają się z rzeczywistością. Jestem Polką i w żaden sposób nie odczułam, żeby Polacy nie chcieli tu pracować, a z resztą jakie to ma znaczenie jakiego pochodzenia czy narodowości jesteśmy, każdy z nas ma takie same prawa jak i obowiązki. Branża transportowa jest specyficzna, dynamika pracy w tej branży to normalność a jak ktoś oczekuje spokoju i ciszy to powinien zatrudnić się w bibliotece, ale za nim to zrobi niech sprawdzi czy nie ma alergii na kurz bo za chwilę i to mu będzie przeszkadzać. Na rozmowie rekrutacyjnej zostaje powiedziane wszystko, zawsze można dopytać o szczegóły. Nikt nie każe podpisywać umowy dożywotniej, po to są umowy 3 miesięczne, żeby się sprawdzić wzajemnie, tym bardziej jeśli nie ma się doświadczenia w branży a dostało się szansę (co jest rzadkością u pracodawców). Nie pasuje praca to szukam innej z tym, że trzeba zawsze sobie zadać pytanie czy aby mam jakikolwiek gwarancję że będzie lepsza. Biura są czyste, schludne, kuchnia wyposażona, niczego nie brakuje - a jak w toalecie skończy się papier wystarczy zgłosić Pani sprzątającej i zaraz doniesie. Każdy z nas ma inny punkt widzenia w zależności od punktu siedzenia, a najważniejsze jest to aby szanować się nawzajem i to się ma.

Zawodowowiec

Hegelmann Transporte wydaje się być przy liczności swojej własnej floty strategicznym liderem transportowym w Europie. Ma młode i sprawne trucki, co jest istotnym aspektem tej branży. Wiele opinii zamieszczonych tutaj jest negatywnych, wręcz przerażających! Złe podejście kierownictwa, współpracowników wobec siebie, czy jeszcze coś innego ? A może rozżalone pokrzywdzone jednostki? Dlaczego nie chcą lub nie pracują tu Polacy? Co możnaby zmienić, aby nastąpiła radykalna i natychmiastowa poprawa? Warunki płacowe są ok, czy jeszcze coś jest potrzebne? Może ktoś zdradzi rąbka tajemnicy ?

Pracownik oddział Poznań

Podejście do pracowników niedzisiejsze, pracownik jest pozostawiany samemu sobie, przełożony - pani (usunięte przez administratora)- nie potrafi przedstawić nowego pracownika, wdrożyć w zasady firmy, filozofię itd. Kuchnia dla pracowników rodem z lat 70-tych. Można spędzić godzinna przerwę patrząc w ścianę przy blacie o takiej wysokości, ze nawet usiąść się porządnie nie da. Toalety bez desek klozetowych, brudne,(usunięte przez administratora)

HR Wrocław

Witam, Obecnie warunki zatrudnienia we Wrocławiu wyglądają nastepująco: Dla osób bez doswiadczenia w branży transportowej na początek proponujemy 2 tygodnie nieodpłatnej praktyki absolwenckiej. Po pozytywnym ukończeniu praktyki zatrudniamy na umowę o pracę na okres próbny, po 3 mieisącach na czas określony na 2 lata, później na czas nieokreślony. Stawka na start dla osób bez doświadczenia w transporcie to 3500 brutto. Kandydaci są informawani o warunkach na rozmowach rekrutacyjnych i samodzielnie decyduja się na podjęcie pracy u nas. Zdajemy sobię sprawę, że praca w transporcie jest obarczona stresem i wymaga dużo determinacji. Zaangażowanie naszych pracowników w czasie panującej kwarantanny pozwoliło nam na utrzymanie poziomu zatrudnienia w stanie prawie nienaruszonym. Od maja 2020 aktywnie prowadzimy rekrutacje i powiekszamy swój zespół. Pozdrawiamy zespół HR Wrocław

TIR

Jak nie masz doświadczenia w tej branży, to jak mogą cię zatrudnić? 2-3tygodni praktyka. Jak ktoś ma doświadczenie to odrazu na umowę Spedycja transport to jest stresowna praca. Jak ktoś chce ciszy i spokoju to chyba trzeba w domu zostać. Fainy wielki odzial na Kazimierza Michalczyk 5. Tak 80% to są młodzi Ukraińcy, i wszyscy są po studiach logistycznych z Wrocławskich uczieln.

Helena

@Ukrainka Łatwo można zauważyć, że Twoja współpraca z firmą Hegelmann Transporte nie przebiegła najlepiej. Ale tak naprawdę nie powiedziałaś nam za wiele. Co to właściwie oznacza, iż pracuje się tam 2-3 tygodnie bez wynagrodzenia - w tym czasie odbywają się jakieś szkolenia wdrażające?

hegelmannWroclaw

Witam Serdecznie Na wstepie mojego krotkiego wywodu chcialbym sie ustosunkowac i podziekowac za slowa krytyki ktore zostaly skierowane pod adresem Spolki Hegelmann u siedziba we Wroclawiu. Kazda Krytyka, oczywiscie ta konstruktywna, powinna byc poparta faktami, ktorych tu oczewiscie zabraklo, a ktore postaram sie przedstawic. Praca w naszej Spolce nie nalezy do latwych o spokojnych, ale daje ogromne mozliwosci samodzielnej i kreatywnej pracy. Kazdy ma mozlywosc wykazywania sie i pokazania z jak najlepszej strony, ale jak kazda praca wymaga indywidualnego zaangazowania. Pracodawca daje mozlywosc kozdaj osobie, nawet bez stazu pokazac co potrafi - jesli chce. Dlatego tez dajemy czas 2 tygodni na upewnienie sie czy praca nam odpowiada, a pracodawcy na ocene przyszlego pracownika. Na poczatek firma oferuje 600€ na reke. Jesli potrafimy sie pokazac i rozmowa z klientami nie sprawia nam klopotu, to mozna liczyc na indywidualne premie, a w przyszlosci na zwiekszenie zarobkow. Spolka Hegelmann jest preznie rozwijajaca sie firma i stawia na ludzi ambitnych i nastawionych na cel. Jak w kazdej firmie przechodzimy krotki staz i realizujemy nalozone zadania. w Spolce Pracuje zarowno Ukraincy jak i Polacy. Atmosfera jest dobra i sprzyja rozwojowi indywidualnemu. Ci ktorzy pracuja rzetelnie z pewnoscia nie pisza, rzecy ktore mijaja sie prawda. Kazdemu dajemy szanse i mozlywosc pracy w Spolce poprzez wyslanie CV i krotka rozmowe kwalifikacyjna. Jestesmy firma otwarta na kazdego, kto chce pracowac a nie narzekac. Roman, siedziba Wroclaw.

Ukrainka
@Helena

Z przedstawicielami firmy Hegelmann a zwłaszcza panem Romanem nie zamierzam kontynuować dyskusji, bo już tak naprawdę wszystko między sobą wyjaśniliśmy i dalsza rozmowa nie ma sensu. A dla tych kto naprawdę chce wiedzieć jak tam jest: - owszem, na rozmowie proponują podstawę 600 euro. Ale nikt nie mówi netto czy brutto. Więcej można zarobić jako bonus. - żadnych szkoleń wdrażających podczas bezpłatnych praktyk nie ma. Po prostu podpisuje się umowę o bezpłatną praktykę absolwencką. - następnie przychodisz i pracujesz. Już musisz wiedzieć co masz robić i jak. Nikt nie ma czasu coś Ci wyjaśniać i uczyć. Nie wiesz jak wygląda szef firmy, kim są ludzie z innych działów. - jeśli zadajesz pytania, żeby mieć pewność, że wszystko robisz dobrze, to cię wyśmiewają, bo ileż można pytać. Niektórzy pracownicy, którzy pracują tam dłużej, mogą czasami coś wyjaśnić lub pomóc z dobrej woli, jeśli są w dobrym chumorze. - praca powinna być wykonywana non-stop jak w kołchozie. Pracować należy do skutku, czyli generalnie szukać ładunków na odsprzedaż. Do skutku - tzn czasami nawet po 17:00. Pracę należy zaczynać od 8:00. - w miarę cicho tam jest w trakcie przerwy na obiad. Resztę czasu spędza się słuchając krzyki i wyzwiska innych pracowników (słychać je też klientom przez słuchawkę). - zero empatii w zespole. Jesteś nikim. - po odbyciu 2-tygodniowych praktyk mogą cię przenieść do innego działu, bo niby robisz błędy. W nowym dziale oczywiście też musisz najpierw popracować parę tygodni za darmo. I nie ma pewności że na pewno później będzie podpisana umowa o pracę. - jednym pozornie wielkim plusem jest to, że firma zatrudnia obcokrajowców, którzy znają języki obce. Załatwia wszystkie formalności związane z papierami potrzebnymi do zatrudnienia. Mój zaś przypadek został nierzetelnie rozpatrzony przez dział kadrów, co wiązało się ze stresem i poniesieniem dodatkowych kosztów. W związku z zaistniałą sytuacją, oczywiście, nikt z firmy Hegelmann nawet nie przeprosił. O jakimś odszkodowaniu z ich strony tym bardziej nie ma mowy. Mam nadzieję, że udało mi się opisać w stopniu wystarczającym jak wygląda praca we wrocławkim biurze firmy Hegelmann. Niech każdy potencjalny pracownik dalej sam zadecyduje, czy watro wiązać swoją przyszłość z danym pracodawcą.

hegelmannWroclaw
@Ukrainka

Moim zdaniem temat już został wyczerpany. Trudno polemizować z tak dużymi emocjami. Zapraszam wszystkich na spotkania kwalifikacyjne i bezpośrednią konfrontację twarzą w twarz i własną ocenę faktów.

grot
@hegelmannWroclaw

Chyba pisane w emocjach, litery poprzestawiane, spokoju na przyszłość życzę.

@grot

W ostatnim czasie obserwowałem aktywne ogłoszenia do pracy, które dodają pracodawcy z Częstochowy. W oczy rzuciła mi się oferta pracy na stanowisko doradcy klienta z językiem obcym w firmie Hegelmann Transporte. Zajrzałem do wątku, aby uzyskać informację, czy na tym stanowisku obsługujemy klientów mailowo, czy może również osobiście w siedzibie firmy? Proszę o odpowiedź.

@Michał

Człowieku uciekaj stamtąd jak najdalej!

Mógłbyś uzasadnić dlaczego? Zadając to pytanie, oczekiwałem uzasadnionej odpowiedzi. Obecnie rozumiem, że nie polecasz, aby aplikować na to stanowisko, jednak mimo wszystko chciałbym potwierdzić, czemu tak uważasz. Mógłbyś uargumentować swój wpis? Bardzo Cię o to proszę.

Andrz3j
@hegelmannWroclaw

Ale za okres próbny 2 czy 3 tyg też należy się wypłata nawet za szkolenia czasy komuny poszły już dawno

Edward
@Andrz3j

Byłeś może wśród osób, które pracowały przez okres próbny w firmie Hegelmann Transporte? Jestem ciekaw, czy pracując w tym miejscu, można nauczyć się rzeczy, które mogą przydać się w dalszej karierze zawodowej? Bądź tak uprzejmy i oceń, proszę tę kwestię.

@Michał

Praca głównie stacjonarna, jednak jeżeli aplikacja była na stanowisko handlowca do pozyskiwania strategicznych klientów- tutaj wyjazdy na spotkanka z klientami są koniecznie

@hegelmannWroclaw

Nie ma prawa które pozwala na przeprowadzanie stażu bez wynagrodzenia! I bez umowy!

WUC
@hegelmannWroclaw

dziwna ta firma, normalnie niemieckie firmy sa poukladane i dobrze zarzadzane.

Yhy
@WUC

prezesem w PL jest Ukrainiec, Kierowcy też Ukraińcy, Odpowiedz sobie

Bog logistyki.
@TIR

Szanowny, na poczatek proponowalbym zapoznac sie z zasadami zatrudniania osob. Wiem ze macie z tym olbrzymi problem i luke w postaci nieznajomosci prawa. A ze na pewno nie zamierzasz tego sie dowiadywac to ci powiem gdzie szukac- KODEKS PRACY.

driver
@hegelmannWroclaw

Jeżeli firma ma pracowników którzy nawet nie potrafią pisać poprawnie po polsku to co dopiero sądzić o jakości pracy w takiej firmie. Swoją drogą widzę co odstawiają na parkingach kierowcy tej firmy nie mówiąc o stylu jazdy. Może lepiej się połączyć z girteką bo tam podobne sytuacje.

Damian

Taka prawda ze nie wszyscy Polacy chcą pracować (nie tylko z Ukraińcami), ale ogólnie, dlatego takie odpowiedzi..

PD

Opinia dotyczy pracy we Wrocławskim oddziale.

OLA

Jak dobrze rozumiem, to firma zajmuje się przepisywaniem z giełdy na giełdę? Czy obsługuje się tam również klientów bezpośrednich? Własną flota pojazdów czy wyłącznie giełda?

Firma posiada ponad 3000 własnych ciezarowek

@OLA

w firmie jest dział customer service i są osoby takie jak key account manager. proszę sprawdzić n linkedinie

Brat 2
@OLA

Z gieldy na gielde. Zgadza sie. O bezpisrednich klientach zapomnij, brak. W zasadzie mozna by bylo sprobowac malpe zatrudnic, by za banany przepisywala z telerouta na timo i trans.

Asha
@Andrzej

Własnych czy w leasingu bo to różnica, i później wynajętych dla ukraińskich pośredników, którzy płacą za umowę najmu ciut więcej od raty leasingu?

Witam, Nie zgadzam się z daną opinią, posiadamy własny tabor ciężarówek i stałych podwykonawców. Przepisywanie z giełdy u nas nie wchodzi w grę. Pozdrawiam, Hegelmann Transporte, odział Wrocław

Jarek

Dobra firma, profesjonalista podejmujący się trudnych zadań, polecam pracę.

Czy w Hegelmann Transporte Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

inny

A jaka może być reakcja, skoro przełożony nie mówi po polsku?

@inny

To ze nie mówi po polsku nie znaczy ze nie mowi w innym języku. Jest to firma międzynarodowa, w ktorej większość mówi po angielsku.

tragedia

Większość w tej firmie mówi po ukraińsku a szef mówi akurat po litewsku. Raczej mało ludzi mówi tu po angielsku (raczej po rosyjsku).

Yhym

Większość mówi po angielsku? Skąd ta pewność? Jest to ukraińska firma z ukraińskim prezesem, większość pracowników pochodzi z Ukrainy, ni w ząb nie mówią po polsku ani angielski mimo, że zostają tutaj na stałe.

WUC
@Yhym

może dlatego nie dostaje sie zadnej odpowiedziz firmy na maile, gdyz nie rozumieja PL

Zostaw merytoryczną opinię o Hegelmann Poland - Częstochowa

• Jak się pracuje w Hegelmann Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Hegelmann Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hegelmann Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 4 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hegelmann Poland