Opinie o Semax S.A. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Semax S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Semax S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Semax S.A. w Poznań

viz

Dokładnie ktoś chce tylko nas zdenerwować Ja dzwoniłam do Funduszu i mi powiedzieli koniec stycznia a początek lutego więc nie wiem kto ma takie informacje

ona

ktoś chyba chce tylko zdenerwować niepotrzebnie pisząc informacje nie kompletną i wez tu mniej nadzieje a pózniej sie rozczarowuj....

gosc

Skad te info?wczoraj w Funduszu mowili,ze wyplacaja na koniec stycznia lub pocz.lutego.

szok

Ta informacja dotyczaca jutrzejszych odpraw pochodzi z funduszu?

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Semax S.A..
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
jaja

ale jutro zaczynają robić przelewy czy jutro już ma być kasa na koncie?

ela

Odprawy mają być jutro:)

@ela

Skąd masz takie informacje?

nowy

mój druk z-3 i l4 z 4 grudnia dziś dotarło do Zus-u

Coś tu nie gra z tymi zaległymi drukami z-3 ..... mój już dawno jest i mam wypłacane pieniądze z zus już drugi raz. Czy dostaliście może taką informację, z zusu, że zostają wysyłane ponaglenia i firma ma określony termin do załatwienia tego bo ja tak zaraz po tym jak wysłałam kolejne zwolnienie z drukiem z-10.

vabbiis

co do odpraw - wypłaty bedą robione na przełomie stycznia i lutego. Oby...

vfo

Czy ktoś wie czy pani (usunięte przez administratora)wysłała zaległe druki Z-3 do z-usu ?

vabbik
@vfo

dzwoniłem w piątek i dowiedziałem się że dokumenty wyszły do zus-u w środę (8.01) ale nie wiem ile w tym prawdy bo jeszcze nie doszły

vabbiis

ktoś dzwonil do funduszu odnosnie odpraw??

vizz

Dotarły wasze druki Z-3 do zusu ?

@vizz

No cóż literówka się zdarza :( Nie wiem jak będzie liczony , mogę napisać jak powinien być naliczony . Składniki wynagrodzenia określone w stawce miesięcznej w stałej wysokości uwzględniamy w wysokości należnej w miesiącu nabycia prawa do ekwiwalentu, zmienne składniki za okresy jednomiesięczne przyjmujemy w średniej wysokości z trzech ostatnich miesięcy (pod uwagę bierzemy składniki z trzech ostatnich miesięcy, poprzedzających miesiąc, w którym ustalana jest kwota ekwiwalentu). Do takich składników wynagrodzeń należą składniki, wypłacane nie rzadziej niż raz na miesiąc, np. prowizje, premie miesięczne itp., ale również wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych . I tak np.: wynagrodzenie stałe "wynosiło" 1.800,00 suma premii ( zgodnie z powyższym zapisem ) wynosiła 750,00/3 = 250,00 . Obliczenie ekwiwalentu : 1800,00 + (750,00/3=250,00 ) = 2.050,00 2.050,00 / 20,92 (współczynnik urlopowy za 2013 rok ) = 97,99 : 8 = 12,24 ilość dni urlopu niewykorzystanego ( np 5 x 8h = 40 h )czyli 12,24 x 40 = 489,60 Od uzyskanej wartości odejmujemy składki na ubezpieczenia społeczne łącznie 13,71% oraz PDOF w wysokości 18% , oraz składkę na ubezpieczenie zdrowotne odliczane od dochodu w wys. 1,25% czyli : obciążenia ZUS - 67,12 , PDOF : ( zdrowotna : 32,74 , PDOF zal. 43,00 ) , zdrowotna 1,25% : 5,28 Netto : 341,46 za 5 dni przy założeniu pełnego etatu 8/8 . Przy powyższych założeniach , że ekwiwalent będzie wypłacony osobno ( bez uwzględniania wynagrodzenia za 10/2013 ) były pracodawca nie potrąca kwoty wolnej ( 46,33 PDOF ) oraz nie potrąca kosztów pracowniczych KUP .

ona

A czy odprawy będą wyliczane z dodatkiem funkcyjnym ?

@ona

Zgodnie z wcześniejszą odpowiedzią - jeżeli dodatek funkcyjny był wypłacany i ujmowany w liście płac , to będzie wchodził do podstawy ekwiwalentu .

pomocny

OD ODPRAW PRACOWNICZYCH ODPROWADZAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH W WYSOKOŚCI 18% , WIĘĆ ŁATWO WYLICZYĆ ILE WYNOSIĆ BĘDZIE ODPRAWA W WARTOŚCI NETTO . NATOMIAST OD ZALEGŁYCH WYNAGRODZEŃ DT. PAZDZIERNIKA BĘDĄ ODPRAWADZANE WSZYSTKIE SKAŁDKI ZUS, PDOF ORAZ SKŁADKA ZDROWOTNA ODLICZANA OD PODATKU I DOCHODU .

@pomocny

skąd masz te informacje, od funduszy czy z internetu?

@ja

Jestem mężem byłej pracownicy Samex-u i zajmuję się księgowością . Więc posiadam tego typu wiedzę .

haha
@pomocny

Samexu... ciekawe. To Ty nie wiesz, w jakiej firmie pracowała Twoja żona? A urlop jak będzie obliczony?

lala

według mnie to na pewno podatek będzie od tego odprowadzony,(usunięte przez administratora)więc możliwe że trochę więcej dostaniemy, ale to tylko przeczytane informacje z internetu,więc jak będzie w rzeczywistości to trzeba czekać...

poinformowany

dzwoniłem do pani (usunięte przez administratora)w sprawie l4, które nie zostało wysłane do zus-u.. udzieliła mi wyczerpującej odpowiedzi po sprawdzeniu tego w semaxie...wiem że pracuje tam jeszcze Pani (usunięte przez administratora)ale telefony milczą więcj jeśli macie jakieś sprawy to dzwońcie na komórkę (usunięte przez administratora)... numer ogólnie dostępny ...

oczekujący
@poinformowany

Ogólnodostępny jest tylko nr do jej kancelarii w Gnieźnie. A tak w ogóle, to ktoś wie, czy odprawa to będzie wypłacana w kwocie netto czy brutto? Bo doszły mnie słuchy, że jest to kwota brutto, ale jeśli macie jakieś inne info, to dajcie znać

tadzio norek

ktoś wie kiedy pity będą wysyłane przez (usunięte przez administratora)?

zaintresowany
@tadzio norek

Mają czas do końca lutego, więc nie ma co się gorączkować pitami w tym momencie. Zwłaszcza, że ludzie nie dostali pieniędzy za przepracowany zeszły rok (chociaż nie wiem, czy to będzie się wliczało w pity za 2013 rok(. Dla mnie ważne jest uzyskanie chociażby rp7. Ale skoro wszystkich należności nie zostały uregulowane, to te drugi też nie zostały wydane

zaintresowany
@zaintresowany

druki*

vera

Czy ktoś dodzwonił się może dziś do pani (usunięte przez administratora)wiadomo coś? Wysłała może już dokumenty do zusu ci którzy czekają na nie długi czas..

marta

Czy dostał już ktoś z was pieniądze z zusu za zwolnienie L4

viki

ja zwolnienie wysłała 12 listopada i dopiero dziś dostałam info Zusu odnośnie złożenia oświadczenia do nich

Zostaw merytoryczną opinię o Semax S.A. - Poznań

Semax S.A.
2.6/5 Na podstawie 183 ocen.
  • Romana Maya 1
    61-371 Poznań