Rolls-Royce Poland

Kraków

Rolls-Royce Poland

Opinie o Rolls-Royce Poland

Agnieszka

@Tomek, byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w Rolls-Royce Poland? Jeśli tak, to mógłbyś opisać jak dokładnie wyglądała? Czy była to standardowa rozmowa? Jakie pytania padały? Myślę, że Twoja kolejna wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników tego forum.

Tomek

Na rozmowie rekrutuje amator, który pyta o jakieś rzeczy z 1 roku studiów, i się wymądrza. Na ręce ma pierścień atlantów, i uważa się za alfę i omegę. Narysujesz mu coś(co jest dobrze), to udowadnia że jest krzywo. To praca dla amatorów po studiach.

Agnieszka

W jednym ze znanych portali rekrutacyjnych znalazłam sporo aktualnych ofert pracy w Rolls-Royce Poland. Jednocześnie znalazłam też sporo bardzo pochlebnych opinii o Rolls-Royce Poland jako o pracodawcy. Internauci piszą np., że to firma dla ludzi ambitnych, mająca zaufanie do pracownika, chwalą Rolls-Royce Poland za elastyczne godziny pracy i dużo możliwości rozwoju. A Wy co myślicie o Rolls-Royce Poland. Czy są na forum użytkownicy, którzy pracowali lub obecnie pracują w Rolls-Royce Poland i mogli by się z nami podzielić jakimiś informacjami?

Jarek

Czy jest jakiś powód tej ciszy?

Kandydatka

Hej, ktoś pracuje w HR? Chciałam aplikować do shared service ale jakoś nie widzę żadnych opinii więc nie wiem czy warto. Pozdrawiam.

Agnieszka

@Kandydatka ja nie aplikowałam na to stanowisko, także nie wiem czy firma Rolls-Royce Poland do kogoś się odezwała, ale skoro nadal jest ogłoszenie to może warto nadal zaaplikować. @Ewa wydaje mi się, że właśnie większość dużych firm wprowadza do rekrutacji Assessment Centre.

Agnieszka

@Ewa rozumiem, że masz prawo być zawiedziona, ale może jednak warto było się wybrać na rozmowę dla samego doświadczenia? W tym momencie w Krakowie Rolls-Royce Poland szuka pracowników na stanowiska: HR Intership, Workday Reporting Specialist, HR Service Delivery Team Member with English. Rekrutacja ma etapów, w których skład wchodzi m.in: rozmowa telefoniczna, testy psychologiczne, Assessment Centre.

Ewa
@Agnieszka 19.10.2017 15:48

Assessment które trwa pół dnia - już mało jaka firma coś takiego organizuje. Bardzo chętnie bym poszła na rozmowę ale wciaż nie dostalam propozycji terminu - rekrutacja ciagnie się od połowy sierpnia...

Kandydatka
@Agnieszka 19.10.2017 15:48

Widzialam ogłoszenie na stanowisko HR Service Delivery Team Member w serwisie pracuj.pl - czy do kogoś się już odezwali? Ja czekam już 2 tygodnie.

Ewa

Bardzo slaba rekrutacja. Umawaja sie na rozmowe i nie dzownia. Potem przepraszaja i znowu nie dzwonia, potem sa zdziwieni ze z dnia na dzien kandydat nie da rady isc na kolejne spotkanie. Smiech na sali...

Agnieszka

@Pracownik akurat teraz jest kilka ofert pracy w Rolls-Royce Poland. Szukają naprawdę na różne stanowisko od spawacza do HR managera, więc wypowiedzi aktualnych pracowników byłyby cenne dla osób, które będą próbować swoich sił w rekrutacji.

Firma ma w Krakowie niewiele ponad 60 osób, rotacja jest niewielka, rekrutacji rocznie mało więc naturalnie trudno o duży ruch na tym forum.

Dariusz

Czy możecie napisać jaka jest przyczyna tak długiej ciszy na forum? Robiłem wywiad o firmie i słyszałem, że Rolls-Royce Poland to spoko firma. Szukam pracy i chciałem poczytać coś na tym forum ale niestety. Mam nadzieję, że dobrze się dzieje i dlatego brak wpisów.

Szukam

Coraz więcej kupców odchodzi bo tam nic nowego się nie dzieje, były obietnice a biznes się zwija.

Marcin

Rozmowa kwalifikacyjna polega na udowadnianiu czlowiekowi ze nic nie umie. Mam 10 lat doswiadczenia w projektowaniu a pyta cie jakis czlek po studiach, i udowadnia ze cos zle narysowales(kreska nie prostopadla idealnie). Nie wiem jak ten czleniu sie tam dostal ale powodzenia na rekrutacji wszystkim zycze.

Agnieszka

@Rozczarowana, a co możesz powiedzieć o samej rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiegła?

Rozczarowana

słaba rekrutacja-obiecują oddzwonić a nie odzwaniają....Szkoda czasu na "takie" rekrutacje!

Kandydat

@agnieszka hej :) Tak, ale jak zobaczę widełki chyba, bo wszystkie te oferty na jedno kopyto bez żadnej informacji:)

Agnieszka

@Kandydat rozumiem, że myślisz o aplikowaniu?

Kandydat

A mnie ciekawią zarobki na językach skandynawskich, ktoś ma jakieś info? HR

Agnieszka

Pojawiły się nowe oferty pracy w Krakowie. Poszukiwane osoby na stanowisko HR Service Delivery Team Member with German, Norwegian or Spanish oraz HR Service Delivery Team Member with English. Jak tam z Waszą znajomością języków? :)

mysz

W Krakowie urzędował Mirek Pastewski ,co teraz znim się stało ,podobno zwolniony ?.

Agnieszka

Jakie macie doświadczenie z Rolls-Royce Poland? Pozytywne? ;)

hola hola

Podzielę się swoją opinią na temat rekrutacji do RR. Aplikowałem na stanowisko purchasing graduate. Pierwszy etap rozmowa telefoniczna. Klasyczne pytania o umiejętności, przykłady trudnych sytuacji z dotychczasowego doświadczenia, krótkie sprawdzenie wiedzy o RR. Drugi etap to assessment center - w całości po angielsku. Całość trwała od 9:00 do blisko 16:00. Na assessment każda z zaproszonych osób musiała przygotować 10 minutową prezentację własnej osoby, którą wygłaszaliśmy na samym początku dnia. Następnie testy logiczne, testy z rozumienia tekstu czytanego, praca w grupie i case study. Każde z zadań było ograniczone czasowo. Całość rekrutacji bardzo, ale to bardzo profesjonalna. Myślę, że Rolls-Royce mógłby uczyć inne krakowskiej (i nie tylko) podejścia do potencjalnych przyszłych pracowników w czasie procesu rekrutacyjnego. Co ważne, po całej rekrutacji istnieje możliwość otrzymania feedback'u od osoby, która przewodziła nad całym assessmentem. Pozdrawiam.

Prowadzona jest wewnętrznie.

Maciej

Czy ktos sie orientuje czy rekrutacje do RR do Kakowa prowadzi jakas firma zwnetrzna? Ma ktos a kogos jakies namiary?

xoxo

Ważne jest to, że można liczyć u nich na odpowiednie benefity socjalne, bo to znacznie urozmaica zatrudnienie, a skoro wypłata jest adekwatna do powierzanych zadań to jeszcze lepiej o nich świadczy. A atmosfera?

nick

Jak pracujesz po w korpo i rozmawiasz po angielsku na codzień to będzie OK. Nikt mi testów pod nos nie podstawiał i podejrzewam, że nikt nie oczekuje perfekcyjnego angielskiego bo firma ma siedziby w wielu krajach, nie tylko w anglii.

nick

Ja ostatnio brałam udział w rekrutacji i wszystko przebiegało bardzo profesjonalnie i ogólnie było bardzo miło. Rozmowa zwięzła, część po angielsku, co zrozumiałe. Pomimo braku zakfalifikowania się dalej, otrzymałam informację i zapewnienie o możliwości dalszego rekrutowania w przyszłości w przypadku nowych stanowisk co w sumie to nie jest częste w krakowie.

Jo

pracowalam w RR ponad 3 lata i powiem tak, jest ciezko , podrozy bardzo duzo, ale przynajmniej sie czlowiek uczy prawdziwych zakupow, negocjacji an zywo, rozumienia procesow i produkcji, a jak trafisz na fajnego szefa to jeszcze fun jest z pracy. Kazde inne biuro w krakowie to raczej zakupy zdalne, na skype albo mailem, nie rozumie sie produkcji, nie zna ludzi, bo czlowiek siedzi zamkniety w open space i kazda podroz to list do szefa , mimo ze czesto to nie sa duze koszta. Ogolnie RR w Krk swoje lata swietnosci ma juz za soba, kiedy mielismy jak paczki w masle, loty, diety, szkolenia, start up zawsze ma lepiej, teraz mysle ze juz jest malo starej kadry , ale mimo wszystko polecam. Placa dobrze, atmosfera pod rzadami Andrzeja tez ok, a ze sie lata, no to normalne, wymagaja zebys poznal biznes dostawcow itd. jak ktos nie lubi latac niech nie idzie do zakupow.

apococito?

Czytam te wasze wypociny i myślę, że szukacie pracy lżejszej od spania.

Jaguar

Uwaga - Purchasing czy Strategic Sourcing to tak naprawdę praca w Norwegii za polską pensje! Jak nie lubisz ciągle podróżować (Niedziela lot do Norwegii, a Piątek lot do Polski) to nie staraj się o prace! Rotacja bardzo duża. Pół działu aktualnie aplikuje na te stanowiska zakupowe od tych agencji rekrutacyjnych Hays lub CH2M - z tym że nie wiadomo dla jakich firm te agencje tak naprawde rekrutują. No na pewno nie dla Jaguara bo ten wybrał Słowacje ;-)

Zostaw opinię o Rolls-Royce Poland - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Rolls-Royce Poland