Opinie o MWM Brzesko w Brzesko

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy MWM Brzesko. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w MWM Brzesko o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MWM Brzesko w Brzesko

Rozbawiony :D

Hahahaha a jak pismaki napiszą że ziemia jest płaska to też powiesz Kopernikowi szach mat? :D Uważaj z jakiego źródła czerpiesz informacje... Informator Brzeski pisze tak jak Ty, co im sie wymyśli to piszą...

obserwator

Przestan wypisywac bzdury i siac propagande.!!!!! Szach i mat http://brzesko.info.pl/index.php/wydarzenia/510-rozpoczynaja-sie-zwolnienia-w-malopolskiej-wytworni-maszyn moj post znowu znikl.Prawda oczy kole!

rozbawiony :D

#obserwator Geniusz! no obserwator geniusz :D dodaj jeszcze że te informacje masz z bardzo wiarygodnego źródła ale nie możesz ujawnić z jakiego :D Słabym jesteś obserwatorem bo nie zostało zwolnionych 50 os a spółka nie wygasza produkcji... wręcz przeciwnie - ku niezadowoleniu tych którzy myśleli że zarobią na upadłości MWM, spółka pozyskuje kolejne zamówienia i ma się dobrze... wreszcie w spółce są pieniądze i nie są przez nikogo wyciągane na boki... wszystko idzie w dobrym kierunku, więc obserwuj bardziej uważnie ;)

kih

Na pewno taki partner ds. ekspansji może liczyć na dobre zatrudnienie. Dobrze, że są szkolenia wdrożeniowe, doliczają niezbędne narzędzia pracy, odpowiednie benefity pozapłacowe, ale jaka jest wypłata? Dzięki

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie MWM Brzesko? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.
Bezpośredni

Co nie zmienia faktu, że dziwnym trafem inni w swoich wpisach mają poprawne kwoty a przynajmniej prawidłowe jak na ten rocznik auta ceny, tak czy inaczej kolejny komentarz został usunięty, z miejsca pojawiła się banda ślepych obrońców więc coś w tym musi być i nic nie dzieje się bez przyczyny. A skoro to nie wpływa na faktyczną wartość więc niech ten błąd, albo przekręt zostanie uregulowany. Już dawno powinni się za Was zabrać, a wtedy te osiołki ktore tak bronią kłamstw z pewnością byłyby pierwszymi osobami przekonałyby się czy warto bylo. Wszystkie kopie komentarzy mam więc na spokojnie. Nie Pozdrawiam

Gosc

Taka cena wynika zapewne z wartości księgowej - poczytaj przepisy dot. księgowości. Cena ta nie ma nic wspólnego z wartością rynkową i ceną po której można by ewentualnie sprzedać taki pojazd. Cudowne jest to że ktoś może wypowiadać się w temacie o którym nie ma pojęcia... Bezpośrednio udowodniłeś wszystkim merytoryczność swoich wszystkich poprzednich wpisów - gratuluję :D

Janek

Ema MWM leży i nie powstanie.Dalej wy ludzie z biur piszcie bzdury.Cóż was też zwolnią i skończy się nic nie robienie.W biurach więcej ludzi niż na produkcji pracuje.Nic dziwnego ze firma upadła.Daje następny odnośnik bezpośredni do wpisu KRS przez syndyka http://m.krs-online.com.pl/msig-5056-267819.html

Zenon

No nie do końca tak jest. Syndyk może sprzedać zakład w całości i nowy właściciel dostaje firmę praktycznie gotową do produkcji. Niestety, ponieważ kontrahenci zagraniczni rezygnują mając dość oczekiwania na realizację swoich zamówie, więc nowy właściciel będzie musiał przywieźć własną produkcję albo dział marketingu wreszcie zacznie hurtowo te śmieciarki sprzedawać. Ale na to bym nie liczył, zresztą firma będącą w upadłości prawdopodobnie nie może nawet startować w przetargu. Kiedyś po to powstał MWM serwis - jako niezadłużona spółka córka MWM miał sprzedawać nasze wyroby, ale skończyło się na ty, że służył do drenowania pieniedzy MWM

CV

Wyślij CV to się przekonasz ;)

Janek

Nie rozumiesz że MWM jest na wykonczeniu ?.Takie są reguły upadłości.Zwalnia się grupowo ludzi a później robi się licytacje maszyn hal ogólnie całego majątku firmy.Niestety tak to wygląda.A ty oczekujesz ze bankrut zwolni 50osób i zatrudni nowych.Musi zdarzyć się cud żeby MWM ruszył na nowo.Cud w 99,9% nie realny

Janek

Widzę że ładne kłamstwa są tu wypisywanie.Szybko je obale.A mianownicie 50osob idzie do zwolnienia.Inne fimy przejęły roboty MWMu.Proszę was nie wypisujcie bzdur.Szkoda firmy.Lecz została doprowadzona do ruiny.

figo

do zenka to zaloga powinna sie domagac u syndyka zeby zaczol co robic w tym kierunku aby ratowac zaklad i miejsc pracy ale tam zawsze pracowali ludzie milczki i dlatego doszlo do tej tragedi

do zenka to dlaczego syndyk nic nie robi w tej sprawie tylko siedzi cicho niech sie wezmie za te pijawki chyba ze to tak ma byc

@ja

A tego to nie wiem. Może coś z tym robi. Ma do tego prawo. I oby zrobił - szkoda firmy z takim potencjałem..

do zenka zaklad istnieje 40 lat a 2001 roku tylko powtarzam tylko zmienil nazwe

@ja

Ależ ja to wiem. Jednakże za czasów ZNTSiS pijawki, które wykończyły MWM siedziały cicho. Wszyscy byli zależnie od PGNiG i nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Dopiero po restrukturyzacji PGNiG, kiedy powstał MWM panowie zaczęli szaleć. Porobili się "Prezesami" i zaczęli doić firmę. Nawet prywatne samochody posprzedawali i zaczęli korzystać z dużo bardziej ekonomicznych - służbowych. Jeden to sobie prawie gwardię osobistą stworzył. Takich panów BMW - biednych, mięsnych, ale wiernych. Ciekawych rzeczy dowiedział by się syndyk, gdyby przekopał się przez faktury z czasów "starego" MWM. Za nowych czasów to już czyste finansowe SF.

zoska zygmunt tu nie pracuje on tylko robi zamieszanie, a ogolnie jak ktos ma mniejszy staz niz 30lat w tej firmie niech sie tu nie wypowiada

@ja

MWM istnieje raptem od 2001 roku. Trudno więc mieć większy staż, niż te 15 lat i 8 miesięcy. I faktycznie, syndyk co prawda jest, ale wszystko na razie po staremu. Niektórzy pracują, niektórzy się obijają. Ci, co się umieją najbardziej obijać, mają najlepszą kasę. Tutaj kompetencje nie mają znaczenia. Gdyby miały to trzeba by zwolnić dyrektorów (byłych i obecnego ), dział marketingu (w całości), managerów (wszystkich) i jeszcze paru by się znalazło. Zakład by zaoszczędził pewnie z 60 tysięcy miesięcznie, a i pracowało by się lepiej

Dział handlowy :-)
@Zenon

Hej Zenon A co ty byś robił jakby nie dział marketingu czy szprzedaży? Chyba byś konia walił albo ryśka strugał. Jak nie ma Klientów to nie ma zamówień. Kto by trafił do MWM - chyba tylko ślepy koń z kulawą nogą. Oprócz strony internetowej MWM-u na ryku nie ma. A zlecenia, które MWM ma w tej chwili to pewnie raz są a raz nie ma - stąd ta sytuacja z upadłością. Każda firma ma rozbudowany dział marketingu i dział sprzedaży bo to one ściągają Klientów do firmy. Jak jesteś taki mądry to otwórz firmę bez działu handlowego (czy bez reklamy) kto do ciebie trafi?? z czego będziesz żył??? - chyba z tego co utoczysz z nosa

@Dział handlowy :-)

Nie do końca się zgodzę, każdy wie że ta firma na śmieciarkach, zamiatarkach i kontenerach by nie wyżyła ( nawiasem mówiąc konstrukcjach dość już archaicznych i pracochłonnych w wykonaniu) po krachu na rynku firmę uratowały tzw "podnośniki". Potem produkcja maszyn kablowych dla firmy z Francji i to było główne źródło dochodu dla firmy (pomimo tego że pewien "szpec" powiedział że wstrząśniemy tą firmą - przy okazji polecam dzisiejszą Gazetę Krakowską - jest artykuł w którym ten Pan bredzi że nie wie co było przyczyną obecnych problemów finansowych). Zlecenia z Francji to nie zasługa Działu Marketingu, być może jedna góra dwie osoby robiły coś by szukać klientów reszta to balast do zwolnienia ( podobnie jak reszta osób która opisuje Zenon). Rynek śmieciarek jest trudny i firma powinna skupiać się na kontrahentach zagranicznych. Do czasu gdy Francja dawała robotę firma "kwitła", niestety szukając oszczędności zaczęli uciekać do Chin, problem polegał na tym że "towarzystwo", w tym i dział marketingu, przesiedziało z założonymi rękami, nie znaleziono nic w zamian ( coś na przetrzymanie trudnego okresu), teraz gdy Francja chce wrócić firma jest ugotowana. W okresie dobrym dla firmy pieniążki zostały niestety przejedzone m in. przez rozdawanie niepotrzebnych nadgodzin, zamiast mądrze inwestowane. I niech nikt nie mówi że trzeba było zostawać po godzinach żeby przerobić robotę, trzeba było dobrze zorganizować pracę i pilnować pracowników w zamian dać zasłużoną premię. O "okresie" nowych właścicieli już nie wspominam bo to tragikomedia która niestety dobiła tonąca firmę, awanse, zmiany stanowisk, przyjmowanie znajomych, dalszy rozrost zatrudnienia o zbędnych ludzi. Owszem każda firma ma dział marketingu i mieć go musi ale jak sam napisałeś "Kto by trafił do MWM - chyba tylko ślepy koń z kulawą nogą. Oprócz strony internetowej MWM-u na ryku nie ma". No właśnie ale za to odpowiada dział marketingu. W tej firmie nie było nigdy rozliczania z pracowitości umiejętności i osiągnięć liczyło się tylko układy i "poddaństwo".

@Dział handlowy :-)

No to może jakieś dane, ile to pieniędzy mamy z marketingu? Przypominam - za czasów braci K. przez pewien czas mieliśy coś koło 6 przedstawicieli handlowych. Ileż to rodzimych wyrobów poszło przez ten czas? Bo chyba nic nie sprzedali. Potem, to juz zamówienia z Francji przepuszczano przez dział marketingu - pewnie po to, żeby im wyniki podnieść. A jak to słusznie Zygmunt napisał - maszyny kablowe to nie zasługa marketingu. A dawno temu (w lepszych czasach) sam pan wielki biznesmen czytał na jakimś zgromadzeniu wyniki finansowe. I tam było wyliczone, że dział marketingu wypracował zyski coś poniżej 20% całkowitego zysku. Na mój rozum, to te 20% to powinno być zysków NIE WYPRACOWANYCH przez marketing. Cała wiedza tych panów o produkcji MWM opiera się na wyuczonych na pamięć nazwach śmieciarek. Panowie wiedzą też, w którym miejscu w MWM odbywa się końcowy montaż tychze śmieciarek. I to jest ich cała wiedza.

Zygmunt

Dla niekumatych - to był sarkazm, odpowiedź dla tych osłów co piszą że w firmie jest dobrze....

Zygmunt

Każdy może tyle dostać, to jest na początek oczywiście, potem dają ~ 10 tyś bruto i auto służbowe - co prawda tylko Skodę Octavię ale zawsze to coś. Wynagrodzenie zależy od umiejętności i pracowitości, jak się wykazujesz to masz co 3 miesiące podwyżki. Z okazji okrągłej rocznicy firmy możesz dostać medal, z okazji barbórki czapkę górniczą i deputat węglowy poza tym są szkolenia i wycieczki integracyjne. Premie kwartalne są oczywistością.

aaa

Zarobki są bez szału, jedynie jest możliwość "dorobić" po godzinach, mino upadłości zakład wystawił ogłoszenie na zatrudnienie pracowników na obróbkę skrawaniem, z możliwością nauczenia zawodu od zera, duży plus:) oby ta firma się podniosła - ma ogromny potencjał, zgraną ekipę(z małymi wyjątkami) oraz mimo różnych problemów finansowych od jakiegoś czasu praca wraca do normalności i nawet dobrze się tu pracuję. Pozdrawiam

Zygmunt

....spokojnie 5 tyś brutto dają na początek tylko ze na 2,5 mieś.

Zostaw merytoryczną opinię o MWM Brzesko - Brzesko

• Jak się pracuje w MWM Brzesko?

Zobacz opinie na temat firmy MWM Brzesko tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

MWM Brzesko