counter
2 1849 5343 5 1
Zainteresowany

Mam pytanie do HR.Kiedy zacznie na nowo działać stołówka zakładowa ?

Tak6Nie8
Oli
@Zainteresowany

Ja też mam pytanie. Czy starym pracownika zostanie zabrane stazowe jeśli produkcja będzie na obecnym poziomie? I co ze stołówka? Kiedy zostanie otwarta?

@Zainteresowany

Plan - od września, po postojach klientów.

@Oli

Jeśli będą takie decyzje dotyczące dodatków stażowych - będzie informacja. Na chwilę obecną nie ma takich decyzji (o niewypłacaniu). Od lipca wracamy do 100% czasu pracy i wynagrodzenia i normalnie wypłacanych dodatków za czas przepracowany (stażowy, dojazdy itd).

Inz
@HR

A czy inżynierowie też będą mieli stażowe i dojazdy wypłacone. Co z premiami? Jeżeli produkcja ma premie średnio 500zl to w kwartale ma 1500zl, mało który inżynier ma taką premie kwartalną, więc to będzie nieuczciwe działanie stosunku do nas. Tak samo pracujemy na sukces Mando. Dodatkowo czy kpi managerów będzie też pomniejszone o 25%? (na ten moment)Jak inżynier nie będzie maila dodatku na dojazdy to czy menager nie będzie maila dodatku paliwowego? Co z likwidacją stanowiska senior inżyniera, to też jest trochę nieuczciwe, zmiana warunków gry w czasie jej trwania.

Tak5Nie4
big brother
@Inz

Na produkcji premia miesięczna maksymalna to 400 zl oczywiście pomniejszana z jakichś tam powodow (5s, pominięcia itp) wiec max kwartalna malp kiedy osiagana to 1200.

Tak7Nie1
Aaa
@Inz

Wypłaszczenie struktury (degradacja z seniora na zwykłego inż. I awans z juniora na inż.) ma na celu ukrycie (zmniejszenie) przeskoku płacowego pomiędzy stanowiskami przez co jak dostaniesz niby awans to dostaniesz 200zl zamiast no 500zl +senior. Tak więc tylko oszczędności a potem pracownicy będą mieli problemy... Sporo tu osób pracuje którzy nie powinni mieć senior engineera a są i taki których oszukali i awansu nie dostali pomimo spełnionych kryteriów. Jest też kilka osób które awansowały pomimo nie spełnienia kryteriów np okresu zatrudnienia, doświadczenia czy wykształcenia. Jedni mogą awansować, inni nie...

Tak23Nie1
Cara1 Nowy wpis
@Aaa

Zgadzam się (usunięte przez administratora)

Aaa Nowy wpis
@big brother

Skoro szanowny pan inzynoer nie jest zadowolony z premii to zawsze moze soe wykazać swoją wiedza na produkcji skoro twierdzi ze na produkcji ladne premie. Pewnie odpowie ze przeciez nie po to studiowal zeby teraz na produkcji zasuwać. A przeciez żadna praca nie hańbi. A zresztą gdyby nie ludzie z produkcji to co by pan inżynier nadzorował. Chyba tylko sztuki z linii automat.

Qwa Nowy wpis
@Zainteresowany

A stać Cię by było na ich usługi gdy sie okaże że w lipcu i sierpniu sie nie poprawia i znowu nam obetna etat o 20procent? Bo chyba nie liczysz ze gdy zaklad nie ma zysków to nam jakiś prezes da z własnych pieniędzy na doładowanie kart obiadowych?

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 godzin.

Witam kolega mówił że kiedyś robił na linii Abs I że jest dobrze jak obecnie się tam pracuje?

mik

Proponuję przelać na konto za obiady,a my już sobie poradzimy...bo jesteśmy stratni 170 zł..

Zainteresowany

Mam pytanie ,czy jest szansa na zmianę firmy kateringowej od września .Obecna ma strasznie wysokie ceny na wszystkie produkty.Proszę o odpowiedz.

Tak5Nie3
@Zainteresowany

od marca stołówka nie działa..., a ceny zapewne są z góry ustalone. Proponuję abyś podał restauracje w której za tak niska cenę dostaniesz obiad.

@pracownik

Czytaj ze zrozumieniem ,chodzi mi o produkty dodatkowe które kupujesz w ich niby sklepiku !!!!!

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Mega

Jednak firma na wysokim poziomie. Dziękuję za wcześniejszą wypłatę :-*

@Mega

A w jakim banku masz konto

Brawo Ja
@Mega

Ale z Ciebie (usunięte przez administratora) Nie ładnie

Harry

W banku GRINGOTA z Harrego Pottera

Nowy
Nazwa działu: Produkcja

Chciałbym się przyjąć do mando na produkcję . Gdzie jest najlepsza atmosfera i spoko ekipa na zmianie zaciski , amortyzatory czy przekładnie? Dzięki za info.

beznadzieja.
@Nowy

Dobra atmosfera ...... żart. Wypłata po trzech latach pracy 2 200,00 - to kwota sprzed epidemii, bo teraz nie ma nawet 2 tys. Ale musisz udawać cały czas, że to praca Twoich marzeń i uśmiech przykleić sobie do twarzy. Jak nie to powiedzą, że jesteś roszczeniowy i wprowadzasz złą atmosferę.

Tak11Nie
Jaaaaa
@Nowy

Tam gdzie cie przydzielą, tam będziesz pracował.

Tak5Nie
Były Pracownik Delfinarium
@beznadzieja.

Jak Ci tak źle, to dlaczego jeszcze tu pracujesz :D?

Tak2Nie1
Pech
@beznadzieja.

Dziwne bo ja po trzech latach bez nadgodzin, mam stawkę zaczynająca się na 3 z przodu. Widocznie twój mistsz cie nie lubi i dostajesz tylko podwyżkę tylko do minimalnej :-*

Tak4Nie3
@nowy
@beznadzieja.

2200 na rękę to nie jest źle.

Abece
@Pech

Fajna to firma gdzie się dostaje podwyżki za to _e mistrz Cie lubi. A jak nie lubi to pewnie po premii jadą za byle co. Na podwyżkę chyba inne kryteria powinny mieć wpływ

Produkcja
@Pech

Ja pracuję 6 lat i ledwo 3 z przodu pewnie dobrze się spisujesz w każdą środę xd

Tak6Nie
jadwiga
@Abece

No raczej podwyżke w tej firmie dostaniesz wadekwatną do swoich umiejetnosci i zaangazowania

Nowy
@beznadzieja.

Dzięki za bezsensowne komentarze i brak odpowiedzi na moje pytanie. W biurze mówią że A caliperach są spoko ekipy ale nie wiem czy to prawda.

Jaaaaa
@Nowy

Mówić to sobie mogą, przyjdziesz do pracy to się przekonasz jak jest naprawdę.

Smutny
Nazwa działu: Produkcja

Czy dostaniemy wypłatę w piątek?

Tak12Nie3
Operator
@Smutny

Za wcześnie potem będziesz musiał z niej żyć 5 tygodni..

Tak3Nie4
Jejku
@Operator

Tak chwilę pomyśl Jak 5tygodni? Jak w ubiegłym miesiącu była 4.05 no to w tym też w sumie musi być 4. Wypłaty są co 4 tygodnie nie co 5.

Wyplata
@Jejku

Tak w sumie to Ty tez pomyśl jak musi byc co 4 tygodnie skoro na umowie masz napisane ze wynagrodzenie za prace bedzie przelewane DO 10 DNIA KAŻDEGO MIESIĄCA wiec teoretycznie jak i praktycznie, gdyby pracodawca przelał wypłatę 1.06 to ma prawo zgodnie z umową, kolejną wyplatę przelać 10.07 a wtedy to nie jest już 4 ani 5 tygodni tylko 6 a i tak bedzie to zgodne z umową.

Wypłata
@Smutny

Też bym była szczęśliwa gdyby była wypłata w tym tygodniu. Prosimy Iwona o szybsze przelewy.

Tak7Nie3

Drogi HR mozna sie spodziewac wcześniej wyplat

Tak10Nie2
Po.co
@Pytanie

Ja nie chcę bo mi to noe służy. Szybciej dostaję to szybciej wydaję.

Tak5Nie1
@Po.co

Bo potrzebuje jak nie wiesz po co

Nienie
@Pytanie

To że raz dostaliśmy szybciej wypłatę nie znaczy, że teraz będziemy ją dostawali szybciej cały czas.

Ona
@Pytanie

Bym była najszczęśliwszą osoba na świecie,gdyby wypłata była wcześniej. Z racji covida wypłaty są pomniejszone i gdybyśmy później dostali 10go przy normalnej już wypłacie to nikt by nie odczuł, że jest po 6 tyg. Teraz jak są małe to każdy dzień się liczy,bo ciężki się żyje

Tak7Nie3
Nazwa działu: IT

Moderator

Czy jest tu jakiś moderator? Przeca to spam jest

Pytajnik

Dziś jest 24 a nadal nie ma oficjalnej informacji z HR co dalej z wymiarem pracy ,dodatkami itp. Może ktoś z HR wysłać takie informacje

Caly etat
@Pytajnik

Oficjalna informacja juz jest od 1 lipca wracamy do starego systemu czasu pracy tj. Calego etatu a co za tym idzie i wynagrodzeń, podejdz do przelozonego dostali e-maile z taka informacja.

Witam
Nazwa działu: HR

Chciałem się spytać czy Mando będzie przystępować do programu bon turystyczny 1000?

Tak17Nie1
@Witam

Witam, kto chciałby skorzystać z tego programu proszony jest o wpisanie się na listę u Suprervisora, zobaczymy ilu pracowników jest chętnych do tego programu wspierającego pobudzenie dotkniętej kryzysem turystyki.

Ktoś
@HR

Ile zostanie pociągnięte pracownikowi z wypłaty? Za darmo to nic nie ma. A skoro każdemu poniżej progu się należy to po co lista? Na pewno nie będzie podwyżek bo firma będzie miała dodatkowy wydatek na częściowe pokrycie tego bona tylko skąd kasa? A skąd było na nowy telewizor co ostatnio na holu stał?

Stachu
@Ktoś

Koszt tego na ten rok to około 50 tys licząc że jest 500 osób uprawnionych.

Boże
@Stachu

Chcą dać- źle, nie dadzą- źle ! Czy wy nie widzicie ze HR stara się robić wszystko co może by wyjść do ludzi. Ludzie wy wiecznie narzekacie na wszystko! Myśle ze gdybyście byli na miejscu Iwony to ludziom zostałaby najniższa krajowa by tylko swój tyłek ratować, na szczęście Iwona nie myśli o sobie ale o wszystkich pracownikach. Przestańcie narzekać i postawcie się na chwile na miejscu Iwony ona ma teraz ciężki orzech do zgryzienia a wy nie ułatwiacie wręcz utrudniacie jej starania jak i HR. Na koniec powiem tylko tyle cieszcie się ze macie prace i docencie to ze nie zrobiono z nami to co z ludźmi np z AQUA Zdroju. Pozdrawiam

Tak10Nie9
weto
@Boże

Przecież oni nie narzekają tylko pytają. Zacznij odróżniać to.

Tak11Nie2
hr
@Ktoś

telewizor zamowiony byl duzo wczesniej. niestety nie mozna bylo zrezygnowac.

Tak2Nie1
Eee
@hr

Eee każdy towar można oddać jeśli nie ma śladów użycia. Co to za bzdury... Z Korei płynął? Czy też w leasingu? Śmiech..

Ppp
@Boże

Chyba: twardy orzech

Boże
@Ppp

Dokładnie tak ;)

Nick Nolte
@HR

Nie ma osób ,, chętnych " i ,, nie chętnych ". To jest program rządowy i zostaną wszyscy,którzy nie przekroczą 5200 brutto. Więc po co lista.

:-)
@Nick Nolte

Może po to aby zobaczyć ilość osób chętnych, bo zakład wcale nie musi do tego programu, jeśli oczywiście przejdzie, przystępować.

Nick Nolte
@:-)

To prawda, ze nie musi,ale byłby to brak szacunku dla pracowników.Pozostale 100 zł może pokryć z funduszu socjalnego.Kwestia dogadania się z pracownikami.

Ehh
@Nick Nolte

Z tym że fundusz jest dla wszystkich a nie dla wybranych. Jedni dostaną a drudzy nie..

Tak2Nie4
Dziwne
@Ehh

A potem się naśmiewa, że jej auto tankują a innych szlag trafia.

Gadaj mniej
@Dziwne

No chyba już każdy o tym słyszał.

gadaj wiecej
@Dziwne

cos ci sie nie podoba?? trzeba bylo wystąpić z podobnym wnioskiem..

Tak2Nie3
Głupota
@gadaj wiecej

doceń to !!! Twoje zachowanie mi się nie podoba !

kirkorek
Nazwa działu: Produkcja

Pytanie do Iwona Lech. Czy to prawda że w naszej firmie jest przypadek koronawirusa ?

Tak6Nie3
Sceptycznie

Ok. Trolu! Zatem czekamy na dementi. Wiemy że czytacie pilnie to forum HR. Zatem dlaczego od 12 godzin nikt nie odpowiada? Na bzdury?

Sanepid Mando
@Sceptycznie

Podaj numer pracownika to Ci osobiście dementi wyslemy.

Iwona Lech
@kirkorek

Jeden pracownik był przebadany ze względu na kontakt z osobą potencjalnie narażoną na kontakt. Test jest ujemny.

Tak6Nie
Bez sił
Nazwa działu: HR

Drogi HR i zarząd, jeśli chcecie już tak bardzo zaoszczędzić w zakładzie, zmienncie planistkę. Pozdrawiam

Tak13Nie
Nazwa działu: Produkcja

Jak nic odpowiedź biurowego :) na oczy planów nigdy nie widział , a się wypawiada.

Kolega z lini
Nazwa działu: Produkcja

Nie ma problemu :) ja Ci zaplanuje A Ty ten plan wykonasz :) weź pod uwagę, że zmiana modelu to nie kliknięcie myszki na monitorku

Magazyn/biuro
@Pracownik

Na bank odpowiedź niebieskiego, który nie ma zielonego pojęcia jak powstają plany produkcyjne i od czego są uzależnione zmiany w tym planie, ale za to zna się Tylko na cyferkach w planie (A No to nie zawsze) .pozdrawiam

Tak3Nie1
@Magazyn/biuro

Chyba ktoś nie ma pojęcia jak planować jedną zmiana robi 10 sztuk modelu , zmienia 2 modele po drodze ,zmienia model na drugą zmianę, która robi 200 sztuk modelu, gdzie później przezbraja się aby zrobić 100 sztuk modelu co robiła pierwsza zmiana w zaskakującej ilości aż 10 sztuk . Genialne!

Fxr
@Magazyn/biuro

Jeżeli biali ustawiają plan dla produkcji proponuje na 8h wpaść na assembly i zobaczyć jak to działa w praktyce

Amory
@Fxr

Dokładnie jestem za !!!

Msg
Nazwa działu: Produkcja

Właśnie widać jak calipery pracują co chwile papierosek plotki ploteczki i właśnie plan nie zjeżdża haha przyjdź do nas bądź na montaż to się zesrasz Pani pożal się Boże

Prawda
@Msg

Szczególnie zmiana w tym tygodniu tylko na palarni

Prawda
@Prawda

Nocna zmiana

Zero
@Prawda

Przecież sam(ma) tam non stop siedzisz gdy operatorów swoich nawet nie zmienisz

Tak5Nie
Amory
@Msg

Dokładnie!

Zapytanie

Czy hr może wypowiedzieć się co do tematu koronawirusa w biurze logistyki? Zaczynają krążyć różne plotki

Tak6Nie1
O rany
@Zapytanie

Ja bym wolała wiedzieć. Ale tu prawdy się nie dowiesz

Marconi
Nazwa działu: Ochrona
@Zapytanie

To prawda ponoć całe biuro zamknęli i zaplombowali. Nie mogę opuszczać biura przez 2 lata załatwiają się do zlewu o jedzenie rzucają im przez okno. (usunięte przez administratora) Przysięgam że to prawda. (usunięte przez administratora)

Tak5Nie3
Zszokowany
@Zapytanie

Możesz rozwinąć tą plotkę ??

Fxr
@Zapytanie

Nie ma korona wirusa tym bardziej w mando a przede wszystkim na logistyce

Wkurzony
Nazwa działu: Produkcja

Sanepid powinno się nasłać przeginacie z tymi maseczkami 8 godzin na linii człowiek ma to nosić nagle teraz BHP nosi a wcześniej po co nie będę się dusił w tym i nie założę

Osoba zawiedziona

W Mando pracuję już kilka lat, niestety nie mogę się wypowiedzieć pozytywnie, niestety można zauważyć duże podziały pomiędzy pracownikami obywatelstwa Polskiego jak i Koreańskiego, przykładem może być choćby osobna stołówka, która jak donoszą plotki funkcjonowała bez przerwy i nadal funkcjonuje w czasie pandemii. Spoglądając z perspektywy finansowej firma nie rozpieszcza, mieści się gdzieś w średniej zarobków na strefie, ale powiedzmy sobie jasno - zarobki na strefie są po prostu niskie. Kwestia obniżenia zarobków zredukowanych w związku z pandemią to bardzo duży cios w stronę pracowników zwłaszcza, że program tarczy antykryzysowej bardzo skutecznie zredukował straty finansowe, a w obecnej sytuacji produkcja osiąga płynność finansową poprzez realizacje planu sprzedażowego zbliżoną do 100%, niestety pracodawca woli pozyskać kolejną transzę dofinansowań kosztem karygodnego standardu życia setek zatrudnionych. Podsumowując z przykrością szukam nowego miejsca zatrudnienia pomimo, że sama praca sprawiała mi przyjemność i satysfakcję, niestety wcześniej wymienione okoliczności i inne, o których tekst nie wspomina wykluczają kreowanie kariery zawodowej w tym miejscu.

Tak42Nie
Czemu taki tło na jadalni
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.

Przed pandemicznym postojem pracownicy na przerwy śniadaniowe byli dzieleni na mniejsze grupy. Teraz wszyscy zasuwają do jadalni na dzwonek jak "zwierzęta". Ścisk jak w fabryce bekonu. Tak dla przypomnienia HR- rze drogi dystans 2m nadal obowiązuje. Jak to się ma do polityki dbanie o unikanie zarażenia ? Szkoda kasy na te maseczki.

Tak5Nie1
były pracownik
Nazwa działu: Dział Logistyki

Z głębi serca nie polecam tej firmy. Liczą sie z Tobą tylko wtesy jak jestes pracownikiem ich firmy i pracujesz jak beduin. Grubo się zastanówcie zanim zaczniecie tam pracować, nie bierzcie pod uwagę stereotypu, że Mando najlepsze na strefie, bo teraz się to zmieniło. Nie polecam.

Tak21Nie9
mandolina

szczera prawda

Tak6Nie7
Mando Tandoo

A kiedy tam pracowałeś??

?????
@były pracownik

Sam się zwolniłeś czy Ciebie zwolnili?

Paweł
@były pracownik

Nie opowiadaj głupot ja pracuje w MANDO 5 lat i zakład szanóje ludzi a pani Iwona robi co może jak ci nie pasuje to się zwolnij zakład naprawdę bardzo fajny polecam

Tak7Nie11
kirkorek
@Paweł

Naucz się ortografii "szanój" kolegów którzy czytają twoje wypowiedzi

Tak1Nie4
Mała
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Dzień dobry jak można dostać się do mando? Czy są przyjęcia lub będą?

Gina
Nazwa działu: Produkcja

Teraz już możecie zapomnieć o tysiącu na wakacje bo rząd daje 500+ na wakacje dla każdego dziecka jeżeli budżet rodziców nie przekroczy progu do przyznania kaski

Zostaw merytoryczną opinię o Mando Corporation Poland Sp. z o.o. - Wałbrzych

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Mando Corporation Poland Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 1849 ocen.