2 Dodaj merytoryczną opinię
counter
2 171 243 5 1

Opinie o ASCO Numatics Sp. z o.o.

Abstra

Pracuje na dziale cewek (operator nawijarki). Spokojnie,czysto, fajna atmosfera, na pieniądze też nie narzekam.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Jaka jest kultura pracy w ASCO Numatics Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

Kandydat

Heyo ???? Czy są przyjęcia do firmy bezpośrednio przez zakład ( praca na montażu), czy tylko agencja??? Z góry dziękuje za odpowiedź ????

Agencja i 18 miesięcy
@Kandydat

Umowa tylko przez agencję i nie wierz w opowiadane bajki na rekrutacji czy od osób z HR, że będzie to krócej. Mi powiedziano, że po pół roku, co okazało się nieprawdą. Możliwość przejścia na firmę dopiero po 18 miesiącach (nawet jak ostro ciśniesz), co jest kpiną podobną do opowiadanej bajki o "etyce" i dbaniu o pracownika (pozory). Masz cisnąć i koniec. Umowy o pracę są na 1 miesiąc i tak przez półtora roku. Nadgodziny w weekend (o ile są, a są rzadko), są do odbioru (niepłatne). Nie słyszałem o płatnych. Zakład zatrudnia osoby, które pracują w weekend aby tych nadgodzin dla pracujących w tygodniu nie było. W tygodniu nadgodziny czasami są (płatne 50% lub do odbioru). Kolejny (usunięte przez administratora) udający super pracodawcę. Pracownicy na hali mili, choć i czarne owce też się znajdą. Codzienne kontrole plecaków i toreb przy wyjściu świadczą jak naprawdę traktuje się tu pracownika.

@Agencja i 18 miesięcy

Szanowny Panie, Dziękuję za Pana zgłoszenie i pozytywną opinię o Pracownikach firmy EMERSON. Dokładamy starań aby dobrą atmosferę pracy tworzyli przyjaźni ludzie. W nawiązaniu do głównych punktów zgłoszenia, pragnę poinformować, że aktualna polityka firmy EMERSON przewiduje oferowanie zatrudnienia pracownikom poprzez Agencje Pracy Tymczasowej w oparciu o 1 miesięczne, przedłużane umowy. Wynika to ze specyfiki biznesowej przedsiębiorstwa, które opiera się na realizacji zamówień Klientów. Co do zasady utrzymujemy zatrudnienie osób poprzez Agencje Pracy Tymczasowej w okresie 18 miesięcy. Sporadycznie zdarza się, że przejmujemy Pracowników na etat EMERSON przed upływem tego okresu. Jeśli chodzi o kwestię godzin nadliczbowych, to wszelka praca zlecana w ponadstandardowym wymiarze czasu pracy, podlega rekompensacie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Kontrole plecaków i toreb należących do pracowników to element praktyki wielu firm, również naszej. W odniesieniu do aspektów etycznych, chciałbym poinformować, że w firmie funkcjonuje kodeks postępowania etycznego. To zestaw zasad i reguł postępowania, które kształtują nasze środowisko pracy i czynią je przyjaznym Pracownikowi. Systematycznie szkolimy z zapisów kodeksu etyki, dbamy również o dialog z Pracownikami poprzez uruchomioną w firmie infolinię i inne dostępne formy zgłoszenia potencjalnych incydentów. Firma także aktywnie dba o bezpieczeństwo Pracowników poprzez wdrażanie i przestrzeganie środków ostrożności w obecnej sytuacji epidemicznej. Uzyskany w minionym roku tytuł "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej" potwierdza wysokie standardy i świadczy o podejściu oraz szacunku do wszystkich Pracowników. Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby być tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko pracy. Z wyrazami szacunku EMERSON AFCP

Prawda i tylko prawda
@ASCO Numatics Sp. z o.o.

Tak dbacie o bezpieczeństwo, że w grudniu 2020r. przy ustawianiu maszyn CNC, które przyjechały do Polski, po hali jeździł kilkutonowy widlak w DIESLU. Nie jeździł 1 dzień, 2, 3 czy 4. Do tego po hali kilka razy chodziły osoby z BHP i nikt na to nie zwracał uwagi. Nie wietrzyliście nawet hali bo zimno było. 8h trzeba było wdychać spaliny diesla, które są rakotwórcze.

Sprostowanie Nowy wpis
@Prawda i tylko prawda

Prawdą jest ,że firma zewnętrzna wykorzystała wózek spalinowy na hali. I to tyle z tego co napisałeś jest prawdą. Wózek jeżdził maksymalnie 1 godzinę. Został usunięty i zastąpiony elektrycznym. To własnie służby BHP I DUR zwróciły na to uwagę. Spalin nikt nie wdychał, bo pracownicy przerwali pracę i wyszli z hali do czasu jej przewietrzenia. Myśl zanim coś napiszesz. Trzymajmy się faktów. A to, co Ty napisałeś jest zwykłym marudzeniem dzieciaka.

Prawda i tylko prawda Nowy wpis
@Sprostowanie

Kłamiesz w żywe oczy. Wózek jeździł kilka dni, hala nie była wietrzona a wózka elektrycznego w tym czasie nikt tam nie widział. Zresztą taki wózek elektryczny nie podniósłby maszyny CNC stąd ten mocny DIESEL z dużymi widłami. Nikt pracy nie przerwał i nie wyszedł z hali. Ważniejsza była produkcja. Na kamerach się nie nagrało czy już jest skasowane? To Ty trzymaj się faktów i nie kłam, bo jak widać prawda w oczy kole.

Marzena
@Abstra

Znakomicie! Atmosfera to bez wątpienia ważny aspekt w każdej pracy, a więc dobrze, że ta w ASCO Numatics jest przyjazna. Powiedziałeś, iż nie narzekasz na tamtejsze zarobki. A powiedz mi, czy pracownicy, którzy szczególnie się wyróżniają mogą liczyć na jakieś dodatki do pensji?

Yolo
@Marzena

Za zdanie egzaminów (rysunek techniczny, Lean, stanowisko we) i innowacje możesz dostawać dodatki. Premii uznaniowych raczej nie ma.

hauki
@Abstra

chyba zartujesz, kazdy wie ze to oddzial karny Myśliwy poluje....

Prawda i tylko prawda
@Abstra

a jak tam płuca? Jeszcze nie szwankują jak u innych, którzy musieli się przenieść na montaż?

ABC Nowy wpis
@Yolo

Dodatek na poziomie 100 kilku pln. Zdanie na dodatek zajmuje okolo pół roku, bo na egzaminie z rysunku specjalnie Cię uwalą.

T R X

Żałuje ze odszedłem z poprzedniej firmy. Kierownictwo to ekipa karierowiczów klepiacych się po plecach i bawiących się w zarządzanie. Często bez wiedzy o produkcji. Etyka w firmie to tylko puste hasło na ścianie. Obiecywanych premii za osiąganie wyników brak. Do tego teraz ma nie być nawet podwyżki inflacyjnej. Atmosfera się psuje bo ludzie maja dość traktowania jak psy i wyzywają się na innych.

@T R X

Szanowny Panie, Z niepokojem przeczytaliśmy Pański wpis dotyczący naszej firmy. Dokładamy wszelkich starań, aby codziennie budować dobrą atmosferę pracy i dbać o aspekty etyczne. Obszar wypłaty wynagrodzeń traktujemy szczególnie poważnie i zależy nam aby wszystkie zobowiązania wobec naszych Pracowników były realizowane zgodnie z zawartymi z nimi ustaleniami. W związku z tym, prosimy Pana o podzielenie się z nami szczegółowymi informacjami dotyczącymi przypadku niewywiązania się z wypłaty premii. Prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Personalnym lub wybranym HR Business Partnerem. Z poważaniem

Agencja i 18 miesięcy
@ASCO Numatics Sp. z o.o.

Kolejna "formułka" dla zmylenia nowego pracownika. Taka zasłona dymna jak w wojsku ;)

Megi

Czy przyjmują ludzi ktorym jakiś czas temu nie przedłuzali umowy pilnie proszę o informację

Figi
@Megi

Przyjmują

A
Kandydat

Czy są przyjęcia do firmy ?

Rekomendacja
@A

Są praktycznie cały czas.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 157 dni.

Ciężko jest w systemie 12/12 w ASCO Numatics Sp. z o.o.?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 259 dni.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w ASCO Numatics Sp. z o.o.?

Tony hawk

Nie traćcie czasu na takie firmy jak Asco. Pracownik jest traktowany przez "szlachte" jak zero. Nastawienie wierchuszki do zwykłych roboli jest bardzo złe. Kłamstwa i zle ukrywana pogarda. To mógłby być świetny zakład, tylko stara szlachta robi tam (usunięte przez administratora) Dzial HR wymysla takie zeczy, ze Bareja się chowa. Lepiej juz pracować w MC donalds czy na stacji benzynowej. Asco było kiedyś fajnym zakładem, teraz to plac zabaw menadżerów- dinozaurów z epoki lat 90

Były

Pracowałam w Asco jakiś czas temu. Jak to w tego rodzaju firmach, ludzie byli różni, zarobki na stanowiskach specjalistycznych całkiem niezłe. Ale to dział HR to była jakaś kompletna porażka. Dziewczyny, które tam pracowały odznaczały się wyjątkową niekompetencją oraz arogancją. Jakim cudem zostały tam zatrudnione ? Wiem, że parę osób na nie ostro narzekało, ale p. dyrektor hr miała to gdzieś. Smutne

@Były

Szanowna Pani, Zaniepokoił nas Pani wpis, bowiem dotychczas nie otrzymaliśmy podobnej informacji, która sugerowałaby jakiekolwiek uchybienia w zachowaniu pracowników działu HR. Nie możemy przejść obok tego obojętnie dlatego abyśmy mogli dokładnie zbadać sprawę, potrzebujemy więcej szczegółów. W tym celu zapraszamy Panią do bezpośredniego kontaktu pod adresem mail: piotr. rutkowski@emerson.com Korzystając z okazji dziękujemy Pani za współpracę i życzymy sukcesów zawodowych w nowym miejscu pracy.

Ktoś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 370 dni.

Jak wygląda rekrutacja na staż wakacyjny?

Czy ASCO Numatics Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

@Pytanie

Dzień dobry. W naszej firmie w okresie wakacji pracę otrzymuje od kilkunastu do kilkudziesięciu Studentów. Od 4 lat bierzemy udział w projekcie staży wakacyjnych "Młodzi w Łodzi" realizowanym przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oferując możliwość zrealizowania praktyki w każdym z działów produkcyjnych a także w większości działów i zespołów wspierających naszą główną działalność wytwórczą. W tym roku również oferujemy staż wakacyjny. Po szczegóły zapraszam na stronę www.praktyki.lodz.pl

Byly Pracownik

Ja nie polecam tego Zakładu Pracowalem na dziale Cewek wpadl mi do oka epoxyd Nadmienie ze jest rako tworczy Jakis Lider się zainteresował czemu nastepnego dnia mnię niema w pracy uja polecial do kiera i zglosił ze niema mnie i umowa nie przedluzona pracowalem przez Agencje pracy Leczę dalej Oko bo jest infekcja a oni dalej castingi robia na zatrudnienie. Pozdrawiam Grzegorz.Norma Norma i tyle robic (usunięte przez administratora)

@Byly Pracownik

Dzień dobry, dziękujemy za zgłoszenie. Nasza firma dokłada najwyższych starań aby zapewnić wszystkim Pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Zgłoszony przez Pana przypadek nie jest nam znany, dlatego bardzo prosimy o kontakt z Agencją Pracy Tymczasowej, za pośrednictwem której Pan pracował i zgłoszenie tego faktu. Z naszej strony chcemy nadmienić, że obowiązkiem wszystkich Pracowników produkcji jest noszenie okularów ochronnych, w które każdy Pracownik jest wyposażony, a których celem jest zabezpieczenie przed takimi sytuacjami. Informujemy jednocześnie, że podobna sytuacja nigdy wcześniej się nie zdarzyła. Niemniej jednak w trosce o zdrowie naszych Pracowników, chcemy przeanalizować ten przypadek, dlatego prosimy o kontakt. Z wyrazami szacunku

Cewkowicz
@ASCO Numatics Sp. z o.o.

Nie zgodzę się z państwem, był już wcześniej taki przypadek. Niestety i kierownik i liderzy przy każdym zdarzeniu robią wszystko aby "góra" się o tym nie dowiedziała. Wiele rzeczy jest zatajanych, kierownik kłamie prosto w oczy

@Cewkowicz

Ponownie zachęcamy do kontaktu z zatrudniającą Pana Agencją Pracy Tymczasowej i podanie szczegółów zdarzenia. Zapewniamy, że zostanie ono gruntownie przeanalizowane. Jak już wspominaliśmy, nasza firma traktuje niezwykle poważnie bezpieczeństwo Pracowników i każdy przypadek, nawet potencjalnie niebezpieczny, podlega zgłoszeniu. Następnie jest poddawany szczegółowej weryfikacji, aby wyeliminować wszelkie ryzyka. Rozumiejąc Pana troskę o zdrowie swoje i innych jeszcze raz prosimy o kontakt, ponieważ nie znając szczegółów zdarzenia nie będziemy w stanie dokonać analizy i wdrożyć działań zabezpieczających.

Em

Ktos wie co z zatrudnieniem ktore mialo byc miesiac temu? Mam juz zrobione badania a ciagle jestem odwlekana w czasie. Chcialabym wiedziec kiedy to wszystko ruszy a nikt nawet telefonu nie odbiera

Em
@Em

Dodam ze nikt nie odbiera telefonu bezposrednio w firmie ASCO ponieważ chcialam wiedzieć czy firma przewiduje dokończyć rekrutację.Panie z agencji pracy oczywiście przekazują mi tyle ile wiedzą, a jednak zależało mi na zatrudnieniu w tej firmie i zastanawiałam sie czy warto czekać.

@Em

Szanowna Pani. Dziękujemy za zgłoszenie. Procesy rekrutacyjne prowadzimy zarówno bezpośrednio jako ASCO-EMERSON, a także przez naszych partnerów tj. Agencje Pracy Tymczasowej. W obu przypadkach dokładamy starań aby na każdym etapie procesu rekrutacji rzetelnie informować kandydatów o przebiegu procesu w tym terminach rozpoczęcia pracy itd. Badamy aktualnie zgłoszoną przez Panią sytuację. W związku z tym, że zidentyfikowaliśmy Pani przypadek informujemy, że stosowna Agencja skontaktuje się z Panią w dniu dzisiejszym celem przekazania informacji zwrotnej. Z wyrazami szacunku,

Jak ze studentami w ASCO Numatics Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

SpeC
@Pytanie

Tak, co roku w okresie letnim w Asco pracują studenci

Wiktor

Pewnie trzeba lepiej przykładać się do swoich obowiązków to i zarobki będą odpowiednio wysokie bo firma jest ok!

nie wazne

Pracowałem przy starym i nowym dyrektorze, spoko robota za lipne pieniądze. Z nowym dyrektorem wytrzymalem pół roku. Wszystko co dało się tam zniszczyć to zniszczył. Zostało tyranie dla uśmiechu prezesa, braki w materiałach, narzędziach i przyrządach do maszyn. W prasie trzon zużyty tak ze nic wymiarów nie trzymało ale każdy miał to gdzieś. Przy reklamacji oczywiście wiadomo, że winny pracownik a nie maszyna. Z całkiem przyjaznego zakładu stal się obozem wcale niezbyt opłacalnej pracy.

Robert
@nie wazne

Witam,jestem zainteresowany pracą w tej firmie jakie trzeba spełniać warunki czy trzeba mieć doświadczenie czy cię uczą ,jakie są zarobki na start netto czy praca jest w ruchu,siedząca czy stojąca ,,czy są nadgodziny ,jeśli tak to czy są to 100%50%czy zmiana nocna ma dodatek do pensji procentowy jeśli tak to ile ...bardzo będę wdzięczny za szczera odpowiedz .pozdrawiam

Pat

Jaka jest stawka w tym zakladzie??

Iwona
@Pat

Na wejściu dostajesz 3000, 3026 albo 3060 w zależności na jaki dział trafisz. Możesz dostać więcej jeśli znasz rysunek techniczny i umiesz używać narzędzia pomiarowe. Potem jak zdajesz egzaminy to możesz dojść do poziomów od 4 tyś do 5,5 tyś.

Hauuu..ki
@Iwona

Jakby to bylo takie piekne to by dam dzwiami i...(okien nie ma jak to w fabryce) walili. Juz "flex idea" (agencja pracy) prosie zeby ktos tam przyszedl pracowac. W ogloszeniasz podaja swoj numer, nawet prosza aby im wyslac sms to oddzwonia.

Nowy
@Hauuu..ki

To nie Flexidea tylko Randstad te smsy ma

Ha ha
@Iwona

5,5 tys. to chyba zarabia przedstawiciel, który ma zdanego mistrza.

@Ha ha

I trzeba zaznaczyć że brutto tyle ma. Na rękę zarobek w tej w firmie jest nierealny ????

Janusz
@Scorpion

Poza podstawową stawką wynagrodzenia firma ASCO Numatics zapewnia zatrudnionym pracownikom dodatki do wynagrodzenia? Mam tu na myśli ewentualne bonusy w postaci karty multisport, dofinansowanie wydarzeń kulturowych, czy prywatną opiekę medyczną. Jak to wygląda?

Niewierze

Gdzie niby masz 4 tys niecałe 3500 masz na starszym operatorze

Monika
@Niewierze

Być może użytkownik @Iwona jest w posiadaniu innych informacji niż Ty. Ale skupmy się już na Twojej osobie. Czytałam, iż każdy pracownik ASCO Numatics ma możliwość indywidualnego rozwoju oraz podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Nowo przyjęci członkowie firmy otrzymują dokument o nazwie „Górka Szkoleniowa”, gdzie wyszczególnione są szkolenia grupowe oraz instruktaże indywidualne. A powiedz, jak to wygląda w przypadku już doświadczonych pracowników: na jakiego rodzaju szkolenia mogą oni liczyć?

@Janusz

Sorry ale bonusem nie zapłacę rachunków i nie wyżywię rodziny. Jeśli chodzi o karnet sportowy to jest System OK gdzie większość kwoty pokrywa pracownik, pakiet medyczny to dofinansowanie pracodawcy to 5zł, resztę opłaca pracownik (kilkadziesią zł), a wydarzenie kulturowe to kino raz na pół roku (tu faktycznie jest zwrot za bilet).

Grzegorz
@Scorpion

Często jest tak, że bonusy i ewentualne premie są tak atrakcyjne, że znacznie zwiększają wysokość miesięcznego wynagrodzenia. Przeglądałem oficjalną stronę internetową pracodawcy i zauważyłem, że poszukiwani są obecnie pracownicy chcący pracować w same wakacje. Ktoś z Was korzystał kiedyś z takiej formy zarobku? Jak myślicie, warto aplikować na okres wakacyjny? Mam nadzieję, że dokonacie oceny na podstawie swoich doświadczeń.

@Grzegorz

Nie ma żadnych bonusów i premii. Chyba że zasłużysz za wybitne osiągnięcia to dostaniesz kilka złotych od lidera. Możesz robić innowacje za które są pieniądze, lecz zaznaczę że niewielkie (za poprzedniego Dyrektora można było zarobić kilka tys w roku jak byłeś innowacyjny). Możesz robić nadgodziny i zarobić dodatkowe pieniądze, ale jak jesteś nowy to będziesz na końcu kolejki do nadgodzin

Aleksandra
@Scorpion

Super, że w sposób klarowny wyjaśniłeś nam, jak w ASCO Numatics przedstawia się system wynagrodzenia pracowników. Przeglądając oficjalną stronę internetową firmy natknęłam się na informację o rekrutacji - aktualnie chętnie zatrudnią pracowników produkcji. Może orientujesz się, czy pracodawca wymaga wcześniejszego doświadczenia na podobnym stanowisku?

Tony hauk
@Iwona

Co Ty bredzisz. 2100 na rękę.

Tony hauk
@Monika

Realnie większość pracowników zarabia nie więcej niż 2500 zł na czysto

Blabla
@Scorpion

Słuchajcie nie jest tak tragicznie . Niektórzy Liderzy z długim stażem i wiedza mają na rękę ok 4500. Ale uwierzcie mi natyraja się bardzo. Wszystko na nich spoczywa od jakości, porządków, naprawianiu problemów inżynierskich po wskaźniki sprzedazy. Widzę jak pracuje blisko nich. U nas to spoko ludzie. A my za samą robotę też źle ie mamy. Jak jest materiał i nie na problemów to idzie ????

Szymon

Rozumiem, że możesz mieć takie zdanie, jednak tak naprawdę na chwilę obecną trudno jest zrozumieć, co określasz w taki sposób? Pracę w firmie, czy może wypowiadasz się z poziomu klienta? Nie ukrywam, że nie wiadomo również, dlaczego tak uważasz. Bądź tak uprzejmy i sprecyzuj swój wpis. Będę wdzięczny.

Zordon3000
@Szymon

Dr. Hauk z powodu swojego wielkiego planu oszczędnościowego i wybiórczego traktowania etyki nie jest ulubieńcem pracowników

Dominika
@Zordon3000

Jeśli jesteś zatrudniony w ASCO Numatics to byłoby najlepiej, jakbyś zechciał przedstawić tu - chociaż pokrótce - aktualne warunki pracy, jakich można się tam spodziewać. Proponuję, żebyś zaczął może od ewentualnych dodatków pozapłacowych. Czy pracodawca oferuje Wam na przykład długoterminowe świadczenia pracownicze? Mam tu na myśli chociażby nagrody jubileuszowe, świadczenia z tytułu długiego stażu pracy i inne.

Zordon3000
@Dominika

Na dziale cewek wszelkie premie są wstrzymane, zresztą, nie do końca wiadomo, od czego zależy jej otrzymanie. Stan techniczny maszyn jest w tak złym stanie, że zrobienie normy na większości stanowisk to rzadkie zjawisko. Nie ma żadnych bonusów dla pracowników cewek

Marzena
@Zordon3000

A jak oceniasz atmosferę w firmie ASCO Numatics Sp. z o.o.? Czy pracownicy są wobec siebie w porządku?

@Dominika

Świadczenia pozaplacowe zapomnieli o tym razem ze starym dyrektorem. Po 5latach pracy dotatek 100 zl brutto, po 10 latach 150zl brutto, po 15 latach 200zl brutto. Ale jest on uwarunkowany frekwencja w danym miesiącu. Nawet jak masz urlop to odciagaja ci proporcjonalnie odpowiednią kwotę.

Ja
Użytkownicy czekają na odpowiedź 548 dni.

Co się stało, że zmienił się dyrektor ? Jak wyglada atmosfera w działach biurowych ?

Zostaw merytoryczną opinię o ASCO Numatics Sp. z o.o. - warszawy