SCANIA POLSKA
counter
3 30 56 5 1
TAFOk Nowy wpis
Nazwa działu: Serwis

Od momentu w którym Niemcy przejęli SCANIA, widać sukcesywny, powolny demontaż firmy, robi się kolchoz. Doświadczonych pracowników nie szanują, nowo przyjęci to najczęściej "murarz-tynkarz-akrobata", wszystkiego trzeba ich uczyć , przez co jakość usług leci na pysk, klienci zaczynają omijać ASO SCANIA łukiem, bo tylko pijak albo szalony mech z LKW będzie pracował za 2,4k plus premia, której nie da się wyliczyć bo zawsze jakiś godziny ze zlecenia znikną lub dopiszą ci kolegę do zlecenia. Jeszcze paru kolegów odejdzie z warsztatu oraz biura i nie będzie komu części sprzedać, zamówić i w cudzysłowie silnika ze skrzynią naprawić. Pozostanie jedna właściwa ideologicznie firma MAN, która skrzynie, osie, retarder, fabrykę osi już wciągnęła do Niemiec i płacą lepiej dlatego u nich teraz pracuje. Reasumując, jeżeli praca w serwisie to tylko w ASO MERC lub MAN, Scanie zamkną, może nie jutro ale jednak

Edward Nowy wpis
@TAFOk

Z Twojego komentarza wynika, że nie jesteś zadowolony z wynagrodzenia. Nie napisałeś nic, czy firma dodaje do pensji benefity lub możliwość udziału w atrakcyjnych szkoleniach, które mogłyby poprawić motywację i zadowolenie z pracy. Liczę, że się odezwiesz.

Fifi Nowy wpis
@Edward

Edward, praca w Scania Polska S.A. szczególnie Gliwice w obecnej sytuacji to jak przestrzelić sobie oba kolana i udawać że dalej mozna chodzić. Trzymaj się z daleka. Nie będą szanować Twojej pracy ani Twojej osoby, wynagrodzenie za które nie jesteś w stanie przeżyć. Nie ma czegos takiego jak grafik - masz pracować całą dobę i dostać za to 2500

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 99 dni.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w SCANIA POLSKA?

Nedvved
Nazwa działu: Serwis

SCANIA Bydgoszcz nie polecam. Kierownik serwisu nie zna się na niczym i widać że się czegoś boji. Nieciekawa osobowość.... Byłem na rozmowie o pracę . Mam 10 lat pracy za sobą w ASO i to jak mnie potraktował jest żenujące. Ciekawe czy właściciel o tym wie jak ten gość przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne. (usunięte przez administratora)

Weronika

Mykanów to administracja czy warsztat i serwis? Jednak zasady co do benefitów dla pracowników chyba wszędzie są takie same w SCANIA? Powiesz, czy oferują coś takiego?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Czy jakiś pracownik firmy SCANIA POLSKA chciałby zabrać głos w sprawie zatrudnienia tam?

Szwed
@Administrator

Żaden Ukrainiec nie pracuje w ASO w Kielcach, a porównywanie zarobków Polska - Szwecja to porównajmy jeszcze do tego ceny mieszkań itp. w Katarze czy Dubaju to pewnie dobry mechanik, ale konkrety specjalista zarobi 20 tys. $. Zapraszam do Szwecji :)

Tak1Nie

Tomasz
@Administrator

Jak się chce to i można zarobić bo jest premia z podstawy którą jest niższa niż w Lidlu nie da się wyżyć

Bronisław
@Tomasz

Masz aktualne informacje o warunkach zatrudnienia w SCANIA POLSKA? Mógłbyś napisać jakie warunki firma oferuje nowo zatrudnionej osobie? Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, czy obowiązuje umowa o pracę, czy może na początku należy spodziewać się zatrudnienia na podstawie umowy zlecenie? Liczę na Twoją odpowiedź.

Tomasz

Dobrze to w scania już było

Tak9Nie
Natalia

W najnowszym numerze magazynu Scania w Polsce ( https://www.scania.com/pl/pl/home/experience-scania/magazyn/Aktualne%20wydanie.html ) można przeczytać o rozpoczętej w czerwcu budowy kolejnego serwisu Skania w Świeciu n. Wisłą. Otwarcie ma nastąpić na początku 2018 roku. Będzie to pewnie wiązać się z powstaniem nowych miejsc pracy. Co osoby, które zainteresują się ofertą pracy tej firmy powinny wiedzieć przed aplikacją?

Tak3Nie

JanScan
@Natalia

Serwis działa od marca 2018 , zostali tam jeszcze jedno wolne miejsce !

Bronisław
@JanScan

Fajnie, że o tym piszesz. Widziałem ogłoszenie na stanowisko mechanik/elektromechanik samochodowy. Czy właśnie o ten wolny wakat Ci chodziło? Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/scania-polska-s-a,18694 można znaleźć więcej szczegółów. Napisz jak działa serwis i czy jesteś zadowolony z zatrudnienia i warunków pracy. Chętnie o tym przeczytam.

Konrad
Nazwa działu: Produkcja

Witam, Pracuje w Halmstad w Szwecji w oddziale Scania. Poszukuje mechanikow ktorzy pracowali lub pracuja w Scania i chcieliby pracowac na stałe lub okresowo w Szwecji.Praca na podstawie szwedzkiej umowy o prace. Wynagrodzenie na podstawie umowy związkowej. Moj numer kontaktowy to 533841151 Konrad

Tak2Nie2
@Konrad

Powiedz jak oceniasz współpracę z firmą SCANIA? Opisz proszę swoje doświadczenia z tym pracodawcą i powiedz czy zgadzasz się z opiniami dodanymi poniżej. Jesteś usatysfakcjonowany pracą w SCANIA?

TakNie1

Stefan

Zawsze można wybrać opcję leżenia w domu ale bez kasy. Przeginanie z takimi opiniami!!

TakNie1
BOKiem wyszło
Nazwa działu: Produkcja
@Stefan

Mech znający sie na fachu chce pracować, lecz za godziwe pieniądze, a nie leżeć w domu jak im proponujesz. Uważasz, że 2500 na łape dla dobrego mechaniora przy ciężarówkach jest Ok, to znaczy że nigdy nie pracowałeś w kanale. Zapraszam na hale do wymiany resorów w czteroośce z budowy.

Tak10Nie
Maciej

Szukają roboli za miske "ryżu"....nawet scania leci na pysk może jakieś jednostki maja dobre pensje ale reszcie to maja problem nawet dla ludzi z doświadczeniem zapłacenie 2500 netto podstawy.To przepraszam ale porażka totalna.....

Tak15Nie
BOKiem wyszło
@Maciej

https://bezprawnik.pl/zarobki-lidl-2018/ Zarobki w Lidlu 2018 wyższe niż ...... Pracownicy, którzy rozpoczną pracę w Lidlu, mogą liczyć na wynagrodzenie w przedziale 2800 do 3550 zł brutto. Po pierwszym roku pracy mogą liczyć na podwyżkę do kwoty z przedziału 2950 – 3750 zł. To oczywiście kwota brutto. Jakby tego było mało, po dwóch latach pracy wynagrodzenie ma wzrosnąć do kwoty rzędu 3150 – 4050 brutto. W Scania Polska dla kandydata na stanowisko elektromechanika jest propozycja od 2100 do 2400 netto i lakoniczne stwierdzenie: Na chwilę obecną nic więcej dla ciebie nie mogę zrobić"

Tak4Nie

@BOKiem wyszło

Wynagrodzenie w scania jest bardzo niskie jak człowiek chciał podwyżkę to stwierdzono że się nie opłaca bo i tak odejdzie za 2/3lata ponieważ składałem cv na wyższe stanowisko w scania

Asia

Jaka atmosfera i zarobki w biurze w Nadarzynie?

Norbi

Jak sądzicie czy są jakieś szanse na podwyżki w firmie? Brakuje ludzi to może?

Gutek

Jakby dobrze placili ,to nie szukali by Ukrainców...

Tak9Nie

Pedro

Podpowiedzcie na jaką umowę można liczyć? Czy zarobki są godziwe?

Wolodia

Kielce, Świętokrzyskie Dodane o 18:37, 18 czerwca 2018, ID ogłoszenia: 457780411 Pełny etat Typ umowy: Umowa o pracę Это вакансия открыта и для украинских граждан. Пожалуйста, подавайте ваше резюме. Scania Polska S.A. jest generalnym dystrybutorem i przedstawicielem Scania CV AB, światowego lidera w produkcji pojazdów ciężarowych przeznaczonych dla ciężkiego transportu, autobusów miejskich (również napędzanych etanolem) i turystycznych oraz silników przemysłowych i morskich. W Polsce sieć Scania tworzą: 11 dilerów i 39 autoryzowanych serwisów. W chwili obecnej poszukujemy kandydatów na stanowisko: MECHANIK SAMOCHODOWY-Ukraincow tez szukają, a ktos mówi ,ze nie?!

Gutek

Nawet tak dobre firmy mają braki kadrowe i wszędzie szukają pracowników!!!!!!!!

Tak1Nie1

Zdziwiony

Taka renomowana firma i szuka pracowników przez OLX? Coś jest nie halo? Z tą firmą?

Tak6Nie

Jareczek

Wystarczy proste porównanie, taki sam mechanik pracujący w Scanii w Szwecji ma srednio 20tys, netto/mc.Za te samą prace, w tym samym serwisie ...polski mechanik nie moze dostac nawet 3tys netto/mc. Temat zostawiam bez komentarza...

Tak5Nie

Natalia

@jareczek, Zachęcam Cię do bardziej obszernego opisu na temat pracodawcy Scania Polska, napisz szerzej czemu uważasz, iż firma źle się rozwija. Znasz tego pracodawcę z perspektywy pracownika? Obecnie firma Scania posiada wiele oddziałów w Polsce, co oznacza ze potrzebuje wielu fachowców. Osoby zainteresowane pracą, powinny odwiedzać regularnie oficjalną stronę Scania Polska:www.scania.com/pl/pl/home.html

@Natalia

Znam ta firme i szczeze mowiac nie polecam jako pracodawcy bynajmniej oddzialu kielce pod przewodnictwem kietownika Karola. Wyzysk wyzysk i nic wiecej. Z perspektywy lat firma schodzi na dno obowiazkow i wymagan coraz wiecej co nie idzie w parze z wyplata.

Tak7Nie

Natalia

@Jareczek, sądzisz, że firma SCANIA POLSKA zatrudnia zbyt wielu obcokrajowców? Czy będziesz próbował aplikować do innego oddziału tego pracodawcy? Zapraszam Cię do udzielenia nam odpowiedzi, będziemy Ci wdzięczni za kolejny wpis w tym wątku.

Jareczek

Z calym szacunkiem , nikogo nie chce urazic. Pracuje jako mechanik ponad 30 lat, aplikowalem do Scanii w Kielcach(Barczy), zaproponowalem swoje warunki ,moze zbyt wygórowane.Nawet nie zaprosili na rozmowę. Za to co miesiąc oglaszają nabór pracowników,(OLX) przede wszystkim Ukrainców... Polak nie pójdzie tam pracowac ...z oczywistych wzgledów.

Tak5Nie

Jareczek

Dzis znowu leci casting ,tym razem na portalu Pracuj .pl-ponownie szukają mechaników. Co miesiąc robić casting, to muszą extra warunki oferowac, skoro nawet Ukraincy się nie kwapią do tej roboty...Fajne czasy nastały.

Tak1Nie

Igor

Nie jest tajemnicą, że brakuje na rynku fachowców do firm!! Obrażanie innych niektórym sprawia przyjemność?

Jareczek

W oddziale kieleckim tez musi byc niezle, skoro ciagle szukają mechaników,ostatnio na OLX nawet juz w jez. rosyjskim ,agitują Ukrainców.Ale Ci ostatni tez umią liczyc.Cięzko znalezc frajerów do roboty za grosze...

Tak7Nie

Natalia

Co nowego wydarzyło sie w firmie SCANIA POLSKA w Katowicach? Dawno nikt nic nie pisał.

maro

@zainteresowany rekrutacji teraz żadnych nie widzę, ale takich pracowników poszukuje scania dość często, możesz podpytać

zinteresowany

a jak tam w słupsku w scani oczywiście pytam o podstawowego robolka

Adam

Jakie zarobki bez ściemy na poszczególnych stanowiskach? Mechanik / biuro obsługi klienta ?

Tak80Nie

Sławol

To fajnie macie koledzy bo w Poznaniu atmosfera fatalna jeden drugiego w biurze obsługi kąsa i dołki podkopuje.

aaa

no więc jak ta atmosfera w Nadarzynie :)?

Tak11Nie

Zostaw opinię o SCANIA POLSKA - Katowice

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

SCANIA POLSKA