Dürr Poland Sp. z o.o.

Opinie o Dürr Poland Sp. z o.o.

Franek

Durr to firma Costa Center i dlatego mimo ogromnych obrotów nie przekłada się to na dobre pensje pracowników, bo taka jest idea zagranicznych korporacji. Jedynie poganiacze dobrze zarabiają w Durr. Z tego powodu coraz więcej zwykłych pracowników odchodzi z firmy a Durr ratuje się zatrudnianiem studentów bo tych jeszcze zadawalają pieniądze jakie płaci Durr.

Dürr Poland Sp. z o.o.

Dürr Poland Sp. z o.o. absolutnie nie kwestionuje prawa jej byłych i aktualnych pracowników do wygłaszania swoich opinii na jej temat, których znaczenie ma niezaprzeczalną wartość. Należy jednak zwrócić uwagę, że opinie takie nie mogą przekraczać granic wolności wypowiedzi i dozwolonej krytyki. Wolność wypowiedzi kończy się zaś tam, gdzie zaczyna się obrażanie i poniżanie drugiego człowieka lub bezprawne godzenie w renomę firmy. Takie wpisy naruszają dobra osobiste poszkodowanego, które są prawnie chronione (art. 24 k.c.), a osoba dokonująca takiego wpisu naraża się na odpowiedzialność cywilną i karną. Także wpisy zawierające nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd informacje o Spółce lub jej pracownikach stanowią naruszenie prawa (art. 14 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji), za które autor ponosi odpowiedzialność prawną. W tym zakresie zwracamy uwagę, że niektórzy z Państwa przypisują Dürr Poland Sp. z o.o. status swojego pracodawcy, choć z treści wypowiedzi wynika, że ich autorzy są pracownikami firm zewnętrznych i Dürr Poland Sp. z o.o. nie ma żadnego wpływu na warunki ich zatrudnienia. Mając powyższe na uwadze, Spółka oświadcza, że będzie podejmować wszelkie kroki prawne zmierzające do ochrony jej dobrego imienia, jak i wizerunku i czci jej pracowników. Stąd też wpisy naruszające prawo będą natychmiast zgłaszane do administratora portalu, celem ich usunięcia. Jednocześnie Spółka będzie podejmować działania bezpośrednio względem autorów wpisów, których anonimowość – w razie przekroczenia granic wolności wypowiedzi lub rozpowszechniania nieprawdziwych informacji – nie jest prawnie chroniona. Wówczas, w zależności od rodzaju naruszenia, autor wpisu zostanie pociągnięty nie tylko do odpowiedzialności cywilnej, ale i karnej za przestępstwo zniesławienia stypizowane w art. 212 § 2 k.k., zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Dürr Poland Sp. z o.o.

Grześ
@Dürr Poland Sp. z o.o.

Nie oceniam, czy to co ludzie piszą to prawda. Mnie wystarczy porównać Wasz dochód roczny netto z tym, co podobno oferujecie swoim pracownikom i już wiem, jacy jesteście. Jak "ważny" dla Was jest człowiek. Jak go doceniacie. Może i uważacie się (jako zakład) za ważny element grupy, ale dla grupy jesteście tylko tanią siłą roboczą. Także Wy - HR'owcy i menedżerowie.

@Grześ

podziel zysk na pracownika, w dobrych firmach IT polskich mi wychodzi 20.000 zł na glowę licząc z księgowymi :D (i to po zapłaceniu pensji)

Stefan

Ja jestem tylko ciekawy czy tym powyższym wpisem Durr zastraszy pracowników i przestaną pisać negatywne komentarze. Uważam że jeśli ktoś czuje się pokrzywdzony powinien to zgłosić do PIP.

@Stefan

zgłaszanie nic nie daje, wręcz pogarsza sytuację, gdyż pracodawcy są o kontrolach (byli już nie są od kiedy rządzi PiS) informowani. Czasem sam PIP powie kto zgłosił, zapewne nieoficjalnie, dlatego lepiej zgłaszać anonimowo, mają obowiązek przyjąć zgłoszenie nawet anonimowo z tego co wiem, jeśli się mylę, przepraszam. Pracodawcy generalnie są w zmowie, na rozmowach kwalifikacyjnych byłem specjalnie uwalany przez kierowników, ale sprytnie ukazywałem ich manipulacje, w dobrych firmach radomskich byli oni przez właścicieli degradowani z tego co wiem, właśnie za te manipulacje, cwaniakowanie. W złych firmach właściciel jeszcze przyklaśnie koleżce od flaszki :D A co do firmy DURR, ja nie podjąłem współpracy, gdyż szefostwo stara się człowiekowi udowodnić, że jest wielbłądem, że nic nie umie, że jest winien tego, że nie umie czegoś, a wedle prawa pracy, to na pracodawcy ciąży obowiązek przyuczenia do tego co robi firma. Większość cwaniaków z radomia jednak próbuje te koszty przenieść na pracownika, mówiąc, że jak nie umiesz tego co robimy w firmie to pracy nie dostaniesz DURR chciał mnie przyuczyć, ale kierownicy dawali do zrozumienia, że wielką łaskę robią, co już jest mobbingiem, ale nie karalnym, bo to trwało zbyt krótko, no chyba, że ktoś dostałby z tego powodu rozstroju zdrowia, wtedy jest na to paragraf :D

W Durr presja o wyniki i terminowość projektów jest ogromna, a to wiąże się z tym że presja przełożonych na wyniki pracy jest bardzo dużaaaa, tak przez około 10 miesięcy w roku, a dopiero na koniec roku gdy projektów jest mniej ciśnienie w pracy trochę spada. Ale czy takie działania przełożonych mogą mieć znamiona MOBBINGU to zależy kto to ocenia czy pracownik czy pracodawca.

Aplikowałeś na stanowisko Specjalista ds. BHP oferowane przez firmę Dürr Poland Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
Sprawiedliwy

Czyżby to próba zastraszenia pracowników obecnych i byłych, aby pisać tylko pozytywne opinie o przełożonych firmy i samej firmie Durr? Chyba żyjemy w demokratycznym kraju i można pisać zarówno pozytywne jak i negatywne uwagi o pracodawcy, chyba taka jest idea takich portali? Pytam autora wpisu czy pisanie opinii jest przestępstwem o ile przedstawiają prawdę? Domyślam się, że autorem tego obszernego wpisu jest ktoś z HR po to aby od tąd wpisy były tylko pozytywne:). Zobaczymy wkrótce czy tak ten wpis powyższy tak zadziałał? Z drugiej strony wedle prawa karalne jest też zastraszanie pracowników w celu ujawniania prawdy i nadużyć przez pracodawcę. Pytam HR czy zmuszanie pracowników do pracy w ciągłych nadgodzinach i wywieranie presji ciągle na nich, żeby się wyrabiali w terminie mimo, że np. system bazy danych SAP jest nie wydainy za co nie odpowiadają pracownicy ale przełożeni i firma Durr, czy takie działania noszą znamiona MOBBINGU? MOBBING JEST WEDLE POLSKIEGO PRAWA KARANY NAWET KARĄ POZBAWIENIA WOLNOŚCI. Ale bardzo trudny do udowodnienia szczególnie w Korporacjach i czesto pracownik woli zmienić pracę niż taki fakt zgłosić w firmie do działu HR, bo jest na przegranej pozycji w walce z Korporacją.

JJJJJ

W Durr Szefowie zbyt słabo są zorientowani o coraz lepszej sytuacji na rynku pracy dla inżynierów świadczy o tym fakt, że coraz więcej pracowników ze sporym już doświadczeniem odchodzi do innych firm z regionu, bo dostają lepsze perspektywy rozwoju i zarobków. Szefostwo w tej firmie śpi albo nie ma takich chyba możliwości wobec braku zgody centrali z Niemiec.

Zdzicho

Pewien pracownik w Durr który powiedział prawdę szefowi, że pewnych rzeczy w pracy pracownik nie jest w stanie wykonać, bo jest zbyt obłożony pracą to w nagrodę przez 4 lata nie dostał podwyżki jako jedyny w dziale. Niektórzy Szefowie w tej firmie są oderwani od rzeczywistości a sami nie wiele robią. Próba zgłaszania jakich kolowiek uwag czy przeciążenia w pracy źle kończy się dla pracownika w tej firmie.

Programista Wyklęty

szanowna Pani Aneto, mobbing w Radomiu to dość powszechne zjawisko a za próbę rozwiązania problemu można wylecieć z pracy :) Tu się pracodawcy "znają"

Aneta

Wspominacie o mobbingu. Kodeks pracy definiuje mobing jako "działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników." Czy takie właśnie sytuacje mają miejsce w firmie? Jeśli tak, to próbowaliście to zgłaszać i o tym informować np. dział HR? Rozumiem też, że niektóre wpisy mogą być zostawiane pod wpływem emocji, jednak bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi.

RYCHO to jeden z tych co ma ciepłą posadzkę w firmie, nic nie robi a wobec zwykłych pracowników używa często mobbingu, a sam kit wciska żeby dupokryjów napisać i pranie Mozgu sam robi innym.

Dyzio

Przeciez jakby wam tak zle bylo, to byscie tam chyba nie pracowali :) no...chyba ze w radomiu taka bieda ze nie ma gdzie isc do pracy. Macie tam biedronek jak wszedzie w polsce, to przeciez mozna sie przyjac :) do psychologa sie wybrac a nie zale w internetach wylewac:) zaleczy kompleksy raz dwa

Rysio

Trzymajcie mnie bo nie wytrzymie. MOBBING I ROBIENIE WODY Z MOZGU NA EP!!!

Cwaniak z biura

Ale nerwowa atmosfera w firmie ostatnio, Niemcy cisną nas mocno, bo bardzo dużo roboty a za mało ludzi do pracy i projekty opóźnione strasznie, aż szefom puszczają nerwy. Ponadto zarobki w firmie nie są proporcjonalne do presji która jest wywierania na pracownikach szeregowych.

Outsourcing

@Dzidek Zgadzam się z Tobą, że w Durr kierownicy i dyrektorzy niektórych działów mają małe umiejętności i nienadają się na swoje stanowiska. Po prostu niektórzy z nich dostali posady w wyniku koligacji koleżeńskiej lub rodzinnej. Ponadto na obecną chwilę w firmie jest tak dużo pracy, że pracownicy są poganiani ciągle i stosuje się wobec niektórych mobbing a atmosfera nie jest już taka jak dawniej. Niemcy cisną dyrektorów i kierowników, a ci z kolei pracowników, bo chcą zachować swoje posady w końcu w przeciwieństwie do zwykłych pracowników bardzo dobrze zarabiają.

Outsourcing

Chodzi nie o podwykonawców ale te osoby które są zatrudnione przez Randstat od lat na umowach outsourcing nie z wlasnej woli tylko firmy Durr i te osoby nie mają premii. Najwięcej takich ludzi pracuje na montażu i w dziale projektowym.

Dzidek
@Outsourcing

Nie z własnej woli? A co może w (usunięte przez administratora) jesteś i się zwolnić nie możesz? Jak się ma głowę na karku to się w durze pracuje a kto nie ma ten siedzi u podwykonawców. Zreszta w durze nie ma tak pięknie jak ci się wydaje bo kierownicy działów mają ego przerośnięte do niewspółmiernie do umiejętności.

dzidek

to trzeba było isc do durra a nie byc durnym podwykonawca i wylewac zale na forum.

Outsourcing

A próchnicy outsourcing mają premię Cwaniaczku. Nie mają a też pracują dla firmy. A Dyrektor za co niby ma mieć premie 100 tysięcy złotych i jeszcze lewą kasę może przytulić dla siebie.

Cwaniaczek z biura

A niech sobie biora. I nie oszukuj że premi w durze nie ma. Bo raz na rok jest premia uznaniowa i dostaje się około 2 podstawowe pensje jako pracownik niskiego szczebla. Team liderzy i kierownicy działów dostaja więcej bo kwoty zaczynają się od 10 tys wzwyż i kończą tak jak mówisz na 100 tys.

Sprawiedliwy

No np Dyrektor Maria za poprzedni rok wzięła ponad 100 tysięcy złotych premii, no inni Dyrektorzy i Kierownicy też po kilkadziesiąt tysiecy zlotych, a zwykli pracownicy 0 zł a jak już to kilka set złotych taka Durr owsa albo niemiecka sprawiedliwość. Poganiacze mają dobrą kasę a reszta musi pracować za grosze na umowach outsourcing.

Kubuś Puchatek

Masz racje Anonim słyszałem w pracy wczoraj jak Dyrektor HR próbuje robić nagonkę na tego pracownika co odszedł z pracy niedawno. W Durr tak niektórzy z Szefów działów czują się pewnie, że myślą, że nic i nikt nie może ich wyrzucić z firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Dürr Poland Sp. z o.o. - Radom

• Jak się pracuje w Dürr Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dürr Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dürr Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 4 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!