Opinie o Vincent Cafe w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Vincent Cafe. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Vincent Cafe o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Piekarnie
Piekarnie Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vincent Cafe w Warszawa

Pracowałem jakiś czas temu. Najpierw po X przepracowanych godzinach pisze się test znajomosci produktów aby uzyskiwać dany % dodatkowo do pensji. Atmosfera była okej nie czułem się gorszy, no może jak byłem na zmianie z dwiema ukrainkami, które nie zwracając na mnie uwagi mówiły do siebie w swoim języku byłem trochę wyobcowany. Pracownicy ukraińscy pomagają sobie nawzajem, jeżeli jesteś polakiem to nie pomogą Ci, najgorsza jest jedna taka K. Poranki w Vincencie szczególnie w weekendy (praca w lokalu) dają mocno w kość. Ja bez doświadczenia baristycznego od pierwszego dnia robiłem kawy za 15 zł... lekki absurd. Dagmara- menagerka miła osoba, dobrze mi się z nią współpracowało (do momentu kiedy przyszedłem do pracy, przebrałem się a ona upokarzająco kazała mi znowu się przebrać w moje ubrania i podpisać papierek, że rozwiązuje ze mną umowę bo nie wywiązywałem się z warunków tejże umowy (??), na moje "nie uwazam zebym się nie wywiązywał" odparła tylko "to tylko taka kartka, musisz podpisać" :) Ogólnie nie wiem czy moge mówic o tym w jakich warunkach przetrzymywane są wypieki.. Najgorsi w Vincencie są jednak klienci, bo to ze trzeba 10 h stac mozna jakos przeboleć, to ze nie masz kiedy zjesc mozna przebolec ale ludzkiego chamstwa niestety nie mozna. Ciesze się ze juz z nimi nie współpracuje, dużo fajnych ludzi stamtąd odeszło z tego co wiem. Mam mnóstwo anegdot związanych z tym miejscem i dzieki nim wiem ze już nigdy nie zamówie nic w kawiarni.

gew

jak to wygląda godzinowo na kierowce? o której wyjazdy, jaka ilość?

@gew

Szkoda, że akurat ja nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na te pytania. Dosyć dawno już wypowiadała się tu @Marta, która zdaje się mieć dużą wiedzę na temat tego, jak funkcjonuje Vincent Cafe. Miejmy zatem nadzieję, iż chociaż ona zechce Ci w jakiś sposób pomóc. Podpisałeś już z nimi umowę?

Dominika

@Aleksandra Dobrze, że tak aktywnie uczestniczysz w dyskusji na temat pracodawcy, jakim jest Vincent Cafe. Z twoich komentarzy jasno wynika, iż to bardzo uczciwy pracodawca. Poprzednio zadałam Ci parę pytań - może zdecydujesz się teraz na nie odpowiedzieć?

wło87

ODRADZAM PRACĘ W PIEKARNIACH/KAWIARNIACH VINCENT! Pracowałem tam jakiś czas temu jako kierowca, wszystko pięknie kiedy pracowałem po kilkanaście godzin dziennie ciągiem przez kilkanaście dni - bez dnia wolnego w między czasie! Pewnego dnia kiedy przyszedłem do pracy zostałem zwolniony z miejsca bez podania przyczyny. Niestety pracowałem na zlecenie, od dwóch tygodni bez umowy bo czekałem na nową. Za te dwa tygodnie ciężkiej pracy do tej pory nie dostałem wynagrodzenia, a minęło kilka miesięcy! Mimo licznych kontaktów i próśb pieniądze nie wpłynęły. DWA TYGODNIE TYRAŁEM ZA DARMO!

@wło87

Nie jest to możliwe, owszem z miejsca być zwolnionym można. Ale wypłata zawsze przychodzi, wiem bo ja się zwolniłam z miejsca bez umowy, dostałam wynagrodzenie oraz mój mężczyzna który również pracował od środka bo na magazynie. On naskrobal i go zwolnili. Pieniądze dostał.

Dominika

@Aleksandra Twój wkład w dyskusję na temat Vincent Cafe jest nieoceniony. Wspominasz o tym, że podwyżki są tam możliwie po spełnieniu testów wewnętrznych - co to konkretnie oznacza? Piszesz też, iż praca w tym miejscu jest najlepsza dla osób chcących sobie dorobić. A czy takim osobom oferuje się pomoc na początku współpracy? Mam na myśli jakieś kursy wdrażające.

AndrzejR

Wspaniałe pieczywo i słodkości. Gorzej z obsługą bo nie uruchamiają stoiska punktualnie. Dlaczego nie pracujecie w wolne od handlu niedziele ?

@AndrzejR

Mówi pan o punktach czy o lokalach?

Aleksandra

Współpracuje już z Vincentem drugi raz, pierwsza współpraca była w lokalu na Pradze, teraz za to punkt na Woli. Zapewne można się domyśleć ze skoro wróciłam to jest dobrze. Praca, wymagająca ale naprawdę super. Można liczyć na benefity, podwyżki po spełnieniu testów wewnętrznych, atmosfera tez jest super. Wiadomo, jak zalezie się komuś za skore jest zle, ale to w przypadku naszej strony tez zazwyczaj tak działa. Wolne kiedy potrzeba, można przyjść kiedy się chce, zawsze grafik jest pod pracownika i żeby każdy się dogadał nie ma najmniejszych problemów. Na obu punktach miałam miła atmosferę, wiec czasem nie rozumiem wyżaleń ze jest zle. W jednym z punktów miałam prawie codziennie wizyty głównych założycieli, nie są to źli ludzie, chcą pilnować aby produkt był doceniony bo jest wysokiej jakości. Wiadomo, przyczepią się jak coś będzie nie zgodne ze standardami, wina po naszej stronie. Zarobki, tez super! Płatne na godziny, dobra stawka, dobre profity i premie. Minusy? Brak możliwości wzięcia zaliczki, czasem potrzeba. Ale jest to dlatego ze na koniec miesiąca jest wszystko rozliczane i wysyłane na konto; nie do ręki. Praca w większości dla osób uczących się i nie ważne czy dzienni, czy zaoczni. Dla każdego znajdzie się czas i można dobrze zarobić :)

Dominika

@anonni bardzo dużo informacji na temat firmy Vincent Cafe napisałeś. Na pewno są one ciekawe i pewnie zainteresują nie jedną osobę zainteresowaną pracą w kawiarni. Tylko z Twojej opinii moim zdaniem można wywnioskować, że to wszystko powód atmosfery, a robią ją zatrudnieni ludzie. Jeżeli trafiłoby się na innego managera to byłbyś zadowolony z pracy?

@Dominika

Jeśli byłby inny manager to jak najbardziej. Praca naprawdę bardzo mi się podobała i nie rezygnowałabym z niej z byle powodu.

SUZANA111
@Dominika

Czytam sobie wlasnie wszystkie komentarze dot firmy Vincent.. nieciekawie to wygląda. Proszę wyciągnąć wnioski drogie Kierownictwo i Szefostwo, gdyż atmosfera nie psuje sie z powodu nastawienia pracowników, tylko szefów. Ryba zawsze psuje się od głowy. Ja wstrzymam się narazie z aplikowaniem na Państwa oferty, nie chcąc tracisz czasu na niepotrzebne nerwy.

@SUZANA111

SUZANA111 w dużej części się zgadam, z tym że ryba psuje się od głowy. Dlatego kierownictwo dokłada starań i wysiłków, żeby managerowie lokali/wysp byli prawdziwymi managerami, sprawiedliwymi, zaangażowanymi, profesjonalnymi i fair wobec swoich ekip. Warto zauważyć, że ostatnie wpisy dotyczą 1 lokalizacji, a wnioski są wyciągane wobec całej firmy. W lokalizacji, której dotyczą ostatnie komentarze nastąpiła zmiana managera i mam nadzieję, że przełoży się to na lepszą jakość pracy w ekipie. Uważam, że nie można też czytać komentarzy bez jakiejkolwiek poprawki. Niektóre pewnie w jakiejś części obiektywne, ale w wielu nawet jeśli jest ziarno prawdy, to pisane są z dużą dozą żalu, złości i nieuczciwości. Tak czy inaczej, jest wiele lokalizacji ze zgranymi fjnymi zespołami, w ktorych ludzie chetnie pracują. Zparaszamy :)

beznicku

Jestem byłym pracownikiem Vincenta na Placu Grzybowskim i Nowym Swiecie. Początkowo praca naprawdę sprawiała mi przyjemność, mimo paru wątpliwości. Niestety te wątpliwości się potwierdziły. Dopiero po miesiącu pracy dało się zauważyć, ze managerka tak naprawdę wcale nie dba o dobro pracowników, a swoje własne. Wielokrotnie dochodziło do sytuacji, gdzie większość pracowników z managerka nie miała kontaktu przez pare dni. Gdy pojawiały się problemy, pojawiał się tez foch i chamskie komentarze. Pamiętliwość i brak profesjonalizmu nie miały granic. Mało tego, managerka ustala grafik zawsze tak, ze pracuje wyłącznie jedna osoba na zmianie. Przy duzym ruchu, człowiek wraca z pracy wyczerpany. Wymagane są obowiązki, które do baristów nie należą. Wielu pracowników jest nie fair, cześć z nich kradnie co nie jest nawet zarejestrowane przez tak wspaniała managerke, która na nowym swiecie pojawia się raz na sto lat. Mimo takich niuansów managerka jest uwielbiana przez jednego z właścicieli. Nawet podczas sytuacji, w której podczas święta jeden z pracowników zalał się płaczem przez obłożenie, był sam na zmianie. Wszelkie zażalenia są odwracane na niekorzyść pracowników. Jeśli ktoś chce się spotkać z dramatem i brakiem szacunku to Vincent jest idealnym miejscem.

@beznicku

@beznicku, święta, święta prawda!

Dominika

@Anonni jasne rozumiem, lokalizacja jest też ważnym aspektem przy wyborze miejsca pracy. Jednak może faktycznie nie skreślaj przez jedną osobę całego miejsca pracy i całej marki i może jak będziesz kiedyś poszukiwać pracy to zastanów się nad innymi lokalami.

Dominika

@Anonni a czemu nie myślałaś o tym, żeby zmieć po prostu lokal? Czy jest jeden manager na wszystkie lokale Vincent Cafe w Warszawie? Piszesz, że jest na dwa, a restauracji jest więcej. Czy tylko tamta lokalizacja Ci odpowiadała?

@Dominika

To prawda, że restauracji jest więcej, jest też sporo wysp w centrach handlowych. Praca na wyspie mi akurat nie odpowiada, a jest jeszcze lokal na Chmielnej. Szczerze mówiąc, zraziłam się po prostu do Vincenta, także nie chciałam dla nich pracować. Z drugiej strony, lokal na Placu Grzybowskim najbardziej mi odpowiadał właśnie ze względu na lokalizację. Nie wiem też jak jest w pozostałych lokalach.

anonni

Jestem byłym pracownikiem Vincenta na Placu Grzybowskim. Miejsce nowe, lokal mały, skromny, ładna muzyczka, na pierwszy rzut oka- praca idealna. Ale proszę nie dać się zmylić. Będzie łatwiej opisać wszystko w punktach: 1. Menadżer obsługuje dwa lokale w Warszawie i absolutnie sobie z nimi nie radzi, w konsekwencji pracownicy również są bardzo zaniedbani. 2. Ogromne trudności w kontaktowaniu się z Menadżerem- nie odbiera telefonów, nie odpisuje na wiadomości, jeżeli już to robi, to z pretensjami 3. GRAFIK. Grafik zgodnie z obietnicą miał być układny z miesięcznym wyprzedzeniem, aby każdemu dogodzić i nie było żadnych problemów i w razie czego był czas na wszelkie konieczne poprawki. Jak było naprawdę? Grafik TYGODNIOWY udostępniany pracownikom 1-2 dni przed rozpoczęciem kolejnego tygodnia. W ciągu tygodnia również zostaje wprowadzonych dużo zmian. Ale jeśli Tobie coś nie odpowiada i chciałbyś pracować w inny dzień albo w innych godzinach, to musisz już sam kombinować i zamieniać się z innymi, bo menadżer nie raczy Ci w tym pomóc. 4. Menadżer absolutnie nie troszczy się o swoich współpracowników i nie przekazuje informacji przekazywanych 'z góry' od pracodawcy. Jeśli już, dowiaduje się jedna osoba i trzeba szukać i dopytywać o wszystko. A jeśli masz jakiś problem, to przecież ty go masz, a nie Twój menadżer, także radź sobie sam. Przecież jesteśmy dorośli :) 5. Ograniczona ilość osób na zmianie. Zdecydowanie utrudnia to płynną pracę, gdyż najzwyczajniej w świecie jest za mało osób w stosunku do zamówień i ilości pracy. 6. Trzeba też wspomnieć o płacy- 2% utargu + najniższa stawka godzinowa raczej nikogo nie zadowoli. A bycie baristą, obsługą klienta, kelnerkem i sprzątaczką naraz do najłatwiejszych prac nie należy. Poza tym bardzo trudno dopilnować prawidłowo wypłacanej pensji, ponieważ nie ma jak sprawdzić owych 2%. 7. Wypłaty o czasie? W ciągu kilku miesięcy pracy w Vincencie, jedna z nich była na czas. 8. Jeżeli będziesz kiedykolwiek chory, bądź źle się czuł, nie ma opcji, że dasz znać menadżerowi i nie przyjdziesz do pracy. Inaczej- wysokie kary pieniężne 9. Brak zaufania też jest moim zdaniem kwestią, którą warto omówić. Całe szczęście kamer jeszcze nie ma. Ale moim zdaniem niedługo się pojawią :) Na przykład jeżeli rzeczywiście jesteś chory i przynosisz zwolnienie lekarskie- natychmiast leci ono do zusu w celu weryfikacji. 10. Godziny wpisywane w grafik mimo braku Twojej zgody? Norma. Nie przyjdziesz? Kara finansowa. "Musisz przyjść i koniec dyskusji". Także nie dziwcie się Państwo proszę, jeżeli widzicie za ladą nieprzytomnego pracownika, odrobinę wyrozumiałości, bo to naprawdę nie nasza wina. 11. BRAK SZKOLENIA. Musisz nauczyć się wszystkiego bez szkolenia o produktach i sposobach ich przygotowania. Nie mówię, że szkoleń nie ma, wręcz przeciwnie- są! Ale zazwyczaj w godzinach, w których jesteś na uczelni. Bo przecież Vincent chce zatrudniać jedynie osoby ze statusem studenta. Pewnie można by dodać jeszcze co nieco pikantnych szczegółów, ale nie chcę przyszłym pracownikom psuć zabawy. Przekonajcie się sami, buzi :*

Dominika

@Marta a Ty zajmujesz stanowisko kierownicze lub pracowałaś na wyspie w Arkadii, że wiesz, że takie stanowisko nie miało miejsca? A co jest zaznaczone w umowie, o czym powinien wiedzieć pracownik w związku z terminowością wypłat w piekarni Vincent Cafe?

Dominika

@anonim myślę, że takie zachowania zawsze powinny być zgłaszane przełożonemu tej osoby. Rozumiem, że na wyspach było ciężko, ale może praca w lokalu byłaby łatwiejsza. Jak sądzisz? Jak to możliwe, że sprzedawaliście sałatki z robakami na wyspie Vincent?

Agaaa

Sama pracowałam na chmielnej kilka dobrych miesięcy, odeszłam z pracy z powodu studiów. Bardzo mi się praca podobała, głownie atmosfera między nami. Daga lub Konrad (on już nie pracuję) zawsze pomagali jak były jakieś problemy na uczelni czy coś ze trzeba było wolne. Wystarczyło być wobec nich fair. JEśli ktoś był z innych lokali i uważa ze ktoś od nas był nie zbyt fajny, to pewnie trafił na weekend i się nie umiał odnaleźć. W weekendy zawsze był młyn ale my byliśmy tak zgrani że wszystko szło super. Osoby z innych lokali były zawsze w szoku ze tyle u nas trzeba robić i to szybko i na raz. Po prostu nie radzili sobie, ale to dlatego ze chmielna to duży lokal a nie wyspa..... Z tego co wiem została tam jedna osoba która zajmuje się lokalem Daga, jestem tez dużo osób które pracują bardzo długi czas nawet ponad rok. Pracowałam ja i inne koleżanki na innych lokalach tez . Nie mogę polecić Arkadii za brak atmosfery i ciągle tam ktoś krzyczy i Ns za brak ogarnięcia ze strony menago. Ale dlatego ze wszystko porównywałam do chmielnej. Jeśli chodzi o zmywanie i "nie potrafienie zmywania" pewnie chodzi że takie osoby nawet na zmywaku sobie nie radziły i z włożeniem naczyń do zmywarki miały problem. pozdrawiam

Dominika

@nina chodzi Ci o zmycie naczyń a potem włożenie do zmywarki? A w Vincent Cafe nie opłukuje się naczyń tylko od razu się wkłada do zmywarki? Jeżeli naczynia są domyte to nie rozumiem po co poruszać ten wątek. Ważne, żeby były czyste i wyparzone. Czy ktoś jeszcze chce się opowiedzieć o pracy w Vincent Cafe?

Dominika

@Maria a może warto jej dać jakieś uwagi czy sugestie co zmienić, żeby Wam wszystkim lepiej się pracowało. A co do pleśni to sanepit nie kontroluje knajpy Vincent Cafe? Jak to wygląda w praktyce? Przecież tam się podaje jedzenie dla innych ludzi.

Maria

Jeśli chodzi o NS to dalej dramat. Menagerka nie wie co się dzieje, nic nie ma . Nie ogarnia niczego. Widać brak na każdym miejscu. Nie da się pracować normalnie, wszędzie grzyb albo pleśń głównie lodówki. Kuchnia to nie kuchnia. Brak normalnej łazienki dla pracowników. Pracownicy nic sobie nie robią z jakiś tam zasad bo nie ma konsekwencji. Kazdy robi co chce. Słyszałam że ludzie boją się chodzić na chmielną, bo tam ciągle menagerka każe coś robić itp wymagająca itp iMoja koleżanka pracowała na arkadii mowiła ze słaba atmosfera tam jest i kazdy nie wie co ma robić. Także ja odradzam jeśli chodzi o Nowy Świat.....

Dominika

@ana a czy możesz powiedzieć coś więcej na temat swojej opinii? Czym jest spowodowana? Co się dzieje na Nowym Świecie w kawiarni Vincent Cafe? Chodzi o atmosferę, pieniądze czy jeszcze coś innego? Takie posty nie mogą pozostać bez wyjaśnienia, bo nie są precyzyjne i nie dają zbyt dużo dla użytkowników szukających pracy.

ana

BEZ ZMIAN. Dramat, szczególnie na Nowym Świecie.

Zostaw merytoryczną opinię o Vincent Cafe - Warszawa

• Jak się pracuje w Vincent Cafe?

Zobacz opinie na temat firmy Vincent Cafe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vincent Cafe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vincent Cafe?

Kandydaci do pracy w Vincent Cafe napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vincent Cafe
2.4/5 Na podstawie 102 ocen.

Vincent Cafe