Opinie o Bombardier w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Bombardier. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Bombardier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bombardier w Wrocław

Spawalnik

Dlaczego firma zatrudnia spawaczy z problemem alkoholowym? Ciężko wytrzymać 8 godzin średnio ciężkiej pracy? Codziennie gdzieś na hali czuję alkohol i z grzeczności nie poruszam tematu w biurze. Proszę pamiętać że spawany poważne rzeczy i tą odpowiedzialność wziąć do serca.

@Spawalnik

Od wczoraj pracujesz?????????

@Spawalnik

Firmę zapytaj. Święty się znalazł. To lek ziołowy

-----

Poszukuje pracy - Lakiernik

Darek
@-----

Niestety, na razie nima dużo pracy. Nowych lakierników nie zatrudniają. Na W5 pełen komplet. Na W1 - tak gadajom - chcą zwolnić 20 osób.

Dima

Czy macie w tej chwili prace?

@Dima

Z tego co wiem to z robota w tej chwili kiepsko. Po nowym roku coś ma ruszyć Chyba że ktoś ma inne informacje

Jakub
@Stef

A z czego wynika obecny przestój w pracy? Jak płacą, bo słyszałem różne opinie o Bombardierze. Chętnie się czegoś dowiem.

@Jakub

A z czego może wynikać przestój? Z aktualnego braku pracy. W tej firmie jest tak co kilka lat. Jest full roboty i masowo zatrudniają, a później jest dołek zamowien i zwalniają. Projekty się nie zazębiają. Opinie zasłyszane czy przeczytane mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ale czasami trzeba przekonać się na własnej skórze by uwierzyć. Fajne czasy się skończyły, zaczął się wyścig szczurów

W C Lipie na Waldhansie na szczęście jest robota

Logistyk

1) pracuj.pl 2) telefon z Bombardier o terminie rozmowy 3) rozmowa na temat tego co robi się w aktualnej pracy i wcześniejszych. 4) telefon z Bombardiera o decyzji wszystko zamknęło się w jednym tygodniu. Ogólnie rekrutacja prowadzona na bardzo przyjaznej stopie. Kulturalnie i ze zrozumieniem. Nie marnują czasu na wybujałe pierdoły.

Pytania o prace i doświadczenie, żadnego pitu pitu Sprawdzenie języka proforma Pytanie o zarobki

Otwieracz do konserw w5

Najgorsze uczucie to pracowanie z kims a następnie on zostaje liderem, zmiana następuje szybko, inny człowiek, jest taki jeden na w5 co mistrzem już naqet został, a jako pracownik i lider fajki po kątach palił i pi3rd0lil ludzią że nie pójdzie na majstra bo jak by chciał robotę biurowa to by ją miał, jak widać niesłowny... I niestety zrobił się kawał |

Kandydat Robert

Również rozważam pracę w Bombardierze ale zaniepokoiło mnie co przeczytałem niżej. Jak to nowi rezygnują po tym jak zobaczą ile mają pensji? To nie wiedzą tego przed rozpoczęciem pracy??? Czy firma coś zabiera z tego co było uzgodnione? W takiej wielkiej firmie to przecież niemożliwe bo to nie jest jakiś prywaciarz produkujący w stodole. Pytanie drugie odnośnie tego co można przeczytać, co trzyma doświadczonych w tej firmie jak mniej zarabiają jak ci nowi niedoświadczeni. Pytanie trzecie, na jaki obszar, wydział najlepiej trafić?

@Kandydat Robert

Na dzień dobry to masz mówione cuda na kiju a jak to wygląda to się szybko przekonujesz. Pensję są bardzo niskie a dodatki jak są to w tej samej wielkości od lat. W tej firmie jest wszystko możliwe dlatego dużo osób które zmieniło pracę chwali prywaciarzy. Szukają do pracy bo wiedzą że dużo wieloletnich pracowników zmieniło pracę i kolejni chcą zmienić. Do tego nowi wytrzymują miesiąc , dwa i się dziwią starym pracownikom, że za mniejsze pieniądze tu wytrzymują. Nic ludzi tutaj nie trzyma bo nie widzą dobrej woli przełożonych. Trudno doradzić gdzie najlepiej trafić, ponieważ to zależy od wielu czynników. Najlepiej traf na górę to będziesz miał najlepiej. Zadbają o siebie i o Ciebie.

@Kandydat Robert

Zresztą jak się zdecydujesz na pracę to szybko będziesz wiedział o czym piszą ludzie. Chyba że nie chcąc Cię urazić jesteś z osób, które potrafią o siebie zadbać nie patrząc na innych. To będziesz zadowolony.

Stef

Bez nadgodzin gofno zarobisz a w tej chwili raczej ich brak

Piotrek
@Stef

To prawda. Pensja brutto to go...o netto.

@Kandydat Robert

Czy zdecydowałeś się zatrudnić w firmie Bombardier? Jeśli tak, to napisz jak wrażenia, i czy warto składać CV?

NICK

Znacie może agencje które dają do pracy na bombardier?

Wiesław
@NICK

Pisz tam pracaspawacz@pracaspawacz.pl.Lepszego hajsu nikt ci nie da, to zapewniam.

@Wiesław

A przyjmują, czy raczej zwalniają teraz?

czech

podobno część osób jest oddelegowana do pracy w Ceskiej Lipie. to dla wybranych, czy w miarę łatwo się załapać?

@czech

Mam nadzieję, że ktoś w miarę szybko zechce napisać coś na ten temat, bowiem mnie także to interesuje. Ale w międzyczasie byłoby super, jakbyś opowiedział mi trochę u umowach, które oferowane są w Bombardier. Mogę na Ciebie liczyć w tej kwestii?

@Marta

Po co przyjmować się tutaj skoro czeska lipa sama rekrutuje? Najlepiej płacą firmy niemieckie, ok 2500euro netto za 8 godzin pracy

Ceska Lipa? Spawacz goły miesiąc zależy ~ 2350€ powyżej to 3200€ sporo godzin

@R

Na tym projekcie co jestem NAT WALDHANS

Wojtek
@Marta

No proszę a ja zrezygnowałem sporo czasu temu z bombardiera bo za małe zarobki a tu Pani spawaczem będzie. Nie miałem przyjemności pracować z kobietami na produkcji.

Cześć. Dostałem propozycję pracy jako spawacz w bombie. Napiszcie proszę czy warto. Jestem zatrudniony przez pośrednika. Opinie są różne, ale z tego co czytałem to większość w sumie to chyba poleca

@Marek

Zawsze warto spróbować , ale jak tu jest to się przekonasz. Przedewszystkim który pośrednik bo to bywa różnie. Jedni płacą więcej drudzy mniej. Druga sprawa to praca jest bardzo ciężka. Dużo osób stoi nad Tobą a co jeden to mądrzejszy.

@Marek

Jaka agencja?

Loko

kto pracował w bąbie, ten się w cyrku nie śmieje

Tania siła robocza

Poczytajcie sobie ile zarabiają w bombardierze w Niemczech Niemcy i Polacy. My jesteśmy tanią siłą roboczą. Tam są porządne pensję. Cztery razy większe niż u nas a do tego ile mają dodatkowych pieniędzy. Tam są premię roczne, nagrody, wczasy pod grusza wysokie, trzynasta pensja i przedewszystkim mają te dodatkowe pieniądze pracownicy produkcji, bo tam pracownik jest szanowany bo każdy pan w garniturze i pani w garsonce wie że jakby nie dół to góry nie ma.

Droga władzo w tej firmie. Kiedy dostaniemy premię roczne tak jak Wy je dostajecie co roku. To w końcu my ciężko pracujemy żebyście Wy mogli zarabiać kupę pieniędzy. Obudźcie się wreszcie i zadbajcie finansowo o pracowników produkcji tak jak dbacie o siebie. Jak możecie myśleć tylko o sobie widząc naszą ciężką pracę. Chyba że widzicie tylko czubek swojego nosa.

W tej firmie zarobki się zatrzymały w roku 2009-2010 bo tyle zarabiałem w innej firmie a oni mi tutaj proponują takie niskie zarobki.

Wrocław

Nie polecał bym w szczególności hali w5. Kierownictwo mobinguje pracowników, nie chcesz pracować po godzinach lub w soboty to wypad. Mistrzowie ( w szczególności 2)na poziomie bez mozgich dupo włazów. (usunięte przez administratora) tego zero pomocy z ich strony, byle by drzec(usunięte przez administratora)

ICX i Hamburg wielka wtopa !!! Oni robola podają do sądu że źle spawal ? Masakra co tam się wyprawia - nie panują na tą firmą kompletnie !!! Moobing ma każdym kroku !!! Liderzy i kordynatorzy to najgorsze typy jakie tam są - mają beret zryty po spotkaniach z psychologiem jak podejść pracownika dla mnie to c w e l e !!! Biorą od Ukraińców łapówki wodke, koniaki i myślę że kasę tez , żeby mogli robić po godzinach i w sobotę !!! To jest nagminne i powinien ktoś w końcu tym się zająć !!!!

@141

Racja. Nadzór i technologia mają wszystko gdzieś. Dopiero jak się okazuje że gdzieś dano ciała to szuka się winnego wśród pracowników produkcyjnych. A później nadgorliwi są że raz bić się nie da. Firma karierowiczów, co noszą się po zakładzie jak święte krowy, do czasu jak gdzieś zaniedbają swoje obowiązki i trzeba znaleźć odpowiedzialnego jelenia który za to konsekwencje poniesie. Godzin nawypalane przez zła organizacje, ale później podkręca się fizycznym śrubę by normy nadgonic. No i wiele stanowisk zostalo wyklepanych po plecach, a nie wypracowanych.

nickiminaj
@Jan W.

Dano ciała - a kto dał ciała. Nadzór produkcji spawał ? Technolog spawał? Czy partacz bo wolał oy***ebać na szybko 1 lagę zamiast wymaganych 3 - 4 ? Koleszko takie pismaki to se wsadź między wiersze w bajeczce dla dzieci. A co może to Ty jesteś tym co wyleciał z Yceyksa?

@nickiminaj

A kto to odebrał? Gdzie kontrola, gdzie nadzór? Ktoś papiery podpisał. Plotki już po zakładzie chodzą kto mu kazał tak spawać by było szybciej. Ale jak sprawa się rypła to odpowiedzialni umyli rece. Ale tak jest jak się chce pokazać podkręcając tempo. Wszyscy wiedzą że wszystko przez pośpiech. Ale nikt się przyznać nie chce

@Jan W.

Z kadrą kierowniczą w tym zakładzie nie warto nawet rozmawiać, myślą tylko o sobie. Działają na szkodę firmy Bombardier, byleby wykazać wyniki i wziąć za_sraną premię. Dlatego produkcja idzie po jakości, szybko i byle jak. Dziwię się że dopiero teraz mieliśmy wpadkę i wszystkie spoiny są badane, skoro już w roku 2014 widziałem takie rzeczy że głowa boli. Ogrodzenia są lepiej spawane. Dodam że chodzi o różne produkcje, traxx, ramy, icx, Hamburg. Szkoda, ale piniondz dla kierownika ważniejszy.

@Spaw

To musisz być super spawaczem, skoro widziałeś takie rzeczy, a do tego, rzucają tobą czytaj masz zaszczyt pracować na wszystkich projektach... Brawo! Brawo! Braaaawo! Przodowniku ty nasz! A pracujesz na pasku BT czy ..... pośrednkia???

spaw
@4764

Nie trzeba być super spawaczem żeby znać podstawy spawania. Pracuję na jednym projekcie w jednym zespole, ale mam wielu znajomych na innych produktach, z którymi się rozmawia. Nie jestem przodownikiem i nawet nie mam takich ambicji bo mam to w d_upie, do pracy przychodzę zarobić na rodzinę i wyjść. Tak jestem z BT. Zauważyłem że gdy ktoś napisze prawdę to zaraz określa go się jako 'fachowca' 'przodownika' 'lenia' i 'wszystkie rozumy zjadł'. Chcesz mi powiedzieć że ktoś kto idzie wam na rękę, czytaj pcha szybko popelinę jest fachowcem??? Potem w razie wpadki z takim spawaczem chcecie się sądzić! Zabieracie uprawnienia, zwalacie winę zdala od siebie byleby zachować swoje posady.

@spaw

To zrób wszystkim przysługę, i spawaj uczciwie zgodnie ze sztuką i WPS. Nie tylko wtedy, kiedy NS jest za plecami. Niech każdy pilnuje swoich zadań, które ma wykonać i tego, aby wwykonać je jak najlepiej. BT to bardzo dobry i nadwyraz wyrozumiały Pracodawca.

@4764

W wielu miejscach nie ma czasu na spawanie zgodnie z wps, bo kierownik zastosuje mobbing jeśli nie będzie zrobione na czas. Kończmy dyskusję bo nie ma sensu.

@Spaw

Ciekawi mnie, który to kierownik zastosuje w okoliczności spawania zgodnego z WPS mobbing??? Poważny zarzut, ale jeśli takie coś ma miejsce, to jest to niepożądane zachowanie i nie stosowne wobec BT i Pracownika -ścigane z prawa zachowanie!

NS
@4757

Gościu, nie udawaj zdziwionego. Kierownikom zależy tylko na słupkach i wykresach bo to daje premie, kto by się jakością przejmował, szczególnie gdy KJ śpi i jedyne co widzi to odpryski ;)

Marny spawacz
@nickiminaj

Pytanie tylko dlaczego ukarany został tylko pracownik fizyczny? Gdzie NS który podpisywał szczepianie w ciemno, gdzie badania wyrywkowe, gdzie mistrzowie liderzy i kierownik z dyrektorkiem którzy cisneli z czasami. Dlaczego nie pociągnięty do odpowiedzialności nie został nikt inny. Fakt spawacz wiedział że źle robi ale czy ktoś to sprawdzał, czy ktoś go uświadomił co to jest za element i jak jest kluczowy dla bezpieczeństwa pasażerów, czy wiedział co to jest ICX i jak szybko jeździ? Dla mnie do ukarania NS, KJ i przełożone osoby. Wszyscy wiedzieli że jest źle ale ważne że szybko.

nickiminaj
@Marny spawacz

Został ukarany spawacz bo tak się robi we wszystkich obszarach działalności związanej ze spawalnictwem. 1090, 15085, PED 9606, 13480 - wszędzie jest określone kim kto jest i kto co może, ja Ciebie kolego uświadamiał nie będę. NS na warsztacie jest więcej niż może Ci się wydawać zza czerwonego parawanu, widząc czubek własnego nosa, badania są w zależności od wymagań klienta, ale to spawacz ZAWSZE POWINIEN ROBIĆ TAK BY CZUĆ ODDECH MOŻLIWIE SKONTROLOWANIA DOSŁOWNIE WSZYSTKIEGO. Jak mniemam jesteś tym spawaczem z kategorii - "a po co się przykładać, skoro tu badań nie ma" - to Cię uświadomie, żaden z Ciebie fachowiec, a partaczyna, która patrzy wymigać się aby nie robić ze sztuką. Każdy spawacz jest uświadamiany co, kto, po co dlaczego. Jedyna słuszna kwestia - spawacz do wywalenia bez litości. Amen!

spaw
@nickiminaj

No dobra kochaniutki, mam pytanie takie, i chcę przeczytać Twoją odpowiedź; dlaczego chciał oy_ebać wszystko na jedną lagę zamiast aż czterech? Czyżby samobójca? Koniec pytania. Radzę nie określać takiego spawacza mianem partacza / lenia i tak dalej bądź co bądź dopisz, bo przyjacielu spawacz w tym zakładzie jest pomiędzy młotem a kowadłem i trzeba coś wybrać. Proponuję zatrudnić roboty do spawania, wtedy nie będzie kogo obrażać ;) Swoją drogą wpisy na tej stronie dobrze obrazują sytuacje w zakładzie, także proszę bardzo odbijajcie od siebie piłeczkę dalej i wizytówka firmy robi się sama...

O!
@spaw

Wybierz szlifierkę i czyść to- co przynajmniej w WPS napisali aby czyścić. Masz dostępne wszystko co potrzeba i co można sobie wymarzyć do czyszczenia między ściegami. DLaczego chodzą "mądrzejsi na skróty?" z lenistwa i krótkowzroczności. Robić Ci ię nie chce i w "Pana" grasz! Niech każdy dba o swoje podwórko. Nie obrażaj innych, bo dobrze wiemy wszyscy, że to tylko w naszym interesie jest, aby wszystko było zrobione jak się należy.

mag135
@O!

aha, czyli to jest rozwiązanie? szlifowanie? DLACZEGO Gościu pominął aż 3 warstwy??!! Co się(usunięte przez administratora)dzieje w tym zakładzie?

rob
@141

nadzor spawalniczy nie potrafia przekazac wiedzy teoretycznej ,i praktycznej spawaczom,

BAKACZ

ZGADZAM SIĘ

sdv

Witam, ile zarabia się w dziale zakupów?

bol

zakupowiec operacyjny 4.500 net

robocop
@sdv

Szef działu zarabia na poziomie 12-15tys net.

Pracuś
@robocop

Ciekawe za co takie pieniądze a pracownik produkcji zarabia g...o.

kabanos
@sdv

To zależy za ile kupisz, reszta twoja;)

To że wymagania z sufitu i wąż w kieszeni to jedna sprawa która cechuje tą firmę ale nie skrócić czasu pracy czy nie zrobić więcej długich przerw w ten upał to już brak sumienia i przyzwoitości. Przecież ta praca jest bardzo ciężka. Ale jak firmy nie interesują ludzie to szkoda komentować.

Stef

Jacy ludzie? Tam liczy się wyrobienie, słupki i wykreślili. To jest główny cel. Pracujący tam fizycznie są tylko potrzebni do osiągnięcia tych celów. A jak już nie będziesz przydatny do realizacji celów to Ci podziękują. Za te pieniądze co tam można bez nadgodzin wyciągnąć na rynku jest wiele lżejszych zajęć. Te 3 tysie z groszem za goły etat nie jest warte poświęcaniem zdrowia????

@Stef

Dokładnie to miałem na myśli pisząc poprzedni komentarz.

Zaniepokojony pracownik icx

Powiem jedno, jak na w5s (leserach) mistrzem zostanie jacuś inaczej zwany "trzecie oko na ręce" to znów zacznie się fala zwolnień. Kolejny patałach co na niczym się nie zna to będzie za dużo dla nas na W5. Inna sprawa czy w ogóle ktoś jest zainteresowany tym stanowiskiem ? Wiedząc że takie dwa asy będą Tobą rządzić trzeba to milion razy przemyśleć.

Stef

No to w Bombardierze zaczęły się podobno czystki. Zaczęto reorganizować pracę kadry kierowniczej, a co za tym idzie podobno zbedni dostają już wypowiedzenia.nmoze skończy się w końcu przerost zatrudnienia pracowników nie związanych bezpośrednio z produkcją, czyli tych na ktorych fizyczni pracują

zaskoczony

Cześć wam wszyscy bombardierowcy Piszecie tak ładnie na pracodawcę , dużo złego. Czy naprawdę jest tak źle? jeśli tak to czemu jeszcze tam pracujecie!!!!!!!! Znam parę osób które pracują w tej firmie i zdanie maja inne, jeśli ktoś robi swoja prace to ani lider, mistrz oraz kierownik się nie przypierdalają, wręcz przeciwnie potrafią pomóc jeśli tylko pracownik jest ok. Niech każdy popatrzy na siebie i rzuci kamień ten który jest bez winy. Niech nie pisze w opiniach tylko powie prosto w oczy, tutaj tej sprawy się nie załatwi. Na drugi raz pomyślcie bo oczernianie kogoś podlega karze z cywilnego a IP można namierzyć w kilka minut...

@zaskoczony

Kilka osób to nie kilkadziesiąt czy kilkaset. Pracujemy - większość już niedługo. Chcesz namierzać to namierzaj. Ci którzy piszą po nazwiskach może się przestraszą, ponieważ na to zwracali już uwagę też Ci mniej zadowoleni. Reszta się nie przestraszy bo piszą prawdę. Pozdrawiam zadowolonego bombardierowca.

zaskoczony

Jeśli jest tak źle to podejdź do swojego przełożonego i powiedz prawdę jemu a nie płaczecie na forum. Wiesz jak to się nazywa - krycie głowę w piasek. Trzeba rozmawiać o problemach a nie uciekać od nich. I to jest droga sukcesu!!!!!!!!!!

spawacz
@zaskoczony

Pracuję w zawodzie już dłuższy czas, mam doświadczenie z kilku firm o podobnych profilach produkcyjnych, i uwierz mi kolego że jeśli widzę zachowanie kierownika / majstra - już chyba 10 pod którym pracowałem, to politykę firmy da się wyczytać po samej jego behawiorystyce. Byłem w biurze wiele razy, rozmawiałem, psułem sobie nerwy. Niestety kasa w tym zakładzie to temat tabu, chyba że się wykażesz - a wiąże się to z podp_ierdalaniem kolegów albo wyostrzaniem norm (kosztem pierdo_lonej jakości). Możecie mnie namierzać i podejść na żywo i porozmawiać hihihi

@zaskoczony

Droga do sukcesu ???? proszę żeby kolega sobie poczytał wcześniejsze wpisy podejrzewam, że też jego kolegów jakie konsekwencje ponosili mówiąc co myślą. Faktycznie była to droga do sukcesu. Dobrze że większość znalazła dużo lepszych pracodawców. Zresztą wystarczy się rozejrzeć i posłuchać co inni mówią. Nie tylko Ci zadowoleni. Że takie wpisy są firmie nie na rękę to każdy o tym wie a więc niech wyciągną wnioski bo jeszcze trochę to zostaną sami Ci zadowoleni . Mniejszość. Ps Coś to uwielbienie do wykrzykników mi przypomina na tym forum. Ps Trzeba jednak uważać co się mówi na korytarzach i gdzie indziej bo nigdy nie wiadomo co ktoś gdzie do doniesie.

Jan W.

Jeśli zwracasz uwagę na problemy przełożonym, by praca szła sprawniej, co jest w interesie każdego, a jeszcze Ci się obrywa to coś jest nie halo.

Marwell
@zaskoczony

Zaskoczony w jaki sposób tuszujecie wypadki w pracy?

@Marwell

Jak wiadomo kupa liderów wiedza nie grzeszy. Karierowicze typowi. Więc nie podsyłać należy takim żadnych pomysłów racjonalizatorskich bo to urazabich przerośnięte ego. Tylko oni mają rację, święta rację, ich decyzje są nieomylne, choćby były skrajnie debilne. Jeśli złamie się ta święta zasadę, będą uprzykrzać Ci pracę tak aż w końcu sam powiesz dość. A za.chwile w tym zakładzie kadry wyżej od zwykłego robotnika będzie więcej niż samych robotników.

Marny spawacz
@zaskoczony

Zrobiłem to i co. Jestem do zwolnienia. Wybacz ale w tym zakładzie zwalnia się za pracę zgodną z technologią.

Pracuś
@Jan W.

Jest coś nie tak i każdy o tym wie.

Zostaw merytoryczną opinię o Bombardier - Wrocław

• Jak się pracuje w Bombardier?

Zobacz opinie na temat firmy Bombardier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bombardier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 3 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bombardier?

Kandydaci do pracy w Bombardier napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bombardier