Spawacz.
Kandydat

Co Do pracy w Bombie Stoją nad głową ,(usunięte przez administratora). Jak się nie spodobasz to cie wywalą za Okulary i Koszulkę jak przyjdziesz w innej :) To jest Korporacja Tu kariere robia na twoich plecach osoby z biura . " BHP i okulary reszta Hoj " Zarobki 5400 brutto Bez premi bo sa cięcia . Robią uprawnienia Ukraincom a ci jada do siebie po papiery i nie ma komu spawac TIG i tak spawają Wagony bez uprawnień

kierownik

Witam, chciałbym zauważyć że pracownicy z Ukrainy są często znacznie bardziej wydajni niż Polacy. Oczekuję wyciągnięcia ręki w stronę ludzi i przyzwolenia na przechodzenie bezpośrednio do firmy Bombardier, ponieważ właśnie z Ukraińcami musimy wiązać naszą przyszłość. Pracownicy miejscowi stają się z biegiem czasu bardzo roszczeniowi, nie dając od siebie ani grama więcej zaangażowania żądają podwyżek. Śmiech na sali. Gdyby nie ludzie zza wschodniej granicy ten zakład stałby pusty. Lepiej wyszkolić i utrzymać nowych dobrych pracowników niż trzymać starych, drogich w utrzymaniu, roszczeniowych. Czasy komuny skończyły się niestety, pora spojrzeć prawdzie w oczy.

Ja tu.

Mam nadzieję że połowę albo i wiecej tych nierobów z biur wyleci. Jest ich wiele więcej niż produkcyjnych. Czym tam niektórzy się zajmują to, chyba sami nie wiedzą. W urzędzie miejskim albo w ZUS-ie jest miej pracowników biurowych. Produkcji prawie nie ma ale, trzeba ich wszystkich utrzymywać.

W5

Jakie jest kryterium intelektualne na zostanie mistrzem produkcji? Jeśli wystarczy że ma się odpowiednią liczbę chromosomów to chciałbym zgłosić że na dziale w5L jest ktoś kto ewidentnie ma podrobione badania lekarskie iż jego ilosc par chromosomów jest niepoprawna. Dodatkowo wnioskowałbym o test z kompetencji. Oraz szkolenie z : - poprawnej polszczyzny - jakiejkolwiek wiedzy na temat produkcji - minimalnej wiedzy na temat spawania. - kultury osobistej. I wtedy kurs dla całego zarządu z poczucia żenady którą jest cały ten sqrwialy dział.

Pytanie Nowy wpis

Czym w Bombardier zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

pracownik Nowy wpis
@Pytanie

ostatnio widziałem ogłoszenie bombardiera w którym jest napisane, że oferują I TU UWAGA SZOK !!!!,,Umowę o pracę. Łał. Kto by się spodziewał, że dostanie umowę o pracę ?. Ale to jest wszystko co mogą zaoferować, bo nawet konkretnej pensji nie dostaniesz, i nie licz na premię, bo tak obcinają godziny, żebyś nie miał wyrobienia i nie dostał tej małej jałmużny. Jak ci obiecują gruszki na wierzbie, to nie wierz im, ważne jest to co masz zapisane w papierach, nic więcej nie dostaniesz. No, chyba że masz dużo wazeliny i jej nie żałujesz to masz szansę na sukces, ewentualnie lubisz donosić, to jesteś idealnym kandydatem.

kierownik

@kierownik

Można było dyrektora zwolnić z dnia na dzień, można było kierownika. Więc bój się o własną d..3, a nie o ludzi bo następny możesz być???? A co do nierobów to takie kierowniki jak ty wiodą prym w tej kategorii????????????‍♂️

Tomko
@kierownik

Roszczeniowi, bo chcą godnie żyć za swoją ciężka pracę? Ta opinia była albo wysokiej jakości bajtem, albo kierownik już całkiem odpłynął z rzeczywistości do krainy słupków z Excela. Zgodzę się, że czasy PRL odeszły na szczęście w niepamięć, ale to niesie swoje konsekwencje w postaci świadomości pogardzanej "klasy robotniczej" o swojej wartości. Pracownicy przyjezdni pójdą za kasą do tego, który da więcej, a miejscowi mają tu swoje rodziny i życie, więc są mniej skłonni do zmiany miejsca pracy. Jest jednak pewna indywidualna granica zarobków poniżej której każdy rozsądny człowiek powie dość. Czarny scenariusz dla Pana, Panie Kierowniku, to sytuacja, kiedy rdzeń załogi, ludzie doświadczeni i zaangażowani w stopniu pozwalającym realizować zlecenia na poziomie opłacalnym, zdecyduje szukać swojej przyszłości gdzie indziej. Zostanie Pan, razem z firmą, zmuszony do pracy z zespołem który nie identyfikuje się z produktem, którego celem jest nałapanie godzin, a w gorszym przypadku chęć "zabłysniecia" w oczach chlebodawcy wydajnością. Dodatkowo opierając produkcję na pracownikach z barierą językową i wątpliwą lojalnością (tak, przyjezdni chcą zarobić, nieważne czy tu, czy gdzie indziej), zwiększa Pan stopień nieprzewidywalnosci zasobów i wyników. O rezultatach nie muszę chyba pisać? Albo jednak napiszę, nikomu to nie zaszkodzi, a może się przyda - mianowicie efekty wszyscy znamy, są to braki terminowości produkcji i nierzadko problemy jakościowe. Bomba, jako koncern, przez swoje wpadki ponosi już olbrzymie straty, zarówno pieniężne, jak i wizerunkowe. Natomiast kierownictwo, którego przedstawicielem jest także Pan, brnie dalej w tą samą ślepą uliczkę, jaką jest wiara w swoją nieomylność i wizjonerstwo. Naszym wspólnym zadaniem jest przynosić długoterminowe zyski i dzięki temu utrzymanie miejsca pracy. Dla Pana, z tego co widzę, liczy się słupek kwartalny i poza nim nie dostrzega Pan całej reszty oraz horyzontu czasowego poza swój kontrakt. Handluj Pan z tym, Panie Kierowniku

@kierownik

Pan kierownik chyba z księżyca spadł, że takie (usunięte przez administratora) piszę. Najwyższy czas aby zacząć dbać o tych dzięki którym ten zakład funkcjonuję. Ludzi którzy bardzo ciężko w nim fizycznie pracują.

Aha
@kierownik

Ty psi wymazie, rusko prostytko pochodzenia ukraińskiego. Polacy są jedyną wartością tej firmy, (usunięte przez administratora) za twoich banderowców!!! Pies cię (usunięte przez administratora) żeby ci stara murzyna urodziła. Nie Pozdrawiam

Były COO
@Tomko

To się przedstawił nam kierownik... Poziom wysokiej wiedzy "inżynierskiej i managerskiej" odwrotnie proporcjonalny do poziomu frustracji :) Więcej takich a położą swoją niedojrzałością, niedokszTałceniem lenistwem Bombę. Kierowniczku nasz kochany- to co opisałeś to wszystko są twoje zaniedbania i brak dialogu jak i współpracy, tłumaczenia i twojej obecności u Pracowników!! Dam ci lekcję, choć nauka zwykle kosztuje, nie mało kosztuje:) ty jesteś dla Pracowników nie Oni dla ciebie, masz im zapewnić wszystko, co jest potrzebne do bezbłędnego wykonania zadania. Co to oznacza? Pwr tego co nie powie( to nie sztuka ślizgania się), masz być wsparciem supportem jak wolisz od AdoZ. Pan Dyrektor (Executive) ZU pozostawił po sobie wysoko powieszoną poprzeczkę, "Koniu" też, nie osiągalną dla ciebie i innych w nowym rozdaniu, dokąd nie zrozumiesz, że nie kij i roszczenia, wrzaski i upierdzielanie z twoim zastraszaniem nasze pudła robią.

@kierownik

Ty buraku kurrr jee baaaay. Bo co i dla czego bo Ukraińcy chcą zarobić więc w (usunięte przez administratora) maja dodatki ubezpieczenia socjalne a nie kiedy mają większe stawki niż Polak są tania siła robocza bałwanie i dobrze wie każdy o tym. Co ty za bzdury wypisujesz w łeb se palni idioto gdy Ukrainy nie było to były by podwyżki i lepsze traktowaniexdla czego Polaka upomni się o swoje to lepije nie dać tyllo Ukraina zatrudnić chyba się z (usunięte przez administratora) pozamieniałeś na rozumny

S-G

Może by się kolega przedstawił z imienia i nazwiska i opowiedział o swojej nowej pracy dziadka klozetowego.

spawICE
@S-G

Hmm to świadczy o poziomie bombardiera wrocław, skoro kolejnym miejscem pracy ma być pilnowanie toalet. piszę jako były pracownik, nie pozdrawiam!!! zapraszam to kibla

@spawICE

Dziękuję ale nie skorzystam. Ktoś kto ludzi ciężko pracujących tak obraża to nie wiadomo co ma na myśli zapraszając do toalety. Przedstaw się tak jak należy bo jakiś podobny Twój wpis do poprzednich o innych nickach też obrażających pracowników bombardiera. Coś mi się wydaje, że nie dałeś rady kolego i Ci Bombardier szybko podziękował bo tam trzeba prawdziwych facetów do pracy. Pozdrawiam i życzę większych umiejętności w nowej pracy.

ktoś
@kierownik

Kto takie osoby daje na kierownicze stanowiska chyba dyrektor z czasów komuny, jeśli chodzi o pracowników z Ukrainy to raczej większość przebywa tu czasowo nie na stałe więc jeśli kierownik taki mądry niech ich szkoli a po trzech miesiącach następny. Trzeba doceniać starych pracowników bo to oni mają doświadczenie a nie kierownik który ma jakieś tam wyższe wykształcenie jeśli je ma teraz częściej mają je zwykli pracownicy w firmach dziwi mnie że ta firma znajduje ludzi do pracy skoro marnie płaci i jest (usunięte przez administratora) do tego w dzisiejszych czasach raczej nie zatrudnia się pośredników że prowadzi się firmę kogucik nawet w koreańskim LG jest lepszy socjal a do tego zatrudnia się ludzi bezpośrednio stawka na początek to 4200 brutto bez doświadczenia i wymagań jak by to była pierwsze praca w życiu oczywiście wykształcenia też się nie wymaga. Bomba oferuje takie stawki i traktuje ludzi jak traktuje to nawet Ukraina u was nie będzie pracować.

Pracownik Produkcji
@kierownik

Kierownik Bzdury Farmazonisz Wydajni pod jakim wzgledem ? szybkosci , czy dokładności Szybkosci tak ale przez to Ramy zchodza z opuznieniem bo sa ciągle poprawki ! ! i Tigowanie ze szlifowaniem . Robicie kolegoą z Ukrainy uprawnienia na Tig potem oni jada do domu na spory czas i karzecie nie prosicie Tigować osaba które nie mają Uprawnień bo nie ma komu robić , Mało już nie ma funduszy na kolejne sxkolenie Ha Ha.. Przyjmują Przez Bombardiera z Ukrainy bo się boją ze zaczną odchodzić ! I tak uciekają z Bombardiera do innych firm Nie muwiac gdzie ;) mają uprawnienia itp. I lepsze zakłady są ! Bobmardier już siè dawno skończył Dlaczego o tym nie wspomniałeś ? . Jak sie wypowiadasz siedzac za biurkiem patrząc w RC . To przedstawiaj Całą sytacje a nie wycinki z gazet ;) Ale te zagrywki Kierownicze Dobrze znamy z produkcji Prawda :) Ps Pozdrawiam nielicznych już Fachowców ktorzy jeszcze nie odeszli a nad tym sie zastanawiaja !

Spawacze
@kierownik

Spawacze, (usunięte przez administratora). Szoszony przychodzą na palarnie pod lakiernie żeby ich nie było widać i przesiadują po godzinie. Telefony w łapę i oglądają jakieś ruskie filmiki

robot

a przez to że tych 7 czy 8 nie ma (usunięte przez administratora) dalej będą robić w zakładzie to na co mają ochotę. w ogóle mi was nie szkoda! dup_owłazy!

@kierownik

skoro ukraińcy są tacy dobrzy, to musisz się trzęś ze strachu bo niedługo kierownikami i mistrzami będą właśnie oni, NO BO polacy są roszczeniowi.

@kierownik

Roszczeniowi ? Człowieku ty wiesz jaki tam jest zapierdziel ? Wiesz jakie są ceny w sklepach ? Za ciężką pracę należy się godna płaca.

@kierownik

Wam by pasowało żeby każdy (usunięte przez administratora) maski nie podnosił,a wy będziecie latać jak pieski do starego i się chwalić ile to żeś ta nie zrobili czyimiś łapani.. Co w tym dziwnego że ludzie chcą dobrze zarobić za ciężką i szkodliwą pracę... Podniecaj się dalej tymi swoimi wydajnymi Ukraińcami, tylko żeby ci kiedyś ryja nie obili, bo widać że karierowicz z ciebie po h.ju. Ciekawe jaki ty byłbyś wydajny w spawaniu, bo w donoszeniu,i robieniu laski staremu jesteś pewnie liderem.

FB Nowy wpis
@kierownik

Jesteś zainteresowany zmianą miejsca pracy. Spawacze poszukiwani w Jelcz Laskowice. Stawki konkurencyjne 41 na DG / B2B. Polecam przez pośrednika z BT - Szelej (...) ski.

Spawacz.

prac,
@Spawacz.

TO jest wina nadzoru i szkoly spawania dopuszczaja nie wyszkolonych spawaczy , a pózniej sa efekty , złej jakosci, i wymagaja od wszystkich, caly zespól ponosi odpowiedzialnosc, jakosc , bo nie odebrali, brygada bo zle wykonana praca,

Spawalnik
@prac,

Jaki instruktor taki uczeń. :-):-):-) Zobaczymy jak będzie jak szkoła będzie przeniesiona do u Spoiny AW. To same papugi będą z Afryki spawać.

@Spawacz.

A to (usunięte przez administratora) brutto... Ja pracowałem w Bombardierze na remoncie wagonów w 2016 w Niemczech koło Zgorzelca i płacili 15 euro na rękę+ dodatek do mieszkania... A jak widać nikt tak cię nie okradanie jak rodak...

Lysy
Klient
@Spawacz

Czy możesz podać adres do Bombardiera w Niemczech koło Zgorzelca .Czy jest tam możliwość pracy z bardzo słabym językiem niemieckim?

PS FB Nowy wpis

PracaSpawacz FB
Klient

Jesteś zainteresowany zmianą miejsca pracy. Spawacze poszukiwań w Jelcz Laskowice. Stawki konkurencyjne 41 na DG / B2B. Polecam przez pośrednika z BT - Szelej (...) ski.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Kandydat

Mam Nadzieje że Alsto.. Wymieni wszystkich lider. i Kierownik.. Łącznie z Prezesem i w tej firmie bedzie Ład a nie jak teraz Sam Układ i Mobingowanie Ludzi !!!!! Pozdrawiam tych co jeszcze wytrzymują :)

Pracwnik

Pracuje w tej firmie 5 lat i tak są machloje ale jak pracujeż żetelnie, robisz to co do ciebie należy to lider czy kierowik nie maja pretensji. Pretensie z tego co widzę to mają do ludzi którzy markują robote aby zostać w nadgodzinach, chodzą pokiblach i pala fajki albo często stoją przy szafkach na telefonie no i oczywiście BHP. A jeśli chodzi o firmy zewnęrzne to do nich mają słusznie pretensie o dużą ilość nieobecności nawet po 3 - 4 miesiące w roku. a nato nasza kadra nie ma wpływu. Więc pracujcie a nie żale swoje wylewamy, bo wylewa ten kto jest winny tych opisanych żeczy.

Wara
Kandydat

Podwyżki śmiech !!! Podwyżki to więcej roboty, więcej i szybciej. Dali 3% a zabrali kolejne procenty z wyrobienia. PUK PUK !!! Może zbiorowe anonimy do (usunięte przez administratora)wysyłać, może ktoś się w końcu zacznie interesować tym zakładem.

@Wara

Mój kuzyn pracuje w Alstom Konstal i oni mają 3190 zł brutto wczasów pod gruszą od 2017 roku . To są fajne pieniądze, żeby pracownik mógł odpocząć po ciężkie pracy. Ciekawe czy u nas zwiększą wczasy pod gruszą, ponieważ ta kwota którą dają jest niska.

Nemo

Witam . Pytanie zasadnicze nie obawiacie się o miejsca pracy po ewentualnym połączeniu. z Alstomem . Po ogólnym spadku produkcji sprzedanej ? Na razie jest hura optymizm ale nie wygląda to wesoło . Brak zamówień może oznaczać zwolnienia ? Szefostwo milczy na ten temat . Następne pytanie , nie za dużo liderów , kierowników , dyrektorów od ..UJ wie czego ? A na produkcji brak tak do pracy . Czy to może oznaczać zwolnienia w tej grupie pracowników ? Czy raczej pozbędą się "robili" i jakoś to będzie . Bo odnoszę wrażenie że zwolnienia sa nieuniknione . Tym bardziej że zmiany w prawie pracy sa w tej chwili bardzo korzystne dla pracodawców . Co z zaległymi urlopami ? Faktycznie będą przymusowe ?

Do Nemo ...
@Nemo

Zwolnienia da niestety nieuniknione . Spadki produkcji są na całym świecie więc u nas też . A kto najbardziej jest zagrożony ? Myślę że "robili" jak to napisałeś nie zwolnią . Ciężko o fachowców na rynku , tym bardziej że zarobki rewelacyjne nie są . Raczej liderzy i kierownicy poleca . Przymusowe urlopy , jak najbardziej możliwe . Szybkie wypowiedzenia również , zgodne z nowym kodeksem pracy .

LIiderek
@Nemo

Zwolnienia sie powoli zaczynają po cichutku. Duzo jest troli liderów itp. Bendzie redukcja na bank . Teraz jeszcze jest cicho a to dla tego zeby ludzie nie zaczeli uciekac . Alsztom przejoł bo firma jest nie rentowna . Benda ciecia i juz sa spore jeszcze przed ta cala pandemia . Nawet w Styczniu wisalo spotkani w postaci pikniku. Takie ciecia ! . Nie ma premii nie ma dodadkowego 500zl za to ze szkolisz osobe na nowe stanowisko i nie ma profitu kwartalnego za wyrobienie dla Koerowników w postaci 10000zl zera sie zgadzaja ;) Maciant.. bedzie smutny jak mi przykro Razem z Marcinem Wrońsk...

rob
@Do Nemo ...

wszyscy kierownicy powini pleciec dawniej byl jeden kierownik i zle nie bylo. i pilnowal jakosci, nadzoru spawalniczego,

ShG
@Nemo

Jest ŻLE będzie jeszcze gorzej !!! Wprowadzają system KOMPAS w którym nie dostaniemy za godzinę pracy a za to ile wykonamy wyśrubowanych norm które i tak jeszcze podniosą (usunięte przez administratora) !!!

andrzej
@rob

kierownicy, nadzor , kontrola powini poleciec, i wiecej kierownikow, kontroli, nadzory tym gorzej ,zla ,organizacja, jakosc, spawanie bo kazdy chce sie wykazac, w zlej stronie, Dawniej bylo 2 kierownikow, jeden na calej hali, dowch z nadzoru , i kilku z kontroli na jednej hali,W5 i bylo dobrze,

andrzej

Alstom zajmie sie (usunięte przez administratora), nikt nie psetrzega WPS, jedzie sie 35 a, spawalnicy teoretycy nie pilnuja maja w nosie ,teraz liczy sie tylko co trenuje szef i wiekszosc (usunięte przez administratora)to cwiczy, , a robota nie wazna, zamiast pomoc, produkcji, w jakosci, pokazywac jak spawac na stanowisku. ale kto , zeby nauczyc trzeba spawac conajmiej 5 lat.min, nie wystarczy kurs po znajomosci bez chodzenia do spoiny,

Kulson

I tego kompasa pogonić, zanim laluś w rurkach zmusi ludzi tworzących ta firme od lat to rzucenia wypowiedzeniem

Cześć. Wiadomo coś o podwyżkach od 1 maja ? U nas nic nie słychać.

Jaś

3 %, bez progu minimalnego

@Jaś

Dziękuję za odpowiedź. Przy tych podwyżkach cen taka podwyżka pensji to kropla w morzu. Pozdrawiam

Ja tu.

Ja tam.
@Ja tu.

Jest około 240 osób w biurach i prawie 1000 na produkcji i magazynach, nie wiem skąd bierzesz takie rewelacje. A czym się niektórzy zajmują? Może pomyśl, kto Ci nalicza pensje, kto dba o to, żebyś miał ciepłą wode w kranie, kto zamawia materiał na produkcję, kto liczy koszty projektów, żebyś za rok czy dwa dalej miał co robić, kto ogarnia faktury do bartosiaków i spółki, zmiany konstrukcyjne, przyrządy czy kurde papier w kiblu? Samo się robi? Leserzy są wszędzie, i w biurze i na produkcji, byli już tacy, co się pchali w szary fraczek z wyobrażeniem, że w biurze to sie tylko kawę pije i plotkuje, ale ilość zadań i obowiązków szybko ich z tego wyobrażenia wyprowadziła.

Szymon
@Ja tam.

Skodo rzeczywiście tak wiele osób pracuje w tej firmie to można śmiało stwierdzić, że jest to duże przedsiębiorstwo. Gdy przeczytałem Twój wpis to zastanowiło mnie to, czy firma ta daje możliwości rozwoju zawodowego osobom, które chciałyby ubiegać się o wyższe stanowiska? Jest określona jakaś ścieżka rozwoju zawodowego? Proszę o informację.

@Ja tam.

240 osób w biurach ? Wszyscy do zamawiania papieru toaletowego, naliczania tych cudownie wielkich pensji, zamawiania materiału, do liczenia kosztów materiału i do dbania, żeby w krajach była ciepła woda, chociaż z tym ostatnio dobrze nie jest. Człowieku tysiąc osób bardzo ciężko pracuję na 240 przepracowanych podnoszeniem słuchawki telefonu osób. Naprawdę tak te osoby nie są rozgarnięte, że aż tyle osób potrzeba żeby załatwić te sprawy. To są jaja jakieś.

LuiPonsi
@Pracownik

Tak, w ogóle to wszystkich z biur trzeba zwolnić bo są tacy źli i niedobrzy i ciemieżą biednych robotników, którzy ich utrzymują. OPie, masz swoją pensję za swoją pracę jak w każdej firmie, nikogo tu nie utrzymujesz, każdy pracuje na siebie. Jak źle i jestes taki rozgarnięty to idź na swoje robić, na żadnego nieroba z biura nie będziesz musiał pracowac.

@LuiPonsi

Odezwał się jeden z (usunięte przez administratora) Porównaj swoją pensję do pensji tych którzy na ciebie pracują. Jakby nie produkcja to ty byś pracy nie miał. Zrozum to wreszcie. Byście byli niepotrzebni a teraz przynajmniej połowa z Was jest niepotrzebna. Dowcipniś się znalazł. Jak uważasz, że jesteś taki ważny i lepszy od tych którzy pracują na produkcji to idź na prezesa. Dla mnie jesteś po prostu głupi i masz problem ze zrozumieniem pewnych spraw. My jesteśmy rozgarnięci a ty nierozgarnięty. Masz za dobrze w firmie i piszesz głupoty. Niektórzy to się potrafią ustawić.

Büro
@S-G

Rób studia i zapraszamy do kółeczka, potrzebujemy fachowców. Tylko tutaj wymagamy myślenia chłopie! Masz materiał ogarnięty, papiery uprawnienia, ktoś musi to wszystko przygotować i zaplanować. Pomyśl o tym.

@Büro

Nie studia świadczą o mądrości i kulturze człowieka. Jesteś tego stu procentowym przykładem. Uważasz, że jesteś lepszy od tych którzy na Ciebie pracują. Na produkcji są ludzie wykształceni, którzy wiedzą co mają robić a u Was z tym jest różnie. Ale jakbyś potrafił spojrzeć dalej niż Twój nos to byś to zobaczył. Nie Ty pracujesz na swoją wypłatę. Inni na nią pracują. Ale szkoda pisać z kimś takim, który ma problemy z pojęciem tak oczywistej rzeczy. Siedz w tym swoim biurze i wymyślaj te głupoty którymi się dzielicie z produkcją. A my się znów posmiejemy z waszej inteligencji. A zapomniałem studia skończyłeś.

Biuroo
@S-G

Zastanawiam się czego oczekujesz. Chcesz jako spawacz wykonywać pracę w biurze? Postępuj zgodnie z wytycznymi majstra / kierownika i gwarantuję ci że wszystko będzie w porządku. Problemy zaczynają się gdy nie postępujesz zgodnie z polityką firmy. Dziś mamy dwa wyjścia: albo bierzemy odpowiedzialność za swoje czyny i pracujemy sumiennie, albo idziemy do innej pracy. Pozdrawiam

@Biuroo

Szkoda czasu na dyskusję z kolegą. Wy nigdy nie zrozumiecie osób, które pracują na produkcji. Tak było, jest i będzie.

Ja tam
@S-G

Widzę, że nie rozumiesz jak fukjconuje nasz zakład (i kazdy inny w gospodarce wolnorynkowej). Jeżeli osoby z biur, którymi tak gardzisz w swoich wypowiedziach nie zrobią swojej pracy, to Wy pójdziecie spawać płoty, bo tu nie będzie chiał nikt inwestować. To nie komuna, że w biurach się po znajomości prace miało, tu trzeba ostro (usunięte przez administratora), żeby to wszystko hulało. Zaczynałem tu karierę od skrobaka na Kirunie, i uwierz mi, że poznałem praktycznie każdy wydział i osobę na produkcji, i doskonale rozumiem Was na produkcji. Szkoda, że Ty traktujesz osoby spoza produkcji jakby ludźmi nie byli.

@Ja tam

Bo wielu co zeszło że skrobak, a poczuli zapach biura , zamiast ludźmi stało się zwykłymi Inkami???????? Bo wiedząc jak wygląda praca na produkcji, jak jest ciężka, siedząc w biurze oczekujesz od pracowników produkcji często rzeczy niemożliwych do zrealizowania w normalnym czasie???????? fakt możliwym do zrealizowania ale ogromnym kosztem, jakim jest wysiłek i zdrowie ludzi wykonujących ta ciężka 4obote. Ty siedząc w biurze masz na to wyrąbane i innych nie wyprowadzasz z błędu że koszta są zbyt duże. (usunięte przez administratora) Później pretensje, że za duża absencja chorobowa, że masa poprawek, że w terminie nie zrobione, a.co za tym idzie koszty rosną???????? nie macie jaj by wyprowadzać innych z błędu, że pośpiech generuje dodatkowe koszty, że firma na tym traci. Wy patrzycie jak do fajrantu dotrwać i byle w tym czasie nikt wam tyłka nie zawracał, a w razie czego to odpowiedzialność zrzucic na fizycznego???? (usunięte przez administratora)

Ja tam
@Stef

A wiesz, że ja nie zarządzam osobami na produkcji i nigdy nie miałem nikogo pod sobą? Macie 10 kierowników i 4 dyrektorów, a wszystkich do jednego wora wkładacie. Wątpię, że jakaś kobieta z księgowości czy logistyki stała nad tobą i cie goniła batem ;)

@Ja tam

Każdy dobrze wie, że w tej firmie jest przerost pracowników nie produkcyjnych. Mało komu to chodzi o logistykę , a o tych wszystkich kierowniczkow i majstrow, którzy stanowiska zawdzięczają tylko temu, że na plecach innych do tego doszło. A teraz wielkie paniska, a będąc fizycznym, byli i3nkimi pracownikami, a więcej czasu spędzali w biurach obrabiając tylko innym pracownikom zespołu???? To o takich osobach najczęściej tu mowa. Na produkcji nie dawali rady, trzeba było za nich robotę odwalać, a później jak wychodzili sobie stanowisko, to ganiali ludzi co im (usunięte przez administratora) wcześniej ratowali. Sami rady nie dawali a od innych wymagali???? trafiali się również technolodzy, którym trzeba było podpowiadać jak problemy rozwiązywać???? stanowiska po rodzinie też tam nic nowego????a wystarczyło by nie rozdrabniać obowiązków. Ktoś na tych ludzi od liczenia żarówek, od patrzenia czy kurz na szafkach leży, czy szczotki wiszą na tablicach cieni i innych bzdur musi zarobić???????? A co do jednego worka, to sam się do niego wrzuciles

robotnik z produkcji
@Stef

Jak najbardziej zgadzam się ze Stef, a najbardziej z tym że co poniektórzy "wychodzili" sobie lepszą pracę i dodam "wyszczekali pyskiem" bo tylko to umieli. To są tzw. karierowicze. Ten biurowy niedowiarek niech się popyta, a dowie, że na każdym wydziale są tacy i robotnicy mu wskażą palcem konkretnie którzy to.

@Ja tam

Doskonale rozumiem jak funkcjonuje ten zakład i zgadzam się, że Stefem i pracownikiem z produkcji.

@Pracownik

Masz. Rację. Większość tych wytężonych mózgów co siedzi na (usunięte przez administratora) wiedzą co się dzieje na produkcji. Technologia? Tylko schodzić z godzin, przyjdź, popracuj w tym czasie co ustaliłeś i wtedy pomysl. Po drugie, są technolodzy którzy wchodząc na hale nie mają pojęcia jak rozwiązać problem z wyrobem, chodzą drapią się po głowie a koniec koncow. Idzie jak idzie... Nie rozumiem tego po co Tacy ludzie w ogóle pracują. Nie masz pojęcia o takiej produkcji to się zwolnij i nie utrudniaj ludziom.

ShG
@Ja tu.

robol
@Büro

Akademia rolnicza się nie liczy. A wygląda na to, że wiekszość pracowników nieprodukcyjnych, z technologami na czele, nie ma bladego pojęcia z czym ma do czynienia. Procesów naoglądali się na tutorialach z YT i wdrażają swoje chore wizje w zakładzie.

z produkcji
@Ja tam

A czy zastanawiałeś się czemu taką opinię mają pracownicy produkcji o większości tych co są wyżej? Skoro zaczynałeś na produkcji to powinieneś to wiedzieć! Punkt siedzenia zmienia punkt widzenia. Niedługo nie trzeba będzie w ten zakład inwestować bo fachowców to już tu prawie nie ma a i ukraińcy z tąd uciekają, więc naprawdę niedługo będzie się tu tylko płoty robić, bo system zarządzania jest tu największym złem w tym zakładzie. GDZIE JEST CZYNNIK LUDZKI W TYM CHORYM SYSTEMIE. Pewnie powiesz, że tak się robi biznes. OK. Spróbuj robić ten biznes bez ludzi? Daj mi menagera który zrobi ten biznes bez ludzi. CZY MASZ POJĘCIE JAKIMI ZŁOMAMI SZLIFIERKAMI MUSIMY PRACOWAĆ, TE NARZĘDZIA STWARZAJĄ ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA. A KIEROWNICTWO O TYM WIE I NIE MOŻE NIC Z TYM ZROBIĆ. I NIE MÓW, ŻE TO NIE KOMUNA BO UKŁADY JAKIE ISTNIEJĄ W TEJ FIRMIE TO NIEKTÓRYM W NAJŚMIELSZYCH SNACH SOBIE NIE WYOBRAŻAJĄ.

LOL

Kompas nie ma już sił, nie ma pomysłu na godziny efektywne, gubi się a czas mu się kończy. Szykuje się indywidualna kontrola jego efektów, bezsensownej oferty programu restrukturyzacji współpracy z firmami zewnętrznymi. Samo wynagrodzenie obydwu panów wzbudziło podejrzenia kontrolingu finansów z poza Alstom Wrocław. Zaproszenie do współpracy przez Pana P.Z. zostało zweryfikowane pod kontem układów przyjacielskich. Prezes nadal żyje w cieniu niewiedzy powstałych układów wzajemnej adoracji. Zaufanie pracowników kadry kierowniczej Alstom do dyrekcji również budzi wiele zastrzeżeń i obaw! co do programów Compass & Partners. Czekamy na kolejne kroki i decyzje prezesa Kreta. Mamy nadzieję iż w porę obudzi się z zimowego snu. Pamiętać należy iż Prezesem się bywa a pracownikiem się jest.

Lakiernik z dużym stażem

He he poczekajcie na lakiernię ! Tu już było wesoło a będzie jeszcze śmieszniej (-: Było spotkanie kompas obiecał na podwyżki do końca marca (-:się zarzekał ze godziny efektywności nie wpłyną na naszą pensję (-: a prezesik work stalu tylko bezradnie kiwał główką ze tak będzie to będą jaja bo jak nie dostaniemy to emigrujemy (-:

@Lakiernik z dużym stażem

Podwyżki to mogą obiecywać, od 3 lat się zarzekają i żadna z firm podwykonawczych nie widziałapodwyżek, gdzie wcześniej były co roku. Kiedy w końcu ktoś tam zrozumie, że produkcja zależy od ludzi którzy na niej pracują, czas się postawić, może by tak mały strajk? Albo załatwić ich masowymi L4.

PracaSpawacz FB

Zatrudnimy do Poznania z BT spawaczy, monterów, ślusarzy, walcarzy, operatorów CNC.

Paweł

Nie wiem po co brali sobie do współpracy firmę compass która chcę być mądrzejsza od reszty, oni sobie ustalą jedną a na hali wychodzi co innego. Trzeba robić szybciej bo im zachciało się skrócić czas na spawanie elementów, a jak masz zto zrobić,bez wejścia, zejścia, szlifowania, jak materiał musi ostygnąć. Ktoś tam się nadaje do hodowli jedwabników a nie wprowadzania zmian w firmie która spawa od ponad 20 lat. Zawołasz technologa i ze stoperem w ręku potwierdzi że tak się nie da. Ale co tam jak się nie da szybciej to nie zapłacimy za robotę, bo płacenie za efektywny czas spawania wprowadzimy.... Skąd oni w ogóle się wzięli, brak mi słów..

Andrzej
@Paweł

Bo chcą sobie zrobić z nas niewolników i zamiast zakładu pracy to(usunięte przez administratora) To co się tam dzieje nie jest normalne, przekazywanie pracowników pomiędzy firmami zewnętrznymi jak odbywa się jakbysmy byli workiem kartofli. Lancuchy na ręce i na nogi jeszcze załóżcie każdemu i każcie w tym spawać, żeby nie chcieli odejść do innych firm.

Spawalnik
@Paweł

Oni wiedzą co robią, słyszałem za parawanem brodacza jak do kogoś dzwonił i mówił, "chuója wiedzą co robimy, blef i tyle . Nauczyli się wygody i brać kasę za nic ale pokarzemy im za co dostają ( usunięte przez administratora) „ To się nazywa poprawa jakości pracy, to jest koleśostwo, ktoś tu ma pupilka i to do przytulania.

Zawodowy
@Paweł

Jak byś dostawał 60k miesięcznie za wprowadzanie zmian nac których się nie znasz to byś sobie kurs aktora zrobił.

Spawaczzzz
@Andrzej

Ciekawe czy ktoś z tych managerów od wprowadzania zmian wyszedł kiedyś bza biurka. (usunięte przez administratora) się znają i pierdol...a farmazony. Masz WPS to według tego pracujesz nie da się ponoć czegoś, oni myślą że wszystko jest gotowe a Ty tylko czekasz z odpaloną spawarką na elementy, compass to jakaś porażka, prowadzi tylko do tego żeby zrobić z pracowników (usunięte przez administratora) Ktoś tam na górze szanuję pracę normalnych ludzi? Czy ma nas za nic? Niech wracają do warszawki i tam siedzą, za tymi swoimi biurkami...

Jam

Trochę dziwna sytuacja z opiniami tutaj. Skoro jest rak tragicznie to dlaczego jeszcze tutaj ludzie pracują? Zawsze sie ktoś zwalnia, ale nie ma problemu mimo wszystko z chetnymi. Oczywiście największa rotacja i narzekanie od pracowników ze wschodu. Staży pracownicy pracuja i nie szukaja problemów na siłę czy tez raczej sie nie zwalniają. Raz jest gorzej, raz jest lepiej ale gdzie jest idealnie? Kasa nie jest zła, warunki tez sa spoko. Jak ktoś zwalniaja to naprawdę musi sie postarać, nawet jak projekt zwalnia to na inne działy przenoszą a nie zwalniają. Fajnie jak osoby co narzekają podały by konkretny przykład, ale jak widać formę ich wypowiedzi raczej na to nie można liczyć i na poważnie ich bym nie brał. Dla jasności jestem zwykłym pracownikiem wykonuje swoje i problemowo nie mam mimo kilku lat juz tutaj.

Jarek
@Jam

Yyy czekaj już raz proślili i mlaskali do lakierników zostańcie bo wszyscy jeśli wypowiedzenia

Angela
@Jam

Co ty za bzdety wypisujesz , od razu widać że masz biurko z widokiem na bufet. Macie gacie pełne obaw, widzicie co się dzieje i na razie to lakier z paznokci zrywaćie paniusie. Jeszcze chwila i zabraknie pomysłów do kłamania wysokich stołków. Alstom wam sito z ...py zrobi już same rozsyłajcie cv. A nie bzdury w obronie wypisujesz.

Jarek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 86 dni.

Powiem Tak , gość liczy czas ucina godziny a zapomina że to my robimy na jego wypłatę . Jakoś było rentowne a teraz nie jest ? Ludzie uciekają a nawet Ukraina nie chce tu pracować i uciekają . Panie Prezesie przejrzyj na oczy proszę . Zasoby ludzkie się kończą młodzi nie chcą pracować na wyzysku za wypłatę która w ogóle jest nie adekwatna do tego co robimy . Od wielu lat tu pracuje i co ? I nic sam ucieknę Kuzyn niedawno stąd uciekł do lg i mimo norm ludzi szanują . Jeszcze dwa tyg i tez tam idę . Straciliście wielu fachowców na rzecz jakiegoś Gostka który twierdzi że uzdrowi coś co działa tyle lat, a takich jak ja trzyma tu tylko sentyment . Śrubujecie normy ale śrubka pęka . Ps Niech ktoś posłucha co ten uzdrowiciel gada między pracownikami .

Spawaczzz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 87 dni.

Jak jest dobrze to zawsze musi, się coś(usunięte przez administratora)Po komu potrzebny ten compass. Teraz spawanie będzie wyglądało jak w obozie pracy. Handel pracownikami, jakieś wymiany, jak niewolnik. A jaki ja będę miał wybór? Dlaczego compass chce szybszego spawania, ale za czas poświęcony za to spawanie nie chce zapłacić? Tak się wprowadza zmiany? Dupy a nie liderzy....

Mateusz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 88 dni.

BT wzięło sobie do współpracy firmę compass i teraz proszę, jakie cyrki z tego wychodzą. Takie wprowadzanie "wielkich" zmian kosztem pracowników na dobre nie wyjdzie, czyzby chcieli tylko ludzi ze wschodu którzy za miskę ryżu będą sobie wypruwać flaki, żeby wyrobić się z czasem który ustalił sobie ktoś z "góry". Jak masz wykonac prace która zajumje 8h w 4h? Za te same pieniądze ale 2 razy szybciej i z taką samą jakością ? JAK? a co jest najlepsze? spróbuj się nie wyrobić, to nie zapłacą. Pojeb.....ało kogoś konkretnie. Compass z BT chce zrobić obóz pracy !!!

Zostaw merytoryczną opinię o Bombardier - Wrocław

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Bombardier