Bombardier

Wrocław

Opinie o Bombardier

Mpart

Do @Bolek. Jestem pracownikiem tego projektu i nie zgadzam się z tą opinią. Jak to ująłeś" piesek Leszek" pomaga nam na ile może. Oczywiście odbija się czasami od ściany ale czy to jego wina. Bolek nie masz pojęcia jak jest na icx to nie wygłaszaj opinii. Jest ciężko i czasami każdy ma dosyć. A to że stoi nad nami nie oznacza że nas goni z batem w ręku. Czasem trzeba postać i poobserwować proces aby go poznać i pomóc. Myślę że moją opinię może podzielić wiele osób pracujących na tym projekcie.

spawacz

cały czas są cięte godziny, te oszołomy nie są w stanie zrozumieć że spawanie wymaga czasu. będzie coraz większa rotacja, przez niekompetentne buraki na stanowiskach liderowskich i kierowniczych. szkoda! niestety ta poyebana atmosfera skłania to wyjazdu za granicę najlepiej na stałe.

wiatrak
@spawacz 18.11.2017 16:04

konfident konfidentem sie przesługuje pozdro dla chłopaków z igloo oprucz pod... daczy, dziadek i reszta miłych chłopakow pozdrawiam miło było :) zarobki do (usunięte przez administratora)

Nick

Droga Pani Natalio, w zakladzie ma byc przeprowadzana ankieta zadowolenia pracownikow. Zupelnie zbedna i wyprowadzenie pieniedzy z firmy w ten sposob nieuzasadnione. Wszystkie potrzebne wiadomosci o firmie i o atmosferze tam panujacej mozna znalezc tutaj za darmo i mieszania pracownikow w to fikcyjne badanie zadowolenia. Wynik ankiety bedzie taki jaki zamowiliscie i tak. Ankieta ta nie poprawi sytuacji w zakladzie, ma poprawic tylko samopoczucie kadry. Pracownik fizyczny nadal bedzie traktowany jak zbedny balast dla firmy

Natalia
@Nick 05.11.2017 12:04

Panie Nick, Ankieta jest przeprowadzana przez zewnętrzną firmę Gartner, we wszystkich lokalizacjach firmy, nie tylko we Wrocławiu. Pracownicy Bombardiera nie widzą poszczególnych ankiet, otrzymują gotowy raport z badań. Ankieta jest w 100 % anonimowa. Pozdrawiam.

Nick
@Natalia 07.11.2017 15:29

Ankiete tez mozna odpowiednio przygotowac. Ciezko przyjac do wiadomosci to co ludzie tu wypisuja? Wystarczy wyciagnac wnioski

Stef

W tym zakladzie jakiekolwiek normy przestaly obowiazywac. Wiedza jest drugorzedna, teraz licza sie tam tylko checi i potulne wykonywanie polecen

Młody

Wszyscy piszą o zarobkach i ludziach. A może ktoś napisać jak jest np. z powietrzem na hali produkcyjnej, mam na myśli czy jest np mgiełka olejowa pod stropem ?? czy hałas jest duży tak jak np na prasach ?? Czy ciuchy przychodzące z prania uczulają i czy zapach powoduje problemy...

BT
@Młody 12.11.2017 21:09

Spawamy głównie w metodzie Mag 135, nie stosujemy drutu proszkowego dzięki czemu powietrze na hali jest w miarę czyste, dodatkowo na części obszarów stosowane są odciągi spawalnicze, co dodatkowo oczyszcza powietrze, są stosowane przyłbice spawalnicze Speedglas z nawiewem oraz wchodzimy w nowe Speedglasy z nawiewami dla ślusarzy. Hałas jest głównie na hali W2 i W5 gdzie spory procent operacji, to prostowanie Pudła, jednak stosowane są ochronniki słuchu (stopery oraz najmocniejsze Peltor otime III firmy 3M) a to znacznie wycisza atmosferę :). Ciuchy są prane przez firmę zewnętrzną w specjalnej pralni chemicznej i nie spotkaliśmy się z uczuleniami czy skargami ze strony pracowników.

pdw

atmosfera porównywalna do wiejskiej szkoły podstawowej.

Bolek

Zgadzam się ze Stef co prawda nie jestem pracownikiem tego projektu icx ale słyszałem że koordynator piesek Leszek zaczyna fiksować nie wyobrażam sobie żeby na moim dziale wyprawiali takie numery nikt nad nikim nie stoi i produkcja idzie w zaskakującym tępie tak że stanie nad człowiekiem i pilnowaniem nic nie zdziałasz jedynie któregoś dnia poprostu ktoś nie wytrzyma i będzie bolało pracownik fizyczny znajdzie wszedzie prace a ty myślisz że boga za nogi złapałeś to co się dzieje to się mobing nazywa jeśli w szkole nie mówili

Fred

To ze ta firma spadla na psy dzieki ludziom ktorzy nia zarzadzaja i werbuja ludzi do pracy w tak wielkie swieto to czysta patologia ale ci ktorzy sie na to zgadzaja i wyrazaja chec pracy to (usunięte przez administratora) bez honoru

pafawag śląsk

W tej firmie donoszą na siebie gorzej niż w przedszkolu. Mają nielegalny instytut,po którym spawacze bez uprawnień wykonują swoją prace. Kopiują programy,po których urządzenia sterowane numerycznie nie pracują jak trzeba. Strata czasu, koordynatorzy plotkują gorzej niż emerytki, wiedzą o Tobie więcej niż Ty sam. Najgorsze elementy to : Lider-zazwyczaj wtyka(kabluje nawet gdy wychodzi na kibel) koordynator - pucybut kierownika(roznosi plotki szybciej niż murzyni hiv) kiero-kłamczuch (wszechniewiedzacy, leniwy intruz). Oczywiście w grę wchodzą jeszcze (usunięte przez administratora) na hali, którzy kapują na siebie w swojej obecności.

Ja

Do ludzi z biur którzy przeprowadzają rozmowy,muwic morzna wiele,należało by pokazać stanowisko pracy naj pierw,bo potem wychodzą niespodzianki,a jak ktoś widzi to wie czy mu to odpowiada

anonymous

Potwierdzam opinie Nicky. Zatrudniłem się jako spawacz i przez 5 tygodni przespawałem może ze 3 metry, za to mogę cieszyć się do bólu z pracy ślusarza/montera. Jakbym chciał pracować jako ślusarz to bym aplikował na stanowisko ślusarza ! Panowie spawacze, jeżeli ktoś wam będzie oferował pracę spawacza na projekcie ICX to mocno się zastanówcie, chyba że odpowiada wam praca 90% ślusarki i 10 % heftowania (spawają Ukraińcy). pozdrawiam

Amadeusz
@anonymous 02.11.2017 08:21

A jak atmosfera między ludźmi,jak bym trafił takiego kierownika co by mnie straszył to odrazu w ryj i wychodzę w tej samej chwili nie nawidze takich cwaniak, a przez takie zachowanie tracą ludzi i psują atmosferę pracy

stef

Dodam do tego ta atmosferę (usunięte przez administratora). Nie wiem gdzie ci ludzie kończyli studia, ale motywowanie pracownika strachem chyba nigdzie nie uczą. Może tak, proszę, dziękuję, większe pieniążki, a nie ciągle straszenie i kontrole bhp mające wzbudzić w pracownikach strach. Świadczy to tylko o przelozonych, ze chodza z pełnymi spodniami bo boja sie o swoje cieple i dobrze opłacane posady. Zapamiętajcie nekacze pracowników, ze wasze posady są utrzymywane przez pracowników fizycznych. Oni sie nie boja bo praca za brama czeka. I za ta sama brama wasza wladza sie konczy. Uważajcie bo komuś w końcu nerwy puszcza i za brama juz stanowiskiem sie nie zasłonicie. Teraz wszędzie potrzeba fachowców a nie nierobów nękających ludzi ze (usunięte przez administratora). Wam ciężej lepsza prace bedzie znalezc. Wiec szanujcie ludzi którzy na was robią, a nawet biurokracje za was odwalają. Ukraińców calujecie prawie po nogach, a oni prace rozkladaja tak by nadgodzin miec jak najwięcej. Szanujcie Polaków, dajcie lepsze pensje, nadgodziny a robota sama pójdzie, bez waszego wtrącania sie w produkcje. Ludzie co znają ta firmę od lat wiedzą jak pracowac. Wasze wtrącanie nie jest nikomu potrzebne. Ludzie znają swoja robotę, a to wy tam lazicie jak te barany we mgle, nie odróżniając Tiga od Maga, detalu od podzespołu itd. Szanujcie ludzi, a nie traktujcie jak niewolników, bo jak tak dalej będzie to i Ukraińcy uciekną, a wtedy to i wy nie będziecie potrzebni, a niektóre projektu przewidziane są na kilka lat. A juz jest klopot ze skompletowaniem zespołu bo fachowców brak albo dzięki takim opiniom i opiniom pracowników którzy odeszli, albo sami sie pozbyliście nie dając szans na innych stanowiskach, nie chcą pracować w Bombardierze. Firma przez niekompetentnych ludzi zatrudnionych do rządzenia w ostatnich 3-4 latach straciła wizerunek dobrego pracodawcy, a najczęstszą opinia jest taka ze to (usunięte przez administratora). Niech to da dyrektorom i kierownikom do myślenia, zarówno od zatrudnienia jak i produkcji. Drodzy dyrektorzy, kierownicy, to Wam sie obrywa za niekompetencje koordynatorów o brak elementarnej wiedzy z zarzadzania zespołami pracowników. Albo to Wy sie ich pozbędziecie albo oni wczesniej czy później Was. Kiedys byli majstrowie którzy mieli chociaż troche pojecia o produkcji taboru. Wychowankowie Pafawagu. Potrafili z pracownikiem pogadać od tak po ludzku, nie musieli każdego ganiać i wydawać poleceń bo ludzie wiedzieli co i jak i na kiedy maja zrobić. Wiec niech ktos w tej firmie sie ocknie a nie dalej ludzie bez wiedzy będą uwalac produkcję. A wu koordynatorzy wbijcie sobie do Glowy ze jesteście pierwszym ogniwem do odstrzału z kadry zarządzającej w razie W. My fizyczni sobie poradzimy, prace można zmienić z godziny na godzinę, wam tak łatwo może noe pójść

Nicky

Gorąco nie polecam! Na rozmowie kwalifikacyjnej przedstawiono mi inaczej stanowisko i zakres obowiązków! Atmosfera jest tragiczna. Wszyscy skaczą sobie do gardeł. Jeżeli masz stalowe nerwy i lubisz siedzieć w pracy po godzinach to odnajdziesz się w tych realiach. Niestety jest wiele betonow, którzy pracują po 20-30 lat.

Ja
@Nicky 20.10.2017 19:02

Co masz na myśli atmosfera tragiczna,i z czym skaczą do gardeł

don

witam potrzebuje dostać się do bombardiera potrzebuje namiary na dobrego pośrednika

@don 03.10.2017 14:54

Proszę o kontakt mailowy, prześlę kontakty do firm pośredniczących. (natalia.majer@rail.bombardier.com)

nowy

chcialbym cow wiecej dowiedziec sie na temat sruciarzy? praca zarobki?

@nowy 29.09.2017 21:39
chcialbym cow wiecej dowiedziec sie na temat sruciarzy? praca zarobki?

Śruciarz, praca obecnie na 3 zmiany, od poniedziałku do piątku. Obecnie szukamy osób z doświadczeniem. Praca z dużymi gabarytami. Zarobki - w zależności od doświadczenia. W celu uzyskania więcej informacji zachęcam do kontaktu: +48 71 356 2188

Jhil

Może ktoś udzielić informacji jak wyglada test na lakiernika?

@Jhil 28.09.2017 10:04
Może ktoś udzielić informacji jak wyglada test na lakiernika?

Najpierw jest rozmowa rekrutacyjna, następnie praktyczny test na lakierni.

mario

@mario 26.09.2017 21:21
Interesuje mnie praca na magazynie, można prosić o jakiś namiar na dobrego pośrednika ?I na jakie wynagrodzenie można liczyć ?...

Witam, Proszę o kontakt na maila: natalia.majer@rail.bombardier.com, prześlę Panu namiary.

jan nowak
@mario 26.09.2017 21:21

Na magazyn to z tego co wiem to tylko KLM Dysia. Nikt inny podobno

Nowy

@Nowy 20.09.2017 20:32
Witam, może ktoś napisać jak wygląda praca na narzędziowni , warto tam iść ?je Z góry dziekuje :)...

Witam, Ślusarz narzędziowy jest odpowiedzialny za wykonanie oprzyrządowania lub serwisowanie narzędzi. Praca w obszarze narzędziowni jest samodzielna i wymaga od pracownika bardzo dobrej znajomości rysunku technicznego. Czy warto tam iść, to już zależy od Pana.

patyczek

w firmie bombardier ma być przeprowadzona operacja ,mają kierownikowi łeb od koryta odcinać czekamy na rezultaty powodzenia.

Rafał

Witam. Chciałem ostrzec wszystkich nowo przyjmujących się do Bombardiera przez pośrednika. Wybierajcie każdego tylko nie firmę KLM pana Dyśia. Ten pracodawca oferuje u nas najniższe stawki i ma ogromnego węża w kieszeni więc nie spodziewajcie się kokosów. Reszta pośredników jest ok.

Vulgaris Magistralis

W modzie są teraz różne pokoje strachu, sale tortur, komnaty tajemnic itp. Bombardier idzie o krok dalej i wprowadza specjalną ofertę - praca jak w obozie! Zabawa trwa 8 godzin dziennie, polega na ciągłym zwiększaniu wydajności za tą samą kasę. Notorycznie obcina się godziny produkcyjne więc wyrobienie normy staje się nieosiągalne. Premia jest uzależniona od m.in. wyrobienia więc to taka dodatkowa "zachęta" żeby szybciej tyrać. Oczywiście obcinanie godzin nie idzie w parze z modernizacją stanowisk czy wymianą sprzętu na lepszy. Takie ciągłe przyspieszanie doprowadzi do tego, że za kilka lat pracownicy (ci którzy dożyją) zostaną perfekcjonistami. Pudła lokomotyw będą opuszczać zakład w tempie podobnym do aut zjeżdżających z taśm produkcyjnych. Aby tego dokonać wprowadza się różne zakazy, nakazy i kwestią czasu jest noszenie pampersów żeby do kibla nie chodzić. Na każdym kroku jest ktoś kto czuwa żebyś nie usiadł, nie gadał, nie ściągał okularów- taki anioł stróż. Nad tym, żeby praca przebiegała sprawnie czuwa sztab liderów, koordynatorów, technologów a nad jakością czuwają wyselekcjonowani kontrolerzy. Tak to powinno teoretycznie wyglądać... W praktyce jest inaczej. Liderzy to pracownicy którzy nie muszą pracować ale w zamian muszą ganiać ludzi w swojej ekipie (w terminologii obozowej - kapo). Są pod ciągłą presją z góry, oczekuje się od nich wyników, muszą więc cisnąć czym sympatii sobie nie zaskarbiają. Po powrocie na produkcję raczej kumpli nie znajdą... Koordynatorzy to osobny rozdział. Ci nowi, z ulicy są pełni zapału, chętni do pomocy - do rany przyłóż. Taki stan trwa u nich +/- miesiąc. Po zderzeniu z prl - owską biurokracją szybko rozumieją, że aby przetrwać trzeba stać się niewidzialnym, nos w internet i cisza. Gorszym sortem są koordynatorzy zwerbowani ze starych pracowników, tzw. dzieci Pafawagu. Dla nich to szczyt marzeń, zmiana ciuchów roboczych na mundurek, obcowanie w biurze z kierownictwem, możliwość zrobienia kupy na tym samym sedesie co dyrektor. W zamian za ten awans zrobią wszystko, nie cofną się o krok. Każde polecenie kierownika przekażą załodze z błyskiem w oku. "Zrobimy to, obiecuję" - to ich motto życiowe. Nieważne jak, szantażem czy groźbą ale damy radę. Jeśli jest sukces to mówią "zrobiliśmy", jak coś nie wypali to " nie dali rady". (pozdro dla Marka M., Seby M.) Technolodzy są grupą niesamowicie kreatywną, współpraca z nimi jest wyjątkowym przeżyciem. Z jednej strony zgłaszasz problem, z drugiej sam podsuwasz rozwiązanie. W innym przypadku czekasz wiele dni na odzew. Poza tym to bardzo fajne chłopaki ;) Kontrola jakości dba o to aby zawsze było dużo pracy. Oprócz szukania błędów czy niedociągnięć mają zdolność zaznaczania wyimaginowanych poprawek. Trzeba mieć wyobraźnię aby czasem zrozumieć co kontroler każe poprawić, cierpliwość również jest wskazana. Bonusem w tej pracy jest to, że każdy może się poczuć jak Bob Budowniczy. Trzeba nosić kask, słuchawki, okulary, buciory z blachami, rękawice. Wszędzie wytyczone ścieżki, pasy, nie sposób się zgubić. Można poczuć smak rywalizacji biegnąc po pracy aby zająć jeden z niewielu pryszniców. Podsumowując - cieszę się, że już tam nie pracuję. Ciężka praca powinna być doceniana, dlatego znalazłem firmę bardziej szanującą ludzi. Pozdrawiam pracowników produkcji a szukającym roboty polecam naukę języka ukraińskiego, będzie wam łatwiej się porozumieć ;)

Natalia Majer

Pani Natalio, Obecnie prowadzone rekrutacje na stanowiska produkcyjne, to: - Ślusarz, - Ślusarz narzędziowy, - Spawacz, - Lakiernik, - Śruciarz W zależności od obszaru, praca jest na 2 lub 3 zmiany, w godz. 6-14-22. Wynagrodzenie jest uzależnione od doświadczenia, umiejętności i posiadanych uprawnień.

LUKAS
@Natalia Majer 25.08.2017 08:48

Czy mozna jjakis kontakt w sprawie pracy? Mail: superfasola@wp.pl

krys

na ile może liczyć doświadczony lakiernik

Natalia Majer

Zawsze warto aplikować :) Gdyby miała Pani jakieś pytania, chętnie odpowiem.

Qual

Cześć, może ktoś wypowiedzieć się na temat pracy w dziale jakości? Widziałem oferty dla osób z uprawnieniami vt i coś takiego właśnie mnie interesuje, od ponad roku posiadam takie uprawnienia, jaką kasę można wynegocjować? Z góry dzięki! Pozdr

czes
@Qual 22.06.2017 22:05

w dziale jakości są dobre płace. na zakładzie się mówi że szef SQA bieże 5tysiaczków ale w €. jest o co powalczyć.

Style

Własna działalność i lakiernik u podfirmy jak to wygląda kasowo? Jaki wydatki miesięczne pozdrawiam i czekam na jakieś odpowiedzi bo się zastanawiam i ciekawe na jak długo ta praca by była nie ma roboty i zwolniony hehe

mat

Witam , czy orientuje się ktoś jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisku : ślusarz ?? Proszę o pilną odpowiedz , dziekuje

ja
@mat 22.05.2017 15:35
Witam , czy orientuje się ktoś jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisku : ślusarz ?? Proszę o pilną odpowiedz , dziekuj...

życiorys, rysunek techniczny?, pytani osobiste

pop

Witam , chciałbym zapytać czy może ktoś orientuje się ile trwa okres rozpatrywania zgłoszeń potencjalnych pracowników ?

kk

witam,

Janek

Na jakie pieniądze można liczyć na magazynie ?

Marek

Proszę o dane do uczciwych pośredników na stanowiska; Ślusarza i Spawacza MAG135 na MAIL: nice.boj@interia.pl bo szukam pracy dla siebie i dwóch kolegów z doświadczeniem. Z góry dziękuję i Pozdrawiam ;)

sdv

bol
@sdv 10.02.2017 08:15

zakupowiec operacyjny 4.500 net

robocop
@sdv 10.02.2017 08:15
Witam, ile zarabia się w dziale zakupów?

Szef działu zarabia na poziomie 12-15tys net.

dziadostwo kiedyś to był pracodawca teraz welcome urków

Tomek

Witam jakiś kontak do dobrej podfirmy w bobardierze kontakt: tomala19922@o2.pl Pozdrawiam

Kry
@Tomek 04.01.2017 14:39

Najlepiej zapytać w Kadrach. Ale może być np. Bartosiak.

olo
@Tomek 04.01.2017 14:39

Jednakowo płacą wszyscy ale najlepiej chyba Szalejewski albo Bogdan

Tomek

Witam chciałby dostać się do bombardier ale przez pośrednika możecie kogoś polecić i jakieś namiary. Pozdrawiam

rdza13

Ja mam pytanie w temacie działu zakupów, widzę iż poszukują tam specjalistów, jak to wygląda z rotacja i warunkami, jaka jest hierarchia pionu kierownictwa, tzn czy dział zakupów jest decyzyjny czy jest wiele szczebli?

qwerty
@rdza13 22.11.2016 11:35

podłączam się pod to pytanko :) i czy 4-5 tys. netto sa radę wyciągnąć?

spawacz135

Sama produkcja jest na wysokim poziomie jakościowym, przyjemnie się pracuje mimo wysokiego tempa. Młody człowiek po kilku miesiącach pracy przeistacza się w prawdziwego "dzika produkcyjnego", fachowca wysokiego szczebla. Minusem jest wszędobylska biurokracja która przeszkadza w pracy. Jak w każdej poważniejszej firmie muszą być kontrole bhp, 5s, ale jeśli pojawia się karanie pracowników upomnieniami i naganami za nieprzestrzeganie zasad bhp i to za drobne przewinienia, to niestety zaczynam myśleć o odejściu z zakładu. Zejdźcie z piedestału i wykażcie więcej zrozumienia dla pracowników fizycznych, bo konkurencja nie śpi... Pozdrawiam

Malkon

Zakład praco to nie ośrodek wczasowy. Kapitalizm to nie komuna gdzie albo się pracowało albo w nosie dłubało. Dzisiaj produkcja schodzi i są zamówienia jest praca. Nie ma zamówień są zwolnienia. Chyba nie o taką Polskę walczyli robotnicy podczas strajków w 1980 -1881 roku

robol

Firma, jak firma. Pośrednicy, jak pośrednicy. Mi akurat jako pośrednik pasi Mioduszewski. Trochę zabiegany, ale słowny i konkretny. Polecam

chill

Znajomość niemieckiego nie stanowi dużego wymogu do spełnienia @stao, a pewnie się to odpowiednio przekłada na zarobki.

spawacz

witam , czy moze ktoś z was napisać jaką stawke dostanie spawacz bezpośrednio w bombardierze po zliczeniu prób nierdzewka , czarna itp... Dzięki.

kolo

predzej duza rotacja a wszystkie niepowodzenia zrzucic wine na pracownikow fizycznych

Lakiernik

Witam Pracuje w konkurencji jako Lakiernik(Alstom w Chorzowie). Prosił bym o podanie namiarów do kogo można wysłać CV :) Pozdro

WP
@Lakiernik 12.06.2016 15:38
Witam Pracuje w konkurencji jako Lakiernik(Alstom w Chorzowie). Prosił bym o podanie namiarów do kogo można wysłać CV :) Poz...

Poniżej adres mailowy do rekrutacji: rekrutacja.wroclaw@rail.bombardier.com

pp
@Lakiernik 12.06.2016 15:38

k.szelejewski@gmail.com

michał r

a wiecie czy można pracować w bombardierze na działalność gospodarczą? ale żeby moim klientem był bezpośrednio Bombardier a nie pośrednik..

maciek
@michał r 16.05.2016 20:49

Odp. Niestety nie można pracować bezpośrednio na własnej działalności ale są pośrednicy którzy płacą najwięcej. Wystarczy popytać.

sknerus
@michał r 16.05.2016 20:49

Jak masz z 15 tysi żeby dać w łapę komu trzeba to owszem.

spawacz

w tym momencie firma poszukuje lakierników.

yrk

Dobrzy spawacze są zawsze poszukiwani. Zapraszam do działu kadr. Mamy teraz lekki dołek, który za kilka miesięcy się skończy.

Filip

Wie ktoś czy Bombardier potrzebuje aktualnie spawaczy? Słyszałem, że ostatnio zwolnili 38 osób..

spawacz

akurat wybór pośrednika pracy zależy w dużym stopniu od Ciebie, zgadzam się z tym że wyżej wymieniony pan D. daje najniższe stawki, ciężko się z nim gada ale jest uczciwy i prawdomówny. Osobiście pracuję bezpośrednio w firmie i jestem zadowolony.

lakiernik

Bombardier we Wrocławiu zatrudnia lakierników.

Zostaw opinię o Bombardier - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Bombardier