Opinie o Bombardier w Wrocław

Bombardier
2 479 510 5 1
Kret

Zarobki dla zainteresowanych: Prostowacz - 4000-4500 brutto Ślusarz - 4500-5000 brutto Spawacz - 5000-6000 brutto Mistrz produkcji - 6.800 - 8000 brutto Kontrola Jakości 5000-6000 brutto Nadgodziny - 2x50% i 2x100% przy 12h. Soboty 100% o 200% zapomnij. Praca przez pośrednika Ślusarz/prostowacz - 22-25 netto Spawacz - 28-32 netto Operator robota - 30 netto Praca na własnej działalności : Ślusarz - 32-36 Spawacz - 38-42 Stawki niezmienne od 2 lat. Niema co liczyć na podwyżki, Wszystkie zakłady dogonily ich finansowo a niektóre wręcz przebiły. Dodatkowo premia - do 800 zł ( zależne od chęci dania jej przez kierownika) Dodatki : Premie świąteczne - 600 Wczasy pod grusza - 1200 -*Smartlunch - (posiłki które możemy zamówić na daną godzinę z dopłatą od zakładu co daje około 5-6 zł za obiad - Multi sport - Paczki dla dzieci - Ubezpieczenia grupowe - Pakiet Medicover - 2 filar emerytalny - Imprezy integracyjne - Deputat ( herbata, mydła, żele, kremy do rąk, krem nivea) Ogólnie szału niema.

Tak6Nie8
@Kret

Gdzie jest premia 800 zł ? O takiej ani ja ani koledzy nie słyszeliśmy a już dopiero żeby ją zobaczyć.

Tak40Nie1
Knorr
@Kret

Z zarobkami się kolego pomyliłeś. Nie wiem jak na wyższych szczeblach, ale pracownicy mają więcej niż podałeś ????????????

TakNie37
@Kret

Możemy liczyć na podwyżki norm ;) dziękujemy kłaniamy się nisko, pieniądze tak ciężkie że nie da się unieść.

Tak25Nie2
@Knorr

Może dupolizusy albo Ci do mają szerokie plecy takie pieniądze mają a może i większe ale zwykły pracownik który robi co do niego należy takich pieniędzy na oczy nie widział chyba że ma pensję co dwa miesiące wypłacaną.

Tak37Nie
Świeżak
@Kret

Jak dostać się do pracy do Bombardiera w Görlitz? Interesuje mnie zawód ślusarza. Proszę o odpowiedź. Aplikowałem do nich przez formularz na ich stronie, pisałem kilka maili i zero odpowiedzi, nawet odmownej.

Cycu
@Świeżak

Bo maja na ciebie (usunięte przez administratora) (:

Paweł
@Pracownik

A o premii świątecznej 600 zł słyszeliście ? Przecież na produkcji tego nie ma. Ale góra dba o siebie.

Tak31Nie
@Pracownik

Gdzie jest premia świąteczna bo takiej nigdy nie dostałem. Ale zwykły pracownik jest nikim w tej firmie.

Tak25Nie
Piotrek tania siła robocza
@Kret

Dołączam się do pytań kolegów. Kto na produkcji ma premię 800 zł ? Mało tego. Kto chociaż raz na produkcji miał premię 800 zł ? Kto na produkcji widział na oczy w swojej kopercie napis premia świąteczna 600 zł ?

Tak23Nie
Niepoprawny politycznie
@Kret

Bzdury piszesz, pracowałem przez pośrednika na angażu spawacza i maksimum jakie mi dał to śmieszne 27zł/h. A wiem że to nie była najniższa stawka jaką można dostać.

Bombuś Nowy wpis
@Piotrek tania siła robocza

Mnie też to bardzo ciekawi bo takich pieniędzy to nigdy nie dostałem.

Bombuś Nowy wpis
@Kret

Stawki faktycznie niezmienne od lat ale z tymi premiami to przesadziłeś.

Bartosz

Dużo piszecie o zarobkach w firmie Bombardier. Jak ma się sprawa z atmosferą? Pracownicy bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie?

Praca
@Bartosz

Dużo piszemy o zarobkach bo są nie adekwatne do wysiłku jaki trzeba włożyć w tej pracy. Atmosfera nie jest dobra. Cały czas naciski, wymysły. Najgorzej jak ktoś kto nie ma pojęcia o tej pracy chce się wykazać i wymyśla bzdury przez które tylko traci się czas. Ta praca jest ciężka i specyficzna a więc trzeba czasu żeby być naprawdę dobrym w tym co się robi. Są osoby bez doświadczenia ale one rezygnują bardzo szybko. Wystarczy że zobaczą ile mają pensji. Setki osób po miesiącu mówiło że za takie niskie pieniądze tak ciężko robić nie będą a trzeba pamiętać że i tak mają dużo więcej niż wieloletni pracownicy. Góra jest bardzo zdziwiona jak to od nich słyszą. Za miskę ryżu to teraz nikt pracować nie będzie mimo że w różnych środowiskach by tego chcieli.

Tak17Nie
Manager
@Praca

Jeśli starzy mają niskie stawki to po co tam pracują? Droga wolna, przyjdą nowi lepsi...

Tak4Nie15
Dawid
@Manager

Nowi lepsi ? Takie cwaniaki jak Ty którzy patrzą żeby się nie narobić tylko sobie szerokich pleców szukać. Manager od siedmiu boleści.

Manager
@Dawid

Nikt nie bronił ci iść na studia, żeby zarządzać trzeba mieć kwalifikacje. Wystarczyło być ambitnym!

Tak2Nie14
wieloletni pracownik
@Manager

Żeby zarządzać trzeba mieć rozum a nie kwalifikacje, w Bombardierze Wrocław nie trzeba mieć kwalifikacji ani rozumu tylko szerokie plecy albo dużo wazeliny, lub też jak kto woli po prostu kapować na kolegów

Dawid
@Manager

Człowieku co Ty piszesz. Wystarczyło być ambitnym ? Nie wszyscy na produkcji mają jak Ty skończona zawodówkę. Żeby zarządzać trzeba mieć układy i szerokie plecy a nie studia czy kwalifikacje. Ręka rękę myję. Mamusia , tatuś, wujek , siostra, synowa, zięć a niedługo wnuki bo tak się trzymają dobrych posad. To są kwalifikację w tej firmie. Na produkcji można mieć wykształcenie, wiedzę ale Ci co nie mają pojęcia o tej pracy a chcą się wykazać nigdy nie pozwolą takiej osobie powiedzieć swojego zdania. Nie wiem co piłeś czy paliłeś, że takie bzdety piszesz. Ludzie Ci co zarządzają to wiedzy nie mają na ten temat. Ty wyskakujesz z ambicjami, kwalifikacjami i studiami. Upał się skończył a Ciebie przygrzało.

@Dawid

Już tam były takie kierowniki i dyrektory co wszystkie rozumy pozjadali i już ich nie ma. Mam nadzieję że kończy się czas karierowiczów

Mają. Szkółkę zdasz dasz radę chyba że Ci kolega pospawa

44 Nowy wpis
@Bartosz

Raz slyszalem ze lider powiedzial nowemu pracownikowi ze za wolno zaklada rekawiczki. Wiec odpowiedz sobie sam jaka jest atmosfera

R Nowy wpis
@44

Wierzysz w to . Nie spotkałem się z takową sytuacja. Słyszałeś czy wiesz

czech
Nazwa działu: Produkcja

podobno część osób jest oddelegowana do pracy w Ceskiej Lipie. to dla wybranych, czy w miarę łatwo się załapać?

Marta
@czech

Mam nadzieję, że ktoś w miarę szybko zechce napisać coś na ten temat, bowiem mnie także to interesuje. Ale w międzyczasie byłoby super, jakbyś opowiedział mi trochę u umowach, które oferowane są w Bombardier. Mogę na Ciebie liczyć w tej kwestii?

TakNie2
@Marta

Po co przyjmować się tutaj skoro czeska lipa sama rekrutuje? Najlepiej płacą firmy niemieckie, ok 2500euro netto za 8 godzin pracy

Ceska Lipa? Spawacz goły miesiąc zależy ~ 2350€ powyżej to 3200€ sporo godzin

@R

Na tym projekcie co jestem NAT WALDHANS

Wojtek
@Marta

No proszę a ja zrezygnowałem sporo czasu temu z bombardiera bo za małe zarobki a tu Pani spawaczem będzie. Nie miałem przyjemności pracować z kobietami na produkcji.

TakNie3
Marek

Cześć. Dostałem propozycję pracy jako spawacz w bombie. Napiszcie proszę czy warto. Jestem zatrudniony przez pośrednika. Opinie są różne, ale z tego co czytałem to większość w sumie to chyba poleca

@Marek

Zawsze warto spróbować , ale jak tu jest to się przekonasz. Przedewszystkim który pośrednik bo to bywa różnie. Jedni płacą więcej drudzy mniej. Druga sprawa to praca jest bardzo ciężka. Dużo osób stoi nad Tobą a co jeden to mądrzejszy.

@Marek

5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Kandydat Robert
Nazwa działu: Produkcja

Również rozważam pracę w Bombardierze ale zaniepokoiło mnie co przeczytałem niżej. Jak to nowi rezygnują po tym jak zobaczą ile mają pensji? To nie wiedzą tego przed rozpoczęciem pracy??? Czy firma coś zabiera z tego co było uzgodnione? W takiej wielkiej firmie to przecież niemożliwe bo to nie jest jakiś prywaciarz produkujący w stodole. Pytanie drugie odnośnie tego co można przeczytać, co trzyma doświadczonych w tej firmie jak mniej zarabiają jak ci nowi niedoświadczeni. Pytanie trzecie, na jaki obszar, wydział najlepiej trafić?

@Kandydat Robert

Na dzień dobry to masz mówione cuda na kiju a jak to wygląda to się szybko przekonujesz. Pensję są bardzo niskie a dodatki jak są to w tej samej wielkości od lat. W tej firmie jest wszystko możliwe dlatego dużo osób które zmieniło pracę chwali prywaciarzy. Szukają do pracy bo wiedzą że dużo wieloletnich pracowników zmieniło pracę i kolejni chcą zmienić. Do tego nowi wytrzymują miesiąc , dwa i się dziwią starym pracownikom, że za mniejsze pieniądze tu wytrzymują. Nic ludzi tutaj nie trzyma bo nie widzą dobrej woli przełożonych. Trudno doradzić gdzie najlepiej trafić, ponieważ to zależy od wielu czynników. Najlepiej traf na górę to będziesz miał najlepiej. Zadbają o siebie i o Ciebie.

@Kandydat Robert

Zresztą jak się zdecydujesz na pracę to szybko będziesz wiedział o czym piszą ludzie. Chyba że nie chcąc Cię urazić jesteś z osób, które potrafią o siebie zadbać nie patrząc na innych. To będziesz zadowolony.

@Pracownik

Bez nadgodzin gofno zarobisz a w tej chwili raczej ich brak

Tak6Nie
do Lakierni Strach przywiało

Co tam pięknusia, teraz Ty zostałaś wyFi*tkowana na Lakiernie ;-) Tak to jest jak woli się obracać wśród cwaniaków, wygoda może jest chwilowa tylko do momentu jak wycwaniakują swojego promotora. Lepiej trzeba było mieć pod swoimi skrzydłami, może nie aż tak przebojowego i bezwzględnego za to bardziej życzliwego dla ludzi. Tego co tak koniecznie we dwójkę chcieliście wykasować z Zakładu, a On się uchował na W2 gdzie ma spokojniejszy żywot bez Waszego towarzystwa i myślę, że dłużej sobie pobędzie w firmie niż takie osobniki "po trupach do celu" jak Wy. Lepiej zamiast zaznajamiać się ze stoperem by mierzyć który z ludzi szybciej przebiera nóżkami najpierw trzeba było się oswoić z takimi starymi mądrościami jak: "Przed upadkiem kroczy pycha" - powinni Tobie nakazać nosić koszulkę z takim napisem, "Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka" firma uniknęła by zbędnej kałuży Twoich łezek na posadzce. Zachęcam czytelników do wrzucenia innych mądrości bo wiele by tu pasowało. Mimo, że czmychnęłaś na Lakiernie to z Laserów poniektórzy przypomną się Tobie jeszcze. Swoją drogą taka rada: zamiast traktować jakiś projekt jak swoje dziecko to lepiej pomyśleć i mieć swoje dziecko. Lepiej na tym wyjdziesz, większa równowaga w Tobie będzie, a i może niedojrzałej złośliwości się wyzbędziesz. Nara!

Tak5Nie1
Loko
Nazwa działu: Produkcja

kto pracował w bąbie, ten się w cyrku nie śmieje

Tania siła robocza
Nazwa działu: Produkcja

Poczytajcie sobie ile zarabiają w bombardierze w Niemczech Niemcy i Polacy. My jesteśmy tanią siłą roboczą. Tam są porządne pensję. Cztery razy większe niż u nas a do tego ile mają dodatkowych pieniędzy. Tam są premię roczne, nagrody, wczasy pod grusza wysokie, trzynasta pensja i przedewszystkim mają te dodatkowe pieniądze pracownicy produkcji, bo tam pracownik jest szanowany bo każdy pan w garniturze i pani w garsonce wie że jakby nie dół to góry nie ma.

Tak28Nie
Nazwa działu: Produkcja

Droga władzo w tej firmie. Kiedy dostaniemy premię roczne tak jak Wy je dostajecie co roku. To w końcu my ciężko pracujemy żebyście Wy mogli zarabiać kupę pieniędzy. Obudźcie się wreszcie i zadbajcie finansowo o pracowników produkcji tak jak dbacie o siebie. Jak możecie myśleć tylko o sobie widząc naszą ciężką pracę. Chyba że widzicie tylko czubek swojego nosa.

Tak31Nie
@Pracownik

W tej firmie zarobki się zatrzymały w roku 2009-2010 bo tyle zarabiałem w innej firmie a oni mi tutaj proponują takie niskie zarobki.

Tak30Nie
Wrocław
Nazwa działu: Produkcja

Nie polecał bym w szczególności hali w5. Kierownictwo mobinguje pracowników, nie chcesz pracować po godzinach lub w soboty to wypad. Mistrzowie ( w szczególności 2)na poziomie bez mozgich dupo włazów. (usunięte przez administratora) tego zero pomocy z ich strony, byle by drzec(usunięte przez administratora)

Nazwa działu: Produkcja

ICX i Hamburg wielka wtopa !!! Oni robola podają do sądu że źle spawal ? Masakra co tam się wyprawia - nie panują na tą firmą kompletnie !!! Moobing ma każdym kroku !!! Liderzy i kordynatorzy to najgorsze typy jakie tam są - mają beret zryty po spotkaniach z psychologiem jak podejść pracownika dla mnie to c w e l e !!! Biorą od Ukraińców łapówki wodke, koniaki i myślę że kasę tez , żeby mogli robić po godzinach i w sobotę !!! To jest nagminne i powinien ktoś w końcu tym się zająć !!!!

Tak35Nie2
@141

Racja. Nadzór i technologia mają wszystko gdzieś. Dopiero jak się okazuje że gdzieś dano ciała to szuka się winnego wśród pracowników produkcyjnych. A później nadgorliwi są że raz bić się nie da. Firma karierowiczów, co noszą się po zakładzie jak święte krowy, do czasu jak gdzieś zaniedbają swoje obowiązki i trzeba znaleźć odpowiedzialnego jelenia który za to konsekwencje poniesie. Godzin nawypalane przez zła organizacje, ale później podkręca się fizycznym śrubę by normy nadgonic. No i wiele stanowisk zostalo wyklepanych po plecach, a nie wypracowanych.

nickiminaj
@Jan W.

Dano ciała - a kto dał ciała. Nadzór produkcji spawał ? Technolog spawał? Czy partacz bo wolał oy***ebać na szybko 1 lagę zamiast wymaganych 3 - 4 ? Koleszko takie pismaki to se wsadź między wiersze w bajeczce dla dzieci. A co może to Ty jesteś tym co wyleciał z Yceyksa?

Tak3Nie8
@nickiminaj

A kto to odebrał? Gdzie kontrola, gdzie nadzór? Ktoś papiery podpisał. Plotki już po zakładzie chodzą kto mu kazał tak spawać by było szybciej. Ale jak sprawa się rypła to odpowiedzialni umyli rece. Ale tak jest jak się chce pokazać podkręcając tempo. Wszyscy wiedzą że wszystko przez pośpiech. Ale nikt się przyznać nie chce

Tak14Nie1
@Jan W.

Z kadrą kierowniczą w tym zakładzie nie warto nawet rozmawiać, myślą tylko o sobie. Działają na szkodę firmy Bombardier, byleby wykazać wyniki i wziąć za_sraną premię. Dlatego produkcja idzie po jakości, szybko i byle jak. Dziwię się że dopiero teraz mieliśmy wpadkę i wszystkie spoiny są badane, skoro już w roku 2014 widziałem takie rzeczy że głowa boli. Ogrodzenia są lepiej spawane. Dodam że chodzi o różne produkcje, traxx, ramy, icx, Hamburg. Szkoda, ale piniondz dla kierownika ważniejszy.

@Spaw

To musisz być super spawaczem, skoro widziałeś takie rzeczy, a do tego, rzucają tobą czytaj masz zaszczyt pracować na wszystkich projektach... Brawo! Brawo! Braaaawo! Przodowniku ty nasz! A pracujesz na pasku BT czy ..... pośrednkia???

Tak1Nie7

@4764

Nie trzeba być super spawaczem żeby znać podstawy spawania. Pracuję na jednym projekcie w jednym zespole, ale mam wielu znajomych na innych produktach, z którymi się rozmawia. Nie jestem przodownikiem i nawet nie mam takich ambicji bo mam to w d_upie, do pracy przychodzę zarobić na rodzinę i wyjść. Tak jestem z BT. Zauważyłem że gdy ktoś napisze prawdę to zaraz określa go się jako 'fachowca' 'przodownika' 'lenia' i 'wszystkie rozumy zjadł'. Chcesz mi powiedzieć że ktoś kto idzie wam na rękę, czytaj pcha szybko popelinę jest fachowcem??? Potem w razie wpadki z takim spawaczem chcecie się sądzić! Zabieracie uprawnienia, zwalacie winę zdala od siebie byleby zachować swoje posady.

@spaw

To zrób wszystkim przysługę, i spawaj uczciwie zgodnie ze sztuką i WPS. Nie tylko wtedy, kiedy NS jest za plecami. Niech każdy pilnuje swoich zadań, które ma wykonać i tego, aby wwykonać je jak najlepiej. BT to bardzo dobry i nadwyraz wyrozumiały Pracodawca.

Tak1Nie14

@4764

W wielu miejscach nie ma czasu na spawanie zgodnie z wps, bo kierownik zastosuje mobbing jeśli nie będzie zrobione na czas. Kończmy dyskusję bo nie ma sensu.

Tak8Nie2
@Spaw

Ciekawi mnie, który to kierownik zastosuje w okoliczności spawania zgodnego z WPS mobbing??? Poważny zarzut, ale jeśli takie coś ma miejsce, to jest to niepożądane zachowanie i nie stosowne wobec BT i Pracownika -ścigane z prawa zachowanie!

TakNie6

NS
@4757

Gościu, nie udawaj zdziwionego. Kierownikom zależy tylko na słupkach i wykresach bo to daje premie, kto by się jakością przejmował, szczególnie gdy KJ śpi i jedyne co widzi to odpryski ;)

Marny spawacz
@nickiminaj

Pytanie tylko dlaczego ukarany został tylko pracownik fizyczny? Gdzie NS który podpisywał szczepianie w ciemno, gdzie badania wyrywkowe, gdzie mistrzowie liderzy i kierownik z dyrektorkiem którzy cisneli z czasami. Dlaczego nie pociągnięty do odpowiedzialności nie został nikt inny. Fakt spawacz wiedział że źle robi ale czy ktoś to sprawdzał, czy ktoś go uświadomił co to jest za element i jak jest kluczowy dla bezpieczeństwa pasażerów, czy wiedział co to jest ICX i jak szybko jeździ? Dla mnie do ukarania NS, KJ i przełożone osoby. Wszyscy wiedzieli że jest źle ale ważne że szybko.

nickiminaj
@Marny spawacz

Został ukarany spawacz bo tak się robi we wszystkich obszarach działalności związanej ze spawalnictwem. 1090, 15085, PED 9606, 13480 - wszędzie jest określone kim kto jest i kto co może, ja Ciebie kolego uświadamiał nie będę. NS na warsztacie jest więcej niż może Ci się wydawać zza czerwonego parawanu, widząc czubek własnego nosa, badania są w zależności od wymagań klienta, ale to spawacz ZAWSZE POWINIEN ROBIĆ TAK BY CZUĆ ODDECH MOŻLIWIE SKONTROLOWANIA DOSŁOWNIE WSZYSTKIEGO. Jak mniemam jesteś tym spawaczem z kategorii - "a po co się przykładać, skoro tu badań nie ma" - to Cię uświadomie, żaden z Ciebie fachowiec, a partaczyna, która patrzy wymigać się aby nie robić ze sztuką. Każdy spawacz jest uświadamiany co, kto, po co dlaczego. Jedyna słuszna kwestia - spawacz do wywalenia bez litości. Amen!

@nickiminaj

No dobra kochaniutki, mam pytanie takie, i chcę przeczytać Twoją odpowiedź; dlaczego chciał oy_ebać wszystko na jedną lagę zamiast aż czterech? Czyżby samobójca? Koniec pytania. Radzę nie określać takiego spawacza mianem partacza / lenia i tak dalej bądź co bądź dopisz, bo przyjacielu spawacz w tym zakładzie jest pomiędzy młotem a kowadłem i trzeba coś wybrać. Proponuję zatrudnić roboty do spawania, wtedy nie będzie kogo obrażać ;) Swoją drogą wpisy na tej stronie dobrze obrazują sytuacje w zakładzie, także proszę bardzo odbijajcie od siebie piłeczkę dalej i wizytówka firmy robi się sama...

O!
@spaw

Wybierz szlifierkę i czyść to- co przynajmniej w WPS napisali aby czyścić. Masz dostępne wszystko co potrzeba i co można sobie wymarzyć do czyszczenia między ściegami. DLaczego chodzą "mądrzejsi na skróty?" z lenistwa i krótkowzroczności. Robić Ci ię nie chce i w "Pana" grasz! Niech każdy dba o swoje podwórko. Nie obrażaj innych, bo dobrze wiemy wszyscy, że to tylko w naszym interesie jest, aby wszystko było zrobione jak się należy.

mag135
@O!

aha, czyli to jest rozwiązanie? szlifowanie? DLACZEGO Gościu pominął aż 3 warstwy??!! Co się(usunięte przez administratora)dzieje w tym zakładzie?

rob
@141

nadzor spawalniczy nie potrafia przekazac wiedzy teoretycznej ,i praktycznej spawaczom,

BAKACZ

ZGADZAM SIĘ

sdv

Witam, ile zarabia się w dziale zakupów?

bol

zakupowiec operacyjny 4.500 net

TakNie3
robocop
@sdv

Szef działu zarabia na poziomie 12-15tys net.

TakNie4
@robocop

Ciekawe za co takie pieniądze a pracownik produkcji zarabia g...o.

kabanos
@sdv

To zależy za ile kupisz, reszta twoja;)

TakNie

To że wymagania z sufitu i wąż w kieszeni to jedna sprawa która cechuje tą firmę ale nie skrócić czasu pracy czy nie zrobić więcej długich przerw w ten upał to już brak sumienia i przyzwoitości. Przecież ta praca jest bardzo ciężka. Ale jak firmy nie interesują ludzie to szkoda komentować.

Tak9Nie
@Pracownik

Jacy ludzie? Tam liczy się wyrobienie, słupki i wykreślili. To jest główny cel. Pracujący tam fizycznie są tylko potrzebni do osiągnięcia tych celów. A jak już nie będziesz przydatny do realizacji celów to Ci podziękują. Za te pieniądze co tam można bez nadgodzin wyciągnąć na rynku jest wiele lżejszych zajęć. Te 3 tysie z groszem za goły etat nie jest warte poświęcaniem zdrowia????

@Stef

Dokładnie to miałem na myśli pisząc poprzedni komentarz.

Zaniepokojony pracownik icx

Powiem jedno, jak na w5s (leserach) mistrzem zostanie jacuś inaczej zwany "trzecie oko na ręce" to znów zacznie się fala zwolnień. Kolejny patałach co na niczym się nie zna to będzie za dużo dla nas na W5. Inna sprawa czy w ogóle ktoś jest zainteresowany tym stanowiskiem ? Wiedząc że takie dwa asy będą Tobą rządzić trzeba to milion razy przemyśleć.

Stef

No to w Bombardierze zaczęły się podobno czystki. Zaczęto reorganizować pracę kadry kierowniczej, a co za tym idzie podobno zbedni dostają już wypowiedzenia.nmoze skończy się w końcu przerost zatrudnienia pracowników nie związanych bezpośrednio z produkcją, czyli tych na ktorych fizyczni pracują

zaskoczony

Cześć wam wszyscy bombardierowcy Piszecie tak ładnie na pracodawcę , dużo złego. Czy naprawdę jest tak źle? jeśli tak to czemu jeszcze tam pracujecie!!!!!!!! Znam parę osób które pracują w tej firmie i zdanie maja inne, jeśli ktoś robi swoja prace to ani lider, mistrz oraz kierownik się nie przypierdalają, wręcz przeciwnie potrafią pomóc jeśli tylko pracownik jest ok. Niech każdy popatrzy na siebie i rzuci kamień ten który jest bez winy. Niech nie pisze w opiniach tylko powie prosto w oczy, tutaj tej sprawy się nie załatwi. Na drugi raz pomyślcie bo oczernianie kogoś podlega karze z cywilnego a IP można namierzyć w kilka minut...

Tak10Nie15
@zaskoczony

Kilka osób to nie kilkadziesiąt czy kilkaset. Pracujemy - większość już niedługo. Chcesz namierzać to namierzaj. Ci którzy piszą po nazwiskach może się przestraszą, ponieważ na to zwracali już uwagę też Ci mniej zadowoleni. Reszta się nie przestraszy bo piszą prawdę. Pozdrawiam zadowolonego bombardierowca.

Tak39Nie1
zaskoczony
@Pracownik

Jeśli jest tak źle to podejdź do swojego przełożonego i powiedz prawdę jemu a nie płaczecie na forum. Wiesz jak to się nazywa - krycie głowę w piasek. Trzeba rozmawiać o problemach a nie uciekać od nich. I to jest droga sukcesu!!!!!!!!!!

Tak3Nie14

spawacz
@zaskoczony

Pracuję w zawodzie już dłuższy czas, mam doświadczenie z kilku firm o podobnych profilach produkcyjnych, i uwierz mi kolego że jeśli widzę zachowanie kierownika / majstra - już chyba 10 pod którym pracowałem, to politykę firmy da się wyczytać po samej jego behawiorystyce. Byłem w biurze wiele razy, rozmawiałem, psułem sobie nerwy. Niestety kasa w tym zakładzie to temat tabu, chyba że się wykażesz - a wiąże się to z podp_ierdalaniem kolegów albo wyostrzaniem norm (kosztem pierdo_lonej jakości). Możecie mnie namierzać i podejść na żywo i porozmawiać hihihi

Tak28Nie

@zaskoczony

Droga do sukcesu ???? proszę żeby kolega sobie poczytał wcześniejsze wpisy podejrzewam, że też jego kolegów jakie konsekwencje ponosili mówiąc co myślą. Faktycznie była to droga do sukcesu. Dobrze że większość znalazła dużo lepszych pracodawców. Zresztą wystarczy się rozejrzeć i posłuchać co inni mówią. Nie tylko Ci zadowoleni. Że takie wpisy są firmie nie na rękę to każdy o tym wie a więc niech wyciągną wnioski bo jeszcze trochę to zostaną sami Ci zadowoleni . Mniejszość. Ps Coś to uwielbienie do wykrzykników mi przypomina na tym forum. Ps Trzeba jednak uważać co się mówi na korytarzach i gdzie indziej bo nigdy nie wiadomo co ktoś gdzie do doniesie.

Tak27Nie

@Pracownik

Jeśli zwracasz uwagę na problemy przełożonym, by praca szła sprawniej, co jest w interesie każdego, a jeszcze Ci się obrywa to coś jest nie halo.

Marwell
@zaskoczony

Zaskoczony w jaki sposób tuszujecie wypadki w pracy?

@Marwell

Jak wiadomo kupa liderów wiedza nie grzeszy. Karierowicze typowi. Więc nie podsyłać należy takim żadnych pomysłów racjonalizatorskich bo to urazabich przerośnięte ego. Tylko oni mają rację, święta rację, ich decyzje są nieomylne, choćby były skrajnie debilne. Jeśli złamie się ta święta zasadę, będą uprzykrzać Ci pracę tak aż w końcu sam powiesz dość. A za.chwile w tym zakładzie kadry wyżej od zwykłego robotnika będzie więcej niż samych robotników.

Tak9Nie

Marny spawacz
@zaskoczony

Zrobiłem to i co. Jestem do zwolnienia. Wybacz ale w tym zakładzie zwalnia się za pracę zgodną z technologią.

@Jan W.

Jest coś nie tak i każdy o tym wie.

W5

Jakie jest kryterium intelektualne na zostanie mistrzem produkcji? Jeśli wystarczy że ma się odpowiednią liczbę chromosomów to chciałbym zgłosić że na dziale w5L jest ktoś kto ewidentnie ma podrobione badania lekarskie iż jego ilosc par chromosomów jest niepoprawna. Dodatkowo wnioskowałbym o test z kompetencji. Oraz szkolenie z : - poprawnej polszczyzny - jakiejkolwiek wiedzy na temat produkcji - minimalnej wiedzy na temat spawania. - kultury osobistej. I wtedy kurs dla całego zarządu z poczucia żenady którą jest cały ten sqrwialy dział.

Tak40Nie1
Tadadam

Leser przejął laser

...
@W5

Spokojnie, niedługo (usunięte przez administratora) wyjeb!e aż się Gosia z Norbertem będą nim dławić.

Kocham Dzika
@W5

Masowa ewakuacja pracowników z tego działu (i z firmy) zaczęła się. Tej maszyny już nikt nie zatrzyma.

Kpina
@W5

Zostawmy mistrza w spokoju. To jest marionetka id!otów. Cieszmy się wspólnie z tego że słucha nieudaczników którzy produkcję widzą na słupkach przed monitorem... Niedługo będą sami zap!erd@lać, Pani G. weźmie sobie mloteczek, kątowniki i szlifiereczke, jeśli znajdzie oczywiście w szafie. A Pan N.przyniesie tiga z końca hali bo oczywiście na stanowisku powinien być, ale czy jest... A następnie uchwyt w dłoń i pociągną to jakoś... Wezmą do pomocy mistrza który jak widać niema żadnych obowiązków... Oraz zapierd@laj@cych liderów na "liderskim", kiedyś to wszystko wyjdzie jak bardzo dajecie radę...

@W5

Na W5Laser robi się coraz bardziej widowiskowo, a widowisko dopiero zaczyna nabierać kolorytu ;-) Nie wiem czym kierują się ludzie, którzy na wspomniane powyżej stanowisko biorą kogoś takiego jak bardzo celnie opisał przedmówca. Chyba tylko tym, by podwładny ewentualnie ich nie przeskoczył albo po to by potem łatwo zrobić z niego winnego jak coś pójdzie nie tak. Jaśniepanna z tym pomagierem co ma nazwisko adekwatne do wartości które reprezentuje, nie zdają sobie chyba sprawy gdzie zajadą z personelem którego jakość drastycznie i ciągle zaniżają. Sam despotyzm w pracy zespołowej i otoczenie tzw. klakierami nie wystarczy by były wyniki na wykresie. Może już patrzą tylko krótkoterminowo. Myślę że najlepsza część widowiska dopiero przed nami ;-)

Tęsknię za Dzikami
@Whehehe

No niestety, nawet ludzie od "Porsze" nie dali rady. Poważnych pomysłów pracownicy mają wiele, ale kto ich tam słucha ?

Tylko Dziki
@Tęsknię za Dzikami

"porsze" to wielka ściema była, pokrecili się chwilę później żadnych zmian nie było. Ciekawe czy zakład zrobi porządek ze zgniłym jajkiem na W5 a raczej dwoma?!?

@Tylko Dziki

Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile takie Porche bierze pieniędzy za samo przybycie i pokręcenie się bez względu jaki efekt tego będzie. Często podrzucą oni jakiś pomysł, ale tylko taki który usłyszą od pracownika bezposrednio z produkcji ale ich przybycie to też jakiś kit bo co oni w kilka dni mogą tu zaobserwować, a co dopiero aby cokolwiek usprawnić.

Dzik nad Dzikami
@Whehehe

A powiedz mi co nas to interesuje że wzięli kupę kasy za to ? Nas na produkcji interesuje to jakie zmiany zaproponowali czy cokolwiek co z ich inicjatywy się zmieni w procesie. A jak wszyscy dobrze wiemy... Nic się nie zmieniło ;) No może kiero-Norbert zaczął więcej i lepiej kłamać ...

@Dzik nad Dzikami

Podaje przykład ile się w tym biznesie przewala pieniędzy wprost do pieca i przepala, a to co widzisz to tylko czubek góry lodowej. Potem się dziwisz że jakaś dziura co o robocie nie ma pojęcia stoi ci nad głową ze stoperem i czasy mierzy. Musi uciąć choćby kilka minut bo ktoś tą kasę musi wypracować! Ona ma wynik i premie (co i tak wyda na zbędne rzeczy), ty wiadro potu więcej.

@Whehehe

Mi też czas mierzyła stoperem- (usunięte przez administratora) Sprawiało jej to ogromną radość i przyjemność!! Przykre, ale śmiało zaryzykuję stwierdzenie, że z z tej mąki będzie nędzny chlebek. Pomijam inne aspekty etyczne wspólnej współpracy w ramach pracy na rzecz jednego i w dodatku DOBREGO Pracodawcy.

abc
@Tęsknię za Dzikami

Prawda że Dziki już nie robią? Sporo ludzi poszło ze starej brygady. Kto jeszcze odszedł z Laserów z tych co przerobili choćby z 1,5 roku bo przy tym zarządzianiu to już Weterani

Parobek z VW

we VW Poznań jest tak samo

ja sam

Bez nas nie ma was rozumiecie.

Tak19Nie

@ja sam

Chciałem dać komentarz ale pierwszy kolegi wpis usunęli. Tak więc ktoś nie lubi jak się prawdę piszę. Pozdrawiam

@Pracownik

Mój też usunęli a napisałem prawdę. Miałem prawie 40 łapek. Firma lubi wpisy gdzie jest chwalona ale krytyki nie znosi. Dalej jest jak było. Pracownik fizyczny nie ma u nich szacunku. Już słychać jak koledzy z Ukrainy się cieszą na otwarcie dla nich rynku pracy w Niemczech. Dla nich nie ma różnicy jechać 200 czy 300 km dalej skoro i tak tyle km do Polski zrobili. Tam zarobią trzy razy tyle. Wystarczy że pojadą do Goerlitz i tam będą pracować w bombardierze. Sugestie dla naszej góry. Zacznijcie traktować nas poważnie a nie jak tanią siłę roboczą. Bo też Wam wyfruniemy a bez nas nie ma Was jak słusznie napisał mój przedmówca.

Tak25Nie
@R

Najlepsze jest wmawianie że pracownicy generują ogromne koszty dla zakładu. Koszty są generowane przez złe zarządzanie zakladem. Ciągła rotacja, ciągle wdrażanie pracowników na produkcji, zatrudnianie osób bez kwalifikacji. Powoduje to palenie godzin produkcyjnych i niepotrzebne wydatki. Nie inwestuje się w tych co są, strasząc ich jeszcze zwolnieniami jak się tylko wychylić chcą i bardziej w pracę zaangażować. Hamowanie rozwoju pracowników, nieadekwatne zarobki do kwalifikacji. Gnębienie pracowników przez przełożonych tylko dlatego że myślą inaczej niż oni. Traktowanie Ukraińców lepiej niż Polaków. Ukrainiec zawini Polak oberwiemy za to. To nie bajka to rzeczywistość tej firmy.

Tak22Nie

@Stef

To prawda. Zatrudnianie osób bez kwalifikacji oraz takich którzy nie są przyzwyczajeni do bardzo ciężkiej pracy. Wydanie im ubrań roboczych, szkolenia a oni i tak po miesiącu czy dwóch rezygnują bo tak ciężko pracować za takie pieniędze nie będą a trzeba zaznaczyć , że większość z nich ma na start więcej pensji brutto niż pracownicy którzy pracują kilka czy kilkanaście lat. To skoro nowi narzekają to my mamy nie narzekać. Jeżeli chodzi o koszty to na nas starych pracowników wydają najmniej. Najwięcej generuję góra bo oni o siebie dbają, głupie nie mające nic wspólnego z produkcją pomysły osób które nie mają pojęcia o tej pracy, no i to co kolega napisał. Nic nie można powiedzieć, nie ma żadnej inicjatywy ze strony góry aby te relacje poprawić. Żadnych podwyżek, żadnej nagrody. Żeby chociaż na Święta dali tyle ile w innych firmach ludzie dostają . Nie mówię tu o dodatkowych premiach świątecznych bo to nie realne w tej firmie ale niech zwiększa świadczenia. Gruszy od lat nie podnieśli a wiadomo jak ceny wszystkiego idą w górę. Tylko wymagania odnośnie pracowników produkcji rosną, normy ale od siebie to już nic. To też jest rzeczywistość w tej firmie.

Tak17Nie

@ja sam

Nie rozumieli tego nigdy , nie rozumieją i nigdy tego nie pojmą, ponieważ patrzą tylko na siebie. Swoje ciepłe posadki , wysokie wynagrodzenia i dodatki. Nas mają za nic. Nie chcą tego zrozumieć bo tak im najlepiej. Widzą naszą ciężką pracę a nic nie robią żebyśmy byli zadowoleni. Najważniejsze że oni mają.

Cwaniak
@S-G

W Polakach nie ma zgranosci. Jak zabrali nadgodziny Ukraińcom to wszyscy chcieli się zwalniać, a jak źle dzieje Polakom to nie ma w nas zgranosci. Postawcie się to coś osiągnięcie, ale do tego potrzebni są wszyscy z produkcji, ale wiadomo połowa to (usunięte przez administratora) więc oni się nie przyłączą i jest Lípa

Cwaniak
@Cwaniak

Widzę że moderator świetnie obserwuje stronę i wpisy na niej dokonane, czyli prawda boli bo jest skrzętnie śledzona i usuwana. Nie powstrzyma to jednak opinii krążącej o tym zakladzie. (usunięte przez administratora) nie zakład, taka jest prawda. Ludzi ma cie za nic. Już niedługo obruci się to przeciwko wam. Bardzo duża ilość wypadków w tym zakladzie skrzętnie maskowania przez osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, ale to wynika z pośpiechu i presji psychicznej jaka jest stosowana w tym zakladzie.

spawacz
@Cwaniak

Ukraińcy niech pilnują 'zgraności' (hahaha) u siebie przy korycie na Ukrainie. Jeśli już przyjeżdżają do normalnego kraju powinni chociaż nauczyć się prawidłowo s_rać w publicznej toalecie bo widać ostatnio że i to kuleje. Co drugi pracownik BT z Ukrainy jest żołnierzem albo chociaż ma porządne przeszkolenie, i pytanie co oni tutaj robią????? Schowali (usunięte przez administratora) w piach i wio za pieniędzmi. Jaki kraj tacy obrońcy. Pozdrawiam!

Tak8Nie1

Ukraina
@spawacz

Chodź do pracy i powiedz mi to w twarz. Bo jesteś bohaterem tylko w pobliżu swojej mamy, na kanapie, po drugiej stronie ekranu.A w życiu jesteś nieudacznikom, zwykle tak narzekają oni. Pozdrawiam:)

Abc
@Ukraina

Zignoruj prowokatora, (usunięte przez administratora) były są i będą, narodowość nie ma nic do rzeczy. Z Ukrainy jest wielu dobrych pracowników którzy się starają pracowac lojalnie i porządnie! To jest WSTYD, że pomimo dobrej roboty podobnie jak nasi rodacy są zatrudniani przez jakichś ..siaków czy innych (usunięte przez administratora), którzy ich szachrają, kiwają i z nich drwią, nie pozwalając wypłaty danej w koperciw w aucie przeliczyc czy przejsć do BT( halo jest wolny rynek pracy! I prawo które to reguluje- a te czynności nie są z nim zgodne). Wielka szkoda, że Ci dobrzy, którzy sie starają dalej nie są na payrollu firmy, której logo każdy z nas łącznie z Nimi nosi. Zostaw najblizszą rodzinę w domu, zostaw jej to na co Ciebie stać i pojedź zarabiać do innego kraju, na śmieciowe warunki zatrudnienia... Taki "cwany" jesteś...

@Ukraina

Wypad na Ukraine a nie zajmować miejsca Polakom ale co tu sie dziwic jak Ukraincy pierwszy raz w zyciu półautomat w BT widzieli cymbały.

kj
@Abc

Wielką szkodą jest niedocenianie Polaków, ludzi którzy nigdzie nie mają zamiaru wyjeżdżać. Wielu dobrych spawaczy się zwolniło i jakoś nikt nie płakał za nimi, być może zostawili rodzinę i pojechali harować za śmieciowe pieniądze na zachodzie. Swoją drogą, ciekawe czy u Niemca będziesz zarabiał tyle co Niemiec? Polecam sprawdzić. Co do kolegów ze wschodu, dziwię się że firma zatrudnia obcokrajowców bez znajomości języka i naprawdę z miernym doświadczeniem. Nie róbcie sobie jaj ze swoich pracowników! Widać że liczy się sztuka i bylejakość, a szkoda.

@Abc

Skoro przyjechałem do Polski to stul dziub i pracuj sumiennie, a jak ci się nie podoba to pakuję graty i wracaj na Ukrainę. Ty masz ty (usunięte przez administratora) biały murzynie.Nie podoba się to żegnam

@Abc

Kolego może i masz racje zawsze są tacy co dobrze robotę wykonują i nasi też są papraczami. Ale oni powinni wyjechać dalej a nie żerować na naszej pracy. Oni dobrze zdają sobie sprawę że lepiej niż u nas im nie będzie. W germany już im tam by pokazali jak się pracuje. W niemczech nie ma kłamliwych sukin...* sentymentów do tego narodu, a my i za nich zrobimy i cicho jesteśmy nawet jak nam grożą że nas poz///*abijąja za nasze cele. Co do pośredników to wszyscy wiedza iż kasę pod stołem dostają i w bt też to wiedza tylko głupów walą bo kto inny by brał za to odpowiedzialność za takie zatrudnianie. Przejście do bt dla ukrainca nie jest dobrym rozwiązaniem bo kasa się nie będzie zgadzać, to co zus i podatek zabierze on ma w kieszeni. I niech nie płaczą że im źle u pośrednika, on mu daje więcej niż zasługuje. Więc po du***ie powinien całować i co dzień rano ciepły posiłek na stół w białym fartuchu w srebrnej zastawie postawić za tę możliwość swemu poś.... i iść do pracy. Po za tym ręce do pracy są i statystyki się zgadzają i nikogo to nie interesuje, a gdy skarbówka trafi panią julie to bombardier się wypnie bo h***** ich to interesuje. Ważne to że sprzedają się ci wojskowi, a jak się coś trafi nie tak, to zanim polaczkowi się zapłaci są jeszcze hinduscy zaklinacze .

ślusarz
Nazwa działu: Produkcja

coś wiadomo o podwyżkach majowych?

@ślusarz

Wiadomo tylko tyle że będą znów groszowe. Śmiech na sali. Nie wyciąga bombardier wniosków. Ale trudno. Ludzie już mają dosyć głodowych pensji.

@ślusarz

Będą jak zawsze (usunięte przez administratora). Bombardier ma gdzieś pracowników produkcji. Tak jest i będzie. Nie ma szacunku i godnej pensji. Jest tylko ciężka praca.

sushi123
Nazwa działu: Produkcja

Witam, straszne rzeczy się wyprawiają w tym Bombardierze :/ a może ktoś mi napisze co u słynnego "szczoty"???

Tak1Nie1

YYY
@sushi123

Firma się już dorobiła bardziej znanych niż wspomniany szczota ;-) Wiadomo może czy w tym roku będą jakieś "majowe" podwyżki?

MCH
@sushi123

Szczota jeszcze lata po zakładzie i denerwuje ludzi

Lolo

Witam. Jeszcze w tak niedalekiej przeszłości to Bombardier podkupywał wykwalifikowanych pracowników i to nie tylko produkcji lecz administracji i techniki również obecnie jest odwrotnie. Ten trend się nie zmieni dopóki prezes i kierownictwo wyższego szczebla nie zareaguje. Wszyscy wiedzą jakie są zarobki, a jaki jest progres produkcyjny , tylko nikt z wyżej wymienionych nic z tym tematem nie robi bądź nie chce zrobić. Niedługo nie będzie problemu w ile godzin wykonać dany produkt lecz czy wogóle uda się go wykonać. Doskonale wiadomo że to zwykli pracownicy robią na to by ta firma prosperowała bez nich jej nie będzie, to Oni są prawdziwym majątkiem w obecnych czasach. Trochę chęci i zrozumienia wystarczy aby wszyscy byli zadowoleni, no chyba że nikomu nie zależy.

Spawacz

No nie oszukujmy się, prawda jest taka że jeśli majowe podwyżki nie spełnią oczekiwań pracowników to raczej szybko się mogą zdziwić, już i tak ludzie uciekają a i codziennie się słyszy że ktoś był na próbach lub gdzieś na próby pojedzie... Rozejda się jak mrówki ale jak tu nie uciekać skoro jest conajmniej 4/5 firm które bombardier wyprzedziło w wyścigu o pracowników... Nawet zakład zwany "szkółka bombardiera" w tym momencie daje zarobić więcej niż sam bombardier...

@Spawacz

To prawda. Zarobki są dużo za niskie. Do tego wczasowe od lat ta sama kwota. Przecież to są pieniądze dla pracownika, żeby mógł po całym roku ciężkiej pracy odpocząć. Wyjazd nawet taki gdzie nie ma luksów ( bo o takim to można pomarzyć przy naszych zarobkach) też kosztuje dużo pieniędzy. Na święta podnieśli jakiś czas temu o 100 zł ale to jest nic przy rosnących cały czas cenach i opłatach. Bardzo dużo osób mówi o zmianie pracy. Jeszcze jakiś czas temu to osoby które pracowały parę miesięcy czy rok patrzyły żeby jak najszybciej zmienić pracę ale teraz coraz częściej innej pracy szukają wieloletni pracownicy. A wśród nich są prawdziwe, pracowite perełki które swoją pracę potrafią porządnie wykonać jak to się mówi z zamkniętymi oczami. Zobaczymy jakie będą podwyżki. Myślę że ich wysokość dla wielu osób będzie podpowiedzią czy zostać w bombardierze czy decydować się na zmianę pracy. Nie ma co się dziwić że chcemy więcej zarabiać. Wszystko drożeje. Słyszymy od rodziny, znajomych, przyjaciół ile ludzie teraz zarabiają. Mają 13 pensję, dodatki, nagrody, premie roczne. Wszyscy którzy uciekli z bombardiera zarabiają bez porównania więcej niż my którzy zostaliśmy. Miejmy nadzieję że bombardier się postara i administracja zdaje sobie sprawę z tego że bardzo dużo zależy od tych podwyżek. Będą niskie to najlepsi pracownicy im podziękują za pracę.

Tak12Nie1

pracuś
@Spawacz

teraz jest rynek pracownika, inne firmy nie bawią się w kosztowne szkolenia nowego pracownika tylko płacą więcej i im się to opłaca.

ślusarz
@Spawacz

tak jak kolega wcześniej napisał,cofamy się do tyłu finansowo a inne firmy idą do przodu z zarobkami, pozyskują od nas dobrych,wykwalifikowanych pracowników.

Spawacz po szkole Pafagowskiej
Nazwa działu: Produkcja

Jak czytam opinie o moim byłym zakładzie to aż włosy dęba mi stają , pewne czasy widzę bezpowrotnie minęły

monter

czy coś wiadomo o podwyżkach majowych w Bombardier?

mm

coś wiecie więcej o nowych zasadach wypłaty nadgodzin dla pracowników Bombardiera?

Spawacz
@mm

Tak, nie opłaca Ci się iść w sobotę do pracy, bo albo dostaniesz kasę po 3 miesiącach albo dostaniesz urlop, ale jak wszyscy już wiedzą to się szybko zmieni, daje im max czas do wakacji i koniec tej szopki :)

@Spawacz

Może są osoby które lubią przychodzić do pracy w sobotę i nie patrzą czy im zapłacą czy odbiorą sobie jako urlop. Ale większość osób przychodzi bo chce zarobić i na bieżąco dostawać za nadgodziny pieniądze bo wydatki mamy cały czas. Wiadomo w bombardierze pensja (usunięte przez administratora) nie urywa. Ja nie będę czekał aż mi zapłacą. Nie będzie wypłat nadgodzin co miesiąc jak do tej pory to wolę z rodziną spędzić czas.

śłusarz
@mm

w tygodniu ponoć godziny mają być normalnie płatne, w soboty bank godzin jakiś, wypłacany po kwartale dopiero.

Poszukujący
Nazwa działu: Produkcja

Witam. Mam pytanie odnośnie zarobków, pracuje w rawagu jako ślusarz monter firma o podobnym profilu Ale myślę o przeprowadzce do wrocka i pracy u was Ż góry dzięki na info

TakNie1

@Poszukujący

Witam. Jeżeli chodzi o zarobki to są one niskie, nieadekwatne do tak ciężkiej pracy. Firma nie lubi dawać dodatkowych pieniędzy. Dają tyle a więc minimum jakie uważają że się należy. Podwyżki nie wiadomo czy będą a jak już to groszowe też nieadekwatne do galopujących kosztów utrzymania rodziny. Nowi i tak mają zarobki większe niż pracownicy, którzy pracują wiele lat bo o takich to nikt w tej firmie nie dba. Chyba że się ktoś lubi podlizywać lub potrafi się dobrze zakręcić. Jeżeli chcesz się narobić a mało zarobić to jest firma dla Ciebie. Zadzwoń, umów się , porozmawiaj ale dużo osób po miesiącu, dwóch rezygnuje bo mówią otwarcie że za takie niskie wynagrodzenie nie będą tak ciężko pracować. Oczywiście administracja jest zdziwiona to słysząc.

Tak10Nie

@S-G

Teraz to chyba raczej zwalniają niż przyjmują. Albo sami ludzie odchodzą. Idź do Lidla na kasę dostaniesz podobne pieniądze, w ciepłe, bez hałasu i zapylenia.????

Nazwa działu: Produkcja

Kto dostaje premie roczne w tej firmie. Na produkcji ich nie ma. Parę opinii czytałem na innej stronie i tylko chwalą Ci którzy pracowali na górze i mieli premie roczne. Ale góra o siebie dba a dla nas nawet podwyżek nie ma.

zorientowany
@Piotr

Premię roczną mają pracownicy administracji, 5% rocznych dochodów i od tego podatek jeszcze. Produkcja ma jakieś 300-450 zł miesięcznie brutto.

Tak1Nie3

@zorientowany

Myślisz, że administracja nie ma oprócz premii rocznej , premii co miesiąc. Wydaje mi się że mają i jeszcze dodatkowe pieniądze. Pamiętasz jak się dowiedzieliśmy na produkcji że administracja miała premie od zysków a my jak zwykle nic. Myślę że 5% premii od dochodów rocznie to jest bardzo dużo. Dla nas toby były fajne pieniądze mimo że nasze pensje są dużo niższe niż administracji. Za naszą ciężką prace mają duże dodatkowe pieniądze. Szkoda , że myślą jak zawsze tylko o sobie bo premia co miesiąc w tych czasach to żadna łaska.

Tak11Nie

rych

Absolutnie nie polecam tam pracy. Brak wykwalifikowanego kierownictwa które było by w stanie zlecić pracę do wykonania a potem po ich niepoważnych decyzjach zwalają na ciebie wymigując się stwierdzeniami "że na piśmie tego polecenia nie dali". Ciągły chaos i rotacja. Szkoda czasu na tą firmę. Cwaniactwo i wyzysk.

@rych

(usunięte przez administratora) brak szacunku dla pracowników produkcji a pensja że śmiech na sali.

Aget Tomek
Nazwa działu: Produkcja

W5lasery slynne dzieki naszemu kierownictwu (cyrk monty Pythona) 1. Malgorzata S mloda ,ambitna , kierowniczka majaca ludzi za smieci . Prace zawdzięcza rodzinnym powiązanie z firmą . Za młoda i głupia na stanowisko które ma , nie nadaje sie do zarządzania ludźmi. 2.Norbert.F jedna nazwa wiele ksyw Donald,fiut,pinokio , można by tak wymieniac w nieskończoność. Twarz boksera to i podejście takie na zastrzaszanie . Manipulator pierwsza klasa, ale tylko jak ktos ma poniżej 100 inteligencji to się złapie na ten szajs co wychodzi z jego ust. 3.Tomasz W to nowy nabytek mistrz produkcji b.niski iloraz inteligencji myślę że na spokojnie mógł by startować w paraolipiadzie wiedzy. Wiem że nic nie wiem . Zwykły koleś z bramy który nagle zostaje majstrem . Podsumowując cały ten bajzel to taka ekipa kierownicza zrobiła by furore w czasach gdzie nie było pracy i ludzie musieli sie uganiac z kierownictwem (usunięte przez administratora) .Jedyne co uleczy ten dział to wyjebanie kierownictwa, albo zmiana pracy wkoncu idzie wiosna a miejsc pracy nie brakuje.

Tak21Nie

Zostaw opinię o Bombardier - Wrocław

Chcę opublikować:

Bombardier