Opinie o Bombardier w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Bombardier. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Bombardier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bombardier w Wrocław

Mam Nadzieje że Alsto.. Wymieni wszystkich lider. i Kierownik.. Łącznie z Prezesem i w tej firmie bedzie Ład a nie jak teraz Sam Układ i Mobingowanie Ludzi !!!!! Pozdrawiam tych co jeszcze wytrzymują :)

Wara

Podwyżki śmiech !!! Podwyżki to więcej roboty, więcej i szybciej. Dali 3% a zabrali kolejne procenty z wyrobienia. PUK PUK !!! Może zbiorowe anonimy do (usunięte przez administratora)wysyłać, może ktoś się w końcu zacznie interesować tym zakładem.

@Wara

Mój kuzyn pracuje w Alstom Konstal i oni mają 3190 zł brutto wczasów pod gruszą od 2017 roku . To są fajne pieniądze, żeby pracownik mógł odpocząć po ciężkie pracy. Ciekawe czy u nas zwiększą wczasy pod gruszą, ponieważ ta kwota którą dają jest niska.

Nemo

Witam . Pytanie zasadnicze nie obawiacie się o miejsca pracy po ewentualnym połączeniu. z Alstomem . Po ogólnym spadku produkcji sprzedanej ? Na razie jest hura optymizm ale nie wygląda to wesoło . Brak zamówień może oznaczać zwolnienia ? Szefostwo milczy na ten temat . Następne pytanie , nie za dużo liderów , kierowników , dyrektorów od ..UJ wie czego ? A na produkcji brak tak do pracy . Czy to może oznaczać zwolnienia w tej grupie pracowników ? Czy raczej pozbędą się "robili" i jakoś to będzie . Bo odnoszę wrażenie że zwolnienia sa nieuniknione . Tym bardziej że zmiany w prawie pracy sa w tej chwili bardzo korzystne dla pracodawców . Co z zaległymi urlopami ? Faktycznie będą przymusowe ?

Do Nemo ...
@Nemo

Zwolnienia da niestety nieuniknione . Spadki produkcji są na całym świecie więc u nas też . A kto najbardziej jest zagrożony ? Myślę że "robili" jak to napisałeś nie zwolnią . Ciężko o fachowców na rynku , tym bardziej że zarobki rewelacyjne nie są . Raczej liderzy i kierownicy poleca . Przymusowe urlopy , jak najbardziej możliwe . Szybkie wypowiedzenia również , zgodne z nowym kodeksem pracy .

LIiderek
@Nemo

Zwolnienia sie powoli zaczynają po cichutku. Duzo jest troli liderów itp. Bendzie redukcja na bank . Teraz jeszcze jest cicho a to dla tego zeby ludzie nie zaczeli uciekac . Alsztom przejoł bo firma jest nie rentowna . Benda ciecia i juz sa spore jeszcze przed ta cala pandemia . Nawet w Styczniu wisalo spotkani w postaci pikniku. Takie ciecia ! . Nie ma premii nie ma dodadkowego 500zl za to ze szkolisz osobe na nowe stanowisko i nie ma profitu kwartalnego za wyrobienie dla Koerowników w postaci 10000zl zera sie zgadzaja ;) Maciant.. bedzie smutny jak mi przykro Razem z Marcinem Wrońsk...

rob
@Do Nemo ...

wszyscy kierownicy powini pleciec dawniej byl jeden kierownik i zle nie bylo. i pilnowal jakosci, nadzoru spawalniczego,

ShG
@Nemo

Jest ŻLE będzie jeszcze gorzej !!! Wprowadzają system KOMPAS w którym nie dostaniemy za godzinę pracy a za to ile wykonamy wyśrubowanych norm które i tak jeszcze podniosą (usunięte przez administratora) !!!

andrzej
@rob

kierownicy, nadzor , kontrola powini poleciec, i wiecej kierownikow, kontroli, nadzory tym gorzej ,zla ,organizacja, jakosc, spawanie bo kazdy chce sie wykazac, w zlej stronie, Dawniej bylo 2 kierownikow, jeden na calej hali, dowch z nadzoru , i kilku z kontroli na jednej hali,W5 i bylo dobrze,

andrzej

Alstom zajmie sie (usunięte przez administratora), nikt nie psetrzega WPS, jedzie sie 35 a, spawalnicy teoretycy nie pilnuja maja w nosie ,teraz liczy sie tylko co trenuje szef i wiekszosc (usunięte przez administratora)to cwiczy, , a robota nie wazna, zamiast pomoc, produkcji, w jakosci, pokazywac jak spawac na stanowisku. ale kto , zeby nauczyc trzeba spawac conajmiej 5 lat.min, nie wystarczy kurs po znajomosci bez chodzenia do spoiny,

Logistyk

1) pracuj.pl 2) telefon z Bombardier o terminie rozmowy 3) rozmowa na temat tego co robi się w aktualnej pracy i wcześniejszych. 4) telefon z Bombardiera o decyzji wszystko zamknęło się w jednym tygodniu. Ogólnie rekrutacja prowadzona na bardzo przyjaznej stopie. Kulturalnie i ze zrozumieniem. Nie marnują czasu na wybujałe pierdoły.

Pytania o prace i doświadczenie, żadnego pitu pitu Sprawdzenie języka proforma Pytanie o zarobki

Kulson

I tego kompasa pogonić, zanim laluś w rurkach zmusi ludzi tworzących ta firme od lat to rzucenia wypowiedzeniem

Cześć. Wiadomo coś o podwyżkach od 1 maja ? U nas nic nie słychać.

Jaś

3 %, bez progu minimalnego

@Jaś

Dziękuję za odpowiedź. Przy tych podwyżkach cen taka podwyżka pensji to kropla w morzu. Pozdrawiam

LOL

Kompas nie ma już sił, nie ma pomysłu na godziny efektywne, gubi się a czas mu się kończy. Szykuje się indywidualna kontrola jego efektów, bezsensownej oferty programu restrukturyzacji współpracy z firmami zewnętrznymi. Samo wynagrodzenie obydwu panów wzbudziło podejrzenia kontrolingu finansów z poza Alstom Wrocław. Zaproszenie do współpracy przez Pana P.Z. zostało zweryfikowane pod kontem układów przyjacielskich. Prezes nadal żyje w cieniu niewiedzy powstałych układów wzajemnej adoracji. Zaufanie pracowników kadry kierowniczej Alstom do dyrekcji również budzi wiele zastrzeżeń i obaw! co do programów Compass & Partners. Czekamy na kolejne kroki i decyzje prezesa Kreta. Mamy nadzieję iż w porę obudzi się z zimowego snu. Pamiętać należy iż Prezesem się bywa a pracownikiem się jest.

Lakiernik z dużym stażem

He he poczekajcie na lakiernię ! Tu już było wesoło a będzie jeszcze śmieszniej (-: Było spotkanie kompas obiecał na podwyżki do końca marca (-:się zarzekał ze godziny efektywności nie wpłyną na naszą pensję (-: a prezesik work stalu tylko bezradnie kiwał główką ze tak będzie to będą jaja bo jak nie dostaniemy to emigrujemy (-:

@Lakiernik z dużym stażem

Podwyżki to mogą obiecywać, od 3 lat się zarzekają i żadna z firm podwykonawczych nie widziałapodwyżek, gdzie wcześniej były co roku. Kiedy w końcu ktoś tam zrozumie, że produkcja zależy od ludzi którzy na niej pracują, czas się postawić, może by tak mały strajk? Albo załatwić ich masowymi L4.

PracaSpawacz FB

Zatrudnimy do Poznania z BT spawaczy, monterów, ślusarzy, walcarzy, operatorów CNC.

Nie wiem po co brali sobie do współpracy firmę compass która chcę być mądrzejsza od reszty, oni sobie ustalą jedną a na hali wychodzi co innego. Trzeba robić szybciej bo im zachciało się skrócić czas na spawanie elementów, a jak masz zto zrobić,bez wejścia, zejścia, szlifowania, jak materiał musi ostygnąć. Ktoś tam się nadaje do hodowli jedwabników a nie wprowadzania zmian w firmie która spawa od ponad 20 lat. Zawołasz technologa i ze stoperem w ręku potwierdzi że tak się nie da. Ale co tam jak się nie da szybciej to nie zapłacimy za robotę, bo płacenie za efektywny czas spawania wprowadzimy.... Skąd oni w ogóle się wzięli, brak mi słów..

@Paweł

Bo chcą sobie zrobić z nas niewolników i zamiast zakładu pracy to(usunięte przez administratora) To co się tam dzieje nie jest normalne, przekazywanie pracowników pomiędzy firmami zewnętrznymi jak odbywa się jakbysmy byli workiem kartofli. Lancuchy na ręce i na nogi jeszcze załóżcie każdemu i każcie w tym spawać, żeby nie chcieli odejść do innych firm.

Spawalnik
@Paweł

Oni wiedzą co robią, słyszałem za parawanem brodacza jak do kogoś dzwonił i mówił, "chuója wiedzą co robimy, blef i tyle . Nauczyli się wygody i brać kasę za nic ale pokarzemy im za co dostają ( usunięte przez administratora) „ To się nazywa poprawa jakości pracy, to jest koleśostwo, ktoś tu ma pupilka i to do przytulania.

Zawodowy
@Paweł

Jak byś dostawał 60k miesięcznie za wprowadzanie zmian nac których się nie znasz to byś sobie kurs aktora zrobił.

Spawaczzzz
@Andrzej

Ciekawe czy ktoś z tych managerów od wprowadzania zmian wyszedł kiedyś bza biurka. (usunięte przez administratora) się znają i pierdol...a farmazony. Masz WPS to według tego pracujesz nie da się ponoć czegoś, oni myślą że wszystko jest gotowe a Ty tylko czekasz z odpaloną spawarką na elementy, compass to jakaś porażka, prowadzi tylko do tego żeby zrobić z pracowników (usunięte przez administratora) Ktoś tam na górze szanuję pracę normalnych ludzi? Czy ma nas za nic? Niech wracają do warszawki i tam siedzą, za tymi swoimi biurkami...

Jarek

Powiem Tak , gość liczy czas ucina godziny a zapomina że to my robimy na jego wypłatę . Jakoś było rentowne a teraz nie jest ? Ludzie uciekają a nawet Ukraina nie chce tu pracować i uciekają . Panie Prezesie przejrzyj na oczy proszę . Zasoby ludzkie się kończą młodzi nie chcą pracować na wyzysku za wypłatę która w ogóle jest nie adekwatna do tego co robimy . Od wielu lat tu pracuje i co ? I nic sam ucieknę Kuzyn niedawno stąd uciekł do lg i mimo norm ludzi szanują . Jeszcze dwa tyg i tez tam idę . Straciliście wielu fachowców na rzecz jakiegoś Gostka który twierdzi że uzdrowi coś co działa tyle lat, a takich jak ja trzyma tu tylko sentyment . Śrubujecie normy ale śrubka pęka . Ps Niech ktoś posłucha co ten uzdrowiciel gada między pracownikami .

Spawaczzz

Jak jest dobrze to zawsze musi, się coś(usunięte przez administratora)Po komu potrzebny ten compass. Teraz spawanie będzie wyglądało jak w obozie pracy. Handel pracownikami, jakieś wymiany, jak niewolnik. A jaki ja będę miał wybór? Dlaczego compass chce szybszego spawania, ale za czas poświęcony za to spawanie nie chce zapłacić? Tak się wprowadza zmiany? Dupy a nie liderzy....

Mateusz

BT wzięło sobie do współpracy firmę compass i teraz proszę, jakie cyrki z tego wychodzą. Takie wprowadzanie "wielkich" zmian kosztem pracowników na dobre nie wyjdzie, czyzby chcieli tylko ludzi ze wschodu którzy za miskę ryżu będą sobie wypruwać flaki, żeby wyrobić się z czasem który ustalił sobie ktoś z "góry". Jak masz wykonac prace która zajumje 8h w 4h? Za te same pieniądze ale 2 razy szybciej i z taką samą jakością ? JAK? a co jest najlepsze? spróbuj się nie wyrobić, to nie zapłacą. Pojeb.....ało kogoś konkretnie. Compass z BT chce zrobić obóz pracy !!!

BOB SPAWACZ

Neutron
@BOB SPAWACZ

Hohoho, będziemy teraz biegć po hali w te i na zad i sprawdzać napięcie jakie jest pomiędzy spawarkami. Już nie jedna nam się pali, gdy 400 Amper w drucie smali. Normy takie nam zadali że Ampery(usunięte przez administratora) Już się Lorchy grzejącw (usunięte przez administratora) A jak norma spadnie Ci, to w prezencie kieras trep, KOMPAS OD MAPETA wręczy Ci. Od KERMITA żaby tej z Warszawy, też dostaniesz tabeleczkę, taką małą tyći karteczkę, co by rozliczyć Cię z wypłaty ???????????? Biegaj , biegaj w pory(usunięte przez administratora)by Cię kieras nie dogonił i obiegówki za kołnież nie wsadził.

@BOB SPAWACZ

Dokładnie tak jak mówisz! Ten cały system Kompas który ma być wprowadzony to traktowanie pracownika jak niewolnika, płaca za efektywny czas spawania? Co to ma być? Jak nie wyrobię się w czasie to mi za to nie zapłacą!!! Ktoś za biurkiem ustala sobie czas jaki jest na pospawanie elementów a Ty próbuj się wyrobić zes... Się a nie daj się! Brakuje tylko BATA nad głową, żebyś pracował jak najszybciej! To nie są. Czasy (usunięte przez administratora), nikt tutaj nie zbiera bawełny!

@Andrzej

Najwidoczniej czasy niewolnictwa wróciły, skoro nakazują firmą zewnętrznym handel wymienny pracownikami, bez prawa wyboru gdzie i na jakich warunkach mam pracować. Ten "Kompas" mocno się popsuł i nie wskazuje prawidłowego kierunku.

Piłeczka
@BOB SPAWACZ

Co ci kierowniczki - wędrowniczki znowu wymyślają, wiecznie im mało, czy oni dżem w głowach mają. Jakiś bufon brodaty z zaciśniętymi posladami będzie nam z talerza zabierał, efektywności mu się zachciewa. Rumcajsa nam mówi ze za wolno w firmie gdzie stal spawamy, on do siekiery i w las z jeleniami w tany. My tu pracujemy i robotę pchamy, żyć nam dajcie i normalnie pracować kołki nieoheblowane z brico.

Kamil

Witam mam jedno pytanko, czy w bombie jest jakieś stanowisko pracy związane z elektroniką/elektryką ? Jeśli to proszę powiedzieć jakie i jaki byłby zakres obowiązków no i co najważniejsze jakich zarobków mógłbym się spodziewać.

Janek
@Kamil

Tu cała obsługa elektryki jest przez firmy zewnętrzne, a sam bombardier produkuje elektryke trakcyjna w zakładzie w Łodzi.

Elektron
@Kamil

Jest takie wolny elektron. Możesz się zatrudnić jako pracownik utrzymania ruchu. Dostaniesz wkrętak z bezpiecznikiem i będziesz biegał po hali w te i na zad i sprawdzał napięcie. A jak się pogubisz i norma Ci spadnie to dostanieszz KOMPAS OD MAPETA z Brodą i nominacje od KERMITA jego przybdupadsa z kredką w .u.pie. Dostaniesz karteczkę i mapę to dostaniesz mega wypłatę ????????????

Luka

Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma. Może coś trzeba by poprawić w firmie ale generalnie jest dobrze więc polecam,

rob
@Luka

czyjm jestes (usunięte przez administratora)maciant, nems

Naplet
@rob

Dr Hr. Żelaznej Damy

Czy pracodawca Bombardier motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Staf

Oczywiście ze motywują. Stoją za plecami i poganiają, a jak za słaba motywacja to zaproponują wycieczkę z obiegowa po zakładzie????

Spawacz

Motywacja Jest Taka jak ci nie Odpowiada Tam są Kadry ! Kierownik Maciant.. To świuje jak sie czuje zagrozony to cie Wywali za brak. okular. I utrate zaufania do pracownika . Liderem M.Wrońsk.. Lata i dzwoni do Kierowniczka który zaprośił go do Kolacje świąteczną za 1850zl iJak jeszcze pare liderkow.. ;) Teraz to Przejoł Alstom i bedzie robil roszady bo firma przez takie dzałania jest nie Rentowna

Nie

Tetroboran sodu dziesięciowodn

Dzień dobry. Widziałem że jest ogłoszenie na spawacza. Czy ktoś może mi napisać jakie widełki zarobkowe? Z góry dziękuję.

Kret
@Tetroboran sodu dziesięciowodn

Najlepsi spawacze na dzień dzisiejszy 9000zl brutto. Nie od razu, z biegiem lat.

wally
@Kret

9000tyś brutto zarabiają ale na działalności jak (usunięte przez administratora) 220h , na umowie max widełki są 6700brutto a żeby mieć 9000brutto na umowie to tych godzin też trzeba narobić, więc nie pisz bzdur bo w bombie nikt ze spawaczy niema podstawy 9000brutto

Tobik
@Kret

Witaj, jest szansa na zatrudnienie dla osoby która skończyła jedynie kurs ( dwumiesięczny) na spawacza mag135? Na co można liczyć na początek? Z góry dzięki za info.

@Tetroboran sodu dziesięciowodn

Tak 6700 hoo hoo jak bedziesz stary jak święty Mikołaj tyle bedziesz Mieć ! Dlaczego bo co roku podnoszą ci stawke o kilka procent. Ale zawsze jedt Gadka ze dał bym ci tyle ALE ostatnio widzalem cie jsk podniosłeś okulary albo robiłeś Kupę w WC i dostdnuesz tulko 110zł Dlatego Hoo Hoo Meryy Chrystmass ;)

oooooo
@Spawacz

jak śmiesz robić kupę w pracy! to marnotrawstwo czasu, po 12 godzinach pracy masz go wystarczająco na załatwienie wszystkich potrzeb fizjologicznych!!!1 wtedy zarobisz tyle co kierownik! bierz z niego przykład, on nawet hulajnogę kupioną za pieniądze z premii ładuje w pracy! a firma płaci cymbaały! pozdro maciant

@Spawacz

Zgadzam się z kolegą. Podwyżka 100 zł brutto to śmiech na sali. Niestety większość jest gorszego sortu i nie ma dodatkowych pieniądzy od państwa a za wszystko trzeba więcej płacić. Dlatego fajnie jakbyśmy za tą ciężką pracę mieli godziwe pensję. Za ten trud który własnymi rękoma wypracujemy.

ciekawe... a ja myślałem, że minimalna podwyżka była wynegocjowana na 200zł,

@pracownik

Widocznie nie dla wszystkich.

S-G
@pracownik

Ja słyszałem że minimalnie 250 zł brutto a dostałem 180 zł brutto. Nie każdy dostał tyle samo.

@S-G

a po co to słuchać? przecież to jest dostępne, nie trzeba tego szukać. jak ktoś dostał mniej niż 200zł to musiał sobie mocno zasłużyć.

$$$
@pracownik

Jedni dostają mniej inni więcej jest pula procentowa do podzału ustalona z gory . Tobie zabrano aby imny dostał więciej Popilek lub stary pracownik a zasłużyć to mówi Kierownik prawda panie Maciant.. stara szkoła zagrywek

@$$$

to raczej standard. jest pula, jedni dostaną więcej inni mniej. nic nowego.

praca
@pracownik

nie lepiej dac tyle żeby nie trzeba bylo skamlec o podwyzke?

@praca

taka propozycja, przetestuj na swoich dzieciakach. daj im takie kieszonkowo, że nie skamlali o więcej. jak znajdziesz sposób to wróć do kierownika i powiedz jak to się robi przy z góry ograniczonym budżecie.

praca
@pracownik

Szczerze? jako na szescie juz byly pracownik proponuję abyscie przestali traktowac ludzi jak dzieci, tylko powaznych ludzi fachowcow ktorych przeciez macie na peczki

Nowicki
@Tetroboran sodu dziesięciowodn

Od 4200 brutto, po okresie 200zł, po roku 100zł i za każdy kolejny po 20 latach może dostaniesz 6000brutto/m. Rewelacji nie ma.

Marcin Rakowski

Witam . Widzę że firma szuka lidera . Czy odpowie mi ktoś czy warto w ogóle aplikować ?

@Marcin Rakowski

tego lidera szukają już około 6 miesięcy, nikt z wewnątrz firmy nie chce tej roboty, a i z zewnątrz się nie pchają albo dają nieciekawą kasę a za dużo wymagają, ogólnie to posada chłopca do bicia, jeśli lubisz wazelinę i podlizywanie to jest to dla ciebie, nie licz na docenienie przez kierownictwo, chociaż obiecuję gruszki na wierzbie, to szans na rozwój zawodowy nie ma, nie wierz tym co piszą że to nie prawda, ci co piszą, że można się rozwijać, nauczyć czegoś i awansować, to są osoby które albo mają znajomości albo dobrze donoszą na współpracowników

Marcin Rakowski
@pracownik

Bardzo dziękuję za rzetelną odpowiedź . Pozdrawiam Pana i oby pańska kariera przynosiła zyski takie jakie Pan sobie życzy .

Buła
@Marcin Rakowski

Jeżeli szukasz pracy to nie tu. Lider jak niżej kolega opisał, nie ma nic wspólnego nazwa stanowiska z funkcją. Będziesz latał i mózg ci wypiorą, kasa 7brutto i po dwóch latach nie starczy na leczenie. W pakiecie medycznym powinna być raz w tygodniu konsultacja z psychiatrą. Kierownicy zajadą cię tabelkami. Poza tym nowy program i zmiany rozliczeń pracy będą miały na to ogromny wpływ. Firma chce tylko płacić za efektywność co oznacza iż firma zapłaci tylko za to co będzie uważała za warte zapłacenie. Ludzie już mają dość wprowadzania pomysłów, zmiany tylko na gorsze dla nas. Firma traci fachowców którzy sami się zwalniają i zmiana właściciela na Alstom tu nic nie pomaga.

Madzia

@Ja tam. a ile działów na produkcji i który najbardziej polecasz?

Zostaw merytoryczną opinię o Bombardier - Wrocław

• Jak się pracuje w Bombardier?

Zobacz opinie na temat firmy Bombardier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bombardier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 3 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bombardier?

Kandydaci do pracy w Bombardier napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bombardier