Codete
3 339 137 5 1
Kandydat
Nazwa działu: IT

Dzień dobry, chciałbym opisać jak wyglądał proces rekrutacyjny i podejście do mnie jako kandydata. TL;DR; Nie dostałem ŻADNEJ odpowiedzi, oraz ŻADNEGO KOŃCOWEGO FEEDBACKU, dlatego nie polecam uczestnictwa w procesie rekrutacyjnym. Dodatkowo podczas procesu rekrutacyjnego wielokrotnie zdarzało się, że czułem się olany i że coś jest nie tak, pomimo rozmów technicznych, które przebiegały pozytywnie. Od początku. Jakiś czas temu, a dokładniej w połowie września zgłosiłem się jako kandydat do tej firmy. Na początku szło bardzo fajnie, bardzo dobre pozytywne pierwsze wrażenie. Pare razy rozmawiałem z rekruterem, a potem rozmowa telefoniczna techniczna Potem feedback - pozytywny, teraz wysyłają moją kandydaturę do ich klienta i klient zdecyduje. Klient zdecydował, że nie nadaje się, pomimo pozytywnej weryfikacji technicznej. Rekruter Codete stwierdził, że ma jeszcze dobre informacje, mówił i innych projektach, które mają, i że mnie tam widzą. Już było ustalone prawie, że dostanę zaproszenie na rozmowę na miejscu w biurze, że czwartek fajnie, tylko po weekendzie miałem dostać potwierdzenie. Potwierdzenia nie dostałem, próbowałem zadzwonić albo wysyłałem SMS w środę, jednak bez żadnej odpowiedzi. Spróbowałem jeszcze raz w czwartek i rekruter mnie przeprosił, bo był na jakiś konferencjach i się pochorował, ale że się odezwie. Odezwał się w piątek wieczorem, mówiąc o fajnych projektach, że oni chcieli by się spotkać i że po weekendzie ustalą. Po weekendzie skontaktowała się ze mną inna rekruterka, mnie dopytując na czym w końcu stanęło. Uważam, ze to nie było profesjonalne, jednakże powiedziałem jak wyglądało to do tej pory oraz zakomunikowałem, że chciałbym się spotkać w końcu na rozmowie, bo na początku zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie, a byłem równolegle w innym procesie rekrutacyjnym i czekałem tylko na odpowiedź. W kolejnym tygodniu udało się zaplanować spotkanie, jednak było ono tylko techniczne, bez części HRowej. Poszło moim zdaniem dobrze i pozytywnie. Rekruter techniczny, powiedział, że on już opinie ma i wysyła do HRów i że ma nadzieje, że do zobaczenia. Minął miesiąc i odpowiedzi ani feedbacku nadal brak. Uważam, że jest to mega nieprofesjonalne i ostrzegam przed zmarnowaniem swojego czasu. Widzę dużo ogłoszeń, że ciągle szukacie kogoś, a nie szanujecie nawet kandydatów. Ciekaw jestem, jak szanujecie swoich pracowników. Pozdrawiam i życzę poprawy Waszych błędów.

Tak7Nie
Wódzo
@Kandydat

Hej, Na jakie stanowisko rekrutowałeś?

kandydat
@Wódzo

najpierw na senior full stack, a później zmienili mi na senior front-end

@Kandydat

Cześć! Na samym początku chcemy Ci podziękować, że podzieliłeś się swoimi wrażeniami i całą sytuacją. Tak jak dla kandydatów, tak dla nas rekruterów feedback jest bardzo ważny i nie boimy się z nim zmierzyć i wyciągnąć wnioski. Chcielibyśmy Cię przeprosić za to, że doświadczyłeś takiego procesu. Na co dzień dokładamy wszelkich starań żeby każdy z kandydatów w Codete wynosił jak najlepsze, pozytywne wrażenia! Niestety, nieważne jak bardzo się będziemy starać, możemy gdzieś popełnić błąd i wyjdzie nam taki kiepski bigos - jesteśmy tylko ludźmi i każdemu z nas czasami zdarza się coś „zawalić". Dzięki temu, że zabrałeś głos, możemy coś z tym zrobić. Naszą wizją jest firma o przyjaznej atmosferze i dbanie o każdego, kto chce poznać nas lepiej. Jeżeli tylko chcesz i masz ochotę o tym porozmawiać - daj nam znać! Naprostujemy i wyjaśnimy sytuację, przekażemy wszelkie informacje z rekrutacji. Mamy nadzieję, że taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy i jeżeli będziemy mieć okazję jeszcze gdziekolwiek się spotkać w przyszłości to wyniesiesz dużo lepsze wrażenia ze współpracy z nami! Pozdrawiamy Załoga Codete

Tak3Nie1
Pioter44 Nowy wpis
@Kandydat

Ja mam zgoła odmienne wrażenia po rozmowie rekrutacyjnej w Codete. Rekruterka (Asia) bardzo mila i rzeczowa. Sama rozmowa z osoba techniczna w przyjaznej atmosferze (1 godzina). Pytania z Pythona fajne i dosyć szczegółowe. Bardzo milo mnie zaskoczył feedback po rozmowie rekrutacyjnej - dostałem go w tym samym dniu od Asi. Po kilku dniach dostałem także szczegółowy raport w formie pdf w którym zostały wymienione moje mocne strony oraz obszary w których powinienem się podciągnąć. Wg mnie pod względem jakości procesu rekrutacyjnego Codete to jedna z lepszych firm. Pozdrawiam, Piotr

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Codete?

biszop Nowy wpis
Nazwa działu: IT

Podobnie jak opisał poniżej Kandydat - rozmowa techniczna zdalna, myślałem, że poszło całkiem nieźle, czekam dzień, drugi, dziesiąty - nic. Zero dalszego kontaktu. Do ludzi z tzw. "talent acquisition" - macie czas zawracać głowę na linkedinie, organizować rozmowy, to macie też 5 minut na napisanie maila "dzięki, ale nie". TO JEST TEŻ WASZA PRACA. Taki ghosting to jest dziecinada i oznacza zero szacunku dla kogoś.

Zbyszeq Nowy wpis

Niepoważna i niekompetentna firma

Tak2Nie1
Ranking

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Codete?

@Pytanie

Cześć! Obecnie szukamy doświadczonych osób, natomiast czasem zdarzają się role dla juniorów i osób z mniejszym doświadczeniem - warto wtedy zaglądać na naszą stronę kariery: codete.com/career. :) Poznaj nasz team bliżej i przyjdź na najbliższą edycję konferencji IT, którą organizujemy - CodeteCON #KRK5! Rejestracja odbywa się tutaj: codetecon.pl

Nazwa działu: Marketing

Cześć! Serdecznie zapraszamy na nasz pierwszy meetup w całości poświęcony technologiom Frontendowym, Javascript i aplikacjom w chmurze. Już 28 maja 2019 spotkamy się na Barce w Krakowie na wydarzeniu FrontClouders. Partnerem wydarzenia, a zarazem gościem specjalnym tej edycji jest firma Cloudinary. Po więcej informcji zapraszamy na nasz fanpage! http://facebook.com/codete Do zobaczenia w maju!

Kamil

Codete ma opinię bardzo dobrego pracodawcy . Czy aktualnie potrzebujecie pracowników?

Tak6Nie
Codete Team

Cześć! Nie odzywaliśmy się, bo sporo się u nas działo! Teraz mamy okazję zaprosić Was na kolejną edycję CodeteCON #KRK4, która odbędzie się już 11 października w Krakowie! Rejestracja trwa, a więcej informacji oraz szczegóły agendy możecie uzyskać na naszej oficjalnej stronie: http://codetecon.pl :) Pozdrawiamy!

Tak3Nie

Czy ktoś z Was dysponuje nowymi informacjami] o Codete? Dawno nikt z Was się nie udzielał w tym wątku.

Tak4Nie

Justyna

Jak dobra firma to i dobra praca? Dlatego nie piszecie?

Antek

Cześć! Ja byłem ostatnio u Was na rozmowie na stanowisko Android Developer. Jeśli chodzi o pytania to była to bardziej rozmowa na zasadzie wzajemnego poznania - na początku z działem HR, później z osobą techniczną. Bardzo luźno - od razu przejście na "Ty", więc to zmniejszyło dystans. Nie dostałem akurat pracy, ale jakiś czas po rozmowie przyszło mi mailem jej podsumowanie a w nim między innymi to, co mogę poprawić podczas kolejnych rozmów, więc za to największy plus.

Tak14Nie

Alicja

W sieci pojawiło się klika nowych ofert pracy, między innymi na Marketing Managera - czy ktoś z Was był ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej w Codete? Jakie pytania usłyszeliście? Czy coś szczególnie Was zaskoczyło? A może macie jakieś rady dla przyszłych kandydatów? Chętnie dowiemy się od Was więcej!

Alicja

@Green dziękujemy za Twoją opinię. Nie współpracuję z Codete. Myślę, że warto skontaktować się bezpośrednio z firmą i przedstawić im swoje pomysły.

Alicja

@Bartek bardzo dziękujemy za Twoją opinię. To dobrze, że byłeś tak miło zaskoczony. Co możecie więcej napisać na temat Codete? Jak oceniacie firmę jako pracodawcę? Chętnie poznamy więcej informacji na temat Waszych doświadczeń.

Green
@Alicja

powinniscie czesciej organizowac CodeteCon'y, ostatnia edycja byla super. Swietne wyklady i w koncu prowadzacy nie sa tylko z Codete. Moze zaczniecie tez zapraszac prelegentow z zagranicy?! Brakuje takich wydarzen w Krakowie. Peace.

Bartek

Cześć! Byłem niedawno na Codete CONie i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony rozmiarem wydarzenia i jego organizacją. Podobały mi się wystąpienia dotyczące Front-endu, w drugiej sali szwankowało trochę nagłośnienie, ale całość zasługuje na duże uznanie. Szczególnie, że w porównaniu do innych konferencji programistycznych tutaj była świetna lokalizacja, atmosfera i przekąski dla wszystkich. Czekam na kolejną edycję!

Alicja

@Hahaha, jeżeli jakiś komentarz został zarchiwizowany to musiał być on niezgodny z regulaminem GoWork.pl

TaylorS

Bardzo fajnie prowadzicie firmowy fanpage na Facebook'u.

Tak3Nie

Hahaha

Widzę, że negatywna opinia kolegi sprzed paru dni zniknęła - szkoda że pracodawcy nie przeznaczają funduszy na bardziej godziwe pensje dla swoich pracowników, a nie dla administracji by kasować negatywne, prawdziwe opinie.

Tak8Nie

Alicja

@Przemek, może być to cenna opinia dla przyszłych pracowników, dziękuję! Długo już pracujesz w firmie?

Przemek

W Codete pracuję na stanowisko Senior PHP Developer i nie zamieniłbym pracy tutaj na żadną inną. Oczywiście jakieś minusy też by się znalazły, ale zdecydowanie przeważają plusy pracy tutaj: szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, wyjazdy, świetna atmosfera i przede wszystkim luźne stosunki między wszystkimi. Czuję się tutaj jak w domu, a jednocześnie mam świadomość, że ciężko mi by było znaleźć pracę z tak angażującymi projektami i tak rozwojową :)

Alicja

Bardzo miło czytać takie pozytywne komentarze! Czytaliście już wywiad? http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,552926,wywiad-anna-zgrzebnicka Zaciekawiła Was szczególnie któraś informacja?

Arek

Fajnie, że dzielicie się wiedzą nie tylko w firmie! Mało kto tak robi :) Byłem niestety tylko na prezentacjach na Codete CON. Fajnie, że zróżnicowaliście tematykę i zaprosiliście ludzi z VML, żeby poopowiadali o JavaScripcie. Naprawdę porządna dawka wiedzy programistycznej wyłożona nie książkowo, a od bardzo praktycznej strony. Czekam na kolejny event!

Sebastian

Cześć! Nie słyszałem wcześniej o waszej firmie, ale gdzieś na fejsie rzucił mi się w oczy event, który organizowaliście w Mikołajki. Poszedłem z czystej ciekawości i muszę przyznać, że całkiem ciekawie to zorganizowaliście. Machine Learning to prezentacja, która mi utkwiła najbardziej w pamięci, a jako, że jestem laikiem w tym temacie to przystępny język jakim posługiwał się Wasz specjalista bardzo mi pomógł w zrozumieniu tematu. Planujecie jeszcze coś podobnego?

Grzesiek
@Sebastian

Też byłem na Codete CON w zeszłym tygodniu. Jestem na etapie szukania pracy, dla mnie to była świetna możliwość poznania trochę firmy. CV złożę na pewno. Podoba mi się ambitne podejście i tematyka, którą się zajmujecie. Dobrze, że macie praktyczne podejście, bo najbardziej nie lubię takich suchych prezentacji niepopartych przykładami. Mi z kolei zapadła prezentacja na temat GIT - solidna dawka dobrych praktyk :)

DoM

Widziałem Wasze stoisko na targach w ICE, gratuluje pomysłu z piłkarzykami. Pokazaliście ze można stworzyć ciekawa alternatywę dla pracy w korporacji, a jednocześnie zaoferować duże możliwości rozwoju. Nie spodziewałem się ze macie tyle różnych projektów. Do tej pory w Krakowie przebijały się głównie startupy z jednym produktem, który jest cały czas poprawiany. Chociaż osobiście uważam, że na dłuższą metę tez powinniście mieć coś swojego w portfolio…sam open source nie wystarczy ;)

jacek

Pracowałem jakiś czas temu w Codete (musiałem zrezygnować, ze względu na przeprowadzkę :/). obok zarobków i atmosfery o której już mówili moi poprzednicy podobała mi się ocena okresowa, która była (nie wiem jak jest teraz) raz do roku taka duża a pomiędzy zawsze mogłem liczyć na feedback . Nie dość, że sam mogłem ocenić co w mojej pracy było spoko, a co nie, to jeszcze dostałem informację na ten temat od team leadera. Po tym miałem jasną sytuację nad czym muszę pracować w kolejnym miesiącach, żeby się dalej rozwijać.

Mech

fajnie ze byliscie na targach pracy, trzeba przelamywac monopol korporacji:) Wasze stoisko bardzo sie wyroznialo, swietna robota! Czekam na informacje o zapowiadanej konferencji!

Baron

Amatorka... tylko,zeby nabic sobie jakies dosw. do CV

Tak2Nie

Andrzej

To raczej nie był podstawiony klient :D Sam jakiś czas temu miałem rozmowę, a teraz już pracuję i to właśnie nad projektem, który był omawiany w drugim etapie rekrutacji, o którym wspominał kolega wyżej. I nie, nie biorą wszystkich. Musisz przejść oba etapy rekrutacji pomyślnie. To czy się dostaniesz nie zależy od samego klienta, ale od tego czy spełniasz wymagania do pracy przy projekcie. Dla mnie taka rozmowa była super, pozwoliła lepiej poznać projekt i ludzi z którymi mam pracować. Miałem okazje zadać wiele pytań na które rekruterzy często nie znają odpowiedzi. Często się spotykałem z wciskaniem kitu na rozmowach czy obiecywaniem złotych gór, a tutaj sam wszystko zweryfikowałem przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu.​

algebra

CO to znaczy podstawiony klient ? Masz na mysli mozliwosc ze sami zrobili "klienta" kolejnym krokiem rekrutacji ? To raczej tak nie dziala, zawsze ostatnie slowo na normalny klient, prawdziwy.

adam

No pewnie, że warto. Ja nie dostałem się tam do pracy, ale rozmowę wspominam jako dobre doświadczenie. Oczywiście była taka standardowa pierwsza, później już techniczna - i dostałem się do etapu, gdzie rozmawiałem z klientem, z którym miałem współpracować, jeśli dostałbym się do pracy. Nie powiem stres był. No i dobre jest to, że nawet jak mnie nie przyjęli to dostałem od nich informacje (taki feedback) o tym w czym wypadłem dobrze, a w czym mniej podczas mojej rozmowy i na co muszę zwrócić uwagę. Za jakiś czas znowu pewnie spróbuję :)

algebra
@adam

Czyli biora wszystkich a dopiero ich klienci Was weryfikuja? Czy teraz powiedzieli zeby oczekiwal telefonu? Jak sie znajdzie slabszy klient to pewnie wskoczysz ;)

TakNie

Zostaw opinię o Codete - Kraków

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie