Opinie o Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland) w Wykroty

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland). Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland) o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland) w Wykroty

Ogryzek

Nie polecam. O ile na dziale z brygadzista da się dogadać, to rządzący ludzi nie szanują. Nie przedłużaja umów albo obiecują umowę na czas nieokreślony a potem dają na określony. Ludzie nawet na13tke do grudnia nie czekają tylko idą do firmy obok bo tam dają prawie 1000 zł więcej. Pracowałem kilka miesięcy i uważam to aa stratę czasu. Nawet do Niemiec jechać nie trzeba żeby zarabiać więcej

Xl
@Ogryzek

Zgadzam się

@Ogryzek

Prócz trzynastek są jakieś inne premie, które mogłyby podwyższyć zbyt niskie według Ciebie wynagrodzenie? Często firmy proponują ekstra płatne nadgodziny, więc chętnie dowiem się jak to wygląda w tej firmie.

Malinka
@Mieczysław

Tak , nadgodziny nocne czyli po 22 bardzo fajnie płacą zostawać parę godzin w miesiącu i nawet parę stow wiecej

@Malinka

Fajnie, że jest taka możliwość. Możesz napisać, czy jest jakiś limit nadgodzin, które możemy w danym miesiącu przepracować, czy wszystko jest kwestią uzgodnienia z pracodawcą?

@Mieczysław

Na moim dziale ograniczają nadgodziny jak tylko można, bo przecież trzeba później za nie zapłacić... Na innych działach ponoć też nie lepiej. Niby związki starają się o lepsze warunki ale cienko im to idzie. Ciekawe czy będą podwyżki, czy każą jeszcze rok na nie czekać

Niezapominajka

Witam. A jak wygląda sytuacja w biurze? Dużo jest nadgodzin? Jaka atmosfera?

Office
@Niezapominajka

Witam, atmosfera w biurze jest bardzo dobra. Oczywiście wszytko zależy od działu do jakiego się idzie i od osób. Jeśli chodzi o nadgodziny to jedni wcale nie robią lub tylko kilka a inni nawet 30 nadgodzin. To również zależy od tego czy się wyrabiają z pracą, czy robisz dodatkowe rzeczy i czy chcesz zostawać. Wszystkie nadgodziny płatne 50% więcej lub do odbioru-według uznania.

@Office

@Office po części masz rację ale zdecydowanie po części. Często atmosfera jest kiepska w większości działów.

@abcdefgh

Nadgodziny czasami? Chyba codziennie :)

Specjalista
@Office

@Office Ale bzdura... Atmosfera? Pff bez komentarza.

Była
@Specjalista

Pracowałam nie polecam takich firm wszędzie pełno ani wypłata ani praca

Krzysztof
@Była

Mogłabyś rozwinąć swoje zdanie? Rozumiem, że możesz nie polecać pracy u tego pracodawcy, jednak tego typu opinię dobrze by było odpowiednio uzasadnić. Jestem przekonany, że wpływają na nią konkretne czynniki, które chciałbym, abyś podała. Z góry dziękuję za pomoc.

Malinka
@klaunik1991

Nie codziennie zresztą nikt nie karze pani/panu zostawać. TE NADGODZINY NIE SA OBOWIAZKOWE! Kto chce zostaje kto nie to nie

Tbai

Wyzysk i brak poszanowania dla człowieka. Jak szukacie pracy na strefie to nie tutaj. Pieniądz żaden, tylko oczekiwania.

Rozczarowany

Witam tylko jedni mam do powiedzenia dla tego zakładu to człowiek jest niczym , liczy się tylko wynik i ilość karnetów nic więcej.

Iza
@Rozczarowany

To dosyć ogólnikowa wypowiedź - warto byłoby ją uzupełnić. Brak szacunku wobec pracownika to oczywiście ogromny problem, ale warto byłoby powiedzieć coś jeszcze o ogólnych warunkach pracy w Toyota Boshoku. Co Ty na to? Zechcesz to zrobić?

@Iza

Ogólnie ma rację nie polecam.... I tyle

Mieczysław

No tak tylko czego konkretnie nie polecasz? Tego typu wypowiedź może mieć różną interpretację przez każdego z nas. Ja również chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej, dlatego też zachęcam do uargumentowania wypowiedzi.

Elite

Pracowałem już tutaj wcześniej i powróciłem po długim czasie. Z tego co mogę powiedzieć, wiele się zmieniło i na pewno są to zmiany na plus. Jak do tej pory nikt nigdy się mnie niczego nie czepiał, ani nikt mnie tam źle nie potraktował. Liderzy są w porządku, pracuje się spokojnie. Wiadomo, jedni będą narzekać, że za mało się zarabia, bo każdy chciałby zawsze nieco więcej, ale ja wiedziałem już od samego początku ile mi zapłacą za cały miesiąc, bo było to podane na rozmowie kwalifikacyjnej. Wiadomo, niektórym też będzie przeszkadzało tempo pracy, tak zwana norma. Ale tak na prawdę te maszyny nie są zbyt skomplikowane, więc idzie się wprawić i po czasie wyrabia się tą normę. Osobiście na metalu nigdy nie spotkałem się z niezrozumieniem czy to ze strony liderów czy to ze strony współpracowników. Szkolisz się, nie znasz maszyn i ruchów, no to wiadomo, że w ten dzień normy nie będzie. Jednak jeśli ktoś bardzo chce i przede wszystkim, szczerze chce się nauczyć robić to co trzeba, to idzie złapać rytm w kilka dni. Czasem czytając te wszystkie destruktywne opinie, mam wrażenie, że nie przyjąłem się do tej Toyoty, o której jest tutaj mowa. Chyba, że wszystkie te złe opinie wynikają z nie tego działu na którym pracuje, Ned-Car i BMW, no tam nie pracowałem, wiem że wiele osób na te działy narzeka, no cóż... Ja jestem z Toyoty Metal, spawalnia tak zwana. I mi osobiście spawarki podobają się najbardziej. Już bym chciał położyć swoje łapska na nowych maszynach, jednak nie do mnie ta decyzja należy :) Ja ze swojej strony daję opinię pozytywną, bo podoba mi się praca tutaj. Zawsze są ciekawe zajęcia, a jeśli jest coś nowego do roboty, czego jeszcze nie robiłem, to też się cieszę, bo zawsze to oderwanie od rutyny. Na zarobek też nie narzekam, bo wiem na co się pisałem. Na liderów też nie narzekam, bo nigdy nie dali mi poczuć, że jestem kimś gorszym, ani nigdy w życiu nie byli dla mnie w żaden sposób niemili, czy też nie szanowali mnie jako pracownika. Nie chodzi tu tylko o liderów z mojej zmiany, też z innych zmian. Są w porządku, nie gryzą i nie biją, ani też nie krzyczą. Tak samo też, nie mam nic do zarzucenia współpracownikom. Atmosfera jest zawsze miła, nie ważne w jakim sektorze robię, ani nie ważne z kim. W porównaniu do tego co było lata temu, jest wszystko na plus. Łącznie z zarobkami. Kiedyś zarabiało się u nich po 1400-1500zł. Teraz dają więcej, więc nie jest źle. Po prostu trzeba chcieć pracować, nie tylko udawać, że się chce. Pozdrawiam Toyotę Metal ;)

Roki

Witam . Jestem pracownikiem toyoty od dluzszego czasu . Z wieloma opiniami sie staram , z reszta nie . Praca jest ciezka , liczy sie czas , dynamika itd . Tak - firma patrzy byle by w 8 godzin zrobic jak najwiecej . Atmosfera ? Zalezy od stanowiska , na jednym jest ok , na drugim patrza spod byka , na trzecim babki obgaduja , a na czwartym jest ok . Współpraca ? Owszem jest ale nie na wszystkich stanowiskach . NP. Jedna osoba sie nie wyrabia , druga stoi sie patrzy . Ludzie po za tym sa wporzadku , liderzy ? Liderzy sa fajni , wporzadku , mozna pogadać normalnie . Płaca ? Kazdy idac tam zapoznaje sie z warunkami tj obowiazki , płaca itd wiec od poczatku mowione bylo ile bedziecie zarabiac wiec nie wiem po co narzekacie ;) czytanie ze zrozumieniem ludzie ... litości ... benefity ? Sa czasem chwilowe opóźnienia ale normalnie sie dostaje bynajmniej nie bylo u mnie problemow . Wiele osob napisało ze ciezka praca , ze (usunięte przez administratora) ? Wy mysleliscie ze idac na strefe bedziecie lezec z kocykiem i kawą ? To jest wielka , znana firma , ktora produkuje fotele . Fotele ktore sa wysylane do klientow . Postaw sie w sytuacji klienta . Zamawiasz cos , płacisz i co czekasz bo co ? No właśnie wiec liczy sie ilość . Problem w tym jaki zauwazylem ze naprawde bu sie przydala podwyżka , nie mowie 1000 zl od razu ale 100-200 zawsze to jest pieniadz . Kolejny ? Moze czas dbac o pracownikow (nie mowie tu picie , baton , czy owoce ) tylko o to ze czlowiek po tylu godzinach pracy jest zmeczony robiac na hali gdzie jest z tyle stopni . Moze czas zakupic wiecej wiatrakow ? dlatego idac tam do pracy , czytajac opinie nie chcialem . Poszedłem przekonalem sie , zostalem . Wywiazuje sie z oboiazkow jestem kontaktowy dobrze pracuje umowe przedluzyli . Wiec ludzie ktorzy maja tam propozycje -pojdzcie zobaczyc jak wyglada , a nie czytacie komentarze sprzed kilku lat , badz osoby ktorym sie nie chcialo robic i nie przepracowaly tygodnia tylko pare dni , wylewaja tu swoja zlosc na firme . Ja polecam , zapoznałem sie od poczatku jaka kasa , co zq ile . Nie ide na plotki tylko do pracy ! Robię swoje 8 godzin weekendy wolne . Czego chciec więcej ? A ci co pracuja dalej i pisza jak jest zle bo kasa a to tamto , polecam przeczytac az sie zrozumie umowe :) a nie wypisywac klamstwa . Pozdrawiam

Janusz
@Roki

Masz rację opinie należy czytać, ale wnioski trzeba wyciągać samemu, a najlepiej dowiedzieć się na rozmowie kwalifikacyjnej jakie warunki firma oferuje. Wspomniałeś o benefitach. Czy mógłbyś wyszczególnić jakie obowiązują? Mam na myśli dofinansowanie do wypoczynku letniego lub bony na święta. Napisz proszę o tym kilka słów.

@Roki

To skoro się podoba to powodzenia, życzę....

każdy

W Tej Toyocie to same ku*** pracują i niszczą życie innych. Wszystko niszczą. Życie, rodziny i związki. Pilnujcie się ludzie.

Xl
@każdy

Tak ja się pilnuje i już tam nie pracuje.....

Był sobie ktoś i już nie ma.

Czy narzekać? Prawda w oczy boli? Jakie są warunki pracy na hali? Czy pracownik ma tyle wolnej przestrzeni na stanowisku pracy, ile przewiduje się zgodnie z prawem? Czy na szwalni praca jest lekka i przyjemna? Co się robi aby poprawić warunki pracy, prócz podnoszenia celu? Jak wyglądają odciągi na spawalni? Mogę więcej wyliczać ale czy jest sens?

taka jedna
@Był sobie ktoś i już nie ma.

nie polecam zdecydowanie ....

@taka jedna

@taka jedna zgadzam się w 100%

pracujaca
@abcdefgh

ja tez nie polecam

Ktoś
@Był sobie ktoś i już nie ma.

Na szwalni najgorsza praca wgl lepiej trzymać się z daleka .

Felix

Jeżeli nie jest Ci straszna dynamika pracy i punktualność,masz dużo energii i wielki potencjał,chcesz się rozwijać zawodowo ,to polecam. Milionerem tam nie będziesz,ale z czasem napewno Twoje starania zostaną odpowiednio nagrodzone.

@Felix

Nie polecam nie przedłużają umów tym którym kończy się 3 na czas określony mało tego mówią to w ostatniej chwili żenada brak poszanowania człowieka Oki przedłużać nie muszą ale info o tym wypadalo by dać szybciej......

Adomi
@Felix

Nie sądzę i nie polecam.... Ani praca ani płaca....

Felix
@Były

Nie przedłużają umów tym(usunięte przez administratora)

sok
@Felix

witam prymitywna wulgarna opinia... wyżej chwalisz TBM i nie używasz przy tym przerywników - czyli potrafisz zachować się z kulturą gdy chcesz:-) mam nadzieje że nie jesteś liderem.... co masz konkretnie na myśli pisząc że pracownicy cytuje(usunięte przez administratora). Być moze Twoja wypowiedz jest zasadna ale KONKRETNIE proszę, przyznam że mimo wyszystko jest to nienajlepsze świadectwo o firmie...

@Felix

Nie nie szanują starych dobrych pracowników wywalaja po 3 latach a szkoda.....

@sok

Tak bo szkoda dać umowy na czas nieokreślony.... Naszczescie Toyota nie jest pępkiem świata....

Maja

Wyzyskiwacze, (usunięte przez administratora) ... I tyle w temacie

Witam.Proszę was o rade bo właśnie dostałam tam propozycję pracy od poniedziałku i teraz po waszych opiniach nie wiem co mam robić. Bo ogólnie pracuje i mam umowe na stałe a chcę sie zwolnic zeby iść do pracy wykrotach. Mogę prosić o doradztwo takiej osoby która tam jeszcze pracuje??? Dziękuje

KacPer
@ja

Nie kcesz nie rup! Błędy celowe.

Siksik
@ja

Idź tam jak chcesz ale nie pakoj się na szwalnie. Robiłam tam i to jest mordega ... Poważnie..

R
@ja

Odpusc sobie to bylby duzy blad pujscie tam do pracy pozdrawiam

Odradzam stanowczo.

klaunik1991

(usunięte przez administratora)Ogólnie nie polecam pracy w tej firmie ze względu na wyzysk na maxa. Pracownicy są traktowani fatalnie + 0 benefitów pozapłacowych. Dramat i omijać szerokim łukiem.

Dawix

Poszukuję kogoś na dojazdy z Lubania bądź z okolic na 1 zmianę

Wk**wiony leader

Ten psychicznie nastawiony zakald, który uważałem za rozgarnięty znajdzie każde "ale"abysmy musieli 12 listopada iść do pracy , każdy zakład ma wolne oczywiście Toyota ma z tym problem i każą na przyjść w święto do pracy a jak nie to NN bez jaj. Zero jakieś kolwiek i odpowiedzialności robią co chcą w święto narodowe każą nam iść do pracy. Po 4 latach stwierdzam że dłużej nie dam rady pracować w tym (usunięte przez administratora) Gorąco nie polecam tego zakładu. Dla nich liczy się wynik nie ludzie.

Skoczek
@Wk**wiony leader

Wstyd że musimy przychodzić do pracy 12listopada jak by nie mogli zrobić soboty pracującej.Tak ważny dla nas Polaków dzień a my nie możemy go godnie celebrować z powodu Polskiego zarządu w toyocie.Nie respektują naszych wartości narodowych i kulturalnych gdzie wmawiają nam ze w ich tbway wszyscy powinniśmy szanować inne kultury i ich wartości a nasza kultura?Na całym świecie inne kraje dla Polski robią miły akcent żeby uczcić nasze 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI a my Polacy nie możemy go godnie uczcić.Mam nadzieje i wiare że tego dnia solidarnie jako Polacy dumni ze swojej niepodległości i jako pracownicy tego zakłamanego zakładu nie zjawimy się tego dnia w toyocie.Bądzcie dumni i świętujcie z uśmiechem nasze 100lecie Niepodległości

kams

witam pracowałem w tej firmie i wiem ze firma toyota bushoku w mojim czasie zaczeła ściągać ukrainców wtedy uciekłem z tej firmy z trudem ponieważ jak ja moge ich opuścić idt a tak pro po ukrainców jest to ruch taktyczny aby zmniejszyć podwyżki płac dla pracowników albo po prostu uniknąć tych podwyżek firma jest chytra

mati
@kams

tak to prawda, ukraińcy robia za marne grosze, a wy polaczki nie dostaniecie ani grosza ... bo jest ktoś ( ukraińcy) kto będzie robił za mniej, więc albo robicie i cicho siedzicie albo wynocha !!!!!

wiem wiem

witam pracowałem w firmie firma robi na początku ci pranie mózgu że jest zorganizowana że praca dla toyoty to jest powołanie itd w trakcie pracy w toyocie zoriętowałem sie szybko ze panuje tam totalny bałagan i harmider w jednej godzinnie wszystkie plany produkcyjne są spełnione zas w drugiej są braki o 100% wynika to z tegp że biuro dobiera ciągle zamówienia przez co normy rosną a nie patrzą sie na czowieka traktóją go ja śmiecia czyli wyczerpać do końca i wziąść następnego teraz przychodzą już ukraincy pewnie następni będą mongoowie wszystko po to aby zwiększyć normę a podwyżki nie dać większej niz 80-100 zł na rok podwyżka zawyczaj jest rowna stopie inflacji czyli mówiąc w prost za zarobionę pieniądze mozesz kupic tyle samo , pomimo tego jak kolega wcześniej wspomniał cięzko jest się z tamtąd zwolnić ponieważ nie chcą wydać ci urlopu albo nie przyjmują twojego wypowiedzenia często byłem sam świadkiem jak kierownik specjalnie chował wnioski o wypowiedzenie oraz wnioski o urlop Krotko mówiąc firma ta jest jak (usunięte przez administratora) na bucie mozesz w nie jak sie przykleiło cieżko je odkleić i mowiąc szczeże firma toyota nie ma nic wspólnego z tym co tu w polsce mamy te boshoku

pracownik toyoty

Mi też odmowiono odebrania Urlopu chociaż do końca umowy zostało mi tylko 3 dni powiedzieli ze mając przed wypowiedzeniem 8 dni urlopu został on mi zabrany ponieważ dałem wypowiedzenie i został on skrocony do zera

JA Jan Łuk

Witam w ostatnim okresie mam zaszczyt polecić państwu Toyota Boshoku Poland firma jest doskonale zorganizowan co do zatrzymania cie na stanowisku pracy co to oznacza Oznacza to ze moja osoba posiadająca umowe na stałę podpisująca wypowiedzenie pracy od daty 31 sierpnia nie pozwolono mi wykorzystac urlopu ponieważ wytłumaczono mi ze urlop został mi zabrany ponieważ jakis czas temu dałem takowe wypowiedzenie następnie mogę dodać ze firma stara sie jak najmniejszymi kosztami zwiekszyc jak najbardziej produkcje dlatego tez sprowadzają ludzi z ukrainy oni pracuja są zadowoleni a my polacy juz mamy coraz mniej do gadania poniewaz wiekszośc to są ukraincy pracujacy z zadowoleniem bo dla nich to jest dużo

xyz

Jak wygląda praca w biurze? Po jakim czasie można spodziewać się podwyżek? Jakieś dodatki są w tej firmie? Pozdrawiam

@xyz

Praca w biurze. Hmm pracowałem w biurze i szczerze nie polecam. Układ układem pogania. W biurze jesteś raczej rzadko. Powodem odejścia z Toyoty była zdecydowanie atmosfera która była poniżej krytyki. Podwyżka? Nie ma takiej opcji i zapomnij o tym. Dodatki dojazdowe w zależności od odległości ( są to raczej bardzo małe kwoty które nijak się mają do tego co musisz wydać na dojazd) dodatkowo jest szansa na dodatek ale musisz być zapracowany i najlepiej spać w firmie. Podsumowując bardzo słabo.

Julita

Chyba ktoś lubi tak narzekać i postanowił tu się wypisać!!!

Zostaw merytoryczną opinię o Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland) - Wykroty

• Jak się pracuje w Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland)?

Zobacz opinie na temat firmy Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland)?

Kandydaci do pracy w Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland) napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Toyota Boshoku Poland Sp. z o.o (dawniej TBAI Poland)