P&S - Potyrała i Spółka

Poznań

Opinie o P&S - Potyrała i Spółka

Agata
użytkownik zarejestrowany

@Czyż zawsze jeżeli nie ma ofert pracy to warto skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą, w tym wypadku z firmą P&S - Potyrała i Spółka. Można też wysłać swoje CV i jeżeli będzie rekrutacja to zawsze już będzie ono w bazie firmy.

Czyż
użytkownik zarejestrowany

Czy P&S - Potyrała i Spółka zatrudnia teraz nowych ludzi czy aktualnie nie prowadzi naboru na stanowiska?

ponownie zatrudniony

Witam. Pracowalem w firmie Potyrała i Spółka w latach 2007-2011 czyli jeszcze przed powstaniem oddziału w Poznaniu. Zaliczylem wyjazd za granice gdzie kontynułowałem prace w branży. Gdy tylko pomyślałem o powrocie do kraju zgłosiłem się ponownie do firmy. Obecnie jestem zatrudniony ponownie od poczatku roku na stanowisku produkcyjno serwisowym w oddziale Stargardzkim. To chyba mówi samo za siebie. Gdyby było tak źle jak wszyscy piszą nie było by mnie tu. A atmosfera przynajmniej na warsztacie jest świetna. To by było na tyle

A.L

zgadzam się z wszystkimi ja nawet miałem 450 premi ..ale nikomu prosze nie mówić słowa potera a berdzik tak stary wyjadacz kłamca jakich mało,dlatego jest dobrym handlowcem żeby te gówna chińskie wciskać...tylko szkoda że rudemu każdy wierzy...pozdrowienia dla produkcji

aloha

@kati - 2015-11-09 14:13:45 berdzik nie podszywaj sie pod innych

@kati

@połączenie Niedźwiedzia trochę mało spójne są te twoje wypowiedzi. Aż dziwi mnie to, że tak długo pracowałeś w tej firmie ( 4 lata). Ciężko jest mi wyrobić sobie opinie, kiedy słyszy się tylko złe informacje, często piszą je sfrustrowani pracownicy, którzy zostali zwolnienie albo przyłapani na jakimś oszustwie.

Połączenie Niedźwiedzia i Dzika

Witam. Pracowałem w tej firmie prawie 4 lata na stanowisku doradca tech-hand oddział Poznań. Opiszę moją "przygodę" z tą firmą. Zostałem zatrudniony jako człowiek po studiach do pierwszej "poważnej" pracy za 1800 netto na rękę + premie od uzyskiwanych obrotów (niby rzecz normalna i oczywista w tego typu charakterze pracy- jak się później okazało wcale nie taka oczywista). Premie wypłacane tylko pod stołem, mimo że była gadka podczas zatrudnienia że mogę wybrać metodę wypłacania premii, jednak została ona przedstawiona w taki sposób że właściwie nie miałem wyboru. Co do sposobu wypłacania tej premii też pozostawia wiele do życzenia, często trzeba było się upominać o nie, a sposób obliczania tej premii był niewiarygodnie nie jasny (z kwoty NETTO obrotu odejmują Ci podatek dochodowy 19% od tego jeszcze VAT, kilometry prywatne, duże zamówienia od klientów których obsługujesz a później mówią że nie przyłożyłem się wcale do tego że klient zrobił to zamówienie) tak więc nigdy nie wiesz ile dostaniesz. Kolejna istotna rzecz to że w ciągu jednego roku kalendarzowego w firmie zmienia się około 70-80% pracowników. Pozostali tam tylko "starzy wyjadacze" którzy lubią smak wazeliny w kącikach ust głównie w biurze. Przetrwałem tam tak długo tylko i wyłącznie dlatego że broniły mnie wyniki w pracy, dzięki którym odsuwałem dość długo od siebie łapczywe oczy pracodawców, typowych prywaciarzy którzy dorobili się tylko i wyłącznie kosztem pracowników którzy pracują za śmieszne pieniądze oraz bardzo zakłamanej polityki sprzedażowej wśród swoich największych dostawców i klientów. Pazerność i sposób "motywowania" mnie do jeszcze bardziej intensywnej pracy wielokrotnie dawało do zrozumienia że obojętnie jak nie będziesz pracował i ile dla firmy zarabiał to i tak będziesz najgorszy, który przynosi straty firmie i należy pomyśleć nad zmianą warunków na jakich pracuje (m.in. super jasny sposób wypłacania premii, oczywiście na gorszy). Jeżeli chodzi o atmosferę w pracy to opowiem to ze strony osoby której właściwie przez cały dzień nie było w firmie z racji na charakter pracy, bywałem tam tylko chwilami w ciągu dnia. Jednak po takim czasie mogę się wypowiedzieć. W biurze wszyscy są "mili" i "koleżeńscy" oczywiście w Twojej obecności. Jednak jak tylko znikasz z pola widzenia to obrabiają Ci [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] we wszystkie strony - zwłaszcza te stare wyjadacze którzy powinni świecić przykładem. Ich dwulicowość doszła do takiego poziomu że obgadywanie i strojenie sobie żartów z innych podczas ich nieobecności w biurze powodowała duży niesmak. Każdy każdemu wbił by nóż w plecy. Z chłopakami na produkcji czasami też były spięcia, jednak bardziej wynikało to bałaganu jaki panował w tej firmie i priorytetowe sprawy które zostawały zlecane z samej góry. Charakter pracy powodował że trzeba było się borykać z wieloma problemami (reklamacje, awarie u klientów o każdej porze dnia i nocy na które trzeba było reagować) jednak ZAWSZE trzeba było sobie radzić z nimi samemu. Umiesz liczyć, licz na siebie, a w firmie panowała wszechobecna spychologia - jeżeli nie miałeś udokumentowanego pisemnie problemu którego przekazałeś np do biura, to słyszałeś: "nie pamiętam abyś coś takiego mówił", "nic mi o tym nie wiadomo"... Swoją pracę zakończyłem na własne życzenie ponieważ miałem dość ubliżania ze strony człowieka (ledwo zdał maturę, nie ma wykształcenia wyższego - sam o tym mówił), który podczas wielokrotnych rozmów "motywacyjnych" przytaczał swoją historię jako świetnego handlowca który pracował po 14-16 godzin dziennie, był bardzo systematyczny i zaplanowany oraz miał rewelacyjne wyniki, a od 10 lat prowadzi firmę handlową i każdy o tym wie, że nie ma pojęcia o tym co jego firma sprzedaje i kompletnie się na tym nie zna. Dziękuję DOBRANOC.

Adam

ludzie, co uczekujecie po tej firmie ? Przejedźcie się na rozwadowską i jak zobaczycie tą budę to odechce sie wam tam pracować.

mały

podstawa netto 1600 +350 premii po 3 miesiącach+nadgodziny(premia i nadgodziny pod stołem)praca bardzo ciężka(rolki z taśmą do 600 kg,a brak wózka widłowego)sporo wyjazdów po Polsce,czasem praca po ok 16-20 godzin

przemooo
użytkownik zarejestrowany

też jestem ciekawy bardziej ile mozna w te firmie zarobić, oczywiście chodzi mi o stawkę netto taką juz do ręki jaką się otrzymuje plus jeszcze czy sa jakieś podwyżki albo premie to już w zalezności od zdobywanych wyników? bo nie wiem jednak czy na pewno moge tutaj cokolwiek działac dalej w tej firmie.

Kamillos

przebicie 200%. Zapraszam bezpośrednio do habasita.

RADOSLAV

rekrutacja otwarta cały rok. Zapraszamy :)

noah

kto tam pracuje ? Albo studenci albo emeryci którzy chcą tam sobie dorobić 1000zł.

Jeśli ktoś lubie pracować ok220 h miesięcznie za około 2000 złotych to polecam tą firme,normalni niech omijają ją z daleka

xcfsdf

odradzam tam pracy

Zenon Ch O j

z daleka od tej firmy

HWD

jaka firma taka opinia

bobo

gong aż tak tragicznie tam jest?? ile zaproponowli na rozmowie?

Jeżeli firma ta poszukuje pracowników średnio co 3-4 miesiące to sam sobie odpowiedz czy warto szukać zatrudnienia ?

Potyrała

1300 zł netto na serwisie - tyle mi rudy zaproponował na rozmowie. Chińczyk więcej zarabia

rudy z budy

(usunięte przez administratora) odradzam!

Roman

Nie ma co komentować, tej firmie bliżej do wschodnich metod zarządzania, rotacja taka że nie pamiętam imion tych co się przewinęli w ciągu ostatnich dwóch lat.

Artur

miałeś wybór w jakiej formie chcesz mieć wypłacane nadgodziny i premie-dobry żart,ciekawe że oprócz ciebie nikt takiego wyboru nie miał.Może po IP sprawdzimy,czy nie jesteś jesteś jednym z szefów którzy chcą oczyścić opinie o swojej "garażowej" firmie.A może lepiej ,żeby sprawdziła to inspekcja pracy?Pozdrawiam były kierownik produkcji"bez wyboru"

zaszybki

Ja też tam pracowałem, nadgodziny są, owszem, dużo ale zostałem o tym poinformowany na rozmowie wstępnej, co do wypłacania premii i nadgodzin, dostałem propozycje-pytanie w której formie chcę dostawać, wszystko na reke czy opodatkować, wybór był mój i wasz raczej też, a po zwolnieniu narzekacie, taka polska tradycja, nie spotkałem sie żeby mnie do czegoś zmuszali, teraz pracuje w "koncernie" i powiem wam że tu dopiero jest masakra...

Seba R

Ja mam mieszane odczucia co do tej firmy, z jednej strony praca ciekawa, atmosfera wśród pracowników wręcz rewelacyjna, z drugiej strony ciągłe łamanie przepisów pracy:nadgodziny "na czarno", premia "na czarno",praca często po 14h i dużej lub po 8h pracy 2-3h wolnego i znowu do pracy na np.11h

MarcinM

Jak już tak wszyscy wspominają pamiętny rok 2010, to również chciałbym wszystkich pozdrowić. Jeden z lepszych pracodawców u którego miałem przyjemność pracować, wspaniała atmosfera. Chodź byłem tu krótko miło wspominam ten okres. POZDRAWIAM

SEBASTIAN S

WITAM WSZYSTKICH. NA WSTĘPIE CHCIAŁEM DODAĆ ZE NIK KURCZAK LUB OSOBA PODSZYWAJĄCA SIĘ POD TEN PSEUDONIM. JEST OSOBA MALO WIARYGODNA I MALO KOMPETENTNA DO WYPOWIEDZI NA TEMAT P&S. PRACOWAŁEM W TEJ FIRMIE PRZEZ ROK JAKO SERWISANT MAGAZYNIER I MOGĘ POWIEDZIEĆ JEDNO ZE LEPSZYCH PRACOWNIKÓW NA PRODUKCJI I SERWISIE !!!!!!! W 2010ROKU TA FIRMA NIE MIAŁA.NIE LICZĄC 2 OSÓB KTÓRE ZOSTAŁY ZWOLNIONE Z WŁASNEJ GŁUPOTY. CO DO WYNAGRODZENIA ZASADA JEST JEDNA JAK NIE PRACUJESZ TO ZA DARMO NIKT CI NIC NIE DA.POZDROWIENIA DLA NAJLEPSZEGO MAGAZYNIERA (usunięte przez administratora):-)

Marycha S

Najlepszym sposobem na zdobycie informacji na temat firmy jest porozmawianie z jej pracownikami. Najlepiej z tymi co pracują kilka lub kilkanaście lat. Uważam, że to jedyne pewne (i prawdziwe) źródło informacji... a co Wy o tym sądzicie ?

obserwator

Panie (usunięte przez administratora)(lub Pani) to są jakieś żale osoby zapewne zwolnionej dyscyplinarnie za pijaństwo, nieprawdaż ? Mało wiarygodne te wypociny ale gdzieś trzeba się wyżalić a to jest miejsce często odwiedzane przez różnych ludzi. Obserwując też te różne wpisy na tym portalu ma się wrażenie, że wszyscy pracujemy w "obozach pracy". Na szczęście "normalni" ludzie nie kierują się wpisami anonimowych internautów.

kurczak

w 100% popieram przedmówce,trzymajcie sie jak najdalej od tej firmy

Krzychu

Pracowałem w Potyrała i spółka parę lat temu na produkcji. Ogólnie to z tymi zarobkami jest tak że masz na umowie najniższą krajową,a premię i nadgodziny dostajesz do łapy. P&S jest to firma jak wiele innych w tym kraju które płacą w ten sposób. Szef tej firmy i nie mówię tu o Panu (usunięte przez administratora) bo to porządny człowiek. Tylko o tym rudym buraku jest oklęty jak szefc.To furiat jak ich mało, więc jak ktoś chce stracić nerwy to zapraszam.Reasumując autor pierwszego postu napisał prawdę więc nie wiem co się osoba z tej firmy dziwi. Jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą. Nie polecam tej firmy jako pracodawcy.

marcjusz

Skąd wiesz że setki nadgodzin skoro jesteś "niedoszłym pracownikiem"? I jeszcze chcesz powiedzieć, ze na oficjalnej rozmowie kwalifikacyjnej padła propozycja że będą ci połowę płacić spod lady i bez ZUS? Poza tym, skoro jesteś zatrudniony - obojętnie w jakim wymiarze Pracodawca jest zobowiązany płacić Tobie ZUS...

nie doszły pracownik

(usunięte przez administratora) POŁAOWA WYPŁATY DO RĘKI A POŁOWA NA UMOWIE SETKI NADGODZIN I WSZYSTKO BEZ ZUSU NIE POLECAM ZDECYDOWANIE ZLE PODEJSCIE DO LUDZI!!!

Zostaw opinię o P&S - Potyrała i Spółka - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie P&S - Potyrała i Spółka