LUXIMA S.A.

Ełk

Opinie o LUXIMA S.A.

Nastał koniec luximy, wszyscy którzy byli w pracy 28.02 dostali wypowiedzenia. Został tylko kierowca prezesa i dziewczyna co pracuje na L4. Żenada

bibi popo

nie wiem o co ci chodzi z tą mrówką, ja chcę tylko skorzystać u was w oferty pracy na spawacza - ktoś ma pojęcie czy ta oferta pracy jest nadal jeszcze aktualna?

qeqe

Kilka lat temu się z stamtąd zwolniłem ale jak wiedzę bieda ta sama. Praca nie jest zła tylko zarobki marne i za moich czasów ludzie strasznie na siebie nadawali, ale z tego co wiem już nikt nie został. Dziwne praktyki żeby ludzie którzy od początku istnienia tej firmy po 10 latach zarabiali najniższą krajową i co roku musieli się upominać o wyrównanie po jej podniesieniu. Bywało że nowy pracownik bez doświadczenia i ukierunkowania na dane stanowisko dostawał więcej na godzinę od kilkuletniego pracownika z kalifikacjami. A kierownictwo na poszczególnych działach to już wcale śmiech (może poza prasami), brak umiejętności czytania schematów ogólnie jakiejś znajomości podstaw elektryki, ja pani Basi pokaże a pani pokaże pozostałym i tak dalej, po porostu kopiuj wklej. Co do biura to jeszcze 5 lat temu były tylko 3 osoby, zmiany zaszły przed przejęciem firmy przez nowych właścicieli. I jak tu zarobić na plus jak 4 osoby na produkcji robią na 1 w biurze a proporcje prawie 1 do 1. Nie wiem jak jest obecnie z zamówieniami ale kiedyś od poniedziałku do czwartku krzątałeś się po firmie aż ktoś w czwartek ockną się że jest zamówienie z poniedziałku które trzeba wysłać w piątek, no i zapierniczasz w czwartek po godzinach aby mogło wyjść w piątek o 14. Logistyka kulała strasznie. A o jakości produkowanych lamp szkoda pisać, miały być hermetyczne a bardziej nadawały się na pochłaniacze wilgoci, rastrowe całkiem spoko. Jak pisałem wcześniej praca nie jest ciężka, kręcisz lampki i łączysz kabelki. W Ełku mało gdzie znajdziesz lżejszą w końcu stara załoga to w 2/3 niedoszli emeryci. Na minus zarobki i brak perspektyw na to by po roku były większe.

kid

patrzę,że dalej poważnie podchodzą do sprawy--UMOWA O DZIEŁO-ho ho ho już nie zlecenie,ludzie nie bądzcie murzynami we własnym kraju,miejcie trochę honoru,bo jak będziecie się godzić na wszystko to w tym kraju nigdy nie będzie dobrze,co wy chcecie tam pracować bez żadnych praw?w biurze też pracują na umowę o dzieło?sami niech se składają te tandetne lampy jak są tacy mądrzy

Ełczanka

Miło przeczytać,że firma potrzebuje pracowników.Szkoda tylko, że wprowadzono ograniczenie wieku, bo starsi też by chcieli i wcale nie są gorsi od tych młodszych :( .

LUXIMA

Firma LUXIMA S.A. producent systemów oświetleniowych, poszukuje: 4 osób z uprawnieniami elektrycznymi oraz wysokościowymi (przynajmniej 1 osoba powinna takie posiadać), doświadczenie jako elektromonter. Gotowość do ciągłych wyjazdów na terenie całej Polski (montaż opraw oświetleniowych). Forma zatrudnienia: umowa o pracę. 20 osób do montażu opraw oświetleniowych, niezbędne zdolności manualne, wiek do 45 lat, zdolność do pracy pod presją czasu oraz pracy zespołowej. Forma zatrudnienia: umowa o dzieło. Dokumenty aplikacyjne proszę przesyłać na adres praca@luxima.com.pl lub do siedziby firmy Ełk, ul. Okrężna 4 B. Dokumenty aplikacyjne muszą być opatrzone klauzulą o ochronie danych osobowych.

tkm

Dziwna sprawa- widzieliście raport za IV kw 2014r. i wynik finansowy minus 1.063.250,60 straty !!!!?????gdzie chcecie się zatrudniać? w upadającej firmie ? Za czasów Godusławskiego było gdzieś koło 2 baniek na minusie . Była wyprowadziła na pół miliona a Nowy generuje do jednej bańki ( znawca uzdrowiciel no nie ?). Można się uśmiechać do załogi ale ich tym uśmiechem od ucha do ucha nie nakarmi.Prezesuje w innej firmie jest wice w dwóch i Wy wierzycie że On wyprowadzi firmę z kłopotów ?Sam się pewnie ustawił i myślę że jak 2x2 jest 4 to da nogę z prezesury , żeby nie trafić do p.... .( albo jego posuną). Ile dajemy czasu tej firmie ? pół roku, rok, półtora ? Pozdrawiam wszystkich.

ola

Jeżeli chodzi o twoje pytanie to zatrudnienie jest na cały etat. Kompetencje : wymagania nie są duże, najważniejsza jest chęć do pracy i kompatybilność w wykonywanych obowiązkach. Co wyróżnia. Heh:po prostu nie robi się ciągle tego samego w kółko na linii produkcyjnej, to moim zdaniem najważniejsze. Celem jest załatwienie stałych kontraktów, które zapewni byt firmie i jest to na dobrej drodze. Także proszę próbować. Pozdrawiam.

ola

Próbować zawsze warto :)

Ełczanka

Firma, która nie ma stałych umów, tylko ciągnie umowami z doskoku nie ma przed sobą żadnej perspektywy.A poza tym, pokażcie mi firmę w Ełku, gdzie stan zatrudnionych w administracji przewyższa liczę pracowników na produkcji. Zero awansu, zero perspektyw.

Ełczanka

Może pieniądze z których by potem miał płaconą wypłatę. Tab by było najwygodniej dla zarządu.

nn

A co niby miałby wnieść?

Roman

Mnie interesuje co pracownik wniesie do firmy)

nnn

Jako były pracownik życzę nowemu Panu Prezesowi powodzenia w realizacji planów dotyczących postawienia firmy na nogi.Miło jest czytać,że poprawiło się traktowanie załogi.Na ile to jest prawdziwe, wielu z tych właśnie rzetelnych nie będzie miało okazji,przekonać się. Część jednak została,przyjdą nowi i niech im się dobrze w tej firmie dzieje a to co złe niech odejdzie w niepamięć. Praca jako praca w Luximie jest ciekawa,bo nie ma w niej monotonii, pozwala rozwijać własne możliwości ,umiejętności.Daje szanse wdrażania własnych pomysłów jeśli są dobre.

nn

Czytam wypowiedzi i nie da się ukryć, że większość jest bardzo negatywnych, oceniających traktowanie pracowników przez była Panią Prezes, która nie znała się na zarządzaniu ludźmi. Można ten rozdział firmy uznać za zamknięty. Jest nowy Pan Prezes, który przyszedł z głową pełną pomysłów, zapałem do pracy i chęcią rozwinięcia firmy. Ma chęci, ma pomysły, ma możliwości. Trzeba dać mu szansę, wspomóc w działaniu i postarać się postawić firmę na nogi. Nowy zarząd stawia na pracowników i jeśli ktoś uczciwie podchodzi to pracy, wykonuje swoje obowiązki rzetelnie to na pewno spotka się z poszanowaniem. Jeśli uda się rozwinąć firmę na pewno będzie można liczyć na godziwe pieniądze, dopóki firma jest w obecnej sytuacji nie trzeba być czarodziejem żeby przewidzieć obecny poziom wynagrodzeń. Jedno jest pewno - poprawiło się traktowanie załogi.

Ełczanka

Ludzie ale nad czym tutaj się rozwodzić? Pracownik i pracodawca podpisują umowę o pracę, pracownik jest zobowiązany ją wykonywać, a pracodawca za nią płacić. I nie trzeba tu wielkich umysłów żeby to roztrząsać. LUXIMA z tych umów się nie wywiązuje. Ludzie pracują w normatywnym wymiarze czasu i nie otrzymują wynagrodzenia w określonym terminie tylko z poślizgiem 3-4 tygodni i to tylko część tego wynagrodzenia. Mało tego, muszą pracować w godzinach nadliczbowych i też nie dostają za to zapłaty. Pani prezes potrafiła rzucić w twarz stwierdzenie, że ludzie nie będą dostawać wypłaty i będą jeszcze robić po godzinach i jeszcze nie będą mieć nic do powiedzenia. Nie wierzę że ktokolwiek tutaj się wypowiadający pracowałby charytatywnie. I jeszcze jedno wiem co piszę, bo na własnej skórze to wszystko odczułam.

xd

forum jest o firmie i pracy w tej firmie piszcie jak się tam pracuje i zarabia a nie o pretensjach do byłych zarządów mnie to guzik obchodzi jak szukam pracy chcę wiedzieć jacy ludzie tam są i jakie są możliwości pracy. mnie interesuje mój portfel a nie szefa to chyba wiadomo że zawsze portfel szefa jest grubszy co to za brednie, napisz jak płacą w biurze i na produkcji i czy zatrudniają albo będą zatrudniać nowych czego można się tu nauczyć i jakie są perspektywy jeśli jeszcze tam pracujesz i wiesz coś konkretnego i przydatnego. tego tu niewiele tylko jęki i stęki jaki to (zwłaszcza, że były szef) był niedobry. piszcie ci co tam pracują czy i w jakim charakterze można dostać pracę i za ile

jeje

też tak czytam i to jest jakaś MASAKRA ta firma zanim pojawiła się pani prezes było źle, jak była było źle chyba dobrze tu być nie może? swoją drogą to jak w powiedzeniu jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził wszystko wskazuje na to że toksyczne to jest to miejsce bo ciągle tam jest źle i dobrze być nie może zawsze ktoś lub coś przeszkadza co za ironia losu PRAWDZIWA MASAKRA

lol

tak sobie tu czytam i tak sobie myślę, że skoro już nie ma tej pani prezes to możecie teraz lepiej pracować i pokazać co ta firma potrafi a wy tu ciągle płaczecie jak to źle było a skoro było to było teraz wasz czas podzielcie się raczej pomysłami co możecie ze swojej strony dać bo myślę, że chcecie tam pracować i nic nie stoi teraz na przeszkodzie skoro odeszła

qwerty

Bardzo dobry komentarz kid, widać kogoś prawda w oczy kole. Niech się ludzie dowiedzą o pomysłach pani byłej prezes. Dzięki niej już tam niewielu ich zostało. A co do wpisu dd to z tego co pamiętam tylko jedna osoba poszła na długie zwolnienie. Niektórzy sami się zwalniali, ale pytanie co było przyczyną? A ile można wytrzymać z takim ... człowiekiem i w dodatku szefem...Nie znam bardziej toksycznej osoby. Co do przestrzegania przez nią praw nie tylko pracowników produkcji to długa historia. Jeszcze jeżeli chodzi o "korytko" to nikt nigdy w tej firmie takiego nie miał jak pani prezes, ale się skończyło... A jak dd tak się wymądrza, że przez dwa lata wspaniale prowadziła firmę to w najbliższych raportach zobaczymy w jakim stanie ją zostawiła.

kid

dd do twojej wiadomosci kilka naprawde rewolucyjnych pomysłow na rozwój firmy pani prezes: 1 zatrudniac wyłacznie na umowe zlecenie 2 brać jak najwięcej stażystów z urzędu pracy 3 maksymalnie odwlekać wynagrodzenie za nadgodziny(3 miesiące) 4 nie dawać odzieży roboczej ani za nią nie płacić 5 wyliczyc dokładnie materiał co do jednej śrubki 6 maksymalnie ograniczyć wydatki na pracowników produkcji i nie chodzi o to ze nie dają pieniędzy na święta i rozrywkę jaka zapewniaja pracownikom tylko wtedy jak ktoś roznosi po zakładach darmowe zaproszenia na imprezy,ale o takie rzeczy jakie reguluje kodeks pracy czyli np zapewnienie pracownikowi napojów w czasie upałów czy też skrócenie czasu pracy w takim okresie,pani prezes wpadła na genialny pomysł ,ze nie musi kupować wody pracownikom bo woda płynie w kranach i moze nie było by w tym jakieś tragedii gdyby sama też piła ta z kranu,ale oczywiście dla siebie i pracowników biura wodę kupiła dd szlag mnie trafia jak czytam ten twój komentarz,wypisywanie takich bzdur można uzasadnić tylko jednym,że ty jesteś tą panią prezes gdybym ja był włascicielem tej firmy to za takie rewolucyjne pomysły i taką kreatywność w rozwój mojej firmy to by już dawno szukała nowej roboty Podsumowanie: 1 pani prezes wie,ze już nigdy nigdzie nie będzie panią prezes 2 pani prezes wie,ze nie będzie cudu ,że ta firma sie rozwinie 3 zważywszy na 1 i 2 punkt pani prezes będzie to ciągnać jak najdłuzej się da,ograniczajac wszystko wszystkim tylko nie sobie,będzie upychac sobie kieszen tak długo jak długo się da ,rewolucyjnych pomysłów moze być jeszcze wiele,zawsze można nabrać kredytów,narobić długów i ogłosić upadłość albo wymyślic coś bardziej madrego

qwerty

Chyba ktoś uderzył w stół i nożyce się odezwały, i to dwa razy :) Nigdzie nie widzę tego ogłoszenia o wakacie - gdzie to jest bo chętnie złożę aplikację.

do 2xxL

Nikt mi nie powie,że jest normalne,aby zakład produkcyjny zatrudniał więcej pracowników biurowych niż fizycznych.Dobrze kombinujesz,aby odpocząć tylko do Luximy.Oczywiście do biura ;)

2xxL

To kto tam pracuje w biurze , że aż 10 osób.A ja słyszałem całkiem inne wieści...zaczyna to dopiero normalnie wyglądać, ponoć prezes duzo zrobiła dla firmy , pozbyła się długów i mieliście wynagrodzenia na czas ( nie jak kiedyś 2 ,3 miesiące bez wyplaty) ,a jakie macie nadgodziny kiedy nie ma co sprzedawać? Jakieś sprzeczne informacje. Ja pracuję w FSO i kończy mi się czasówka ( zatrudnienie przez posrednictwo zawodowe) tutaj to jest dopiero kołchoz -Zatrudnię się dla odpoczynku w Luxmie .Narzekacie na biuro a bez niego jedli byście trawę. A księgowa to naprawdę taka fajna babka jak słyszałem?.

arti

Wielkanoc już minęła a w Luximie ciągle jaja ;)

Kassandra

10 osób pracownicy umysłowi, 8 osób pracownicy na produkcji i wszystko w tym temacie.

loki

Ostatnio pozbyli się człowieka,który jako jedyny z biura potrafił pozyskać zamówienia.Także ta firma to już przeszłość.

kid

nn właściwie trafnie to ująłeś,mi tam kiedys przeszło przez głowe,że ten zakład nie służy zarabianiu z tego co stworzy,a istnieje w jakims innym celu,ale moge sie mylic,jezeli sie myle to mam nadzieje,ze nie zmienia obecnej pani prezes,bo ona wpedzi ten zaklad w ruine,tego jestem pewien

nn

Zakład powinien zmienić nazwę na "PORAŻKA".Klasyczny przykład na to, jak brak kompetencji i nieudolne zarządzanie firmą,może w krótkim czasie doprowadzić do jej upadłości.Może zmiana prezesa wniesie coś pozytywnego.Warto się zatrudnić żeby to zobaczyć jeśli oczywiście będą jeszcze zatrudniać.

Eleonora

To jest ostatnia firma w Ełku w której miałabym pracować. Wszystko jest lepsze od pracy w tym zakładzie.

xx

Elo wie co mówi,niestety.

kid

ok rozwine troche temat,na żadne większe pieniądze ponad minimum nie ma co liczyć,jeżeli ktoś szuka stabilnej,pewnej pracy to nie jest miejsce dla niego,z tego co wiem zakład jest zadłużony po wcześniejszych właścicielach,jakieś sprawy w sadzie ,komornik na głowie itp,na wszystkim oszczędzają,ilość osób na produkcji praktycznie równa ilości osób w biurze(pierwszy i jak do tej pory jedyny raz w zyciu takie coś widziałem),za cały bajzel odpowiada kobieta która tam rządzi,za grosz nie ma szacunku do ludzi,jej pasuje zwalniac i przyjmowac ludzi,bo wie w jakich czasach żyjemy,a moze ją to bawi ,że pomiata ludżmi,ja mam taka nadzieję ,że prawda o tym dziadowskim zakładzie rozniesie sie po ełku i nikt tam nie pójdzie pracować,niech lamusy z biura sami na siebie zapracują

nati

Co do kasy to cienko.Przeważnie najniższa krajowa,a pracownicy się boją o robotę,bo ogólnie na rynku pracy jest trudna sytuacja.

kid

pracowałem tam w zeszłym roku,ludzie sztuczni,fałszywi i wystraszeni o robote bardziej niz gdzie indziej,jako firma dziady bez przyszłosci,to prawda nadgodziny za jakies tam obietnice,nie bede rozwijał tematu chyba,ze ktos bedzie zainteresowany,ludzie trzymajcie sie z dala od tego miejsca

aqua

Praca wymagająca za najniższa płace, człowiek jak by się starał nie ma możliwości rozwoju mówię tu o kwestiach finansowych i rozwoju osobistym. Ciągle rosnące obowiązki, nadgodziny "dla dobra firmy" nie skutkują premią, uznaniem lub chociażby dobrym słowem. Ludzie są zestresowani i zmęczeni. Bardzo ciekawy profil firmy, produkty które można by było dobrze wypromować na rynku. Niestety jednostka nie jest w stanie udźwignąć tego ciężaru do tego potrzeba potrzeba większej liczby pracowników, którzy zostaną docenieni za swoją prace. Nie polecam pracy w luximie młodym ludziom, strata czasu.

nati

A mi tam się podobało.Palić można wszędzie :)

bobo

Macie rację z tym zasiedziałym towarzystwem. Pracowałem też tam niedługo. Wszyscy młodzi(usunięte przez administratora) na wszystkich działach. A VIP-y siedzą i piją kawkę bo akurat u nich opóźniła się dostawa materiałów, a jak już dostaną to i tak trzeba im oczywiście pomóc bo się nie wyrabiają heh. Szefostwo tego nie widzi. O podwyżce to nawet nie ma co myśleć. OMIJAĆ Z DALEKA.

jeje

a ja chciałem zauważyć że tam krótko pracowałem bo panują dziwne stosunki między szefem produkcji a pracownikami (zwłaszcza jedną osobą):P i właśnie o tym mówiłem że nowi nie maja tam szans bo to zasiedziałe towarzystwo tam rządzi

do xxx

Mi też ten wpis skojarzył się od razu z jedną osobą, taki tok myślenia tylko w jednej głowie funkcjonuje, no i to "towarzystwo wzajemnej adoracji" :) Szefostwo niech instaluje monitoring i dalej skupia sie nie na tym co potrzeba. Potem zwalnia wszystkich z doświadczeniem, a zatrudnia świeżych bez. Ot i przepis na położenie firmy.

xxx

Monitoring? Czemu nie,pomysł bardzo dobry.Będzie dokładnie wtedy widać jak wszyscy śpią a robota sama się robi;).A swoją drogą to taki tok myślenia tylko w jednej głowie może funkcjonować.Ludzie to znają,jeszcze teoria spiskowa i takie tam podobne.Proponuję szefostwu zwolnić wszystkich 50+,a i 40 + też bo to ta sama klika.(usunięte przez administratora)

jeje

towarzystwo wzajemnej adoracji i świętych krów które dopiero w ostatnim czasie zostało co nie co ograniczone a trzymają się bo gdzie te 50+ znajdą robotę lżejszą od spania zwłaszcza tu w ełku dla nowych trudno się odnaleźć bo tym zasiedziałym to nie w smak ot każdy chciałby dostać dużo forsy za samo przychodzenie ale to już było jak komuś tak źle to czemu nie idzie gdzie indziej tam gdzie lepiej? tylko, że nigdzie indziej się nie posiedzi szefostwu radzę zainstalować monitoring

xxx

W tym temacie najlepiej żeby wypowiedzieli się Ci,których w Luximie już niema a było ich niemało.

nn

osoby do kontaktu zmieniają się jak w kalejdoskopie, wymiana pracowników co chwila, lepiej drzwi biura ominąć szerokim łukiem i zasuwać czym prędzej na górę

arti

Trochę optymizmu! Od 1 stycznia wzrasta najniższa krajowa,więc będą podwyżki:)!

nn

No i należy tu dodać, że praca przez 8 godz to sytuacja sporadyczna, normalne godziny pracy to 10-12 godzin i to bez łaski, oczywiści bez dodatkowego wynagrodzenia.

arti

W większości najniższa krajowa i nieważne czy pracujesz od początku istnienia firmy,czy dopiero zacząłeś.Można się starać ale chyba tylko dla własnej satysfakcji i dlatego,że ambicja nie pozwala ci inaczej.Nikt tego nie widzi i nie doceni.

arti

Choćbyś flaki wypruł, to w Luximie na suchy chleb jedynie zarobisz a atmosfera jest taka,że trudno o gorszą

Zostaw opinię o LUXIMA S.A. - Ełk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie LUXIMA S.A.