Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Dana

Chojnice usunięte ze strony ale jeszcze działają. Na Pomorzu puste regały, art-pap woła o pomstę do nieba.

A wiadomo jak teraz wygląda praca na magazynie? Szukają chętnych czy raczej zwalniają?

Zadziwiające, że już zamknięto ok. 40 księgarń, a to nie daje zastrzyku gotówki firmie,,,

księgarka
@Adam

Na bank zwalniają, przecież w magazynach są pustki... a przynajmniej widzę pustki, chcąc zamówić cokolwiek...

jan
@księgarka

Pustki książkowe, inny asortyment jak najbardziej jest. Tylko zupełnie nie nadający się do sprzedaży w ks ;)

księgarka
@jan

Domyślam się. Układając artpap i gry dochodzimy do granic kreatywności. Mamy moze 1/5 tego, co było w zeszlym roku, jesli chodzi o towar pozaksiążkowy. A jeśli chodzi o ksiazki około 3/5.

Zorientowany
@Adam

Wszytsko idzie na poczet spłaty długów

Ika

Dwie księgarnie mniej... kto tym razem?

Luiza
@Ika

Kalisz i Piotrków Trybunalski...

ksiegarz
@Luiza

Piotrkow zamkniety ,ale nie spakowany.Za to Belchatow juz spakowany .

Mróz

Smutne, ze pracuję w tej firmie tyle lat i okłamują mnie na każdym kroku. Myślałem, że firma szanuje pracowników z wieloletnim stażem.

Pion

Tak było co roku. Dodatkowo jeśli ktoś kiedykolwiek wyrobił premię, też ograbiali i dostawało się ochłapy. Jak z 500 zł na osobę, każdy na konto dostał niecałe 30 zł.

Mech

Ławrow, możesz rozwinąć? Też miałem dopłatę po rozliczeniu PIT-u i zastanawiałem się jakim cudem, bo wcześniej nie było takich problemów.

portal327@interia.pl

Chętnie porozmawiam z kimś z księgarni, która została zamknięta i nie przejął jej nikt, a ludzie poszli na bruk? Najchętniej z kierownikiem. Być może mamy interesującą propozycję... Napisz portal327@interia.pl

Zelda

Jak długo takie postępowanie upadłościowe trwa?

Ksiegarz
@Zelda

Przeszlo tydzien temu wlasciciel lokalu zamknal nasza ksiegarnie ( region Lodzki) i cisza nie wiemy czy jeszcze pracujemy czy juz nie.Nie zdolali nic zalatwic od 12 kwietnia ? Zero odzewu , MR nie odpowiada ani slowem , podobno nic nie wie.I co byscie zrobili na naszym miejscu?

@Ksiegarz

Jakieś kurozium. Rozumiem, że nie dostaliście do ręki wypowiedzeń? Przedziwna sprawa. Z tego co widać MR słabo interesują się księgarniami.

Anek
@Ksiegarz

Skoro nie dostaliście wypowiedzeń, a księgarnia jest zamknięta, to przecież nie będziecie warować pod drzwiami codziennie, tak na chłopski rozum ;) Tylko przeciw sobie działają...

dino

Znalazło sie kilku pieniaczy... Ja myśle, że się tak szybko nie zawiną. Jasne kilka punktów zamknęli, ale to nie jest początek końca, tylko restrukturyzacji.

Sylwek
@dino

tak, to tylko restrukturyzacja. NS też, to tylko restrukturyzacja, jego wniosek o przychylenie się do upadłości, to tylko tymczasowe problemy. Skoro nawet NS nie widzi ratunku w kolejnych zamknięciach, bo to nie generuje pieniędzy, gdyż jest tak duże zadłużenie, to na 100% tylko restrukturyzacja. Zastanówcie się czasami.

medyk
@Sylwek

Nie raz i nie dwa już podobne sytuacje miały miejsce z różnymi firmami i jakoś się udawało

Ewan

Czy ktoś wie co z Gdańskiem? Planują zamknąć jakąś księgarnie?

kkk

I na stronie już 141...

@kkk

łódzkie ale nie wiem która ks...

Życzliwy

A tak z innej beczki , czy ktoś z was poznał już może nową regionalną na Łódź , co myślicie o niej długo wytrzyma czy może na chorobowe szybciutko pójdzie jak inne . Chyba nie czyta postów na stronie że szuka tu pracy

Wiatr
@Życzliwy

Dawno nie interesowałem się innymi regionami,bo mój prawie do zera czyszczą więc wolę na L4 byc, to już nie ma KB w Łodzi? Czy jest ktoś ze Starych regionalnych jeszcze?

Q

Bez sensu mówić skąd wiadomo. Smutne jest to, że informacje są prawdziwe. Niektórzy tu nie piszą w dobrej wierze tylko są podstawieni z firmy i to widać po wpisach.

Patrzeć a widzieć
@Q

Masz w całości rację - takie wpisy widać gołym okiem :) Postawa roszczeniowa, lub pytania, ewentualnie ślepa wiara w dobrą zmianę, zaklinanie rzeczywistości . Nie jesteśmy tu w pracy, a wpisy to nie maile z Centrali :)

Olka

142 księgarnie na stronie. Kolejna poszła...

@Olka

W poznaniu, king cross.

xx

Przed chwilą tam dzwoniłam i jest otwarta.

@xx

Bo pracownicy dowiedzą się jako ostatni, dzień przed zamknięciem jak palety i puste kartony dostaną... Tak to wygląda.

xx
@olo

To w takim razie skąd Wy to wiecie? ;) Skoro pracownicy nie wiedzą?

M.
@xx

taka sama sytuacja była z M1 w Zabrzu, na stronie już ich nie było a funkcjonowali

@xx

Śledzimy listę ks na stronie, to jedyne co można robić. Chyba, że ma się jakieś wtyki u góry ;) Czasem konkurencja przychodzi do ks na oględziny i informuje pracowników o planowanych zmianach. Albo właściciel lokalu coś napomknie.

Przewiduję, że do końca roku będzie po firmie, bo gdzie te zmiany na lepsze??

Prezes
@Kasia

Nie ma i nie będzie. Ten slogan to kłamanie w żywe oczy by Ci co zostali, nie rzucili tej roboty by nie daj Boże musieli zatrudniać nowych do zamknięcia.

Ann

Matras tonie, niekompetentni pracownicy od głowy, przez kadry, marketing, hurtownię kończąc na regionalnych. Masakra... Księgarnie zamykane są jedna po drugiej, szarym księgarzom nikt nic nie mówi, zamykanie księgarni jest wręcz ukrywane. Brak nowości = brak klientów. Zastrzyk nowości za gotówkę z zamkniętych księgarń guzik daje. Klienci przyzwyczaili się do tego, że w Matrasie nie ma nowości ani topowych nazwisk. Zdarzają się pytania, czy Matras planuje wyprzedaże w związku z zamykającymi się księgarniami, czy może was też zamkną ? Pomijając fakt, że niektórzy klienci wiedzą więcej od samych pracowników... Księgarze podpierający regały to już niestety norma :( Miejsce pracy wysprzątane na tip-top, książki ułożone, klientów brak, nawet (usunięte przez administratora) już nie przychodzą. Szkoda ale można jedynie szukać innej pracy.

lola

a jakie ks zamkną w regionie gdańsk ??

Jerry
@lola

Dołączam się do pytania.. Co z regionem Gdańskim? Nikt nic nie wie? Jużywasz parę osób pytało i cisza..

@lola

Te nie przynoszące zysków i te które mają za wysoki czynsz. Najlepiej zapytać swojego MR. Jeśli jest uczciwy to powie bez owijania w bawełnę. Popatrz też na swoje wyniki i odpowiedz sobie na pytanie:"czy te wyniki są wystarczające dla firmy" zobacz czy nie zalegają z czynszem, czy masz masę nowości. Jeśli na wszystko odpowiedziałeś tak, to Cię nie zamkną.

Kama
@Marta

Przeciez galeria nie udzieli info o zaleglosciach w czynszu pracownikom.

lola
@Marta

a jaka ks przynosi zyski?? Żadna, patrząc na obroty innych! Nowości to żart.. Dostajemy z rozdzielnika po 2 sztuki " NOWOŚCI" miesiąc, albo i więcej po dacie premiery.. Z czynszem zalegają w każdej ks.. O MR to lepiej się nie wypowiadać. Wysyła tylko durne tabelki do wypełniania codziennie , czy przypadkiem nie zapomniałyśmy umyć terminala i monitora przed otwarciem ks..

Sratras

A biedne mróweczki nadal siedzą i harują za mniej niż 2000 zł, pozwalają zabierać sobie premie, pozwalają się wykorzystywać i nadal ślepo ufają, że ich nie zamkną, że firma jest na dobrej drodze i wszystko idzie w dobrym kierunku. Nawet nadzorca sądowy nie widzi już rozwiązania i przychyla się do wniosku o upadłość. A Wy dalej wierzcie, że jesteście wybrańcami i Was nie wyrzucą.

@Sratras

Cieszymy się, że jako jedyny z nas zarabiasz więcej niż 2k, gratulacja. Ale po co te dogadywanie? Jesteśmy świadomi sytuacji. Wszystkim pracownikom Matrasa życzę wesołych i pełnych nadziei Świat oraz odpoczynku.

Krzysiek

Zamknięto już 34 księgarnie, pełna lista na: http://wirtualnywydawca.pl/2017/04/kolejne-matrasy-znikaja-mapy-ksiegarn/

klaw

Znów jedna ks mniej na stronie...

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.